چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۴:۵۳Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تشیع»

مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان ضرورت وحدت رویه حوزه های علمیه کردستان برای رفع آسیب های موجود در جامعه مدیر حوزه علمیه اهل تشیع کردستان گفت: حوزه های علمیه اهل سنت و تشیع در سراسر استان باید یک صدا، متحد و یکپارچه در مسیر رفع آسیب های اجتماعی حرکت کنند.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۵۱    
به گزارش راک نیوز ؛ روز یکشنبه یک جوان اهل بندر دیلم به علت برق گرفتگی در یک سایت پرورش میگو جان خود را از دست داد. فرد متوفی محمد توبلان نام دارد و تشیع وی در این شهر بندری عصر روز دوشنبه 11مردادماه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام عسکری با بیان اینکه تربیت طلاب در تراز انقلاب رسالت اصلی حوزه های علمیه است گفت: تعامل هرچه بیشتر بین مدارس علوم دینی و حوزه های علمیه اهل سنت و تشیع ضروری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: مذهب شیعه در ایران بی شک مرهون ترک های آذربایجان و مجاهدت های آن ها در طول تاریخ است و فرهنگ اصیل تشیع با ادبیات ترکی آذربایجانی آمیختگی عمیق دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تشییع پیکرمطهر شهید مدافع امنیت سجاد دالمن امروز دوشنبه در شهرستان شوش برگزار شد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۵:۱۱    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۳:۳۵    
به گزارش سبلان ما ،جمعی از سبزپوشان حریم ولایت به همراه حجت الاسلام سید محمد سید سیاح مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان اردبیل، پیله ور مسئول بسیج مداحان استان اردبیل ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان و نوشاد نوشادی رئیس شورای هیئات مذهبی کل کشور، نامه ای مشترک به مدیران 100 هزار هیأت کشور نوشتند. متن این نامه به شرح زیر است: ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۰۲    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۲۱    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۶:۰۶    
حوزه/ به واقع ما چقدر شبیه او هستیم؟ اگر شیعه بودن درصدی بود ما چند درصد شیعه بودیم؟ چقدر علی را الگوی زندگی خود قرار داده ایم و در امور روزانه به مرام او تمسک می جوییم؟
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام آل هاشم گفت: غدیر تنها یک رویداد تاریخی صرف نیست، بلکه یک فرهنگ فرامذهب تشیع، فرادین اسلام و یک فرهنگ بشری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
جریان مناظره و گفت و گوی بین امام کاظم(ع) و هارون الرشید، بهترین گواه و شاهد بر این است که خاندان پیامبر(ص) و پیشوایان معصوم(ع)، یکی از اهدافشان نابودی ظلم و ستم و اقامه حق و عدالت (تشکیل حکومت اسلامی) بوده است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۱۳    
خبرگزاری اهل بیت (ع) ابنا: رویدادهای برگزیده جهان اسلام و تشیع را در هفته ای که گذشت (از 2 تا 8 مرداد 1400) در گزارش ویدئویی زیر ببینید:
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کتاب تشیع و مرجعیت دینی سیاسی اهل بیت (ع) اثر حجت الاسلام و المسلمین عبدالامیر سلطانی در انتشارات ذکری چاپ و منتشر شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۹    
شفقنا- رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با اشاره به ویژگی های دوران امامت حضرت موسی بن جعفر(ع)، گفت: ایشان در همه ادوار حتی در زندان و در دوران اختفاء دغدغه دین داشتند و بر ثبات قدم منتظران در دین تاکید می کردند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام شکریان امیری گفت ؛ هیات های مذهبی در طول تاریخ اسلام بویژه در تاریخ تشیع ، در تعمیق و گسترش فرهنگ اسلام و ترویج گفتمان عاشورایی حضرت سیدالشهداء (ع) اثرگذار بوده اند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۲    
حجت الاسلام واضحی آشتیانی گفت: عید غدیر مختص تشیع نیست و تمام مذاهب اسلامی باید این روز را عید بگیرند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۶    
به مناسبت عید بزرگ غدیر خم در مسجد امام رضا علیه السلام ( تنها مسجد اهل تشیع )شهرستان ثلاث باباجانی تعداد 4 راس بره قربانی و بین مردم و نیازمندان تقسیم گردید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
در عصر امام کاظم (ع) اقدام مهمی که ایشان انجام دادند تأسیس سازمان وکالت بود که وکلای ایشان در شهرهای مختلف حضور داشتند و این نشان می دهد که شیعیان در بلاد اسلامی گسترش یافته بودند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۴۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه قم گفت: در دوران امامت امام موسی کاظم (ع) متأسفانه برخی شیعیان دچار برخی انشعابات و تقسیمات مانند اسماعیلیه، فطحیه و واقفیه شدند ولی امام کاظم (ع) مسیر اصلی تشیع را به مردم نشان دادند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۱۱    
تهیه و توزیع غذای گرم و تهیه بسته های معیشتی و تهیه هدیه های کوچک برای بچه ها و احیای شعائر دینی قدمی کوچک در راه ارزش های دین اسلام و تشیع برداشتند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۶:۵۵    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق به تشریح ویژگی های امام موسی کاظم (ع) پرداخت.
یزد فردا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
جشن بزرگ غدیر ویژه اهل تسنن و تشیع باتوجه به حضور گسترده اهل تسنن در محله صدرآباد با هدف تقویت همدلی و وحدت بیشتر شیعه و سنی با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، گردان خودجوش انصارالعباس، لشکر بزرگ فاطمیون و مهاجرین افغانستان مقیم استان یزد برگزار شد.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در پیام تسلیت لشکر فاطمیون برای درگذشت شاعر و فرهیخته افغانستانی آمده است: محمدسرور رجایی سال های متمادی زندگی خویش را صرف همدلی میان دو ملت ایران و افغانستان و هموار کردن مسیر مقاومت بدون مرز کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گردآورنده کتاب خلیفة النبی و یوم الانسانیة با بیان این که امیرالمؤمنین (ع) و ائمه اطهار (ع) اسلام واقعی را برای ما بیان کردند، گفت: غدیر، اندیشه فلسفی نیست. غدیر، اندیشه دینی است. اتمام نبوت است ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۴۰    
شهروندان زامبیا با استقبال از ایستگاه صلواتی تبلیغی که مرکز اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در این کشور به مناسبت عید غدیر برپا کرده بود، اشتیاق خود را نسبت به اسلام و تشیع نشان دادند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۲۹   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی به تعدادی از شخصیت های جهان تشیع فرارسیدن عید غدیر خم را تبریک گفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۴    
حوزه/ امام جمعه بیجار گفت: غدیرخم برای همه مسلمین چه اهل سنت و چه اهل تشیع روز عید است و در یک کلام می توان گفت که عید غدیرخم هویت اصلی مسلمین است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
غدیر عید ولایت و امامت و شناسنامه تشیع است، واقعه ای با تاثیرگذاری جهانی که توانست معارف ناب دین را سینه به سینه منتقل کند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
سیزدهمین برنامه کفت وگو محور شب نشینی همزمان با شب عید سعید غدیر خم بر روی آنتن شبکه جام جم رفت. در ابتدای برنامه محمد سلوکی به عنوان مجری برنامه از شخصیت برجسته علامه امینی و تاثیر آن در جهان اسلام و تشیع سخن گفت و سپس سید مهدی حائری خادم قدیمی حرم امام رضا (ه) را به عنوان اولین مهمانی که در شب ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
صبح امروز با حضور امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان ، فرماندار و امامان جمعه اهل سنت و تشیع خاش دومین بیمارستان تنفسی 60 تخت خوابی ارتش در خاش افتتاح شد.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام قابل با بیان اینکه واقعه غدیر اصل و ریشه اسلام ناب و تشیع است، گفت: اگر غدیر از همان ابتدا جایگاه واقعی خودش را پیدا می کرد، در حقیقت بسیاری از اتفاقات تلخ در تاریخ اسلام رخ نمی داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۲۲    
ریشه های عریق محبت امیرالمؤمنین همچنان در رفتار و اعتقادات مردم آفریقا مشهود است. اگرچه اکثریت آنها تابع فقه اهل سنت هستند، ولی روحشان علوی است و دوستدار امام علی(ع) هستند. یکی از آفریقاشناسان به نام مروین هیسکت می گوید: احترامی که سادات علوی در منطقه غرب آفریقا دارند، در هیچ کجای دیگری ندارند .
