دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۵:۲۹Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نانوذرات»

خبرگزاری دانشجو   ۲۴ دقیقه پیش    
محققان با استفاده از پوششی از جنس نوعی مایع یونی روی نانوذرات موفق شدند تا آن ها را از سد سیستم ایمنی بدن عبور دهند و اثربخشی نانوذرات به عنوان نانوحامل را بهبود دهند.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محققان کشور تاثیر نانوذرات روی سلول های بنیادی اسپرماتوگونیال را مورد بررسی قرار دادند که نقش تازه ای برای این ماده در سیستم تولید مثلی مردان پیشنهاد کرد.
قراردادی میان موسسه سرم سازی هند و شرکت نوواواکس منعقد شده تا یک میلیارد دوز واکسن ضد کرونا حاوی نانوذرات در این موسسه تولید شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: محققان دانشگاه سان یات سن در گوانگژو چین اعلام کردند: دو واکسن نانوذره جدید چین در مقابله با سارس-کوو-2 (SARS-CoV-2) ویروسی که موجب بیماری کووید-19 می شود، می توانند آنتی بادی های خنثی کننده قوی و واکنش های ایمنی سلولی در حیوانات ایجاد کنند. ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۸:۰۵    
پژوهش جدیدی که به سرپرستی کالج دانشگاهی لندن (UCL) انجام شده، مشخص می کند که از نانوذرات الماس می توان برای بهبود عملکرد تست های تشخیص بیماری استفاده کرد که نتیجه آن می تواند تشخیص زودتر بیماری هایی مانند ایدز و حتی کرونا باشد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۵۶    
مسعود ملکی گفت: با انجام پژوهشی نوین درخصوص کامپوزیت های تقویت شده با نانوذرات دوبعدی مکسین، مقاله مشترک دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و پرفسور راجندر سینج وارما از دانشگاه پالاکی جمهوری چک، در نشریه معتبر بین المللی Advanced Materials با ضریب تاثیر 27.398 منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
صنایع نساجی لیاپود با تولید نخ های آنتی باکتریال حاوی نانوذرات بخشی از نیاز داخلی را به نخ های آنتی باکتریال تامین می کند، این نخ ها در تولید جوراب، زیرپوش و انواع مختلف منسوجات استفاده می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۳۶    
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: کارآزمایی دو واکسن راهگشای موفق که از فناوری انقلابی مشابهی استفاده می کنند، نشان داده است که آنها اثربخشی بالایی در پیشگیری از کووید-19 دارند، اما تفاوت ها در طراحی این دو واکسن بر سرعت افزایش تولید و چگونگی توزیع شان اثر می گذارد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
کارآزمایی دو واکسن راهگشای موفق که از فناوری انقلابی مشابهی استفاده می کنند، نشان داده است که آنها اثربخشی بالایی در پیشگیری از کووید-19 دارند، اما تفاوت ها در طراحی این دو واکسن بر سرعت افزایش تولید و چگونگی توزیع شان اثر می گذارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محققان روشی به نام PANORAMA را ابداع کردند که با استفاده از آن، بدون نیاز به برچسب زنی، می توان نانوذرات با ابعاد بسیار کم را شناسایی کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
گروهی از محققان دانشگاه شهرکرد با استفاده از نانوذرات طلا به ساخت بیوسنسورهای پاسخ سریع دست یافتند که در مدت یک ساعت وجود ویروس کووید-19 را در نمونه خون مبتلایان تشخیص می دهد و به گفته آنها دقت این نانو بیوسنسور با کیت های CR برابری می کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پلتفورمی توسط محققان چینی ارائه شده که با استفاده از آن می توان واکسن ضدکرونا تولید کرد. در این پلتفورم از نانوذرات برای طراحی واکسن استفاده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران "دانشگاه هاروارد" در بررسی جدیدی سعی کردند تا با کمک نوعی از نانوذرات، به مهار متاستاز سرطان به ریه ها بپردازند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه هاروارد برای مقابله با تومورهای عامل سرطان ریه روش جدیدی را ابداع کرده اند و برخی یاخته های خونی را با نانوذرات دارویی پوشانده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۴۰    
