یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۷:۱۰Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنبش دانشجویی»

خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۰۸:۲۸    
خبرنامه دانشجویان ایران در گفتگو با علی منصوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یاسوج، و محمد جواد معتمدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم فنون دریایی خرمشهر به تببین نسبت جنبش دانشجویی با دولت چهاردهم پرداخته است که که در این گزارش می خوانید. ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
18 تیر 78 بخش جدانشدنیِ دوران سیاسی معاصر ماست و شاید نقطه عطف تحرکات جنبش دانشجویی در دوران پس از انقلاب باشد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه سال تحصیلی به پایان رسیده، اما فشار برای تنبیه دانشجویان و دانش آموزان حامی فلسطین در آمریکا کاهش نیافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۱۳ - ۱۲:۰۵   + ۹۸ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه شماری از اشخاص آمریکایی را به علت نقض حقوق بشر از طریق سرکوب دانشجویان و استادان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تحریم کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
امروز ظرفیت کشور ظرفیت بالایی است و راه حل در برابر چالش ها و مسائل در درون کشور موجود است؛ چنگ زدن به ریسمان دولت های غربی خیانت به این ملت است و باید دیپلماسی را بخشی از راه حل خود برای مسائل کشور بدانند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ - ۱۰:۳۲    
به گزارش خبرگزاری بسیج، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جیرفت، نشست تاثیر و نقش جنبش دانشجویی در انتخابات با حضور معاونت فرهنگی، مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت و دانشجویان در سالن کنفرانس ساختمان شهید سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان جیرفت برگزارگردید.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۷:۱۵    
درحالی که انتظار می رفت این روزها شاهد فعالیت پر تب و تاب جنبش دانشجویی باشیم، اما دانشگاه های کشور فضای سردی را در ایام انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تجربه کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست انتخاباتی با عنوان "تحول انقلابی؛ امتداد راه شهید جمهور" با حضور جمعی از ادوار و فعالین تشکل های دانشجویی در محل دفتر اتحادیه تحکیم وحدت برگزار شد.
جهت پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جهت پرس؛ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره ی چهاردهم ظهر امروز در دانشگاه تهران طی سخنانی اظهار داشت: ورود بنده به عرصه سیاسی از دوران دانشجویی بوده و بعد هم از طریق جنبش دانشجویی به عرصه سیاسی معرفی شدم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایران اکونومیست ، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تهران با بیان اینکه من توسط جنبش دانشجویی به عرصه سیاسی و مدیریتی کشور معرفی شدم، تصریح کرد: به علت دوقطبی های گسترده ای که طی سال ها اتفاق افتاد ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۲    
اگر بخواهیم جنبش دانشجویی را بررسی کنیم باید دو رویکرد مختلف چه در ایجاد تغییر و چه در مقاومتی که دربرابر تغییر وجود دارد را بررسی کنیم به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۷    
جنبش دانشجویی امروز آمریکا و غرب را با هیچ برچسبی نمی توان نادیده گرفت، زیر سوال برد و یا از اهمیت آن کاست، آن ها نه عضو گروه سیاسی هستند، نه بسیج دانشگاه امام صادق (ع)، نه حکومتی و نه هیچ ملاحظه سیاسی _ مذهبی یا ... نیستند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی می گوید: بحران اثرگذاری در تشکیلات دانشجویی جدی است. در این شرایط اگر هر تشکیلاتی بخواهد حمایت مصداقی از نامزدی داشته باشد، سخت است بخواهد خود را توسعه دهد. هر دانشجویی بخواهد عضو تشیکلاتی شود به صداقت در مسئله ای که مطرح کرده است توجه و اعتماد می کند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۲    
شکلگیری جنبش اعتراضی دانشجویان ایالات متحده امریکا، از دانشگاه کلمبیا در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی آغاز و طی دو سه هفته فراگیر شد. با این حال فراخواندن پلیس برای مقابله با دانشجویان منجر به تشدید خشونت در برخی از دانشگاه ها و جمعآوری چادرها و دستگیری و ضرب و جرح و زندانی کردن و محرومیت از ...
روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
دانشجویان ستاره دار، اخراج اساتید، شیوه نامه انضباطی جدید، تبعید تحصیلی و...، این ها بخشی از واژگانی است که دانشگاه و فعالان دانشجویی در طول یکی دو دهه گذشته با آن آشنا شده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۸:۲۲    
این نظام تحریم، ترور و کودتا به خودش دیده و همچنان پابرجا مانده است. شهادت آقای رئیسی به آن اتفاقات و ثبات بعد از آن عینیت بخشید.
