چهارشنبه ۲۵ فروردینساعت ۰۳:۱۷Apr 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جهان اسلام»

شعار سال   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بر طبق سند دو برگی چشم انداز 1400 و 1404، قرار بود که فلان و بهمان در منطقه و جهان اسلام بشویم. نتیجه چه شد؟ چرا دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سند تفضیلی 1400 و 1404 را تدوین نکرد؟ واقعا به چه کسانی بابت چه کاری حقوق ماهانه داده و می دهیم ...
تقریب   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
دکتر شهریاری اظهار داشت: طراحی اتحادیه اسلامی یک نوآوری و نظریه پردازی نوین در سطح جهان اسلام است.
هانا خبر   ۸ ساعت پیش    
رییس دانشگاه کردستان گفت: در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور سال 1399 که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام منتشر شده است، دانشگاه کردستان با صعود 10 پله نسبت به سال قبل، توانست در میان 20 دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۲۵    
دانشگاه زنجان براساس آخرین نتایج پایگاه استنادی دانشگاه های جهان اسلام (ISC) در جایگاه یازدهم تا بیستم دانشگاه های جامع ایران قرار گرفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۵۹    
حوزه/ شیخ ماهر عبد الرزاق فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به مسلمانان جهان تبریک گفت و به بخشش، صدقه دادن و یاری رساندن به فقرا و نیازمندان در این ماه دعوت کرد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در طول مدت 8 سال مدیریت دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار مهم و ارزشمند در حوزه ورزش و حوزه جوانان استان آذربایجان شرقی انجام گرفته است که از بارزترین آنها می توان به اجرای برنامه های متعدد ملی و بین المللی در راستای گرامیداشت رویداد تبریز 2018، پایتخت گردشگری جهان اسلام اشاره کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تمدن نوین اسلامی یک مسأله مشترک و شایسته تفکر برای همه نخبگان جهان اسلام است و مهمترین عامل ایجاد انسجام و کاهش تنشها و هم افزایی ظرفیت های بی بدیل فکری و عینی امت اسلامی به شمار می رود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه کردستان گفت: در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور سال 1399 که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام منتشر شده است، دانشگاه کردستان با صعود 10 پله نسبت به سال قبل، توانست در میان 20 دانشگاه برتر کشور قرار گیرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در این نوشتار اندیشه سه شخصیت تاثیرگذار معاصر در جهان اسلام و راهبرد مقاومت تبیین شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۲۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان و شخصیت های دینی و فرهنگی جهان اسلام تبریک گفت.
پرس شیعه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: گفت وگو و تعامل با علما و اندیشمندان جهان اسلام مهم ترین راهکار برای رسیدن به وحدت و انسجام است. به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی دیدار و گفتگو کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، 12 نشریه علمی-پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در میان نشریات برتر (Q1) کشور قرار گرفت.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای استان آذربایجان غربی گفت: مهمترین هدف دشمن از بین بردن وحدت مسلمین است و دشمنان با ایجاد تفرقه به دنبال خدشه دار کردن وحدت جهان اسلام هستند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: فرقه گرایی طرحی سیاسی برای آسیب رساندن به مسلمان در جهان اسلام است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
امیر بیان ؛ تفسیر حدیثی امیرالمومنین امام علی (ع) در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم، برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم، تدوین و به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی بر اساس رتبه بندی و ارزیابی دانشگاه های دولتی که تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1399-1398 و از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) اعلام شد، دانشگاه صنعتی سهند، در جمع دانشگاه های برتر کشور قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سیدعمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق، در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مسائل کنونی جهان اسلام و چالش های پیش روی وحدت اسلامی را بررسی کرد.
دکتر محمد جواد دهقانی،رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی ،گزارش نتایج رتبه بندی دانشگاه های دولتی وموسسات پژوهشی را ارائه کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: تقریب بین مذاهب راهبردی است که جهان اسلام را تقویت و افول کشورهای استکباری مانند آمریکا را تسریع می کند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۷    
حجت الاسلام رضوی در آستانه ماه مبارک رمضان جهان اسلام را به محاسبه و خود سازی نفس و تفکر و تدبیر در قرآن کریم فراخواند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۵    
ایران پرس: دین اسلام راه نجات و سعادت بشری را در اتحاد و کنار گذاشتن اختلافات مذهبی و فکری در زیر سایه مشترکات دینی قرار داده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۰    
کتاب فلسفه ی تربیتی امام موسی صدر درباره آثار و تأثیر او در جهان اسلام آشنایی بیشتری فراهم می کند. اگرچه امام موسی صدر در پنجاه سالگی ربوده شد، از سی سالگی در لبنان کارهای ارزشمندی کرد که هنوز تأثیر آنها باقی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و وزیر امور دینی مالزی درباره همکاری در زمینه مبارزه با گروه های تروریستی بحث و تبادل نظر کردند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۱    
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: وحدت دو ملت مسلمان عراق و ایران برای مقابله با چالشهای فراروی جهان اسلام در شرایط کنونی لازم است.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: بررسی فهرست 500 نفره از تاثیرگذارترین چهره های شاخص جهان اسلام در طی پنج سال اخیر، از چهره ای کمترشناخته شده رونمایی می کند که تاکنون کمتر به او و کارویژه اش در جهان اسلام توجه کرده ایم. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: وحدت جهان اسلام با هدف مقابله با تحرکات جدید رژیم صهیونیستی امری واجب و ضروری است و همه مسلمین و آزادیخواهان جهان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۵۲    
