دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۱۱:۱۱Jun 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری نادر»

قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۰۹:۵۴    
یک درمان ژنتیکی جدید توسعه یافته است که می تواند خال های غول پیکر را که همراه با یک بیماری نادر پوستی هستند، معکوس و درمان کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۰۹:۲۱    
یک درمان ژنتیکی جدید توسعه یافته است که می تواند خال های غول پیکر را که همراه با یک بیماری نادر پوستی هستند، معکوس و درمان کند.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- یک بیماری نادر به نام باکتری گوشتخوار در ژاپن در حال شیوع است و تنها در عرض 48 ساعت منجر به مرگ فرد مبتلا می شود.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۳:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
یک بیماری نادر به نام باکتری گوشتخوار در ژاپن در حال شیوع است و تنها در عرض 48 ساعت منجر به مرگ فرد مبتلا می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۳۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رییس اداره بیماری های خاص و صعب العلاج مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت گفت: تعداد بیماری های نادر شناخته شده در جهان 7 هزار بیماری است و تعداد شناخته شده آن در کشور تاکنون 445 بیماری با برآورد جمعیتی 4 میلیون نفر بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۷:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک روش جدید پیوند پوست که توسط پژوهشگران ژاپنی ابداع شده است، می تواند راه امیدوارکننده ای برای درمان دو بیماری نادر پوستی باشد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سلین دیون، خواننده مشهور کانادایی به تازگی در مصاحبه ای درباره درگیر بودنش با بیماری نادر نشانگان شخص سفت یا SPS و تأثیر آن بر حرفه اش صحبت کرده و گفته است بیماری اش باعث شده بود که هنگام خواندن احساس کند گویی کسی می خواهد خفه اش کند .
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۰:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر عامل بنیاد بیماری های نادر ایران گفت: 85 درصد بیماری های نادر عامل ژنتیکی دارد و بعضی از ازدواج های فامیلی عامل ایجاد بیماری های نادر است.
فرادید   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۲۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
زنی که مبتلا به یک بیماری نادر است، مدعی است که می تواند 95 درصد تمام اتفاقات زندگی اش را به خاطر بیاورد؛ از جمله خاطره مربوط به دوره جنینی خود در شکم مادرش! ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس هیأت مدیره بنیاد بیماری های نادر با اشاره به وجود حدود 3 میلیون بیمار با 450 گونه بیماری نادر در ایران، روایتی از آخرین وضعیت این بیماران را بیان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از گذشت حدود 3 سال از دورانی که عوارض آسترازنکا برای برخی، هشدار داده می شد، این شرکت اعتراف کرده است که واکسن کووید آن می تواند باعث ایجاد یک بیماری نادر اما مرگبار شود.
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۶:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اول فارس آموزش و پرورش فارس این خانم معلم ایثارگر در یک عمل جراحی در بیمارستان ابوعلی سینای صدرا شیراز که 6 ساعت به طول انجامیدقسمتی از کبد خود را به کودک 19 ماهه ای که در اثر یک بیماری نادر مادرزادی دچار نارسایی شدید کبد شده بود، اهدا کرد و به این کودک حیاتی دوباره داد. ...
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سرطان آلت تناسلی نوعی سرطان پوست است. این سرطان نادر بوده و در صورت عدم تشخیص به موقع می تواند تهاجمی شود. درمان تومور پنیس می تواند روی نعوظ و توانایی جنسی تاثیر منفی داشته باشد.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۵   + ۴۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: 107 بیماری نادر و صعب العلاج از محل تبصره ماده 9 اساسنامه صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش قرار گرفت.
