شنبه ۰۵ فروردینساعت ۲۱:۴۵Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ادیان»

حوزه   ۵ ساعت پیش    
حوزه / نمایشگاه تخصصی عفاف و حجاب در ادیان ابراهیمی تحت عنوان او یک زن است در خانه تاریخی عباسیان بر پا شده است.
خبرگزاری برنا   ۷ ساعت پیش    
روزه گرفتن و روزه داری با نام رمضان و مسلمان جماعت عجین و در هم تنیده شده است اما حقیقت آن است که ادیان و مذاهب دیگری مانند هندوئیسم، بودیسم، و مسیحیت نیز آیین روزه گرفتن را به جا می آورند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۵۶    
ستاد گفت وگوی بین ادیان واتیکان با انتشار پیامی برای ماه رمضان و عید فطر، از مسیحیان و مسلمانان سراسر جهان خواست که برای ایجاد همزیستی مسالمت آمیز و هماهنگ در مقابل فرهنگ نفرت به یکدیگر بپیوندند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه موقت دیر با تاکید براینکه ماه مبارک رمضان حرمت دارد و حجاب در ادیان دیگر وجود دارد و باید رعایت شود، گفت: دهن کجی به احکام دین پذیرفتنی نیست.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با مقایسه صوم و روزه داری در اسلام با سایر ادیان گفت: عبادت صوم و روزه داری و موقعیت زمانی روزه در دین اسلام در مقایسه با سایر ادیان به حد اعلای تکامل خود رسیده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۴۰    
قاسم پورحسن عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، در گفتگو با ایبنا به جایگاه و اهمیت ویژه ای که دین در پژوهش ها پیدا کرده اشاره کرد و از پژوهش گران غربی که به ادیان شرقی علاقمندند نام برد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۱۱    
در دیدار رئیس مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاون وزیر دین اندونزی، بر ضرورت گسترش همکاری های فرهنگی _ دینی میان دو کشور تأکید شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۵    
نقش آموزش در انتقال فرهنگ حقیقتی است که خردمندان ادیان الهی همگی روی آن تاکید دارند به خصوص اینکه در قرآن و روایات چهارده معصوم علیهم السلام هم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
روزه مختص اسلام نیست. کم و بیش در همه ادیان بزرگ، روزه داری به اشکال مختلف همواره معمول بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
روزه از مهم ترین برنامه های خودسازی در ادیان آسمانی است و بر امت های پیشین نیز واجب بوده است. همچنین تمام کتب بزرگ آسمانی مانند قرآن کریم، تورات، انجیل، زبور، صحف در ماه مبارک رمضان نازل شده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۱۱    
فرارو- همه انسان ها در طول زندگی خود گاه با شرایط خاصی مواجه می شوند که نیاز دارند هرچه سریع تر آن را به حالت عادی بازگردانند؛ اما شرایط به گونه ای است که فرد احساس می کند توان انجام این کار از عهده او و حتی دیگران خارج است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۵    
موضوع امسال بر نیاز اقدام فوری برای رسیدگی به بحران جهانی آب تاکید می کند. در روز جهانی حفاظت از آب نیز که در 14 فوریه برگزار می شود، اهمیت حفظ آب برای نسل های آینده به ما یادآوری می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مسئله تناسخ از دیرباز در میان اندیشمندان ادیان مختلف مطرح بوده و شواهد طبیعی و حتی برخی از آیات قرآن نیز در تأیید آن ذکر شده است، با این حال تفاسیری نادرست در شرح این آیات ارائه شده و شواهد طبیعی ذکر شده را نیز می توان با دلایل علمی و قرآنی رد کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۳۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: در نوروز امسال یعنی 1402 تازگی های چندگانه با همدیگر هماهنگی پیدا کرده اند؛ یعنی بهار طبیعت و بهار قرآن را داریم و نیمه شعبان هم در نزدیکی عید نوروز اتفاق افتاده است بنابراین بهار انسان هاِ یعنی امام زمان، (عج) پا به عرصه وجود گذاشته اند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۱۶    
یکی از مفاهیم ارزشمندی که مورد توجه تمام ادیان الهی؛ به ویژه مکتب حیات بخش اسلام قرار گرفته است، احسان و نیکی به همنوعان است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قاری لبنانی سوزاندن قرآن را بیانگر نفرت عمیق و فقدان هرگونه عقلانیت و آگاهی و نیز دیدگاه بدخواهانه توهین کنندگان دانست که هدف آن ها تحقیر ادیان و احساس برتری طلبی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مردم آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و ادیان نیز با آداب و رسوم خاص خود در این ایام به استقبال بهار و جشن عید نوروز می روند .
