شنبه ۰۵ خردادساعت ۰۹:۳۲May 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیوان عدالت اداری»

محسن تفرشی، رئیس اداره دعاوی بازار و تشکل های خودانتظام سازمان بورس و اوراق بهادار، دستورالعمل موسسات حسابرسی معتمد با قوانین و مقررات از سوی دیوان عدالت اداری را مغایر با قانون ندانست.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/حجت الاسلام والمسلمین محمد کاظم بهرامی رئیس اسبق دیوان عدالت اداری شهادت رئیس جمهور و هیت همراشان را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: براساس آمار سال 1400 تا 1402 از تعداد 302 هزار و 788 پرونده ای که در مراجع قضایی تشکیل شده اند، بیش از 50 درصد، له یا علیه وزارتخانه ها بوده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۳۸    
فاش نیوز - یکی از جانبازان، تماس گرفت و گفت دو سال است که به کمیسیون ماده ی 16 شکایت کرده ام؛ ولی چون طرف شکایت من بنیاد است، رسیدگی نمی کنند. به دیوان عدالت اداری هم مراجعه می کنم، می گویند باید ابتدا در کمیسیون ماده ی 16 شکایت کنی. چه کار کنم؟ ...
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۴:۱۰    
تعاملات بین شهروندان و دولت روزبه روز در حال افزایش است. این امر، به طور طبیعی، زمینه را برای بروز اختلافات و دعاوی بین این دو طرف فراهم می کند. در چنین مواردی، وجود مرجعی صالح و بی طرف برای رسیدگی به این دعاوی از اهمیت بالایی برخوردار است. ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۶    
دیوان عدالت اداری شکایت بازنشستگان در خصوص عدم اجرای ماده 96 قانون تامین اجتماعی را مردود اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری بخش هایی از دستورالعمل ارائه عادلانه خدمات تخصصی پایدار در بیمارستان های وابسته به دانشگاه/ دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور (ابلاغی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) ابطال شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۰:۰۰    
دیوان عدالت اداری به عنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به تظلمات و شکایات از تصمیمات و اقدامات و اعمالی که به موجب قانون به آن واگذار شده است، نقشی کلیدی در احقاق حقوق عامه و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی ایفا می کند ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۵   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان از تحویل 277 دستگاه ماشین آلات راه سازی وارداتی به ارزش بیش از 22 هزار میلیارد ریال از بنادر و گمرکات شهید رجایی و شهید باهنر به سازمان اموال تملیکی با اجرای رأی دیوان عدالت اداری در یک هفته اخیر خبر داد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مردم مطالباتی در حوزه ساخت و ساز اراضی قولنامه ای دارند اما رأی دیوان عدالت اداری این اجازه را نمی دهد. چندین جلسه با مسؤولان مرتبط برگزار و یک مرحله تقریباً موضوع حل اما مجدداً اشکالاتی به وجود آمد که نیازمند تدبیر ویژه و ورود به این امر هستیم. ...
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رویداد24 فارس نوشت: رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حقوق کارگران گفت: در بودجه 1403 افزایش 35 درصدی حقوق کارگران دیده شده و بقیه مسائل را دولت و مجلس در حال رایزنی هستند تا بتوانند کار های جدیدی را برای کارگران انجام دهند ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، علی بابایی کارنامی گفت: نماینده کارگران افزایش 35 درصدی حقوق را امضا نکرده لذا درخواست ابطال مصوبه به دیوان عدالت اداری داده شده است. وی اظهار کرد: افزایش 35 درصدی حقوق کارگران مصوبه شورای عالی کار است و با اینکه یک طرفه امضا شده و نمایندگان کارگران آن را [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۲:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای به ابطال بخشی از آیین نامه انتخاب رؤسای بخش ها و مدیران گروه تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۱    
معاون مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: با اجرای قانون تامین مالی تولید و زیر ساخت ها از اول خرداد دستگاه هایی که از دیوان عدالت اداری برای متصل نشدن به درگاه ملی مجوز ها رای گرفته بودند، باید مجوز های خود را به شکل الکترونیکی صادر کنند.
محمد جوانمردی، مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: دیوان عدالت اداری، مصوبه مربوط به ارزیابی دارایی ها جهت انجام افزایش سرمایه در اقلام دارایی موجود در طبقه زمین و ساختمان را تایید کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۱   + ۶۰ سایت دیگر  
ظاهراً دیوان عدالت، شکایت جمعی از بازنشستگان در مورد اجرایی نشدن ماده 96 قانون تامین اجتماعی در سال گذشته را مردود دانسته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۰:۲۶    
معاون مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد: دستگاه هایی که از دیوان عدالت اداری برای متصل نشدن به درگاه ملی مجوزها رای گرفته بودند، باید به این درگاه بپیوندند. این دستگاه ها از ابتدای خرداد باید به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مجوزها، مجوزهای خود را صادر کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس دیوان عدالت اداری گفت: میزان ابلاغ الکترونیکی دیوان عدالت اداری امروز به 98 درصد رسیده و این درحالی است که حدود دو سال پیش، این آمار 36 درصد بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: تبدیل وضعیت رانندگان ایثارگر استیجاری شهرداری تا امروز انجام نگرفته است و فقط تعداد محدودی از پرونده های این دسته از همکاران مدیریت شهری که از سوی دیوان عدالت اداری حکم گرفته اند، جهت ادامه روند اداری به استانداری آذربایجان غربی ارسال شده است.