محققان موسسه ملی تحقیقات علمی نشان داده اند که می توان از نانوذرات برای رساندن دارو ها به مغز برای درمان بیماری های عصبی استفاده کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تمایز سلول های بنیادی سرطان می تواند منجر به تهاجمی تر شدن آن ها شود به همین منظور محققان از شیمی سطح نانوذرات مهندسی شده برای کنترل این تمایز استفاده کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
محققان دانشگاه میشیگان با استفاده از نوعی نانوذرات توانستند سرطان مغز را در موش های آزمایشگاهی درمان کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران با استفاده از نانوذرات اکسیدروی موفق به تولید جوراب هایی شدند که مانع از بوی بد پا و همچنین فعالیت نوعی باکتری عامل ایجاد بوی نامطبوع می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۱۰    
نتایج به دست آمده از آزمایش روی موش ها نشان می دهد که واکسن حاوی نانوذرات پروتئینی توسعه یافته در دانشگاه واشنگتن می تواند با دوز بسیار کم، سطح بالایی از آنتی بادی را در بدن علیه ویروس کرونا ایجاد کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
داده های آزمایشگاهی نشان دادند که فیلم حاوی نانوذرات نقره-سیلیس قادرند تا 99.84 درصد ذرات SARS-CoV-2 را در عرض دو دقیقه از بین ببرند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۶    
یافته های اخیر محققان جزئیات جالب توجهی از مقاومت نانوذرات آلیاژی با انتروپی بالا در برابر اکسیداسیون ارائه می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از شرکت هایی که در حوزه ساخت واکسن ضدکرونا فعالیت دارد، در حال توسعه واکسنی است که در آن از نانوذرات خودآرا با ساختاری شبیه به ویروس استفاده شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت ال اس آی کمیکال (LSI Chemical) با ارائه فرمولاسیونی موفق به بهبود رنگ و مقاومت در برابر خستگی روغن های موتور حاوی نانوذرات شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۲۶    
شرکت نکس ایمیون از همکاری مرکز تحقیقات سرطان شهر امید برای ایجاد یک پیشگامی تحقیقاتی استفاده می کند که به تجاری سازی فناوری استفاده از نانوذرات برای مقابله با سرطان منجر می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های فناور با استفاده از پارچه های ضدامواج و نانو فناوری، لباس های ویژه ورزشی و شکم بندهای بارداری را به بازار عرضه کرده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۶:۱۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، ناباروری مردان یک مسئله جدی است که اغلب به دلیل کم بودن تعداد اسپرم ایجاد می شود. اکنون محققان دانشگاه ملی سئول روشی را برای رساندن نانوذرات پر شده با پروتئین های خاص به داخل بیضه ها ابداع کرده اند ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دانشمندان در دانشگاه پزشکی واشنگتن با تولید واکسن نانوذراتی توانستند ایمنی بسیار قوی را در موش ها ایجاد کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دیلی میل، دانشمندان آمریکایی در جدیدترین تحقیقات خود در واکسن آزمایشی کرونا، نانوذراتی را ایجاد کردند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
با اجرای پژوهشی نوین درخصوص کامپوزیت های تقویت شده با نانوذرات دوبعدی مکسین، مقاله مشترک دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و پرفسور راجندر سینج وارما منتشر شد.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
هنگامی که این واکسن به پستانداران تزریق شد، تولید آنتی بادی هایی که چندین منطقه از پروتئین S ویروس کرونا را هدف قرار داده بودند ایجاد شد. محققان گفتند این باعث محافظت فرد در برابر سویه های جهش یافته ویروس می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -دولت کانادا توافق نامه ای برای پیش خرید 76 میلیون دوز نانوواکسن ضدکرونا از شرکت نوواواکس آمریکا امضا کرد. NVX-CoV2373 واکسنی است که در آن از نانوذرات استفاده شده و مراحل قانونی برای دریافت مجوز تولید را طی می کند.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۱:۳۵    
نانوذرات ویژگی های منحصر به فردی دارند و دانشمندان به دنبال استفاده از آن ها برای نابودی سلول های سرطانی هستند. اخیرا تیمی از محققان توانسته اند از آن ها برای مقابله با سرطان مزوتلیوما استفاده کنند. ...
فودنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
یک شرکت تولیدکننده کیسه های پلاستیکی برای افزایش ماندگاری موادغذایی، کیسه های آنتی باکتریال با استفاده از نانوذرات را به بازار عرضه کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از شرکت های تولیدکننده کیسه های پلاستیکی برای افزایش ماندگاری موادغذایی، کیسه های آنتی باکتریال با استفاده از نانوذرات را به بازار عرضه کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۵    
یکی از شرکت های توسعه دهنده پلتفورم درمان بیماری های شریان محیطی، موفق به جذب 5٫3 میلیون دلار حمایت مالی برای تجاری سازی این فناوری شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
یکی از شرکت های تولیدکننده کیسه های پلاستیکی برای افزایش ماندگاری موادغذایی، کیسه های آنتی باکتریال با استفاده از نانوذرات را به بازار عرضه کردند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یک شرکت بومی، افزودنی نانویی به نام زایکوترم را برای افزایش مقاومت سطح آسفالت تولید و به بازار عرضه می کند. این افزودنی حاوی نانوذرات به قیر اضافه شده تا آسفالت با دوام بالا و مقاوم در برابر عریان شدگی به دست آید.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۴۹    
نتایح بررسی های جدید نشان می دهد که نانوذرات گلوله مانند سلول های سرطانی را از درون نابود می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
با کاربردی شدن نانو ذرات زیرکونیوم به رادیاتور تولیدی یکی از شرکت های فناور علاوه بر آنکه رتبه اتلاف انرژی آن از C به B ارتقا یافت، موفق به صادرات آن به 3 کشور همسایه نیز شد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با استناد به مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه بینگامتون نیویورک، نانوذرات اکسیدروی موجود در پوشش برخی کالاهای کنسروشده که معمولا برای خواص ضدمیکروبی و پیشگیری از تغییررنگ مواد خوراکی تولیدکننده سولفور، مناسب است، تاثیر منفی بر عملکرد دستگاه گوارش انسان می گذارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - نتایج یک پژوهش نشان می دهد که افزودن نانوذرات روی پوششی از جنس اسیدآمینه به غذای مرغ ها به رشد بهتر آنها کمک کرده و هضم پذیری غذا را نیز بهبود می دهد. این مرغم ها از استخوان های قوی تر هم برخوردار شده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۳:۵۶    
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قم عنوان کرد: راه اندازی شرکت های دانش بنیان در زمینه زیست فناوری مولکولی و کشاورزی و تولید نانوذرات فلزی باارزش مانند نقره و طلا از دستاوردهای این باشگاه به شمار می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به تازگی از نانوذرات برای خاموش کردن ژن در مغز قرمز استخوان استفاده شده که این کار به درمان برخی بیماری ها نظیر بیماری های قلبی کمک شایانی می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
محققان نانوذراتی موسوم به TCaNGs ساختند که با آزاد کردن مقادیر بالایی از کلسیم می تواند عملکرد پمپ های تخلیه کننده دارو از داخل تومور سرطانی را مختل کرده و اثر داروی شیمی درمانی را افزایش دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت پتریس فناوری حاوی نانوذرات و دو نوع آنتی بادی را در استرالیا به ثبت رسانده است، این کمپلکس قادر است طیف وسیعی از سرطان ها را هدف قرار دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان کشور با خریداری نانوذرات تولیدشده از سوی یکی از شرکت های ایرانی، کفی های طبی نانویی، کفی کفش ماساژدهنده مغناطیسی آنتی باکتریال و پد پاشنه سیلیکونی آنتی باکتریال خود را به بازار عرضه کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ شیمی درمانی یکی از بهترین روش های درمانی در برابر سرطان است اما ناامیدکننده، سلول های سرطانی می توانند در برابر این داروها مقاومت کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان هندی بانداژی ابداع کرده اند که با کمک نانوذرات مغناطیسی سلول های سرطان پوست را داغ می کند و از بین می برد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
با اختصاص مبلغ 1٫6 میلیون دلار از سوی موسسه ملی بهداشت، شرکت مگنتیک اینسایت قصد دارد تا از نانوذرات برای بهبود کیفیت تصویربرداری پزشکی با کمک نانوذرات مغناطیسی کار کند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های فناور با استفاده از نانوکلوئید نقره موفق به تولید محلول های ضد عفونی کننده نانو بیوساید شده است که به دلیل عدم تبخیر ماندگاری بالایی در حذف آلودگی سطوح عادی و حساس دارد. ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان قطره چشمی ساختند که حاوی نانوذرات است و این قطره می تواند مشکل انکسار چشم را حل کرده و در نهایت فرد را از عینک بی نیاز کند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی