یکشنبه ۲۳ خردادساعت ۱۹:۳۳Jun 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نانوذرات»

عصر خودرو   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عصر خودرو- یک شرکت فناور، مبدل کاتالیستی خودرو حاوی نانوذرات فلزات گران بها برای کاهش آلاینده های گاز خروجی از اگزوز تولید کرده، استفاده از نانوکاتالیست های شرکت در خودروها می تواند تاثیر شگرفی در کاهش آلایندگی گازهای خروجی اگزوزها داشته باشد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
استفاده از نانوکاتالیست های حاوی نانوذرات فلزات گران بهای یکی از شرکت های صنعتی در خودروها می تواند تاثیر شگرفی در کاهش آلایندگی گازهای خروجی اگزوزها داشته باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۶:۵۷    
پژوهشگران روشی برای بررسی جریان های الکترونی در حال گردش درون نانوذرات طلا ارائه کردند، این روش می تواند معیار کمی برای تعیین میزان آروماتوسیته بودن مواد در اختیار پژوهشگران قرار دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ثبت نام برای کارآزمایی روی فناوری نانوذرات تصویربرداری در حال انجام است، نانوذراتی که قرار است برای تشخیص سریع بیماری سرطان با کمک MRI استفاده شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شرکت درخش شیمی فرآیند موفق به تولید پودر نانوذرات سیلیس با خلوص بالا شده است که می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۸:۱۰    
یکی از شرکت های داروسازی از جدیدترین نانوذرات لیپیدی خود که کاربرد در حوزه واکسن و دارو دارد، رونمایی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۰    
انجمن علمی مهندسی پزشکی واحد علوم و تحقیقات با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان، نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات انجمن علمی مهندسی پزشکی، وبینار طراحی و کاربرد نانوذرات طلا در پزشکی را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک شرکت فناور برای بهبود مقاومت به کرنش خزشی در لوله های پلی اتیلنی (PE-80)، لوله آب رسانی حاوی نانو ذرات تولید کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک شرکت در کره جنوبی اقدام به تولید واکسن ضدکرونا با استفاده از نانوذرات لیپیدی کرده است، این واکسن جدید برای ایجاد مصونیت در برابر واریانت های مختلف مناسب است و امکان تولید انبوهرا نیز دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران نانوذرات پپتیدی ساختند که می توان از آن ها برای مطالعه سلول ها استفاده کرد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۱۵    
این یافته ها برای اولین بار ثابت کرد که چنین خوشه هایی در سیستم های زمین شناسی حاوی طلا ایجاد می شوند ، نه فقط در آزمایشگاه ها. مک لیش اعلام داشته است ، این تحقیق همچنین شواهدی مبنی بر لخته شدن کوچکترین نانوذرات طلا پیدا کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۱:۴۷    
ردکد تراپیوتیکس، یکی از شرکت های توسعه دهنده دارو های مبتنی بر نانوذرات لیپیدی، در کنفرانس ECFS به تشریح جزئیات مربوط به استفاده از این فناوری برای درمان بیماری های تنفسی پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروهی از محققان دانشگاه تورنتو کانادا با همکاری یک محقق ایرانی موفق شدند که از نشاسته ذرت نانوذرات روان کننده با کارایی بالا تولید کنند که برای درمان بیماری های مفاصل ایده آل است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
Fighter نام واکسن آنفلوانزای جدیدی است که مبتنی بر نانوذرات بوده و در آزمایش های پیش بالینی اثربخشی جالب توجهی داشته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
محققان از ترکیب جلبک های سبز آبی و نانوذرات برای کاهش عوارض سکته مغزی در موش های آزمایشگاهی استفاده کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۰:۱۷    
انجمن علمی دانشجویی نانوفناوری دانشگاه فردوسی مشهد سومین جلسه از سلسله جلسات نانوپلاس را برگزار می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۵    
شرکت اچ دی تی بیوا، کمک هزینه 2٫9 میلیون دلاری برای مرحله تجاری سازی واکسن ایذر با سیستم اختصاصی نانوذرات لیپید معدنی (LION) دریافت کرده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۱    
