جمعه ۱۱ اسفندساعت ۲۲:۰۳Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوکراین»

خبرگزاری مهر   ۱۴ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
دولت آمریکا از متحدان خود خواسته تا طرح مصادره اموال خارجی روسیه به نفع اوکراین را طی ماه های آتی نهایی کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
هفتصد و بیست و سومین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
نخست وزیر مجارستان با یادآوری این نکته که زمان در جنگ اوکراین به ضرر کی یف و حامیان غربی اش عمل می کند، به اوکراین توصیه کرد هرچه سریع تر با روسیه وارد مذاکره شود.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یک ژنرال بازنشسته سرویس اطلاعات خارجی روسیه تاکید کرد که ناتو مستقیماً در درگیری اوکراین علیه روس ها دخالت دارد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه اظهارات غرب درباره اعزام نیرو به اوکراین مسئله ای جدی است، گفت نه تنها مزدوران داوطلب، بلکه نیروهای عضو ارتش های غرب نیز در اوکراین حضور دارند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مارک روته، نخست وزیر هلند روز جمعه توافقنامه امنیتی 10 ساله ای را با مقامات اوکراین امضا کرد.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز جمعه اعلام کرد که خلبانان این کشور درحال تمرین حمله به اهداف مورد نظر با استفاده از جت های جنگنده اف-16 هستند.
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا و متحدانش نیروی نظامی خود را در اوکراین دارند.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع کانادا می گوید که این کشور آماده اعزام نیروی نظامی به اوکراین است ولی این نیروها در جبهه های جنگ حضور نخواهند داشت.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بنا به نتایج یک نظرسنجی، اکثر مردم فرانسه مخالف اعزام نیروی نظامی به اوکراین هستند.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش اوکراین متحمل تلفات سنگین نظامی و تسلیحاتی شده است.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که انگلیس آشکار و پنهان در جنگ اوکراین مشارکت دارد.
به گفته رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه آمریکا بیش از 12 پایگاه جاسوسی در اوکراین دارد.
براساس توافقنامه بین اوکراین و روسیه در استانبول ترکیه، کی یف از پیوستن به ائتلاف های نظامی مانند ناتو منع می شد، اما اجازه داشت به سمت عضویت در اتحادیه اروپا حرکت کند.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد در صورت شکست اوکراین، روسیه دیگر کشورهای شرقی ناتو را هدف قرار می دهد.
در جریان بالا گرفتن بحث ها درباره پیشنهاد فرانسه درباره اعزام نیرو به اوکراین صدر اعظم آلمان اعلام کرده که انگلیسی ها و فرانسوی ها مدتهاست که در این منطقه حضور دارند.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر جمهوری چک اعلام کرد که ایده اعزام نظامی به اوکراین مورد توجه کشورهای اروپایی نیست.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور در هفت روز گذشته دو جنگنده و صدها پهپاد ارتش اوکراین را سرنگون کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۷ ساعت پیش    
طبق نظرسنجی ها اکثریت قریب به اتفاق در فرانسه پیشنهاد مکرون برای اعزام نیرو به اوکراین را رد کردند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین گفت، دخالت مستقیم نظامی انگلیس در اوکراین هرگز مخفی نبود، اما یکی از رسانه های انگلیسی اکنون آشکارا به آن اعتراف کرده است.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد که اظهارات اخیر وزیر دفاع آمریکا درباره جنگ اوکراین، درستی عملیات نظامی روسیه در اوکراین را تأیید می کند.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش    
وزیر خارجه فرانسه اظهارات رییس جمهور این کشور درباره اعزام نظامی به اوکراین را رد کرد.
خبر فوری   ۸ ساعت پیش    
کلیپی از تمرینات نیروهای ویژه از نیروی دریایی جمهوری آذربایجان منتشر شده است که حاوی نکته جالبی است، در بخشی از این کلیپ نیروهای باکو با استفاده از کوادکوپترهای تجاری در نقش بمب افکن، خمپاره ها را به سمت خندق های دشمن رها می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
ارتش انگلیس آماده سازی سربازان خود را برای نبرد های موضعی و موقعیتی در سایه جنگ در اوکراین آغاز کرده است.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
وزیر خارجه فرانسه در یک ایستگاه رادیویی اعلام کرد، بر خلاف گفته های ماکرون، فرانسه مایل نیست سربازی به اوکراین اعزام کند.
