شنبه ۱۰ آبانساعت ۱۱:۳۴Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ترخیص کالا»

اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۳:۴۲    
اکوفارس: معاون گمرک با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی، گفت: با تخصیص ارز، کالایی قابل ترخیص از گمرکات نیست و فقط کد رهگیری بانک است که اجازه ترخیص کالا به گمرک می دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۹:۵۰    
مدیرکل تعهدات ارزی بانک مرکزی گفت:برای ترخیص کالا باید فرایند تخصیص کالا ، چگونگی تامین ارز و سپس صدور کدرهگیری طی شود.در چند روز گذشته 200 میلیون دلار برای تامین ارز واردات برنج تخصیص یافته است.
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مهرداد جمال ارونقی معاون گمرک ایران گفت: عدم صدور کد رهگیری بانک مرکزی مانع از ترخیص کالا و علت اصلی دپو شدنِ کالا در گمرک می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۷:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون گمرک با اشاره به اطلاعیه بانک مرکزی، گفت: با تخصیص ارز، کالایی قابل ترخیص از گمرکات نیست و فقط کد رهگیری بانک است که اجازه ترخیص کالا به گمرک می دهد.
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
در کمیسیون جهش تولید به بانک مرکزی هشدار داده شد که عدم همکاری در ترخیص کالاها باعث می شود تا مجلس موضوع تحقیق و تفحص از آن را تصویب کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۱    
د ر حالی حد ود 80 د رصد از 5 /3 میلیون تن کالای غیراساسی د پو شد ه د ر گمرک را کالای واسطه ای و مواد اولیه خطوط تولید تشکیل می د هد و تولید کنند گان د ر انتظار ترخیص کالا هستند که د ر این بین وزارت صمت خود روسازان را مورد توجه قرار د اد ه و برای ترخیص 300 میلیون د لار قطعه خود روساز ها و معطل نماند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید: ترخیص کالا های رسوب شده در گمرک در اولویت دولت است و تصمیم گیری های خوبی نیز دارد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران معتقد است که تولید در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد و مانند مغازه نیست که بتوان درب آن را بست. *** ترخیص کالا از گمرکات به گزارش خبرگزاری صنایع ، سیدعبدالوهاب سهل آبادی پیرامون اهمیت تولید، اظهار داشت: ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
در حالی حدود 80 درصد از 3.5 میلیون تن از کالای غیراساسی دپو شده در گمرک را کالای واسطه ای و مواد اولیه خطوط تولید تشکیل می دهد و تولیدکنندگان در انتظار ترخیص کالا هستند که در این بین وزارت صمت خودروسازان را مورد توجه قرار داده و برای ترخیص 300 میلیون دلار قطعه خودروسازها و معطل نماندن خط تولید آنها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۰۶    
مهدی میر اشرفی رییس کل گمرک جمهوری اسلامی در گفت وگو با ایرنا با تشریح فرایند ترخیص کالا در گمرک به دلایل طولانی شدن مدت زمان ترخیص اشاره کرد و گفت: میانگین زمان ترخیص کالا از گمرک از بیست روز به کمتر از سه روز در واردات و یک روز در صادرات کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک از همکاری وزارت صمت برای ترخیص کالا بدون اصلاح ثبت سفارش مشروط به تغییر نکردن شرح کالا خبر داد.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۴   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک با انتقاد صریح از لفاظی برخی دستگاه ها در مسیر ترخیص کالاهای رسوبی، نسبت به احتمال فاسدشدن 200هزار تن برنج هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۷    
گروه استان ها- رئیس دادگستری شهرستان البرز درباره بروز برخی مشکلات در شرکت های تولیدی این شهرستان گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی البرز با تمام توان در راستای حمایت از تولید و رفع مشکلات شرکت های تولیدی در چارچوب قانون آماده خدمت و حمایت است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هرمزگان در نامه ای خطاب به رئیس گمرک بندر شهید رجایی استان نوشت: با توجه به فشار بر مردم و لزوم کمک به حل تامین کالا های اساسی، این گمرک چه سیاست هایی برای تسریع در روند ترخیص کالا های اساسی اتخاذ کرده است؟
معاون فنی گمرک با بیان اینکه از اول آبان ماه ممنوعیت واردات برنج برداشته می شود، گفت: 200 هزار تن برنج در صف تخصیص ارز برای ترخیص قرار گرفت.
قیمت تبلت آن هم درحالی که آموزش مجازی رکن اصلی سیستم آموزشی کنونی شده، همچنان گران است.
معاون فنی و امور گمرکی گمرک مطرح کرد: وقتی بانک کدرهگیری برای کالایی راصادر می کند یعنی ورود کالا مورد تایید وزارت صمت و بانک مرکزی است و گمرک باید تشریفات مورد نظر را انجام دهد.
