چهارشنبه ۲۸ اردیبهشتساعت ۱۳:۲۸May 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان»

شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۲۸ دقیقه پیش    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ؛ گروه پایش شرکت در ادامه نظارتهای میدانی با حضور در کارگزاری شرکت تعاونی سبزیکاران شهر ری در جریان روند خدمات رسانی این کارگزاری به کشاورزان و سبزیکاران قرار گرفت ...
تعداد بازدید: 5   وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به کاروان ترویجی ارتقای بهره وری کشاورزی، برپایی نهضتی جهادی برای ترویج دانش و نوآوری در عرصه های کشاورزی را اقدامی ارزشمند و شایسته تقدیر دانست. ...
از ابتدای عملیات خرید گندم تاکنون، یک میلیون و 175 هزار تن محصول از کشاورزان استان خوزستان خریداری شده است.
نصیر نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خشنود علیزاده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پایگاه ها طی سال زراعی جاری در استان های دیم خیز با هدف انتقال جدیدترین یافته های تحقیقاتی، کاشت ارقام جدید در مزارع کشاورزان و انتقال بسته های زراعی ایجاد شده است ...
بازارگاه جهاد کشاورزی در حال حاضر با نرخ قبلی و با ارز ترجیحی به دامداران و کشاورزان خدمات ارائه می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۲ ساعت پیش    
برای تامین غلات استان و برای کاهش مبارزه شیمیایی با آفات مزارع گندم، دوره آموزشی کشاورزان به صورت روز مزرعه در شیروان برگزار شد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/همدان دشت اسدآباد در مجاورت منطقه حفاظت شده آلمابلاغ در گذشته ای نه چندان دور یکی از زیستگاه های با اهمیت نادرترین گونه جانوری جهان به نام "میش مرغ" بوده که تغییرات گسترده ایجاد شده در وضع زیستگاهی این پرنده به ویژه پیشرفت کشاورزی و هجوم کشاورزان به سمت زیستگاه میش مرغ ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 3000 تن انواع کودهای شیمیایی یارانه ای توسط این شرکت تدارک دیده شد. کودهای مذکور از طریق شبکه کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم در سطح استان جهت مصرف کشاورزان توزیع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
پیش بینی می شود امسال بیش از 500 تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شود .
مدیر تعاون روستایی خوزستان میزان گندم و کلزای خریداری شده به صورت تضمینی از کشاورزان استان را 792 هزار تن اعلام کرد.
رئیس اداره محیط زیست سرپل ذهاب گفت:آتش زدن پس چر مزارع کشاورزی (جار سوزی) ممنوع است و متخلف حسب مورد به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود.
گروه استان ها- سنتی بودن بخش کشاورزی استان لرستان و البته سایر مناطق استفاده از نیروی کار فصلی را اجتناب ناپذیر کرده که اکنون شرایط مهاجرت و افزایش دستمزدها چالشی جدی پیش روی کشاورزان ایجاد کرده است.
فرارو   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- به گفته Chowdhary، استادیار مهندسی کشاورزی و بیولوژیک و متخصص در زمینه ربات ها، کشاورزان در آینده از ربات ها در مزارع خود استفاده خواهند کرد. ...
تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
گرگان- یونسی، مدیر مجتمع دخانیات گلستان گفت: با بسته حمایتی که برای کشاورزان در سال جاری در نظر گرفته شده، کشت توتون در گلستان رونق خواهد گرفت.
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: براساس پیش بینی ها 160 هزار تن سیب زمینی در گلستان برداشت خواهد شد و کشاورزان برای اینکه متضرر نشوند بهتر است عجله ای در برداشت مخصول نداشته باشند.
ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن کشت فراسرزمینی گفت: جنگ روسیه و اوکراین امکان بهره برداری از کشاورزان فراسرزمینی در این کشور را سلب کرده است.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
افشار از آغاز خرید تضمینی گندم در استان گلستان خبر داد و گفت: 5 مرکز دولتی برای تحویل گندم کشاورزان شرق استان راه اندازی شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از تخلیه 500 تن کود اوره از مبدا مرودشت در انبارهای سازمانی ستان البرز خبر داد ...
