دوشنبه ۰۳ آذرساعت ۲۳:۴۴Nov 2020 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سکولاریسم»

رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۳:۳۷    
کرمانشاه - آیت الله میریونسی گفت: اعتقادات سکولاریسم به تدریج انسان را به سمت پوچ گرایی و بی دینی سوق می دهد همانند آنچه که امروز در کشورهای غربی و اروپایی شاهد آن هستیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۳۲    
رئیس جمهور فرانسه که چندی پیش از طرحی برای اقدام علیه واگرایی اسلامی در کشورش خبر داده بود، حالا ضرب الاجل 15 روزه ای را برای سران مسلمانان در این کشور تعیین کرده تا ارزش های جمهوری فرانسه را بپذیرند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ زهرا السادات لاجوردی با حضور در برنامه " ترنج " به موضوع آسیب شناسی سکولار شدن حجاب پرداخت و عنوان کرد: سکولاریسم تفکری است که حضور دین را در ابعاد مختلف زندگی بشری نفی می کند ...
عیار آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۴    
سکولاریسم طیف وسیعی از رویه ها را شامل می شود و سکولاریسم تربیتی یکی از مؤثرترین و ناآشکارترین آن ها است. پرداخت صوری به آموزه های دینی، عدم توجه و حتی مخالفت با انتقال مفاهیم دینی، مغایرت قطعی برخی برنامه های موجود با نگاه تربیتی اسلام همگی از نمودهای متنوع رسوخ سکولاریسم تربیتی می باشد.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص توهین های سریالی به پیامبر اسلام (ص) و مقدسات مسلمانان در غرب، به ویژه فرانسه، گفت: فرانسوی ها چون خودشان را پیشگام در تمدن غرب به ویژه در لائیسیته و سکولاریسم می دانند، بسیار بر اصول و بنیادهای سکولاریسم و لائیسیته تأکید می کنند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۳۹    
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص توهین های سریالی به پیامبر اسلام(ص) و مقدسات مسلمانان در غرب، به ویژه فرانسه، گفت: فرانسوی ها چون خودشان را پیشگام در تمدن غرب به ویژه در لائیسیته و سکولاریسم می دانند، بسیار بر اصول و بنیادهای سکولاریسم و لائیسیته تأکید می کنند ...
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
شیخ عطار: ایران پس از انقلاب اسلامی، تابوی چهار قرنی سکولاریسم بر تمام جهان که از غرب سرچشمه گرفته بود را شکست و این سبب ایجاد کینه ای در آمریکا علیه ایران شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه تولیت مدرسه علمیه کنگاور گفت: سخنانی که از زبان کمال حیدری بیرون می آید ریشه در عقاید سکولاریسم دارد.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۴    
در عصر تکرار طوطی وار مفاهیم مطلقا غیربومی در کتبِ عمدتا غربی، و همچنین در عصر ذبح اسلام و مفاهیم دینی در پای سکولاریسم افسارگسیخته، فیرحی گفتگو از اسلام را کسر شان دانشگاه نمی دانست و از قضا تمام توان خویش را صرف نشر مفاهیم متعالی اندیشه سیاسی در اسلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
اندیشه سکولاریسم بنیادگرا یا شیطنت و ماجراجویی که ذهن و روان رئیس جمهور فرانسه را اسیر خودش کرده است، عقلانیت سیاسی او را از کار انداخت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه در راستای کاهش احساسات خصمانه علیه فرانسه که به دلیل اظهارات او از سکولاریسم و آزادی بیان شکل گرفتند، در فکر تعیین فردی به عنوان فرستاده ویژه خود جهت انتقال تفکراتش به کشورهای اسلامی است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
وبینار پدیده شوم سکولاریسم اخلاقی دست مایه استکبار فرهنگی برای زدون فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۲:۱۱    
عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه گفت: اصحاب مجله شارلی ابدو را می توان جزو بنیادگرایان سکولار برشمرد و سکولاریسم بنیادگرا حق ندارد به مقدسات ادیان دیگر توهین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سکولاریسم با ادعای تساهل و تسامح در جهان دلربایی می کرد و امروز ستیزه گر و دین ستیز است و این روزها با اهانت به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام آخرین میخ بر تابوت سکولاریسم کوبیده شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه بار دیگر از عبارت تروریست اسلام گرا در توصیف حمله به کلیسایی در شهر نیس استفاده کرد و حتی ناگهان از موضع مدافع سکولاریسم عبور کرد و با ادعای دفاع از کاتولیسم نشان داد می خواهد ژست شوالیه های جنگ های صلیبی را بازی کند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۳:۳۵    
حوزه/ مانون اوبری نماینده فرانسه در پارلمان اروپا در واکنش به حمایت کشورش از اهانت به اسلام گفت: سکولاریسم بهانه و توجیهی برای برانگیختن نفرت مسلمانان نیست.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدتی است که حامیان سکولاریسم به خصوص سلطنت طلب ها و هوادارن رضا پهلوی، در رسانه داعش حضور پیدا می کنند؛ اقدامی که صدای دیگر اعضای اپوزیسیون را درآورده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۲۵    
ماموستا محمودی، گفت: مشکلی که فرانسه و دیگر جوامع غربی را به ابتذال و بن بست کشیده، اندیشه لائیسیته و سکولاریسم است که بنای جدا کردن دین و معنویت از زندگی بشر دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۰:۲۷   + ۸۷ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی، سرلشکر پاسدار محمد باقری در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه گفت: اظهارات ضد حقوق بشری امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه در حمایت از تداوم انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر گرامی اسلام (ص) که او آن را حمایت از ارزش های ...
