یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۰:۴۶Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جهان اسلام»

شبستان   ۲ ساعت پیش    
آیت الله علما ، گفت:مهمترین هدف توطئه دشمنان مقابله با بیداری مسلمانان و متاسفانه جنبش های ضد اسلامی از تنش ها و مشکلات کنونی جهان اسلام بیشترین بهره را برده اند.
تقریب   ۷ ساعت پیش    
آیت الله عبدالخالق عبداللهی گفت: همه ما مسلمین یک خدا، یک کتاب و یک رسول داریم، لذا دودستگی و تفرقه در جهان اسلام هیچ معنایی ندارد و اگر اکنون اختلافی در بین مسلمین می بینیم، ریشه آن به شیطنت مستکبرین و فتنه گران بر می گردد.
رسا   ۸ ساعت پیش    
کرمانشاه آیت الله عبداللهی گفت: روحانیون و علمای شیعه و اهل سنت در موضوع وحدت در جهان اسلام باید پیشقدم باشند، زیرا جامعه اسلامی اعتماد ویژه ای به این قشر دارد.
تقریب   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
در راستای بهره مندی اساتید، دانشجویان و پژوهشگران جهان اسلام از ظرفیت های دانشگاه امام صادق علیه السلام، همکاری میان این نهاد معتبر علمی و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام آغاز گردید.
در همایش ملی استانی یاوران وقف از حامیان و مروجان این سنت حسنه از جمله صدا و سیمای آذربایجان شرقی قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی، م دیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقف یک سنت دیر پای نبوی، علوی و فاطمی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شهریاری گفت: این روزها مشکلات عدیده ای را جهان اسلام شاهد است، از این رو همه علما، دولتمردان و شخصیت های برجسته جهان اسلام از جمله مجمع جهانی تقریب مذاهب در برابر این مشکلات وظیفه دارند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مقاله های چهارمین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با شعار اتحاد اسلامی؛ صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام از 12 الی 17 ربیع مصادف با 27 مهرماه الی 2 آبان ماه 1400 برگزار خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب جزئیات سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی را با تمرکز بر پرهیز از تفرقه در جهان اسلام اعلام کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
بروجردی گفت: غرب حتی اگر به ظاهر از توافق بین ایران و عربستان استقبال کند، اما سیاست آن ها تفرقه و عدم برقراری رابطه خوب بین ایران، کشور های منطقه و جهان اسلام است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران جزو فرهنگی ترین، معنوی ترین، انقلابی ترین، مکتبی ترین و اسلامی ترین ارتش های جهان اسلام است و این از برکات تدبیر ماندگار رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی و پشتیبانی هایی است که فرماندهان محترم ارتش از برنامه های دینی داشته ...
خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی با همکاری کانال تلویزیونی جهانی وین و با همکاری کانال تلویزیونی اینترنتی اس ان ان، وبینار وحدت رمز رشد و پیشرفت جهان اسلام را برگزار می کند. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
یدالله بهتاش در گفت وگو با میزان پیرامون فرارسیدن سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) گفت: حضرت مهدی (عج) در پنج سالگی پدر عزیزشان را از دست دادند و از همان زمان دوره امامت ایشان آغاز گردید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دفاع مقدس به عنوان میدان عملی وحدت اقوام و مذاهب ایرانی الگوی کاملی برای جهان اسلام است تا رهین عمل به آن اختلاف و دشمنی از میان مسلمین و مردم منطقه رخت بربندد و امنیت و ثبات بر کشورهای اسلامی و غرب آسیا حاکم شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۳۴    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : براساس سند چشم انداز افق 1404 ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی و الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل؛ جامعه ایرانی در این افق به گونه ای مشخص شده است که فعال، مسوولیت پذیر ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
