شنبه ۰۵ اسفندساعت ۰۶:۲۵Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وهابیت»

خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۵    
پاکستان با عدم اعمال سیاست های کنترل جمعیتی از مرز 250 میلیون جمعیت عبور کرده و با توجه به فقر شدید این کشور از سطح فرهنگ عمومی، رفاه، نظام سلامت و... پایینی همچون رقیبش هند برخوردار است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: در مراکز علمی وهابیت از اینکه آثار شیعه را بخوانند به شدت منع می کنند و اگر کتاب و منبعی در اختیار دیگران قرار دهند همان منابعی است که خودشان درباره شیعه نوشته اند و آن ها را نشر می دهند تا تصویر خودشان از شیعه منتشر شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی در سال های اخیر کوشیده است با تبلیغات گسترده و استفاده از چهره های مشهور دنیای هنر و ورزش همچون رونالدو و لیونل مسی، به جهانیان نشان دهد که از تفکرات افراطی وهابی فاصله گرفته و قصد دارد با رویکرد تساهل و تسامح، چهره ای کاملاً متفاوت از گذشته خود به نمایش بگذارد.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران :تا چند سال پیش که منطقه هنوز آتش فتنه وهابیت و تکفیری ها را به خود ندیده بود و جنگ در هر گوشه از خاورمیانه نمایشی جدید از خود نشان نداده بود، تصور بر این بود که سفره شهادت بعد از دفاع مقدس و بر روی آرزومندان این راه بسته شده است ...
شبستان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۰۸:۵۱    
حجت الاسلام اسدی از برگزاری دوره های امام شناسی و نقد وهابیت ویژه طلاب و روحانیون استان فارس برگزار می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۲۲:۲۱    
بحث اختلاف و تفرقه بین شیعه و سنی از سیاست های قدیمی انگلیسی ها و تشیع انگلیسی و و هابیت است
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۴:۲۰    
قم- ایرنا - رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با اشاره به فرصت ها و چالش ها در حوزه تبلیغ تشیع و اسلام گفت: با توجه به افول و از دست رفتن موقعیت وهابی ها در عربستان، اکنون زمینه و فرصت برای ترویج مکتب اهل بیت (ع) بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۰:۱۱    
استاد دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه بنده از یکی از علمای دیوبندیه در مورد وهابیت پرسیدم و ایشان جواب داد که الان دیدگاه ما این است که در مبارزه با وهابیت باید بیشتر سکوت کنیم و علنی برخورد و مخالفت نداشته باشیم ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۲۰:۲۹    
استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: بنده در کتابی از یک وهابی دیدم که گفته است شیعیان جادوگر هستند و کلماتی می گویند که اگر به آن توجه کنید شما را سحر خواهند کرد لذا اجازه نمی دهند کتب شیعه در دسترس مردم و تحصیل کردگان باشد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۹:۴۱    
حوزه/ مدیر موسسه دارالاعلام لمدرسة اهل البیت(ع) بیان کرد: پژهشگران دارالاعلام جزء فعالترین پژوهشگران ضد وهابیت کشور هستند.
تقریب   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۲۲:۲۷    
فتنه گران در طول تاریخ اسلام از امور مختلف برای ایجاد انحراف و فتنه و آشوب و... استفاده کردند. گاه مسجد در مقابل مسجد پیامبر ساختند که در قرآن پیامبر(ص) موظف به تخریب مسجد ضرار شدند این روند در طول تاریخ ادامه داشته است تا در صد سال اخیر استعمار گران گاه برای ایجاد تفرقه در میان مسلمین وهابیت را ...
حوزه   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۲۳:۳۷    
حوزه/ کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مسلمانان باید نسبت به موضوع مسجد الاقصی واکنش داشته باشند، مطرح کرد: در دوران معاصر عدم واکنش نشان دادن مسلمانان موجب تخریب بقیع توسط وهابیت شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۰۸:۳۱    
حوزه/ نشست علمی چیستی فقه وهابیت و نسبت آن با فقه حنفی به همت مؤسسه تخصصی دارالاعلام با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۷:۵۰    
طالبان (به معنای طلبه ها) گروهی از شبه نظامیان روحانی اسلامگرای مخالف دولت های افغانستان وپاکستان است که عقاید مذهبی با ریشه هایی در مکتب حنفی دیوبندی، مذهب وهابیت و دیدگاه های جهادگرایی سلفی ابن تیمیه دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۲:۳۸    
معاون پژوهش مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) تاکید کرد: در یک نگاه کلی جریان وهابیت منکر فضایل اهل بیت(ع) و حضرت زهرا(س) هستند و اگر هم ذکر کنند دنبال تقلیل آن هستند تا عملا شبیه به انکار فضیلت و حذف آن شود که نمونه های بارز آن را در آرای کسانی چون عرعور و رشیدرضا می بینیم.