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۱:۳۲    
در جریان جلسه رای اعتماد به وزیر راه و شهرسازی صداوسیما پخش زنده سخنان توانگر نماینده مخالف وزارت بذرپاش را قطع کرد. اما توانگر چه گفت که صداوسیما نمی خواست شنیده شود؟ آقای رئیسی نگذارید در جنبش دانشجویی با این انتخاب بذر ناامیدی پاشیده شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
زاکانی گفت: شهید چمران برای ما اسطوره بود. 62 ماه در جبهه بودم. بعد از توفیق جانبازی از واحد تخریب به اطلاعات عملیات رفتم. در بهترین دوره زندگی ام در بهترین نقطه برای خدمت به دین و میهن بودم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای سرنوشت ساز منتهی به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، جای خالی تبیین مبانی و پرداخت عمیق تر به مسائل سیاسی اجتماعی از سوی جنبش دانشجویی در بین جامعه بیش از پیش احساس می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۴:۴۰    
تفاوتی که جنبش دانشجویی باید با سایر افراد و نهاد ها داشته باشد این است که شاخص های مشخص شده باید متناسب با نیاز روز جامعه باشد و همچنین از آرمان های انقلاب اسلامی تبعیت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شکل گیری طوفان الاقصی در فلسطین که به رسوایی جهانی رژیم صهیونیستی انجامید، موج اسلام گرایی در غرب، جنبش دانشجویی فراگیر علیه اسرائیل و توفیقات روزافزون جبهه مقاومت حتی به اذعان غرب جزو آورده های انقلاب اسلامی است و نمی توان این واقعیت را کتمان کرد.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۵:۳۷    
به گزارش جام جم آنلاین ، جعفر قنادباشی با اشاره به اینکه نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکایی حامی مردم فلسطین به انتظارات ناگفته و نانوشته این فرهیختگان پاسخ داده است، افزود: به این شکل کارنامه و عملکرد جوانان حامی فلسطین توسط یکی از شخصیت های بزرگ مبارزه با رژیم صهیونیستی به نوعی تشریح شد ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ در بیانیه ای اعلام کرد: جنبش دانشجویی انقلابی، به عنوان سربازان امام و خادمین مردم، به تمامی نامزدهای انتخاباتی هشدار می دهد که وعده های دروغ و نشدنی ندهند.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، سید رضا صدرالحسینی درباره نامه اخیر رهبر انقلاب اسلامی خطاب به دانشجویان باوجدان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا افزود ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پس از اعمال فشارهای جنبش دانشجویی حمایت از فلسطین در آمریکا و اروپا برای تحریم کردن رژیم صهیونیستی به علت جنایت هایش در غزه، دانشگاه خنت بلژیک تمام روابط و همکاری های عملی خود را با دانشگاه های این رژیم تعلیق کرد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام قاسم خانی گفت: سالهای 93 و 94 رهبری معظم دو نامه نوشتند، نامه به جوانان اروپا و آمریکا. آن وقت کسانی هضم نمی کردند، بخشهایی از عمق مسئله را دریافت نمی کردند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مردم تایوان در اعتراض به احتمال تصویب قوانین اصلاحی بحث برانگیز که نظارت پارلمان بر ساختار اجرایی را بیشتر می کند، در خیابان ها دست به اعتراض زدند. نارضایتی از این اقدامات پیشتر باعث درگیری های خشونت آمیز در داخل پارلمان و برخی از بزرگ ترین اعتراضات تایوان شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: اهمیت دانشگاه در تربیت نیروهای متخصص و متعهد برای جامعه، نه تنها در سخن بلکه در عمل مورد توجه ویژه رئیس جمهور شهید بود. دیدارهای دانشجویی و تاکید بر زنده نگه داشتن جنبش دانشجویی در دانشگاه ها، نشان از اهمیت کلیدی نقش دانشگاه در نگاه ایشان بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دانشگاه های سرزمین های اشغالی نیز در ادامه جنبش دانشجویی در دانشگاه های آمریکا به اعتراضات علیه کابینه نتانیاهو پیوستند و خواستار توقف جنگ و آتش بس در نوار غزه شدند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
روح الله متفکرآزاد در گفت وگو با ایران اکونومیست در مورد دلیل احیای جنبش اعتراضی دانشجویی در دانشگاه های آمریکا علیه جنایات رژیم اسرائیل و استمرار آن از 18 آوریل به بعد (30 فروردین) اظهار داشت ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۰    
