جمعه ۰۷ آذرساعت ۱۵:۴۱Nov 2020 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «والدین»

جام جم   ۱ ساعت پیش    
والدین باید هنگام دارو دادن به کودکان به نکات مهمی از جمله دوز مصرفی دارو بر اساس سن کودک توجه کنند تا خطراتی برای سلامت فرزندشان وجود نداشته باشد.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
زمینه های رشد تربیتی در زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) برای رسیدن به این همه عظمت و بزرگی که در برخی روایات معصوم(ع) اشاره شده است، چیست. در این یادداشت به برخی از مهم ترین زوایای تربیتی حضرت معصومه(س) به ویژه از نظر کرامات و رفتار والدین می پردازیم.
دانا   ۴ ساعت پیش    
یافته های یک مطالعه داخلی نشان می دهد در دوران کرونا، عوامل مختلفی مثل استرس، اضطراب و افسردگی والدین می تواند باعث بروز اضطراب در کودکان شود. با توجه به شرایط بحرانی آموزش والدین در خصوص تنظیم هیجانات منفی خود ضروری است همچنین اطلاعات مربوط به ویروس کووید-19 با توجه به سن کودکان ارائه شود.
جام جم   ۵ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
در دوران کرونا کودکان ممکن است دچار برخی آسیب های روانی شوند که با برخی راهکارها می توان از آن پیشگیری کرد. افراد اعم از والدین و دانش آموزان مجبور هستند به دلایل خاصی در خانه بمانند و شرایط سختی را تحمل کنند.
انتخاب   ۶ ساعت پیش    
از آنجا که تلفن های هوشمند به یکی از کالا های اساسی زندگی مدرن تبدیل شده اند، این سوال همیشه وجود دارد که آیا باید به کودک تلفن همراه بدهیم یا خیر و اساسا از چه سنی والدین باید به این موضوع اهمیت دهند.
جام جم   ۶ ساعت پیش    
والدین در تربیت کودکان باید همدلی ، دلسوزی و درک دیگران را با روشهای صحیح و درست به آن ها آموزش دهید تا کودکان یاد بگیرند چگونه احساسات خود را ابراز کنند.
جام جم   ۶ ساعت پیش    
آرام کردن نوزاد یکی از مشکلات بزرگ والدین است که همیشه با آن درگیر هستند. در این مقاله 9 ترفند برای آرام کردن نوزادتان به شما معرفی می کنیم.
جام جم   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یکی از دلایل مهم لوس شدن کودک تربیت نادرست والدین است که صرفا با محبت های بی حد و نصاب خود مانع اجتماعی شدن کودکان خود میشوند.
جام جم   ۱۰ ساعت پیش    
بیشتر والدین دوست دارند فرزند قد بلند و نیرومندی داشته باشند ، زیرا به طور گسترده به عنوان نشانه سلامتی قلمداد می شود. ژنها بیشترین حرف را در تعیین قد کودک دارند - با این حال ، تنها عامل تأثیرگذار بر آن نیست.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
بی ادبی و گستاخی در کودکان امروزی بسیار رایج است و تربیت و برخورد صحیح با رفتارهای بی ادبانه فرزندان یکی از مشکلات والدین امروزیست که باید برای حل این مشکل ابتدا علت این رفتارها را بدانند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۱۹    
دیر یا زود این اتفاق برای کودک شما خواهد افتاد. گوش درد تجربه ای است که تقریبا همه کودکان حداقل یک بار آن را از سر گذرانده اند. در سن 3 سالگی از هر 6 کودک 5 کودک به عفونت گوش دچار می شوند که شایع ترین علت گوش درد در کودکان و مراجعه والدین به پزشک اطفال است.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از والدین برای صحبت کردن در مورد مسائل جنسی با فرزندان خود مشکل دارند. شما تا به حال با فرزند خود در مورد مسائل جنسی صحبت کرده اید؟ آیا مکالمه موفقی داشته اید؟ شاید خجالت می کشید یا نمی دانید چگونه باید در این موارد صحبت کرد؟
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۹    
انتخاب محتوای مناسب، احترام به ویژگی های کودک خواننده و تقویت انگیزه های درونی و بیرونی از مهم ترین مباحث گفتگوی کارشناس کانون پرورش فکری بود با والدین شهرستان بندر خمیر بود.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فلوشیپ پریتانولوژی بیمارستان شهدای تجریش به والدین هشدار داد: دخالت در تاریخ تولد نوزاد ممکن است منجر به بروز عوارض ماندگار، ناتوانی و حتی مرگ در نوزاد شود. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۴    
