جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۲:۳۰May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دموکرات ها»

جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۰    
به گزارش جماران ، نیویورک پست گزارش داد تا انتخابات ریاست جمهوری بعدی بیش از 1200 روز باقی مانده است، اما هرگز برای شروع برای آماده شدن زود نیست. پولیتیکو گزارش داد کمیته ملی دموکرات ها پرونده های تحقیقات سوابق بیش از 20 رقیب احتمالی کاندیدای جمهوری خواهان در سال 2024 - از رئیس جمهور سابق دونالد ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با اهداف آمریکا از مذاکرات وین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و با حضور دکتر آرش پاک اندیش، کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۶    
ظریف تلاش کرد با بزک کردن آمریکا، حساب این کشورِ حامی رژیم صهیونیستی را از رژیم صهیونیستی جدا کند! بعد از آن مُصر بود از دموکرات ها که در ایام اقامت در آمریکا بیشتر با آنها نشست و برخاست داشت، و مشخصا از اوباما چهره ای مثبت ترسیم و حساب آنها را از جمهوری خواهان جدا کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
بالاخره امریکایی ها کم کم دارند علنی اقرار می کنند که نمی خواهند همه تحریم ها را بردارند. لااقل 500 تحریم؛ آن هم به بهانه همیشگی حمایت ایران از تروریسم که البته شایسته خود امریکا و متحدانش است. یکی از سایت های خبری نزدیک به دموکرات ها از احتمال اینکه برجام هرگز احیا نشود خبر می دهد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
فارس : 53 تن از رهبران حزب دموکرات ایالات آمریکا با ارسال نامه ای از جو بایدن رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند که تحریم های دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ علیه ایران را لغو کند و به برجام بازگردد.
برترین ها / بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۰:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری هیل، 50 نفر از اعضای ارشد حزب دموکرات از جمله رهبران ایالتی، اعضای کمیته ملی این حزب و تنی چند از نمایندگان دموکرات کنگره طی نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از احیای برجام و لغو تحریم هایی که در دوران ترامپ علیه ایران وضع شده، حمایت کردند. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
53 دموکرات آمریکایی در نامه ای به بایدن، از تلاش کشورشان برای بازگشت به توافق هسته ای و لغو تحریم های ایران "قویا حمایت" کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۳۵    
هراس اسراییل از آن جهت است که مقامات این رژیم پس از مذاکره با دولتمردان جدید آمریکا از جمله شخص بایدن، احیای برجام را بسیار نزدیک می بیند، از اینرو دست به دامن لابی پرنفوذ خود در کنگره شده اند تا از این طریق مانع به نتیجه رسیدن متعادل مذاکرات وین شوند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا، در یک گزافه گویی آشکار که ماهیت دموکرات ها را نشان می دهد، گفت: توافق احتمالی جدید با ایران باید مسائل مربوط به برنامه موشکی، تروریسم منطقه ای و حقوق بشر راهم شامل شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا، در یک گزافه گویی آشکار که ماهیت دموکرات ها را نشان می دهد، گفت: توافق احتمالی جدید با ایران باید مسائل مربوط به برنامه موشکی، تروریسم منطقه ای و حقوق بشر را هم شامل شود(!)
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
کابوس قدرت طالبان در یک قدمی جامعه افغانستان احساس می شود و کاری هم از دمکراسی و ساختار سیاسی ناقص افغانستان ساخته نیست. در آستانه خروج نیروهای آمریکا و قدرت گرفتن طالبان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مردم کشورمان، یک بار ثمره بزک کردن چهره جان کری و وندی شرمن را در مذاکرات اولیه برجام مشاهده کرده اند. آیا این بار نوبت بزک کردن بایدن، سالیوان و بلینکن است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۱۱    
اگر به خاطرات اسدالله علم رجوع کنیم گویا اولین باری که محمدرضاشاه درباره کارتر حرف زد و نام او را به زبان آورد چنین روزی از اردیبهشت ماه 1355 بود. آن زمان کارتر نامزد پیشتاز دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری بیزنس اینسایدر از وجود اختلافاتی میان دموکرات ها بر سر برجام خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : تعدادی از قانونگذاران حزب دموکرات در کنگره آمریکا در حال تلاش برای جلوگیری از بازگشت دولت کشورشان به برجام هستند.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایلنا به نقل از پولیتیکو: در حالی که دولت بایدن گفت وگوهای غیرمستقیمی را در مورد برجام با ایران آغاز کرده ، جمهوری خواهان در حال تلاش برای اتخاذ رویکردهایی هستند که ورود مجدد بایدن به توافق را سخت تر و پیچیده کند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
آمریکایی ها همزمان با مذاکرات هسته ای تلاش جدیدی را برای فشار بر تهران آغاز کرده اند که مبدا آن را باید در مرزهای مشترک ایران و عراق و استان دیاله جست وجو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۰:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