خبرگزاری برنا   ۹ ساعت پیش    
علیرغم اظهارات رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون مبنی بر احتمال اعزام نیروی نظامی به اوکراین، وزیر خارجه این کشور استفان سیجورنی چنین تصمیمی را رد کرد.
فایننشال_تایمز در صفحه نخست خود نوشت: ولادیمیر پوتین صریح ترین تهدید خود را درباره استفاده از سلاح های هسته ای از زمان آغاز جنگ در اوکراین انجام داده است.
ایستنا   ۹ ساعت پیش    
نه خبر کوتاه از دنیای مخابرات و ارتباطات جهان ICTna.ir – در این بخش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)؛ مروری میکنیم به اخبار کوتاه اما قابل توجه صنعت ارتباطات و مخابرات جهان! ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان بار دیگر تاکید کرد که مخالف تامین موشک های کروز دوربرد تاروس به اوکراین است چون اگر این موشک ها به طور متناسبی برنامه ریزی نشوند، ممکن است به اهداف در مسکو برخورد کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۲    
گروه بین الملل: عوامل جلب نیرو برای ارتش روسیه، با فریب دادن ده ها شهروند هندی، آنها را برای جنگ در کنار سربازان روس به اوکراین فرستاده اند. دست کم یکی از این افراد در حمله موشکی در جبهه جنگ در اوکراین کشته شده است. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۷    
در سال 1795 میلادی (سال 1174 هجری شمسی) ، فیلسوف آلمانی امانوئل کانت ، اندیشه ی صلح همیشگی را مطرح کرد که نظریه ای است ، بر مبنای آن چه اکنون حاکمیت قانونش می نامند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۰:۰۴    
کمیسر حقوق بشر روسیه اعلام کرد: اجساد قربانیان سقوط هواپیمای ایل-76 به اوکراین منتقل می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا بر این باور است که اگر اوکراین در جنگ تمام عیارش با روسیه شکست بخورد، ناتو با مسکو وارد جنگ خواهد شد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۹:۳۶    
چند روز بعد از آن که رئیس جمهوری فرانسه احتمال اعزام نیروی نظامی از کشورهای غربی به اوکراین را رد نکرد، رئیس جمهوری روسیه هشدار داد که چنین اقدامی می تواند آغازگر یک جنگ هسته ای شود ...
یزد فردا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یزدفردا: نماینده ویژه وزارت خارجه روسیه گفت روسیه مصلحت می داند که نیروهای مسلح اوکراین (AFU)، سرویس امنیت اوکراین (SBU) و اداره اصلی اطلاعات وزارت دفاع اوکراین (HUR) را به عنوان سازمان های تروریستی به رسمیت بشناسد و فقط موضوع زمان مطرح است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر چک گفته که هیچ کشور اروپایی به دنبال اعزام سرباز و نیرو به اوکراین نیست.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۸:۱۲    
دونالد ترامپ پی در پی از اوکراین، متحدان ایالات متحده و به طور کلی از تعامل بین المللی انتقاد می کند، این دیدگاه از سوی حامیان او و رسانه های راست گرایش پوشش داده می شود و به همین دلیل تعداد آمریکایی هایی که معتقد هستند حمایت واشنگتن از اوکراین بیش از حد بوده، در حال افزایش است.
