دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۷:۲۸May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان»

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح محدوده بندی اراضی بیش از 80 از درصد اختلافات باغداران کشاورزان و روستانشینان با اداره منابع طبیعی برطرف شد.
لرستان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد با اشاره به ممنوعیت کشت محصولات آبدوست در بروجرد گفت: کشاورزان 10 درصد زمین خود را به کشت بهاره اختصاص دهند.
برداشت هندوانه از زمین های کشاورزی بخش جویم لارستان آغاز شد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اولادحسین رئیس جهاد کشاورزی جویم گفت: کشاورزان جویمی امسال...
نیازی فر در خصوص آتش زدن و سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع به کشاورزان هشدار داد.
موج   ۹ ساعت پیش    
فرماندار شهرستان خمینی شهر ضمن هشدار به بحران کم آبی از کشاورزان درخواست کرد: امسال از کاشت برنج صرف نظر کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۹:۴۹    
جهانگیری با تاکید بر لزوم ارائه خدمات بهتر و مطلوب به کشاورزان شهرستان اندیمشک گفت: این شهرستان پتانسیل های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی دارد که باید توجه ویژه ای به آنها شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای پروژه خط انتقال آب سد نساز واقع در بخش خورش رستم خلخال آب این سد خاکی پس از 10 سال انتظار مورد استفاده کشاورزان این منطقه قرار می گیرد. ...
شوشان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کشاورزان دزفول با توجه به بحران و تنش آبی ایجاد شده به دلیل بارندگی ناچیز سال آبی جاری از کشت تابستانه منع و با چالش جدی مواجه شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۸:۳۵    
پلیس هند علیه کشاورزان معترض از گاز اشک آور استفاده کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بیجار در مجلس در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی گفت: خسارات وارده به کشاورزان و دامداران از طریق پرداخت خسارات و یا تخصیص تسهیلات کم بهره جبران شود.
اهر خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی از پرداخت 22 میلیارد و 100 میلیون تومان غرامت خسارت حوادث غیرمترقبه به باغداران و کشاورزان اهری طی 2 سال گذشته در شهرستان اهر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۱    
با ابلاغ تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش گیاهان دارویی، کشاورزان متقاضی می توانند برای درخواست تسهیلات اقدام کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم میانه در مجلس گفت: آقای وزیر، امسال کشاورزان دیم کار شهرستان میانه به دلیل خشکسالی از 85 هزار هکتار اراضی زراعی 35 هزار هکتار غیرقابل برداشت و 35 هزار هکتار دیگر 60 درصد خسارت دیده است که انتظار می رود به داد کشاورزان مظلوم در اسرع وقت رسیدگی شود.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۳۵    
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: مراکز نیکوکاری تخصصی زکات به منظور استفاده از ظرفیت کشاورزان و دامداران در جهت آبادانی روستاها و بهره مندی محرومان از وجوه شرعی زکات واجب و مستحب در سطح استان ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در فروردین ماه مقدار 50 تن کود شیمیایی اوره توسط کارگزار تعاونی روستایی در شهرستان خوسف تامین و بین کشاورزان متقاضی توزیع شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
امسال با توجه به خشکسالی که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است میزان تولید گندم نیز کاهش داشته است و بخش کشاورزی اولین جایی است که اگر باران نباشد، خسارت می بیند و کشاورزان این روزها بیشتر از هر زمان دیگری دست به دعا هستند تا زمینشان سیراب شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با بیان اینکه واگذاری وظایف سازمان مرکزی تعاون روستایی به بخش غیردولتی مشکلات زیادی را برای کشاورزان ایجاد می کند، در این رابطه به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
همدان_پروژه احداث راه آهن همدان، سنندج که چند سالی است کلید خورده ولی تاکنون به سرانجام نرسیده و باعث ایجاد مشکلات فراوانی در زمینه تردد وسایل و ادوات کشاورزان استان همدان شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۸   + ۴۴ سایت دیگر  
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت کشاورزان به دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
هرساله با آغاز وزش اولین بادهای گرم تابستانی آتش سوزی در جنگل های کشور به ویژه در مناطق زاگرس آغاز می شود. بیش از سه روز است که برخی عرصه های طبیعی استان های فارس و کهگیلویه و بویر احمد دچار حریق شده اند و بار دیگر نقش کشاورزان در وقوع و گسترش آتش سوزی ها مطرح شده است چون برخی از آنان به غلط ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش های کشاورزی و غیرکشاورزی، کمک به تولید و رونق کسب و کار در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت کشاورزان به دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دهلران در مجلس با اشاره به خسارت های خشکسالی به محصولات کشاورزی گفت: کشاورزان حاصل زحمت خود را به مراکز خرید گندم تحویل می دهند، لذا ضروری است بهای گندم به موقع به آنها پرداخت شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
