سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۴:۴۷Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ثبت جهانی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یوسف مجیدزاده در نامه ای خطاب به معاون میراث فرهنگی کشور درخواست کرده تا علاوه بر حفاظت و جلوگیری از تخریب چگاسفلی توسط غارتگران میراث فرهنگی در بهبهان، قدم درستی در ثبت جهانی این محوطه نیز برداشته شود.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: در آخرین ماه پاییز جنگل های تاریخی هیرکانی جلوه از یک تابلوی نقاشی هزار رنگ را به تصویر کشیده اند. تصاویر هوایی از جاده های این جنگل ها زوایای دیگری از این زیبایی ها را نمایش می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
موضوع ثبت جهانی تپه هگمتانه و محدوده آن که به 100 هکتار می رسد، یک ظرفیت غیر قابل انکار برای معرفی همدان در عرصه جهانی است، اتفاقی که همت همگانی را می طلبد اما هنوز راه به جایی نبرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از پیگیری ثبت جهانی تپه های باستانی کُنارصَندل واقع در میانه این دو شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی هشتگرد و دبیر نخستین هفته فرهنگی هشتگرد گفت: یونسکو در پروژه ثبت جهانی کاروانسراهای جاده ابریشم، نگاه ویژه ای به کاروانسرای ینگی امام دارد و این یکی از دلایل انتخاب 17 آذر، سالروز ثبت این کاروانسرا به عنوان روز فرهنگی هشتگرد است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر پایگاه سازه های آبی شوشتر گفت: کار پاکسازی اثر ثبت جهانی بند میزان در این شهرستان آغاز شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار همدان با بیان اینکه کارهای مقدماتی برای ثبت جهانی چند اثر مهم این استان انجام شده است، گفت: تا عید نوروز پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه بسته می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا –رانش و تخریب در دل سازه های آبی تاریخی شوشتر این مجموعه ثبت جهانی را در معرض خطر جدی قرار داده و همین امر موجب نگرانی از احتمال آسیب دیدن این اثر ثبت جهانی شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شوشتر- مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی - تاریخی شوشتر گفت: به زیر آب رفتن اثر ثبت جهانی بند میزان شوشتر به علت بارندگی طبیعی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر درخصوص زیرآب رفتن اثر ثبت جهانی بند میزان در پی بارندگی های شدید روزهای گذشته در خوزستان، توضیحاتی ارائه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر با اشاره به زیرآب رفتن اثر ثبت جهانی بندمیزان شوشتر در پی بارندگی های شدید روزهای گذشته در خوزستان این مساله را کاملا طبیعی دانست و گفت: ماهیت وجودی بند میزان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – مدیر پایگاه سازه های آبی شوشتر گفت : افزایش دبی رودخانه کارون در روزهای گذشته به سازه ثبت جهانی بند میزان آسیبی وارد نکرده است .
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه عکس: دومین شهر پرجمعیت گیلان و همچنین پرباران ترین شهر در کل ایران بندر انزلی است. تالاب انزلی که با نام مرداب انزلی هم شناخته می شود، با مساحتی 20 هزار هکتاری، یکی از شگفتی های زیست محیطی ایران است که به ثبت جهانی نیز رسیده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۶    
بندرعباس - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: پرونده ثبت جهانی صنایع دستی بندرلنگه آماده شده که به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعویق داوری بین المللی، هنوز ارسال نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - افزایش دبی رودخانه کارون موجب شد تا اثر تاریخی و ثبت جهانی "بند میزان" در شهرستان شوشتر زیر آب برود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
اراک – ایرنا – شهردار اراک جمع آوری پل خیبر این شهر را در انتظار مصوبه شوراهای تامین و ترافیک استان مرکزی دانست و گفت: ثبت جهانی بازار تاریخی به عنوان نگین ارزشمند و هویت تاریخی این شهر نیازمند جمع آوری این پل است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت:کاهش ارتفاع ساختمان در حریم کاخ گلستان موجب شد تا خطر احتمالی خروج این بنای ارزشمند از ثبت جهانی منتفی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به روند ثبت جهانی جنگل های ارسباران، گفت: ثبت جهانی جنگل های ارسباران لازم است تا با بررسی بیشتر نقشه ها و مدارک اراضی مورد نظر با مدیریت و نظارت استانداری پیش رود، ما در تلاشیم تا در گام نخست، در پرونده ثبت جنگل های هیرکانی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ارسال پرونده منطقه حفاظت شده ارسباران برای ثبت جهانی به یونسکو خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۰۹    
