دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۲:۲۰Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کرخه»

اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بعد از گذشت 3ماه از اعتراض خوزستانی ها به تنش های آبی در حوضه کرخه، این بار با فرونشست کارون، آب آشامیدنی شهرها و روستاهای مسیر رودخانه در شهرستان های اهواز، کارون، باوی، شادگان، آبادان و خرمشهر شور شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۸    
دزفول-ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شهرستان کرخه گفت: 17 هزار دانش آموز شهرستان کرخه امروز با نواختن زنگ مهر و مقاومت سال تحصیلی را آغاز کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت:در عملیات فتح المبین، برای انتقال تجهیزات نظامی رزمندگان به خاک دشمن و خلق آن حماسه بزرگ، بالغ بر 11 پل بر رودخانه کرخه احداث شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۹    
بندرعباس- ایرنا- یک شاعر و جانباز دوران دفاع مقدس که از زمان درگیری گروهک ها درغرب تا محاصره سوسنگرد خاطرات جالبی دارد، معتقد است: هرچند بنی صدر محرم سال59 در محاصره سوسنگرد به مردم خود خیانت کرد ،اما بسیاری از رزمندگان با هوشیاری و شورحسینی به دل کرخه زدند و داغ اسارت را به دل او و [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۳    
بندرعباس- ایرنا- یک شاعر و جانباز دوران دفاع مقدس که از زمان درگیری گروهک ها درغرب تا محاصره سوسنگرد خاطرات جالبی دارد، معتقد است: هرچند بنی صدر محرم سال59 در محاصره سوسنگرد به مردم خود خیانت کرد ،اما بسیاری از رزمندگان با هوشیاری و شورحسینی به دل کرخه زدند و داغ اسارت را به دل او و دشمنان گذاشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۵    
12 هکتار از مزارع شهرستان کرخه امسال به زیر کشت کلزا می رود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۰:۲۷   + ۵۲ سایت دیگر  
برترین ها: معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سال آبی 1400-1399 با 37 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط 52 سال گذشته به پایان رسید و می توان این سال را خشک ترین سال نیم قرن اخیر نامید. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
مدیر عامل شرکت آبیاری کرخه و شاوور به همراه بهرام لوافیان نژاد مدیر امور آب منطقه جنوب غرب از شاخه های نیسان و هوفل در شهر رفیع و بستان بازدید کرد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از پایش وضعیت واحدهای نیروگاه سد کرخه توسط این شرکت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۱    
امسال 40 هزار هکتار از مزارع شهرستان کرخه به زیر کشت گندم می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حمیدیه- امام جمعه شهرستان حمیدیه با اشاره به آبرسانی به هشت روستای این شهرستان گفت: معضل تنش آبی در خوزستان باعث شده تا 43 روستای مسیر کرخه خسارت های جدی در همه ابعاد ببینند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دریچه تونل سد کرخه به مدت یک ماه برای آماده سازی کشت پاییزه در دشت عباس باز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
روز گذشته دریچه تخلیه کننده تحتانی سد کرخه تست شد و احتمالا در 2 هفته آینده به طور کامل بازگشایی و ریسک بهره برداری از این سد، وارد دوره ای جدید، حساس و بسیار خطرناک شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۹:۱۰    
بیش از 856 دریچه آبیاری در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی از ابتدای تابستان امسال بازسازی یا تعمیر شده اند.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۹    
کدخبر: 1058404 || تاریخ: 27 شهریور 1400 قدس خراسان: شهید جواد قربانی فروتقه تاریخ ولادت:9 اردیبهشت 1352 تاریخ شهادت:26 شهریور 1367 محل شهادت: رودخانه کرخه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۱    
افتتاح ساختمان شبکه بهداشت و درمان کرخه، گامی در جهت افزایش رفاه مردم این شهرستان تازه تاسیس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۱    
شهرک گلخانه ای در شهرستان کرخه ایجاد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه ارتقای و بهره وری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان برای بررسی ظرفیت و پتانسیل سد ها در حوزه های مختلف از سد کرخه بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
عمده نارضایتی های مردم خوزستان به مسائلی چون بی آبی، خشکسالی، بیکاری، مطالبات کارگری، عدم جذب نیروی بومی در پالایشگاه ها و شرکت نفت، سیل و بازگشت فاضلاب به آب شرب شهری و... بر می گردد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون با بیان اینکه مردم خوزستان تشنه توزیع عادلانه و بدون تبعیض فرصت های شغلی هستند گفت: دولت با صدور بخشنامه ای شفاف، دقیق و قاطع بر بومی گزینی تاکید کرده و از اشتغال غیر بومیان با استفاده از رانت جلوگیری نماید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
امروز با حضور سردار حسن شاهوارپور کلنگ ساختمان جدید سپاه این شهرستان به زمین زده شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
درپی وقوع آتش سوزی در مناطق چهارگانه کشور از جمله تالاب انزلی، زریوار، میانکاله و پارک ملی کرخه در نزدیکی یکی از سایت های گوزن زرد که بعضا عمدی گزارش شده است، یک کارشناس ارشد تنوع زیستی ضمن تاکید بر اهمیت جلب مشارکت جوامع محلی برای حفاظت از منابع طبیعی و حیات وحش ...
