چهارشنبه ۲۹ دیساعت ۲۰:۲۳Jan 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنبش دانشجویی»

جنبش دانشجویی طی چهار دهه اخیر همواره فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است؛ گاهی نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های مختلف برتصمیم گیری دولت مؤثر بوده و گاهی با شکست مواجه بوده و در هر حالت این حضور و فعالیت دانشجویان است که می تواند کورسوی امید را همواره برای بهبود شرایط زنده نگه دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ابعاد و ویژگی های شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی و اقدامات صورت گرفته در راستای گرفتن انتقام سخت و اخراج آمریکا از منطقه در گفتگو با فعالان دانشجویی حوزه بین الملل مورد بررسی قرار گرفت.
جنبش دانشجویی در محکومیت ترور شهید سلیمانی در فرودگاه بغداد مقابل سفارت سوئیس (دفتر حافظ منافع آمریکا) تجمع کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
جنبش دانشجویی در نامه ای به اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: با تصمیم گیری مناسب درباره ظرفیت پزشکی نگرانی ها را رفع کند.
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۲۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مجموعه مستند ستاره دار در قاب شبکه افق سیما نقش بست. به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، نقش جنبش دانشجویی در آگاه سازی جامعه و نیل ایران آن دوران به سوی انقلاب اسلامی بسیار پر رنگ است و به همین منظور این نیاز وجود دارد که این موضوع و تاریخچه آن برای آینده کشور ثبت شود تا ماندگار ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۶:۳۵    
جنبش دانشجویی جهاد جهش نسبت به توئیت رئیس سازمان پزشکی کشور، واکنش نشان داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رویترز: مردم شیلی روز یکشنبه 28آذر گابریل بوریک، رهبر سابق جنبش دانشجویی را به عنوان رئیس جمهور جدید خود انتخاب کردند. بوریک 35ساله در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با خوزه آنتونیو کاست، سیاستمدار راست گرا رقابت می کرد ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۲۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پیروزی تاریخی گابریل بوریچ، رهبر سابق جنبش دانشجویی اتفاقی تاریخی در شیلی بشمار می رود.بوریچ که در راس ائتلافی از حزب کمونیست تا چپ میانه رو قرارگرفته بود، توانست در 35 سالگی، رای بیش از 56 درصد از شهروندان را بدست بیاورد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
عصر ایران: "گابریل بوریک" نامزد مورد حمایت ائتلاف چپ های شیلی و یکی از رهبران جنبش دانشجویی در سال های گذشته، در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری شیلی با شکست دادن "خوزه آنتونیوکاست " رقیب راست گرایش، به عنوان رییس جمهوری منتخب شیلی دست یافت. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۷:۳۴    
سیاستمدار 35 ساله چپگرا و رهبر سابق جنبش دانشجویی شیلی در دور دوم انتخابات، به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور انتخاب شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مستند کوتاه صفیر به همت گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو پیرامون نقش تشکل ها و جنبش دانشجویی از گذشته تا امروز و با محوریت چالش های امروز جامعه و حاکمیت در ایران منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۵:۳۷    
تهران- ایرنا- آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری در مراسم گرامیداشت روز دانشجو کنار آن ها در دانشگاه صنعتی شریف نشست، دغدغه ها را حتی اگر شامل تندترین کنایه های سیاسی هم بود، شنید؛ به برخی پاسخ داد و از غلظت سیاه نمایی برخی گلایه کرد.
متاسفانه اداره آب منطقه ای ومجموعه ی مدیریتی استان درفضایی غیرشفاف و ابهام برانگیز و "نامحرم قلمداد کردن تشکل های دلسوز و مردم" بدون پاسخگویی در حال پیش بردن اهداف خود هستند ...
گام خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گام خبر: کارکرد جنبش دانشجویی در تبیین جایگاه آرمانخواهی و مطالبه گری کجاست؟ نمی شود نام دانشجو را بر زبان آورد؛ اما از شاخصه اصلی و اولین فرضیه اش چشم پوشاند.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
بعد از انتخابات 1400 یکی از بحث های مهم در جبهه اصلاحات ضعف بدنه اجتماعی اصلاح طلبان بود، در پیام آقای خاتمی برای کنگره حزب اتحاد ملت ایران هم بر نگاه جامعه محور احزاب تاکید شده بود، در این باره چه نظری دارید؟
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری کبنانیوز به مناسبت 16 آذر روز دانشجو، بین دو فعال اجتماعی و دانشجویی گفت وگویی ترتیب داده است. محسن جبارنژاد پژوهشگر اندیشه سیاسی و دانشجوی دکتری جامعه شناسی و محسن خرامین روزنامه نگار و فعال سیاسی دو طرف این گفت وگو هستند
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
معصومه محمدزاده، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص تأثیر حضور رئیس جمهور در میان دانشجویان اظهار کرد: شرایط کرونایی باعث ایجاد وقفه و رکود در دانشگاه و به تبع آن در جنبش دانشجویی شد. وی ادامه داد: سال گذشته هم که تحصیل و فعالیت های تشکلی دانشجوها به صورت مجازی بوده، تا حدی این رخوت [...]
