چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۲:۰۷Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آژانس بین المللی»

اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، ورود کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازرسی از مراکز هسته ای ایران قابل پذیرش نیست.
بلومبرگ در گزارشی به چهار سناریوی محتمل برای مذاکرات هسته ای و آثار احتمالی آنها بر بازار نفت پرداخته است.
سرانجام انتظارها برای رسیدن تقاضای نفت به سطح عادی پایان می یابد؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۱:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
بین محاسبات آژانس بین المللی انرژی (IEA) از ذخایر نفت جهان و آنچه در عرضه جهانی مشاهده کرده است، 200 میلیون بشکه نفت اختلاف وجود دارد.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد اوپک پلاس نمی تواند به تنهایی چالش های بازار نفت را حل کند زیرا جهان به سرمایه گذاری بیشتری در حوزه انرژی برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت نفت در آینده و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی دارد.
در روزهای اخیر، تنش های ژئوپلیتیک موتور محرک رشد بهای نفت خام بوده اند. این بار انفجار در خط لوله کرکوک عراق به جیهان ترکیه بهای نفت برنت را از 89دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدییت را از 87دلار در هر بشکه فراتر برد.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو شرکت گازپروم روسیه را به ایجاد اخلال در بازار گاز قاره اروپا متهم کرد. تهران – اقتصادبرتر – 29 دی 1400 به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری تاس، ینس استولتنبرگ در جریان سفر خود به آلمان، اعلام کرد که درباره پروژه نورداستریم -2 وحدتی در ناتو وجود ندارد و از قول فاتح بیرول ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی کرد با تاثیر اندک شیوع کرونای اُمیکرون بر تقاضا، عرضه در بازارهای جهانی نفت محدودتر از تصور قبلی به نظر می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد بهبود اقتصادها از بحران کرونا تقاضا برای برق را 6 درصد در کل دنیا در سال گذشته میلادی بالا برده که بیشتر آن از انرژی های غیر تجدیدپذیر مثل زغال سنگ و گاز تأمین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۱:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اتهامات مطرح شده از سوی آژانس بین المللی انرژی علیه مسکو مبنی بر این که عمدا از عرضه گاز به اروپا خودداری کرده و باعث بالا رفتن قیمتها شده است را رد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۰:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
شانا: الکساندر نواک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا- 1اعلام کرد که گازپروم و روسیه در بحران انرژی در اروپا مقصر نیستند. به گزارش خبر گزاری تاس، وی گفت: بی شک از اظهارنظر فاتح بیرول ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد طی چند سال آینده ممکن است شاهد کم رنگ شدن رشد تقاضای برق در بازار جهانی باشیم، اما در صورتی که شاهد افزایش بهره وری در حوزه مصرف سوخت نباشیم این مسئله باعث آلودگی بیشتر هوا در جهان خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال 2021 رشد کرد و به 1500 تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال 2010 و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
جن ساکی به رغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و تایید آن بارها از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اجازه نخواهد داد، ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کند.