اهر- نماینده مردم اهر و هریس در مجلس از خسارت 184 میلیارد تومانی سرمازدگی، تگرگ و خشکسالی به باغات و اراضی کشاورزی اهر خبر داد و از کم کاری بیمه کشاورزی در پرداخت غرامت کشاورزان انتقاد کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارخانجات تصفیه شکر افزایش قیمت جهانی شکر و بالا رفتن قیمت خرید تضمینی چقندر قند از کشاورزان را دو دلیل عمده موثر بر افزایش قیمت شکر عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از دولت خواست که ضمن توجه به خساراتی که به دلیل خشکسالی به کشاورزان و دامداران وارد شده است با در نظر گرفتن سیاست های حمایتی، نسبت به مطالبات این دو قشر توجه لازم را داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که گلستان همواره یکی از استان های برتر در تولید محصولاتی همچون گندم و کلزا محسوب می شود اما بی تدبیری در فصل کشت محصولات زراعی در خصوص فراهم کردن نهاده های مورد نیاز کشاورزان موجب شده تا در این روزها و هم زمان با فصل برداشت شاهد کاهش عملکرد محصولات در استان باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- بسیاری از کشاورزان استان ایلام از نرخ خرید تضمینی گندم گلایه دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۶    
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان قدس با بیان اینکه 37 هزار و 300 مترمربع از اراضی روستای زرنان با اجرای تبصره 2 ماده 10 آزادسازی شد گفت: باتوجه به کمبود منابع آبی لازم است کشاورزان در کشت تابستانه مدیریت کرده تا با مشکل مواجه نشوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده دهلران در مجلس با اشاره به وقوع خشکسالی شدید در اغلب مناطق کشور از دولت خواست: نسبت به استمهال وام سررسید شده کشاورزان و دامداران و پرداخت سریع خسارت و اعطای تسهیلات کم بهره اقدام کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ کشت کلزا به عنوان یکی از محصولات استراتژیک و سازگار با شرایط آب و هوایی در چهارمحال و بختیاری چند سالی است که مورد استقبال کشاورزان این استان قرار گرفته و هر سال سطح زیر کشت این محصول افزایش پیدا می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه قیمت زعفران در دو سال گذشته ثابت مانده، در حالی که هزینه های تولید رشد سرسام آوری داشته است، گفت: خشکسالی و قیمت پایین انگیزه کشت را کاهش داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مشترکین دارای چاه آب کشاورزی در چهارمحال و بختیاری با خاموش کردن چاه آب در زمان پیک بار مصرف از برق رایگان بهره مند می شوند.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۴۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان لرستان در خصوص ارسال پارت 21 به میزان 200 تن کود شیمیایی سولفات پتاسیم گرانوله شرکت صنعت پتاس اسیا به انبارهای سراب چنگایی شهرستان خرم اباد(انبار سم) کود فوق الذکر اعلام وصول وقابل توزیع بین کشاورزان وفعالان بخش کشاورزی خواهد بود ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع مقدار 7000 کیلوگرم بذر بوجاری شده گواهی شده شلتوک برنج از رقم طارم هاشمی در شهرستان نور در سال زراعی جاری خبر داد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: کاهش 100 هزارتنی انواع محصولات کشاورزی ایلام در پی خشک سالی، کشاورزان ایلامی را با مشکل معیشت مواجه کرده است و لازم است مسئولان برای معیشت کشاورزان خسارت دیده چاره اندیشی کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: با آغاز فصل برداشت محصول 30 مرکز برای خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف کشاورزان استان فعال شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۳۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان بیان کردند: که از ابتدای راه اندازی باشگاه کشاورزان در استان سمنان به طور میانگین روزانه یک مرتبه گزارش هواشناسی در سامانه بارگزاری می شود و 850 مورد توصیه فنی به کشاورزان ارائه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان: 40 مرکز برای خرید تضمینی گندم کشاورزان راه اندازی شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان کشاورزان را به پرهیز از آتش زدن باقیمانده محصولات در زمان برداشت توصیه کرد و گفت: ایجاد حریق تهدید کننده سلامت و بهداشت عمومی است که مشمول مجازات از سوی مراجع قضائی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۰۸    
شبکه تعاونی روستایی استان ، تاکنون 115 تن گندم را از کشاورزان مناطق گرمسیری خریداری کرده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، مدیر استان سمنان از ورود و تخلیه کود اوره در انبار سازمانی استان سمنان خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- کلزا از جمله محصولات مهم روغنی و استراتژیک است که توسعه آن در کنار گندم و جو نقش مهمی در خودکفایی و کمک به معیشت کشاورزان دارد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان از به روز رسانی لیست کشاورزان در سامانه هوشمند خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند : ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رایگان اعلام کردن صدها تن پیاز در پی تلنبار شدن محصول کشاورزان در منوجان استان کرمان
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وقتی شنیدیم جهاد کشاورزی حجم وسیعی از پیاز تولیدی در مناطق مختلف هرمزگان را با نرخ تضمینی 595 تومان به ازای هر کیلو خریداری کرده، اما بدلیل تولید بسیار زیاد این محصول، امکان انبار آن در فضای سربسته میسر نیست، تصمیم گرفتیم به کمک کشاورزان برویم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بارش های اخیر، فرصتی مغتنم برای پنبه کاری و انتقال نشای گوجه فرنگی کشاورزان استان فراهم کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
شهرستان دره شهر در جنوب استان ایلام یکی از قطب های اصلی کشاورزی در استان ایلام است. بسیاری از کشاورزان این شهرستان کار برداشت گندم را آغاز کرده اند. کمباین های زیادی در این شهرستان مشغول برداشت محصولات کشاورزان هستند. هرچند امسال به دلیل خشکسالی سطح تولیدات افت کرده است. ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۹:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و دامداران توصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها – وزیر صمت: در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی تسهیلات بانکی از محل جهش تولید و تبصره 18 در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.