جمعه ۰۴ فروردینساعت ۰۳:۴۴Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روحانیت»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر حوزه های علمیه گفت: در کنار امیدها، باید نگرانی ها و بیم ها را ببینیم که هجوم دشمن و طراحی برای آسیب زدن به این نهاد دیرپا و فخیم و فاخر و تلاش برای نفوذ و تغییر و تبدیل سنت ها نمونه هایی از این نگرانی هاست و نیز این تهاجم ترکیبی که کانون مهمی چون حوزه و روحانیت و جایگاه ولایت را هدف ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۸    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس حوزه علمیه تهران با اشاره به خودساختگی به عنوان وظیفه ذاتی و تکلیف ما اساتید و طلاب و روحانیون، دگر ساز بودن در امتداد وظیفه اصلی اصلی روحانیت معرفی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه در پیامی به مناسبت فرا رسیدن نوروز و بهار قرآن تاکید کرد: روحانیت و حوزه باید نسبت به معیشت و معرفت و فرهنگ مردم حساس و پاسخ گو ومطالبه گر باشد. ما باید هم خودمان تلاش کنیم و هم مسئولان را فرابخوانیم تا به زندگی مردم اهتمام ورزند، در کنار آن به معرفت و فرهنگ توجه کنیم.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۳۳    
مرصاد نیوز: عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، گفت: در جوامع اسلامی باید حریم هایی نظیر حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۴:۱۴    
آیت الله حسینی خراسانی روحانیت را در خط مقدم جهاد تبیین دانست و گفت: طلاب می توانند با تبیین عقائد دینی، احکام شرعی و دستاوردهای نظام به جهاد تبیین بپردازند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مخالفت علما با اصلاحات آمریکایی رژیم پهلوی برای شاه بسیار گران می آمد. از اینرو رژیم شاهنشاهی تبلیغات وسیعی را بر ضد روحانیت و امام خمینی آغاز کرد؛ و در دوم فروردین سال 1342 با حمله به مدرسه فیضیه، لکه ننگ دیگری را در تاریخ به نام خود ثبت کرد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: آیت الله ری شهری(ره) پس از پیروزی انقلاب فعالیت های گسترده ای را انجام داد که شاخص ترین آن ها مسائلی از قبیل به سرانجام رساندن پرونده پیچیده مهدی هاشمی در اصفهان و همچنین پرونده ملی مذهبی ها بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۴    
شهید یگانه در فرازی از وصیت نامه خود آورده است: از خدا می خواهم که روزی صدبار کشته شوم ولی خاری به کف پای روحانیت نرود؛ من شهادت را مانند عسل شیرین حس می کنم.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۵۷    
ملی شدن صنعت نفت نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم ایران برای نجات سرمایه های ملی و قطع دست غارتگران از منابع نفت ایران بود اما دیری نپایید که این دستاورد مهم با خوش خیالی مصدق در اعتماد به آمریکا و فاصله گرفتنش از آیت الله کاشانی و بدنه اجتماعی نهضت در چشم برهم زدنی مضمحل شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۵۷    
حجت الاسلام کریم پور گفت: حس و حال خادم الشهدایی قابل وصف نیست؛ ولی اگر بخواهیم این حس و حال را در یک جمله توصیف کنیم؛ یک تجربه زندگی 10 روزه شهدایی همراه با معنویت، روحانیت و مناجات است؛ یعنی ما هم یک دوره ای از زندگی شهدایی که در این منطقه بودند را تجربه کنیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) نهاوند از برگزاری سلسله جلسات بازخوانی منشور روحانیت در این مدرسه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تبریز- امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: تبلیغ دین در ماه رمضان وظیفه اصلی روحانیت بوده چرا که اسلام دین تبلیغ و تبیین خوبی ها است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای استان، نسبت به تبیین و معرفی ظرفیت های گسترده این حوزه کهن در قاب رسانه ملی و آشنایی آحاد مردم با کارکردهای اجتماعی حوزه و روحانیت ابراز امیدواری کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مجمع علما و روحانیت سمنان با حضور آیت الله سید احمد خاتمی، عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، در شهرستان سمنان برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی به مناسبت تقارن سال جدید شمسی با حلول ماه مبارک رمضان توصیه های مهمی خطاب به آحاد ملت و نیز طلاب و فضلای حوزه ارائه کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه تبلیغ، تبیین و پاسخ به شبهات دینی و فرهنگی افراد جامعه امری ضروری و واجب است، گفت: مبلغان با مطالعه و تحقیق در علوم دینی تلاش کنند به سؤالات و شبهات افراد به ویژه نوجوانان و جوانان پاسخ دهند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۲    
