پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۱:۰۱Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی انقلاب»

دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 841 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 4 خرداد 1400 با عنوان راهکارهای جذب، نگهداشت، تعامل مؤثر و بازگشت نخبگان را برای اجرا ابلاغ کرد.
دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه جلسه 786 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 27 مهر 1395 با عنوان ماده واحده تشکیل دفتر همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش را ابلاغ کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۰۵    
حسن بنیانیان در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون توجه سلبریتی ها و ورود آنان به حوزه نشر گفت: باید بپذیریم که ابزار فرهنگی نقش موثر و مهمی در معرفی برخی شخصیت ها و ایجاد سلبریتی ها دارند؛ اما باید چهارچوب ها و شاخص های معینی از سوی فعالان و مسئولان در نظر گرفته شود تا از چهار چوب ها خارج نشویم. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۲    
رئیس جمهور مصوبه جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 15 تیر 1400 با عنوان مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) را ابلاغ کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
برخلاف صحبت های رئیس کمیسیون آموزش مجلس درباره توقف طرح کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، امروز رئیس جمهور 9 ماده مصوب را ابلاغ کرد.
رییس جمهور مصوبه جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ 15 تیر 1400 با عنوان مصوبه سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) را ابلاغ کرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تهیه و تدوین آیین نامه اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمی گفت این آیین نامه در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تایید و به هیئت دولت ارسال شده است. ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۵۸   + ۵۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تخمین زده می شود با کاهش 20 درصدی زاد و ولد، تنها طی سه سال گذشته مواجه شده باشیم. اعظم کریمی: ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه مهدیانی، در توئیتی به پشت پرده حواشی تعدیل نیروی اساتید دانشگاه پیام نور اشاره کرد و نوشت: دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به اخراج 140 استاد پیام نور⁩ گفت: برخی افراد با معدل 11 و 12 عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور شده بودند ...
رئیس کمیسیون علم و آموزش دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از توقف مشروط اجرای فاز دوم طرح ساماندهی آموزش عالی خبر داد و گفت: ستاد نقشه با الحاق چند دانشگاه مخالفت کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با ارسال نامه ای به وزیر علوم تحقیقات و فناوری، از عملکرد موفقیت آمیز وزارت علوم در دولت یازدهم و دوازدهم و توفیقات جامعه علمی کشور در حوزه پژوهشی که منجر به کسب رتبه اول در چاپ و انتشار اسناد علمی در میان 52 کشور اسلامی شده است، قدردانی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۹    
مسئولان وزارت آموزش و پرورش ضمن دفاع از مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی معتقدند: این مصوبه قصد دارد در نقاطی از کنکور اصلاحات خوبی را انجام دهد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اخراج چند تن از اساتید دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه برای اینکه این افراد را از کار بیکار نکند، پیشنهادش این بود که آن ها از هیات علمی به کارمند تبدیل شوند تا در این وضعیت اقتصادی فردی بیکار نشود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی لغو شد. به نظر می رسد ادامه بررسی طرح کنکوری در دولت جدید و با حضور وزرای جدید انجام خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خبر داد آموزش و پرورش با تغییرات کنکور موافق در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی حضوری فعال داشته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: تدوین نقشه مهندسی فرهنگی کشور از 10 سال پیش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح بوده و امسال برش های ملی و استانی این سند در حد اقدامات یک ساله تهیه و تدوین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۳:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه برای حل قطعی مسئله کنکور همانطور که در سندتحول بنیادین هم تاکید شده، لازم است ارزشیابی فرایندی به طور جدی پیگیری شود گفت ...
در پی شهادت جانباز سرافراز حاج سید احمد قریشی، دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیام تسلیتی صادر کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر علوم با اشاره به ساماندهی سهمیه های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فکر می کنم بررسی این موضوع به این دولت نمی رسد.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۴   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر علوم با اشاره به ساماندهی سهمیه های کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فکر می کنم بررسی این موضوع به این دولت نمی رسد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدی متقی فر با ارائه گزارشی از عملکرد آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: کارگروه ترویج ازدواج و کاهش طلاق در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور نمایندگانی از سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد رهبری در دانشگاه ها، قوه قضاییه ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
دکتر علی اکبر حق دوست در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در شورای عالی انقلاب فرهنگی شاید بیش از 10 جلسه در این مورد بحث شد، نتایج طرح های تحقیقاتی و نظر خبرگان داخل و خارج کشور در این زمینه صحبت کرده بودند ارائه شد به عنوان یکی از سیاست های که می تواند بر کنکور تاثیر بگذارد مطلبی آماده شد که متن آخر ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس و فعال صنفی در حوزه آموزش و پرورش گفت: معتقدم مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون کنکور سراسری، نیازمند مصوبات تکمیلی است. کلیت مصوبه فعلی هرچند در مسیر حذف کنکور است، اما در عمل به سمت حذف قطعی کنکور حرکت نمی کند و لازم است با مصوبات مکملی همراه شود ...
