شنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۳:۲۸Feb 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واتیکان»

جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۸:۰۴    
خیابان های بغداد با استقبال از سفر واتیکان به عراق با نقاشی های هنری تزئین شده اند و روی دیوارها شعارهایی نوشته شده بود که از ورود او استقبال می کند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- عملیات مشترک عراق امروز(چهارشنبه) از تدوین طرحی برای تامین امنیت سفر پاپ واتیکان به عراق در پنجم ماه آینده خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری عراق ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۱    
نخستین سفر قریب الوقوع پاپ فرانسیس رهبرکاتولیکهای جهان به عراق بهانه ای شدتا به اندیشه ها و رویکرد دیپلماسی دینی وسیاست خارجی دولت شهر واتیکان اشاره ای شود: ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- رهبر جریان ملی الحکمه عراق بیان کرد: ما مشتاقانه و با شور و شعف و خوشحالی، منتظر سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق هستیم و امیدواریم که این سفر بخشی از تلاش های خیرخواهانه به هدف تحکیم پایه های صلح و محبت و همبستگی در کشور عزیز ما باشد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- پاپ قصد دارد در یک مکان باستانی در عراق، مراسم نیایش مشترک برگزار کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، در مراسمی که واتیکان نام نیایشی برای دختران و پسران حضرت ابراهیم(ع) نهاده است، پاپ فرانسیس قرار است با مسلمانان، مسیحیان، یهودیان ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یک منبع آگاه عراقی جزئیات دیدار هیأت واتیکان با مسئولان دفتر آیت الله سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان در نجف اشرف را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمعیت علمای اهل سنت عراق به اهمیت سفر قریب الوقوع پاپ واتیکان به این کشور اشاره کرد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: امروز اتفاق مهمی قرار است در روابط اسلامی – مسیحی رخ بدهد که همانا دیدار تاریخی پاپ فرانسیس اول با آیت الله سیستانی به عنوان یکی از مهمترین مراجع تقلید جهان تشیع است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه سفر پاپ فرانسیس به عراق، هیئتی از واتیکان برای فراهم کردن مقدمات این سفر وارد نجف اشرف شده و از دفتر آیت الله سیستانی دیدن کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
هیئتی از واتیکان برای آماده سازی سفر پاپ فرانسیس به عراق سفرکردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع عراقی از سفر هیاتی از واتیکان به ناصریه عراق که هدفش فراهم آوردن مقدمات سفر پاپ است، خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
ورود هیئتی از واتیکان به ناصریه عراق برای تدارک مقدمات سفر پاپ، بازگشایی جاده الانبار به صلاح الدین پس از هفت سال، نگرانی اقلیت شُبُک از حمله ترکیه به سنجار و علل گفتگوی العربیه با دختر صدام از مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی و رسانه های عراقی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک هیئت از واتیکان برای زمینه سازی سفر پاپ فرانسیس وارد استان ذی قار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه نشنال ریویو در گزارشی نوشت: پکن بی سر و صدا نشان داده به زودی توافق "نقطه عطف" سال 2018 خود با واتیکان را که با هدف حل مناقشه چند دهه ای بر سر انتصاب اسقفها در چین منعقد شد، لغو خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
واتیکان یک دولت است و سفر پاپ به عراق مانند سفرهای رسمی رؤسای سایر کشورهاست. دولت عراق از سالیان دور، خواهان چنین سفری بود و آن را فزایندۀ حیثیت خود می دانست.در این سفر، پاپ به دیدار شخصیت بزرگ، حضرت آیت الله سیستانی، نیز می رود، حکیم دوراندیشی که پیروان ادیان و مذاهبِ این کشور جملگی بزرگش می دارند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۶    