نصف جهان: این روزها کار به تاریخ تولد لاکچری نیز رسیده است؛ موضوعی که یک بار هم به شکل گسترده در تاریخ 88/8/8رخ داد و حالا با نزدیک شدن تاریخ 99/9/9 بسیاری از والدین قصد دارند هرطور شده فرزندشان را در این تاریخ به دنیا بیاورند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
دوباره تب تند زایمان در یک تاریخ رُند بالاگرفته و همچنان سلامت فرزندان قربانی لاکچری بازی می شود؛ آن هم در روزهای کرونایی! به راستی این زایمان ها چه عواقبی برای سلامت فرزندان دارد؟
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اصرار والدین بر تولد نوزاد در تاریخ های رند پدیده ای است که طی چند سال اخیر رواج یافته است. زایمان در تاریخ رند و لاکچری که نه تنها تاثیری در زندگی و آینده کودک ندارد که حتی می تواند سلامت او را نیز به خطر اندازد، خطراتی که در شرایط پاندمی کرونا بیشتر هم شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه آزاد استان زنجان در نامه ای به معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، از عملکرد این معاونت در بی اعتنایی به خانواده هایی که نوزاد نارس خود را در 9 آذر امسال به دنیا می اورند، انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۲    
ایسنا/لرستان یک روانشناس گفت: والدین می توانند برای درمان استرس در کودکان در مورد آن با او حرف بزنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اگر از معلمان و والدین و حتی برخی از دانش آموزان پیرتر راهنمایی بخواهید در مورد نحوه یادگیری بهتر ، نکات زیادی را دریافت خواهید کرد. برخی براساس تجربه شخصی خود - آنچه برای آنها مفید بود - برخی براساس آنچه برای دانشجویان کار کرده اند و برخی نیز از تحقیقات ناشی شده اند.
میگنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بیشتر والدین دوست دارند که فرزندانی با ادب داشته باشند. ادب تنها واژه ای است که حتی بی فرهنگ ترین انسان ها، آن را برای فرزند دلبند خود می پسندند، البته تربیت از نظر بیشتر خانواده ها تعریف مختلفی دارد
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۰    
در حالی که این روزها متخصصان حوزه سلامت خواسته اند که برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا مردم حتی الامکان اوقات خود را در خانه سپری کنند، یک روانشناس کودک و نوجوان در این پنج شنبه برنا، 44 نوع سرگرمی و بازی خانگی و آپارتمانی را پیشنهاد کرد تا والدین براساس نیاز کودک ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۲:۱۵    
سخنگوی ثبت احوال: اگر فردی در پنجم یا ششم آذر هم به دنیا بیاید، والدین می توانند در تاریخ 09/09/99 برای دریافت شناسنامه اقدام کنند. رئیس ثبت احوال توی اخبار گفت از اول تا پانزدهم آذر هر کی خواست به تاریخ 09/09/99 بهش شناسنامه می دیم، نه مشکلاتمون معقوله نه راه حل هامون ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۰:۳۸    
مهارتهایی که مشوق یادگیری هستند از جمله مسئولیتهای پدر یا مادر، تشویق قوه تخیل، آموزش تدریجی نظم و انضباط، و آموزش مفید بودن به کودک است. پس مهم است که والدین مهارتهای لازم برای انجام بهتر وظایف خود را بیاموزند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -پدران شهیدان قربان، رمضان و منوچهر سلطانی ، حبیب اله و فتح اله بغدادی ، ابراهیم و رضا سعدی ، میکائیل و فضایل کریمی و مادران شهیدان محمد و نعمت الله منصوری نوش آبادی و علیرضا و محمدرضا فریس آبادی دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدشان پیوستند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۵۹ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر لزوم توجه والدین به سلامت فرزندان خود به جای توجه به تاریخ تولد رُند اظهار کرد: امکان صدور شناسنامه...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۷    
پیکر پدر شهیدان ابراهیم و رضا سعدی امروز با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در گلزار شهدای رشت تشییع و در قطعه والدین شهدا به خاک سپرده شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۸    
تهران (پانا) - معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از والدین خواست نقش انگیزشی و مشارکتی داشته باشند، همراه با فرزندانشان در فعالیت های تحرکی شرکت کنند و با مدرسه در تعامل باشند. ...
