چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۸:۵۰Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف مواد»

ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در مازندران گفت: در سال گذشته 88 نفر به دلیل سوءاستفاده مواد مخدر در استان جان باختند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کردستان در سه ماهه امسال 530 کیلوگرم مواد صنعتی پیش ساز شیشه در استان کشف و ضبط شده است، گفت: در بازه زمانی یاد شده 865 نفر از عوامل مرتبط به توزیع و مصرف مواد مخدر در استان دستگیر شدند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
متخصصان آمریکایی نسبت به خطر ابتلا به بیماری ها و مسمومیت ناشی از مصرف مواد ضد عفونی کننده دست هشدار دادند.
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: به تازگی ستاد مبارزه با مواد مخدر براساس شیوع شناسی که صورت گرفته، اعلام کرده است که 20 درصد از جامعه کارگری کشور به مواد مخدر اعتیاد دارند.
نصیر نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، اعتیاد به مواد مخدر و کاهش سن ابتلا به این بلای خانمان سوز، مهمترین آسیب جهانی هزاره سوم است و بسیاری از جرائم، طلاق ها و بزه های اجتماعی ریشه در این پدیده شوم دارد. به گفته کارشناسان و مسوولان، زنگ خطر کاهش سن مصرف مواد مخدر در استان قزوین به [...]
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تبلیغات و آموزش رفتارهای اشتباه از طریق رسانه ها، فیلم و موسیقی و تقلید کردن جوانان از این رفتارها مثل مدگرایی نامتعارف یا سیگار کشیدن می تواند طرز فکر آنها را به هم بریزد و پرتگاه سقوط آنها به سمت مصرف مواد مخدر و اعتیاد باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۷:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی با اشاره به این که برای تزریق واکسن کرونا نیاز به رژیم خاص غذایی نیست، متذکر شد: لازم است با مصرف مواد غذایی که به سلامت و افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن در زمان واکسیناسیون کمک می کند آشنا شویم تا بتوانیم علائم و عوارض احتمالی ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۱:۱۴    
روز سه شنبه مورخ یکم تیرماه جلسه رسیدگی به وضعیت مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد اختلال با مصرف مواد با حضور ناصر زمانی رئیس بهزیستی شهرستان نظرآباد، معاونت حوزه پیشگیری و کارشناس مربوطه و مسئولین و مدیران داخلی مراکز اقامتی تحت نظارت اداره بهزیستی این شهرستان در محل دفتر ریاست برگزار گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اعتیاد یک ناهنجاری روانی- اجتماعی است که با ناآگاهی در دوران نوجوانی، فرد درگیر آن می شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، حمید صرّامی در تشریح این خبر اظهار کرد: مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1987 میلادی، روز 26 ژوئن مصادف با پنجم تیر ماه را به عنوان روز جهانی مبارزه با سو مصرف و قاچاق مواد مخدر اعلام نموده و مقرر شده همه کشورها ضمن ارائه فعالیت های صورت پذیرفته ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۰    
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: محققان می گویند مصرف بستنی می تواند بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارد. حال تصور کنید بدن در مواجهه به عوامل بیماری زا نیازمند پاسخ سیستم ایمنی بدن است، در حالی که پیش تر سیستم ایمنی بدن به دلیل مصرف مواد غذایی خاص مانند بستنی دچار التهاب شده و درگیر آن است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۲۱    
مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری از فعالیت شش مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر و یک مرکز کاهش آسیب در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت:هم اکنون پنج مرکز دولتی و 60 مرکز خصوصی درمان سوء مصرف مواد مخدر در این استان فعال است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۲۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مرد جوان که به اتهام قتل خواهرش در بازداشت به سر می برد می گوید تلاش هایش برای ترک دادن وی ثمری نداشته و سرانجام او را هنگام مصرف مواد در حمام خانه به کام مرگ کشانده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۲:۱۱    
ایسنا/اصفهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با اشاره به تغییر ماهیت مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی و روانگردان در دنیا و در ایران، گفت: مصرف مواد مخدر سنتی همچنان بیشتر از مواد مخدر صنعتی است، اگرچه سرعت گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی بیشتر است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۲    
کارشناس پژوهش، برنامه ریزی و مقابله شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اصفهان با بیان اینکه مصرف مواد مخدر در بین جوانان از سنتی به صنعتی گرایش یافته است، گفت: در سال 99 بیش از 17 هزار قاچاقچی در استان دستگیر و بیش از هفت هزار معتاد در طرح های مختلف جمع آوری شده اند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۴    
زخم دهان ، عارضه ای رنج آور و دردناک است که می تواند مصرف مواد غذایی را مختل کند و اوقات ناخوشایندی را برای فرد به وجود آورد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۹:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، خدیجه رحمانی در خصوص میزان مصرف کلسیم طبیعی به منظور پیشگیری از پوکی استخوان افزود: میزان مصرف در گروه های جمعیتی و سنی مختلف متفاوت است، اما به طور عام روزانه سه واحد از گروه شیر و لبنیات باید مصرف شود. ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۸:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
آن روز بعد از مصرف مواد مخدر در خانه ع-و خوابم برد. وقتی بیدار شدم گوشی تلفنم نبود! به او گفتم گوشی مرا چه کردی؟ ولی او اظهار بی اطلاعی کرد. من که عصبانی شده بودم چماقی را برداشتم که در همان جا بود و سپس حدود 10 ضربه محکم بر سر و پیکر ع- و زدم!