مشاوران کاخ سفید جایگاه دانشجوی معترض آمریکایی را به فعال ضدجنگ تنزل داده اند و تأثیر جنبش دانشجویی بر ستاد انتخاباتی بایدن را ناچیز جلوه می دهند؛ هم زمان نظرسنجی ها حاکی از دودستگی عمیق رأی دهندگان دموکرات و ریزش پایگاه مردمی حزب میان جوانان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
در سیزدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران، از دو دانشجوی غیر ایرانی و یا فعال در جنبش دانشجویی جهانی در موضوع فلسطین تجلیل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین طرح قانونی با موضوع تحریم مقامات و نهادهای دخیل در سرکوب جنبش دانشجویی معترض در آمریکا شد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل به تبیین پس لرزه های جنبش دانشجویی در ایالات متحده و برخی کشورهای غربی پرداخت و با اشاره به محکومیت قضایی ترامپ و مخدوش شدن چهره بایدن نزد افکار عمومی آمریکا گفت: آینده انتخابات آمریکا در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان امروز در حمایت از جنبش دانشجویان کشورهای آمریکایی و اروپایی در دفاع از ملت مظلوم غزه فلسطین تجمع کردند.
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۸    
ایران پرس: اعتراض های ضد صهیونیستی در دانشگاه های انگلیس با حمایت فزاینده دانشجویان از پویش اعتصاب غذا وارد مرحله تازه ای شده و فشارها برای قطع همکاری های آکادمیک با رژیم صهیونیستی را افزایش داده است.
تجارت جنوب آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار تجارت جنوب آنلاین، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در مراسم اختتامیه جام رسانه امید که با حضور رسانه های داخلی و خارجی صبح امروز در سالن همایش های بین المللی دانشگاه انقلاب اسلامی برگزار و تا یک روز دیگر ادامه خواهد داشت ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: عملیات وعده صادق خیزش و جنبش دانشجویی را به دانشگاه های سراسر دنیا کشاند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه اراک در مصلای بیت المقدس با اشاره به جنبش دانشجویی غرب در حمایت از فلسطین گفت: جنبش دانشجویان غرب امری مقدس است. دنیا علیه اسرائیل و حامیانش بیدار شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۵۷    
دانش آموزان در زمره گروه هایی هستند که به نقش آن ها در پیروزی انقلاب اسلامی کمتر پرداخته شده است؛ درحالی که این بخش از اجتماع، به ویژه در مرحله نهایی نهضت اسلامی، حضور پررنگی داشت و در بسیاری از اقدامات پیشرو به شمار می رفت ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه ژنو پس از شکست مذاکرات با دانشجویان حامی فلسطین از طرح شکایت کیفری برای تجاوز به حریم دانشگاه علیه این دانشجویان خبر داد و برای متفرق کردن آنان به پلیس متوسل شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۲    
رسانه های آمریکایی با هدف انحراف اعتراضات دانشجویی که در حمایت از مردم غزه برقرار است، مدعی شده اند که این اعتراضات در آمریکا از سوی نهادهای نزدیک به جورج سوروس حمایت مالی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
آمریکا به عنوان بزرگترین مدعی دموکراسی و حقوق بشر طی هفته های اخیر به شدیدترین شکل ممکن با جنبش دانشجویی حامی فلسطین برخورد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خبرگزاری ای ان پی هلند گزارش داد که پلیس این کشور امروز (دوشنبه) برای پایان دادن به تظاهرات حامیان فلسطین در دانشگاه آمستردام وارد عمل شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
نشریه The Cradle نوشت: تحولاتی همچون طوفان الاقصی ، حمله موشکی و پهپادی ایران و جنبش دانشجویی در سراسر جهان در حمایت از غزه موجب شد تا اندوخته های چند ده ساله رژیم صهیونیستی از قدرت سخت و نرم در مدت کوتاهی نابود شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی جانشین رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه جنبش دانشجویی آمریکا از نتایج عملیات وعده صادق است، گفت: زمانی اگر کسی در آمریکا درباره هولوکاست سوال می پرسید، مجازات می شد، اما امروز در دانشگاه های این کشور به زبان فارسی شعار ضد اسرائیلی سر می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در بیانیه ای از جنبش دانشجویی دفاع از مردم مظلوم غزه حمایت کرد.