دانشمندان یک روش درمانی جدید و باورنکردنی را ابداع کرده اند که 99.9 درصد ویروس های کووید-19 را در موش های آزمایشگاهی از بین می برد. دانشمندان مدعی شده اند که استفاده از روش درمانی نانوذرات پنهانکار به کاهش مقدار ویروس کووید در ریه موش ها کمک کرده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۶    
محققان استرالیایی با استفاده از نوعی نانوذرات لیپیدی، ابزار جدیدی برای مقابله موثر با بیماری فیبروز سیستیک ارائه کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
شرکت پوشش گیتی سبز اسپادان پوشش شفاف پایه آب مخصوص چوب (کیلر) حاوی نانوذرات جهت بهبود خواص ضد شره گی تولید کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان پوشش های شفاف بر پایه آب مخصوص چوب (کیلر) حاوی نانوذرات جهت بهبود خواص ضد شرگی تولید کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۶    
شرکت سلن نانومدیسین (Clene Nanomedicine) تاییدیه پذیرش ثبت اختراع در آمریکا برای پلتفرم نانوبلور های طلای خود دریافت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان لهستان نانو واکسن جدید کرونا طراحی کردند که در آن از نانوذرات اکسیدآهن استفاده شده است، نتایج آزمایشگاهی نشان می دهد که این واکسن پاسخ ایمنی قوی ایجاد می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت نانوفرم و آپرسیا برای کمک به تولید فرمولاسیون های جدیدی دارو با کمک نانوذرات، وارد همکاری مشترک شدند تا با هم افزایی فناوری ها، اقدام به استفاده از چاپ سه بعدی و فناوری نانوذرات در تولید دارو های جدید کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۵۱    
یک شرکت خارجی پلتفرم جدیدی برای حل چالش های معمول در تولید دسته ای نانوذرات لیپیدی و لیپوزوم ها به منظور تولید دارو و واکسن ارائه کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۶    
یکی از کالج های هندی موفق به ثبت اختراع فناوری شده که در آن امکان ساخت نانوذرات فلزی به روشی ارزان و ساده و به صورت یک مرحله ای فراهم می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۳    
شرکت کریتیو دانستیکس نانوذرات طلای دارای برچسب فلورسنت تولید و به بازار عرضه کرده است که می توانند برای تصویربرداری از سلول ها به عنوان کاوشگر های فلورسنت استفاده شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۱۲    
محققان از ترکیب نانوذرات پلاتین و آلومینیوم برای ایجاد یک کاتالیزور جدید استفاده می کنند که باعث می شود برخی واکنش های شیمیای موثرتر از هر زمان دیگری رخ دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۰۶    
شرکت بیوکرتی فارماکیوتیکالز در حال طی مراحل ابتدایی ثبت پتنت مربوط به فناوری است که در آن با استفاده از نانوذرات اکسید سریم، عوارض منفی پرتودرمانی کاهش می یابد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۱    
پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست (MIT) به دنبال استفاده از یادگیری ماشین برای طراحی نانوذرات هستند، نانوذراتی که برای تحویل شخصی دارو قابل استفاده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۷:۵۸    
تهران - ایرنا - یک گروه از محققان بین المللی با مطالعه فناوری های نانوذرات موجود راهکارهایی را برای استفاده از این فناوری ها به منظور مقابله با کووید- 19 شناسایی کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۰۲    
پژوهشگران با استفاده از چیدمان دقیق نانومیله های طلا در یک داربستی از جنس DNA، ساختار متقارتی ساختند که می تواند نقش انتقال دهنده انرژی را ایفا کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۰۵    
محققان نشان دادند که نانوذرات فلورسنت زمانی که در کنار آینه قرار داده می شوند، الگو هایی ایجاد می کنند که با شکل اصلی نانوذرات تفاوت دارد. این یافته محققان می تواند در حسگری نانوذره ای مورد استفاده قرار گیرد.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت فعال درزمینه نانو، پتوی هواپیما از جنس پلی استر-اکریلیک آنتی باکتریال حاوی نانوذرات تولید کرده که می تواند به ارتقای سلامت مسافران در پروازهای خطوط هوایی کمک کرده و در برابر آتش مقاومت بالایی داشته باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان به تازگی نشان دادند با ترفندی می توان نانوذرات لیپیدی را در دمای اتاق تا دو ماه پایدار نگه داشت، با این کار احتمالا برخی واکسن های ضدکرونایی که در آن ها از این نانوذرات استفاده شده، در دمای اتاق قابل نگهداری خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
