سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۰۴:۵۳Oct 2020 27

جدیدترین‌های «تشیع»

گلستان 24   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام دیلم گفت: در ایران اسلامی همه امکانات برای روحانیون اهل سنت و تشیع یکسان است و هیچ تفاوتی در ارائه خدمات به طلاب خواهر و برادر اهل سنت با تشیع وجود ندارد.
ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در یادداشتی به یکی از شبهات عبدالکریم سروش درباره دین و روحانیت پاسخ داده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز افق مزار شیخان گفت: واقفان نیک اندیش از گذشته تا امروز اهداف مهمی را دنبال کرده اند که یکی از مهمترین آنها، توسعه مکتب تشیع بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سهیل اسعد، مبلغ شیعه آرژانتینی گفت: شما ببینید! ما در جبهه مقاومت چقدر موفق بودیم. چون ما در این عرصه هم استراتژی داریم، هم ساختار داریم، هم شبکه سازی کرده ایم، اگر ما همین الگوی جبهه مقاومت را در عرصه تبلیغ بین المللی فرهنگ تشیع وارد کنیم، موفق خواهیم شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس نفرت پراکنی در جهان اسلام را مورد تأیید ندانست و گفت: برخی از ترس اینکه هویت تشیع با ندای وحدت به خطر بیفتد به سویی رفتند که جز تفرقه انگیزی و جز خطرآفرینی برای کیان اسلام ره آوردی ندارد.
به مناسبت هفته وحدت اسلامی، وبلاگ تودو سریلانکا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان آیا شیعه با مبانی اسلامی مغایرت دارد؟ ، کرده است. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مقاله ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛ رسول حسنی؛ ایرانیان به دلیل پایبندی به دیرینه به مذهب تشیع از دیرباز نسبت به مسئله مهدویت حساسیت ویژه ای داشتند که این حساسیت در ادبیات و اشعار شاعران بزرگ نمود عینی و وجهی پررنگ دارد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۳۵    
ششمین چاپ کتاب تشیع و مشروطیت در ایران و نقش ایرانیان مقیم عراق نوشته عبدالهادی حائری منتشر شد. شاید بتوان این کتاب را نخستین پژوهش آکادمیک درباره نقش علما در نهضت بیداری ایرانیان دانست.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۱    
اگرچه هر چند موضوع برائت از خصوصیات مهم مذهب تشیع است اما نباید از ارادت و محبت غالب اهل سنت، به اهل بیت معصومین(ع) نیز غفلت کنیم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۲۱    
خراسان رضوی - امام جمعه موقت تهران گفت: آماده سازی جامعه تشیع برای دوران غیبت امام ولی عصر(عج) از سیره سیاسی امام حسن عسکری(ع) بود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : در مذهب تشیع مسئله امامت جایگاه رفیعی دارد. شیعه معتقد است سرنوشت امور دینی و دنیایی مردم از جانب خدا و به واسطه پیامبر (ص) به امام داده شده است و آخرین حجت خدا در غیبت به سر می برد و شیعیان منتظرند، با ظهورش جامعه اخلاقی را در جهان تجربه کنند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، شهادت مظلومانه و جانسوز امام حسن عسکری(سلام الله علیه) را بیانگر مجاهدت های بی نظیر ایشان برای حفط تشیع دانست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۴    
شهید فرمان پوریعقوب جوان 20 ساله ای از اهالی روستای شیخ محله بخش اسالم بود که امروز پیکر او پس از 35 سال گمنامی و فراق به زادگاهش بازگشت و در آرامگاه ابدی خود به خاک سپرده شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۳۰    
علی اشرف فتحی با بیان اینکه دوران امامت امام حسن عسکری(ع)، دوران گذار از عصر حضور امامان به عصر غیبت بود و ایشان علاوه بر وظیفه امامت، مسئولیت فهماندن ابعاد این گذار به شیعیان را نیز عهده دار بودند، اظهار کرد: به واسطه روایاتی که از پیامبر(ص) رسیده بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع) کوتاه ترین دوران امامت را داشتند، گفت: آن حضرت در همین دوران کوتاه امامت خود مجموعه اقداماتی را که در جهت زمینه سازی و آمادگی مردم برای عصر غیبت ضروری بود، انجام دادند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۴۶    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی سندی از گزارش ساواک درباره جلسه هیات انصارالحسین در سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) در سال 1352 را منتشر کرد . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انسجام و توسعه جریان تشیع در دوران امام حسن عسکری (ع) در عین محدودیت ها بی نظیر بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: توسعه جریان شیعه و پیروی از اهل بیت(ع) سیاست اصلی امام حسن عسکری(ع) بود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۸    
کارشناس مذهبی گفت: طبرسی دانشمند نامدار جهان تشیع می نویسد، بسیاری از دانشمندان ما گفتند امام حسن عسکری(ع) بر اثر مسمومیت به شهادت رسید. چنان که پدرش و جدش و همه امامان با شهادت از دنیا رفته اند.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مرجع تقلید اهل تشیع گفت: امام حسن عسکری (ع) تحت شدیدترین مراقبت ها در سامرا زندگی می کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۱۱    
گروه استان ها - نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ولایت فقیه در راستای سیاست گذاری امام حسن عسگری(ع) شکل گرفت، گفت: قدرت امروزی جهان تشیع مدیون زحمات امام یازدهم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۴۴    
گروه استان ها_ عضو خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مهم ترین رسالتی که امام عسکری(ع) بر عهده داشتند موضوع حفاظت از جان امام زمان(عج) بود، گفت: برخی از شیعیان با هماهنگی امام(ع) خدمت حضرت مهدی(عج) می رسیدند تا بعدها تشیع را از انحراف نجات دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق مصوبه ستاد کرونای اسدآباد برپایی مراسم تدفین، ترحیم و تشییع در دیارسیدجمال ممنوع است، اما این مصوبه آنطور که باید و شاید مورد توجه اهالی شهرستان قرار نمی گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی گفت: طبرسی دانشمند نامدار جهان تشیع می نویسد، بسیاری از دانشمندان ما گفتند امام حسن عسکری(ع) بر اثر مسمومیت به شهادت رسید. چنان که پدرش و جدش و همه امامان با شهادت از دنیا رفته اند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۳۳    
همتی گفت: شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس فرمان پوریعقوب در تالش تشیع و در زادگاهش روستای شیخ محله اسالم به خاک سپرده می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
پیکر مطهر شهید فرمان پوریعقوب از شهدای گیلان که به تازگی تفحص و شناسایی شده صبح امروز در زادگاهش، شهرستان تالش جهت خاک سپاری منتقل شد.
