سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۵:۰۷Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وهابیت»

حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۵۷   + ۳۳ سایت دیگر  
حوزه/ حضرت آیت الله سبحانی گفتند: جمهوری اسلامی از اولین روزهایی که مرزهای شوروی سابق به سوی ایران گشوده شد همواره در کنار مردم آذربایجان بوده و از تعاملات فرهنگی، علمی و مذهبی دو کشور حمایت نموده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که سال های گذشته برخی از چهره های سیاسی و شخصیت ها در افغانستان نسبت به فعالیت حزب التحریر برای گسترش وهابیت و همکاری با داعش هشدار داده بودند اما به تازگی معاون اول رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که فعالیت این حزب غیرقانونی است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سراوان تمرین و دست گرمی افراطی ها برای آینده است! اصلاح طلبان با استفاده از تصاویر آرشیوی منتشرشده توسط گروهک های معاند و تجزیه طلب سعی کردند همراه با ضدانقلاب نظام را مقصر جلوه بدهند.
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۹    
یکی از دوگانه هایی که نویسنده کتاب خود را بر آن بنا کرده است دوگانه خردگرایی شیعی/ ایرانی در برابر بی خردی وهابی است. البته اینقدر انصاف و دقت به کار رفته که صفات وهابیان به همه اهل سنت یا حتی همه گرایش های سلفی تعمیم داده نشود. مدار شرقی، کامران محمد حسینی: کتاب پر است از [...]
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۵    
گروه های الحشد الشعبی و مقاومت اسلامی عراق تجاوز آمریکا به مواضع الحشد در مرز میان عراق و سوریه را محکوم و تأکید کردند که به جنایت پلید هدف گرفتن محافظان سرزمین و ملت عراق در برابر تجاوز تروریست های ساخته دست وهابیت و آمریکا پاسخ قاطع خواهند داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مسوول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: دشمنان روحانیت در منطقه، دو گروه بودند، یک ضد انقلاب که در مساجد و معابر تبلیغ می کردند و بعد هم گروه های وهابی که پس از ضد انقلاب به وجود آمدند.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۰:۳۱    
چند سند زیر در باره تبعید عالم عامل مرحوم سلطان الواعظین[1] در زمان رضا خان است. در نظر اول شاید عجیب به نظر آید که رژیم پهلوی به خاطر سخنرانی عالمی علیه بهاییت دست به اقدامی این چنین بزند ولی با تعمیق در این نکته که مذاهبی ساختگی از قبیل بهاییت و وهابیت نقش کشیشان و میسیونرهای مذهبی استعمار را ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۴۶    
حوزه/ مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم با همکاری مدیریت آموزش حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، دوره شبهه پژوهی وهابیت معاصر را برگزار کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۴    
حوزه/ رئیس سازمان اهل بیت اندونزی با اشاره به روحیه آرام و متعادل مردم اندونزی از تضاد حرکت های وهابیت با روحیه مردم این منطقه خبر داد و گفت: وهابیت به این دلیل هیچ گاه در اندونزی موفق نخواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
قم – ایرنا - رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب تاکید کرد که اضمحلال اخلاقی امروز در عربستان، نتیجه سخت گیری ها و فشار علمای وهابیت به مردم و محروم کردن آنان از تمامی شادی های مشروع است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مراسم افتتاحیه دوره شبهه پژوهی وهابیت معاصر به بیان چهار راهبرد در تبلیغ برای برخورد با جریان وهابیت معاصر پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدرسه شبهه پژوهی وهابیت معاصر 29 و 30 بهمن ماه با حضور اساتید برجسته حوزه به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدرسه زمستانه شبهه پژوهی وهابیت معاصر در روزهای 29 و 30 بهمن 1399، برگزار خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۳۱    
همصدا با مقاومت ملت بحرین ، رئیس جنبش النجباء عراق در پیامی تاکید کرد ملت بحرین بر طاغوت و راهزنانی که از وهابیت ریشه گرفته اند پیروز خواهد شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۰    
وهابیت سنتی و محافظه کار منبع اصلی نشر پیش زمینه افکار تمامی گروه های افراطی است. در واقع ماده خام اندیشه های گروه های جهادی و تکفیری را در تمام منطقه و جهان اسلام همین وهابیت سنتی تأمین و پمپاژ و تزریق می کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : اکثر زندانیان سیاسی سعودی غیر از زندانیان تکفیری که با اندیشه وهابیت پرورش یافته اند، عمدتا به خاطر شرکت در تظاهرات یا نوشتن تویت زندانی شده اند و امکان دارد حتی با گردن زدن یا حبس ابد مواجه شوند. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- اخبار و فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی به دلیل گستردگی و مشغله مدیران این نهاد حوزوی کمتر مورد توجه حوزویان و یا افکار عمومی قرار گرفته و می گیرد، شفقنا در کنار انعکاس مهمترین اخبار حوزه های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