نواندیش   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۶:۴۲   + ۲۸ سایت دیگر  
انتخاب؛ رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس دهم به اظهارات امیرعبداللهیان مبنی بر اینکه مذاکرات هسته ای در یک مقطع به دلیل شرایطی که در اوکراین پیش آمد تحت تاثیر فضای جنگ قرار گرفت واکنش نشان داد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۶:۰۷    
روس ها ویدئویی از هدف قراردادن یک تلار سامانه پدافندی بوک-ام1 اوکراینی در منطقه سومی اوکراین در نزدیکی مرز کورسک روسیه منتشر کردند. تلار بوک-ام1 اوکراینی که مسلح به یک موشک پدافندی نیز بود، به همراه یک تانکر سوخت رسان در آشیانه ای که قبل از جنگ برای نگهداری تجهیزات کشاورزی استفاده می شد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در حالی که جنگ روسیه در اوکراین وارد سومین سال خود شد، بن بست ظاهری در میدان نبرد، تغییرات تعیین کننده را می پوشاند. جبهه اصلی جنگ اکنون سیاسی است و ولادیمیر پوتین شرط بسته که اختلافات و تردیدها در غرب، پیروزی که او نتوانسته در میدان به دست آورد، از آن خود کند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از تاس، امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه که اظهارات اخیرش درباره اعزام احتمالی نیرو از غرب به اوکراین، با واکنش منفی مقامات غربی مواجه شده بود، می گوید که کاملا عامدانه درباره اعزام نیرو به کی یف حرف زده است! ماکرون در جریان بازدید از دهکده المپیک در حومه پاریس، در جمع [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادنیوز: سال 1973 برای ارتش آمریکا بسیار مهم بود. ارتش این کشور از ویتنام ضربه خورده و در هم شکست. در ژانویه، وزیر دفاع پایان خدمت اجباری را اعلام کرد. دو ماه بعد آخرین نیروهای رزمی ویتنام را ترک کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۳:۲۳    
تهران- ایرنا- آنتی هاکانن وزیر دفاع فنلاند با بیان اینکه ما هیچ محدودیتی برای استفاده اوکراین از سامانه های دوربرد اهدایی قائل نیستیم، تاکید کرد: کی یف مجاز است با استفاده از تسلیحات اهدایی هلسینکی به خاک روسیه حمله کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
با گذشت زمان تمرکز ارتش به رقابت قدرت های بزرگ از سوی دشمنانی مانند چین و روسیه و تهدیدات ایران و کره شمالی تغییر کرده است. و جنگ در اوکراین نیاز به تاکید بیشتر بر سیستم های دفاع هوایی و توانایی های با تکنولوژی بالا را برای استفاده و مقابله با پهپادهای هوایی و دریایی نشان داده است. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: حمله روسیه به خاک اوکراین و تصرف چند شهر این کشور، تداعی کننده حاکمیت قانون جنگل بر روابط بین المللی است و مطابق آن، هر کشوری که قدرتمندتر است می تواند کشورهای دیگر را مورد تجاوز قرار دهد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۱:۴۰    
اطهر اینانلو، فعال رسانه در توئیتی نوشت: مسئله اعزام احتمالی نیروهای نظامی اروپایی به اوکراین مناقشه مربوط به جنگ اوکراین را وارد مرحله جدیدی کرده که می تواند خطرات غیرقابل پیش بینی برای جهان داشته باشد چنانچه رئیس جمهوری روسیه نیز امروز هشدار داد اگر این نظامیان غرب به اوکراین اعزام شوند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دونالد تاسک نخست وزیر لهستان از مذاکرات این کشور با اوکراین درباره بستن موقت مرز دو کشور در بحبوحه اعتراض های کشاورزان لهستانی خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به هشدار رئیس جمهور روسیه درباره اعزام نیروی نظامی از ناتو به اوکراین گفت: این نخستین بار نیست که شاهد چنین سخنان غیرمسئولانه ای از پوتین بوده ایم. این روش خوبی برای سخن گفتن رهبر یک کشور مسلح به سلاح هسته ای نیست.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین در واکنش به گفت وگوهای اخیر رهبران غربی درباره احتمال اعزام نیروهای ناتو به اوکراین صراحتا گفت: پیامدهای مداخلات احتمالی آن ها بسیار فجیع تر خواهد بود. آن وقت اقدامات ما و متحدان منجر به از بین بردن امنیت اروپا می شود و این برای همه خطراتی به دنبال خواهد داشت. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس آمریکایی درباره خطر اعزام نیرو های ناتو به اوکراین هشدار داد.