چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۲۷Oct 2020 21

جدیدترین‌های «کودک آزاری»

ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای شهر اصفهان گفت: جامعه ما به شدت درگیر هیجانات است و جامعه علمی ما به راحتی از کنار مسائلی مانند قتل های ناموسی و آسیب های اجتماعی گوناگون و بد می گذرد، بنابراین این پدیده ها در اشکال فجیع تر تکرار می شود و جامعه نسبت به این اتفاقات بی تفاوت شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۰    
یک آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه کودک آزاری اعم از جنسی و جسمی معلول بی عدالتی های اجتماعی است، گفت: ساختارهای اجتماعی ما جامعه را به سمت شکل گیری پدیده کودک آزاری، آزار جنسی و کودک کار هدایت می کند.
میگنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
آیا مومو وجود دارد؟ کودکان ما در فضای مجازی در معرض چه آزارهایی هستند؟ خودکشی کودک 11 ساله خوزستانی به چه علت بود؟ والدین باید در مقابله چنین آسیب هایی چه کنند؟
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۳۱    
ایسنا/اصفهان پنل علمی دوم از سلسله نشست های تخصصی بررسی مسائل اجتماعی ایران، با موضوع بررسی ابعاد حقوقی و اجتماعی پدیده کودک آزاری و خشونت خانگی با محوریت بررسی ریشه های قتل رومینا اشرفی و ارزیابی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، با حضور کارشناسان و مسئولان شهری برگزار شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۶    
رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: در چند ماده قانون جدید حمایت از کودکان و نوجوانان از کلید واژه آزار جنسی به عنوان یکی از مصادیق کودک آزاری تابوزدایی و به آزار جنسی کودکان و پیش بینی کردن جرائم اشاره شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۱    
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر حتی 10 بار اعدام برای قتل فرزند در قانون پیش بینی شود باز هم تعصبات، نگاه فرهنگی و مشکلاتی که در جامعه و نگرش ها وجود دارد موجب قتل رومیناها می شد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مردی 30 ساله در شیکاگو به جرم کودک آزاری و آزار جنسی دو کودک 13 و 17 ساله دستگیر شد. گزارش پلیس حاکی از آن است که متهم به دلیل آشنا بودن با خانواده قربانیان رفت و آمد به خانه آنها برایش راحت بوده و هیچکس به وی ظنین نشده بود به همین خاطر به راحتی آن ها را مورد تجاوز قرار داد. ...
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - بادیگارد سابق ملکه بریتانیا به جرم کودک آزاری 2 دختر 6 ساله دستگیر شد. به نقل از میرر، الیور کوپر اهل استافوردشایر انگلستان مدت 4 سال در خدمت ملکه بریتانیا بوده است و پس از خروج از خدمتش دست به کودک آزاری زده است. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵    
کتاب کودک آزاری جنسی نوشته معصومه معرف وند، نازنین تدین نجف آبادی و غزاله مسعودی است. نویسندگان این کتاب تلاش کرده اند تا به رویکردها، تشخیص، پیشگیری و درمان قربانیان جنسی بپردازند. کودک آزاری جنسی پدیده ای پیچیده و دردناک است. بسیاری از موارد کودک آزاری جنسی در دنیا به دلایل مختلف گزارش نمی شوند ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: بر اساس گزارش ها در ایام کرونا از هر 10 کودک هشت کودک تحت تاثیر خشونت قرار گرفته و شاید بتوان دلایل بروز چنین اتفاقاتی را، حضور زیاد والدین در خانه های کوچک یا اُفت قابل توجه خدماتی که به کودکان ارائه می شود، عنوان کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان جاجرم با بیان اینکه 43 درصد از مهمترین علت های کودک آزاری اعتیاد است، گفت: اعتیاد دربیشتر موارد با مرد وارد خانواده شده وبا ابتلای افراد دیگر مانند مادر وفرزندان بیشتر می شود.
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۵    
حمایت و حفظ کودکان در برابر خطر کودک آزاری از حقوق اساسی آنهاست یادداشت اختصاصی از پروانه خفتان؛ مددکار اجتماعی سلامت در بزرگسالی به شدت تحت تأثیر دوران کودکی است. امروزه رشد تکاملی کودکان یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده اجتماعی سلامت شناخته شده است ...