سراج24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
طی دو هفته اخیر به دنبال قتل معلمی در فرانسه به دست یک مسلمان به دلیل نشان دادن کاریکاتور موهن به پیامبر اسلام، مقامات فرانسه و در رأس آن ها رئیس جمهور این کشور، اسلام را دین افراطی دانست و از انتشار کاریکاتور های موهن به مقدسات اسلامی حمایت کرد و آن را حمایت از ارزش های سکولاریسم دانست.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد اشکال اساسی که در نسبت میان متفکرین ما و سکولاریسم وجود دارد خوانش فلسفی از این پدیده است که به درستی در سطح جامعه تبیین نشده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به نظر استاد دانشگاه بین المللی قرقیزستان، دین غذای معنوی انسان است و هر جایی که جامعه انسانی باشد، دین وجود دارد و گریز و گذری هم غیر از آن نیست، اما دینداریِ سطح پایین نه تنها باعث تغذیه فرد نمی شود، بلکه مسمومیت و تباه شدن زندگی خود او و جامعه ای را که در آن زندگی می کند به دنبال دارد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
رویداد24 در گفت وگویی که با فیاض زاهد داشته، موضوع رییس جمهور نظامی و پیامدهای آن را بررسی کرده است. زاهد بیش از آنکه روی سخنش با اصاح طلبان باشد، اصولگرایان حامی گزینه نظامی را مورد خطاب قرار داده و پیامدهای انتخاب حضور یک نظامی در راس قدرت را به آنها گوشزد کرده است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۷    
تهران - رییس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه استان تهران گفت: الحاد و سکولاریسم عملی و ادعای ایمان قلبی توهمی بیش نیست، مگر می شود ایمان در گفتار و اعمال آشکار نشود.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
از اولین روزهای طرح مفهوم سلامت معنوی در نیمه نخست قرن نوزدهم، برخی بر این باور بودند که سلامت معنوی برآمده از دین است و دین می تواند متولی سلامت معنوی مردم باشد ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۹    
میان سکولاریسم و سکولار شدن تفاوت است. سکولاریسم یک مکتب فکری و ایده است که -براساس مبانی خود- اعتقاد دارد دین باید از سیاست یا جامعه جدا باشد.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۴۱    
سود این سخن ها و این نوع حرف زدن ها مستقیما به جیب کسانی می رود که تلاش می کنند چهره ای ناموجه از اصل دین و دین گرایی به نمایش بگذارند و متاسفانه صحنه دلخواه آنها با همین تندروی ها و ظاهراندیشی ها تامین می شود!
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه از لایحه ای که دولت فرانسه برای دفاع از ارزش های سکولاریسم در دست اجرا دارد انتقاد کرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مصداق سکولاریسم فقه این است که فقیه مأموریت اجرایی کردن فقه را از خود سلب کند و اجرای فقه را واگذار کند که ضرورتا آن ها نهاد یا افراد فقهی نیستند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بحران معنا، از معضلات و مشکلات عمیق روحی و معنوی بود که در برابر آدمیان خودنمایی کرد، به سبب غلبه نگاه مادی و کمی به مجموعه زندگی و هجوم سکولاریسم به زندگی بشر امروزی، به تدریج دریچه های آسمان بر روی آدمیان بسته شد و انسان خود را در عرصه تنگ مادی محصور دید که مدام دچار تغییر و زوال می شد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۱    
یکی از کابران انصاف نیوز به نام خلیل مهاجر ذیل خبر نگاه یک تحلیلگر ارشد به تاثیر فشار آمریکا بر قدرت گرفتن تندروها نوشت: استحکام [وضع موجود] ایران چه به صورت سکولاریسم و چه در این اواخر با دیدگاه مذهبی از یکسو محصول سیاست خارجی آمریکا و از جنبه مهم تر و تاثیر گزار تر به دلیل محافظه کاری و منفعت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: طبل رسوایی سکولاریسم با توهین شارلی ابدو به پیامبر اسلام بیش از پیش نواخته شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱    
آقای زائری در حساب توئیتری خود مطلبی را درباره روحانیت منتشر کرد که اگرچه ظاهر روشنفکری دارد، اما بوی سکولاریسم را به آسانی می توان از آن استشمام کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا زائری؛ فعال رسانه ای در یادداشتی نوشت: نمی دانم، اسمش را مهم نیست چی می گذارید! من به عنوان یک شهروند مسلمان از این که می بینم توی اخبار تلویزیون، همه به زبان عربی- آیه و حدیث می خوانند، اما در همان حال کارهایی که مسئولش بوده اند روی هواست آزرده می شوم! ...