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۹:۴۱    
سارا عاقلی (فعال دانشجویی) در برنامه تلویزیونی جهان آرا : جنبش دانشجویی امروز مسائلی را پیگیری و مطالبه می کند که یک دهه قبل، جزو مسائل فانتزی محسوب می شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۹:۳۵    
جواد دارا (فعال دانشجویی) در برنامه تلویزیونی جهان آرا : این مسئله را شاهد هستیم که برخی فعالان جنبش دانشجویی، فعالیت در این جنبش را نردبانی برای رسیدن به مقام و مسئولیت می دانند. آسیب جدی تر، این است که برخی، پیاده نظام جریان های سیاسی در دانشگاه شوند و پرچمدار آنها باشند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۲    
به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری نصیر از شهر قدس، عبدالله قاسمی پیربلوطی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یادمان شهید طهرانی مقدم دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت درباره نقش جنبش دانشجویی در فرهنگ و سیاست کشور اظهار کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۷:۳۵    
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زنجان به تاریخچه شکل گیری جنبش دانشجویی در کشور اشاره کرد و گفت: شکل گیری جنبش دانشجویی در کشور با ماهیت ضد استکباری، ضد سلطه، ضد دیکتاتوری و طرفدار عدالت همراه بوده و جنبش دانشجویی ایران از همان آغاز بر این مشی استوار است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
میزگرد بیداری دانشجویی در مواجهه با دولت ها به همت تشکل های دانشجویی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص روز دانشجو با دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشگاه آزاد و عضو هیئت علمی دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۹    
در چنین وضعیتی، بررسی حضور دختران در جنبش دانشجویی کمی سخت خواهد بود اما آنچه با این مقدمه قابل پیش بینی است این موضوع است که همانطور که جنبش دانشجویی به طور کلی نسبت به گذشته ی خود تضعیف شده است، به دنبال آن، فعالیت دختران نیز دچار تغییراتی مثبت و منفی شده که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
هرمزگان/ قلمنا-رئیس شورای شهر بندرعباس در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک روز دانشجو اظهارداشت: روز 16 آذر نقطه عطفی در تاریخ کشور و جنبش دانشجویی است این جنبش خود را در درون نظام تعریف می کند، آزادی خواهی و اعتقاد و باور به حق قانونی مردم ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۱:۱۴    
ایسنا/خوزستان مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: درست است که ماموریت دانشگاه در وهله اول علم و آموزش و فناوری است اما دانشجوی پویا، دانشجویی است که نسبت به مسائل روز واکنش نشان دهد و آگاهی داشته باشد و واکنش معقولی نشان دهد و سیاسی بیندیشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۱:۱۸    
بندرعباس- ایرنا- سرپرست امور پردیس های هرمزگان با گرامیداشت یاد شهدای 16آذر و دیگر شهدای دانشجو از جنبش دانشجویی به عنوان حرکت و جریانی مستمر و زنده یادکردو گفت: آرمان خواهی و مطالبه گری از مهم ترین ویژگی های جنبش دانشجویی است که همواره مورد انتظار و تاکید رهبرمعظم انقلاب می باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۱:۰۶    
با فرارسیدن روز دانشجو کاربران شبکه های اجتماعی ضمن گرامیداشت یاد شهدای این روز در مبارزه با استعمار، از آسیب های جنبش دانشجویی نوشتند. کاربران اذعان داشتند که جنبش دانشجویی اثرگذاری سابق خود را از دست داده و باید هویت و پیشتازی خود را با جهاد علمی و خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی بازیابد ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب همواره نگاه ویژه ای به دانشجویان و جنبش دانشجویی داشته اند و بیانات ایشان؛ در عرصه های مختلف چراغ راه جنبش دانشجویی بوده است. بر همین اساس و به بهانه روز دانشجو نگاهی به خصوصیات و مسئولیت های مهم جنبش دانشجویی از منظر رهبر انقلاب شده است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۹:۴۸    
به گزارش خبرگزار ی علم و فناوری از اصفهان ، رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان در نشست تخصصی جنبش دانشجویی جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار شد، با بیان این که دانشجو مخاطب نکات طلایی رهبری و ماموریت هاست ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۹:۴۵    
اقتصادنیوز: حزب توسعه ملی ایران اسلامی در اولین برنامه اتاق این حزب در کلاب هاوس برنامه ای با عنوان 16 آذرماه 1332،نگاهی به جنبش دانشجویی در ایران برگزار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به همت انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران مراسم روز دانشجو در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع دانشجو پیش گام در استکبارستیزی از سال 32 تا کنون و با حضور علی مهدوی دبیر تشکیل جامعه اسلامی دانشجویان فرهنگیان و جواد زمانی نسب مسئول بسیج دانشگاه علوم قضایی به روی آنتن رفت. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۵:۳۶    
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان نیز در مورد فعالیت جنبش دانشجویی گفت: جنبش دانشجویی می تواند به استانداری و مجموعه آن در جهت توسعه استان می تواند کمک کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۵:۲۷    
نوروزی گفت: جنبش دانشجو در تمامی صحنه ها جلوتر از سایر جنبش ها در حرکت بوده است و می تواند در زمینه های مختلف از جمله اجتماعی، حجاب، جمعیت و فرزندآوری سردمدار باشد و این موضوعات را به خوبی در جامعه تبیین کنند و باید از ظرفیت این افراد استفاده شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع دانشجو پیش گام در استکبارستیزی از سال 32 تا کنون و با حضور زهرا جوان دبیر سیاسی تحکیم وحدت به روی آنتن رفت. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا ظریفیان، استاد دانشگاه بر این باور است که جنبش دانشجویی طی سال های اخیر تحت تاثیر عوامل گوناگون در حالت تعلیق قرار گرفته است.