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
حادثه 24 - پلیس شیکاگو آمریکا مرد کودک آزاری را که ازکودکان و نوجوانان سوء استفاده جنسی کرده بود بازداشت کرد. به نقل از کرایم، متهم شامارلو 30 ساله سالها از دو کودک 13 و یک نوجوان 17 ساله خانواده اش سوء استفاده جنسی کرده است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عطابخش مدیرکل بهزیستی استان یزد اعتیاد را اصلی ترین دلایل افزایش کودک آزاری در یزد اعلام کرد و گفت: 60 درصد کودک آزاری یزد مربوط به مهاجرین است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۰۳    
کودک آزاری بیشترین پرونده های اورژانس اجتماعی اردستان را تشکیل می دهد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: آمار کودک آزاری در یزد در حال افزایش است و علت بیشتر این کودک آزاری ها اعتیاد والدین شناسایی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: همسر و کودک آزاری در استان افزایش داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۴۳    
ایسنا/لرستان مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری لرستان گفت: متاسفانه در دوران خانه نشینی ناشی از شیوع کرونا تنش های بین زوجین بیشتر شد و ما شاهد افزایش مشاجره و مجادله بین اعضا خانواده و در نتیجه خشونت های خانگی علیه زنان و کودک آزاری بودیم.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۵۰    
ظهر روز چهاردهم مهر ماه مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد باتفاق معاون امور اجتماعی دکتر رضا جعفری ، مسئول روابط عمومی حجت الاسلام حمید نادم و ریاست بهزیستی شهرستان رشت محمد نوروزی از کودک آزار دیده تحت بستری در یکی از بیمارستانهای شهر رشت بازدید کرد .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل بهزیستی استان یزد با اشاره به ارائه پیشنهاداتی در خصوص انتخاب یزد به عنوان شهر پایلوت دوستدار کودک، گفت: خوشبختانه کودک آزاری در یزد به نسبت استان های دیگر وضعیت بهتری دارد و آمارها در این مورد نگران کننده نیست.
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، اسدالله حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همسر آزاری و کودک آزاری دارای بیشترین فراوانی تماس تلفنی با مرکز فوریت های اجتماعی استان البرز است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۳:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رییس سازمان پزشکی قانونی در جریان بازدید اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از این سازمان گفت: در سال 98، یک هزار و 160پرونده تصادف ساختگی، 85 هزار پرونده ادعای همسرآزاری و 2 هزار و 448 پرونده کودک آزاری داشتیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک وکیل دادگستری گفت: لازم به ذکر است طبق ماده 5 همین قانون: کودک آزاری از جرائم عمومی بوده و احتیاج به شکایت شاکی خصوصی ندارد به طور مثال در صورتی که در خیابان و یا به طور کلی در جامعه فردی مرتکب جرم کودک آزاری شود هر فرد دیگری می تواند از مرتکب شکایت کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: از حدود دو سال قبل که از پسر بزرگم به دلیل کودک آزاری شکایت کرده ام دیگر نتوانستم در خانه او زندگی کنم این در حالی بود که دادگاه حضانت نوه ام را به من سپرد و اکنون که خودم آواره و سرگردان شده ام مرا تهدید می کند حق ندارم فرزندش را به بهزیستی بسپارم و ... ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۱    
در راستای اهداف تفاهمنامه چند جانبه همکاری مشترک حقوق کودک (کودک آزاری-کودک همسری) جلسه ای در خصوص کمیته مداخلات روانی، اجتماعی در کودک آزاری با حضور دکتر حاجیونی مدیر کل، فرزانه فیروزی سرپرست معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان ...
دیار عالمان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ئیس بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: در شش ماهه اول سال جاری 40 مورد مداخله در بحران به صورت تخصصی انجام شده که 10 مورد آن مربوط به کودک آزاری، بد و بی سرپرستی ، 20 مورد مربوط به آسیب ها از جمله دختران و زنان در معرض آسیب فرار از منزل ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- غفلت از کودکان به عنوان یکی از رایج ترین انواع کودک آزاری شامل تامین نشدن نیازهای اساسی کودک مانند دریافت نکردن غذای کافی، پوشاک، بهداشت، مراقبت و آموزش امروزه در فرایندی پیچیده و پوشیده رو به افزایش است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۷:۰۳    
کودکانی امروز با پوشیدن لباس های شیک و صحبت کردن دلنشین برای کار به فضای مجازی آمده اند که کودکان کار مدرن هستند. دیگر محل کار این کودکان سر چهارراه ها و خیابان ها نیست و درآمد آنها به جای اسفند دود کردن و گلفروشی از مدلینگ و تبلیغات در فضای مجازی به دست می آید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدسرگزی گفت: انتشار فیلم کودک آزاری طبق ماده 19 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان جرم است. این اقدام 6 ماه تا 2 سال حبس دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۴۵    
لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان سال 88 با پیشنهاد قوه قضاییه به دولت دهم کلید خورد و پس از 11 سال و در سال 99 پس از فراز و فرود های بسیار به سرانجام رسید. قانونی که بسیاری از کارشناسان معتقدند می تواند خلاء های موجود در حمایت از کودکان و نوجوانان را تا حد زیادی پرکند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۵    
باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس اورژانس اجتماعی کشور در یک گفتگوی تلویزیونی درباره قانون حمایت از اطفال، اظهار کرد: در قانون حمایت از اطفال آمده، هنگامی که افراد فیلمی از یک کودک آزاری در فضای مجازی می بینند اگر لایک کنند جرم محسوب می شود و شش ماه تا دو سال زندان دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
علی گو گفت: قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در خرداد ماه سال 99 ابلاغ و آیین نامه های آن تدوین شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۳:۵۵    
آخرین آمار مبتلایان کووید-19 / دزدی میلیاردی از طلافروشی پدر/ محکومیت تاریخی باندمخوف ریاضی !/ تیراندازی به رقیب عشقی/ دستگیری زن قاچاقچی سابقه دار با 300 کیلو حشیش/ انکار متهم در پرونده قتل وحید مرادی/ آتش سوزی یک کارگاه تولیدی تریکو درخیابان جمهوری/ کلاهبرداری با مشاوره ازدواج/ 2 سال حبس ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
لایک کردن پست های کودک آزاری در فضای مجازی که به نوعی حمایت از این اقدام محسوب می شود، با مجازات 6 ماه تا 2 سال زندان همراه خواهد بود. این خبر سوژه کارتونی از پروانه ایزدخواست در صفحه اینستاگرامی اش شد. 6060
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رصد خانه تابناک خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند. تیتر هایی مانند بایدن: ترامپ صلاحیت رئیس جمهوری ندارد / توضیح رئیس دیوان عالی کشور درباره اجرای حکم روح الله زم / لایک کردن تصاویر کودک آزاری ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ویدیوئی از خوراندن فلفل به دختربچه در یکی از کشورهای عربی و به بهانه دادن پول که در فضای مجازی کشورهای مختلف واکنش های زیادی به دنبال داشت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۶    
می آیند یک حرفی بزنند تا ابرو را درست کنند، می زنند چشم را کور می کنند. باید از رئیس محترم اورژانس اجتماعی کشور پرسید که مصادیق کودک آزاری چیست و چقدر برای جامعه شفاف کرده اید که حالا با در پر و از روی تهدید قانونی بیان می کنید که لایک تصاویر کودک آزاری دو سال حبس دارد؟
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اورژانس اجتماعی کشور: لایک پست های کودک آزاری در فضای مجازی جرم است و 6 ماه تا 2 سال زندان دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: لایک پست های کودک آزاری در فضای مجازی جرم است و 6 ماه تا 2 سال زندان دارد.
باشگاه خبرنگاران جوان: محمود علی گو رئیس اورژانس اجتماعی کشور در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره قانون حمایت از اطفال، اظهار کرد: در قانون حمایت از اطفال آمده، هنگامی که افراد فیلمی از یک کودک آزاری در فضای مجازی می بینند اگر لایک کنند جرم محسوب می شود و 6 ماه تا 2 سال زندان دارد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۵    
رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: لایک پست های کودک آزاری در فضای مجازی جرم است و 6 ماه تا 2 سال زندان دارد.
صداوسیما: رئیس اورژانس اجتماعی کشور اعلام کرد: لایک پست های کودک آزاری در فضای مجازی جرم است و 6 ماه تا 2 سال زندان دارد.
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۹    
حادثه 24 - پلیس کالیفرنیای آمریکا یک پدوفیلیا را با صدها تصویر کودک آزاری در کامپیوتر شخصی اش بازداشت کرد. به نقل از کرایم، این متهم در پی عملیات یک ماه در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شده است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
کودک آزاری گستره مختلفی از رفتارها را شامل می شود. هرچند که همه رفتارها در نهایت به آزار جسمی و روحی کودک منتهی می شود، اما می توان این رفتارها را به سه گروه دسته بندی کرد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۷   + ۶۲ سایت دیگر  
سرهنگ ملکی، فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی، پرده از راز قتل کودک شش ساله ای که بر اثر بدرفتاری ها و ضرب و شتم زن عمویش جانش را از دست داده بود برداشته شد و فرد جنایتکار روانه زندان شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۶    
محمود علی گو ضمن انتقاد از رویکرد آموزش و پرورش در معرفی اورژانس اجتماعی، گفت: یکی از برنامه های اصلی اورژانس اجتماعی 123 آموزش به کودکان در مهدهای کودک است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۳    
کودک همسری مشکل جامعه ماست که متاسفانه با توجه به شعار رشد فرهنگی و اجتماعی همچنان در برخی مناطق به وفور اتفاق می افتد که مصداق کامل کودک آزاری است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سرگرمی و لذت عجیب کودک آزاران پس از خوراندن فلفل تند به یک دختربچه با بهانه دادن پول به وی که این روزها در فضای مجازی منتشر شده است. خبرگزاری خبرآنلاین بخاطر انتشار این تصاویر دلخراش از مخاطبان عذرخواهی می کند. منبع: خبرگزاری دانشجو
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: گزارش مردم از وقوع کودک آزاری در استان در مقایسه با سال گذشته 3.5 برابر افزایش یافته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
واکنش ها به فیلم نانازها درحدی گسترده و خشمگین بود که نتفلیکس ناچار شد نسبت به نوع انتشار تبلیغات فیلم عذرخواهی کند. آن ها البته تقصیر را به گردن خودشان گرفتند تا خود فیلم تبرئه شود و در ضمن، به این اشاره ای نکردند که به هر حال این مواد تبلیغاتی از خود فیلم استخراج شده اند و در آنچه دیده می شود ...