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ سعید دشتی زاده اظهار کرد: در حال حاضر خوشبختانه حدود 85 تا 90 درصد از آب شهر اهواز از طریق رودخانه کرخه و آب حیات تامین می شود که این موضوع کیفیت آب اهواز را افزایش داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا - بخشدار فتح المبین از غرق شدن یک جوان 18 ساله در رودخانه کرخه در بخش فتح المبین شهرستان شوش خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کشاورزان دشت عباس دهلران که آب مورد نیاز خود را از عقبه سد کرخه تامین می کردند بدلیل بحران کم آبی در کشور و تمکین از قانون و صرفه جویی در مصرف آب، تابستان بدون کشاورزی را سپری کردند.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار تابا، فرهاد ایزدجو پنجشنبه شب در جلسه قرارگاه سه گانه محرومیت زدایی استان خوزستان با حضور وزیر کشور اظهار کرد: حجم مفید سد گتوند تا تراز 195 متر، سد دز تا تراز 305 متر و در سد کرخه با احتساب 300 میلیون مترمکعب تخلیه سد سیمره در نظر گرفته شده است. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرعامل آبفای خوزستان از پیش بینی وقوع تنش آبی در حوضه های آبی دز و کارون در پاییز امسال خبر داد. محمدرضا کرمی نژاد در جلسه قرارگاه سه گانه آب و فاضلاب، مسکن و محرومیت زدایی خوزستان که امروز (18 شهریورماه) با حضور وزیر کشور برگزار شد ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۷    
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور از تعمیر یک دستگاه الکتروپمپ در ایستگاه پمپاژ جزیره مینو خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده مردم دهلران و دره شهر به منظور رفع مشکلات تامین آب مورد نیاز کشت پاییزه از منطقه دشت عباس، تونل و حوزه آبریز سد کرخه بازدیدمیدانی کردند و تصمیماتی در این رابطه اتخاذ شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۱:۰۲    
مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی و گردشگری گندی شاپور و ایوان کرخه از ادامه روند ساماندهی، حفاظت و مرمت در محوطه تاریخی گندی شاپور خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر لایروبی و اجرای طرح های ساماندهی رودخانه های سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه بیش از 29 میلیون مترمکعب از رودخانه های خوزستان شامل کارون، بهمنشیر و کرخه به لایروبی نیاز دارند گفت: برای انجام عملیات لایروبی این رودخانه ها بالغ بر 47 هزار میلیارد ریال اعتبار لازم است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۴۶    
شفقنا رسانه_ این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی و گردشگری گندی شاپور و ایوان کرخه از ادامه روند ساماندهی، حفاظت و مرمت در محوطه تاریخی گندی شاپور خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره پارک ملی کرخه گفت: 2 مورد آتش سوزی در منطقه حفاظت شده و پارک ملی کرخه رخ داد که با کمک آتش نشانی مهار شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۲۳:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا- بخشی از جنگل های حفاظت شده کرخه و سایت گوزن زرد ایرانی، بامداد یکشنبه، 14 شهریور طعمه حریق شد. این آتش سوزی در چندقدمی محل نگهداری گوزن زرد ایرانی اتفاق افتاده که به وسیله محیط بانان و آتش نشانان مهار شده و آنان مانع از پیشروی آتش به سمت محل زندگی گوزن زرد ایرانی شده اند. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۸:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تسنیم: رئیس پارک ملی کرخه گفت: پارک جنگلی کرخه که سکونتگاه گوزن زرد ایرانی است دچار 2 مورد آتش سوزی شده که با تلاش ماموران از گسترش آتش جلوگیری شد. محمد الوندی با تایید آتش گرفتن پارک جنگلی کرخه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس پارک ملی کرخه جزئیات وقوع حریق در جنگل های کرخه و سایت گوزن زرد ایرانی را تشریح کرد.
