پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۳:۴۸Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بن سلمان»

اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۸   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ سفید درباره احتمال گفتگوی بایدن و بن سلمان گفت که رئیس جمهوری آمریکا قائل به ارتباط همتا با همتا است و همتای وی ملک سلمان است که در فرصت مناسب گفتگویی با وی خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۲ ساعت پیش    
أعلن الدیوان الملکی السعودی أن ولی العهد محمد بن سلمان خضع صباح الیوم لعملیة جراحیة "تکللت بالنجاح"، وقد غادر من بعدها المستشفی.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - دیوان پادشاهی سعودی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روز چهارشنبه تحت عمل جراحی برای ریشه کنی آپاندیسیت قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
اسناد محرمانه اطلاعاتی آمریکا بیانگر دست داشتن ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقجی است.
اقتصاد نیوز   ۲ ساعت پیش    
اقتصاد نیوز : محمد بن سلمان بعد از عمل جراحی و طی دوران نقاهت از بیمارستان مرخص شد.
خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
هم زمان با فشارهای ایالات متحده علیه عربستان به ویژه درباره پرونده جمال خاشقجی، رسانه های داخلی سعودی تلاش می کنند تا از محمد بن سلمان دفاع کنند.
چهار مسؤول آگاه آمریکایی پیش بینی کردند که گزارش آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) که امروز (پنج شنبه) منتشر خواهد شد، حاکی از این است که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار این کشور در سال 2018 موافقت کرده بود.
موج   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دیوان سلطنتی عربستان سعودی اعلام کرد که محمد بن سلمان تحت عمل جراحی قرار گرفت.
ایسنا: ولیعهد عربستان روز چهارشنبه یک عمل موفقیت آمیز در بیمارستان داشت، خبری که توجه کاربران شبکه های اجتماعی را جلب کرد. به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، دیوان سلطنتی عربستان در بیانیه ای اعلام کرد، شاهزاده محمد بن سلمان ...
گزارشها حاکی از آن است که ولیعهد جوان و جاه طلب سعودی آشکارا در قتل منتقد سرشناس پادشاهی عربستان با قاتلان همکاری کرده است.
چهار مسئول مطلع آمریکا می گویند که گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا از دست داشتن محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در قتل جمال خاشقچی حکایت دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سی. ان. ان گزارش داد این شبکه اسنادی را رویت کرده است که نشان می دهد قاتلان جمال خاشقچی از دو هواپیمای خصوصی شرکتی استفاده کردند که به مالکیت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در آمده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۱:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی با استناد به برخی اسناد دادگاهی جزئیات جدیدی از ارتباط بین ولیعهد سعودی با منتقد سعودی رو کرد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۱:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
کاخ سفید اخیراً در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره عدم تماس تلفنی بایدن با بن سلمان گفته بود که ولی عهد سعودی هم تراز او نیست و اگر هم تماسی برقرار شود، با شاه سعودی خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
دفتر سلطنتی سعودی از عمل جراحی محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در صبح روز چهارشنبه خبر داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
اخبار غیررسمی حکایت از آن دارند که جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا قرار است امروز چهارشنبه طی تماس تلفنی با پادشاه عربستان گفتگو کند.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: یک رسانه صهیونیستی گزارش داده مقام های عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اخیراً درباره سیاست دولت جدید آمریکا درباره ایران رایزنی کردند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی با ملک سلمان تماس می گیرد تا با پادشاه 85 ساله عربستان سعودی درباره نقش جانشین و پسرش محمد بن سلمان در پرونده قتل جمال خاشقچی گفتگو و رایزنی کند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۱۶    
این سرمایه گذاری ها در کنار چندین شرکت فناوری و سرگرمی دیگر انجام شده است که مهمترین آنها سرمایه گذاری 3.71 میلیارد دلاری در فناوری Uber است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بعد از فشارهای هم زمان آمریکا علیه عربستان همچون تعلیق فروش سلاح به این کشور و تهدید به افشای گزارش قتل جمال خاشقجی، سوالاتی درباره آینده روابط بایدن و محمد بن سلمان مطرح می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
در حالی که یک سابت آمریکایی پیش بینی کرده گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی فردا منتشر شود، عربستان با نگرانی زیاد منتظر انتشار گزارش سیا درباره دست داشتن محمد بن سلمان در عملیات ترور این روزنامه نگار منتقد است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: منابع رسانه ای عبری از تماس های مکرر میان عربستان و رژیم صهیونیستی برای مهار خشم رئیس جمهوری آمریکا علیه ریاض پرده برداشتند.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
هارون دیوید میلر و ریچارد سوکولوسکی در بخش دیدگاه این وبگاه نوشتند: انتخابات پیامدهایی دارد و در هیچ جای دنیا به اندازه تل آویو و ریاض این پیامدها به این تلخی نمود نداشته است ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: امروز برجام در محاصره عملیات تندروها با حمله به آمریکا در عراق ، توطئه بن سلمان در کشاندن جنگ به داخل ایران، توطئه نتانیاهو برای بردن ایران زیر فصل 7منشور ملل متحد، و تندروهای حاکم بر مجلس قرار دارد. ...