نواندیش   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
نواندیش: دو سناریو در مورد بازار نفت در سال جاری محتمل است.نخست، آژانس بین المللی انرژی و برخی دیگر انتظار دارند در سال پیش رو عرضه از تقاضا پیشی بگیرد و ذخایر استراتژیک هم بازسازی شوند. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری سالیانه خود گفت: مذاکره کنندگان مجربی در وین حضور دارند که جزئیات دقیقی را مورد بررسی قرار داده اند و پیشرفتی که حاصل شده بسیار زیاد است و امیدواریم همین روند ادامه یافته و توافق حاصل شود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه ضمن ابراز امیدواری نسبت به پیشرفت در مذاکرات هسته ای ایران گفت: ایران در همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی باید جدی تر عمل کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس آژانس بین المللی انرژی عقیده دارد کاهش عامدانه عرضه گاز روسیه به اروپا عامل کمبود گاز و بالا رفتن قیمت برق در این قاره است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه فرانسه با ادعای اینکه ایران برنامه هسته ای خود را تا مرحله "پیش از نهایی شدن" پیش برده است اذعان کرد که ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
34 نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر کتبی به رئیس جمهور خواستار توضیح درباره علت اجازه به آژانس بین المللی انرژی اتمی برای نصب دوربین های جدید در مجتمع هسته ای تسا شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۹    
تهران - ایرنا - آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد میزان برق تولید شده از محل منبع زغال سنگ در سال 2021 با رشد 9 درصدی به رکورد جدیدی رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۰۰:۲۴    
دنیای اقتصاد : در بحبوحه دور هشتم مذاکرات احیای برجام، نماینده عربستان سعودی در آژانس بین المللی انرژی با هیات های برجامی دیدار و گفت وگو کرد. نماینده عربستان در این دیدارها خواستار عدم از دست دادن فرصت برای رسیدن به راه حلی شده که امنیت و ثبات منطقه را حفظ کند ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سیدمصطفی عموزاده، مدیر ساخت شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران: امنیت عرضه پایدار انرژی برق موضوعی حیاتی است و آژانس بین المللی انرژی تخمین می زند که 1.4 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی باید بین سال های 2010 تا 2035 (معادل 33 تریلیون دلار در 25 سال) در سیستم انرژی سرمایه گذاری شود. ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی از جایگزینی دوربین های نصب شده در مجتمع تسا در کرج تا پیش از پایان سال 2021 خبر می دهد. استفانی لیختن اشتاین ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۳:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
استفانی لیختن اشتاین خبرنگار مستقر در وین اعلام کرد سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به او گفته که این نهاد تا پایان دسامبر 2021 کار نصب دوربین های جایگزین دوربین هایی که از مجتمع تسا در کرج خارج شده بودند را به انجام رساند.
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۲۳:۵۳    
به گزارش جماران؛ میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین به طور جداگانه با معاون وزیر خارجه کره جنوبی، نمایندگان تروییکای اروپا در مذاکرات وین و نماینده عربستان در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت و گو کرد. روند مذاکرات رفع تحریم ها محور مشترک این دیدارها بوده است. ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۹:۴۵    
خبرمهم: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت حصول توافق با آژانس بین المللی انرژی اتمی امکان پذیر است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۵:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
نشریه پولیتیکو در گزارشی درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و مسائل مربوط به لغو تحریم ها و اقدامات هسته ای نوشت: در حالی که راستی آزمایی امور بخش هسته ای توافق توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود، هیچ نهاد مشابهی وجود ندارد که بر موضوع تحریم ها نظارت کند ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۸:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مصرف برق در کشور به دلیل تعرفه گذاری اشتباه فاصله معناداری با سایر نقاط دنیا پیدا کرده است. به طوریکه بر اساس گزارشات آژانس بین المللی انرژی شاخص های سرانه مصرف برق خانگی در ایران 6 برابر میانگین جهانی و 7 برابر کشوری نظیر ترکیه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
با آغاز سال میلادی جدید، تغییراتی در لیست مواد ممنوعه آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) ایجاد شد.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مهدی مطهرنیا، استاد دانشگاه و آینده پژوه سیاسی گفت: لغزندگی مذاکرات می تواند منجر به یک تصمیم بزرگ شود: عقب نشینی تهران و یا عقب نشینی واشنگتن.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۸:۴۳    
محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی گفت: تعاملات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در چارچوب ضوابط فنی و مقررات است
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته ای ایران بازدید کرده اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده اند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، چندی پیش بود که نمایندگانی از آژانس بین المللی تست (ITA) به ایران آمدند تا از وزنه بردارانی که نامشان در حوضچه آنتی دوپینگ وادا قرار دارد، تست دوپینگ بگیرند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مذکرات وین می تواند منجر به یک تصمیم بزرگ شود: عقب نشینی تهران و یا عقب نشینی واشنگتن. یا در حالت دیگر عقب نشینی آشکار و هماهنگ دو طرف برای خروج وضعیت کنونی از بن بست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۷:۰۴    
اولی هاینونن معاون پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی معتقد است با توجه به اتفاقات پیش آمده، نگرانی ایران در خصوص لزوم پایبندی طرفهای مقابل برجام به تعهداتشان مشروع است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
دکتر رحمن قهرمان پور/ پژوهشگر ارشد مسائل بین الملل دور جدید مذاکرات هسته ای در وین در حالی آغاز شد که امید های جدیدی برای توافق در چند روز گذشته روییده است. ایران در روزهای اخیر دو اقدام بسیار مهم و تاثیرگذار بر روند مذاکرات انجام داد ...
