سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۶:۵۱Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دیوان عدالت اداری»

معاون حقوقی و نظارت گمرک گفت: آخرین رأی تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده واردات 420 کانتینر لوازم خانگی، به نفع گمرک صادر شده و این کالا ها از گمرک ترخیص نخواهد شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه مصوبات هیئت امنا نباید خلاف قوانین و مقررات عمومی باشد، گفت: متاسفانه تعدادی از مصوبات خلاف قانون بود که در دیوان عدالت اداری ابطال شد.
شعار سال   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
هرچند این خانه مملو از تزیینات گچ بری و دارای معماری زیبایی است و حتا اواخر سال 1385 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید، اما درنهایت با رای دیوان عدالت اداری در سال 1388 از فهرست میراث ملی خارج شد و از همان زمان امکان تخریب بنا برای مالکان بوجود آمد.
الف   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
با وجود اعلام توقف روند ترخیص محموله بزرگ 420 کانتینری لوازم خانگی آلمانی، همچنان ابهاماتی در خصوص منشا تامین ارز و چرایی تمدید ثبت سفارش آن و عدم اعتراض به موقع وزارت صمت به حکم بدوی دیوان عدالت اداری باقی است.
دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) نسبت به احتمال ترخیص لوازم خانگی برند خارجی بوش اعتراض کرده و از وزارت صمت خواسته که دستور ویژه ای در خصوص جلوگیری از ترخیص این گونه محموله ها و نظارت کافی جهت اجتناب از تکرار موارد مشابه صادر کند.
تازه ترین ها   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به رسوب 420 کانتینر لوازم خانگی اظهار داشت: چرا وقتی آرای دیوان عدالت اداری که 15 شهریور سال جاری درباره ترخیص 420 کانتینر لوازم خانگی به گمرک و وزارت اقتصاد ابلاغ شده چرا 2 ...
برترین ها   ۹ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
شرق: محمود صادقی از مصوبه دولت درباره تعیین محلی برای اعتراضات حمایت می کند و می گوید: به عنوان فردی آشنا با حقوق و قانون اساسی نگاه من این است که نظری که در مصوبه دولت دنبال شده است، نه تنها مغایرتی با اصل27 قانون اساسی ندارد؛ بلکه بیشتر در راستای زمینه سازی برای تحقق این اصل است... . ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
بیش از 11 سال از نخستین قدم هایی که برای تخریب خانه زند نوابی در میدان فلسطین برداشتند می گذرد، از زمانی که مالک خانه در و پنجره های آن را با حکم دیوان عدالت اداری برای خروج از ثبت آثار تاریخی برداشت و به مرور کلنگ ها برای تخریب اش بالا رفتند.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: حدود دو سال است که واردات کالاهای گروه چهار که کالاهای غیرضروری و مصرفی هستند، ممنوع شده و تحت هیچ شرایطی امکان ورود آنها با توجه به شرایط ارزی کشور وجود ندارد. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
هیات تخصصی صنایع و بازرگانی دیوان عدالت اداری با رد یک شکایت بر مقرره ضد رانتی سازمان بورس و اوراق بهادار مهر تایید زد. به گزارش پیام فوری به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری در پی شکایت شاکی خصوصی از سازمان بورس و اوراق بهادار، برای تصویب مصوبه ای که بمنظور پیشگیری از هرگونه رانت ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۴۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در پی شکایت شاکی خصوصی از سازمان بورس و اوراق بهادار، برای تصویب مصوبه ای که بمنظور پیشگیری از هرگونه رانت، کارکنان این سازمان را از معامله هرگونه اوراق بهادار ممنوع کرده ...
ناظر گمرک هرمزگان گفت: ترخیصِ محموله 400کانتینری لوازم خانگی خارجی (بوش آلمان) از گمرک شهید رجایی بندرعباس ممنوع شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها ناظر گمرکات هرمزگان از ممنوعیت ترخیص 420 کانتینر لوازم خانگی خارجی از گمرک شهید رجایی خبرداد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ورود سالانه 13 هزار پرونده اعتراض به آرای کمیسیون های ماده 100 در دیوان عدالت اداری، بیانگر ضعف قانون فعلی است، به طوری که برابر بررسی ها، چندین برابر آمار فوق، پرونده های دیگری در ماده 100 رسیدگی و قطعی شده و یا به نحوی به مرحله اجرا درآمده و در دیوان عدالت اداری مطرح نمی شوند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۸   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک گفت: با توجه به ممنوعه بودن واردات گروه کالایی با اعمال مقررات متروکه، کانتینر های لوازم خانگی بوش به ضبط قطعی دولت درخواهد آمد. مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با تسنیم، افزود: 420 کانتینر لوازم خانگی بوش در زمان ممنوعیت وارد شده و مجوز گرفته ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون فنی گمرک ایران ابعاد دیگری از واردات کانتینرهای لوازم خانگی بوش و چگونگی صدور رای دیوان عدالت اداری در محکومیت گمرک و وزارت صمت و در نهایت توقیف آن را اعلام کرد و گفت: با توجه به ممنوعه بودن واردات این گروه کالایی با اعمال مقررات متروکه ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۶:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری گفت: رای دیوان عدالت اداری در مورد انتصاب پست های مدیریتی ناظر بر شایسته سالاری است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر تصویب کلیات طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها در کمیسیون عمران گفت: این طرح محصول جلسه مشترک کمیسیون اصل نود با رییس و معاونین دیوان عدالت اداری است.
