دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۲:۱۲Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اورانیوم»

ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی اعلام کردند، 10 بشکه اورانیوم را نزدیکی انباری در جنوب لیبی پیدا کردند که آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد، این بشکه های اورانیوم گم شده اند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نیرو های مسلح مستقر در شرق لیبی از کشف حدود دو و نیم تن سنگ معدن اورانیوم خبر دادند. سازمان انرژی اتمی پیش تر خبر از مفقودی این محموله داده بود. بنابر اعلام این نیروها، ده بشکه حاوی این سنگ معدن ها در در نزدیکی مرز چاد پیدا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
منابع نظامی از پیدا شدن اورانیوم مفقود شده در لیبی خبرداد
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۹    
شفقنا- در پی اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر ناپدید شدن 10 بشکه حاوی 2.5 میلیون تن اورانیوم طبیعی، ارتش لیبی به رهبری خلیفه حفتر اعلام کرد: نیروهایش بشکه های اورانیوم را در نزدیکی مرز چاد پیدا کرده اند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۱    
شفقنا- نیروهای شبه نظامی لیبی موسوم به نیروهای شرق گفتند اورانیوم گم شده این کشور را پیدا کرده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ نیروهای شرق لیبی اعلام کردند که 10 بشکه اورانیوم که توسط ناظر هسته ای سازمان ملل مفقود اعلام شده بود، در نزدیکی انباری در جنوب لیبی پیدا شده است. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای شرق لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر عصر پنجشنبه اعلام کردند که اورانیومی که پیش تر آژانس بین المللی انرژی اتمی از مفقود شدن آنها در این کشور خبر داده بود، پیدا شده است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۴۵   + ۳۰ سایت دیگر  
کوریلا در خصوص برنامه هسته ای ایران نیز ادعا کرد: تهران می تواند بسیار سریعتر از 2 سال پیش غنی سازی اورانیوم را انجام دهد. ایران با یک سلاح هسته ای، خاورمیانه را یک شبه و برای همیشه تغییر خواهد داد.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
طبق اعلام بازرسان سازمان ملل 2.5 تن اورانیوم طبیعی در لیبی مفقود شده است. پس از سقوط دولت این کشور در سال 2011، وضعیت امنیتی آن وخیم تر شده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- آژانس بین المللی انرژی اتمی از گم شدن مقادیر زیادی اورانیوم در لیبی خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ بازرسان ناظر هسته ای سازمان ملل دریافتند که تقریباً 2.5 تن اورانیوم طبیعی از سایتی در لیبی که تحت کنترل دولت نیست مفقود شده است. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه 15 مارس (24 اسفند) از ناپدید شدن حدود 2.5 تن اورانیوم طبیعی در لیبی خبر داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در بیانیه ای که در اختیار خبرگزاری فرانسه نیز قرار گرفت، از ناپدید شدن حدود دو و نیم تن اورانیوم طبیعی در یک سایت لیبی خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی اتمی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد بازرسان این آژانس در تحقیقات خود دریافتند که حدود 2.5 تن اورانیوم طبیعی از یک منطقه در لیبی که تحت کنترل دولت نیست، مفقود شده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۱:۴۰    
آژانس بین المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه گزارش داده که بازرسی اعلام نشده از سایت فردو حاکی از این است که دو آبشار سانتریفیوژهای آ ی آر-6 که اورانیوم را تا سطح 60 درصد غنی سازی می کند به شکلی به یکدگیر متصل شده اند که بسیار متفاوت از آن چیزی است که ایران به آژانس اعلام کرده بود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۳۷   + ۵۷ سایت دیگر  
بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره سوال آژانس بین المللی انرژی اتمی از منطقه مریوان گفت: قرار بوده درباره رد مواد در این منطقه از ما سوال کنند اما بعد که آمدند به جای موضوع و سوال اصلی به مسایل دیگر پرداختند که اصل بحث ما با انها بر سر همین است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به دنبال توافقات به دست آمده بین تهران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران، سرانجام در نشست فصلی ماه مارس شورای حکام قطعنامه ای علیه ایران صادر نشد و کشورهای اروپایی و آمریکا به صدور بیانیه های جداگانه اکتفا کردند ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سفر آستین در میانه هماهنگی های عالی امنیتی میان آمریکا و اسرائیل درباره غنی سازی اورانیوم در ایران انجام شد. آنگونه که المانیتور مدعی است، آخر هفته گذشته ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک با هرزی هالوی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۲:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
عربستان سعودی خواستار کمک آمریکا به برنامه غنی سازی این کشور در ازای آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی شده است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
اگر تحریم ها علیه تهران لغو نشوند مقامات ایرانی احتمالا به دنبال غنی سازی اورانیوم تا 90 درصد خواهند بود| ایران به تهدید منافع آمریکا ادامه خواهد داد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
سه کشور اروپایی طرف برجام بیانیه مشترکی درباره اجرای تعهدات هسته ای ایران در چارچوب برجام به شورای حکام آژانس اتمی ارائه دادند. به گزارش فارس، در بیانیه ای که امروز روی وبسایت دولت انگلیس قرار گرفته، فرانسه ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
هالگیت با بیان اینکه ادامه تولید اورانیوم 60 درصدی در ایران هیچ هدف صلح آمیز باورپذیر ندارد گفت: ایران باید این فعالیت به شدت نگران کننده که مغایر با رفتار همه کشورهای سراسر جهان است را کنار بگذارد.
