دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۰:۲۷Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جهان اسلام»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۳۹ دقیقه پیش    
نماینده جهاد اسلامی در تهران گفت: نمی توان به سازمان ها و نهاد های حقوقی بین المللی امیدوار بود، زیرا این ها تحت نفوذ آمریکا و اسرائیل هستند. این نهاد ها فقط ضبط کننده و ثبت کننده جنایت صهیونیست ها هستند، ولی هیچ اقدامی انجام نمی دهند و از سوی دیگر به خاطر حمایت های آمریکا ...
خبرگزاری تسنیم   ۵۳ دقیقه پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار هیئت تجمع علمای مسلمین لبنان تصریح کرد: طوفان الاقصی مساله فلسطین را بار دیگر به مساله اول جهان اسلام و دنیا تبدیل کرد.
وارث   ۵۵ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رییس سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی (ماپیم) بر برگزاری کنگره "مساجد جهان اسلام" با محوریت حمایت از مواضع فلسطین تاکید شد. ...
تقریب   ۵۶ دقیقه پیش    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمن صهیونیستی با حمایت مستقیم و همه جانبه آمریکایی ها و دیگر دولت های غربی در حال یک نسل کشی بزرگ در جهان اسلام است و در سوی دیگر تاسف بارتر اینکه می بینیم کشورهای اسلامی در مقابل این جنایات ضد بشری فقط نقش نظاره گر هستند که این به هیچ وجه ممکن رسم و شیوه امت رسول خدا (ص) ...
تقریب   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت، بیان کرد: اگر جبهه مقاومت امروز با قدرت ایستادگی نمی کرد، اسرائیل فشار را بر امت اسلامی و ملت محروم فلسطین بیشتر می کرد و نسل کشی را گسترش می داد ، لذا محور مقامت در منطقه از این جهت نقش به سزایی بر آزادی قدس و حفاظت از امت اسلامی دارد.
حیدری گفت: رژیم صهیونیستی امروز به معنی واقعی کلمه نسل کشی را به منصه ظهور رسانده است، این رژیم امروز نه تنها مشروعیت ندارد، بلکه هیچ مقبولیتی از سوی جامعه جهانی ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) با اشاره به ظرفیت های شهرستان ری گفت: شهرستان ری با وجود امامزادگان واجب التعظیم وجود بزرگترین گلزار شهدای جهان اسلام پایتخت معنوی استان تهران است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۶    
مدیر دفتر تقریب دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه اظهار داشت: طوفان الاقصی یک سیلی برای تمدن غرب و کل دنیا بود و آنان را متوجه قدرت مسلمانان در جهان اسلام کرد. امروز دنیا متوجه نیت پاک اسلام شد و باطن کثیف کفر را برای جهانیان روشن کرد ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۱    
نشست جایگاه فلسطین در جغرافیای معرفتی جهان اسلام(گذشته، حال، آینده) به همت انجمن علمی دانشگاه تهران و مدرسه مطالعات علوم انسانی و فرهنگی جهان اسلام با همکاری مؤسسه مطالعات تطبیقی آینده پژوهشی دینی و گروه جامعه شناسی کشورهای اسلامی انجمن جامعه شناسان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
برنامه فلسطین الصمود از شبکه الکوثر، امشب موضوع راهبردی اتحاد در تمامی عرصه ها برای مقابله با تجاوز به غزه مورد بررسی و واکاوی قرار می دهد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علاوه بر وحدت جهان اسلام برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مصری با بیان اینکه اهداف مشترک میان ایران و عراق می تواند منافع جهان اسلام را تعیین کند، گفت: امروز کشور عراق نقش سازنده ای در گفتمان های منطقه ای و در میان جوامع اسلامی دارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: مظلوم نمایی که در این سالها رژیم صهیونیستی انجام می داد و دیگران را تروریست می خواند امروز تبدیل شد به این مسئله که همه مردم جهان متوجه شدند که کدام رژیم سبب سلب آسایش مردم فلسطین در منطقه شده است ...
ایثار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۰    
احمدی نیا مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران در این جلسه گفت: اصفهان شهر هنر و گلستان شهدای آن کانون 8 هزار فرمانده هنرمند جهان اسلام است.