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۹:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
شهر بیست/ رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن ابراز تأسف از عملکرد برخی از کشورهای اسلامی در برابر استکبار، جریان سکولاریسم را مسلط بر عرصه عمومی غرب دانست و گفت ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۲    
حجت الاسلام گریوانی با تأکید بر لزوم توجه به نسبت سنجی میان عرفان واره ها و معنویت اسلامی، گفت: ازآنجاکه جریان های معنوی به لحاظ تبارشناسی، مبانی و روش ها در فضای اومانیسم و سکولاریسم نضج یافته اند، با معنویت اسلامی متفاوت است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۲۲:۱۲    
حوزه/مدیر مدرسه سفیران هدایت حضرت ولیعصر (عج) بیجار گفت: روحانیون و طلاب از نفوذ جریان های حاشیه دار و غوغاسالار به حوزه ها جلوگیری کنند و اجازه ندهند افکار سکولاریسم و لیبرالسیم به صورت خزنده در این مراکز دینی جای خود را پیدا کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۰    
خراسان شمالی – حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: سند 2030 دربردارنده الگو های جهانی و آموزه های فرهنگ غربی است که مبتنی بر سکولاریسم بوده و در تضاد با فرهنگ اسلامی است.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نسیم آنلاین ؛ علیرضا فقیهی راد: تحجر و تجدد دو پرتگاه جهنمی هستند که در این سوی و آن سویِ صراط عدل دهان باز کرده اند...” هرکسی و در هر لباسی را به کام خود می کشد، پرتگاه جهنمی که برای ریش دارها و یقه بسته های متحجر ساخته شده است. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ - ۲۱:۴۰    
طرح مساله جدا بودن سیاست از روحانیت، موضوع تازه ای نیست. این مساله در زمان بنی امیه طرح شد و در زمان بنی عباس قوت گرفت. در این زمان های اخیر هم که دست های بیگانه در ممالک باز شد، آنها هم به این مساله دامن زدند، به طوری که مع الاسف بعضی از اشخاص متدین و روحانیون متعهد هم باورشان آمده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۶:۴۶    
مدیرعامل روزنامه صبح نو در مورد جریان های فرهنگی و رسانه ای گفت: حول 2 محور اسلام سیاسی و سکولاریسم چهار جریان رسانه ای سنت گرا، غربگرا، التقاطی و تحول گرا شکل گرفته است که جریان التقاطی پربسامدترین جریان رسانه ای بعد از انقلاب به حساب می آید.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اولاً منظور از آن درباره ی تفسیر قرآن و احکام و بیانگر حلال و حرام فقهی و دفاع در مقابل شبهات و ... است، ثانیاً ناظر به مسائل سیاسی، اجتماعی و حکومتی است چه آنکه برای اجرای بهتر و کامل تر احکام فقهی اسلام ناچار به برپایی حکومت دینی و حفظ و تقویت آن است (همان طور که امام خمینی اشاره کرده اند) و از ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۲۳:۳۶    
با قدرت گیری حزب ناسیونالیست و افراطی بهاراتیا جاناتا (BJP) (حزب مردم هند)، عملاً دولت هند در مسیر تبعیض های مذهبی گام برداشته و به اصول 15،25 و 30 از قانون اساسی هند (مصوب سال 1949) پشت پا زده است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین حجتی گفت: جامعه اسلامی با ولایت فقیه معنا پیدا می کند و تصور جامعه ای اسلامی منهای ولایت فقیه پوچ و بی معنا است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۳    
حوزه/ معاون تهذیب مدرسه سفیران هدایت خاتم الانبیاء (ص) سنندج با تاکیدبر ضرورت تقویت انقلابی گری در حوزه، گفت: تربیت طلاب انقلابی راه را بر سکولاریسم و لیبرالیسم می بندد.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
پارلمان مصر اخیراً قانونی تصویب کرد که طی آن اصلاحاتی در قانون چگونگی سازماندهی دارالافتاء این کشور انجام شود؛ مسئله ای که استقلال الازهر را زیر سؤال می برد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۲۰:۱۷    
محمد خاتمی و گروه همکار او، به اشکال مختلف سعی کردند در اصل ولایت فقیه محدودیت ها و چالش های نظری و عملی ایجاد کنند و از تأثیرگذاری و هدایت ولیِّ فقیه در جامعه بکاهند ...