یکی از شرکت های صنعتی پتوی هواپیمایی آنتی باکتریال حاوی نانوذرات تولید کرده است که می تواند به ارتقای سلامت مسافران در پروازهای خطوط هوایی کمک کند، ضمن آنکه در برابر آتش مقاومت بالایی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از شرکت های تولیدکننده کفی کفش، با استفاده از نانوذرات نقره اقدام به عرضه کفی های کفش آنتی باکتریال کرده که مانع از رشد قارچ و عوامل بیماری زا می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۸:۳۷    
شرکت ایزون ساینس (Izon Science Ltd) دستگاه نیمه اتوماتیک با استفاده از نسل جدید فناوری TRPS، برای اندازه گیری اندازه ذره، غلظت و بار سطحی ذرات را با دقت و صحت بی نظیری ارائه کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مشکلات رایج در پرورش ماهی با قفس های معلق در آب های آزاد، رشد زیست فیلم روی آن ها است که به تازگی محققان راهکاری برای کاهش رشد این زیست فیلم ها با کمک نانوذرات ارائه کرده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۵    
یکی از شرکت های فنلاندی که در ارائه فناوری نانوذرات تخصص دارد، با انعقاد قراردادی با یکی از شرکت های توسعه دهنده دارو های چشم، به دنبال وارد کردن نانوذرات در فرمولاسیون دارو های چشم است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارآزمایی بالینی فاز یک واکسن کرونا که حاوی نانوذرات فریتین است و در تست های آزمایشگاهی، پاسخ ایمنی جالب توجهی ایجاد کرده، در موسسه تحقیقات ارتش آمریکا والتر رید در دست اقدام است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک استارت آپ که موفق به توسعه فناوری نانوذرات مورد استفاده در باتری شده، با جذب حمایت مالی به دنبال تجاری سازی این فناوری و استفاده از آن در باتری های تجاری است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۴۰    
برای درک بهتر از غلظت و شرایط دارو درون بدن، محققان حسگر قابل کاشتی ساختند که در آن از نانوذرات طلا استفاده شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۵۲    
محققان از نانوذرات طلا برای جستجوی سلول های بنیادی استخوان استفاده می کنند و در این راستا نانوذرات را با رشته های DNA پوشش دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پژوهشگران برای تشخیص سریع ویروس کرونا، با کمک نانوذرات طلا، ابزاری ساختند که می تواند با حساسیت بالا این ویروس را شناسایی کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یافته های اخیر نشان می دهد نانوذرات حاوی ترکیبات محافظ عصبی ممکن است موجب کاهش شدت سکته مغزی شده و شانس بقا را بهبود بخشند. این فرمولاسیون نانویی می تواند با رهایش نوعی پپتید محافظ به مغز، اثرات سکته مغزی را کم کند.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما از ستاد توسعه فناوری نانو، اکسیکیور (Exicure)، یکی از شرکت های پیشگام در داروهای ژنتیکی و داروهای ایمنی درمانی با استفاده از فناوری اسید نوکلئیک کروی (SNA) ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۰    
یافته های به دست آمده از مطالعه اولیه محققان نشان می دهد که نانوذرات پوشش داده شده با پپتید می تواند آسیب فیبروز ریوی ایدیوپاتیک موسوم به IPF را کاهش دهد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۱۸    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ وقتی بیمار در حال دریافت دارو است ، تعیین اینکه چه مقدار از دارو در واقع به جریان خون او راه می یابد دشوار است. یک "خال کوبی" زیر پوستی جدید به لطف نانوذرات طلای تغییر دهنده رنگ می تواند کمک کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۳:۰۷    
یک گروه تحقیقاتی با استفاده از گرادیان یونی و نانوذرات فلزی اقدام به ساخت نمونه اولیه ترانزیستور های سیلسکونی کرده است.