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۴:۰۲    
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی درگذشت غم انگیز دکتر فرج نژاد و همسر و فرزندان را در حادثه تصادف تسلیت گفت، متن این پیام بدین شرح است:
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کتاب ارزیابی اجتماعی- فرهنگی طرح های اقتصادی تالیف امیر حسین مزینی از سوی سازمان سمت و با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- امام جمعه بوشهر شخصیت شهید رئیسعلی دلواری سردار مبارزه با استعمار را بین المللی دانست و گفت: در این راستا پیشنهاد ایجاد بنیاد بین المللی رئیسعلی دلواری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه و مطرح شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۶    
محمد آقاسی، دبیر ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از ضرورت سیاست گذاری هنر برای رسیدن به نقطه مطلوب در نمایش خانگی گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به دعوت از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش برای بیان نظرات پیرامون دانشگاه فرهنگیان گفت: لطمه های فرهنگی در واپسین لحظات دولت تدبیر و امید، دغدغه مندان نظام تعلیم و تربیت را بیش از پیش نگران کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نظرسنجی ها نشان دادند که از زمان جان گرفتن نمایش خانگی تمایل به سمت ماهواره ها بسیار کمتر شده است و مردم به شبکه نمایش خانگی اقبال فراوانی نشان می دهند که می تواند فضای میانجی بین فضای تلویزیون و سینما باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
افزایش ظرفیت در رشته های علوم پزشکی همیشه محل مناقشه بوده و این بار شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک مصوبه وزارت بهداشت را ملزم کرد که ظرفیت را به دلیل مصوبه پذیرش از لیسانس افزایش دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر ارشاد در پاسخ به سوال 46 نماینده مجلس از بررسی آیین نامه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد که نظارت ساترا بر شبکه نمایش خانگی را لغو می کند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
سیدمحمدشروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین کشور گفت: طرح آمایش سرزمینی و عمل به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی دو موضوعی است که ما در فدراسیون به جد پیگیر تحقق آن هستیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
چهارمین نشست از گفت وگوهای راهبردی فرهنگستان هنر با سخنرانی محمد آقاسی، دبیر ستاد فرهنگ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در فرهنگستان هنر برگزار شد.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای تحول علوم انسانی گفت: تحول در علوم انسانی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای تحول و ارتقای علوم انسانی قرار دارد.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نامگذاری چهاردهم تیرماه به عنوان روز قلم می تواند فرصت مناسبی است برای یادآوری منزلت و حرمت قلم و صاحبان آن که عمر خود را در راستای ارتقای فرهنگ و هنر این مرز و بوم گذاشته اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:آیین نامه ای را به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستادیم و در آن تلاش شده تا اطمینان خاطر بیشتری برای استفاده از فرصت شبکه نمایش خانگی و مقابله با تهدیدات آن حاصل شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ اقدامات متعددی را در راستای رفع مخاطرات سریال های خانگی، طی دو سال گذشته انجام داده است. علاوه بر این اقدامات آیین نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای حوزه هایی که به اختیارات وسیع تر در مقررات گذاری نیاز دارد، ارائه شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۷    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر حمایت از سریال های خانگی گفت: در سال 99 آیین نامه مربوط به سریال های خانگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شده است و امیدواریم هرچه سریع تر این شورا نسبت به تصویب این آیین نامه اقدام کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دهه حاضر و آتی را دهه تصویر و سریال دانست و گفت: اگر بخواهیم دیپلماسی دفاعی برابر سریال های بیگانه و دیپلماسی تهاجمی برای صدور فرهنگ انقلابی، اسلامی و ایرانی در منطقه و جهان ایجاد کنیم حتما نیازمند سیاست راهبردی در حوزه سریال ها و نمایش خانگی هستیم.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر تشکیل شورای عالی نوجوانان هستیم و این موضوع بزودی از سوی مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین تکلیف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون های استادی دانشگاه فرهنگیان در نامه ای نسبت به تحدید وظایف ماهوی و مأموریت دانشگاه فرهنگیان در امر خطیر تربیت معلم، ابراز نگرانی کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز یک شنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این ماده واحده مصوب طی نامه شماره 44378 مورخ 1400/04/26 توسط جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و رییس ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ابلاغ شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از تصویب سند ملی ازدواج دانشگاهیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: براساس این سند شاهد سرعت بخشی به ازدواج دانشگاهیان خواهیم بود.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۰:۰۹    
کتاب اصول بیمه اسلامی نوشته مجید رضایی دوانی و مرتضی رضایی به همت سازمان سمت و با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه مفید منتشر شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
شفقنا رسانه- اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران به منظور حفظ حقوق و دفاع از منافع مشروع و قانونی تولیدکنندگان فعال در حوزه تولید فیلم و سریال راه اندازی شد. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور گفت: عصر دوشنبه هفته جاری ساماندهی کنکور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی می شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
جلسه یک صد و پنجاه و دوم شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار و پیرامون ماده هشت مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو بحث و بررسی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۴۶    
مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری با بررسی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی متذکر شده است: تصمیم گیری پشت درهای بسته احتمالاً تبعات امنیتی و اعتراضات اجتماعی به دنبال خواهد داشت.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور گفت: عصر دوشنبه هفته جاری ساماندهی کنکور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی می شود. منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نهایی شدن ساماندهی کنکور گفت ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۲۸    
مشهد- عضو کمیسیون سبک زندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حجاب باید در جامعه ما توسط نهادها ارزش آفرینی شودگفت: پشت حجاب منطق و استدلالی وجود دارد که اگر بانوان این را بدانند قطعا حجاب خود را رعایت می کنند.