امام جمعه یاسوج گفت: دشمنان با سوء استفاده از نبود وحدت بین مسلمانان یک حاشیه امن برای خود در جهان اسلام و به ویژه منطقه خاورمیانه ایجاد کرده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه دهدشت با اشاره به اصول مشترک شیعه و سنی از قبیل خدای واحد، کتاب، پیامبر، قبله، موعود و مناسک و احادیث مشترک، بیان کرد: دشمن این هر دو مشترک است و وجود این دشمن زمینه بسیار مهمی برای پیدایش اتحاد در صفوف مسلمانان است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: تاریخ اسلام از همان ابتدا تاکنون با پدیده تلاش مستکبران برای ایجاد تفرقه و فتنه روبرو بوده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۱    
حجت الاسلام بختیاری گفت: استکبار جهانی به دلیل شکست های متعدد از جبهه مقاومت به شدت عصبانی است و راهی جز اختلاف افکنی به ویژه بین شیعه و سنی برای بقای خود ندارد لذا جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیازمند حفظ وحدت و تقویت آن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نبود وحدت بین کشور های اسلامی حاشیه امنی برای دشمنان جهان اسلام ایجاد کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- امام جمعه قم با تأکید بر اینکه مسلمانان به سادگی از کنار کشتار شیعیان افغانستان نخواهند گذشت، گفت: طالبان در قبال این حادثه مسوول است علاوه بر آن آمریکا نیز در این رخدادهای ترویستی مسوولیت دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۲    
یاسوج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به 12 ربیع الاول آغاز هفته وحدت، گفت: افزایش روزافزون وحدت، انسجام و همبستگی بین مسلمانان از ضرورت های مهم جهان اسلام است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۹    
حوزه/امام جمعه سنندج گفت: دشمن در بحث ایجاد فتنه و نفاق در جهان اسلام بسیار هدفمند کار می کند، بنابراین این ما هستیم که نباید اجاره چنین کاری را به دشمنان دین خدا بدهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه هفته وحدت در جهان اسلام آثار و برکات خوبی به همراه داشته است، گفت: وحدت سیاسی در جهان اسلام باعث عقب نشینی دشمنان می شود.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۵    
امام جمعه آشخانه گفت: جهان اسلام با محوریت توحید و قرآن و پیامبر بزرگ اسلام (ص) ریسمان وحدت را مستحکم کنند و بر علیه صهیونیست و آمریکا جهان خوار و مستکبرقیام کنند تا هر چه سریعتر بساط ظلم در عالم قطع شود و تمدن بزرگ اسلامی در سراسر جهان تاسیس شود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی با بیان اینکه داعش از سوی آمریکا برای تضعیف قدرت جهان اسلام ایجاد شد، گفت: باید حکومت فراگیر با مشارک تمام احزاب افغانستانی شکل گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه ایرنا امام جمعه پاوه گفت: بیشتر علمای جهان اسلام بر این موضوع واقف هستند که بزرگداشت و برگزاری جشن میلاد پیامبر در زمان حیات ایشان و خلفا و ائمه اطهار برگزار نشده اما امروز مسلمانان با افتخار آن را برگزار می کنند و این یک بدعت حسنه است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه ابهر گفت: ایران اسلامی ضمن تأکید بر این که هر صدای تفرقه افکن و هر نشان اختلافی که از قلم و رسانه ای صادر بشود، محکوم و در جهت خوشایند جبهه کفر و استکبار است، همواره آحاد امت اسلام را به وحدتی راهبردی و فراگیر و عمیق دعوت کرده تا به یاری خدا ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: وحدت مهمترین راهبرد استراتژیک برای مسلمانان است و جهان اسلام باید بیش از پیش در حفظ و ارتقای وحدت بکوشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه مهاباد گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) و خاندان نبوت جهالت و گمراهی را در جهان اسلام از بین بردند و الگوی تمام نمای بشریت تا روز قیامت شدند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۳    
حجت الاسلام میهن پرست با بیان اینکه اصول مشترک زمینه ساز وحدت جهان اسلام است، گفت: نابرابریها، فاصله طبقاتی و عدم تحقق عدالت، ماحصل تعارص منافع است و خود تعارض منافع هم ناشی از عدم شفافیت در نظام اقتصادی و اداری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه اراک: وحدت جهان اسلام و وحدت شیعه و سنی برای دفاع از کیان امت اسلام و سرزمین های اسلامی و مقابله با توطئه های دشمنان امری ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- امام جمعه موقت شهر یزد گفت: استکبارجهانی برای رسیدن به اهداف پلید خود و ضربه زدن به مسلمانان وحدت جهان اسلام را به جد نشانه گرفت.
