چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۲۳:۲۰Oct 2020 21

جدیدترین‌های «پیشگیری از اعتیاد»

آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا اسماعیل حیدری آزاد روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری آستارا اظهار کرد: یکی از رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر، ورود نخبگان و جوانان به مبارزه و هوشمندسازی فرآیندهاست تا با اجتماعی کردن مبارزه، در پیشگیری از اعتیاد گام های موثر برداریم. ...
مهرصبا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۸    
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، فاطمه قلی پور گنجه لو در گزارشی نوشت: مدیرگروه سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت آذربایحان شرقی گفت: از دلایل عمده بالا بودن آمار آسیب های اجتماعی در جامعه، پایین بودن سلامت روان در کنار مشکلات اقتصادی است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۲۷    
نیازی گفت: در حوزه اعتیاد باید پیشگیری از سنین پایین در جامعه آغاز شود و مبتلایان به اعتیاد سریعتر مورد درمان قرار بگیرند تا آسیب های اجتماعی کاهش داده شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۱:۴۵    
هادی حمیدی فر در گفت وگو با میزان گفت: وزارت آموزش وپرورش و ستاد مبارزه با موادمخدر، در چارچوب همکاری های سالانه، برنامه های مختلفی را اجرا می کنند که یکی از مهم ترین این برنامه ها، آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد در سطح مدارس کشور می باشد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت آذربایجان شرقی، تاکید کرد: بیماری های روانی هم مانند سایر بیماری ها قابل پیشگیری بوده و درمان پذیر هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استارتاپ کارآفرینی اجتماعی مجازی با رویکرد ارایه ایده های نوآورانه به منظور پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی در دانشگاه تبریز برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
باید تلاش کنیم فرد معتاد نشود چرا که اگر در شرایط آن قرار بگیرد متجاهر نشدنش را نمی توان پیش بینی کرد. برای پیگیری از تجاهر باید پیشگیری از اعتیاد کنیم و برای پیشگیری از اعتیاد باید به مردم آگاهی بدهیم که متاسفانه مردم ما آگاه نیستند؛ اعتیاد از هیچکس دور نیست.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۲    
همایش پیشگیری از اعتیاد با حضور خانواده پیشکسوتان جهاد و شهادت برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
چهارمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با موارد با حضور کارشناس کمیته شورای هماهنگی، اعضای کمیته پیشگیری ومدیرکل و رئیس کمیته فرهنگی پیشگیری بهزیستی استان در محل مرکز آموزش های تخصصی بهزیستی استان برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۷    
اگر سئوالی درباره پیشگیری از اعتیاد و یا درمان و بازتوانی اعتیاد دارید با ما تماس بگیرید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۵۴    
اگر سئوالی درباره پیشگیری از اعتیاد و یا درمان و بازتوانی اعتیاد دارید با ما تماس بگیرید.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۵    
خبرگزاری میزان- خانواده ها با فرزندانشان در هر سنی که هست، درباره مواد صحبت کنند؛سال های میانی دبستان و پیش از شروع دوران نوجوانی، بهترین زمان برای صحبت کردن است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۹:۴۴    
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و مهارت های زندگی توسط موسسه چترا و باهمکاری هلال احمر برگزار شد.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برنامه های فرهنگی و هنری اجرا شده در حوزه پیشگیری از اعتیاد این اداره کل را اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: مجموعه آموزش و پرورش نقشی مهم در پیشگیری از اعتیاد دارد به همین دلیل برنامه هایی برای این نهاد به عنوان مسوول تعلیم و تربیت در جامعه تعریف شده که اجرای آن نیازمند مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی است .
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۷:۰۲    
مدیر جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان با معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان دیدار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از دستگاه های متولی مقابله با مواد مخدر خواست، روش های پیشگیری از اعتیاد را با همکاری سازمان های مردم نهاد، در فضای مجازی به مردم آموزش دهند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۱    
سرپرست معاونت توسعه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در زمان مدیریت بهزیستی استان کرمانشاه اقدامات خوبی در راستای خدمت رسانی مطلوب به مددجویان انجام گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور به مردم توصیه کرد از تمدید خودسرانه مصرف دارو بدون مجوز پزشک خودداری کنند زیرا هر دارویی برای یک دوره درمانی خاص تجویز و ادامه این روند سبب اعتیاد می شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم گفت: تلاش پلیس بر این است که با همکاری دستگا ه های مختلف دولتی و خصوصی از گسترش و گرفتاری شهروندان در دام اعتیاد پیشگیری کند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۸:۴۱    
تهران (پانا) - رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به توقف طرح پیشگیری از اعتیاد در محلات پر خطر به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت که پایلوت این طرح با هدف ارتقای مهارت های شناختی و رفتاری در 4 استان اجرا شده است و استقبال از آن مطلوب ارزیابی شده است. ...