رهیاب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۰    
مسئول معاونت خواهران ناحیه بسیج دانشجویی خوزستان گفت: مهم ترین رسالت جنبش های انقلابی دانشجویی زنده نگه داشتن روح استکبار ستیزی در سطح جامعه است که دانشجویان بسیجی در راستای اعتلای انقلاب اسلامی تمام ظرفیت خود را در این خصوص به کار گرفته اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۴    
تهران- ایرنا- فعالان سابق جنبش دانشجویی معتقدند در شرایط کنونی این جنبش در وضعیت انفعال قرار گرفته و موجب هیچ تحرک تاثیرگذار اجتماعی در جامعه نشده و به جای ایجاد فضای مطالبه گری به سمت فضای منفعت گرایانه حرکت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۰    
16 آذر با مختصات شفاف ضد آمریکایی و ضد استبداد همه ساله محور اصلی جنبش دانشجویی شد.
598   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
سعید جلیلی در دیدار با دانشجویان دانشگاه شریف گفت: وقتی دشمن کشور ما را در عرصه های مختلف علمی و فناوری تحریم می کند، تحریم شکن این جنگ، دانشجویان هستند. جنبش دانشجویی نقش ویژه ای در شکستن تحریم دارد.
استانداری ایلام   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
⚡️استاندار ایلام در جمع دانشجویان دانشگاه ایلام: 16 آذر فرصتی برای مرور هویت تاریخی جنبش دانشجویی است/رسیدن به مرزهای علمی، فنی و تکنولوژیک نتیجه اعتماد به دانشگاه است/ دانشجویان رعایت اخلاق و تقوا را نصب العین فعالیت های خود قرار دهند/ ...
خبر دیشموک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۱:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
،آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز (سه شنبه) در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که با حضور نمایندگانی از دانشجویان و تشکل های دانشجویی برگزار شد، ضمن تبریک روز دانشجو افزود: جنبش دانشجویی و حساسیت هایی که آنان نسبت به مسائل علمی، مسائل کشور و تیزبینی و رصد هایی که دارند، برای همه دست اندرکاران می تواند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۳:۵۵    
سرهنگ موسوی گفت: 16 آذر روز استکبارستیزی و عدالت طلبی و نقطه عطف جنبش دانشجویی در ایران اسلامی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
صادقی گفت: جنبش دانشجویی اصیل نباید منفک از مردم باشد بلکه باید مطالبات توده مردم جامعه را پیگیری کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۳۱    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جنبش دانشجویی در ایران از نظر تئوری و تحولات سیاسی بسیار توانمند است. این جنبش متشکل از نیرویی مردمی بود که به پیروزی انقلاب اسلامی کمک کرده و به مرور افرادی از همین جنبش ها وارد حکومت شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله سعیدی که یک سال بعد در شکنجه گاه ساواک به شهادت رسید، در ادامه فرمودند؛ جنبش دانشجویی باید هدف مقدس و نجات بخشی را دنبال کند و تاکید کردند که راه نجات از شرّ آمریکا و رژیم شاه پیوستن به نهضت حضرت آیت الله خمینی است .
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۹:۰۵    
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی تردید نباید اجازه داد کسانی از سوی دشمن به درون جنبش دانشجویی نفوذ کرده و دانشجو را منحرف و حرکت سالم دانشجویی را به بیراهه ببرند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی روز سه شنبه در مراسم روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان، افزود: اگر جنبش دانشجویی دکترین قوی برای خود طراحی نکند در موضع گیری های سیاسی و اجتماعی نیز اشتباه عمل می کند ...