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۴   + ۴۳ سایت دیگر  
متخصصان می گویند مصرف بستنی می تواند باعث ایجاد التهاب در بدن افراد شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۶:۱۹    
اقتصادنیوز : بیماری کبد می تواند ارثی باشد یا بر اثر عوامل مختلفی مانند ویروس ها، مصرف مواد الکلی و چاقی ایجاد شود. با گذشت زمان بیماری هایی که به کبد آسیب می رساند می تواند منجر به عارضه سیروز و نارسایی کبد شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۵:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
در سه سال گذشته جمعا نام 103 ورزشکار ایرانی در لیست محرومان ناشی از مصرف مواد ممنوعه اعلام شد که از این تعداد صرفا برای چهار نفر توبیخ کتبی و برای 99 نفر دیگر به تناسب از شش ماه تا چهار سال، محرومیت قطعی صادر شده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در این بسته خبری از مصرف مواد غذایی که می توانند باعث بروز مشکلاتی برای بدن شوند و درخواست وزیر بهداشت برای لغو پروازها به مسکو گفته ایم. تضمین سلامت قلب با مصرف گوجه فرنگی ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه وطن امروز نوشت: در این سال ها که کشور در معرض تحریم های گسترده خارجی قرار گرفت، یکی از مسیر های طی شده توسط دولت، تلاش برای رفع تحریم بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۵    
مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از تهیه و ارائه شیوه نامه ترویج و تسهیل استفاده از داروی بوپرنورفین و فرآورده های آن در درمان اختلال مصرف مواد در ایران خبر داد که در صورت تایید کمیته درمان، برای طرح در جلسه آتی ستاد مبارزه با مواد مخدر ارسال خواهد شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۸    
اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران که میزبان نهمین جشنواره نوجوان سالم در مرحله کشوری بود، امسال نیز بعنوان میزبان برگزاری دهمین جشنواره توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۰    
طبق یافته های مطالعاتی، افزایش مصرف مواد مغذی حفاظت کننده مغز موجب بهبود ابعاد مختلف عملکرد شناختی نظیر یادگیری و حافظه می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۶:۱۱    
مسعود لطیفیان درباره تاثیرات سوء آفت کش ها بر روی سلامت جامعه گفت: همگان از طرق مختلف همچون مصرف مواد غذایی و آفت کش ها را دریافت می کنند که میزان مواجهه از طریق مواد غذایی(خصوصا میوه و سبزی) پنج برابر سایر راه ها مانند هوا و نوشیدن آب است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مصرف مواد غذایی فرا-فرآوری شده علاوه بر سرطان، فرد را به بیماری های مزمن دیگر مانند دیابت نوع2 و بیماری های قلبی مبتلا می کند و او را در خطر مرگ زودهنگام قرار می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۷   + ۵۶ سایت دیگر  
موز پس از هضم در معده ترش شده، در حالی که شیر شیرین می شود. همین موضوع باعث سردرگمی دستگاه گوارش شده و می تواند منجر به سمی شدن، بروز آلرژی و دیگر مشکلات ناشی از عدم تناسب در مصرف مواد غذایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شبکه بلومبرگ از آمار بالای مرگ جوانان آمریکایی در سال گذشته خبر داد و عامل اصلی مرگ این افراد را درگیری های مسلحانه و مصرف مواد مخدر عنوان کرد.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در 28 خرداد نشده اید، این بسته خبری را از دست ندهید. گیاهان ممنوعه برای زنان باردار یکی از مسائل مهم تغذیه ای برای خانم های باردار مصرف مواد و تغذیه های گیاهی است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
زنان باردار به دلیل آنکه گاهی دچار گرفتگی رحم می شوند، نیازمند آن هستند تا از نوشیدنی های گرم استفاده کنند، اما بر خلاف تصور رایج، مبنی بر اینکه هر نوع گیاهی باعث تسکین انقباض های رحمی می شود، مصرف برخی از گیاهان برای زنان باردار ممنوع است؛ چرا که سبب بیشتر شدن انقباض های رحمی می شوند ...