مسئول نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس لرستان با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه ماه مبارک رمضان در دین اسلام، گفت: ماه مبارک رمضان ماه سلوک روحی مسلمانان است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۲    
مدیرآموزش و پرورش منطقه12 تهران گفت: برپایی جشن تکلیف توسط دانش آموزان نوشکفته با همکاری و همراهی اولیای آنها، کارکنان مدارس و روحانیت معزز به روشنی نشان از پیوستن دهه نودی ها به صفوف ناگسستنی ولایتمداران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت دارد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
آیند نیوز نوشت: حجت الاسلام ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز در نشست خبری دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: * از هر کسی بپرسید آقای ظریف اهل گفت وگو بود یا آقای فلانی، معلوم است چه جوابی می دهد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۵۰    
سید احمد خاتمی: به صراحت می گویم که روحانیت از چشم نیفتاده/ مسئولان کشور در حال مدیریت و تدبیر هستند آیا انصاف است از عده ای فحش هم بشنوند؟
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
وی افزود: در چنین وضعیتی مسئولان کشور در حال مدیریت و تدبیر هستند آیا انصاف است از عده ای فحش هم بشنوند؟ البته سوء تدبیرها را انکار نمی کنیم اما سعی کنیم مشکلات و سختی ها را در کنار خوبی ها ببینیم و به مردم امید دهیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۹    
حوزه/درآستانه عید نوروز و فرارسیدن ماه مبارک رمضان نشست تخصصی قرارگاه اساتید انقلابی و طلاب جهادگر پردیسان با موضوع معنویت و حضور روحانیت در جامعه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، جهاد تبیین را نیازمند شجاعت دانست و اضافه کرد: علما و حزب الهی ها از تخریب ها و هتک حرمت های فضای مجازی آلوده نترسند، زیرا این تخریب ها مانند زندان طاغوت در سال های قبل از انقلاب بوده و مایه افتخار است.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۱    
گیل خبر/ صبح امروز گردهمایی بزرگ ائمه جمعه، علما، روحانیون و طلاب استان گیلان در استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی، خطیب نماز جمعه تهران در مصلی رشت برگزار شد. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۶:۱۸    
در بخشی از وصیت نامه شهید علی اصغر تبرته فراهانی آمده است: استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمان ها برای تسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید، هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند و شما را از روحانیت متعهد جدا نکنند .
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تولیت آستان قدس رضوی نسبت به توجه روحانیت به ارتباط مؤثر با نسل جوان و مطالبه گری حقوق مردم تأکید و عنوان کرد: اقدامات فراوانی انجام شده و مسئولان دلسوزانه در حال تلاشند اما روحانیون نیز باید ضمن امیدآفرینی با منطق درست مطالبه گر حقوق مردم باشند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان جنوبی در آستانه ماه مبارک رمضان، طلاب علوم دینی را به استفاده هر چه بهتر از این فرصت برای تهذیب و تحصیل و تبیین دعوت کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری حوزه های علیمه و آموزش و پرورش گفت امروز روحانیت در فضای مجازی که به تعبیر حضرت آیت الله جوادی آملی، فضای حقیقی است؛ نیازمند شناخت دقیق از آن و سواد رسانه در اَشکال مختلف برای تولید محتوای فاخر و معرفی اسلام رحمانی است. ...