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۶:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
در شرایطی که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی معتقد است غنی سازی 60 درصدی اورانیوم در ایران هیچ توجیهی ندارد، این هفت مقام سرشناس آمریکایی می گویند که ایران به دنبال دستیابی به توان هسته ای غیرنظامی نیست بلکه هدفش دستیابی به توان ساخت سلاح هسته ای است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۴:۵۷    
به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره حضور هیئتی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بررسی دوربین های صدمه دیده در پی خرابکاری تیرماه سال جاری در مجتمع تسا کرج ...
متالز نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس گزارش های منتشر شده، آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد که با وجود کاهش تولید زغال سنگ در چند کشور و پیگیری اهداف کربن زدایی پس از اجلاس آب و هواییCOP26، تولید این محصول به بالاترین میزان خود خواهد رسید. ارسال توسط : یاسمن عباسی منبع : کالا خبر
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۸:۴۸    
غلامحسین یوسفی معتقد است، شکست مذاکرات می تواند ایران را از چتر کنترلی آژانس بین المللی انرژی اتمی خارج کند و این امر مفایر با خواست آنهاست؛ لذا کشورهای غربی نیز به منظور جلوگیری از این موضوع به توافق با ایران نیاز دارند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
کاظم غریب آبادی ، دیپلمات و معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران است.وی نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بود و پیش از این به عنوان سفیر ایران در هلند و نماینده دائم نزد سازمان منع سلاح های ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اروپا گفت: این موضوع نشان داده شده که ایران آمادگی لازم را برای گسترش همکاری ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی را دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۱:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا، مصرف بنزین و دیزل امسال که مصرف کنندگان سفر و فعالیت تجاری را ازسرگرفتند، افزایش پیدا کرد. طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، انتظار می رود در سال 2022 مصرف نفت خام به 99.53 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 96 ...
خبرگزاری ایسنا: محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک در پاسخ به این سوال که اگر طرف های برجام در احیای برجام شکست بخورند و تحریم های آمریکا علیه تهران لغو نشود، آیا ایران غنی سازی اورانیوم بالاتر از 60 درصد انجام خواهد داد؟ تاکید کرد: خیر. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۲:۰۵    
بیش از 27 هزار مهاجر جدید با تلاش و تکاپوی آژانس بین المللی یهود در سال 2021 به فلسطین اشغالی منتقل شدند.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۲۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
نماینده دائم سابق ایران نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: اگر اطلاعات محرمانه ما به بیرون درز کند، در وهله اول ما آژانس را مقصر می دانیم.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۶:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن بیان اینکه فعالیت هسته ای ایران بر اساس مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی است، گفت: قصد نداریم از سطح 60 درصد غنی سازی فراتر رویم . ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۵:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
تسنیم: رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد ایران قصد ندارد غنی سازی بالاتر از 60 درصد خلوص انجام دهد. محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی گفت که تمام فعالیت های هسته ای ایران بر اساس توافقات، اساسنامه و مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می شود. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس، مصر بعد از تعلیق بحث برانگیز 2 ساله به مسابقات جهانی وزنه برداری بازگشت اما حالا به دلیل دوپینگی که 2 سال و نیم پیش مشخص شده با محرومیت دیگری روبه روست. ...