روزانه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: طومار محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در نوار غزه توسط زنان مسلمان، توسط مرکز اسناد همدان در آرشیو ملی ایران ثبت شد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
احمدی نیا با اشاره به رشد اسلام خواهی در جهان گفت: نورانیت امروز جهان اسلام به واسطه خون شهیدان است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بروجرد با تاکید بر اینکه دفاع از جبهه مقاومت و مبارزه با صهیونیسم ضروری است، گفت: مقابله مبارزه با رژیم صهیونیستی برای دفاع از جهان اسلام ضروری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان اسلامی شورای مشورتی مالزی (ماپیم) بر برگزاری کنگره مساجد جهان اسلام با محوریت حمایت از مواضع فلسطین تاکید شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: هدف از فعالیت حوزه های علمیه تربیت و آموزش برادران و خواهران برای خدمت به جهان اسلام است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولیت خون های ریخته شده در غزه با آمریکا است، گفت: لازم است تمام جهان اسلام در قطع روابط اقتصادی خود با رژیم جعلی اسرائیل اقدام کنند.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه حمایت از مظلومان که در اصول قانون اساسی است، اساس و مبنای کار ماست، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت از فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام توسط امام راحل اعلام شد و اکنون نیز حمایت از غزه در دستور کار ما قرار دارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۱    
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، بیان کرد: ملت های مسلمان با این نسل کشی و حملات وحشیانه صهیونیست ها مخالف بوده وآن را محکوم می کنند، این حکام فریب خورده کشورها هستند که برای رسیدن به منافع خود اقداماتی را انجام می دهند که شرعا جائز نبوده و محکوم به شکست و ابطال است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۸:۵۱    
همزمان با شروع دوباره جنگ در فلسطین، داعش تحرکاتی را در عراق شروع کرده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم دانش آموزان کشورهای جهان اسلام در بهمن ماه امسال خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) 424 پژوهشگر ایرانی جزو پژوهشگران پراستناد برتر در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر و معماری قرار گرفتند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: عواملی چون نرخ باروری و درصد جمعیت جوان در میان ادیان بزرگ منجر به رشد سریع جمعیت مسلمان در جهان شده است. از سوی دیگر، جهان اسلام ظرفیت اقتصادی بالایی دارد که می تواند در آینده به رشد اقتصاد جهانی کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۶:۵۵    
424 پژوهشگر ایرانی در زمره پژوهشگران پراستناد برتر حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، هنر و معماری قرار گرفتند .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کشور حکومت طالبان در دیدار با هیئت علمای جهان اسلام گفت فلسطین در نتیجه مقاومت از چنگ اشغالگران آزاد خواهد شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با فوت هنری کیسینجر سیاستمدار و دیپلمات آمریکایی یادی کنیم از حسن عباسی سخنران رادیکال داخلی که خود را کیسینجر جهان اسلام خوانده بود. وی چند سال قبل در جریان یک سخنرانی گفته بود: نیویورک تایمز در هفته هروقت راجع به من مطلب می زند در پرانتز می نویسد: "The Kissinger Of Islam"
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا - رئیس مؤسسه استنادی و پایش علم وفناوری جهان اسلام (ISC)گفت: شناسایی نیازهای کشور از طریق "نظام ایده ها و نیازها" از مرداد ماه گذشته تا کنون همواره روند روبه رشدی داشته و اکنون نزدیک به 10 هزار نیاز در این سامانه به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۲    
سرپرست وزارت امور داخله طالبان با هیئت بلندپایه علمای جهان اسلام در کابل دیدار و گفتگو کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر مدرسه سفیران هدایت بیجار گفت: نباید جهان اسلام بیش از این در برابر جنایات صهیونیست ها سکوت کند؛ متأسفانه برخی از سران دولت های اسلامی امروز به دنبال مصلحت اندیشی هستند و همین امر باعث شده که جنایات صهیونیست ها علیه غزه و فلسطین را نادیده بگیرند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگو حضوری با محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات عنوان کرد: از سرگیری حملات اسرائیل علیه نوار غزه یک اتفاق منفی تلقی می شود. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده ; این وبینار به همت معاونت امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان، دکتر عثمان سالاری استاد دانشگاه مذاهب اسلامی، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۵۷    
مهم ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته ای که گذشت با محوریت پیام تسلیت دبیرکل مجمع تقریب درپی در گذشت مولوی خداداد صالح، مصاحبه و گفت وگو با اعضای شورای عالی مجمع تقریب و... منتشر شد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