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۵    
جمعیت کشور برزیل بیش از 207 میلیون نفر است که حدود یک و نیم میلیون نفر از این جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند و جمعیت شیعیان در برزیل حدود 600 هزار نفر تخمین زده می شود ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۷    
عبدالمنعم فواد ، ناظرکل فعالیت های علمی الازهر، با بیان این که هیچ مانعی برای همزیستی و همکاری میان پیروان ادیان مختلف وجود ندارد، آنچه دین جدید ابراهیمی نامیده شده است را ساخته بشر و مردود توصیف کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۲۶    
ناجی امهز در تحلیلی پیرامون تحولات اخیر و توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان سعودی، بر تقویت نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران تأکید و تصریح کرد: این ایران است که با جهت گیری جدیدی که بر اساس گفت وگوی بین ادیان که نقطه مقابل پروژه صهیونیستی یعنی برخورد تمدن ها است، منطقه را رهبری خواهد کرد.
آبادان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۳۲    
آبادان خبر ؛ ابوالفضل امیری _ جاذبه های گردشگری آبادان را باما بشناسید: همسایگی مسجد بهبهانی ها و کلیسای سورت گاراپت از دیگر دیدنی ها و نمادی از همبستگی ادیان در آبادان است که نه تنها موجب حیرت و شگفتی می شود بلکه برابری و برادری تمام انسان ها و ادیان را یادآور می شود. ...
دین آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد جواد ادبی پژوهشگر و مدرس عرفان ابن عربی و ادیان تطبیقی در یادداشتی که به مناسبت ایام شعبانیه برای دین آنلاین ارسال کرده تفسیر کوتاهی از مقدمه کتاب عنقاء مغرب فی ختم الاولیاء و شمس المغرب در باب نشانه های آخرالزمانی پیش روی مخاطبان نهاده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه کلیساهای اندونزی در دیدار با رئیس مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر لزوم توسعه همکاری های فرهنگی و دینی میان دو کشور تأکید کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۵    
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور آزادی ادیان و اعتقادات تاکیدکرد: تردید، تبعیض و تنفر آشکار در رابطه با مسلمانان به ابعادی فراگیر رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اسقف اعظم گریگوریان چیفتچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: صهیونیست ها با همه مشکل دارند و سعی می کنند تا تفرقه و دشمنی بین همه ادیان الهی ایجاد کنند؛ حالا به هر طریقی می گوید:
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۴۲    
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب از تحصیل 15 هزار دانشجو در این دانشگاه خبر داد و گفت: 85 درصد دانشجویان این دانشگاه غیر ایرانی و از 30 ملیت خارجی هستند. تنها دانشکده مطالعات زنان ایران در دانشگاه ادیان و مذاهب است و قم ظرفیت پذیرش یکصد هزار دانشجوی خارجی را دارد که این امر می تواند در اشتغال آفرینی و ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۹:۳۸   + ۲۲ سایت دیگر  
پاپ فرانسیس در این نامه ادامه داده است: همانطور که تاریخ مدرن عراق نیز به ما می آموزد، همکاری و دوستی بین مومنان در ادیان مختلف نه فقط برای توسعه احترام متقابل بلکه بیش از هرچیزی در انسجام و هماهنگی که به خیر بشریت کمک می کند، امری ضروری است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در مراسم آغاز رزمایش ترافیکی انتظامی گفت: بیش از یک هزار و 700 اکیپ ترافیکی و انتظامی در ایام نوروز به گردشگران نوروزی در استان ارائه خدمات می کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل در ژنو ضمن قرائت بیانیه 60 کشور در شورای حقوق بشر بر جلوگیری جامعه جهانی از هرگونه تبعیض، خشونت و اهانت به ادیان و پیروانشان تأکید کرد و خواستار اقدامات ملموس شورا برای مقابله با کلیشه های منفی علیه ادیان و شخصیت های دینی و مذهبی، شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
قم- رییس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: ایران ظرفیت پذیرش سالانه یک میلیون دانشجوی خارجی را دارد که این امر می تواند به رونق اقتصادی نیز کمک کند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
آیند نیوز نوشت: حجت الاسلام ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز در نشست خبری دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: * از هر کسی بپرسید آقای ظریف اهل گفت وگو بود یا آقای فلانی، معلوم است چه جوابی می دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۷:۴۵    