با عدم اعتراض بموقع وزارت صمت به رأی دیوان عدالت اداری در خصوص پرونده تمدید ثبت سفارش 420 کانتینر لوازم خانگی، رأی بدوی پرونده قطعی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری گفت: کلیات طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی در امر ساخت و ساز مطرح و کلیات آن به تصویب رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزارت صنعت، معدن و تجارت در واکنش به دلایل ترخیص محموله لوازم خانگی برند آلمانی به ارائه مستندات پرداخت و اعلام کرد، ترخیص این کالا با توجه به حکم دیوان عدالت اداری انجام شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مصوبه ایجاد مکان برای اعتراضات که از سوی مجلس دهم ارائه شد، مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار گرفت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۳۴    
سخنگوی گمرک گفت: لوازم خانگی بوش ثبت سفارش و تایید منشاء ارز شده و دیوان عدالت اداری نیز با توجه به حقوق مکتسبه ای که برای واردکننده قائل شده، صدور رای کرده و مجوز ترخیص این کالاها صادر شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: با توجه به اعلام یکی از مدیران وزارت صمت در خصوص صدور آرا بدوی و قطعی دیوان عدالت اداری در خصوص تمدید مجوز ثبت سفارش محموله 420 کانتینری لوازم خانگی یک شرکت آلمانی، لازم است این وزارت خانه نسبت به انتشار جزئیات این آرا برای پاسخ به ابهامات اقدام کند
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
ابطال اصلاحیه ماده 23 آیین نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری مصوب هیأت وزیران در دیوان عدالت اداری بررسی شد.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو سابق هیات رئیسه کانون وکلای مرکز درباره طرح سوال نمایندگان مجلس از وزیر دادگستری و انتقاد از عدم ثبت اطلاعات کانون وکلا در سایت کسب و کار توضیحاتی ارائه داد.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت: ثبت سفارش محموله لوازم خانگی شرکت بوش مربوط به قبل از ممنوعیت واردات بوده و تمدید ثبت سفارش صاحب کالا نیز بعد از ممنوعیت واردات لوازم خانگی ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۶:۱۹    
شهرداری در صورت نیاز به طرح دعوا با عنایت به ماده 32 قانون آئین دادرسی مدنی ضمن معرفی نماینده یا وکیل قانونی مطالبات خود را پیگیری می کند، اما شهروندان ممکن است در پیگیری موارد اختلاف با شهرداری به دلیل جهل به قانون یا آگاهی کمتر، با مشکل مواجه شوند.