ضرب المثل مشهوری است که می گوید؛ اندیشه در مصر تولید می شود، در لبنان چاپ می شود و در نجف خوانده می شود. ادعای درستی است، اما می گویند تنها کسی که جهت این مسیر را عوض کرد شهید صدر بود؛ یعنی در نجف نوشت، در لبنان چاپ شد و در مصر آثارش خوانده شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: وحدت اسلامی در این برهه که جهان اسلام با چالش های مختلف مواجه است، بهترین مانع در برابر سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت همگرایی جهان اسلام از رویکردهای این مجمع است و برای نهادینه شدن آن با تکیه بر مشترکات تلاش می کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۸:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس رتبه بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه تبریز همچنان در جمع برترین دانشگاه های کشور قرار گرفته است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۴    
حوزه امروز پاکستان می تواند نقش ممتازی را در منطقه و جهان اسلام و عرصه بین الملل ایفا کند، کمااینکه در گسترش فرهنگ اسلامی و اقتصاد اسلامی نقش سازنده تری را به سرانجام رساند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به عنوان یکی از بزرگ ترین کتابخانه های جهان اسلام دارای آثار بسیار ارزشمندی از کتب خطی و قرآن های بسیار نفیس است که در نوع خود بی نظیر و از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی طبق نتایج منتشر شده توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، دانشگاه فردوسی مشهد در ارزیابی سال 99- 1398، در بازه رتبه ای 10-1 دانشگاه های جامع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۰۶    
حجت الاسلام دومکی در مراسم چهل و یکمین سالگرد شھادت شهید صدر، گفت: آثار علمی شهید صدر سرمایه عظیمی برای ملت عراق و جهان اسلام است.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مهلت ارسال مقاله به همایش ملی مطالعات تطبیقی قرآن پژوهی با رویکرد بررسی اندیشه های تفسیری مفسر بزرگ جهان اسلام آیت الله جوادی آملی مدظله العالی تا 25 آبان تمدید شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در تازه ترین ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در بررسی نشریات علمی و پژوهشی کشور، نشریات علمی پژوهشی دانشگاه شهید رجایی در مقایسه با سایر نشریات علمی کشور در جایگاه چارک 1 و چارک 2 قرار گرفتند. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۵۷    
مهم ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته ای که گذشت با محوریت سفر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به عراق و دیدار با علما و شخصیت های این کشور، مصاحبه و گفت وگو، معرفی مساجد جهان اسلام و ... منتشر شد.
شهدای ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۰    
به گزارش شهدای ایران ، 19 فروردین ماه سالروز شهادت متفکر عالیقدر و نخبه جهان اسلام شهید سید محمدباقر صدر، به دست رژیم سفاک بعث است. در تاریخ 16 فروردین 1359، آیت الله سیدمحمدباقر صدر و خواهرش بنت الهدی به دستور صدام و توسط رژیم بعث دستگیر و به بغداد منتقل می شوند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۷:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
دانشگاه هنر اصفهان براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) رتبه اول دانشگاه های هنر کشور را در سال 99 کسب کرد.
عطنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۳:۱۵   + ۳۲ سایت دیگر  
عطنا | دانشگاه علامه طباطبائی در یک روند روبه رشد توانسته در بخش های آموزشی و پژوهشی به موفقیت چشمگیری در 8 سال اخیر دست یابد. به گزارش سایت خبری تحلیلی دانشگاه علامه طباطبائی ( عطنا )، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از اواخر سال 98 با ابلاغ رسمی وزیر علوم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه شهید چمران اهواز در آخرین رتبه بندی و ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در سال 1399-1398 جزو 10 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
محمد العیسی ، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام با ارسال نامه ای به دو شرکت فیسبوک و توئیتر ، از مسئولان این دو شبکه اجتماعی خواست که با اسلام هراسی مبارزه کنند.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۵    
سفارت جمهوری اسلامی پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: موسسه احساس پیشگام استانداردهای زندگی دارالایتام، برای اولین بار در جهان اسلام است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۵    
ابونصر فارابی از نظر بسیاری از اصحاب اندیشه، مؤسس فکر فلسفی در عالم اسلام است. به بیان دیگر، فارابی نخستین کسی است که در عالم اسلام، بخت مسلمانان را در آوردگاه فکر فلسفی آموخته است و به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران، سربلند از این آوردگاه بیرون آمده است ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در نخستین هفته رسمی حوزه علمیه در سال جدید شاهد رونق جلسات و نشست های علمی و قرآنی در حوزه بودیم. در این هفته به مناسبت سالگرد شهادت شهید سیدمحمدباقر صدر، نشست ها و برنامه های مختلفی در زمینه تبیین آرا و اندیشه های این نخبه جهان اسلام برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری گفت که ایران و عراق به طور مشترک وطن همه برادران شیعه و سنی عراق است و تلاش های مقدس دو ملت عراق و ایران برای ایجاد وحدت بین مسلمانان و نجات کشور خود از فتنه های دشمنان بسیار ارزشمند، مهم و ستودنی است.
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
صهیونیست ها و آمریکایی ها در جدیدترین پروژه خود ضد تمدن های غیر یهودی و به طور خاص اسلام، شهر اور عراق را هدف قرار داده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جهان اسلام برای ورود به ماه مبارک رمضان با توجه به شیوع بیماری کرونا تدابیری اندیشیده اند تا مسلمانان بتوانند با سلامتی کامل به عبادت و اعمال رمضانی خود بپردازند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۹:۳۹   + ۵۲ سایت دیگر  
همچنین، جهان اسلام هدفِ اقدامات اسلام هراسانه سازمان یافته می باشد که علاوه بر هدف قرار دادن ارزش ها و کرامت های متعالی دین مبین اسلام، آثار منفی اقتصادی و توسعه ای گسترده برای کشورهای اسلامی، به همراه داشته است.