حزب الله نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۳   + ۳۲ سایت دیگر  
حزب الله: سخنگوی دولت با بیان اینکه تضمین حقوق کارگر و کارفرما در گروی اصل سه جانبه گرایی خواهد بود، گفت: دولت مخالف نقض اصل سه جانبه گرایی و واگذاری آن به مجلس شورای اسلامی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: 107 بیماری نادر و صعب العلاج از محل تبصره ماده 9 اساسنامه صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش قرار گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با بیان اینکه پوشش هزینه های بیماران خاص برای بیش از 7 میلیون نسخه و پوشش بیمه ای 234 قلم دارو از دیگر اقدامات دولت سیزدهم برای بیماران خاص و صعب العلاج است، گفت: 107 بیماری نادر و صعب العلاج از محل تبصره ماده 9 اساسنامه صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش قرار گرفت.
تبیان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
طبق گزارشی از The Telegraph در 28 آوریل، شرکت داروسازی آسترازنکا تأیید و اعتراف کرد که واکسن آسترازنکا در مواردی نادر می تواند موجب لخته شدن خون و کاهش پلاکت های خون، یک بیماری نادر به نام ترومبوز همراه با سندرم ترومبوسیتوپنی (TTS) شود. این واکسن تحت نام های تجاری کووی شیلد و واکس زویرا فروخته شد.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نام پزشکی ریه ی پاپ کورنی برونشیولیت انسدادی است؛ یک بیماری نادر و غیر قابل برگشت که در آن باریکترین راه های هوایی برونشیول های ریه ها ملتهب می شوند و این التهاب در نهایت می تو اند منجر به زخم انسداد راه هوایی آسیب دائمی به ریه ها و در موارد نادر مرگ شود.
وقت صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، پسربچه ای در ایالت ولز وجود دارد که مانند پینوکیو بیینی اش بزرگ می گردد. این پسر بچه ی زیبا که ساکن ایلت ولز است از بیماری نادری رنج میبرد. مغز این پسر بچه از طریق بینی اش راه به خارج پیدا کرده و در حال رشد است. ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۰۶:۴۲    
اول فارس آبجو سندرم خودآبجوسازی بدن، که به عنوان سندرم تخمیر داخلی یا سندرم آبجوسازی خودکار نیز شناخته می شود، یک بیماری نادر است که در آن بدن فرد به طور خودکار الکل تولید می کند. ...
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۲۱:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- "سلین دیون" خواننده در دسامبر 2022 در میان اشک ها و در برابر تمام دنیا توضیح داد که از یک بیماری نادر رنج می برد، تور کنسرت خود را لغو کرده و دیگر بر روی صحنه اجرا نخواهد کرد بدون آن که بداند این لغو کنسرت موقت یا دائمی خواهد بود ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
ترانه علیدوستی بازیگر زن مشهور سینما و تلویزیون چند وقتی است که به یک بیماری نادر مبتلا شده است و در بیمارستان تحت درمان است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۳   + ۴۱ سایت دیگر  
سندرم ناخن زرد (Yellow Nail Syndrome) یک بیماری نادر است که ناخن های دست و پا را درگیر می کند و معمولا افراد بالای 50 سال به این عارضه دچار می شوند.
حیات   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ستاره خط حمله اتلتیکومادرید دچار شرایطی غیرعادی شده است که او را تا مدتی نامشخص از همراه روخی بلانکو محروم خواهد کرد. به گزارش گروه ورزشی حیات ؛ نشریه موندودپورتیووی اسپانیا اعلام کرد که دلیل غیبت آلوارو موراتا مهاجم اتلتیکومادرید در بازی اخیر این تیم برابر آلاوس ابتلای او به یک بیماری نادر بوده ...
وقت صبح   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۶:۳۷    
به گزارش وقت صبح ، این کودک معجزه آسا تمام معادلات را بر هم زد، چرا که با یک بیماری نادر پا به جهان گشود. بیماری کودک به شکلی بود که او فاقد بخشی از مغز و جمجمه است. پزشکان پیش از تولد به پدر و مادر جکسون گفته بودند که او پس از زایمان زنده نخواهد ماند. ...
