سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۱:۵۰Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لیبرالیسم»

خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۶    
کمی به اطراف خود و تغییرات جهان و سردرگمی انسان ها توجه کنید. از نظر سیاسی و ایدئولوژیکی بشر تمام ایسم ها را از قبیل لیبرالیسم و کمونیسم آزموده و متحمل شکست های وحشتناکی شده است.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )؛ مراسم تحلیف دومین رئیس جمهور کاتولیک آمریکا، نمایشی کاملا آمریکایی-کاتولیک بود. کشیش یسوعی آیین نیایش را به جا آورد، رییس جمهور کلامی از سنت آگوستین نقل کرد و لحظاتی برای عبادت و ادای احترام به مریم مقدس سکوت کرد ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سید یاسر جبراییلی تحلیلگر مسائل سیاسی درباره صادرات نفت ایران در کانال تلگرامی خود نوشت: یکی از شگردهای لیبرالیسم ایرانی برای کسب قدرت و سپس القای کفایت، "تجارت وحشت" است ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۴    
اردبیلی گفت: کرونا فقط نام یک بیماری نیست، نام یک پدیده ی فرهنگی است که با سقوط بلوک شرق و فروپاشی آرمان شهرهای سیاسی و غلبه ی لیبرالیسم اقتصادی و حاکمیت نهیلیسم آغاز شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان به گفته فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، قلم و تفکر و اندیشه عامل پیروزی ما در جنگ با دشمن است و این عامل در اختیار اهل رسانه قرار دارد، لذا دقت و همراه سازی مخاطبین در این جنگ پیش دستانه بسیار مهم است.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
حمیدرضا ترقی تاکید دارد که مهم ترین تهدید نظام جمهوری اسلامی در یک دهه پیش رو مساله تهدید عناصر داخلی و خارجی است که مانع از تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۲    
نهضت آزادی و مهندس بازرگان پس از استعفای دولت موقت و بعد از آزادسازی خرمشهر، مواضعی رادیکال و تند علیه دفاع مقدس اتخاذ کرد و آن را می توان اولین گام ورود آنها به فاز تندروی دانست.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۳    
دیپلمات و سفیر سابق ایران در مکزیک، تحریم آستان قدس رضوی را کاری منطبق بر منطق آمریکایی دانست و آستان قدس را محور گسترش اسلام معرفی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری آنلاین امروز (دوشنبه) عنوان داشت واکنش کشورهای غربی به بازداشت ناوالنی به معنای انحراف از مسیر توجه به "بحران لیبرالیسم" است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه می گوید کشورهای غربی به داستان ناوالنی پر و بال می دهند تا توجه اذهان عمومی را از بحران لیبرالیسم منحرف کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۵    
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت واکنش غرب به بازداشت الکساندر ناوالنی ناراضی مخالف دولت روسیه به معنای منحرف کردن توجه ها از بحران لیبرالیسم است.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
برای مقامات نظامی و امنیتی آمریکا هیچ چیز به اندازه برگزاری بدون درگیری مراسم تحلیف اهمیت ندارد. در حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره، آمریکایی ها تصویری از یک دموکراسی ضعیف و شکننده را به نمایش گذاشتند و حالا نیروهای امنیتی نمی خواهند دوهفته بعد از این رخداد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : آلمان روز شنبه 27 دی ماه یک قدم به سوی عصر سیاسی جدید نزدیک شد؛ عصری که در آن دیگر نشانی از صدراعظم و بانوی آهنین آلمان نخواهد بود.این کشور که عنوان قدرت بزرگ قاره سبز را یدک می کشد، رهبر بعدی خود از حزب محافظه کار مرکل را انتخاب کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۱    
حمله هزاران نفر از طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره از لرزان بودن پایه های دمکراسی در کشوری حکایت دارد که مدعی صدور ارزش های لیبرالیسم و دمکراسی به دیگر کشورهای جهان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: حوادث کنگره و سرکوب مردم آمریکا همه مقدمه افول آنها و افول تمام تمدن هایی است که با مردم خود و ملت ها و مفاهیم مقدس بشری، اینگونه سلوک بکنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۴    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عاملی با تاکید بر این که رگبار تعارض در اندیشه لیبرالیسم غوغا می کند، گفت: غربی ها می گویند آزادی بیان مقدس است، ولی نمی گذارند کسی هولوکاست را نقد کند. می گویند تمام مذاهب در انجام آیین خود آزاد هستند، اما برای حجاب جریمه تعیین می کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سید رضا صدرالحسینی گفت: آنچه این روزها در امریکا در حال وقوع است نقطه سیاه دیگری در پرونده لیبرالیسم و نشان دهنده افول این تفکر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- شاگرد آیت الله مصباح یزدی گفت: آیت الله مصباح یزدی خلأ وجود شخصیت هایی مانند شهید مطهری و علامه طباطبایی را برطرف کرده بود اما متأسفانه هجمه سنگین تبلیغاتی دشمن آیت الله مصباح یزدی را تنها یک چهره سیاسی معرفی کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۱۶    
رونالد ریگان یک بار گفت: "اگر فاشیسم به آمریکا بیاید، آن را لیبرالیسم می نامند."
