پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۱۴:۵۰Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشاورزان»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۹ دقیقه پیش    
کشاورزان شهرستان حمیدیه بالاخره پس از گذشت دوسال انتظار خسارات مربوط به سیل خوزستان را دریافت کردند.
طلوع ارگ   ۱ ساعت پیش    
هفته نامه طلوع بم در شماره 263 خود در تاریخ 12 مرداد 1400 نوشت: جلسه بررسی اعتراض تعدادی از کشاورزان [...]
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان از پرداخت 98 درصد از مطالبات گندم کاران استان خبر داد و گفت: تاکنون 922 میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان استان همدان پرداخت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: خشکسالی ها ورود حیات وحش به مزارع و باغات کشاورزان و خسارت در این بخش را افزایش داده و تلاش ما این است که این خسارت ها محدود شود.
هرمزگان-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: متاسفانه صیفی کاران هرمزگانی به ویژه پیازکاران، بادمجان کاران، هندوانه کاران، خیارکاران و گوجه کاران با چالش اساسی فروش محصولات تولیدی و افت شدید قیمت مواجه هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۳ ساعت پیش    
کمبود نهاده های دامی و مازاد تولید سیب زمینی دست رنج کشاورزان را روانه آخور دام ها کرد.
دانا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
صداقت کیش ازخریداری 31 هزار تن گندم از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
صدای زرند   ۵ ساعت پیش    
بخشدار مرکزی زرند در بازدید از کارگاه گلاب گیری واقع در روستای سوسفید از توابع دهستان حتکن بر حمایت هر چه بیشتری از کشاورزان به ویژه در حوزه صنایع تبدیلی تأکید کرد و خواستار توسعه فعالیت واحدهای صنایع تبدیلی در این شهرستان شد.
تجارت نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کشور هلند اقلیمی شبیه به سه استان شمالی ایران دارد با مساحت کمتر و میزان بارندگی کمتر اما حالا در شمال ایران رودخانه خروشان چالوس و تالاب انزلی خشکیده و بحران آب در گلستان گزارش شده است اما هلند دومین صادرکننده محصولات کشاورزی جهان به شمار می آید.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در استان خراسان رضوی گفت: 700 هکتار از زمین های این شهرستان زیرپوشش آبیاری تحت فشار است که 75 درصد این سطح توسط کشاورزان و بقیها استفاده از کمک های دولتی به این روش آبیاری مجهز شده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جوین گفت: تا کنون با پرداخت 435 میلیارد ریال به کشاورزان این شهرستان خراسان رضوی، 96 طلب آنان بابت فروش تضمینی گندم تسویه شده است.
شمال نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
آب بندان رودبست از مکان های دیدنی و توریستی روستای رودبست بابلسر می باشد.این آب بندان در فصل بهار و تابستان محل رویش گل های وحشی نیلوفر آبی می شود و همچنین با ذخیره بارش های زمستانی آب مورد نیاز برای کشت برنج را نیز تامین می کند تا کشاورزان امرار معاش کنند.
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش    
ایلام- آب چشمه ها و رودخانه های شهرستان ایوان به دلیل کاهش بارندگی و خشکسالی در حال خشک شدن است، کشاورزان از مسئولان انتظار دارند از برداشت های بی رویه از چاه های شهرستان جلوگیری شود.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار 4 میلیون و 500 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که این امر بیانگر کاهش 30 درصدی تولید نسبت به سال قبل است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اذعان به اینکه خشکسالی ها ورود حیات وحش به مزارع و باغات کشاورزان و خسارت در این بخش را افزایش داده است گفت: تلاش ما این است که این خسارت ها محدود شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۳۱    
تاکنون 400 تن کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان زنجان خریداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همدان گفت: 189 هزار تن گندم از کشاورزان استان همدان خریداری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
استاندار گیلان با طرح این انتظار از مدیران برای پیگیری مستمر تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه پسماند، بر ضرورت تدوین برنامه جامع آموزشی مدیریت پسماند به منظور ایجاد وحدت رویه بین دستگاه های استانی و شهرستانی و همچنین فرهنگ سازی بین کشاورزان در خودداری از آتش زدن کاه و کلش پس از برداشت محصول برنج ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۵۱    
طوفان و تگرگ حدود 60میلیارد تومان به کشاورزان بخش مرکزی قلعه گنج خسارت زد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- زمانی، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی زنجان گفت: 65 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان زنجان خریداری شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا تعداد مراکز خرید گندم در استان افزایش می یابد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سه نفر از کشاورزان پیشرو در شانزدهمین رویداد (ملی) مجازی کشاورزی؛ ترویج تاب آوری در خشکسالی که صبح امروز در موسسه آموزش ترویج کشاورزی برگزار شد، سخنرانی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۴۶    
گروه استان ها- در حالی طوفان به زیرساخت های استان خراسان جنوبی 15 میلیارد ریال خسارت زد که این طوفان همچنان ادامه دارد و هنوز خسارت طوفان به بخش کشاورزی برآورد نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۰۸    
گروه استان ها- با توجه به نزدیکی برداشت سیب درختی در آذربایجان غربی کشاورزان این استان چشم انتظار حمایت مسئولان هستند.
