چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۷:۲۴Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اورانیوم»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر کل آژانس با اعلام سفر ماه آینده به مسکو و سپس تهران، گفت: برجام کاملا از هم پاشیده شده و ایران به غنی سازی اورانیوم بسیار فراتر از نیاز تجاری ادامه می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۳:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه با اشاره به اینکه قرار است ماه آینده از تهران بازدید کند، گفت که ایران به غنی سازی اورانیوم در سطح بالا ادامه می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت تمایل دارد برای پایان دادن به مسائل پادمانی، ماه آینده میلادی به ایران سفر کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۲:۱۲    
دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن اعلام برنامه خود برای سفر به تهران با گذشت یکسال از اخرین سفر خود به ایران و پایان دادن به "اختلافات" در ماه آینده، مدعی ادامه یافتن غنی سازی اورانیوم با خلوصی بیشتر از نیاز غیرنظامی و تجاری شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۱:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم درحالی که کمی مانده به میزان تسلیحاتی، ادامه می دهد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- ذخایر اورانیوم به دلیل نقش حیاتی که در تولید انرژی هسته ای ایفا می کند، همراه با تمام هزینه ها و پیامدهای مربوط به این میدان، کمیاب هستند ...
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۶:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
واقعیت این است که از نقطه نظر آمریکا قرار بود که برجام زمان گریز هسته ای ایران را در حد یک سال تثبیت کند. اکنون مقامات آژانس مدعی هستند که مقدار اورانیوم غنی شده ایران در حد 60 درصد برای تولید سه بمب اتمی کافی است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۱    
کانال تلگرامی حقایق آمریکا مطلبی را درباره میزان تولید تجمعی اورانیوم در کشورهای جهان از سال 1945 تا 2022 منتشر کرد: کانادا و ایالات متحده از سال 1945 تاکنون روی هم رفته بیش از 29% از تولید جهانی اورانیوم را به خود اختصاص داده اند. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس می گوید آژانس اتمی سازمان ملل ادعاهایی علیه ایران مطرح کرده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۰:۴۲    
بزرگترین معدن اورانیوم جهان، روز جمعه در مورد چشم انداز تولید خود در سال 2024 هشدار هولناکی صادر کرد و این نگرانی را برانگیخت که عرضه سوخت هسته ای این معدن ممکن است در خطر باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۷:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
آمارهای رسمی نشان می دهد که ایالات متحده سال گذشته میلادی 1.2 میلیارد دلار اورانیوم از روسیه وارد کرد که بیشترین میزان در تاریخ این کشور محسوب می شود.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ستاره صبح گزارش می دهد: گروه بین الملل:دونالد ترامپ در یک مصاحبه گفت که ایران اگر تلاش برای هسته ای شدن را کنار بگذارد می تواند با آمریکا وارد معاملات بزرگ شود و به یک کشور ثروتمند بدل شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۳۰    
در دیدار رئیس جمهور قزاقستان با رئیس هیأت مدیره شرکت ملی قز اتم پروم اعلام شد 64 درصد کل محموله های اورانیوم از قزاقستان به کشورهای غربی از مسیر بین المللی ترانس خزر در سال 2023 بوده است.
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان موفق به توسعه روشی نوین برای استخراج اورانیوم از آب دریا شده اند که با استفاده از این روش، قصد دارند تا اورانیوم حاصل را به عنوان سوخت نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار دهند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: روند تولید غنی سازی اورانیوم تغییر سرعت دارد و بنا به دلایل فنی گاهی سرعت تولید را کم یا زیاد می کنیم؛ اما صحبت های گروسی بیان وضعیت مقطعی غنی سازی ایران است.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان با بهره گیری از تکنیک های جدیدی به استخراج اورانیوم از آب دریا پرداخته و از آن برای تولید انرژی هسته ای استفاده می کنند. بیشتر سطح کره زمین از اقیانوس ها پوشیده شده و البته موجودات و گونه های گیاهی و جانوری فراوانی هم در آب اقیانوس ها زندگی می کنند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
غزال زیاری: بیشتر سطح کره زمین از اقیانوس ها پوشیده شده و البته موجودات و گونه های گیاهی و جانوری فراوانی هم در آب اقیانوس ها زندگی می کنند. جالب اینجاست که توده عظیم آب اقیانوس ها، حاوی میزان قابل توجهی یون اورانیوم نیز هست ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
بایدن از تهران خواسته اقداماتی در همه زمینه ها برای کاهش تنش انجام دهد، از جمله توقف تولید و انبار کردن اورانیوم با غنای بالا.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تا سال 2050 میزان استفاده از انرژی هسته ای در جهان به 3 برابر خواهد رسید و کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت اورانیوم نیز به بیش از 5 برابر افزایش خواهد یافت.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی گفته ایران کماکان در حال افزایش میزان اورانیوم 60 درصدی خود است، اما سرعت تولید این محصول را اندکی کاهش داده است. نیویورک تایمز در گزارشی با پرداختن به گزارش گروسی نوشت که این اقدام نشان می دهد که تهران ممکن است در تلاش برای کاهش تنش با ایالات متحده باشد ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از کاهش سرعت تولید اورانیوم در ایران خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۳    
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران بنا به دلایلی سرعت تولید اورانیوم 60 درصد را کاهش داده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز پنجشنبه به وقت محلی نوشت: در اقدام دیگری که نشان می دهد ایران به دنبال کاهش تنش با آمریکا است، بازرسان هسته ای سازمان ملل نشانه هایی را مشاهده کرده اند که نشان می دهد تهران تسریع در پیشرفت برنامه هسته ای و غنی سازی خود را کاهش داده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: توبیاس الوود ادعا کرد: ساخت نیروگاه های اتمی بیشتر، به معنای افزایش ظرفیت تولید اورانیوم غنی شده و ساخت سلاح اتمی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه در گفت وگویی عنوان کرد که ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم با خلوص 60 درصد ادامه می دهد اما از سرعت آن کاسته است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده ایران کماکان در حال افزایش میزان ذخایر اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید این محصول را کاهش داده است.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۲:۲۲    
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ایران در هفته های اخیر تولید اورانیوم بسیار غنی شده خود را بار دیگر افزایش داده است.
