دوشنبه ۲۴ خردادساعت ۰۵:۰۶Jun 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنکارا»

شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام رسمی ترکیه اعلام کرد که آنکارا در حال برنامه ریزی برای استخراج گاز دریای سیاه به کمک شرکت های آمریکایی است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۳    
نشست رهبران 7 کشور صنعتی جهان در بریتانیا/ رویترز تزریق واکسن کرونای هند به یک چوپان در منطقه ای جنگلی در کشمیر/ رویترز یادبود 600 هزار قربانی آمریکایی بیماری کووید19 در محله بروکلین شهر نیویورک آمریکا/ رویترز ...
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
پتروتحلیل-ترکیه به مدت چند دهه رویای تبدیل شدن به یک قطب انرژی را در سر داشت و با توسعه پروژه های انرژی فراساحلی شرق مدیترانه، به نظر می رسد این رویا به زودی به واقعیت بدل می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع ترکیه با حمایت از خرید سامانه موشکی اس-400 ساخت روسیه گفت، استقرار این سامانه موشکی در ترکیه همیشه امکان پذیر است و آنکارا آماده رفع نگرانی های موجود در این زمینه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
نهاد ریاست جمهوری ترکیه از اعزام یک هیئت عالی رتبه به سرپرستی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور به لیبی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۱    
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد نمی گذاریم فضا سازی های پلید، آنکارا را به دوران نا امنی و بی ثباتی بازگرداند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۶:۰۲    
تلاش ترکیه برای نفوذ در افغانستان، دلایل و زمینه های تاریخی – فرهنگی دارد و در یکصد سال گذشته، آنکارا همواره به دنبال حضور در افغانستان بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پنتاگون در تماس تلفنی با وزیر دفاع ترکیه بر اهمیت روابط دفاعی و نظامی آنکارا و واشنگتن تاکید کرد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با تمایل آنکارا برای اداره فرودگاه کابل پس از خروج ناتو، طالبان اعلام کرد که نیروهای ترکیه باید از افغانستان خارج شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن به ترکیه از بابت تبعات منفی خرید سامانه اس-400 از روسیه هشدار داده و این اقدام مغایر با وظایف آنکارا به عنوان یک عضو ناتو است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
این تحول پرسش هایی جدی را برای آمریکا، کشورهای دیگر و سازمان های بین المللی دارای ماموریت در کابل در خصوص چگونگی خارج ساختن امن پرسنل شان از افغانستان محصور در خشکی در صورت تهدید پایتخت این کشور توسط درگیری ها مطرح می سازد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی طالبان با رد پیشنهاد آنکارا برای استقرار نظامیان ترکیه در فرودگاه کابل، اعلام کرد: ترکیه باید نیرو های نظامی خود را از افغانستان خارج کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۳    
رئیس جمهور قرقیزستان عنوان استاد افتخاری دانشگاه اقتصاد و فناوری آنکارا را کسب کرد.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که انتظار می رود بایدن اردوغان در 14 ژوئن در حاشیه نشست ناتو با هم دیدار و گفتگو کنند اما شش پرونده مورد اختلاف میان آمریکا و ترکیه وجود دارد که تا کنون لاینحل باقی مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه با تاکید بر لزوم پاکسازی اردوگاه مخمور در عراق از شبه نظامیان کُرد، تهدید کرد اگر دولت بغداد این کار را انجام ندهد، آنکارا مجبور می شود یکجانبه وارد عمل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۰:۱۹    
محمود فاضلی پژوهشگر مسائل بین الملل در آستانه دیدار اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اجلاس سران ناتو در بروکسل که در تاریخ 14 ژوئن (24 خرداد) برگزار خواهد شد، ترافیک دیپلماسی بین آنکارا و واشنگتن مجددا سرعت گرفته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۵:۴۷    
تئوریسین نظریه دفاعی وطن آبی در آستانه برگزاری نشست سران ناتو، تصویر روشنی از موقعیت ترکیه در ناتو ارائه داده و معتقد است که دولت ترکیه نباید از نشست آتی، انتظار خاصی داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
منابع عراقی با اشاره به اقدامات توسعه طلبانه ترکیه در این کشور، خواستار برخورد کوبنده با تحرکات نظامی آنکارا در شمال عراق شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۲۸    
رئیس جمهور قرقیزستان در رأس هیئتی به منظور شرکت در پنجمین نشست شورای عالی همکاری های استراتژیک عازم آنکارا پایتخت ترکیه شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۱    
مرکز جدید آموزش و حفظ قرآن کریم ویژه کودکان 4 تا 6 ساله در محله گولباشی آنکارا، پایتخت ترکیه افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه آمریکا در سفر به ترکیه از آنکارا خواسته است که تعهد کتبی بدهد از این سامانه استفاده نکرده و آن را به کار نگیرد.
پایگاه اینترنتی معرفی فرهنگ، هنر و جاذبه های گردشگری ایران از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در آنکارا راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۹:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
ترکیه محافظت و اداره فرودگاه کابل را بعد از خروج آمریکا و نیروهای ناتو از افغانستان پیشنهاد داد اما مقامات آمریکایی گفتند، آنکارا شروطی دارد که باید حل شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ترکیه در آستانه ملاقات سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو"، پیشنهاد کرده که امنیت فرودگاه کابل را پس از بیرون رفتن نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان، برعهده بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۵:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یک رسانه غربی خبر داد، ترکیه در نشست ماه مِی ناتو پیشنهاد داد که بعد از خروج نظامیان آمریکایی و اعضای ناتو از افغانستان، آنکارا اداره و تامین امنیت فرودگاه کابُل را برعهده بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ایران و ترکیه، دو قدرت مهم منطقه هستند و آمریکا و رژیم صهیونیستی، برای پیشبرد اهداف خود و رسیدن به برخی فرجام های سیاسی و امنیتی منطقه ای موردنظرشان، اعتدال و تعامل بین آنکارا و تهران را بر نمی تابند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حضور شاخه نظامی پ.ک.ک در مناطق گسترده ای از اقلیم کردستان و برخی نقاط متنازع علیها، دردسرهای امنیتی و هزینه های سنگینی بر دست اربیل و بغداد گذاشته و ترکیه به این بهانه، عملاً حاکمیت عراق را نادیده می گیرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۰    
عوامل مختلفی در رزرو هتل در آنکارا تاثیر گذار هستند. از آب وهوا و فصل مناسب سفر به آنکارا گرفته تا عواملی همچون ستاره های هتل، محل قرارگیری هتل، دسترسی به وسایل حمل ونقل عمومی، جاذبه های گردشگری، مراکز تفریحی و خرید آنکارا و بسیاری از عوامل دیگر باعث کم یا زیاد شدن قیمت هتل در آنکارا می شوند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۷    
شفقنا- عمر چلیک سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه اهدافی که این کشور در دیدار احتمالی بین رجب طیب اردوغان و جو بایدن به دنبال آنهاست را اعلام کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از رویترز، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در دیدار هفته آتی خود با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای، درباره سوریه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ترکیه چشم انداز روابط آنکارا با پاریس را تقویت روابط دوجانبه بر اساس احترام متقابل اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
وزرای خارجه ترکیه و فرانسه در دیداری در پاریس درباره مسائل منطقه از جمله لیبی و سوریه، نشست ناتو، روابط ترکیه- فرانسه و همچنین روابط آنکارا با اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
آنکارا اعلام کرد که یک سرباز ترکیه ای در چارچوب عملیات "پنجه عقاب " در شمال عراق علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) بر اثر شدت جراحت ناشی از انفجار بمب جان خود را از دست داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۷:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از بلومبرگ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که آنکارا ذخیره گاز جدیدی را در دریای سیاه کشف کرده است و این ذخایر از سال 2023 به مرحله تولید می رسد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۵    
وزیر امور خارجه ترکیه در سفر خود به فرانسه اعلام کرد آنکارا و پاریس با یکدیگر روابطی دوستانه دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۵    
روزنامه "ینی شفق" چاپ آنکارا نوشت، آیا پس از نتانیاهو و آمدن رژیمی ائتلافی دوره ترور در رژیم اسرائیل آغاز شده است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
یک مقام ترکیه ای مدعی احتمال عادی سازی روابط میان کشورش و دولت جدید درحال تشکیل رژیم صهیونیستی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه در سرمقاله ای نوشت، آنکارا و فرانسه همچنان به روابط دوستانه خود ادامه می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اسرائیل هیوم در مطلبی به نقل از یک مقام ترکیه ای از تمایل آنکارا برای عادی سازی روابط با کابینه جدید رژیم صهیونیستی خبر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰    
تحلیلگران عرب بر این باورند اگرچه آنکارا برای خروج از انزوا تلاش می کند اما آب شدن یخ روابط ترکیه و مصر به علت وجود فضای بی اعتمادی نیاز به زمان دارد؛ همچنین باتوجه به اوضاع در حال تغییر کنونی، احتمال دارد بار دیگر روابط آنها با تنش همراه شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، امروز (یکشنبه) و فردا در فرانسه خواهد بود و پس از ماه ها تنش میان دو کشور و در حالی که آنکارا به دنبال عادی سازی روابط خود با پاریس است، برای اولین بار در سطح عالی دیدارهایی با مقامات این کشور خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه ترکیه پس از ماه ها تنش میان دو کشور، در راستای عادی سازی روابط آنکارا-پاریس، به فرانسه سفر کرده و قرار است با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود دیدار و در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی بحث و رایزنی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرده که مجموع دوزهای اول و دوم واکسن کرونا که تاکنون در کشور تزریق شده به مرز 31 میلیون دوز رسیده است.
مرکز بین المللی مطالعات صلح   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۹:۲۴    
مرکز بین المللی مطالعات صلح – ipsc
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۵    
روزنامه "حریت" چاپ آنکارا از بسیج عمومی برای حل فاجعه زیست محیطی دریای مرمره خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز جمعه از کشف یک میدان گازی بزرگ در نزدیکی سواحل دریای سیاه خبر داد. اردوغان در جمع خبرنگاران در شهری واقع در شمال ترکیه گفت که آنکارا یک میدان گازی با حجم 135 میلیارد متر مکعب در نزدیکی سواحل دریای سیاه کشف کرده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۴:۱۰    
روزنامه "ترکیه" چاپ آنکارا نوشت، همانطور که به لیبی سرباز ترک اعزام شد به فلسطین هم می تواند اعزام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
حتی اگر به لطف تجارب دیپلماتیک اردوغان، دیدار با بایدن در اجلاس ناتو، دستاوردهای مثبت کمی داشته باشد، آمریکا باز هم به حفظ مواضع مبهم و تهاجمی خود ادامه خواهد داد. هیچ کس نباید انتظار بهار جدیدی بین آمریکا و ترکیه را داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۰    
خروج کارشناسان روسی اس 400 از ترکیه پیش از دیدار اردوغان – بایدن، تیتر مشترک اغلب روزنامه های امروز آنکارا است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۲:۰۷    
ارتش ترکیه در سال های گذشته دهها پایگاه و پست نظامی را در استان های دهوک و اربیل ایجاد کرده و حالا در تلاش است به بهانه مبارزه با پ ک ک در عمق اقلیم کردستان عراق نفوذ و مقرهای بیشتری را احداث کند.