تهران - ایرنا - معاون میراث فرهنگی کشور، گفت: برای موفقیت هر چه بهتر در ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، علاوه بر استفاده از توان مدیریتی، باید از ظرفیت های مردمی و سمن ها هم بهره گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون میراث فرهنگی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت برای ثبت جهانی جنگل های ارسباران باید بخشی از زمین های کشاورزی و دارای فعالیت اقتصادی از مناطق مهم جنگلی خارج و در حاشیه رود ارس مستقر شود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت شهداد گفت: اقامت شبانه و چادر زدن در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت شهداد تا اطلاع ثانوی ممنوع است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان اسکو جدیت و اهتمام بیشتر در پیگیری ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حوزه وزارتی و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی گفت: امروز که ثبت جهانی اورامان در دست اقدام است فرصتی برای معرفی هر چه بهتر پتانسیل های کردستان به وجود آمده تا بتوان فضا برای جذب گردشگران داخلی و خارجی را فراهم کرد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه استان - شکیبا کولیوند :معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: تا پایان سال جاری پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه تکمیل و برای وزارت میراث فرهنگی کشور ارسال خواهد شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث فرهنگی و گردشگری هگمتانه گفت: موضوعات پیرامون ثبت جهانی منظر فرهنگی هگمتانه تا همدان در قالب چهار گروه کارشناسی و بررسی خواهد شد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
مسئول تیم های تحقیقاتی واکسن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ه) از ثبت 3 پلتفرم تولید واکسن کرونا خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان گفت: کاروانسراهای شاه عباسی اردستان که شامل کاروانسرای روستای بغم و روستای ظفرقند است ثبت جهانی می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۶:۱۶    
مصطفی پورعلی گفت: در سال جاری 5 پرونده در موعد مقرر به یونسکو ارسال کرده ایم که در اجلاس آذر ماه سال آینده در مورد آن ها تصمیم گیری خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-روستای "سنو" را زعفرانی ترین روستای جهان می نامند زیرا نظام زراعت زعفران مبتنی بر قنات در این روستا به ثبت جهانی رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۳۸    
دبیر علمی همایش و جشنواره موزه های دانشگاهی ایران با بیان اینکه 5 موزه دانشگاه تهران ثبت جهانی شده است، گفت: دستاوردهای اساتید و دانشجویان در موزه های دانشگاهی ایران معرفی می شود.
موسیقی ایرانیان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
به مناسبت نخستین سالگرد ثبت جهانی دوتار ایرانی در لیست آثار ناملموس بشری مسابقه دوتار نوازی ایرانی در مازندران برگزار می شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
سلامت نیوز :موضوع نصب تله کابین در جنگل هیرکانی مدت هاست فعالان محیط زیست را نگران کرده. با وجود اینکه بخشی از جنگل های هیرکانی بیش از یک سال است که ثبت جهانی شده اند اما همچنان پیگیری ها برای نصب تله کابین در منطقه ثبت جهانی شده ادامه دارد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۳۱    
کارشناسان محیط زیست با بیان اینکه تازه یک سال از ثبت جهانی این جنگل های ارزشمند می گذرد و نصب تله کابین در بخشی از این میراث جهانی می تواند بافته های 14 سال گذشته را رشته کند ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن حامیان فرهنگ و مرام پهلوانی در دهمین سالروز ثبت آیین های پهلوانی و زورخانه ای ایران در یونسکو بیانیه ای صادر کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۰:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