صداوسیما: امام جمعه موقت یزد گفت: جنایت کشتار مسلمانان نمازگزار در افغانستان نشان دهنده بیچارگی و رسوایی آمریکا است. آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد با محکومیت انفجار تروریستی در افغانستان گفت ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۶    
تا هنگامی که علما و صاحبنظران و حاکمان کشورهای اسلامی برای ارائه یک گفتمان درست و دقیق و معتدل و دور از افراط و تفریط از اسلام تلاش نکنند، نتیجه آن خشونت و کشتار خواهد بود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۹    
عضو هیت علمی جامعه المصطفی(ص) العالمیه گفت: حضرت امام حسن عسکری (ع) برای گسترش و توسعه دین اسلام در جاهای مختلف جهان اسلام وکلایی تعیین کرده بودند و از طریق همین وکلا شعیه را برای ورود به غیبت صغری امام زمان(عج) آماده کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حوزه دین گفت: باید از امام حسن عسکری (ع) کار تشکیلاتی و نظام مند را فرا گیریم. حضرت در آن روزگار، با تکیه بر نُواب و وکلای خود، توانست جهان اسلام را به بهترین شکل مدیریت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دشمن می خواهد انقلاب اسلامی را متوقف کند تا جهان اسلام و کشور ما را بار دیگر زیر سیطره خود قرار دهد اما مردم باید ببینند تاکنون آمریکا و کشورهای غربی در کشورهایی که پا گذاشتند آیا خدمتی کرده اند یا فقط چپاول، غارت، اشغال و کشتار را به همراه داشته اند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سفیر جمهوری اسلامی ایران در زاگرب و رییس مشیخیت اسلامی و مفتی اعظم کرواسی در دیداری در زاگرب همکاری های دو کشور در زمینه صنعت حلال را رو به گسترش دانستند. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
در دیدار پرویز اسماعیلی با دکتر عزیز حسنوویچ روابط فرهنگی - دینی دو کشور، کنفرانس وحدت اسلامی، و مسائل مهم منطقه و جهان اسلام مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. دکتر آلدین دوگونیچ رئیس مرکز حلال هم در این جلسه حضور داشت. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی جامعةالمصطفی العالمیه گفت: برپایی همایش ها، نشست ها، وبینار ها با موضوع تقریب بین مذاهب اسلامی، زمینه ساز تحقق عینی وحدت متعالی جهان اسلام خواهدبود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهر سنندج اخلاق مداری در جامعه را مهم ترین عامل وحدت و انسجام ذکر کرد و گفت: اگر اخلاق اسلامی نباشد، جامعه به سمت انحطاط و فروپاشی پیش می رود، بنابراین جهان اسلام باید دشمنان خود را بشناسد و در نقطه مقابل آنها حرکت کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت علمی گروه حقوق عمومی و بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: متاسفانه بسیاری از دولت های اسلامی، رویای اتحاد جهان اسلام را قربانی سیاست های تفرقه افکنان رژیم صهیونیستی و یکجانبه گرایی آمریکا ساخته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۰    
سنندج- نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر به دامن قرآن برگردیم و شریعت نبوی را سرلوحه امور قرار دهیم آنگاه می توانیم بر مشکلاتمان غلبه کنیم.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رکنا_مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: منازعه امت اسلامی موجب ایستایی جهان اسلام خواهد شد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمن یک زمانی به صورت جدی برای ضربه زدن به مسلمانان جلو آمد، برای مثال در ایران توطئه های مختلفی از کودتا، حمله به هواپیما در طبس، جنگ تحمیلی و برنامه های زیادی پیاده کرد و امروز علیه جهان اسلام جنگ نیابتی به راه انداخته که بسیار دردناک است.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
انتخاب: مرکز مطالعات الجزیره در مطلبی به قلم فاطمة الصمادی نوشت: طبیعت اختلافات بین ایران و عربستان منحصر به یک زمینه یا موضوع نمی شود، بلکه این اختلافات رقابت منطقه ای و جایگاه و تاثیر آن ها در جهان اسلام و مسائل مربوط به انرژی و روابط خارجی هر یک را نیز دربر می گیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی جمهوری آذربایجان به محلی برای قدرت نمایی ترکیه و اسرائیل در منطقه تبدیل شده است که دومین کشور شیعی جهان اسلام می باشد، و این می تواند با توجه به قرابت مذهبی ایران و آذربایجان حکومت علی اف را به سرنوشت دردناکی دچار کند.