صریح خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۲۳:۳۲    
با توجه به قبول اعاده دادرسی و توقف اجرای حکم دیوان و نقض سلب عضویت ، بهروز علی بابایی در شورا ماندنی شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال بخشنامه گمرک، اقدامات ویژه قضایی برای اجرای این رأی در استان آغاز شده و تمام ماشین آلات و تجهیزات مشمول آن ظرف یک هفته در بنادر و گمرکات تعیین تکلیف می شوند.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در مورد ابطال بخشنامه گمرک، اقدامات ویژه قضایی برای اجرای این رأی در استان آغاز شده و تمام ماشین آلات و تجهیزات مشمول آن ظرف یک هفته در بنادر و گمرکات تعیین تکلیف می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۴:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری مازندران بر ضرورت آسیب شناسی حجم بالای پرونده های ورودی این استان به دیوان عدالت اداری خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به تخلف مربوط به عدم تحویل خودرو را از سازمان تعزیرات گرفته و بیان کرده است به لحاظ اینکه موضوع پایه قراردادی دارد و صرفا حقوقی است باید در دادگاه حقوقی طرح دعوا شود، سازمان تعزیرات امکان ورود به این مسئله را ندارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۷:۱۳   + ۴۴ سایت دیگر  
بابایی کارنامی گفت: نماینده کارگران افزایش 35 درصدی حقوق را امضا نکرده لذا درخواست ابطال مصوبه به دیوان عدالت اداری داده شده است.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۵:۴۷    
دیوان عدالت اداری در حکمی قاطع بخشنامه شورای حقوق و دستمزد در خصوص عدم تاثیر ترمیم حقوق کارکنان دولت در سایر مولفه های پرداختی را لغو کرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۹   + ۴۴ سایت دیگر  
هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شکایت مطرح شده توسط تعدادی از مستخدمان دولت علیه سازمان اداری و استخدامی کشور، شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد مقرره ای که این ترمیم حقوق را در سایر مولفه های پرداختی بدون تاثیر ذکر کرده بود رسیدگی کرد.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه گفت: حضور دانش آموزان و معلم ها در جلسات دیوانعالی کشور و یا دیوان عدالت اداری کاملا بلامانع است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام اژه ای رییس دستگاه قضا گفت: حضور دانش آموزان و معلم ها در جلسات دیوانعالی کشور و یا دیوان عدالت اداری کاملا بلامانع است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری هرمزگان، در بازدید میدانی از انبار خودروهای سنگین و صنعتی در بندر شهید رجایی، گفت: اگر ورود دستگاه قضا برای ترخیص این ماشین آلات نبود شاید 3 سال دیگر فرسوده و رسوب می شدند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ابطال بخشنامه جنجال برانگیز مدیران میانی گمرک از سوی دیوان عدالت اداری را عاملی برای رونق راه سازی دانست.
ماد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها مورد تایید این شورا قرار گرفت. به گزارش ماد، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان امروز – یکشنبه 16 اردیبهشت ماه – در نشست خبری اظهار داشت: 10 طرح و لایحه ...
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۱۵:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
یک فعال کارگری در استان گلستان از مسئولان و متولیان خواست تا از نزدیک و با حضور در کارگاه ها و کارخانه ها مشکلات، مطالبه ها و خواسته های جامعه کارگری را بررسی و برای رفع این مشکلات چاره جویی کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: 10 طرح و لایحه، 5 اساسنامه و 3 استعلام دیوان عدالت اداری در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و پاسخ داده شد.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف اظهار داشت: طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که در رفت وآمد بین مجلس و شورای نگهبان بود که ایرادات و ابهاماتی داشت و با رفع ابهامات، خلاف موازین شرع شناخته نشد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان صبح یکشنبه 16 اردیبهشت 1402در نخستین نشست خبری خود، به گزارشی از نظرات اخیر شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: طرح ساماندهی بازار زمین ...
نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور استاندار بوشهر، رئیس دیوان عدالت اداری و مدیران استان بوشهر در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
میرغفاری در پاسخ به این سوال که با توجه به این گفته شما، احتمال ابطال مزد 1403 کم است؟ می گوید: من خیلی بعید می دانم، مگر این که دیوان عدالت اداری به ماهیت مصوبه ورود کند؛ نه از لحاظ ساختار و عدم امضای گروه کارگری. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۰۸:۲۴    
بوشهر-ایرنا- رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: 21 کارگاه تخصصی با هدف بررسی تخصصی موضوع های مرتبط با دیوان عدالت اداری کشور راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مشهد - ایرنا - رییس دیوان عالی کشور گفت: پارسال 266 شکایت علیه مصوبات شوراهای شهر از سراسر کشور به دیوان عدالت اداری رسید که با اتمام رسیدگی به 166 مورد، این تعداد مصوبه از شوراها باطل شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به هرمزگان، با رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه مدیران میانی گمرک که براساس آن کالاهای مجاز مشروط را مشمول کالاهای ممنوعه قرار داده بود باطل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
اعضای شبکه اجرای قانون اساسی در استان بوشهر با حضور استاندار بوشهر و رئیس دیوان عدالت اداری کشور منصوب و معرفی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره عدم تبدیل وضعیت نیرو های شرکتی در برخی از بانک های دولتی نکاتی را گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دیوان عدالت اداری کل کشور، گفت: توجه به حقوق کارگران در اولویت برنامه این مجموعه قرار دارد به گونه ای که 35 شعبه سازمان دیوان عدالت اداری کل کشور به حوزه کار و کارگر اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۶:۵۰    
در سفر رئیس دیوان عدالت اداری کشور و معاونان به استان بوشهر، پرونده های قضایی و مشکلات مردم به صورت حضوری رسیدگی شد.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۶۷ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش درباره رای دیوان عدالت اداری برای ابطال کسر 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان با بیان اینکه پیوستی که در کنار نامه بنده در فضای مجازی منتشر شده است ...