با مدرن شدن و زیاد شدن ثروت نفت، نوعی ناسیونالیسم سعودی و ناسیونالیسم دینی شکل می گیرد. از اواخر دهه 60، هم ثروت هست و هم نوعی ناسیونالیسم دینی ایجاد شد برمحور وهابیت نجدی و این وهابیت، نهادها و تشکیلات آموزشی و تبلیغی خود را سامان داد و به کشورهای دیگر رفت ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۴۲    
وهابیت پس از چند بار تلاش ناموفق، از سال 1979 از طریق کتاب های رایگان وارد مصر شد و همه چیز را در این سرزمین به تباهی کشید، اما مصری ها بویژه الازهر نیز به مقابله فرهنگی با آنها پرداختند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۲۵    
حوزه/ مؤسسه در راه حق برای سال تحصیلی جدید 1400/ 1399 از میان طلاب علاقه مند برای دوره یکساله آشنایی با امامت و نقد شبهات وهابیت دانش پژوه می پذیرد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در این میان محمد بن سلمان بیشترین سوء استفاده را از تکفیر و الحاد به عنوان دو روی سکه وهابیت کرد تا بتواند به قدرت برسد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۹    
محمد جعفربگلو، می گوید: بخش دوم زندگی شهید طیب حاج رضایی که از اواسط دهه 30 شروع می شود، درست در نقطه مقابل نیمه نخست زندگی اوست. او در جبهه روحانیونی مانند آیت الله بروجردی وارد جریان های مبارزه با وهابیت شد و همراه با شخصیت هایی همچون حاج اسماعیل رضایی، نقش فعالی در این جریان ها داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
کتاب موسی که شامل تفسیر گرهارد فون راد از برخی فرازهای عهد عتیق است، اشارات جالبی دارد که می توان در آن ها شباهت های جالبی را با باور وهابی گری شاهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین ملانوری در دومین روز از اجلاسیه مدیران استانی حوزه های علمیه با معاونان و مدیران ستادی که به صورت مجازی در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد ...
پیک نکا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اظهارات رئیس جمهوری فرانسه که طی آن خواستار حضور حکومت سعودی در هر مذاکراتی مربوط به توافق هسته ای شده است، با واکنش قابل توجه فعالان عراقی روبرو شده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۳۲    
حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه خوزستان گفت:در خوزستان باید کار ویژه ای در خصوص فرق و ادیان به خصوص وهابیت و یمانی ها صورت گیرد، چراکه تمام توان خود را برای انحراف جوانان به میدان آورده اند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- اعضای مجلس عوام کانادا روز چهارشنبه به اتفاق آرا به اعطای تابعیت به رائف بدوی وبلاگ نویس عربستانی که بر علیه سععودی ها و وهابیت مطلب می نویسد رای دادند. وی از سال 2012 در کشور خود زندانی است و همسر و سه فرزند وی در کانادا زندگی می کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
سفر حنیف اتمر به عربستان در حالی پس از امضای تفاهمنامه با وزارت معارف این کشور به پایان رسیده است که مردم افغانستان خود را بی نصیب از این تحفه مقامات ریاض نمی دانند زیرا این نظام سلطنتی سابقه روشنی در ترویج وهابیت دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
درحالیکه پیش از این علما و کارشناسان افغان بارها نسبت به تلاش های عربستان برای گسترش وهابیت در این کشور ابراز نگرانی کرده اند افغانستان با وزارت معارف عربستان تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۳۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مقصود علی دومکی سخنگوی مجلس وحدت مسلمین پاکستان در گفتگو با خبرگزاری حوزه به بیان سابقه ترور شیعیان در پاکستان و آنچه طی سال های اخیر بر آن ها گذشته و همچنین ابعاد و نتایج تحصن اخیر در کویته پرداخت.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حیدری گفت: وظیفه اصلی حوزه های علمیه تربیت علماء هدایتگر، روشنگر، پاسخگو و مدافع دینی است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام موسوی زاده از گنجانده شدن کتاب درس نامه وهابیت در نظام های آموزشی حوزه علمیه خوزستان خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۱    
حوزه/ جلسه توجیهی مدیران مدارس علمیه اهواز در راستای اجرای درس جدید درس نامه نقد وهابیت در مدارس علمیه اهواز برگزار شد.