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99/09/09 توضیحاتی ارائه کرد. سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره صدور شناسنامه در در تاریخ 99/09/09 گفت: تمام نوزادانی که در این تاریخ متولد شوند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
با گذشت بیش چهار دهه از دوران دفاع مقدس، چند تن دیگر از والدین شهدا به دلیل کهولت سن یا بیماری به فرزندان خود پیوستند.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۶    
تهران (پانا) - مدیرکل انجمن اولیا و مربیان، در وبینار آموزشی تشریح نقش والدین و همکاری خانه و مدرسه در اجرای پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان که امروز چهارشنبه 5 آذرماه 99 باحضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش- در شبکه شاد- برگزار شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۱    
والدین تازه نوزاد دار می توانند نهم آذر با مراجعه به ادارات ثبت احوال، شناسنامه با تاریخ صدور 99/9/9دریافت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از اجرای طرح مدرسه یاری اولیای دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
قلم/ همدان- این روزها، هم کلامی اعضای خانواده در کشورمان به زیر 15 دقیقه در طول یک روز رسیده است؛ اما نیازهای عاطفی، سوالات و حتی نیاز به حرف زدن از کارهای روزمره که رفع نشده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۷۰ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نسبت به دخالت والدین در تاریخ تولد نوزاد که ممکن است منجر به بروز عوارض ماندگار، ناتوانی و حتی مرگ فرزند آنها شود، هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
والدین برای همراهی و مصونیت فرزندانشان باید اطلاعات خود در زمینه فضای مجازی و تهدیدها و آسیب های آن را به روز کنند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۱    
اگر زمانی والدین با هدف سر موعد مدرسه رفتن فرزندانشان تاریخ تولد آنها را به نیمه اول سال منتقل می کردند، امروز ماجرا عوض شده است؛ برخی سعی می کنند فرزندشان در تاریخ مشخصی متولد شود تا آنها بتوانند این تاریخ را به عنوان یک ارزش لاکچری به رخ دوستان و فامیل بکشند ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۵    
محمد جعفری، مدیرکل دفتر تربیت بدنی آموزش و پرورش در گفت وگو با میزان در خصوص چگونگی اجرای پروژه کوچ در برنامه شاد را گفت: وبینارآموزشی باموضوع "مشارکت خانه و مدرسه در اجرای پروژه کوچ" در روز چهار شنبه مورخ99/9/5 از ساعت 10:30در شبکه شاد (کانال اطلاع رسانی تربیت بدنی) به صورت مجازی برگزار می گردد ...
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۷    
در خبرهای دیروز خواندیم که سخنگوی ثبت احوال اعلام کرده: اگر فردی در 5 یا 6 آذر هم به دنیا بیاید، والدین می توانند در تاریخ 99/9/9 برای دریافت شناسنامه اقدام کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
آموزش قرآن به فرزندان به عنوان حقی از طرف فرزند بر عهده والدین مطرح است؛ حقی که والدین و به خصوص پدران به هیچ بهانه ای نباید آن را نادیده بگیرند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ روانشناس بالینی مسائل کودک و نوجوان گفت: برای تربیت کودکان و انتظار رفتار سالم از آنان در بزرگسالی، باید با کودکان خود تعامل مثبت داشته باشیم.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۲۳    
سیما نیوز: سخنگوی ثبت احوال گفت: اگر فردی در 5 یا 6 آذر هم به دنیا بیاید، والدین می توانند در تاریخ 99/9/9 برای دریافت شناسنامه اقدام کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۵۳    
تمام شب چراغ خواب روشن گذاشتن (حتی بسیار ملایم) در اتاق کودک کار درستی نیست. هورمون رشد زمانی ترشح می شود که در خواب هستیم، و این هورمون وقتی به بهترین شکل تولید می شود که کاملاً در تاریکی باشیم.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
علی رغم اظهارات مسئولان وزارت صمت مشکل افزایش قیمت پوشک کماکان پابرجاست و خبری از کاهش قیمت نیست. افزایش فرایند ترخیص مشکل کمبود این کالا را تا حدود زیادی برطرف کرده و این محصول به راحتی در دسترس مصرف کنندگان آن قرار گرفته است اما قیمت ها همان قیمت های عجیب و غریب است ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
گاهی پدر و مادرها، از اینکه کودک پر جنب و جوش و خرابکاری دارند، کلافه می شوند. والدین نمی دانند که کودکان دلشان می خواهد همه چیز را کشف کنند و برای همین مدام در حال بازی و شیطنت هستند. در ادامه به چند راهکار اشاره می شود که با آنها می شود فعالیت های کودک خرابکار و پرانرژی را کنترل کرد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
لکنت زبان ناگهانی در کودکان احتمالا به علل روانشناختی مانند ترس و وحشت ناگهانی ایجاد می شود که والدین برای درمان این مشکل باید رفتاری صحیح با کودک داشته باشند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۲۰    
ترس از تاریکی یکی از رایج ترین ترس ها در کودکان است و می تواند به میزان کم در دوره ای از رشد رخ دهد و گذرا باشد. گاهی هم می تواند بیش از حد شده و دردسرهای زیادی را برای خانواده ایجاد کند ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در یک ماه گذشته شاهد افزایش قیمت در بسیازی از اقلام اساسی بودیم. از گوشت و مرغ و برنج گرفته تا اقلامی مثل پوشک بچه و روغن. افزایش قیمت هایی که در نهایت واکنش مقام معظم رهبری را به همراه داشت و ایشان این افزایش قیمت ها را غیر قابل توجیه دانستند ...