رهیافته   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۹    
شیخ قمی مبلغ برجسته تشیع و اسلام در امریکای لاتین در این مستند به زبان اسپانیایی سفر خود در اربعین را به تصویر کشیده است.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری اهل بیت (ع) ابنا: رویدادهای برگزیده جهان تشیع را در هفته ای که گذشت (از 26 مهر تا 2 آبان 1399) در گزارش ویدئویی زیر ببینید:
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ حضرت آیت الله سیستانی درگذشت آقای محب علی ناصر از فعالان و خدمتگزاران مکتب تشیع در هند را تسلیت گفتند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جماعت اسلامی اهل بیت(ع) کامرون گفت: شیعیان در این کشور از رسانه ها به راحتی و به صورت مداوم برای تبلیغ دینی استفاده می کنند و در برنامه های تلویزیونی حضور می یابند.
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مراسم تشیع پیکر شهید حبیب ذاکریان متخصص رادیولوژی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود که روز گذشته پس از تحمل عوارض ناشی از بیماری کووید 19 درگذشت ، بر روی دستان همکاران و مردم قدرشناس این شهرستان برگزار شد.
رهیافته   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
من هرگز شیفته اسلام نبودم. اما وقتی با برخی از شیعیان آشنایی پیداکردم ، کنجکاو شدم. برخی از رفتارهای آنها و تعاریف آنها از حضرت علی (ع) باعث شد من به دنبال تشیع باشم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۱    
پیکر شهید مدافع سلامت، ولی نژاد اسد با حضور اقشار مختلف مردم وهمکاران شهید ازمقابل بیمارستان خاتم الاانبیاء سلماس تشیع شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه به دلیل اینکه در پهنه کشور گسترده و در ارتباط مستقیم با جامعه است، در ایفای نقش تقریب مذاهب از اهمیت بسزایی برخوردار است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه گفت: از افتخارات مکتب تشیع و حوزه های علمیه در کشور، موقوفه عظیم آیت الله کرکوکی(ره)، با 23 هزار رقبه در کرمانشاه است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۳    
تدبیر امام حسن مجتبی(ع) در پذیرش صلح تحمیلی، یکی از زیباترین جلوه های امامانه در تاریخ تشیع می باشد که مملو از حکمت و درایت در صیانت از جان مسلمین در قالب حق الناس و همچنین پاسداری از دین اسلام و شریعت نبوی است.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: آیت الله تسخیری با حضور در اجلاس های مختلف فقهی در مکه، جده و مالزی، مسلط و جانانه از مبانی فقهی و مواضع تشیع دفاع می کرد و در خانواده جهان اسلام می درخشید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فاضل گفت: با توجه به آغاز ماه ربیع الاول و در پیش بودن ولادت حضرت محمد(ص) و هفته وحدت، باید با همفکری و نظارت هوشمندانه با کمک فرمانداران، بسیج اصناف و ادارات، حوزه های علمیه اهل تشیع و تسنن و مردم، نگذاریم گلستان وارد موج سوم بیماری کووید 19 شود.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مراسم تشییع پیکر نهمین شهید مدافع سلامت اصفهان علی برجیس ، پرستار جوان بخش آنژیوگرافی بیمارستان قلب چمران اصفهان که براثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرد، برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: وقف یکی از توفیقات ارزشمند در اسلام است که کم و یا زیاد بودن آن اهمیتی ندارد و آنچه مهم است، باید بر اساس نیاز جامعه انجام شود.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری اهل بیت (ع) ابنا: رویدادهای برگزیده جهان تشیع را در هفته ای که گذشت (از 19 تا 25 مهر 1399) در گزارش ویدئویی زیر ببینید:
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام تقریب، نشست بازخوانی ابعاد شخصیتی، فکری و عملکردی عالم مجاهد آیت الله محمدعلی تسخیری (رضوان الله علیه) از سوی بعثه مقام معظم رهبری، عصر سه شنبه 29 مهر ماه از ساعت 19 عصر تا ساعت 20:45 به صورت مجازی برگزار می شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۵    
وبینار بازخوانی ابعاد شخصیتی، فکری و عملکردی عالم مجاهد و زبان گویای اسلام و تشیع آیت الله محمدعلی تسخیری برگزار می شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شیعه نیوز ، آیت الله سبحانی به پرسشی در مورد صرف سهم سادات برای آزادی زندانیان پاسخ دادند. متن پرسش رئیس کل دادگستری قم و پاسخ مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است: پرسش محضر مبارک مرجع عالی قدر جهان تشیع آیت ا... سبحانی(مدظله العالی) سلام علیکم ...