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل محمد مرندی در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو، روند کنونی در آمریکا را قابل پیش بینی دانست و تاکید کرد از گذشته هم عده ای اذعان داشتند که امریکا به سمت بحران پیش می رود. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۲۲    
اندیشکده بروکینگز نوشت: یک ملت متحیر نمی توانست خشونت اوباش را باور کند، هتک حرمت به ساختمان فدرال، و تلاش موقتاً موفق برای متوقف کردن روند قانونگذاری. این اولین بار پس از جنگ 1812 بود که کنگره اشغال شده بود، تنها این بار، آن یک دشمن خارجی نبود که فضا را اشغال کرده بود ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در حادثه حمله به کنگره هوادران ترامپ خود را مقصر نمی دانند؛ در این جامعه دو قطبی آنها لیبرال دموکرات ها و نحوه پوشش خبری را مقصر می دانند تا خود را قربانی جلوه دهند.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: تسخیر کنگره ایالات متحده شبیه یک خواب شیرین برای مخالفان نظام سرمایه داری و البته مثل کابوسی ترسناک برای شیفتگان لیبرالیسم در سراسر جهان بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ماجرای انتخابات جنجالی ریاست جمهوری آمریکا و حوادث بعد از آن و نحوه برخورد با اطلاعات مربوط به آن باعث شدند که مفهوم آزادی بیان و دموکراسی آمریکایی برای جهان به گونه ای شفاف تر نمایش داشته شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۰    
سرهنگ پاسدارجوادی شریف عنوان کرد: یکی از استراتژی های اصلی ایالات متحده آمریکا، حذف انقلاب اسلامی ایران است و هر یک از دولت های امریکا با یک روشی به دنبال رسیدن به این هدف هستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان با بیان اینکه آیت الله مصباح مرزبان و مبارز راستین اسلام مبین بود، گفت: انبیای عظام در کنار تبیین فرامین حق با دشمنان خدا و حقانیت دائم در مبارزه بودند و امروز هم وظیفه فقها که مرزبانان دیانت هستند مبارزه و مقابله با مکاتب الحادی و لیبرالیسم است.
رسا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۴۲    
خراسان شمالی - حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: مرحوم آیت الله مصباح یزدی در خط مقدم مبارزه و مقابله با تفکرات و مکاتب انحرافی و التقاطی و لیبرالیسم قرار داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: آیت الله محمدتقی مصباح یزدی خط مقدم مبارزه با تفکر و اندیشه مادی لیبرالیسم بود و این شخصیت فرهیخته زحمات زیادی در این زمینه متحمل شد.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش نما ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی، معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز، در آئین افتتاحیه مدرسه زمستانه حقوق کودک استان آذربایجان غربی با اشاره به سبک زندگی غربی ها ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۳۶    
به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، سیدمحمدعلی سیدحنایی، فعال در حوزه ی فرهنگ و سیاست و عضو تیم ملی سواد رسانه ای ج.ا.ا که توانسته استمدال نقره سومین دوره المپیاد سواد رسانه ای را اخذ نماید در یاداشت خود می نویسد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۰:۰۷    
حوزه/ قائم مقام مرکز تحقیقات علمی حکومت اسلامی گفت: لیبرالیسم دینی مبارزه مستقم با اعتقادات مردم پیدا نمی کند و کار آن تحریف اکادمیک اعتقادات مردم است ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۵:۵۴    
وبینار تخصصی تبیین مبانی اندیشه اسلام و لیبرالیسم با هدف تعریف مبانی اسلام و لیبرالیسم و بیان ارزش ها، شباهت ها و تفاوت های این دو مکتب، برگزار می شود.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۵    
درحالی که رسانه های غربی با پیدا کردن مصادیقی در زمینه خشونت علیه زنان در ایران به دنبال پرونده سازی و سیاه نمایی هستند آمار خشونت خانگی و به تبع آن خشونت اجتماعی که منبعث از نگاه لیبرالیسم به زن است نشانه ای آشکار از سلب آزادی و حق اجتماعی زن در کشورهایی نظیر فرانسه، انگلستان و... است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۱۹    
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به انتقام سخت خون سردار سلیمانی گفت: انتقام سخت، اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه است. رسوا شدن تفکر لیبرالیسم در کشور محصول خون حاج قاسم است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۰:۳۷    
سیدمحمدمهدی میرباقری در یادداشتی به بیان نکاتی در رابطه با مذاکره می پردازد و اظهار می دارد که ما باید گفتمانی براساس شعار های امام و رهبری شکل بدهیم و از جمله مطالب مهم این است که حتماً نگذاریم شعار های مثبت را کسانی که نسبتی با آن شعار ها ندارند تملّک کنند و معنا کنند! برای مثال ...