مرآت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
امروزه وهابیت دنبال کننده روند تحریف و شبهات هستند و شبهاتی را درخصوص زندگی و شهادت حضرت فاطمه(س) در سایت ها و ماهواره های پرشمارش مطرح می کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه آذربایجان شرقی گفت: وهابیت و شیعه انگلیسی به دلیل سیلی که از سردار سلیمانی خورده است، امروز در کنار هم و با همراهی انگلیس و آمریکا با ساخت فیلم بانوی بهشت به دنبال ایجاد داعش دیگری هستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۰    
امام جمعه موقت اصفهان گفت: آنچه اعتقاد شیعه است این است که اهل بیت(ع) واسطه هستند و به اذن خدا دعای ما را مستجاب می کنند و از خدا کمک می گیرند، لذا توسل به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به این شکل که آن خاندان را نزد خدا وسیله بگیریم، شرک نیست و بلکه توحید است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۷:۲۲    
سلمان پادشاه عربستان سعودی با صدور احکام جدیدی دستور به بازسازی دادگاه عالی کشور و همچنین عالی ترین مقام مذهبی داده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۰:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنرانان وبینار گرامیداشت پنجمین سالگرد شهادت شیخ باقر النمر، روحانی شیعه عربستانی، وی را افشاگر خیانت های رژیم وهابی سعودی به وحدت جهان اسلام دانستند. آنها همچنین اعلام کردند که شهادت وی، نفاق و دورویی سازمان های بین المللی در دفاع از حقوق بشر را افشا کرد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۵:۵۷    
تهاجم وهابیت بر ضد فرهنگ غنی شیعه در سال های اخیر گسترش چشمگیری داشته است، و برای مقابله با این تهاجم ها راهکارهایی در زمینه های فرهنگی آموزشی و پژوهشی پیشنهاد شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
خانه طراحان انقلاب اسلامی موشن گرافیک جدید خود را با محور بررسی نقش محوری شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در پیروزی جبهه مقاومت تولید کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سرمایه گذاری سعودی ها در زمینه های فرهنگی و دینی با توجه به جمعیت زیاد مسلمانان در این قاره و البته ترس از حضور قدرت های دیگر جهان اسلام مانند ایران و ترکیه، آنان را بر آن داشته که تلاش کنند از روش های گوناگون برای ترویج وهابیت، ایدئولوژی مورد نظر خود، استفاده کنند.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: تخریب اماکن مقدس توسط داعش براساس فتواهای فرقه وهابیت بود تا به زعم این گروه، مکان های شرک آلود از بین برود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
یکی از جذاب ترین تحولات سیاست خارجی آمریکا در یک دهه اخیر، تغییر آرام سیاست ها از همکاری نزدیک با ریاض به سیاستی انتقادی تر است که ممکن است به سیاستی کاملاً خصمانه نیز تبدیل شود. چنین تغییری در تاریخ روابط کشورها کم نظیر است ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۰:۴۴    
گروه استان ها - امام جمعه اردبیل با اشاره به بخشی از روایت های آتش تأویل بر خرمن تنزیل گفت: اگر سردار سلیمانی نبود، سوریه, عراق و لبنان در چند روز فرو می پاشیدند و حکومت شان تبدیل می شد به حکومت وهابی و داعشی ناب که تشنة خون شیعه هستند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۰۸:۳۰    
ممانعت کشور سعودی در برگزاری تظاهرات حضور یکپارچه با قوم و نژاد و عقاید و آراء مختلف در مراسم با شکوه حج، و بیان اذکار و تلبیه ها، ناخودآگاه ضرورت اتحاد و برابری مسلمانان را روشن میسازد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سردار عراقی گفت: با تلاش جمهوری اسلامی و سردار شهید حاج قاسم، داعش که حاصل تفکر وهابیت بود ریشه کن شد و امروز به زباله دان تاریخ پیوست اما سردار سلیمانی برای همیشه تاریخ در اذهان ماندگار شد.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله سبحانی از مراجع تقلید شیعه به شبهه وهابیت پیرامون زیارت قبور و سفر به قصد زیارت مشاهد مقدسه پاسخ داده اند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۳:۳۱    
به کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز: دوشنبه 15 دی 1376 | 6 رمضان 1418 | 5 ژانویه 1998 تا غروب در منزل بودم. تذکراتی که دکتر روحانی برای مشورت در مورد خاطرات سال 1360 داده بود، دیدم؛ مهم نیست. کتاب تاریخ وهابیت در عربستان را خواندم ...
شیوخ سلفی و تکفیری پس از نفوذ در مصر و تربیت طلاب تندرو کارهای زیادی انجام دادند، از جمله تکفیر روشنفکران و نویسندگانی چون فرج فوده و نجیب محفوظ. پیروان آنها حتی فرج فوده را ترور کردند. ...