چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۵:۱۱Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «احشام»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۰۳    
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: جاری شدن سیل به احشام و منزل روستایی تکاب و شاهین دژ خسارت وارد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال بارش های روز دوشنبه 11 مرداد ماه سیل مناطق مختلف استان زنجان را در بر گرفت و در برخی مناطق موجب تلف شدن احشام و دام ها و وارد آمدن خسارت هایی به ابنیه و راه هایی ارتباطی و روستایی وارد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۲۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یک سارق مسلح احشام در شهرستان اندیمشک به دام پلیس افتاد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از دستگیری غافلگیرانه دو سارق قبل از سرقت احشام در غرق آباد ساوه خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۹:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
فارس: فرمانده انتظامی تایباد از قتل یک چوپان ایرانی به دست افغانستانی های متجاوز مرزی در این شهرستان خبر داد. سرهنگ امیر احمدی اظهار کرد: در ساعت 8 شب گذشته 2 برادر هنگام چرای احشام در عقبه مرز روستای فررنه ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۸:۴۶    
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب از کشف 36 راس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۲    
شاهرود_جلسه مسئولین عملیات پایگاه های حوزه بسیج مساجد و محلات نجف اشرفبا موضوع برنامه دسته های رزمی و گشت های پایگاه ها برگزار شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رحمان رشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان تاکنون 550 میلیون ریال به صورت نقدی و 14 راس احشام سبک و سنگین و مابقی گوشت گرم بوده است. وی افزود: در روز عید سعید قربان، پنج پایگاه جمع آوری شامل چهار مرکز نیکوکاری و کمیته امداد نذرهای قربانی مردم نیکوکار [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار چالدران گفت : بر اثر بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیل 27روستای شهرستان چالدران تحت تاثیر قرار گرفته و در این راستا به 400 راس احشام و زمین های کشاورزی خسارت وارد شده است که بعد از ارزیابی نهایی، مقدار خسارت اعلام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: 2 هزار و 200 مورد بازرسی از احشام زنده و ذبح شده روز عید قربان در نقاط مختلف استان انجام گرفت.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا: عامل قتل در شاهین دژ که در جریان درگیری بر سر احشام یک نفر را از پای در آورده بود دستگیر شد.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۹:۴۴    
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان روانسر از کشف 31 راس احشام قاچاق شامل گاو و گوسفند به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال خبر داد.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
فرماندار دشت آزادگان آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم در حوزه دشت آزادگان پس از رهاسازی آب را تشریح کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۱    
زاهدان/ با تلاش مأموران انتظامی شهرستان زاهدان یک سارق و یک مالخر احشام دستگیر و دام های به سرقت رفته به صاحبشان تحویل شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
حالا همه بسیج شده اند تا مشکلات و تنش آبی خوزستان در کمترین زمان ممکن رفع شود. یکبار دیگر جهادگران پای کار آمده و 800 گروه جهادی سازماندهی شده اند تا بر حسب نیاز اقداماتی از جمله توزیع آب شرب با تانکر و آب خام برای احشام در مناطق دچار تنش آبی را برعهده بگیرند
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری شادگان گفت: به منظور تامین آب کشاورزی و نخیلات شادگان ، آب از سد مارون رهاسازی شد .
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
بیش از یک هفته از اعتراضات مردم خوزستان گذشته است. اعتراضاتی که به گفته مدیران ارشد نظام، بحق بوده است. هرچند به دستور روحانی آب سد کرخه برای مناطق پایین دست باز شده و جهانگیری به خوزستان رفته است اما کشاورزان خوزستانی از بی آبی فریاد می زنند و خواست شان مجوز کشت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار رفیع گفت: با رهاسازی آب از سد کرخه مردم روستا های این بخش از آب کافی برای مصارف خانگی و احشام بهره مند شدند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم آبی و بی آبی در این مناطق شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان فرماندار حمیدیه از پیگیری برای پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران و کشاورزان این شهرستان خبر داد و گفت: شرایط خشکسالی و تنش آبی به وجود آمده در حمیدیه باعث از بین رفتن تعدادی از دام ها شده است.