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
کشاورزان روستای لیرو در 370 هکتار از اراضی این روستا مشغول به کشت و کار هستند و این در حالی است که وضعیت مکانیزاسیون و برخورداری مردم این روستا از ادوات کشاورزی وضعیت چندان مناسبی ندارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 400 تن انواع کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه توسط این شرکت تدارک دیده شد. کودهای مذکور از طریق شبکه کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم در سطح استان جهت مصرف کشاورزان توزیع شده است.
گلستان ما   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی گلستان از فعال شدن 90 مرکز خرید گندم در این استان خبر داد و گفت: حدود 650 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال زراعی جاری خریداری می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
فرهاد زیویار گفت : فرمانداران ظرف دو هفته نسبت به تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف کشاورزان و مشخص نمودن الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آب اقدام کنند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون استاندار ایلام و فرماندار ویژه دهلران برای حمایت از برنامه های جهاددانشگاهی در این شهرستان در زمینه فناوری گیاهان دارویی اعلام آمادگی کرد. لطیف صادقی در دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ...
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
طی سال زراعی جاری ، گندم در قالب خرید تضمینی براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی دولت از کشاورزان زحمتکش گلستانی خریداری می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۰:۲۴    
شفقنا- فصل درو گندم در مناطق شمال شرق سوریه که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک کُرد (قسد)قرار دارد، در حالی آغاز شده است که قسد و دولت سوریه در تلاش هستند تا بیشترین میزان ممکن از این محصول راهبردی را از کشاورزان خریداری کنند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل کریمی اصل روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با اجرای این طرح همچنین برای 140 هکتار از اراضی در قالب 120 فقره پرونده سند مالکیت تک برگی صادر شد. وی اضافه کرد: در طرح تداخل اراضی، نقشه زمین های کشاورزی یا ملی اصلاح و برای اراضی کشاورزی به نام کشاورزان و برای اراضی ملی به [...]
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
علی جوکار کمال آبادی از کشاورزان نمونه شهرستان سروستان فارس که چندی پیش به عنوان کارگر نمونه ملی تقدیر شد، طرحی ارائه کرده که این طرح قادر است کره زمین را از بحران آب و هوایی موجود نجات دهد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
خرید تضمینی محصول استراتژیک گندم از مناطق گرمسیر استان اصفهان آغاز شد. مدیرکل غله وخدمات بازرگانی استان اصفهان گفت: همزمان با فصل خرید تضمینی گندم 120 تن محصول از گندم کاران منطقه مهاباد در شهرستان اردستان خریداری شده است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۰    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود با اتمام نوبت چهارم توزیع 10 روزه آب برای اراضی شرق اصفهان خبرداد. مهران زینلیان با بیان اینکه خروجی سد زاینده رود با اتمام نوبت چهارم توزیع آب برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان از امروز کاهش می یابد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: کاروان های ترویج بهره وری کشاورزی کشور با هدف انتقال دانش کشاورزی در سطح اراضی به کشاورزان روز سه شنبه در این شهرستان حضور یافتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۴۰    
وابستگی 84 درصدی به روغن وارداتی از یک سو ء و اقلیم خشک و نیمه خشک کشور از سوی دیکر ، سبب اقبال بیشتر کشاورزان به کشت کلزا شده است .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: هدف گذاری و برنامه مصوب توسعه گلخانه ها، پارسال در خوزستان 50 هکتار بود ولی با استقبال متقاضیان و کشاورزان ، سطح توسعه گلخانه های استان به 58 هکتار رسید.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس گروه بهره برداری و نگهداری از شبکه های آبیاری و زهکشی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: 80 شکستگی دریچه انهار در بازه 10 روزه اخیر اصلاح شد. مجید نصر اظهار داشت ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۰۶    