برترین ها / دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۵:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: بخشی از جنگلهای حفاظت شده کرخه و سایت گوزن زرد ایرانی، بامداد یکشنبه 14 شهریور ماه طعمه حریق شد. امسال بیش از 30 فقره آتش سوزی در جنگلهای حفاظت شده کرخه گزارش شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - رئیس پارک ملی کرخه شوش با اشاره به وقوع آتش سوزی در 35 هکتار از جنگل های این پارک گفت: این آتش سوزی در 2 ناحیه به وقوع پیوست که با تلاش ماموران پارک ملی کرخه، شهرداری شوش و محیط زیست اندیمشک مهار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۱    
مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه، دو گروه از متخلفان حوزه محیط زیست را دستگیر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
شهریور1360 بود که عملیات شهیدان رجایی و باهنر در کرخه انجام گرفت. عملیاتی که حاج قاسم در آن حضور داشت و چند روزی همرزم شهید مجید سیلاوی شد. شهیدی که حاج قاسم درباره او می گفت: همرزم بودن اینجانب با سردار شهید سیلاوی از افتخارات من است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۲۱:۱۶    
از تصمیم ها و برنامه های دو وزیر حوزه فرهنگی تا خداحافظی با "نوذر" از کرخه تا راین در برنامه این هفته کلاکت
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۶:۵۵    
همه اخبار حوزه فرهنگ و هنر از تولد تا اخبار و حوادث یک طرف، عکسی که کاظم هژیر آزاد بر سر پیکر فرزندش ایستاده و نظاره گر بخشی از زندگی اش بود یک طرف. بی تردید یکی از صحنه های دردناک هفته گذشته را کاظم هژیر آزاد رقم زد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان خوزستان از کشف 24هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت خام در شهرستان کرخه خبر داد.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سردار امیر حیات مقدم با اشاره به مشکل فاضلاب در خوزستان گفت: از سال های گذشته مشکل فاضلاب در استان وجود داشته، اما تاکنون حل نشده است. فاضلاب صنعتی و شهری، کارون، زهره و بخشی از رودخانه هندیجان و کرخه را نابود کرده است ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
صادق صفایی بازیگر سینما و تئاتر بر اثر ایست قبلی و 60 سالگی دار فانی را وداع گفت. امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی با تایید خبر درگذشت صادق صفایی بازیگر و مدرس سینما و تئاتر، به مهر گفت: متاسفانه آقای صادق صفایی در منزل خود و بر اثر ایست قلبی چشم از جهان فروبست ...
اقتصاد آنلاین / جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۸:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: طی سال های گذشته یک اشتباه استراتژیک رخ داد و عنوان شد که ما به نیروگاه سازی اعتقادی نداریم و متأسفانه ما امروز با مزرعه ای طرف هستیم که سال قبل در آن کشتی صورت نگرفته است.
برترین ها / یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۲۲:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا: صادق صفایی، بازیگر ارزنده تئاتر، سینما و عضو هیات علمی گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت. روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر خبر درگذشت صادق صفایی بازیگر سینما و تئاتر را تائید کرد. ...
برترین ها / افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ابراهیم حاتمی کیا با نقل خاطره ای از همکاری با صادق صفایی از ماندگار شدن نقش نوذر در فیلم از کرخه تا راین با بازی این بازیگر تازه درگذشته گفت. ...