الف   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی تاکید کرد که اقدامات اخیر دولت دموکرات ها حاوی سیگنال های خطرناکی است که از سوی واشنگتن به سوی ریاض ارسال می شود و روزهای تاریک و سختی در انتظار ولیعهد سعودی است.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۱:۴۵    
آفتاب یزد - رضا بردستانی: یک کارشناس مسائل خاورمیانه و عربستان ضمن رد فرضیه ی انفعال آل سعود به این دلیل که دموکرات ها ساکن کاخ سفید شده اند به آفتاب یزد گفت: حمایت های واشنگتن از ریاض بخشی از سیاست های راهبردی ایالات متحده ی آمریکا است و ارتباطی به جمهوری خواه یا دموکرات بودن رئیس جمهور نیز ندارد ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۳:۱۶    
در صورتیکه دادگاه های آمریکا حکم بازداشت بن سلمان را صادر کنند او نیز سرنوشتی مانند نوریگا رئیس جمهور اسبق پاناما پیدا خواهد کرد به این صورت که حق مسافرت به خارج را نخواهد داشت و هیچ طرفی میزبان وی نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۰۹    
صرفنظر از این که تنش در روابط ریاض و واشنگتن باتوجه به اقدامات اخیر دولت آمریکا علیه عربستان و شخص محمد بن سلمان واقعی باشد یا خیر، دو هدف را برای دولت بایدن محقق می کند: عمل به وعده انتخاباتی و فراهم کردن زمینه برای دوشیدن بیشتر متحد منطقه ای.
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، پولتیکو در گزارشی نوشت انتخابات ها پیامدهایی دارد. و در هیچ جا به اندازه سرزمین های اشغالی و ریاض نگرانی از عواقب انتخاب جو بایدن وجود ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران–ایرنا–شواهد ظاهری نشان می دهد که پس از روی کار آمدن "جو بایدن" به عنوان چهل و ششمین رییس جمهور آمریکا، نگاه کاخ سفید به اقدامات آل سعود در منطقه نیز تغییر کرده و گویی ماه عسل روابط ریاض – واشنگتن که در دوران "دونالد ترامپ" به اوج خود رسیده بود، در حال پایان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که رسانه های غربی و عربی گام های دولت جو بایدن درخصوص توقف حمایت مالی آمریکا از سیاست های ریاض در زمینه حقوق بشر در عربستان و منطقه را زیر ذره بین قرار داده اند، سازمان های بین المللی از آل سعود خواستار آزادی فوری زندانیان عقیدتی هستند.
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۵۰    
صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان اکنون مالک 3٫5 درصد سهام اکتیویژن، 2٫5 درصد سهام الکترونیک آرتز و 3٫5 درصد سهام تیک-تو است. صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان (PIF) که یک گروه سرمایه گذاری بزرگ به رهبری محمد بن سلمان است، روی شرکت های بزرگ بازی سازی از جمله الکترونیک آرتز ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
سفیر اسبق ایران در سوئیس و چین درباره تحولات منطقه می گوید: احتمالاً دولت فعلی آمریکا ممکن است علاقه مند به همکاری با افراد دیگری غیر از آن هایی که فعلا سکاندار برخی حکومت ها هستند باشد به طور مثال این را در نحوه برخورد با محمد بن سلمان عربستان بخاطر دخالت مستقیم وی در قتل جمال خاشقچی و یا خود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
اهدای جام قهرمانی دومین دوره مسابقات جام جهانی اسب دوانی در میدان سوارکاری ملک عبدالعزیز ریاض با حضور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برگزار شد.اسب مشرف از عربستان سعودی با کسب مقام اول و قهرمانی جام جهانی اسب دوانی در آن کشور، جایزه 20 میلیون دلاری را از آن خود کرد ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۲    
شیما احمدی- به گزارش نما بایدن از زمان روی کار امدنش روی خوشی به محمد بن سلمان نشان نداده است. دولت جدید آمریکا اعلام کرده است که تصمیم دارد روابط خود را با ملک سلیمان تقویت کرده و ارتباط خود با با محمد بن سلمان قطع کند. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۳۸    
شفقنا -روزنامه وطن امروز در مطلبی با عنوان آیا معرفی ولیعهد سعودی به عنوان آمر قتل خاشقجی برای کوبیدن میخ دموکرات ها بر روابط واشنگتن-ریاض است؟ / بن سلمان میان بودن و نبودن این گونه آورده است: ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- منابع مطلع در عربستان سعودی از ارسال نامه محرمانه از سوی سلمان بن عبدالعزیز به جو بایدن در خصوص محمد بن سلمان و پرونده جمال خاشقچی خبر دادند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۵۰    