سرزمین ارتباطات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرنگار ارشد نشریه وال استریت ژورنال در توئیتی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار نیست به طور جداگانه درباره ادعای غنی سازی 84 درصدی اورانیوم در ایران اطلاع رسانی کند.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
لاورا هالگیت این اظهارات را در قالب بیانیه دولت آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرد. به گزارش سایت پیام فوری ؛ ، لاورا هالگیت نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: ایران کماکان به توسعه برنامه هسته ای خود فراتر از محدودیت های برجام ادامه می دهد ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۳۱   + ۲۶ سایت دیگر  
آمریکا در این بیانیه با ادعای این که هیچ کشور دیگری در جهان امروزه برای اهداف ادعایی ایران از اورانیوم غنی سازی شده با خلوص 60 درصد بهره برداری نمی کند با هراس، پیشرفت ایران را در این زمینه تحریک های هسته ای خوانده و پایان فعالیت های هسته ای ایران را خواستار شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده آمریکا نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، با تکرار برخی ادعاها اعلام کرد که ایران باید اقدام های تحریک آمیز خود و پیگیری مداوم اقدام هایی که خطرات جدی اشاعه به همراه دارد را متوقف کند.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۱۲   + ۵۰ سایت دیگر  
هالگیت با بیان اینکه ادامه تولید اورانیوم 60 درصدی در ایران هیچ هدف صلح آمیز باورپذیر ندارد گفت: ایران باید این فعالیت به شدت نگران کننده که مغایر با رفتار همه کشور های سراسر جهان است را کنار بگذارد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
آمریکا در نشست شورای حکام آژانس اتمی از ایران خواست غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را متوقف کند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۰:۰۱    
ظاهرا موضوع پیدا شدن ذرات اورانیوم 83.4 درصد از نظر آژانس بسته نشده و صرفا انباشتی نبودن آن تایید شده است. گروسی گفته که بازرسان آژانس معلوم خواهند کرد آیا این کار یکبار صورت گرفته یا هدفمند بوده است و افزوده که امیدوار است ایران به آژانس بگوید چگونه این کار را انجام داده است؟
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - مقدار بسیاری از صادرات انرژی روسیه، به استثنای انرژی هسته ای، از زمانی که این کشور تهاجم تمام عیار خود به اوکراین را آغاز کرد، تحت تأثیر تحریم های غرب قرار گرفت. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران در روزهای 3 تا 4 مارس، که شامل دیدار با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران بود، در میان تشدید نگرانی ها پس از یافتن ذرات اورانیوم غنی شده در 83.7 درصد، انجام شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۱۴    
رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی سرانجام ظهر روز جمعه 12 اسفند برابر با سوم مارس وارد تهران شد؛ سفری که در بحبوحه اختلافات ایران و آژانس و انتشار گزارش اخیر درخصوص افزایش سقف میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران در برجام انجام می گیرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
وی درباره این سفر توضیح داد: بیانیه ای از طرف ایران در مورد آمادگی این کشور برای همکاری با دبیرخانه آژانس اتمی در مورد ذرات اورانیوم اعلام نشده که چندین سال پیش در سه مکان در ایران کشف شده بود، منتشر گردید .