طلا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۷:۲۹    
بینایی شما مهم ترین حس شما در حواس پنجگانه است. مصرف مواد مغذی تاثیر بسزایی در سلامت چشم های شما دارند و می توانند در بهبود عملکرد چشم ها و همچنین محافظت از آنان در برابر نور خورشید موثر باشند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۱    
علت قار و قور شکم به دلایلی همچون عدم تغذیه مناسب و و بیماری های گوارشی باز می گردد و راه حل های کارآمدی برای درمان آن مانند اصلاح سبک خوردن غذا و مصرف مواد غذایی خاص مانند دمنوش نعناع و زیره، ماساژ شکم و ... وجود دارد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۷:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
خراسان: وقتی همسرم در آب های دریای شمال غرق شد، خانواده او نیز مرا از خانه ام بیرون انداختند و من مجبور شدم به خانه پیرزنی پناه ببرم که ... این ها بخشی از اظهارات زن 20ساله ای است که هنگام مصرف مواد مخدر با پسری غریبه دستگیر شده بود ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
در رسانه های استان کرمان -به گزارش خبرگزاری یزدان کرمان- اعضای شورای فرهنگی پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر با میزبانی بهزیستی استان کرمان به بحث وتبادل نظر در این حوزه پرداختند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - صنایع مصرف کننده چوب در مازندران که در حال حاضر آمار دقیقی از آنها در دسترس نیست با هدف آگاهی از میزان تولید و مصرف مواد اولیه و برنامه ریزی های کلان کشوری برای تامین آن ، شناسایی و ساماندهی می شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۱۱    
در رسانه های استان کرمان - به گزارش پایگاه خبری کنار صندل به منظور نظارت بر روند فعالیت وارائه خدمات به گروه هدف بازدید از مرکز اقامتی بهبودی وبازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد پویان با حضور محمد رضانژاد بهزیستی جیرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
برخی از افراد با مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد دچار دل درد، دل پیچه و تهوع می شوند و اصطلاحا سردی می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
بر اساس تازه ترین مطالعات دانشمندان، کمبود ویتامین D، می تواند تمایل افراد به مصرف مواد مخدر را افزایش داده و منجر به اعتیاد شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مسمومیت غذایی و یا مصرف مواد غذایی سمی همواره یکی از نگرانی های افراد بوده است. با این حال، کمتر کسی می داند که در فرآیند پخت و پز ممکن است مواد غذایی سمی شوند. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: همراهی خانواده ها و شکسته شدن قبح مصرف مواد دخانی باعث کاهش سن مصرف مواد دخانی در استان یزد شده است
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۷:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
پژوهشگران با انجام یک مطالعه وجود انگل “توکسوپلاسما گوندی” را در شیر خام چهار استان اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس و خوزستان بررسی کردند. به گزارش ایسنا، یکی از خطرناک ترین بیماری های تک یاخته ای مشترک بین انسان و دام توکسوپلاسموزیس است که ممکن است از طریق تماس با حیوان آلوده ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: همسر زشت مساوی با داشتن اجازه برای کشیدن حشیش است! یک روحانی که خود ممکن است تحت تاثیر مصرف مواد روان گردان قرار گرفته بوده باشد فتوای عجیبی برای افرادی که همسرشان زشت است داد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بر اساس نتایج مطالعه جدید به رهبری دانشگاه فناوری کوئینزلند، استرالیا، کودکانی که بیش از حد مواد قندی مصرف می کنند، در بزرگسالی بیشتر در معرض چاقی، بیش فعالی و اختلال شناختی قرار دارند. ...
دانشمندان آمریکایی می گویند مصرف مواد غذایی حاوی رنگ مصنوعی می تواند باعث بروز یک بیماری دردناک شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : بر اساس نتایج مطالعه جدید به رهبری دانشگاه فناوری کوئینزلند، استرالیا، کودکانی که بیش از حد مواد قندی مصرف می کنند، در بزرگسالی بیشتر در معرض چاقی، بیش فعالی و اختلال شناختی قرار دارند. ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کاهش سن استعمال دخانیات در کشور می تواند زنگ خطری باشد برای درگیر شدن نسل آینده با انواع آسیب ها و معضلات اجتماعی. در این گزارش علل و تبعات شیوع مصرف مواد دخانی در سنین کم را مورد بررسی قرار داده شده.