طبق اعلام معاون فنی گمرک کالاهای طبقه بندی شده در گروه (27) کالایی که ممنوع الورود شده اند تحت شرایطی با رعایت مقررات مربوطه، ترخیص خواهند شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس به نقل از رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و با اشاره به دپوی 6 ماهه مواد اولیه تولید در گمرک، نوشت: بانک مرکزی اجازه ترخیص این مواد را با ارز آزاد هم نمی دهد و این در حالی است که برخی تولیدکنندگان روزانه 5 هزار و 200 دلار بابت دپوی کالای خود در گمرک، جریمه پرداخت می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
میلیون ها تن کالا از کالاهای مورد نیاز مردم تا واسطه ای و مواد اولیه تولید در گمرک و بنادر دپو شده و با وجود مصوباتی که بارها برای تسهیل ترخیص آنها در دستور کار قرار گرفته با موانعی مواجه است؛ تامین ارز همواره در راس موانع ترخیص کالا قرار داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : گام جدید سیاست گذار برای ترخیص کالاهای دپویی برداشته شد. به دنبال دستور معاون اول رئیس جمهور سه ضلع گمرک، وزارت صمت و بانک مرکزی موظف شده اند که تمهیداتی را برای قرارگیری کالاهای رسوبی در خط سبز فراهم کنند ...
معاون فنی گمرک با بیان اینکه با توجه به مصوبه اخیر معاون اول رئیس جمهور تاکنون 4 هزار درخواست ترخیص کالا به گمرک ارائه شده است، گفت: ارزش این درخواست ها 520 میلیون دلار است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۳   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس کل گمرک ایران از امکان ترخیص 6 قلم کالای اساسی بدون نیاز به کد رهگیری خبر داد. *** ترخیص کالای اساسی بدون نیاز به کد رهگیری به گزارش خبرگزاری صنایع ، مهدی میراشرفی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص کالاهای رسوب شده در گمرکات کشور، اظهار داشت: ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
انتشار نامه ای از سوی وزیر اقتصاد خطاب به معاون اقتصادی رییس جمهور، نشانه های تازه ای از وجود دودستگی یا حتی چنددستگی در دستگاه های اجرایی که زیر نظر دولت فعالیت می کنند؛ به تصویر می کشد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: بر اساس مصوبه امروز، از این پس، همه کالا هایی که برای واردات، ارز حاصل از صادرات می گیرند، تا سه ماه بعد، باید کالاهایشان از گمرک ترخیص شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدرضا کلامی در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار درباره تصمیماتی در ستاد تنظیم بازار، مهم ترین بخش را مربوط به حوزه تامین کالا دانست و گفت: از 5 قلم کالای اساسی که ارز 4200 دارند نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 3 میلیارد و 680 میلیون دلار به قلم روغن نباتی، برنج، کنجاله، جو وذرت ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور تاکید کرد: وزارت اقتصاد مکلف است با تسریع در رفع نیازها و تامین تجهیزات گمرکی در گمرکات مرزی امکان ترخیص هر چه سریع تر کالاها را فراهم کند.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۴   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال از رشد 79 درصدی در حوزه ثبت سفارش و ترخیص کالا از پایانه های گمرکی منطقه شمال در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون گمرک ایران اظهار داشت: مستند به مفاد مصوبه سال 97 هیأت وزیران، ارائه کدرهگیری بانک به گمرک، قبل از ترخیص کالا الزامی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا- استاندار خوزستان گفت: کالاهای زیادی در بندر شادگان موجود است که برای رونق اقتصادی در منطقه ترخیص آنها از هفته آینده آغاز می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت: در جلسه امروز مقرر شد، گمرک کل ایران حداکثر تا روز شنبه آتی فهرست کالاهای موجود در گمرکات کشور را به بانک مرکزی ارائه کند تا کالاهایی که ثبت سفارش شده و مشکل تامین ارزی ندارند، از سوی این بانک با تخصیص کد کالا ترخیص شوند.
بانک مردم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم : سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از ارجاع دوباره لایحه اصلاح قانون جامع امور گمرکی به مجلس خبر داد و گفت: امروز هر یک دلار صادراتی برای کشور راهگشاست. ...
روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، ماجرای اصلاح ثبت سفارش از آنجایی شروع می شود که گمرک در راستای تسهیل ترخیص کالا و ایجاد راهکارهای عملیاتی جهت کاهش رسوب کالا در بنادر و گمرک ، در رابطه با اصلاح ثبت سفارش با وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد مذاکره می شود ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت با بیان اینکه رویه جاری در روند ترخیص کالا برقرار است، گفت: وزارت صمت بخشنامه ای در خصوص لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل گمرکات اصفهان، مهمترین مشکل مبتلابه گمرکات استان را قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالا اعلام کرد و گفت مقررات بانکی مشکلاتی برای این نهاد ایجاد کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۲   + ۳۵ سایت دیگر  
عباسپور تاکید کرد: وزارت صمت هیچ بخشنامه ای در خصوص لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته و همانگونه که بارها تاکید شده، این دفتر ضمن موافقت با تسهیل در واردات و عدم رسوب کالا در گمرکات کشور، آماده هرگونه همکاری با گمرک در این خصوص است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که یک سال پیش رئیس جمهور دستور داد جابه جایی تعرفه کالاهایی که شرح آن تغییر نمی کند بدون اصلاح ثبت سفارش انجام شود اما اجرای این دستور با مقاومت وزارت صمت روبرو شد و عملا روی زمین ماند.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
در صورت اصلاح ثبت سفارش و پیگیری فرآیند اداری، ممکن است ترخیص کالا ماه ها به تعویق بیفتد، گفت: با توجه به اینکه این کالاها عمدتا مواداولیه تولید و اقلام ضروری و اساسی هستند، این امر برهم خوردن تنظیم بازار و افت تولید و تعطیلی بنگاه های اقتصادی را به همراه خواهد داشت.
وزارت صمت با صدور بخشنامه ای از اصلاح ثبت سفارش و کد تخصیص ارز برای کالاهایی که تعرفه آنها تغییر کرده خبر داد که منجر به طولانی شدن فرایند ترخیص کالا و رسوب آن در بنادر می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون گمرک با بیان اینکه 894 فقره درخواست ترخیص کالا طبق مصوبه اخیر معاون اول رئیس جمهور ارائه شده است، گفت: نهاده های دامی را 24 ساعت پس از دریافت کدرهگیری می توان ترخیص کرد.
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون گمرک با بیان اینکه 894 فقره درخواست ترخیص کالا طبق مصوبه اخیر معاون اول رئیس جمهور ارائه شده است، گفت:نهاده های دامی را 24 ساعت پس از دریافت کدرهگیری می توان ترخیص کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون دفتر حمل و نقل کالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سرعت ترخیص کالا از بنادر کشور با کمک وهمت کامیون داران کاهش یافته و شاهد رفع صف های طولانی کامیون داران هستیم.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
درحالی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ترخیص برخی کالاها و تحریک تقاضا ابزار نگرانی کرده، که وزیر اقتصاد در برابر مقاومت یک ساله بانک مرکزی برای عدم مجوز به ترخیص کالا با روش بدون انتقال ارز استدلال تازه ای مطرح کرده است.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۰:۱۸    
از آن جا که کیش به عنوان منطقه آزاد محسوب می شود، تعداد زیادی از افراد تمایل دارند کالاهایی را بدون پرداخت عوارض و تعرفه گمرک کیش به مناطق داخلی ایران و شهرهای مختلف وارد کنند. حتی بسیاری از مسافران نیز قوانین گمرک کیش و قوانین ترخیص کالا را زیر پا می گذارند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۵   + ۴۹ سایت دیگر  
ملت شاهی: هر قدر فرآیند ترخیص کالا سرعت یابد، تولید ایران خودرو نیز با ظرفیت بالاتری ادامه می یابد که سبب افزایش عرضه خودرو به بازار، اجرای تعهدات معوق و در نتیجه رضایت بیشتر مشتریان خواهد شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون فنی گمرک به صاحبان کالا اولتیماتوم داد که اگر کالاهای خود را ظرف یک ماه ترخیص نکنید، آن کالا متروکه محاسبه می شود. *** ترخیص کالا به گزارش خبرگزاری صنایع ، مهرداد جمال ارونقی با بیان اینکه برخی صاحبان کالا عمدأ نسبت ترخیص کلا اقدام نمی کنند، افزود: ...
روزنامه ندای هرمزگان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
با توافقات صورت گرفته برای ترخیص کالا از گمرک و بنادر ، صاحبان کالاهای اساسی، مواد اولیه، کالاهای واسطه ای و اجزا و قطعات یدکی خط تولید باید در اسرع وقت و طبق شرایط تعریف شده نسبت به تمهیدات لازم جهت ترخیص کالا اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۳۱   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: در جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور در بندرعباس، مصوب شد تا کالا های اساسی و ضروری مردم در گروه یک ارزی، به شیوه اعتباری ترخیص شود.
اقتصاد آنلاین / نوش آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۲:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
بعد از فراخوان گمرک ایران در رابطه با اقدام فوری صاحبان کالا برای تعیین تکلیف و ترخیص کالاهای دپو شده حدود 100درخواست طی یک روز ارائه شده که تا فردا به وزارت صمت ارسال می شود و با مشارکت بانک مرکزی احتمالا ترخیص کالاها از هفته آینده آغاز خواهد شد.
بصیر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
میراشرفی گفت: پرونده 3 هزار خودروی مانده در گمرک در حال رسیدگی است که در صورت تعیین تکلیف، ترخیص می شوند. به گزارش بصیرآنلاین، میر اشرفی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه 8 میلیون تن کالا در اماکن گمرکی کشور موجود است ...