جماران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قدر فاطمیه را بدانید و در احیای آن بکوشید، مراجع بزرگ ما مرحوم والدما، مرحوم آیت الله العظمی تبریزی رضوان الله علیهما، استاد بزرگوار ما آیت الله العظمی وحید و بعضی از مراجع دیگر حق بزرگی بر شیعه پیدا کرده اند که با احیای فاطمیه ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان خوی گفت: در حادثه غزه غیر از شیعه کسی به کمک فلسطینی ها که حتی یک شیعه ندارند نیامد و معلوم شد خائن به امت نه شیعه بلکه وهابیت است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۷    
حوزه/ نشست علمی بررسی دیدگاه وهابیت و جریانهای تکفیری نسبت به مساله فلسطین و پاسخ به شبهات کلامی آن به همت گروه امت و تمدن پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم علیه السلام و مجتمع آموزش عالی حکمت و مطالعات ادیان برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۰    
عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه اصفهان با بیان اینکه ناصبی دانستن حماس غیرمنصفانه است، زیرا آنان شافعی هستند، تأکید کرد: شافعی متهم به تشیع بوده و بیشترین کتاب ها علیه وهابیت و ناصبیون و ابن تیمیه از سوی شافعی ها نوشته شده است.
عقیق   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ابراز داشت: امروزه کرسی های اسلام شناسی و شیعه شناسی زیادی در دنیا برگزار می شود و چون ما کار جدّی انجام نداده ایم عمدتا این کرسی ها و نشست ها به دست بهائی ها یا وهابیت می افتند و یکی از عوامل این مشکل نبود متن متقن و قوی است.
شوشان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۱    
شوشان عبدالرحمن نیک سرشت : هنر رهبران خردمند سیاسی و عالمان دینی جهان اسلام نسبت به همتایان خود در دیگر ادیان الهی در این بود که نگذاشتند جنبش تکفیری وهابیت در عربستان، مثل آمریکا و اسرائیل تبدیل به دولتی خودسر ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- تولیت حرم مطهر شاهچراغ (ع) ضمن اعلام خبر استمرار خلق آثار هنرمندان در رثای شهدای حرم گفت: داعش میوه جریان فکری سَلفی و وهابی است چرا که اگر این جریان ها نبودند، داعش هم وجود نداشت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه از هرمزگان، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه قشم ظهر امروز در مراسم اختتامیه دوره نقد وهابیت که با حضور جمعی از طلاب و فضلای هرمزگانی مقیم قم در مؤسسه دارالاعلام مدرسه اهل البیت (علیهم السلام) تحت اشراف آیت الله العظمی مکارم شیرازی برگزار شد ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۱:۱۲    
وهابیان در موضوع حیات برزخی نه تنها با مسلمانان دیگر دیدگاهی کاملاً متفاوت در پیش گرفته اند، بلکه آن ها با دیدگاه رهبران خود مانند ابن عبد الوهاب نیز مخالفند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ - ۰۲:۴۵    
محمد باغچیقی در نوشته ای به بیان دلایل و استدلال ها در خصوص تفاوت نگاه وهابیت با اهل سنت در مسئله حمایت از فلسطین پرداخت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۴۳    
حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری با بیان این که فاصله گرفتن عربستان از تفکر وهابیت فرصت استثنایی برای ما پیش آورده است گفت: فصل جدیدی در حکومت عربستان شروع شده که نمونه آن فاصله گرفتن از تفکر وهابیت است که می تواند برای امنیت منطقه و روابط با ایران مفید باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۱    
16 مهر 1341 علمای دینی به رهبری امام خمینی (ره) مخالفت خود با تصویب لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی که زمینه ساز فساد در کشور و نفوذ وهابیت در کشور بود را اعلام کردند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۲۳:۳۰    
حوزه/ هشتمین نشست از سلسله نشست های تخصصی بررسی اندیشه های تکفیری وهابیت موسسه تخصصی دارالاعلام خوزستان با موضوع تقریب مذاهب و اثر آن در تقابل با جریان تکفیر برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۸    
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان وهابیت در جهان به ویژه پس از شکست بزرگ داعش و تکفیری ها به خط آخر رسیده و امروز جهان تشنه مکتبی است که دارای توازن، منطق، عقلانیت، معنویت و عدالت باشد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: موضوع بشارت کتاب های مقدس درخصوص ظهور پیامبری در آخرالزمان نزد جویندگان حقیقت، موضوعی جذاب و تأثیرگذار است. بحثی که بسیاری از جریان های افراطی مانند وهابیت سعی در پنهان کردن واقعیت آن دارند و از درِ خشونت به عرصه های فکری و اعتقادی ورود پیدا می کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۰:۱۵    
حوزه/ حجت الاسلام نجفی گفت: موسسه آموزش عالی امام صادق(ع) و مرکز تخصصی کلام در حالی سی و دومین سال تأسیس خود را برگزار می کند تا امروز 1300 نفر در سه رشته کلام تطبیقی، کلام جدید و وهابیت از این موسسه فارغ التحصیل شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