پادشاهی آل سعود و به خصوص ولیعهد آن، محمد بن سلمان طی چهار سال گذشته، با حمایت شخصی دونالد ترامپ هر کاری که می خواست انجام داد؛ گستاخی بیشتر در جنگ یمن، محاصره قطر، خصومت ورزی با ایران، حبس و اخاذی از شاهزادگان و حتی فرستادن تیم های ترور برای کشتن ناراضیان ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۵۹    
تلاش جو بایدن برای تغییر سیاست آمریکا در روابط با عربستان نشان می دهد که اشتباهاتی در این روابط وجود داشت و اکنون عربستان و دیگر کشورهای عربی باید تغییراتی را در زمینه سیاست های داخلی و منطقه ای خود ایجاد کنند.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بایدن هنوز با محمد بن سلمان ولیعهد و حاکم عربستان سعودی، متحد 75 ساله آمریکا تماس نگرفته است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهورترکیه به عنوان کشور متحد ناتو نیز تماسی از سوی بایدن نداشته است. عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر، کشوری که مدتها در مرکز سیاست های ایالات متحده در منطقه بود، نیز چنین بود است. ...
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۷    
منابع عربستانی اعلام کردند، دیوان پادشاهی و مقامات سعودی در حالتی شبیه آماده باش برای مقابله با اقدامات سیاسی احتمالی آمریکا علیه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
منابع سعودی گزارش دادند که کاخ پادشاهی این کشور در پی اقدامات اخیر دولت بایدن علیه محمد بن سلمان در حالت آماده باش است و ملک سلمان تلاش زیادی برای خارج کردن پسرش از این بن بست انجام می دهد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۴   + ۲۸ سایت دیگر  
فارس به نقل از وبگاه ویکی لیکس سعودی: فشار های دولت آمریکا، موجب شده است تا پادشاه سعودی دو روز پیش در نشستی از تمامی مقامات و مشاوران بخواهد تا راهی برای کاهش خشم کاخ سفید از ولی عهد سعودی بیابند. ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۸    
به گزارش جماران ، عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم نوشت: خانم جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه گذشته در کنفرانس خبری اش داوطلبانه فاش کرد که دولتش قصد دارد روابطش با عربستان سعودی را سازماندهی دوباره کند و همکاری و ارتباط جو بایدن رئیس جمهور ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
روابط آمریکا و عربستان سعودی پس از افشای جزئیات قتل جامل خاشقجی دیگر مانند گذشته نخواهد بود و نقش محمد بن سلمان در مناسبات میان دو کشور به انزوا کشیده می شود.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۲:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
انتخاب: پولتیکو نوشت: رئیس جمهور جو بایدن طی روز های آینده با ملک سلمان 85 ساله، پادشاه رسمی عربستان سعودی صحبت خواهد کرد. اکنون این سوال ایجاد می شود که آیا بایدن در نهایت با کسی که مسئول اصلی اداره کشور است صحبت می کند؟ ...
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۳۴   + ۶۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: رئیس دولت نهم و دهم گفت: ایران و آمریکا باید مسائل فیمابین را از ابتدا مرور کنند و برپایه یک توافق عادلانه، احترام آمیز و با رعایت حقوق یکسان ملت ها، تقابل 40 ساله میان خود را به تعامل و همکاری مبدل نمایند. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : پس از آنکه کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد که در ارتباط گیری با دولت عربستان محمد بن سلمان ولیعهد کنونی را از مدار خارج می کند و مستقیماً با ملک سلمان برای پیشبرد روابط دو طرف گفتگو خواهد کرد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل دفاع پرس : پس از اظهارات اخیر سخنگوی کاخ سفید، آینده سیاسی محمد بن سلمان مورد بحث و تحلیل ناظران سیاسی قرار گرفته است. در همین زمینه می توان دو سناریو را در ارتباط با آینده محمد بن سلمان بعد از اعلام موضع دولت بایدن پیرامون تعامل با او مطرح کرد. ...