سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۲۱:۱۷Oct 2020 20

جدیدترین‌های «ادیان»

خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
رصد خانه تابناک خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند. تیتر هایی مانند: جدال 2 سخنگو بر سر یک مسئله حقوقی / مصوبه کمیسیون قضایی برای مجازات هتاکان به ادیان الهی و ... رصد خانه امروز تابناک را تشکیل می دهند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از مصوبه این کمیسیون برای مجازات هتاکان به ادیان الهی پذیرفته شده در قانون اساسی کشور خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۵    
بیژن خاکشور، کارشناس فرهنگ و دین یهود، با اشاره به اینکه یهودیان ایران از گذشته در کمک به برگزاری مراسم ویژه عزاداری امام حسین (ع) پیش قدم بوده اند، گفت: دو ماه محرم و صفر و به خصوص مراسم اربعین، درک متقابل ادیان از یکدیگر و وحدت ادیان در برگزاری یک مراسم دینی و قومی را به نمایش می گذارد .
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ اولین جلسه "شورای سیاستگذاری ادیان حوزه های علمیه با حضور آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه، در سالن مرحوم آیت الله حائری مرکز مدیریت در قم برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۶    
رئیس مرکز گفت وگوی ادیان لبنان نوشت: باید از حضور ادیان و قومیت ها در جامعه بهره ببریم و آن را ابزار خیری بدانیم که جایگزینی ندارند؛ ادیان و مذاهب بسان ثروت یک تمدن در هرجای دنیا در خدمت بشر گسترش یافته اند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
یکی از قوت هایی که آیت الله تسخیری داشت، "مخاطب شناسی" بود. او در کشورهای اسلامی و در مجالس علماء ادیان و مذاهب مختلف حضور پیدا می کرد و مدافع فقه اهل بیت(ع) بود. در نشستی بین المللی که شرکت کنندگان آن غالباً مخالف مکتب فقهی اهل بیت(ع) بودند، دیدگاه های مختلف را می شنید و با صبوری تحمل می کرد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد بابک عباسی، ادیان از ما خواسته اند بیشتر روزهای سال مهربان و باگذشت باشیم و این به ابداع انبوهی از مکانیسم های نبوغ آمیز برای جنباندن اراده انجامیده است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۱۵    
خشونت و افراط در هرقالبی و از سوی هر جریانی و شخصی البته امری مطرود و محکوم است ولی به رسمیت شناختن لائیسیته و رشد آن در غرب، بهانه ای شده که عده ای روشنفکرنما هیچ حریم و حدودی برای نقد و توهین و تسخار دیگر فرهنگ ها قایل نشوند و هرازگاهی شاهد انتشار رمان و شعر و چاپ عکس و کاریکاتور حاوی مطالب و ...
برترین ها / ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۴۵ سایت دیگر  
شفقنا: آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه ای، حمایت از آزادی منطقه قره باغ از اشغالگری را بر مسلمانان لازم دانست و گفت: هرگونه میانجیگری، مذاکره و تصمیم گیری منجر به آزادی کامل این منطقه و بازگشت آن به جهان اسلام شود. متن بیانیه مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۲۷    
معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی از برگزاری کلاس های مقطع دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب به صورت مجازی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرگروه انساب بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی با تأکید بر پیشگامی شیخ صدوق در تعامل میان ادیان، گفت: صدوق از تعصباتی که امروز مانع بازتاب حقایق دین و مکتب اهل بیت(ع) شده، دور بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام امرالله حسنی نیا گفت: وقف یکی از مشترکات تمام ادیان و مذاهب است، منتها با توجه به شرایط زمانی مختلف در هر کشوری، شکل آن متفاوت است.
رهیافته   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۱    
به باور من در خانواده های مسلمان نسبت به خانواده های بی ایمان یا سایر ادیان عشق و صمیمیت بیشتری وجود دارد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه از تشکیل شورای ادیان حوزه خبرداد و گفت: شرایط و حوادث اخیر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی در عرصه بین الملل شرایط حوزه را تغییر داد تا با موضع گیری های بین المللی پیام و گفتمان انقلاب اسلامی را منسجم تر اعلام کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی آذربایجان غربی در شمال غربی کشور علاوه بر طببعت زیبایش به رنگین کمان اقوام و ادیان نیز شهره است استانی که با کلیساهای متعدد زیبایش انسان را به قعری از تاریخ سوق می دهد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: وقف از دیرینه ترین سنت های اسلامی و نبوی است که در همه ادیان نیز مشاهده می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل اتحادیه جهان اسلام حادثه سربریدن یک معلم فرانسوی در حومه پاریس را محکوم کرد و آن را بر خلاف تعالیم ادیان دانست.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
هفتاد و نهمین قسمت از برنامه سینمایی هفت، میزبان محمدحسین رجبی دوانی و محمدسعید بهمن پور در میزگرد بررسی ظرفیت های مغفول ادیان در سینما بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مناظرات امام رضا (ع) که به دستور مأمون انجام می شد، فرصتی بود تا هم علم آن حضرت برای مردم تجلی کند و هم معارف اسلامی در دنیا نشر یابد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۵۵    
یک پژوهشگر ادیان گفت: اینکه امام رضا (ع) از قرآن و اسلام در مقابل حملات منتقدان دفاع کرد، بسیار مهم است؛ این مسائل پیش از حیات امام رضا (ع) مطرح نبوده اند و در زمان ایشان پدیدار شده اند. بر همین اساس می توان گفت که ایشان یکی از مبدعان کلام اسلامی هستند.