چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۴۵Oct 2020 21

جدیدترین‌های «اوقاف»

رویش زاگرس   ۲ دقیقه پیش    
رویش زاگرس : محمد جابری معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مسجدسلیمان در گفتگو با پایگاه خبری رویش زاگرس گفت: وقف سنت حسنه ای است که مربوط به همه جامعه می باشد و متولی آن فقط سازمان اوقاف نیست اما این سازمان تلاش می کند همه مردم را به سوی وقف ...
خبرگزاری تسنیم   ۶ دقیقه پیش    
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان از راه یابی 10 نفر از استان کرمان به مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۹ دقیقه پیش    
خوانسار- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار گفت: گفت: امسال در خوانسار 500 متر مربع زمین موقوفه ای با پیگیری حقوقی و قضایی رفع تصرف و سند مالکیت آن صادر شد.
ایرنا   ۲۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: هفت طرح سرمایه گذاری در حوزه های انرژی و کشاورزی از محل درآمدهای موقوفات این شهرستان اجرا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۲۳ دقیقه پیش    
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از افتتاح 15 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه استان خبر داد.
شبستان   ۲۵ دقیقه پیش    
نیروگاه برق خورشیدی 100 کیلوواتی امامزادگان زید و قاسم (ع) ازنا صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استان لرستان و ارتباط تصویری با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد.
طلوع ارگ   ۳۵ دقیقه پیش    
نشست خبری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بم به مناسبت دهه وقف صبح روز سه شنبه 22 مهر ماه در خصوص آخرین وضعیت پروژه های این اداره از جمله پروژه تجاری مذهبی امامزاده سید عبدالله نارتیچ، مجتمع فرهنگی، مذهبی امیرالمومنین شهرستان ریگان و امامزاده اسیری بم ...
خبرگزاری فارس   ۳۷ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اسناد و ثبت سازمان اوقاف از تفاهم نامه این سازمان با 5 دستگاه و نهاد برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات خبر داد و گفت: در بحث شناسایی موقوفات مجهول در سال گذشته 640 موقوفه را شناسایی کردیم.
ثلاث   ۱ ساعت پیش    
ثلاث-رییس اداره اوقاف و امور خیریه کنگان گفت: در حال حاضر میزان بدهی ادارات بابت موقوفات در اختیار اعم از حق پذیره و اجاره افزون بر 1000 میلیارد ریال است
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: یک باب منزل مسکونی به ارزش هشت میلیارد ریال همزمان با گرامیداشت هفته وقف در زابل وقف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف استان کرمان گفت: عمده وقف هایی که در استان کرمان وجود دارد در ارتباط با مسائل مذهبی، تعزیه امام حسین (ع)، امورخیریه و ... است.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف استان کرمان از توزیع 2 هزار بسته معیشتی اوقاف از محل موقوفات غیر متصرفی در بین نیازمندان استان کرمان خبر داد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: تا پایان سالجاری 7 باب مسجد احداث، مرمت و بازسازی می شوند.
مشهد-معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از توزیع چهارده هزار بسته معیشتی میان نیازمندان از محل موقوفات منطبق و مساعدت خیرین خبر داد .
دیار آفتاب   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: امروز نیازمند شفاف سازی در امورات وقف و حل مشکلات اوقاف مردم هستیم و این دو مسئله نقش مهمی در ترمیم سازی فرهنگ وقف در کشور و استان مرکزی دارد که باید به آن توجه داشت.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز خبر داد: این همایش 6 آبان ماه با هدف تشویق دانش آموزان برتر کشور با حضور آقایان حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از طریق ...
ایکنا   ۲ ساعت پیش    
وزارت اوقاف مصر در تجربه ای جدید مبلغان زن مصری را که دوره آموزشی این وزارتخانه را گذرانده اند، برای رویارویی با افکار افراطی به کار گرفته است.
رییس حوزه اوقاف تایباد و باخرز گفت: 500 اثر وقفی در دو شهرستان تایباد و باخرز فعال است و اداره اوقاف تایباد یا بصورت مستقیم یا از طریق نظارت بر کار متولی امورات را پیگیری می کند.
ایبنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از وجود 36 موقوفه قرآنی در زنجان خبر داد و با بیان اینکه کمتر از 2 درصد موقوفات، قرآنی است، گفت: این موقوفات برای ساخت دارالقران، خرید کتاب قرآن برای مساجد و بقاع متبرکه و ترویج معارف قرآنی وقف شده است.
روزنامه سپهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از تأمین هزینه دارو و درمان بیماران سخت درمان ملایری هم زمان با دهه وقف به مبلغ 400 میلیون تومان خبر داد. ...
سراج24   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
این طرح از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه تصویب شده و طراحی و تدوین طرح هم بر همین اساس صورت گرفته است.
حوزه   ۳ ساعت پیش    
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با تأکید بر اینکه اوقاف برای رفع مشکلات شهری آمادگی دارد، گفت: در این زمینه و با توجه به شرایط ویژه بیمارانی همچون بیماران پروانه ای ...
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از راه اندازی مرکز خیریه در خدابنده با همکاری خیرین خبر داد و گفت: در این راستا برای 60 زن سرپرست خانوار اشتغالزایی می شود.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: اطلاعات موقوفات از سال 89 در سامانه جامع موقوفات بارگذاری و تمامی امور، از قبیل واگذاری به اجاره و جمع آوری اجاره ها و اجرای نیات واقفین از طریق سامانه جامع مدیریت موقوفات انجام می پذیرد که این موضوع، شفافیت مالی بسیار بالایی دارد.