یک نشریه آمریکایی در گزارشی با بررسی اقدام دولت آمریکا برای احیای توافق هسته ای با ایران، نوشت که دولت بایدن با مانع تراشی هایی از سوی جمهوری خواهان و برخی دموکرات ها برای بازگشت به برجام مواجه است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دموکرات ها معتقدند که در یک فضای شفاف که در آن قواعد حقوقی، فنی و کارشناسی اصالت داشته باشند، جایی برای مانور واشنگتن در بازگشت به برجام باقی نمی ماند. رئیس جمهور آمریکا به وضوح آگاه است که آن ها بابت خروج ترامپ از برجام، حکم مجرم و عامل برهم زننده توافق را دارند.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۲۲:۰۹    
شهید حمید عربنژاد از رزمندگان دلاوری بود که با فرماندهی خود توانست مهاباد را از تصرف کومله و دموکرات ها در آورد، او در دوازدهم اردیبهشت 1361 در فرسیه و در عملیات بیت المقدس به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
لابی عربستان در آمریکا به دنبال خشم واشنگتن از کشورش به دلیل سقوط قیمت نفت و نیز پیروزی دموکرات ها در انتخابات ایالات متحده، به روش های جدیدی برای اعمال نفوذ در آمریکا روی آورده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۵:۵۷    
استاد دانشگاه ملی اوراسیا گفت: به نظر می رسد که روسیه بالاترین سطح تهدید را در 30 سال گذشته در سیاست خارجی تیم رئیس جمهوری آمریکا کسب کرده است و طبیعتاً آنها به این می اندیشند که چگونه روابط خود را در زمان صلح با مسکو مدیریت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۹:۲۴   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه ای مدعی شد، وزیر امور خارجه دولت اسبق آمریکا به ایران می گفت با دولت وی توافق نکنند تا شاید دموکرات ها پیروز شوند و به توافقی شیرین برسند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
جمهوری خواهان تگزاس مانند هم حزبی های خود در جورجیا در تلاش هستند تا با تصویب قوانین در مجلس ایالتی، دسترسی رای دهندگان شهری را محدود و در نتیجه از نرخ مشارکت حامیان حزب دموکرات بکاهند، و از این طریق برای بازپس گیری اکثریت کنگره و حتی کاخ سفید از چنگ دموکرات ها اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی در گزارشی به بررسی پدیده عدم تمایل نظامیان آمریکایی و خانواده های آن ها به دریافت واکسن کرونا و پیشنهاد دموکرات ها برای اجباری کردن واکسیناسیون برای نظامیان این کشور پرداخت.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
با روی کار آمدن دولت بایدن شرایط بیش از پیش نیازمند تغییر بود. دموکرات ها که همواره تلاش دارند تا با رعایت برخی ظواهر خود را ملتزم به رعایت حقوق بشر نشان دهند، فشار ها علیه ریاض در موضوع یمن را افزایش دادند و همین امر موجب شد، سران عربستان سعودی برای پایان دادن به این مخاصمه 6 ساله به تکاپو بیفتند.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
پیش از واکنش دموکرات ها به اظهارات ظریف، جان کری با انتشار مقاله رویترز به نوعی نشان داده بود که اطلاعات اشاره شده محرمانه نبوده و رسانه ها قبل تر آن را منتشر کرده بودند. اما واکنش او موج حمله جمهوری خواهان را کم نکرد. هرچند در مقابل دموکرات ها نیز به حمایت از جان کری پرداختند ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۲۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رُز مک گوان هنرپیشه هالیوودی به شبکه فاکس نیوز گفت: دستگاه تبلیغاتی رسانه ها با قرار دادن مردم آمریکا در برابر یکدیگر، کشور را از هم پاشیده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۹:۳۰    
امین رضایی بعد از گذشت حدود سه ماه از ورود جو بایدن به کاخ سفید، سیاست ایالات متحده آمریکا در قبال توافق هسته ای روز به روز در حال محرز شدن است. علیرغم تمامی انتقادات دموکرات ها به سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ، دولت جو بایدن تقریباً همان استراتژی را با اندکی تغییر پیگیری کرده است. ...
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حواشی انتشار فایل صوتی ظریف، وزیر خارجه ایران نه تنها در داخل همچنان ادامه دارد بلکه پای آن به آمریکا نیز رسیده است و حالا جمهوری خواهان در کنگره ایالات متحده علیه دموکرات ها و به خصوص جان کری موضع گرفته و می گویند که او باید استعفا دهد. ادامه دارد.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۳:۳۹    
رئیس جمهور آمریکا، در بیانیه ای نسل کشی ارامنه در سال 1915 را به رسمیت شناخته است؛ این اقدام با واکنش تند ترکیه و استقبال نخست وزیر ارمنستان روبه رو شده است. به نظر می رسد این بیانیه، تنها یکی از نشانه های مسیر ناهموار روابط ترکیه و آمریکا در دوره دموکرات ها باشد. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۳:۴۲    
نماینده مردم چابهار در مجلس عنوان کرد: انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دموکرات ها و نحوه رویکردی که آن ها اتخاذ کرده اند هم و فرسایشی شدن جنگ در یمن و شکست های متعددی که سعودی ها در این جبهه داشتند در تغییر موضع عربستان و روی آوردن به سمت ایران موثر بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۶:۳۹    
تحلیلگر مسائل آمریکا گفت: دولت آمریکا به دنبال آن است تا با به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه به بندبازی رئیس چمهوری ترکیه در سیاست خارجی پایان دهد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اندیشکده بروکینگز در تحلیلی از رقابت نزدیک و شدید سیاسی و اقتصادی ایالات متحده با جمهوری خلق چین در دوران دموکرات ها در آمریکا نوشت: بایدن برای مبارزه با قدرت فزاینده پکن با دیگر کشورها متحد می شود و از ظرفیت آن ها استفاده کند.
