دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۳۳Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت جهانی»

ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
سنندج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به ثبت جهانی منطقه هورامان و اثرات اقتصادی آن، پدیده نامیمون کولبری در این منطقه از بین می رود.
لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۰    
زمان مطالعه : 3 دقیقه 28 شهریور 00 ایران، سرزمین سنت های زیبای باستانی است و هریک از سنت هایی که در گوشه و کنار این کشور پهناور رواج دارد، حاکی از فرهنگ غنی و اعتقادات و باورهای مردم آن می باشد ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۹    
یک استاد تاریخ دانشگاه داراب معتقد است که میراث فرهنگی این شهرستان، استان فارس و حتی کشور در پرداختن به دارابگرد، که اثری منحصر به فرد و مربوط به گذشته تاریخ تمدن ایرانی و اسلامیست، کم توجهی و کم لطفی کرده اند و این موضوع باید با ثبت جهانی آن، جبران شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مشاور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هفته آینده ارزیابان یونسکو برای بررسی پرونده ثبت جهانی کاروانسراهای ایران، به کشور سفر می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: لوح ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان کردستان به تازگی از سوی سازمان یونسکو ابلاغ شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس یک استاد تاریخ دانشگاه داراب معتقد است که میراث فرهنگی این شهرستان، استان فارس و حتی کشور در پرداختن به دارابگرد، که اثری منحصر به فرد و مربوط به گذشته تاریخ تمدن ایرانی و اسلامیست، کم توجهی و کم لطفی کرده اند و این موضوع باید با ثبت جهانی آن، جبران شود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی ماسوله گفت: در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی ماسوله یک بررسی مقدماتی امکان سنجی باستان شناسی در اطراف ماسوله انجام شده که نتایج آن پیشینه حضور انسان در منطقه را حداقل تا چهار هزار سال پیش به عقب برده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۲۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به قابلیت های بافت تاریخی دهدشت، اظهار داشت: با تلاش های شبانه روزی و حمایت مسئولان کشوری، کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت نامزد ثبت جهانی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی ماسوله گفت: در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی ماسوله یک بررسی مقدماتی امکان سنجی باستان شناسی در اطراف ماسوله انجام شده که نتایج آن پیشینه حضور انسان در منطقه را حداقل تا چهار هزار سال پیش به عقب برده است.
مرآت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
6 کاروانسرای استان سمنان در انتظار ثبت در فهرست یونسکو قرار دارند و کاروانسراهای سنگی و آجری آهوان سمنان برای حضور ارزیابان یونسکو در حال آماده سازی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۷    
کرمان - ایرنا- تا قبل از آنکه سیرجان و روستای دارستان این شهرستان - خاستگاه گلیم شیرکی پیچ- به عنوان دهکده جهانی گلیم در یونسکو ثبت جهانی شود، خیلی ها خودشان را به آب و آتش می زدند و از اهمیت این گلیم می گفتند، درست هم می گفتند اما وقتی به ثبت جهانی رسید هم صداها خاموش شد و هم حمایت ها.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیر یک شرکت دانش بنیان، از اختراع دستگاه ساخت داخل برای درمان غیر جراحی حوزه مردان و زنان خبر داد. مصطفی فرهی، در حاشیه وبینار بیماری های ارولوژی که صبح جمعه دوم مهر 1400 برگزار شد، گفت: این دستگاه به ثبت جهانی رسیده و تاییدیه اروپا را برای صادرات نیز دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: بازرسان یونسکو (سازمان فرهنگی، علمی و آموزش ملل متحد) برای بررسی ثبت جهانی بازار صنایع دستی مجموعه تاریخی سعدالسلطنه مهرماه جاری به قزوین سفر خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی فرش دو رویه تمام ابریشم که به ثبت جهانی رسیده، هنری آمیخته با نخ های ابریشمی است که در پایتخت فرش دو رویه تمام ابریشم از طبیعت زیبای ایران تا کاخ مسکو ... را بر دار قالی به تصویر می کشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: دو پرونده برای ثبت در فهرست آثار جهانی در حال آماده شدن است که یکی مرتبط با کاروانسرای ینگه امام از مجموعه کاروانسراهای جاده ابریشم که مربوط به دوره صفویه است.