بررسی ها نشان می دهد، حدود 400کانتینر لوزام خانگی یک برند آلمانی بعد از رسوب چند ساله درآستانه ترخیص از گمرک است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - در جریان پیگیری مشکلات و مطالبات حدود هزار کارگر اخراجی یکی از کارخانه های چهارمحال و بختیاری، اکنون پس از سال ها، برای بخشی از مطالبات کارگران، رای دیوان عدالت اداری کشور به نفع کارگران صادر شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رضا فضل زرندی معاون قضایی و رییس هیات تخصصی استخدامی دیوان عدالت اداری در گفت وگو با میزان و در ارتباط با رأی اخیر هیات عمومی این دیوان در ابطال مصوبه شورای عالی اداری در اختصاص سهمیه 30 درصدی برای انتصاب زنان به پست های مدیریتی گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۵۱    
چندی پیش رای دیوان عدالت اداری اختیار تعیین تکلیف مجوز طرح های مشمول تبصره چهار ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها را از جهادکشاورزی استان ها سلب کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
هیات عمومی دیوان عدالت اداری با استناد بر مقررات فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری، اصول حاکم بر انتصاب و ارتقای شغلی کارکنان با توجیه الزام بر شایسته سالاری ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
شاخص انتصاب مدیران زن از حدود 12درصد در سال 96، به حدود 23درصد و امسال به 25 درصد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
از جمله مطالبات اصلی کارگران اخراجی یکی از واحدهای تولیدی در چهارمحال و بختیاری، سختی کار و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بود که رای هیئت کارگری استان در خصوص طرح طبقه بندی موجب اعتراض کارگران شده بود که توسط دیوان عدالت اداری نقض شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
از جمله مطالبات اصلی کارگران اخراجی یکی از واحدهای تولیدی در چهارمحال و بختیاری، سختی کار و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل بود که رای هیئت کارگری استان در خصوص طرح طبقه بندی موجب اعتراض کارگران شده بود که توسط دیوان عدالت اداری نقض شد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
اعلام نتیجه جلسه استفساریه بند "و" ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه با مسئولین سازمان اداری و استخدامی کشور و دیوان عدالت اداری
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دفاع از حقوق زنان و جوانان با سیاست تبعیض مثبت، جلوی رشد طبیعی زنان و جوانان را خواهد گرفت و حتی نتایج عکس در بین افراد جامعه خواهد داشت؛ همانند شاکی این پرونده که احساس تبعیض نموده است.
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به رای دیوان عدالت اداری درباره تشکیل هیات سه نفره برای تعیین تکلیف یک پلاک ثبتی اعلام کرد: دیوان عدالت اداری نمی تواند برای شورا تعیین تکلیف کند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
با این حال ارونقی - معاون فنی گمرک - در رابطه با چگونگی امکان واردات میلیون ها دلار لوازم خانگی بوش در آستانه ترخیص قرار گرفته می گوید این کالاها ثبت سفارش و تایید منشا ارز شده و دیوان عدالت اداری نیز با توجه به حقوق مکتسبه ای که برای واردکننده قائل شده صدور رای کرده و مجوز ترخیص این کالا صادر شده ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری گفت: اگر بانویی شرایط ارتقای شغلی را دارد و شایستگی انتصاب را در یک مدیریت حرفه ای را داشته باشد، باید این ارتقا به او اعطا شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۱۳    
طیبه سیاووشی-مشاور معاونت زنان ریاست جمهوری ابطال مصوبه سهمیه 30درصدی انتصاب زنان در پست های مدیریتی از سوی دیوان عدالت اداری بازتاب بسیاری در بین جامعه زنان و فعالان حوزه زنان داشته است؛ بازتابی که دستاوردش ارائه اعتراضات بسیار ازسوی زنان به معاونت زنان ریاست جمهوری بوده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی مولفه هایی که باعث می شود دعاوی علیه سازمان تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری افزایش یابد را برشمرد و گفت: علی رغم اینکه در بسیاری دعاوی توسط قضات رای منصفانه ای صادر می شود بعضا با آرایی مواجه شدیم که به علت عدم شناخت قضات از قوانین حاکم و یا تفاسیر شخصی که ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۲    
تهران (پانا) - هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای به ابطال یک مصوبه شورای عالی اداری درباره نحوه انتصاب مدیران صادر کرد. به گزارش دیوان عدالت اداری، شورای عالی اداری در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه مورخ 96/4 ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
هیات عمومی دیوان عدالت اداری رای به ابطال یک مصوبه شورای عالی اداری درباره نحوه انتصاب مدیران صادر کرد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
اخیرا مصوبه اولویت انتصاب زنان و جوانان در پست های مدیریتی با رای دیوان عدالت اداری ابطال شده است. طبق این مصوبه باید 30 درصد از جایگاه های مدیریتی به زنان و جوانان اختصاص داده می شد که متاسفانه زین پس اجرایی نخواهد شد ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به دنبال شکایت کانون کارگران بازنشسته تهران از هیات وزیران و درخواست ابطال تبصره 2 ماده 3 آیین نامه اجرایی بند (ت) ماده 8 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شماره 21953/ت 5485 مورخ 97/02/29 مصوبه هیات وزیران که در آن مقرر شده بود ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد حمید شهریور در مجله مردم نما نوشت: اخیراً هیئت عمومی دیوان عدالت اداری طی دادنامه شماره 936 مورخ 29/7/1399 نسبت به ابطال مصوبه شماره 1351824 مورخ 3/5 ...
ندای پیشوا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ورامین در خصوص قتل یک کارمند دیوان عدالت اداری توضیحاتی ارائه داد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا, علیرضا شمس دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین در خصوص به قتل ...