کیش- خبرنگار کیهان: سازمان منطقه آزاد کیش، به عنوان نخستین منطقه آزاد ایران به عضویت سازمان مناطق آزاد جهان که بیش از 620 عضو دارد و یک سازمان غیرانتفاعی است در آمد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۸:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
موسوی با بیان اینکه دزفول همه شاخص های تبدیل شدن به شهر جهانی صنایع دستی را دارا است گفت: با ایجاد دبیرخانه شهرملی کپوبافی در دزفول، زمینه تکمیل پرونده ثبت جهانی این شهر در حوزه صنایع صنایع دستی ایجاد می شود.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری مراسم دهمین سال ثبت جهانی ورزش های زورخانه ای و فرهنگ پهلوانی در یونسکو از تمبر پهلوان مرحوم حاج سید حسن رزاز، امروز (یکشنبه) با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در آکادمی زورخانه ملی شهید فهمیده رونمایی شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۱    
گروه استان ها مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با بیان اینکه "جمع آوری پل خیبر آخرین گام ثبت جهانی بازار است" گفت: شهرداری به تعهد خود برای ساماندهی میوه فروشان عمل نکرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست شورای عالی جنگل می گوید که دستگاه های مختلف ازجمله کمیته راهبری ثبت هیرکانی درحال انجام هماهنگی های لازم با مراکز بین المللی برای نصب تله کابین در بخشی از جنگل های هیرکانی هستند که ثبت جهانی شده اند چنانچه این مراکز با نصب تله کابین مخالفت کنند ما باید طرح گردشگری خود را اصلاح کنیم.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۴۲    
باغ شاهزاده ماهان یکی از باغ های تاریخی ایران در حدود 2 کیلومتری شهر ماهان و در نزدیکی شهر کرمان و در دامنه کوه های تیگران جای گرفته و مربوط به پایان دوره قاجاریه و یکی از 7 اثر ثبت جهانی استان کرمان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۵۱    
زوربخش گفت: عملیات جمع آوری پل عابر پیاده بولوار کریم خان زند با هدف احیای چشم انداز محور زندیه و ثبت جهانی ارگ کریمخانی به انجام می رسد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور با اعلام این که در حریم چغازنبیل کارخانه ای ساخته نمی شود، گفت: کارخانه قند به خارج از حریم های این پایگاه با رعایت قوانین اعلام شده جابجا می شود. ...
فرماندار اهر ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب الدین اهری را گامی در جهت توسعه فرهنگی منطقه دانست و گفت: با همکاری دستگاه های مسئول، ضمن تحقق نیت واقف، زمینه ثبت جهانی این مجموعه فراهم می شود.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود حلاج پور روز شنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فرمانداری رشت اظهار داشت: چادرشب بافی “روستای قاسم آباد رودسر” یکی از صنایع دستی گیلان به عنوان یکی از 38 اثر جهانی کشور قرار گرفته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها -معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از آغاز عملیات جمع آوری پل عابر پیاده بولوار کریم خان زند با هدف احیای چشم انداز محور زندیه و ثبت جهانی ارگ کریم خانی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ثبت ملی 14 اثر تاریخی و صنعتی گیلان خبر داد و گفت: ثبت جهانی ماسوله نیاز به مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان دارد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۰:۱۲    
سیدمحمد فخار- خبرنگار جنگل هیرکانی، هرچندوقت یک بار با بحرانی جدید مواجه می شود. تازه ترین بحران برای این کهن ترین جنگل زمین که به ثبت جهانی نیز رسیده، ماجرای نصب تله کابین در جنگل های کبودوال استان گلستان است که برای چندمین بار درحال پیگیری است ...
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر امید قادری گفت: خوشبختانه در مجموع گزارش ارزیاب یونسکو در مورد پرونده ثبت جهانی منظر طبیعی اورامانات مثبت بوده است ولی ممکن است یکسری سئوال های جدید در کمیسیون های تخصصی یونسکو طرح شود که این سئوالات در بهمن ماه به دست ما می رسد و جواب های تکمیلی را ارسال می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر میراث فرهنگی ضمن تاکید بر لزوم پیوست سازه های جدید به پرونده ثبت جهانی پاسارگاد گفت: در سال جاری و این فصل کاوش از سد بستان خانی برنامه ریزی شده که مطالعه این سازه آبی مربوط به دوره هخامنشیان بسیار حائز اهمیت است.