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سایه فعالیت دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد خوشبختانه معتاد متجاهر در استان نداریم، گفت: در عصر کنونی برای مداخله موثر با اعتیاد و جلوگیری از پیامدهای سوء آن نیاز ضروری به استفاده از ظرفیت فضای مجازی داریم.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۳    
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش چابکسر با تاکید بر مقابله با اعتیاد و راه اندازی پویش های پیشگیری از اعتیاد در این بخش برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۶    
رئیس مرکز مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان در برنامه زنده گفتگوی ویژه سیمای مرکز کرمان گفت: استفاده از همتایان برای جلب مشارکت همسالان در پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، هدف از تشکیل کانون یاری گران زندگی است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی از مردم خواست هرگونه اعتیاد دارویی و یا مصرف خودسرانه دارو را با مراجعه به مراکز پزشکی و ترک اعتیاد پیگیری و متوقف کنند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۹    
مدیرکل دفتر پیشگیری های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در سفر یکروزه به استان گلستان و در حاشیه نشست کمیته پیشگیری از اعتیاد استان ، از مجتمع بزرگ فرهنگی_رفاهی "شهدای بهزیستی" در توسکستان گرگان دیدن کرد و از قسمتهای مختلف این مجتمع خدمات-رفاهی بازدید نمود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار وفضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: مصرف خودسرانه دارو علاوه بر اعتیاد و وابستگی، تاثیرات بدی در دستگاه گوارش و همچنین در مغز ایجاد می کند و تاثیر مخربی بر دیگر اعضای بدن دارد ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: فرماندار شهرستان بوشهر گفت: دستگاه های مختلف در زمینه پیشگیری، درمان و توسعه مشارکت های مردمی در زمینه کاهش مصرف مواد مخدر برنامه های خود را اعلام کنند و از تمام ظرفیت خود در این زمنیه استفاده کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۵۴    
گروه استان ها - استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مشارکت مردم جایگاه خاصی دارد و دستگاه ها به تنهایی نمی توانند در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نقش آفرینی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با موادمخدر از برگزاری نخستین جشنواره یاریگران زندگی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۲:۰۱    
برای اینکه بتوانید از اعتیاد خود یا عزیزانتان پیشگیری کنید باید آگاهی خود را درباره این موضوع بالا ببرید و از یکدیگر حمایت و پشتیبانی کنید.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان لرستان بر برگزاری دوره های آموزشی آسیب های اجتماعی ویژه خانواده ها با هدف پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۲    
جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست دکتر سعید فریور مدیرکل بهزیستی استان امروز 24شهریور با شرکت رئیس کمیته ، دیر کمیته و نمایندگان دستگاه های عضو کمیته در سالن جلسات بهزیستی استان برگزار گردید.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۹    
فرماندار البرز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت : بررسی کم و کیف ظرفیت های موجود و مورد نیاز جهت ارائه خدمات درمانی و حمایتی مصرف مواد به کودکان و نوجوانان از سوی کمیته درمان شهرستان ضروری است .
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۴:۰۶    
حضور دکتر پوریوسف مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی در برنامه اشاره صدا و سیما با موضوع پیشگیری از اعتیاد
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: کارشناس مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه مشاهده شده که برخی افراد در پی مصرف خودسرانه داروها به طور مثال به مصرف روزانه 300 قرص کدئین یا روزانه 20 تا 30 قرص کلونازپام اعتیاد پیدا کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۰    
ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با ابراز تاسف از اینکه در بحث پیشگیرانه، متاسفانه انسجام و همگرایی برای اجرای آیین نامه مراقبت بعد از خروج در سطح جامعه و ادارات وجود ندارد اظهار کرد: شورای مبارزه با موادمخدر در استان ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
این دوره آموزشی تحت وب و در راستای آموزش ویژه به جوانان و نوجوانان و احساس نیاز به آموزش گروههای هدف برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ایران در بحث درمان و صیانت و پیشگیری از اعتیاد الگوی جهانی است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خدمات رایگان تخصصی روانپزشکی و مشاوره در مناطق محروم و حاشیه این کلانشهر ارتقاء و گسترش یافته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سالاری با اشاره به اقدامات کانون های مساجد در زمینه اعتیاد گفت: نهادهای مردمی مانند کانون های مساجد نقش موثری در پیشگیری از عوارض اعتیاد به مواد مخدر دارند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۷    
یکی از اقدامات خوب وزارت ورزش وجوانان درراستای پیشگیری از اعتیاد وآسیبهای اجتماعی راه اندازی خانه های ورزش روستا و نقاط محروم و دسترسی جوانان و نوجوانان به حداقل امکانات ورزشی است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۲۲:۳۹    
به همت معاونت اجتماعی سپاه شوشتر کارگاه پیشگیری ازاعتیادباحضور اقشارمختلف مردم،مسولان در منطقه خانه سازی وشهرک ساحلی شوشتر برگزارشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: در همان فضایی که سودجویان دخانیات و مواد اعتیادآور را تبلیغ می کنند باید از همان فضا برای تبلیغ پیام های پیشگیرانه استفاده کرد و در حقیقت در فضای مجازی باید از آموزش ها به مثابه واکسن اعتیاد استفاده کرد تا ...
فرمانداری اردستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
اولین جشنواره یاریگران زندگی(شامل فیلم،پویانمایی،تیزر،عکس،پوستر، وشعارهای پیشگیری از اعتیاد با محورهای ذیل برگزار می کند محورهای جشنواره فرهنگی و پیشگیری مهارت خودآگاهی مهارت های ارتباطی مهارت حل مسئله مهارت تصمیم گیری مهارت مقابله با هیجانات منفی روش های کنترل استرس ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه یاریگران زندگی با هدف ظرفیت سازی برای جلب مشارکت همسالان در پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، طراحی و تدوین شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۲۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش وپرورش در نشست تخصصی ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش پوشش ایمنی در برابر اعتیاد از 8 درصد در سال 92 به 42 درصد در سال جاری خبر داد و گفت: پیوند خانواده و مدرسه ظرفیت بالایی را برای طرح یاریگران زندگی ایجاد می کند و این طرح می تواند از این ظرفیت برای اشاعه، ترویج، توانمندسازی ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام ظرفیت های خود را به خاطر مسئولیت اجتماعی که دارد در اختیار مبارزه با مواد مخدر قرار می دهد گفت: در حوزه های هنر، رسانه و فضای مجازی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، پیشگیری از اعتیاد به اینترنت را از مهم ترین راهکار های مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و گفت : آگاه سازی خانواده ها نسبت به خطرات و آسیب های فضای مجازی ضروری است.