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۱۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گفت: بنابر هدفی که معین شده است، تا سال 1414 حوزه های علمیه خواهران می بایست به عنوان منبع و مرجع نظریه تشیع در مسائل زنان ونیز مسائل دیگر اسلام شناخته شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۶:۰۷    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حیدری گفت: در کنار برنامه های آموزشی و تهذیبی مدرسه علمیه الغدیر، بحمدالله برنامه های پژوهشی این مدرسه به راه افتاده و پژوهشکده ای به نام غدیر ولایت در این مدرسه در سه رشته علمی فقه حکومتی، تاریخ تشیع و کلام شیعه تأسیس شده است.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۱:۳۱    
برپایی کارناوال شادی، پخت غذای گرم به مناسبت بزرگداشت دهه امامت و فرارسیدن عید غدیردر اهواز با توجه به اینکه خوزستان از دیرباز دروازه ورود تشیع به کشورمان بوده و ازقدیم تمام اقوام خوزستان ارادت ویژه ای به ساحت مقدس حضرت امیرمؤمنان(ع) داشته اند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شهید فتح الله هندیانی در وصیتنامه اش می نویسد: مبارزه فقط در مکتب الهی و تشیع علوی معنا پیدا می کند و حیات و جاودانگی می یابد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۱    
حوزه/به همت تعدادی از مدارس علمیه خواهران استان یزد امشب نشست علمی- پژوهشی با موضوع واکاوی خطابه غدیر در منظومه اعتقادی تشیع برگزار می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر جلال محمودزاده رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس با برنامه صبح و گفتگو مصاحبه تلفنی کرد. وی در مورد تقریب اهل تسنن و تشیع گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی گفت: غدیر برای اهل تشیع جنبه سیاسی دارد و ما در مقام یک مسلمان، طبق توصیه اهل بیت(ع) و علمای دین وظیفه داریم تمام تلاش خود را برای بزرگداشت این عید بزرگ و انتقال آن به نسل های آینده به کار گیریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با حضور جمعی از شاعران برجسته ترک زبان خارجی و داخلی و نیز با حضور مدیران فرهنگی کشور در محل مسجد کبود تبریز، نماد پایتخت تشیع جهان اسلام به کار خود پایان داد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۲۱    
شفقنا- واقعه غدیرخم در تاریخ اسلام آن چنان پراهمیت است که خداوند اکمال دین و اتمام رسالت پیامبر (ص) را در اعلام ولایت امیرالمومنین (ع) قرار داده و از روز غدیر با عنوان عید الله اکبر نام برده شده است؛ مسئله اساسی در این باره ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۵:۲۱    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، در راستای شناساندن بزرگان اندیشه دینی در این صفحه بر آنیم که این شخصیت های ارجمند جهان اسلام و تشیع را به مخاطبان معرفی کنیم و مطالب منتشرشده قطره ای است از دریای زندگی این بزرگواران که به قدر وسعمان است. باشد که مفید فایده افتد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- اختتامیه نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با حضور جمعی از شاعران برجسته ترک زبان داخلی و هفت کشور خارجی در محل مسجد کبود تبریز نماد پایتخت تشیع جهان اسلام برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
دوره آموزشی شیعه شناسی با موضوع تبیین گفتمان تشیع در عصر جمهوری اسلامی ویژه برادران طلاب 5 مرداد با سخنرانی حجت الاسلام دکتر جهانگیری برگزار می شود.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف ؛همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر برنامه "باغ تماشا" با پخش نمایش رادیویی "جرعه نوش غدیر" مهمان مخاطبان این رسانه دینی می شود نمایش" جرعه نوش غدیر" روایتگر زندگی علامه امینی است که اثر ارزشمند کتاب" الغدیر " از تالیفات وی و حاصل زحمات 40 ساله اوست. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام سجادی از تولیدو ضبط ترتیل قرآن کریم به شکل تند خوانی آوای معرفت به همت مرکزتحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان و موسسه معرفت به عنوان نخستین گام خبر داد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ حجت الاسلام محمد پویا، کارشناس مذهبی در برنامه نور باران ویژه برنامه دهه ولایت و امامت در مورد وجوه تمایز کتاب الغدیر گفت: بسیاری از افراد غیر شیعی و اهل تسنن با مطالعه این کتاب چون اکثر منابع روایات و استناد های آن از منابع اهل سنت است ...