از ترکیه آمده بود، از شهر استانبول. دومین سفرش به ایران بود و نخستین سفرش به مشهد. از مسلمانان اهل سنت و زبان مادری اش استانبولی بود اما کاملاً مسلط به زبان انگلیسی حرف می زد. درباره ایران و مشهد که حرف می زد هیجانی می شد، تن صدایش بالا می رفت و تند تند کلمات را ردیف می کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه تفکر بسیج فراتر از مرزها و ملیت ها است گفت: اگرچه ایران محور تفکر بسیجی است اما این تفکر به مرزهای ایران و مردم ایران محدود نمی شود. امام راحل بیش از سه دهه قبل از هسته های مقاومت جهان اسلام سخن گفت که امروز محقق شده و در حال بالیدن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
امام جمعه کرج با اشاره به اینکه استعمارگران به ویژه انگلیس بیشترین نفع را در اختلافات بین ملت ها را می برند، گفت: راهبرد امروز استعمارگران اختلاف افکنی است و از اتحاد جهان اسلام واهمه دارند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۰۲    
اخوان المسلمین با حکومت پادشاهی اردن از بدو تأسیس روابط حسنه ای با همدیگر داشته اند و هر چقدر از تأسیس این جنبش می گذرد روابط حسنه به تیرگی می گراید و علت آن را باید در خواسته ها و مطالباتی که اخوان المسلمین از حکومت دارند، و متقابلاً طبقه حاکم این خواسته ها را در تعارض با خود می بیند، جویا باشیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد امام جمعه موقت یزد با اشاره به عملکرد نامناسب جهان اسلام در جریان جنگ غزه، این کوتاهی را نشات گرفته از انحراف جهان اسلام که از ظلم به حضرت زهرا(سلام الله علیها) آغاز شد، دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام در سفر به کابل تاکید کرد کمک به مردم افغانستان در شرایط کنونی واجب است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: همسر شهید محسن خزایی بیان کرد: ضربه نهایی به رژیم صهیونیستی این است که گوش به فرمان ولایت و پیرو خط ایشان باشیم و ضربه نهایی را به قلب اسرائیل وارد کنیم تا از صحنه روزگار محو شود. ...
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین الحیدری از مسئولان فرهنگی حشدالشعبی عراق و هیأت همراه، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: عراق از مراکز مهم فقهی و تاریخی جهان اسلام می باشد. ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۷:۴۴    
امام جمعه شهرستان روانسر گفت: جهان اسلام به جز برگزاری جلسات و نشست هایی و نیز انتشار بیانیه هایی در محکومیت جنایات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین و غزه، تاکنون کار عملی و درستی انجام نداده است که این خود مایه تأسف است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
سردار سلیمانی با بیان اینکه تقدیم هفت هزار شهید زن و نهصد و بیست شهید زن اهل سنت نشان دهنده مقاومت و پایداری است، گفت: امروز این فرهنگ در صدر جهان اسلام منتشر شده و امروز مادران غزه و فلسطین با متحمل شدن فشارها و از دست دادن عزیزان خود ادامه دهنده همان مقاومت و پایداری هستند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه فرمایشات نورانی و آگاهی بخش مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان سبب آگاهی مردم دنیا از جهان اسلام شد، تصریح کرد: بسیج عظیم ترین نیروی دفاعی پایان ناپذیر عالم است؛ همه نیرو های مسلح جهان محدود هستند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۴:۳۷    
حوزه/ مدیر مدرسه خاتم الانبیاء (ص) سنندج گفت: قدرتی که امروز دشمنان در بُعد رسانه دارند را باید ناشی از کم کاری و بی تفاوتی خود ما در این بخش دانست، متاسفانه هنوز عده ای در داخل کشور و حتی جهان اسلام هستند که در بحث فضای مجازی یک بی تفاوتی خاص پیشه کرده اند که این ضربه بزرگی به مسلمین می زند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید کشورهای غربی پاسخ دهند چرا علیه ملت ایران جنگ اقتصادی به راه انداختند و این مباحث قابل تعقیب است و نباید از تعقیب متجاوزان دست برداریم و این در سایه فرهنگ ایثار دست یافتنی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محمدبن محمدبن نعمان ملقب به شیخ مفید و معروف به ابن المعلم، عالم و دانشمند بزرگ جهان اسلام در قرن چهارم و پنجم قمری است. او در برابر دو روش عقل گرایی افراطی و اکتفا کردن به روایات بدون توجه به عقل، اندیشه شیعه را که روشی میانه بود، پایه گذاری کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۲۸    
شیخ مفید از علمای نامی شیعه در جهان اسلام است که با نبوغ علمی بسیار بالا بحث عقل گرایی را در کلام تشیع به عنوان یک روش، مبنا و منبع وارد کرد و به آن رسمیت بخشید و این گونه شیوه ای از تفکر کلامی و اعتقادی را در مباحث علمی بنیان نهاد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۴    
ولی اسماعیلی در گفت وگو با میزان ، ضمن اشاره به تحولات غزه و اعلام آتش بس بیان کرد: جهان اسلام و آزادی خواهان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به خروش آمدند و در حال حاضر نباید اجازه دهیم اذهان عمومی به سمتی منحرف شوند که هدف رسانه های حامی رژیم غاصب است و برای اینکار ضرورت دارد بیان این ...