مقامات واتیکان فرمانی را صادر کردند که براساس آن امتناع از واکسیناسیون علیه ویروس کرونا بدون داشتن دلایل پزشکی می تواند منجر به "قطع روابط کاری" شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۸:۴۵    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین ربانی سفیر سابق ایران در واتیکان گفت: سفر رسمی رهبر کاتولیک های جهان به عراق در نوع خود تاریخی، سرنوشت ساز و برای ملت و دولت عراق مهم و تأثیر گزار خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۵۵    
آیت الله سیستانی بر خلاف اعلام واتیکان مبنی بر دیدار رهبر کاتولیک های جهان با ایشان جهت امضای سند برادری، هنوز تصمیمی برای موضوع نگرفته است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۱    
قائم مقام وزارت خارجه عراق روز (چهارشنبه) اعلام کرد، واتیکان تمایل دارد، پاپ فرانسیس با هواپیمایی عراقی و تحت حفاظت عراق به این کشور سفر کند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
پاپ فرانسیس از ابتدای روی کارآمدن خود به کشورهای مختلف سفر کرده و در میان هواداران خود حاضر شده است. این روزها مسیحیان عراق نیز خوشحالند که پاپ فرانسیس رهبر بزرگشان به عراق سفر می کند و آنها او را دربرمی گیرند و اگر کرونا بگذارد نیایش دسته جمععی برگزار می کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزارت خارجه عراق امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، واتیکان تمایل دارد، پاپ فرانسیس با هواپیمایی عراقی و تحت حفاظت عراق به این کشور سفر کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه عراق اخبار منتشر شده در خصوص به تاخیر افتادن سفر پاپ واتیکان به این کشور را تکذیب کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۲۷    
حوزه/ سرپرست جایگزین دبیرخانه امور خارجه در واتیکان، طی نامه ای، خبر دریافت نامه مدیر حوزه های علمیه قم را که به پاپ فرانسیس ارسال شده بود، اعلام کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۲۵    
دفتر آیت الله سید علی سیستانی با تشریح سفر پاپ فرانسیس به نجف اشرف، گفت: اظهارات گفته شده درباره برنامه سفرپاپ به نجف و امضای سندی بین آیت الله سیستانی و پاپ دقیق نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر دینی عراق، سخنان اخیر سفیر این کشور در واتیکان درباره جزئیات فرایند سفر آتی پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به شهر نجف اشرف را غیردقیق دانست.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دفتر آیت الله سید علی السیستانی اعلام کرد که اظهارات سفیر عراق در واتیکان درباره جزئیات برنامه سفر پاپ فرانسیس اول رهبر کاتولیک های جهان به نجف اشرف دقیق و درست نیست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دفتر آیت الله سیستانی در واکنش به تصریحات سفیر عراق در واتیکان اعلام کرد که هیچ سندی در دیدار پاپ با آیت الله سیستانی امضا نخواهد شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- یک مقام مسئول در دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف اعلام کرد که آنچه در اظهارات سفیر عراق در واتیکان و برخی دیگر درباره جزئیات و روند سفر مقرر پاپ به نجف اشرف وارد شده، دقیق نیست. ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۰۰    
در بیست و هشتم بهمن ماه سال 57 یعنی تنها چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی سفیر واتیکان برای دیدار با امام در مدرسه علوی حاضر شد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۶:۰۰    
کوچکترین کشور جهان واتیکان است که به آن Holy See نیز گفته می شود. این کشور با تنها 0٫44 کیلومتر مربع مساحت کوچکترین کشور خاکی جهان به شمار می آید.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در دیدار با سفیر واتیکان در بغداد گفت: دولت و ملت عراق در تمامی طیف ها با شور منتظر این سفر ارزشمند هستند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به زودی طی سفری به عراق با برخی مقامات این کشور و همچنین طبق اعلام واتیکان با آیت الله سیستانی دیدار خواهد داشت. گفته شده این به منظور تقویت مناسبات بین دینی و همچنین گسترش صلح در منطقه خاورمیانه صورت خواهد گرفت.