برترین ها / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: بیش از سه هفته از تنش آبی در استان خوزستان و به خصوص حمیدیه ، سوسنگرد و بستان می گذرد که این امر باعث تلف شدن بخشی از دام و احشام همچنین کم آبی و بی آبی در این مناطق شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۷:۳۸   + ۴۳ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور عصر امروز جمعه (یکم مرداد) پس از ورود به دزفول، با اشاره به اهمیت تأمین آب شرب مردم و جبران خسارت های مردم به احشام و کشت و کار آنها در این بحران خشکسالی، گفت: با برگزاری جلسات در این سفر و بررسی راه حل ها به مردم استان اطمینان خاطر می دهیم که مشکلات قابل حل است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- فرماندار شهرستان حمیدیه گفت: کارشناسان دامپزشکی و جهاد کشاورزی روزانه از روستاهای این شهرستان بازدید و خسارتهای وارد شده به احشام یا زمین های کشاورزی بر اثر خشکسالی را برآورد می کنند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عصر جنوب: روستای کِسر از توابع بستان در غرب خوزستان درپی خشک شدن شط حاشیه تالاب، ناچارند حتی آب مورد نیاز احشام خود را هم خریداری کنند و دام هایشان در معرض تلف شدن جمعی قرار گرفته است. ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۷    
روستای دحیمی 1 و 2و 3 /ملیحه سعد و گبیر زهیر روستاهای شهرستان حمیدیه با مشکل کم آبی مواجه شدندو این مسئله علاوه بر اینکه نارضایتی مردم در تامین آب شرب را بدنبال داشته ، سلامت احشام و گاومیشها را هم به خطر انداخته است .
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
انتخاب: چند روزی است که برخی افراد با بردن ماشین هایی پراز آب معدنی در صدد کمک به مردم خوزستان هستند. در این ویدیو یکی از اهالی خوزستان به راننده خودرویی که دارد برای مردم اهواز آب معدنی می برد، می گوید: جان خودت برگرد. ما آب معدنی نمی خوایم، ما آب برای احشام میخوایم. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، روستاهای پائین دست کرخه در شهرستان حمیدیه در شرایط خشکسالی و بی آبی حاکم بر خوزستان بسیار متأثر شده اند به گونه ای که آب مناسبی برای احشام آنها نمی رسد. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۶:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یکی از اهالی خوزستان به راننده خودرویی که دارد برای مردم اهواز آب معدنی می برد، می گوید: جان خودت برگرد. ما آب معدنی نمی خوایم، ما آب برای احشام میخوایم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از بی توجهی دولت و وزارت نیرو به کمبود آب و قطعی برق در طول ماه های اخیر گفت: عشایر و احشام منطقه پارس آباد و دشت مغان در کنار رود ارس، تشنه هستند و تولیدات کشاورزی و دامی در طول ماه های اخیر آسیب جدی دیده است.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا: حجم قابل توجهی آب از سد کرخه برای آبگیری کانال های کشاورزی و تامین آب مورد نیاز دام و احشام در مناطقی از دشت آزادگان،سوسنگرد،حمیدیه و بستان، رهاسازی شد که ضمن سیراب شدن بخش عمده ای از زمین های کشاورزی، موجب شادی کودکان و نوجوانان، آبگیری هورالعظیم و جلوگیری از تلف شدن گاومیش ها شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مرزبانان خراسان رضوی در حوزه استحفاظی مرزهای این استان موفق به کشف 500 مرغ زنده قاچاق، توقیف و مهار 800 رأس احشام و کشف 150 میلیون تومان کالای قاچاق شدند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان برای چندمین بار از روستاهای مسیر گمبوعه شهرستان حمیدیه بازدید کرد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۸:۰۸   + ۳۰ سایت دیگر  
ایرنا: پس از 18 روز از تنش آبی در شهرستان دشت آزادگان با رهاسازی آب از سد کرخه روز چهارشنبه آب به رفیع ، بستان ، سوسنگرد و برخی از نقاط این شهرستان رسید. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۷:۵۱    