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۳:۱۷    
سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران محصول پشتوانه خوب ایران در غنی سازی اورانیوم بود و آمریکا هم به دنبال این سفر می داند راهی غیر از تفاهم ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که یکی از دستورکارهای اصلی آن موضوع هسته ای ایران است، از روز گذشته آغاز شد. رافائل گروسی، مدیر کل آژانس که به تازگی سفری به ایران داشت ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- یک تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: به نظر من توافق اخیر نوعی استفاده از آژانس برای کنترل فعالیت های هسته ای ایران در دوران برزخ دیپلماتیک است. اما این هم بستگی به این دارد که آقای گروسی چه گزارشی در خصوص اورانیوم 84 درصدی ارائه کند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
فرارو- رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) طی سخنرانی در آغاز نشست شورای حکام آژانس اتمی، درباره سفرش به جمهوری اسلامی ایران نیز صحبت کرد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در آغاز نشست فصلی شورای حکام این نهاد بین المللی مطالبی درباره سفرش به ایران بیان کرد. به گزارش فکرشهر به نقل از تسنیم، نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از امروز دوشنبه آغاز شد ...
شبکه فاکس نیوز به نقل از منابع اطلاعاتی خارجی مدعی شد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه موافقت کرده تا اورانیوم غنی شده را که پس از توافق هسته ای سال 2015 از ایران دریافت کرده بود، در صورت شکست توافق به تهران بازگرداند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: من از تضمین های سطح بالای ایران مبنی بر اینکه مایل به اجرای فعالیت های راستی آزمایی و نظارت مناسب بیشتر است و همکاری با آژانس برای حل و فصل مسائل پادمانی باقی مانده، از جمله موارد مربوط به سه مکان اعلام نشده که آژانس در آنها آثاری از اورانیوم پیدا کرده است ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین گفت: بحث های جنجالی درباره غنی سازی 84 درصدی اورانیوم در ایران شکست خورد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۶:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی: آژانس نسبت به گزارش های اخیر برخی رسانه ها درباره غنی سازی اورانیوم در ایران مطلع است. درباره نتایج فعالیت های راستی آزمایی اخیر با ایران در حال گفت وگو هستیم و در صورت لزوم این مسئله را به شورای حکام آژانس گزارش خواهیم داد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی: کاهش تعهدات ایران در چارچوب برجام و طبق بندهای 26 و 36 انجام شده/ ما نگفته ایم که بازرسی ها بیشتر شود/ موضوع ذرات اورانیوم 84 درصد بسته شده و تکلیف آن مشخص است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ابوالفضل عمویی در توضیح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگاران گفت: در این نشست که محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و بهروز کمالوندی معاون سازمان برای بررسی ابعاد و نتایج سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران برگزار شد ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۲۳   + ۵۷ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که به عنوان رییس سازمان انرژی اتمی ایران از آنچه در جریان سفر مدیرکل آژانس به ایران رخ داد؛ رضایت دارید یا خیر؟ گفت: رضایت ما در این جمله نهفته است که باید تعاملات ما با آژانس مستمر باشد و اجازه ندهیم جریان مخرب صهیونیستی و تروریستی از روابط ما سوءاستفاده کند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی درباره نتایج سفر گروسی به ایران گفت: در مخازنی که به صورت فعال در جریان است و طبق پادمان، آژانس بر کل فرایند آن نظارت دارد؛ غنی سازی بالای 60 درصد اتفاق نیفتاده است و عملا این موضوع را بسته شده اعلام کرده اند. موضوع ذرات اورانیوم 84 درصد بسته شده و تکلیف آن مشخص است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۱۳    
معتقد نیستیم ایران تصمیم به ازسرگیری نظامی سازی برنامه هسته ای خود گرفته است اما برنامه غنی سازی خود را توسعه داده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مؤسسه علوم و امنیت بین المللی، در گزارشی با تکرار برخی ادعاهای بی اساس درباره ماهیت برنامه هسته ای ایران نوشت که این کشور می تواند مواد لازم برای ساخت یک بمب هسته ای را تنها طی 12 روز تولید کند و طی یک ماه توانایی ساخت بیش از چهار بمب هسته ای را دارد
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو این دوره از نخست وزیری را با تشکیل یک ائتلاف متشکل از تندروهای مذهبی که اکثریت را در پارلمان این رژیم در اختیار دارند، آغاز کرده است. طرح های کابینه جدید اسرائیل برای ایجاد اصلاحات در قوه قضائیه این رژیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۶    
رحمن قهرمانپور کارشناس مسائل استراتژیک در رشته توییتی نوشت: مطابق گزارش پادمانی آژانس، اورانیوم 4/ 83 غنی شده در ایران با نمونه برداری محیطی بعد از اتصال دو آبشار سانتریفیوژ IR-6 پیدا شده است. ایران می گوید این میزان غنی سازی ناخواسته و محصول اتصال دو آبشار بوده است ...