سدسازی ترکیه بدون کمترین توجه به حقابه عرفی، حقابه مرزی، حق آبه محیط زیست و ... در حال ساخت و ساز و پیشروی است. کانون های ریز گرد در حال توسعه هستند و محیط زیست کشور های دارای منافع مشترک در مخاطره قرار گرفته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری فارس با اعلام اینکه به دلیل تحریم منابع آبی و خشکسالی کشاورزان دچار مشکل هستند، گفت: به دلیل فقر مالی سرمایه گذاری کمتری در استان شکل گرفته چرا که تولید ثروت در فارس انجام نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه ایرنا- کاروان ملی ترویج آموزش کشاورزان که از روز دوشنبه 26 اردیبهشت وارد استان کرمانشاه شده اند امروز سه شنبه با هدف ترویج دانش و نوآوری در عرصه کشاورزی به شهرستان جوانرود رسیدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم دامغان در مجلس در تذکری به وزرای اقتصاد و کشاورزی خواستار تامین سرمایه در گردش کشاورزان با توجه به اصلاح صورت گرفته در ارز ترجیحی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار گیلان با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و مدیریت آب، از کشاورزان خواست شخم نهایی و نشاء شالیزار های خود را در این هفته به پایان برسانند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
عطااله هاشمی گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون یک میلیون و 800 هزار تن گندم با ارزش بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به پارسال 12 تا 13 درصد رشد داشته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۹    
یاسوج- ایرنا- برداشت گندم در کهگیلویه و بویراحمد از 20 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا نیمه خرداد در مناطق گرمسیری این استان ادامه دارد. تا کنون 8 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.
سلام نو / پول پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
همه سهامداران می توانند در بورس کالا معامله کنند. البته اشخاص حقیقی پس از اخذ کد معاملاتی، مجاز به معامله گواهی سپرده سکه یا اوراق بهادار مبتنی بر کالا هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت:از ابتدای فصل برداشت تاکنون 55میلیارد ریال بابت خرید تضمینی محصول گندم به کشاورزان این استان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد: در مصاحبه اختصاصی با مهندس محمدحسن زارعیان سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان یزد، ایشان اظهار داشتند که پیرو تصمیمات متخذه در کاهش 45 درصدی قیمت کودهای پتاسه و فسفاته از ابتدای سال جاری توسط وزارت جهاد کشاورزی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۳    
مدیر ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه کاروان های ترویج را راهی برای انتقال نوآوری ها به مزرعه دانست و گفت: در این طرح کارشناسان، محققان و دانشگاهیان در انتقال دانش در عرصه های کشاورزی به کشاورزان و بهره برداران کمک می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: پوشش بیمه محصولات کشاورزی بهترین راه در جبران خسارت وارده به زیرساخت های این حوزه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - صدها کشاورز اندونزیایی امروز سه شنبه در جاکارتا پایتخت و دیگر شهرهای این کشور در اعتراض به ممنوعیت صادرات روغن پالم تجمع اعتراضی برپا کردند و خواستار تجدید نظر دولت در این زمینه شدند.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۷    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، در پی دیدار مردمی جمعی از کشاورزان و بهره بردارن نهر شعبان با فرماندار نهاوند ضرغام احمدوند با حضور در محل نهر شعبان به بررسی مشکلات کشاورزان پرداخت و دستورات مقتضی را صادر کرد. ...
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۵    
زنگنه گفت: در راستای سیاست آزادسازی قیمت نهاده ها و همچنین برخی کالاهای اساسی توسط دولت، برای حمایت از تولیدکنندگان در این حوزه ها، خط اعتباری 70 هزار میلیارد تومانی تسهیلات ویژه برای کشاورزان، دامداران و مرغداران در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۸:۳۰    
گروه استان ها- نخستین کاروان بهره وری کشاورزی کشور حرکت خود را از استان کرمانشاه شروع کرد تا پژوهشگران را به مزرعه و جمع کشاورزان ببرد.