نگاه اصفهان   ۳ ساعت پیش    
گردهمایی طلاب و روحانیون شاهین شهر با حضور امام جمعه شاهین شهر، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، امام جمعه گرگاب، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهین شهر و میمه و برخی مسئولین دیگردر مسجد المهدی(عج)برگزار شد . ...
پانا   ۳ ساعت پیش    
تهران (پانا) - نشست خبری همایش ملی دانش آموزی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز امروز چهارشنبه 30 مهرماه در ساختمان سازمان اوقاف برگزار شد. حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و رئیس همایش جایزه بنیاد البرز در آغاز این نشست با اشاره به سابقه این بنیاد در فضای علمی و فرهنگی کشور گفت ...
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوانسار گفت: اداره اوقاف این شهرستان از 25 دستگاه دولتی خوانسار حدود 600 میلیون تومان طلبکار است که 90 درصد این بدهی متعلق به آموزش و پرورش این شهرستان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بر انجام وقف به صورت مشارکتی و طایفه ای در استان تاکید کرد.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی عملکرد این معاونت را در طول یک سال اخیر تشریح کرد.
یزدی نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد مورد بهره برداری قرار نگرفتن و درآمدزا نبودن اغلب موقوفات را از عمده مشکلات در این بخش برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با مشارکت سرمایه گذاران و مردم در جهت درآمدزا شدن یا ارتقای درآمد موقوفات شاهد رفع نیازهای جامعه با اجرای نیات واقفین باشیم.
شبستان   ۳ ساعت پیش    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از اختصاص 5 میلیارد و 541 میلیون تومان از درآمد موقوفات به مساجد شهرستان های جنوب استان خبر داد.
حوزه   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ توکلی از تقسیم حدود 700 بسته معیشتی و 3 هزار ماسک از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر بین نیازمندان خبر داد و گفت: همچنین دوازده دستگاه ضدعفونی کننده نیز بین مساجد و دستگاه های شهرستان به مبلغ 25 میلیون تومان توزیع گردیده است.
شهر فردا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: 250 هزار عدد ماسک در اماکن متبرکه تولید و به صورت رایگان بین نیازمندان استان توزیع شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ویزیت سرپایی بیماران در اورژانس بیمارستان امیرالمومنین خدابنده رایگان است.
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه امسال بیش از یک میلیارد تومان به مستمندان استان از محل موقوفات کمک شد گفت: 140 هزار عدد ماسک امسال در بقاع متبرکه استان تولید شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تشکیل دو کمیسیون املاک و سرمایه گذاری در این سازمان گفت: سازمان اوقاف برای چابک سازی اقدامات مؤثری انجام داده است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: 30 وقف جدید امسال به ارزش 52 میلیارد ریال در نقاط مختلف این استان به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از توزیع 2 هزار بسته معیشتی همزمان با دهه وقف خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رشت- مدیر کل اوقاف گیلان با اشاره به کمک نظام مند اوقاف به نیازمندان، گفت: اوقاف گیلان در ایام شیوع کرونا 20 هزار بسته بهداشتی بین نیازمندان توزیع کرد.
دانا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خنداب گفت: شهرستان خنداب دارای 400 موقوفه است .تعداد زیادی از آنها مساجد و 30 روستا به صورت 6 دانگ و سه دانگ موقوفه هستند.
عقیق   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف با بیان این که از اسفندماه 15 میلیون ماسک در بقاع متبرکه تولید شده است، از حضور پرشور مردم برای یاری رساندن به شبکه بهداشت کشور تقدیر کرد.
میزان   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - عباس قاسمی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان مرکزی بیان داشت: برخی افراد در مناطق خانه میران، حسین آباد بغدادی، روستای انجدان و دیگر نقاط خوش آب و هوای اراک اقدام به تصرف اراضی ملی کرده اند که این مهم باید از سوی نهاد های مسئول پیگیری شود. ...
بلاغ مازندران   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: امروز مشکلاتی را به ویژه در حوزه اقتصاد شاهد هستیم که وقف می تواند گره گشای این معضلات و حرکت جامعه به سوی آرامش باشد.
هرمزبان   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه بندرلنگه گفت: هزینه کردن برای فرهنگ سازی وقف یک نوع سرمایه گذاری است، در این زمینه باید هدفمند عمل کرد و از ظرفیت های موجود خصوصا ظرفیت حوزه علمیه برادران و خواهران شهرستان حداکثر استفاده را نمود. ...
حوزه   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: افتخار ما این است که اولین موقوفه سطح جهانی شده در سال 703 توسط خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی انجام گرفته و متعلق به آذربایجان شرقی است.
ایکنا   ۵ ساعت پیش    
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به شیوع کرونا و وضعیت اقتصادی کشور، به تبیین چگونگی کمک وقف به مردم در این شرایط پرداخت و گفت: هزار و 86 موقوفه درمانی برای مقابله با کرونا فعال است.
استانداری گلستان   ۶ ساعت پیش    
فرماندار آزادشهر گفت: وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و یکی از بهترین سنت های خیر و نمونه اعلای باقیات صالحات محسوب می شود که استحکام فرهنگ معنوی در جامعه اسلامی را به دنبال دارد. ...
نگاه اصفهان   ۶ ساعت پیش    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهین شهر و میمه خبر از ثبت وقف جدیدی به مساحت 600 مترمربع در شهر گز واقع در شهرستان شاهین شهر و میمه داد. به گزارش نگاه اصفهان حجت الاسلام و المسلمین مهدی قربانی به مناسبت گرامیداشت آغاز هفته وقف در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت ...
اتحاد خبر   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان گناوه گفت: قیمت گذاری قبوربرای دفن اموات در بقعه متبرکه امامزاده سلیمان بن علی (ع) توسط کمیته استانی تعیین می شود و این اداره مستقیم دخالت نداشته و تصمیم گیری نمی کند.