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۵۶    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان داراب گفت: دارابگرد، یکی از آثار مهم تاریخی و تمدنی کشور به شمار می رود، تلاش برای ثبت جهانی این اثر یک امر ضروری است که باید زمینه و الزامات آن به عنوان یک مطالبه جدی مردمی، فراهم شود.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی به مناسبت فرا رسیدن 31 شهریورماه آغاز گرامیداشت هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است ؛ هفته دفاع مقدس یکی از مقدس ترین، ناب ترین و با ارزش ترین گنجینه تاریخی این مرز و بوم است چرا که با رشادت ها ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۵۹    
حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی از اقدامات لازم برای ثبت جهانی منطقه تاریخی چشمه علی در شهر ری خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۴    
پروژه مطالعات ثبت جهانی قنات تاریخی قاسم آباد با 70 درصد پیشرفت مطالعاتی تعطیل شده است.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش به بزرگترین تجمعات سراسر دنیا که در آن ها بیش از یک میلیون نفر در یک مکان خاص به مناسبت های مختلف گرد هم می آیند پرداخته شده که بعضی از آن ها ثبت جهانی هم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۹    
ژئو پارک رویایی دره شیرز لرستان چشم انتظار توجه و نگاه مسئولان برای ثبت جهانی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دکتر حامد میلانی دانشمند نخبه ایرانی موفق به کشف و ثبت جهانی گونه ای از میکروارگانیسم ها شده است که تاکنون ناشناخته بوده اند که کار ارزشمند این دانشمند و پژوهشگر ایرانی، نویدبخش دستیابی به داروهای مؤثر در درمان بسیاری از بیماری های انگلی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ظرفیت های طبیعی و تاریخی این جزیره زیبا که ژئوپارک آن ثبت جهانی شده و بسیاری دیگر از پتانسیل های آن هم به ثبت ملی رسیده، به برند سازی حوزه بین الملل نیاز دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۰:۴۶    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان ازآماده سازی پرونده سیلک برای نامزدی این محوطه تاریخی جهت ثبت جهانی در یونسکو خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۳۲    
ثبت جهانی آثار تاریخی مراغه ، شعاری که گقته شد اما هیچ وقت عملی نشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۳۱    
یک باکتری جدید به نام محقق مازندرانی در مرکز ملی بیوتکنولوژی امریکا ثبت جهانی شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه مشق های ناصری در مجموعه تاریخی – فرهنگی کاخ ثبت جهانی شده گلستان تهران درحال برگزاری است و این بار 13 قطعه از نقاشی های ناصرالدین شاه قاجار در حوضخانه تالار عاج این مجموعه جهانی شده به نمایش گذاشته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد بادگیر سازه ای خشتی و بخشی از معماری سنتی یزد به شمار میرود که پرونده ثبت جهانی ان همچنان باز است و چشمهای زیادی منتظر ثبت جهانی این سازه میراثی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به ثبت جهانی شهر یزد و لزوم بهره برداری هرچه بیشتر از این موضوع گفت: محور توسعه یزد گردشگری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شوشتر گفت: کاروانسرای افضل یکی از آثار تاریخی و ثبت ملی این شهرستان در مسیر ثبت در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان داراب، با یادآوری اینکه دارابگرد، یکی از آثار مهم تاریخی و تمدنی کشور به شمار می رود، تلاش برای ثبت جهانی این اثر را یک ضرورت دانست که باید زمینه و الزامات آن به عنوان یک مطالبه جدی مردمی، فراهم شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد اعلام کرد: خرانق برای اولین بار در ایران و در اتفاقی بی سابقه در دنیا همزمان کاندیدای دو ثبت جهانی در حوزه های گردشگری و میراث است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۷    