شادا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
با عاملیت بانک کشاورزی بیش از 201هزار میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم تا 10مردادماه سال جاری به حساب کشاورزان واریز شده است که تاکنون بی سابقه بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۵۴    
گروه استان ها خشکسالی شدید، رمق گلستان و مردمش را گرفته، خشکی زمین های کشاورزی از یک سو و خالی ماندن سدهای استان، چشم انداز وحشتناکی را از آینده استان به نمایش گذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۰۱    
امسال کشاورزان گلستانی 110 هزار تن سیب زمینی بهاره تولید کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اسدی از فعالیت 98 کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: متاسفانه در استان حدود 100 هزار خانوار، تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند که این موضوع نگران کننده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران از واریز بیش از 345 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان گندمکار استان در سالجاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۴۱    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای تیرماه حدود 14 هزار و 664 تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان استان خریداری شده است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۶    
به گزارش رکنا اکبرزاده در این باره گفت:سوزاندن بقایای گیاهی بجا مانده از محصولات قبل در مزرعه کاملاً برخلاف اهداف دستیابی به کشاورزی پایدار است، وی خاطر نشان کرد: چرا که بافت خاک در اینجا رو به نابودی می رود ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
با عاملیت بانک کشاورزی بیش از 201هزار میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم تا 10مردادماه سال جاری به حساب کشاورزان واریز شده است که تاکنون بی سابقه بوده است.
معدن نامه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
اعتراض چند وقت اخیر برخی اهالی و کشاورزان به احداث کارخانه فرآوری شمش و روی دارزین در بم مسئولان این شهرستان را بر آن داشت تا جلسه ای با حضور آنان تشکیل دهند و توجیه های فنی و علمی ارائه مجوزهای این کارخانه را به بحث و بررسی بگذارند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، برداشت این گیاه، همه ساله با فرا رسیدن مرداد ماه در فصل تابستان آغاز و وقت قابل توجهی از کشاورزان در مزرعه برای برداشت این گل معطر صرف می شود. بادرشبو، گیاهی کم آبخواه است و در سالهای اخیر کاشت آن در مناطق کم آب نیز به علت داشتن صرفه اقتصادی [...]
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۲۲    
ساری- رنجبر، مدیرعامل اتحادیه تعاونی روستایی مازندران میزان مطالبات پیمانکاران و کشاورزان تولیدکننده بذر را در استان 17 میلیارد تومان ذکر کرد.
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۱    
محمد احمدی، مدیرعامل خانه حامی کشاورز شهرستان اسدآباد در گفت وگو با خبرنگار عصر همدان ؛ آمار چاههای غیر مجاز مخفی و چاه های اضافه برداشت این شهرستان را بسیار فراتر از گزارش های رسمی امور آب و آب منطقه ای استان دانست و اظهار کرد ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به پایداری هوا در روزهای پایانی هفته جاری در استان، گفت: شالیکاران از این فرصت برای برداشت محصول خود استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 488 تن کود کشاورزی از انواع پر مصرف در شهرستان بهشهر در 4 ماهه سال جاری خبر داد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی استان گلستان به نقل از معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان گفت ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود عملکرد این گیاه دارویی ارزشمند روناس را در هر هکتار بیش از هفت تن بیان و پیش بینی کرد امسال 100 تن محصول از زمین های کشاورزی شهرستان خور و بیابانک برداشت شود ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۲۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان از تامین 25 تن کود اوره در شهرستان گرمسار خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیر کل هماهنگی خرید شرکت بازرگانی دولتی از خرید تضمینی بیش از 126 هزار تن کلزا از کشاورزان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر استان سمنان فرمودند: از ابتدای ماه جاری تاکنون مقدار 300 تن کود شیمیایی به طور مستقیم از مبادی برای کارگزاران در سراسر استان حمل شده و توسط کارگزاران تحت پوشش در بین کشاورزان متقاضی در سطح استان سمنان توزیع شده ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع 40 تن کود کشاورزی از نوع سولفات پتاسیم در شهرستان بهشهر در 4 ماهه سال جاری خبر داد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۲۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از تمدید قرارداد کارگزارای اتحادیه تعاونی روستایی کرج خبر داد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم، در چهار ماهه 1400 حدود 1150 تن کود شیمیایی فسفاته توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم تدارک دیده شد. کودهای مذکور از طریق شبکه کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم در سطح استان جهت مصرف کشاورزان توزیع خواهد شد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۲۰   + ۲۵ سایت دیگر  
نقدینه - با عاملیت بانک کشاورزی بیش از 201هزار میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم تا 10مردادماه سال جاری به حساب کشاورزان واریز شده است که تاکنون بی سابقه بوده است. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۱۰    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام: مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام از ارائه 96 توصیه فنی کاربردی به کشاورزان خبرداد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - سیلاب ناشی از رگبار شدید باران 2 ماه پیش در منطقه خارتوران بخش بیارجمند شهرستان شاهرود ، موجب ریزش قنات و قطعی آب کشاورزان در روستاهای توچال و کلاغ زیلی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۸    
زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: 24هزار و850 تن گندم سیلویی و بذری از آغاز فصل برداشت گندم از گندمزارهای استان تاکنون توسط کشاورزان به مراکز خرید تحویل شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: خرید گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان سیستان و بلوچستان به مرز 25هزار تن رسید.