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
انتخاب: واشنگتن پست نوشت: مذاکرات هسته ای با ایران برای جو بایدن بسیار تعیین کننده است؛ موضوعی که باعث سردی روابط بین بایدن و اسرائیل، به عنوان متحد سنتی آمریکا شده است. ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دموکرات ها خر را به دلیل اندرو جکسون هفتمین رئیس جمهور تاریخ آمریکا از حزب دموکرات به عنوان نماد خود اتخاذ کردند که به دلیل شعار محبوبش اجازه دهید مردم حکومت کنند علناً به خر ملقب شد. کمیته ملی دموکراتیک در سال 1848 رسماً ایجاد شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
در پی گناهکار شناخته شدن پلیس قاتل یک شهروند سیاه پوست در آمریکا، جمهوری خواهان این کشور دموکرات ها را به مداخله در امور دادرسی متهم کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری "پانچبول نیوز" به نقل از اسناد و مدارک کمیسیون فدرال انتخابات گزارش داد، بسیاری از دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا که در جریان روند استیضاح دوم دونالد ترامپ و دادگاه متعاقب آن علیه وی رای داده بودند ...
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۰:۵۶    
اکثر دموکرات ها و جمهوری خواهان می دانند که بایدن کاتولیک است، در مورد نقش دین در زندگی خصوصی و عمومی او اختلاف نظر عمیقی دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: تفاوتی بین بایدن و ترامپ و یا دموکرات ها و جمهوری خواهان وجود ندارد، چون راهبرد کلی آنها نسبت به جمهوری اسلامی تغییر نمی کند بلکه فقط شیوه ها و تاکتیک های آنها تغییر می یابد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس در توئیتی به ترور شهید فخری زاده و انفجارات نطنز بعد از حضور بایدن اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
گروهی از نمایندگان دموکرات روز پنجشنبه قصد دارند طرحی را برای افزایش تعداد اعضای دیوان عالی ایالات متحده پیشنهاد کنند.
الف   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
این روزها بیش از همیشه بحث بازگشت آمریکا به برجام قوت گرفته است؛ موضوعی که فی النفسه بد نیست اما عدم توجه به همه ابعاد آن می تواند باعث هزینه هایی چه بسا حتی بیشتر از خروج آمریکا از برجام به کشور متحمل نماید. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۲۷    
امیرعلی ابوالفتح کارشناس مسائل آمریکا موضوع برجام و احیای آن یا درست تر بگویم چگونگی احیای آن یک موضوع پرچالش و پرمناقشه است و از این رو در داخل آمریکا و حتی حلقه نزدیکان جو بایدن و بین دموکرات ها اختلاف نظرهایی پیرامون مذاکرات ایران و آمریکا و احیای برجام به چشم می خورد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۵۹   + ۳۵ سایت دیگر  
نامزدی وندی شرمن، دیپلمات کهنه کار 71 ساله، برای معاونت وزارت خارجه آمریکا به دلیل نقش او در توافق هسته ای شش قدرت جهانی با ایران موسوم به برجام در سال 2015 با مخالفت بسیاری از جمهوریخواهان و تعدادی از دموکرات ها روبرو شده بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۸   + ۳۸ سایت دیگر  
بیست و هفت سناتور دموکرات از تلاش های جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای بازگشت به برجام و کاهش تحریم ها علیه ایران حمایت کردند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جهان نیوز، چندی پیش خبرگزاری فارس در خبری اختصاصی نوشت: با تغییر هرم قدرت در ایالات متحده آمریکا و روی کار آمدن جو بایدن نامزد دموکرات ها در کاخ سفید ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۷    
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: دولت با قرار دادن برجام به عنوان نقطه ثقل حوزه سیاست خارجی و اقتصاد کشور، دموکرات ها و جمهوری خواهان آمریکا را درباره استمرار بازی ضدایرانی، مصمم تر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: بر خلاف جمهوری خواهان، دموکرات ها معتقدند با برجام بهتر می توان ایران را به منظور عدم دسترسی به بمب هسته ای، کنترل کرد. بنابراین من فکر می کنم آمریکایی ها برای احیای برجام حاضر باشند تحریم های وضع شده در زمان ترامپ علیه ایران را لغو کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
میچ مک کانل رهبر اقلیت جمهوری خواه سنای آمریکا و سناتور میت رامنی، تصمیم جو بایدن رییس جمهوری را برای تجدیدنظر در ترکیب دیوان عالی به عنوان توطئه و حمله چپ بنیادگرا به قوه قضائیه این کشور به شدت محکوم کردند.