کاروانسرا و پل مشیرالملک دو اثر تاریخی در شهرستان دشتستان هستند و پرونده ثبت جهانی برای کاروانسرا تشکیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند ثبت آسبادهای سیستان در فهرست جهانی با توجه به اهمیت زیرساخت های گردشگری باید هرچه سریعتر پیگیری شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر موزه پمپ بنزین دروازه دولت تهران اعلام کرد: تانکر سوخت رسان انگلیسی لیلاند با قدمتی 100 ساله و تلمبه سوخت رسان فرانسوی ساتام با قدمتی نزدیک به 80 سال، می تواند به عنوان گنجینه های صنعت در فهرست جهانی قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
طویل ترین دیوار تاریخی ایران در گلستان سال هاست که در انتظار ثبت جهانی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- تالاب های گلستان که با توجه به میزان اهمیت، ثبت جهانی شده اند این روزها با کم شدن نیمی از ذخایر آبی خود در خطر نابودی قرار گرفته اند. تالاب های گلستان که روزی محل زیست پرندگان و جانوران وحشی بسیار بود این روزها به دلیل از دست دادن بخش عظیمی از منبع غذایی خود بخاطر کم شدن آب و خشکی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس پدر و پسری که موفق به ثبت ملی "شاهنامه خوانی با گویش لری" شده اند، تلاش خود را برای ثبت جهانی این اقدام به عنوان یک اثر معنوی آغاز کرده اند و تاکید دارند که به سرانجام رسیدن آن نیازمند حمایت جدی مسئولان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - پیگیری مطالبات مردمی محور سفر وزیر جهاد کشاورزی به منطقه کاشان، انتخاب شهردار اردستان، واکسیناسیون 75 درصدی جامعه هدف در نطنز، سیلک کاشان در تدارک ثبت جهانی و مرمت 2 اثر تاریخی در آران و بیدگل از جمله خبرهای مهم هفته گذشته (بیستم تا بیست و ششم شهریور) شمال اصفهان است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۷    
همدان -خاکسار، پژوهشگر اقتصاد گردشگری بابیان اینکه ثبت یک اثر تاریخی از همدان در فهرست آثار جهانی می تواند درآمدهای خالص و ناخالص ارزی را بالا ببرد، گفت: این اقدام فرصتی برای رونق اقتصادی گردشگری است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۳    
همدان- قلمنا- قریب به دو سال و نیم از آسیب سیل بر پیکره یخچال میرفتاح می گذرد حال آنکه قرار بود با مرمت این بنای تاریخی و گسیل گردشگران به این منطقه شاهد پویاشدن اقتصاد گردشگری ملایر باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر استان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثبت ملی خرمای شاهانی جهرم، ابراز امیدواری کرد که این رقم خرما به ثبت جهانی نیز برسد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
نزدیک به 80 سال پیش با جاری شدن سیل در زمین های کشاورزی کاشان، نشانه های تمدنی به قدمت نزدیک به هشت هزار سال با ابزارآلات و سفالینه هایی متفاوت از ابزار های کنونی رخ نشان داد که حیرت و حس کنجکاوی همگان را برانگیخت.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی معادن استان کرمانشاه گفت: ثبت جهانی منطقه اورامانات، باعث محدودیت برای معادن سیلیس و منگنز این منطقه خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۳    
استاندار کردستان، ثبت جهانی هورامان را کاری ارزشمند و ماندگار عنوان و خاطرنشان کرد: اهمیت این کار ارزشمند، در آینده بیشتر معلوم می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-تبریز : استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پرونده تبریز برای ثبت جهانی به عنوان شهر خلاق ادبیات در یونسکو مورد پذیرش قرار گرفته و در حال بررسی است، گفت: در اثبات قدمت ادبیات این شهر، اشاره به این نکته که در مجموعه تاریخی مقبره الشعرا بیش از 400 شاعر و عارف بزرگ آرمیده اند ...
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: اینجا ملایر است، شهری کهن و با قدمتی دیرینه. شهری که کشاورزی هنرمندانه مردمانش، شهره آفاق گشته و ملایر را به ثبت جهانی رسانده است. آذرماه سال 97 با ثبت نظام تولید انگور ملایر در سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان – این روزها که تاریخ هشت هزار ساله سیلک در آستانه ثبت جهانی است این امید برای دوستداران میراث فرهنگی وجود دارد که بالاخره دست دلالان از حریم این تپه های باستانی 8 هزار ساله کوتاه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مرکز بومی قناتی کشور امروز درکرمان درکنار قنات ثبت جهانی گوهرریز جوپار راه اندازی شد .