در مقابل فرقه های ضالهِ وهابیت و بهاییت که با تحریف اسلام و انحراف از دین، خود را حق دانسته و سایر مسلمانان را مشرک می پندارند و تلاش سیستماتیک و ساختارمندی برای ترویج این باور بین مردم بی خبر و متعصب در پیش گرفته اند، شیعیان و اهل سنت با تکیه بر اعتقادات و باورهای دینی ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۱۴    
سخنران حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر این که ضرر کسانی که به مقدسات اهل سنت ناسزا می گویند، از وهابیت هم بیشتر است و توهین و ناسزاگویی هیچ جایگاهی در گفتمان اهل بیت علیهم السلام ندارد، تصریح کرد: اینهایی که تفکر انحرافی دارند از مفاهیم قرآنی، سنت نبوی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به دور هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: ضرر کسانی که به مقدسات اهل سنت ناسزا می گویند، از وهابیت هم بیشتر است و توهین و ناسزاگویی هیچ جایگاهی در گفتمان اهل بیت(ع) ندارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: تنها راه حرکت و پیشرفت این است که مدیران اجرایی باید راه را برای مدیریت انقلابی و جهادی باز کنند، وگرنه هرگز نمی توانیم کشور را پا به پای قوه دفاعی اداره کنیم.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۸:۰۷    
در این مقاله به بررسی دیدگاه و استدلال فرقه وهابیت در مورد استغاثه به اولیای الهی با تکیه بر آیه 5 سوره احقاف می پردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، وهابیت را گروهی تروریست، فتنه گر و مفسد دانست و گفت: وهابیت سرشار از انحراف، فتنه انگیزی و فهم اشتباه از توحید است که با حرام دانستن شعائرالله به دنبال جدایی میان امت و پیامبر(ص) و اعلان جنگ علیه نبی مکرم اسلام(ص) است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۵:۵۵    
به گزارش مشرق، سید احمد رضوی، فعال رسانه با انتشار مطلبی در کانال خود در ایتا نوشت: اگر کتاب خاطرات همفر را از زاویه مستنداتِ ایجاد وهابیت نگاه کنیم، کتابی با تناقضات متعدد و استناداتِ جعلی است که به هیچ عنوان قابل اتکا نیست ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۸    
شورای سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین، انفجارهای تروریستی اخیر در پاکستان را نتیجه و رهاورد وهابیت سعودی و در راستای خدمت به طرح های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم توصیف کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نمین- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تبلیغات کور وهابیت و انگلیس زمینه ساز شکاف امت اسلامی به ویژه برادران اهل تسنن و تشیع است که باید مراقب این فتنه ها بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دشمنان قسم خورده اسلام داعش و وهابیت را تشکیل دادند تا زمینه تفرقه در بین امت اسلامی فراهم آید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه هرمزگان گفت: رشته های تخصصی یکی از دغدغه های جدی در استان است که با راه اندازی رشته های مشاوره اسلامی و مدیریت اسلامی، سطح سه تبلیغ با گرایش کودک و نوجوان در قشم و میناب و سطح سه کلام با گرایش نقد وهابیت این دغدغه مرتفع می شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۴    
کارشناس مسائل دینی گفت: یهودیان بعد از شهادت امیرکبیر، فرقه وهابیت را در مقابل شیعیان آخرالزمانی ایران ترویج دادند؛ همین مسئله در زمان امام حسن عسگری (ع) و قبل از امامت امام عصر (عج) وجود داشت که مهم ترین فعالیت امام حسن عسگری (ع) در آن زمان برخورد با چنین فرقه هایی را رقم می زد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یک دانش پژوه حوزه مهدویت در آستانه سالروز آغاز حکومت حضرت حجت(عج) به تشریح شاخصه های حکومت ایشان با اشاره به روایات نقل شده از ائمه اطهار(ع) پرداخت و گفت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۱۹    
روزی که فرقه وهابیت در شبه جزیره عربستان از سوی محمدبن عبدالوهاب بنیاد گذارده شد، کمتر کسی گمان می برد که این نحله در آینده جهان اسلام، چه نقش مخرب و ویرانگری خواهد داشت
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس، بخش جدیدی از اظهارات عجیب مهمان برنامه امید ای ام شبکه من و تو را درباره حضور ایرانی ها در مراسم اربعین امسال را منتشر کرده که در فضای مجازی بازتاب فراوانی داشته است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
نسخه اسلامی منتشر شده توسط پادشاهی عربستان تحت تأثیر وهابیت در چهار دهه گذشته در حال حاضر با ظهور محمد بن سلمان رو به زوال است. این تغییر در را برای تفسیر جدیدی از اسلام در پادشاهی باز می کند؛ تفسیری که برخلاف نسخه قدیمی تر که تحت سلطه ممنوعیت های شیوخ سلفی بود حالا عمدتاً بر مباح بودن تأکید می کند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، این مدعا که سعودی جدید در حال تولد است که دیگر مولفه محوری او، دین نیست حالا خیلی نیاز به استدلال ندارد. از چند سال قبل زمزمه های این مساله به خوبی قابل شنیدن بود ...