صدای ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۵:۰۳    
صدای ایران - متن کامل بیانیه دکتر حبیب اله گلمحمدی کارشناس و پژوهشگر روابط بین الملل به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را در زیر بخوانید. بسم الله الرحمن الرحیم نظریه مقاومت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۰:۱۴    
باری گوین ترجمه: محمد حسین باقی آن اندیشه عقل گرایانه نمی توانست محدودیتی برای مورگنتا داشته باشد که لیبرالیسم از میان رفته و از اوج آغازین خود سقوط کرده است. در قرن بیستم، این اندیشه وارد مرحله انحطاطی خود شد و به قواعد و انتزاعاتی مانند حقوق بشر یا قانونی بودن باور یافت ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۰۰:۰۴    
نو لیبرالیسم و ظهور حزب عدالت و توسعه در ترکیه / کتاب
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۲۳:۳۴    
فایل پی دی اف کتاب نئو لیبرالیسم تاریخ مختصر نوشته دیوید هاروی ترجمه دکتر محمود عبداله زاده در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
موف به هیچ وجه تلاش نمی کند فلسفه سیاسی خود و نقدهای موثر آن از لیبرالیسم را برحسب منطق درونی استدلال های هژمونی و استراتژی سوسیالیستی پیش ببرد. دلمشغولی اصلی او توصیف و درک فضای سیاسی بحران زده پس از فروپاشی نظام کمونیستی شوروی است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا جلائی پور، جامعه شناس در بادداشتی که در هفته نامه ی صدا منتشر شده است، نوشت: استاد گرامی، جناب دکتر مرتضی مردیهای عزیز، در یادداشت پای درس ملانصرالدین [ لینک ] به پست تلگرامی ام با عنوان لیبرال های ایرانی گرامی، لطفا لیبرالیسم تان را روزآمد کنید [ لینک ] پاسخ داده اند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۴    
به گزارش مشرق، سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی درباره طنازی برخی مسئولان برای آمریکا در توییتر نوشت: در فصل آخر تاریخچه لیبرالیسم ایرانی بنویسید در روزهایی که ایالات متحده آمریکا در حال احتضار بود، این جماعت همچنان چشم به چرخش خودکار رئیس جمهور آمریکا داشت و برای محتضر طنازی می کرد. ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۶:۳۵    
فرهنگ امروز/ بیخو پارخ با وجود اینکه میل در بسیاری از دیدگاه ها شبیه لاک بود اما لیبرالیسمش از چندین جنبه مهم با او متفاوت بود. لاک نظریه پرداز قانون طبیعی بود ولی میل یک فایده گرای قابل بود. لیبرالیسم لاک مسیحیت سکولار بود درحالی که میل جایگزینی سکولار برای مسیحیت می خواست ...
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: محمد قهرمانی تهیه کننده سینما گفت: مدیران پیرو مکتب لیبرالیسم کشور را در همه حوزه ها به عقب ماندگی کشانده اند؛ این لیبرال مسلکان همواره تابع دستورات دیکته شده غربی ها هستند و این بسیار تأسف بار است که ما شاهد حضور چنین مدیرانی هستیم.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۲۲:۳۵    
در دهه اخیر غول رسانه ای دستگاه تروریست پرور و ضد حقوق بشر صهیونیسم ، در سایه عجز و خستگی مفرط رسانه های داخلی ، ضعف اطلاع رسانی دولت ها و نبود شبکه ملی اطلاعات ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۱۰    
صادق زیبا کلام – استاد دانشگاه تهران – در واکنش به نامه ی محمدرضا جلایی پور درباره ی لیبرالیسم [لینک ] به انصاف نیوز گفت که از نظر او نویسنده توهین کرده است. بیشتربخوانید: لیبرال های ایرانی! لطفا لیبرالیسم تان را روزآمد کنید ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۳۵    
سید مجید حسینی استاد دانشگاه تهران و از منتقدین نظام آموزشی کشور در رابطه با وضعیت نظام آموزشی در بخش آموزش با خبرنگار بازار به گفتگو پرداخت. وی چنین عنوان کرد: لیبرالیسم میدانی است که در آن فقط طبقات بالا می برند ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۵    
اندیشۀ پویا: چند روز پیشتر محمدرضا جلایی پور نامه ای را خطاب به برخی افراد و احزاب و نشریات که به زعم او اتحاد لیبرال های ایرانی را تشکیل می دادند منتشر کرد که از آن ها می خواست درک خود را از لیبرالیسم روزآمدتر کنند و نگذارند نئولیبرال ها پرچم لیبرالیسم در ایران را به دست بگیرند [ لینک به نامه ] ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی درباره کینه تقی زاده ها از امام خمینی در توییتر نوشت: پروژه لیبرالیسم در ایران را تقی زاده ها با مشروطه خواهی کلید زدند ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
لیبرالیسم اقتصادی، عنوانی است که به یک نظام اقتصادی مبتنی بر سازوکار بازار آزاد اطلاق می شود که در آن، افراد مختار هستند با حق داشتن مالکیت خصوصی به مبادله آزاد کالاها بپردازند و نقش آفرینی دولت یا سایر نهادهای دیگر در تصمیم گیری های اقتصادی درون آن باید حداقلی باشد یا اصلا نقشی نداشته باشند.