اجلاس اتحادیه جهانی بین المجالس در منامه بحرین بار دیگر رفتار دوگانه غربی ها درباره ادیان توحیدی را برملاء کرد. در این اجلاس کشورهای غربی به پیشنهاد ارایه شده برای مقابله با اسلام هراسی رای مثبت ندادند
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: قم ظرفیت گفتمان بین المللی ادیان و پذیرش 100 هزار دانشجوی خارجی در رشته های مختلف علمی را دارد که درصورت تحقق این امر، سرمایه و محل ارتزاقی برای 400 هزار نفر خواهد بود و پیشرفت های علمی و اقتصادی را نیز به دنبال خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به اینکه از روابط ایران و عربستان استقبال خواهیم کرد، گفت: این رابطه موجب تقویت رابطه با 50 کشور اسلامی دیگر خواهد شد و باید زودتر انجام می شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: قم ظرفیت پذیرش 100 هزار دانشجوی خارجی در رشته های مختلف علمی را دارد که این تحقق این هدف، سرمایه ای مهم برای پیشرفت های علمی و اقتصادی استان به شمار می آید.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۵    
نشست خبری رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب قم تنها دانشگاه ادیان جهان است که همه ادیان جهان را بررسی می کند البته در دنیا دانشگاه هایی وجود دارد که تنها یکی از ادیان را بررسی می کند اما دانشگاه ادیان و مذاهب قم همه ادیان را بررسی می کند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۵    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، ما وقتی به همراه علامه عسکری به چین رفتیم، مهمان سفیر ایران در کشور جمهوری خلق چین در سفارت جمهوری اسلامی ایران بودیم. علامه عسکری ، به هر کشوری سفر می کرد، سبک زندگی مردم آن کشور مانند مسائل دینی، اجتماعی، رفتاری، گفتاری حتی عبادی شان را بررسی می کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۱۵   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه نوشت: اسلام هراسان و اسلام ستیزان به هیچ یک از ارزش های انسانی و الهی ادیان آسمانی باور ندارند و منافع نامشروع خود را در گسترش اختلاف و نزاع بین آحاد بشریت می بینند.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۹    
نصر: خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: باوجود اینکه 12 سال است در تبریز ساکن هستم ولی به قدری محبت های مردم این شهر زیاد بود که انگار 50 سال در این کشور زندگی کردم و این شهر را همانند خانه خود می دانم.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۰۱    
بناهای متعلق به ادیان و آئین های از جذاب ترین نقاط گردشگری هر مقصدی است، گفتنی است منحصربه فردترین معبد بندرعباس را باید دید!
به مناسبت نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرخه، نشست رونمایی از دو کتاب حقوق ادیان و کیفر گذاری نوشته حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا پیوندی در مراسم نماز جمعه روستای لاسجرد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
خلیفه کل ارامنه آذربایجان گفت: یکی از وجوه عالی جمهوری اسلامی ایران این است که تمام ادیان و اقلیت ها در کشور وجود دارد که بدون هیچ محدودیتی در حال انجام مراسم های مذهبی خودشان هستند که این یک الگو برای تمام جهان است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، قطر در اجلاسیه 146 مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی در بحرین خواستار اتخاذ موضع واحد اسلامی برای جرم انگاری اقدامات علیه توهین به ادیان ، اقدام علیه این ادیان و سوزاندن قرآن شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که ضرورت رعایت حجاب منحصر به مسلمانان نیست. تمام ادیان الهی معتقدند که باید حجاب رعایت شود.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، در این ویدئو رسانه واتیکان نیوز به بخش هایی از گفتگو و دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با پاپ فرانسیس اشاره کرده است ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۴    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، آموزها و فرامین الهی درخصوص ارزش و مقام زن بیان شده توسط پیامبران در تمام ادیان یهودیت، مسیحیت و اسلام، همگی در جهت سعادت بشر بوده است و تفاوت اساسی میان آنان وجود ندارد. چرا که قرآن می فرماید: ...