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده ایران کماکان در حال افزایش میزان ذخایر اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید این محصول را کاهش داده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۲:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
رافائل گروسی، مدیر کل آژانس اتمی در مصاحبه ای با نیویورک تایمز در روز پنجشنبه گفته ایران کماکان در حال افزایش میزان اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید این محصول را اندکی کاهش داده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۲:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رافائل ماریانو گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد ایران همچنان در حال افزایش میزان اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید آن را کاهش داده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۱:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده ایران کماکان در حال افزایش میزان ذخایر اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید این محصول را کاهش داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۱:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- رافائل ماریانو گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد ایران همچنان در حال افزایش میزان اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید آن را کاهش داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- رافائل ماریانو گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد ایران همچنان در حال افزایش میزان اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید آن را کاهش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۲۱:۲۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی مدعی شده ایران کماکان در حال افزایش میزان ذخایر اورانیوم 60 درصدی خود است اما سرعت تولید این محصول را کاهش داده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه جنگ در غزه سایه سنگینی بر همه تحولات این منطقه داشته و سرزمین های اشغالی را به کانون توجه دولت ها و رسانه های منطقه ای و بین المللی تبدیل کرده، اما با این وجود گمانه زنی ها و فضاسازی ها درباره برنامه هسته ای ایران همچنان در برخی محافل غربی ادامه دارد.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اورانیوم دریاچه سیگار (Cigar Lake) کانادا بالاترین خلوص در جهان را دارد. از سال 2014، این سایت 47,627 تن از این فلز رادیواکتیو را استخراج کرده است که به طور طبیعی در زمین وجود دارد. این سایت، بزرگترین معدن اورانیوم روی کره زمین است ...
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش تر نیز در گفت وگو با روزنامه نشنال نیوز، از نگرانی خود درخصوص غنی سازی در ایران گفت و تأکید کرد جمهوری اسلامی با برنامه غنی سازی اورانیوم خود، به سرعت به جلو پیش می رود.
هفته نامه نخست   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
حملات ایران به مواضع تروریست ها در منطقه در کنار سایر تنش های خاورمیانه از یک سو و اظهارات جدید رافائل گروسی درباره برنامه هسته ای ایران و گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در کشور، از سوی دیگر، مسئله مناقشات ایران و آژانس را بار دیگر در کانون توجه قرار دارد.
عادل بن احمد الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی گفت که کشورش صاحب انرژی هسته ای خواهد شد و همانطور که نفت را می فروشد، آن را به آژانس انرژی اتمی خواهد فروخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
ایرنا : مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه سیاه نمایی علیه برنامه اتمی کشورمان ادعا کرد که از نیت ایران برای انباشت اورانیوم غنی شده بی اطلاع است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۲۱:۱۱    
ایران در رده پانزدهم بزرگترین تولیدکنندگان اورانیوم در جهان قرار دارد.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با “نشنال نیوز” مدعی شد که ایران با برنامه غنی سازی اورانیوم خود به جلو پیش می رود و همچنان به ایجاد موانع برای بازرسی ها ادامه می دهد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ️مدیرکل آژانس اتمی با انتقاد از عدم پایبندی تهران به تعهدات و سرعت پیشروی برنامه هسته ای، مدعی شد ایران اورانیوم را نزدیک به سطح مورد نیاز تولید سلاح، غنی سازی می کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۷   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید که تسریع برنامه غنی سازی ایران در بحبوحه حساس تحولات غرب آسیا صورت می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید که تسریع برنامه غنی سازی ایران در بحبوحه حساس تحولات غرب آسیا صورت می گیرد.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه ایران به پیشروی در برنامه غنی سازی خود ادامه می دهد مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران همچنان بر سر راه بازرسی های هسته ای در این کشور مانع تراشی می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۲:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
لندن- ایرنا- رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در اظهاراتی تحریک آمیز علیه برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان، مدعی شد: ایران تنها کشور غیرهسته ای است که اورانیوم را در سطح بسیار بالا و نزدیک به میزان مورد نیاز برای تولید سلاح اتمی غنی سازی می کند.
جماران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رافائل گروسی در این سخنانش تاکید کرد که تهران باید به معاهده گسترش سلاح های هسته ای که آن را امضا کرده ، پایبند باشد. او در این باره گفت: ایران تنها کشور غیرهسته ای است که اورانیوم را در این سطح بسیار بسیار بالا و در واقع نزدیک به سطح مورد نیاز برای تولید سلاح ، غنی سازی می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: تولید رادیو دارو مستلزم داشتن صنعت هسته ای است و بدون غنی سازی اورانیوم معنا و مفهوم ندارد.