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام آروانی با اشاره بتوطئه دشمن در جنگ ترکیبی گفت: امروزه حوزه علمیه و روحانیت در حساس ترین مقطع تاریخی قرار دارند و باید در برابر توطئه دشمن هوشیار باشند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۹    
حوزه / امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز در جنگ شناختی شاهد هجمه زیاد دشمن هستیم، گفت: روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده باشند و با تمام توان وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات انحرافی خصوصا در فضای مجازی شوند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: سرودهای اوایل انقلاب همچنین نواهای افرادی مانند صادق آهنگران در دوران حماسه و دفاع مقدس، به دلیل فطری بودن و برآمدن از عمق احساس معنوی ماندگار شده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۵۵    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مبلغی با اشاره به تنوع و تکثر شبهات در جامعه، گفت: پاسخگویی به شبهات، از دیگر وظایف روحانیت است؛ چراکه امروزه شبهات بسیار بالا بوده و حجم پاسخگویی ما نسبت به آن اندک است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مهدی نصیری در پی شکایت حمید رسایی صبح امروز در شعبه 4 دادیاری دادگاه ویژه روحانیت قم حاضر شد و به سئوالات دادیار پاسخ داد. شکایت حمید رسایی مربوط به بازنشر ویدئوی انتقادی زینب موسوی در کانال مهدی نصیری بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در مراسمی جمعی از طلاب شهرستان اندیکا ملبس به لباس روحانیت شدند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۵    
حجت الاسلام والمسلمین رهبر گفت: مزار شهدا کلاس درسی است که در آن درمی یابیم این انقلاب ارزان به دست نیامده است که با حرف های پوچ بیگانه و رسانه های بیگانه و خائنین اسرائیلی و آمریکایی و منافقین، کشور را در معرض آفت قرار دهیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه رودسر گفت: قدم زدن در خیابان با لباس روحانیت برکت دارد و عاشقان این لباس می دانند که طلاب شاگرد مکتب امام صادق(ع) می باشند و مردم عاشق این لباس هستند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۳    
مدیر ستاد فهما خوزستان، حجت الاسلام سید مهدی حسینی را به عنوان مشاور خود در امور روحانیت و مناطق حاشیه و کم برخوردار منصوب کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۴    
مدیر سیاسی اجتماعی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان با بیان این که سند راهبردی سیاسی اجتماعی این حوزه به گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت، پیشگامی در عرصه ایثار و مدیریت جهادی در فضای عمومی حوزه و روحانیت تاکید دارند، به تبیین گوشه هایی از تلاش ها پرداخت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۵    
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر نائیجی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و مدیر حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) هروی تهران می گوید یک روحانی و مبلغ دین باید تلاش کند تا جامعه پویاتر و بانشاط تر شود و رویکردهای نوین را با رویکردهای سنتی درآمیزد و کمک کند تا جامعه در مسیر درست زندگی ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد درس خارج حوزه علمیه قم گفت : روحانیت از مردم طلبکار نیست. اکثریت روحانیت از نظر معیشتی وضعیت خوبی ندارند اما با مردم و پاسخگوی سئوالات هستند. مسئولان نظام باید قدر این روحانیت را بدانند. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
بسیج جامعه روحانیت باید بتواند با استفاده از جسارت ذاتی طلاب در مقابل دگر اندیشی های انحرافی ایستادگی کند و هدایتگر بینش های انقلابی در مسیر دفاع از ارزش ها باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: بسیج جامعه روحانیت باید بتواند با استفاده از همین بیپروایی و جسارت ذاتی طلاب به موازات تقابل با تحجر، در مقابل دگراندیشی های انحرافی هم ایستادگی کند و هدایتگر بینش های انقلابی در مسیر دفاع از ارزش ها باشد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه جهاد تبیین رسالتی خطیر بر دوش طلاب و روحانیت است، گفت: جهاد تبیین راه مقابله با دسیسه های دشمن است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به جان فشانی نیروهای بسیج و سپاه در ایام شیوع کرونا گفت: شیوع کرونا نشان داد که نیروهای نظامی ما نه تنها در میدان نظامی جان فدایی می کنند بلکه در کمک های مؤمنانه و بحران های مختلف یاری رسان مردم بوده و همواره در ابعاد مختلف خدمت به مردم پیشگام هستند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حوزه فرهنگی، برخی مسائل مانند حجاب دغدغه مشترک دولت و روحانیت است که رفع و سامان دهی این مسائل نیز نیازمند کار مشترک است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام الهی نژاد، به ظرفیت تبلیغی طلاب و روحانیت استان لرستان اشاره کرد و گفت: لازم است که بستر لازم برای بهره مندی از ظرفیت طلاب و روحانیت بومی استان در عرصه های مختلف فراهم شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۳    
حجت الاسلام قادری با اشاره به تلاش دشمن برای از بین بردن رابطه صمیمی روحانیت و مردم، فعالیت جهادی طلاب را سبب خنثی شدن تبلیغات سوء دشمن دانست.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۷:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وقتی روحانیت از وظیفه و رسالت اصلی خودش دور میشه و وارد اموری میشه که بهش مربوط نیست، کم کم مجبور میشه برای به دست آوردن عزت و جایگاه اجتماعی دست به این لودگی ها و مسخره بازی ها بزنه!!! صرفا برای اینکه به مخاطب القاء کنند ما هم مثل شما آدمیم و بلدیم بخندیم و بخندونیم مثل شما زندگی می کنیم!
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به نقش مهم روحانیت در جامعه و عدم شناخت دشمن از جایگاه روحانیت در جامعه ایرانی، گفت: دشمنان از نقش روحانیت در جامعه ایرانی و راهبرد ملت ایران بی اطلاع هستند.