برترین ها / شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۰:۲۷   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا: سایت رسمی پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان برنامه سفر وی به عراق را منتشر کرد. به نقل از میدل ایست نیوز، برنامه سفر پاپ فرانسیس به شرح ذیل است: ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۱۸    
رحمان العامری، سفیر عراق در واتیکان احتمال داد، میان مرجع عالیقدر شیعیان و رهبر کاتولیک های جهان در جریان سفرش به عراق سند “برادری انسانی” امضا شود. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- نخست وزیر عراق گفت: سفر پاپ به عراق در زمینه تقویت ثبات و اشاعه روحیه همبستگی و برادری در عراق و سراسر منطقه سهم خواهد داشت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری عراق(نینا)، مصطفی کاظمی که در دیدار میجا اسکوفر سفیر واتیکان در بغداد سخن می گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
سفیر عراق در واتیکان احتمال داد، میان مرجع عالیقدر شیعیان و رهبر کاتولیک های جهان در جریان سفرش به عراق سند "برادری انسانی" امضا شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۳    
تحلیلگران واتیکان معتقدند که پاپ فرانسیس در سفر ماه آینده خود به عراق می کوشد به جامعه مسیحی این کشور آرامش دهد و در عین حال به تقویت روابط مسیحیان و مسلمانان بپردازد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سفیر عراق در واتیکان ضمن تشریح اهداف سفر رهبر کاتولیک های جهان به عراق گفت که انتظار می رود در این سفر، سند برادری انسانی برای تقویت روابط میان اسلام و مسیحیان و روابط میان پیروان همه ادیان به امضا برسد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سفیر عراق در واتیکان گفت: احتمال می رود سند برادری انسانی بین آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس امضا شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
بغداد – ایرنا- سفیر عراق در واتیکان امروز (یکشنبه) جزئیات دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان با آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی این کشور را تشریح کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۵۳    
سخنگوی رسمی فرماندهی عملیات مشترک عراق از اجرای تدابیر امنیتی گسترده در آستانه سفر پاپ به این کشور خبر داد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
این هیات واتیکان به منظور انجام هماهنگی های لازم در آستانه سفر پاپ به عراق و شهر نجف و دیدار تاریخی او با آیت الله سیستانی، عازم این شهر مذهبی شده است.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
هیأتی از واتیکان به سرپرستی اسقف اعظم میتیا لیسکوفار طی حضور در نجف اشرف به زیارت حرم مطهر امیر المؤمنین (ع) مشرف شد و از عمارت تاریخی بارگاه مطهر بازدید کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
هیاتی از واتیکان به نمایندگی از سوی پاپ فرانسیس دیروز پنج شنبه 24 بهمن وارد نجف اشرف شد تا مقدمات سفر پاپ به این شهر را مهیا کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۳:۳۶    
حوزه/ هیئتی از واتیکان به ریاست "متیا لسکووار" اسقف اعظم به زیارت حرم حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) مشرف شدند.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۰:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، امروز (پنجشنبه – 11 فوریه) یک هیأت از واتیکان به نمایندگی از پاپ فرانسیس وارد نجف اشرف شد تا مقدمات سفر پاپ فرانسیس اول به این شهر را فراهم کند. عیسی الشمری مدیر فرودگاه نجف از این هیأت استقبال کرد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
در دولت شهر واتیکان هیچ کدام از مردان و زنان حق رای ندارند. در این منطقه جهان قانون گذاران توسط اسقف رم منصوب می شوند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۲:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک هیأت عالی رتبه از سوی واتیکان برای آماده سازی سفر قریب الوقوع پاپ فرانسیس وارد استان نجف اشرف شد. یک هیأت عالی رتبه از سوی واتیکان برای آماده سازی سفر پاپ واتیکان به عراق، وارد استان نجف اشرف شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۲۲:۳۶    
هیئتی از واتیکان امروز پس از رسیدن به نجف اشرف و دیدار با مرجع عالیقدر دینی شیعیان به حرم مطهر امام علی(ع) مشرف شد.