استاد اندونزیایی مطالعات اسلامی با اشاره به این که در دو سال اخیر پس از شیوع کرونا کیفیت جشن ها در عید قربان تغییر کرده و بخشی از خدمات قربانی احشام به صورت آنلاین انجام می شود، تصریح کرد: مسیحیان اندونزیایی در سال های اخیر برای اعلام همبستگی با مسلمانان به اهدای احشام برای قربانی اقدام می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها_ در پی تشدید شرایط خشکسالی در استان خوزستان و تنش آبی، در جهت تامین آب مورد نیاز احشام و کشاورزی، با رهاسازی آب از سد کرخه، کم کم آب شاخه های پایین دست آبگیری شده و سبب شادی کشاورزان و دامداران شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سردار شاهوارپور به خدمات رسانی سپاه به مردم خوزستان با تمام ظرفیت ها اشاره کرد و گفت: با دستور فرمانده کل سپاه پاسداران در گروه اول تعداد 30 دستگاه تانکر جهت تامین آب آشامیدنی و مصارف احشام به مناطق کم آب اعزام شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۹:۵۳    
ایسنا/خراسان رضوی عید قربان، یادآور اراده حضرت ابراهیم (ع) برای قربانی کردن فرزندش اسماعیل (ع) است. خداوند از ارادت ابراهیم (ع) به خود راضی بود و قوچی را به جای فرزندش برای ذبح فرستاد. از آن زمان به بعد، قربانی کردن احشام قسمت عمده ای از مراسم عید قربان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۵۸    
29ام تیرماه بود که تلفیق آب و فاضلاب در رودخانه میسان و کم آبی، گلایه مردم محلی را از تلف شدن احشام در پی داشت، اما امروز و پس از 20 روز تشنگی با جاری شدن آب در این رودخانه، دوربین خبرنگار فارس توانست دعای خیر صیادان بستان را ثبت کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه ای ارتش در جنوب غرب از توزیع یک میلیون و 800 هزار لیتر آب شرب در روستاهای بستان برای دام و احشام خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۴۸    
وقوع سیل در ارتفاعات دهدز خوزستان شب گذشته باعث نابودی کامل زندگی برخی از عشایر در روستاهای لنده و حاجی کمال شد تا بی آبی و پرآبی همچنان بلای جان احشام شوند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
پرونده معجزه آبخیزداری ؛ این روزها قصه پرغصه کم آبی خوزستان به تیتر اول بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی و دغدغه مسئولان و مدیران کشور تبدیل شده است. متأسفانه استان خوزستان در سال های اخیر شاهد بلایا و مخاطرات طبیعی مختلف مانند سیل ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان بافت گفت: مجموع برآوردی که تا الان از خسارت سیل در بخش های مختلف ازجمله مسکن روستایی، راه روستایی، زیرساخت های گاز، زیرساخت جاده، احشام و ... در این چند روز داشته ایم، بالغ بر 90 میلیارد تومان بوده است.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۲۱    
دادستان گالیکش گفت: با سارقین احشام در گالیکش برخورد شدید قانونی خواهد شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس در گفتگو با تازه ترین ها به نقل از مهر ، پیرامون مشکلات ناشی از کم آبی برای دامداران و کشاورزان خوزستان گفت: 135 هزار دام سنگین و 1 میلیون و 149 هزار دام سبک در استان خوزستان وجود دارد، اما فعلا بر آوردی در مورد خسارات خشکسالی به احشام نداریم. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
هرمزگان- فرمانده انتظامی شهرستان بندر خمیر از کشف 27 رأس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و350میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان گفت:برای نجات گاومیش ها در مناطق حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه که در معرض خطرات ناشی از خشکسالی و کمبود آب قرار دارند استخرهایی در کنار رودخانه کرخه ساخته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورزقان از تشکیل پرونده قضایی برای عشایری که به صورت غیرمجاز در منطقه حفاظت شده دیزمار تعلیف احشام داشتند، خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- فرماندار دشت آزادگان گفت: 180 مترمکعب آب بر ثانیه برای مصرف شرب، کشاورزی و احشام از امروز یکشنبه با پیگیری های مستمر از سد کرخه برای این شهرستان رهاسازی شد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۴۸   + ۳۶ سایت دیگر  
فارس: سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند 8 نفره سرقت احشام خبر داد. سردار علیرضا لطفی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: 11 اردیبهشت امسال گزارش سرقت مسلحانه از دامداری در جاده چرم شهر به کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد و در تحقیقات صورت گرفته شاکی گفت ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان سرپلذهاب از کشف 41 راس احشام قاچاق و توقیف خودرو قاچاقچیان خبر داد.