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، در روز گذشته مادر ترانه علیدوستی اعلام کرد که این بازیگر به یک بیماری نادر مبتلا شده است و مردم برایش دعا کنند.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک ویدئوی چند دقیقه ای که در لایو اینستاگرام از سوی مادر ترانه علیدوستی منتشر می شود و طی آن خبر از ابتلای این بازیگر به یک بیماری نادر می دهد! این کلیت آن چیزی است که از دیروز از ترانه علیدوستی بازیگر سینمای ایران می دانیم ...
هانا خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۲۳:۲۰    
سندروم زولینگر الیسون یک بیماری نادر است که تأثیر بر دستگاه گوارش دارد. در این سندرم، یک یا چند توده غیررسمی (تومور) در دیده هایی که هورمون گاسترین تولید می کنند، ایجاد می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز غربالگری پیشگیری از تولد بیماران مبتلا به اس ام ای در سالجاری خبر داد و گفت: این کار در دستور کار وزارت بهداشت بود تا از تولد نوزادان مبتلا به این بیماری نادر جلوگیری کنیم.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
راوی کومار اهل جانسی در شمال ایالت اوتار پرادش هند تنها عضو خانواده اش است که به عدم رشد دچار است.
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 2800 مورد پایش سرمی بیماری مشمشه در جمعیت اسب ها در خوزستان طی سال گذشته انجام شد. مشمشه نوعی بیماری نادر و بالقوه کشنده باکتریایی است که از تک سمی های آلوده به انسان منتقل می شود. این بیماری خطرناک با درگیر ساختن دستگاه تنفس در انسان می تواند موجب مرگ شود. ...
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرارو- یک زن مبتلا به یک بیماری ژنتیکی نادر که 0.03 درصد از مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، توموری بزرگ روی گردن خود دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
یک بیماری نادر باعث می شود افراد چهره دیگران را درست مانند فیلتر لبخند شیطانی تیک تاک (TikTok) ببینند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
این روزها کمبود داروی کرئون بلای جان آن هایی شده است که فرزندشان با یک بیماری نادر دست وپنجه نرم می کند. داروهایی که گاه وبیگاه نمونه وارداتی آن کمیاب می شود و این یعنی زیادشدن عوارض و مشکلات ناشی از این بیماری ...
حیات   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیته مشورتی بیماری های نادر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ژنتیکی بودن 80 درصد از بیماری های نادر خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی حیات ، شاداب صالح پور عضو کمیته مشورتی بیماری های نادر وزارت بهداشت ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در گوشه و کنار جهان، سلامت تن رنجور برخی بیماران با حصار بیماری هایی که حتی نام آنها را هم نشنیده اید، تنگ شده و زندگی را به کام آن ها و خانواده هایشان تلخ کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
بیماری نادر از آن جمله بیماری هایی است که گاهی علاجی بر آن نیست و گاهی دقیقا نمی دانیم با چه بیماری ای مواجه هستیم.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، زمینه بروز خیلی از بیماری های نادر، مسائل ژنتیکی است و از همین رو، هنوز برای درمان قطعی این قبیل بیماری ها، راهکاری پیدا نشده است. در واقع، بیماری نادر که گاه از آن به عنوان بیماری یتیم یا بیماری فقیر نیز نام برده می شود، به هر بیماری اشاره دارد که درصد کمی [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۹:۵۵    
رئیس هیئت مدیره بنیاد بیماری های نادر ایران گفت: 432 گونه بیماری نادر در کشور ما شناسایی شده که 107 نوع آن تحت پوشش صندوق بیماری های صعب العلاج قرار گرفته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر گفت: 442 بیماری نادر در ایران شناسایی شده، این در حالی است که تعداد بیماری های نادر در سطح جهان بیشتر از موارد شناسایی شده در کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو کمیته مشورتی بیماری های نادر وزارت بهداشت با اشاره به ژنتیکی بودن 80 درصد بیماری های نادر، بر پیشگیری از بروز موارد جدید بیماری تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران با اشاره به حمایت های بیمه ای صندوق بیماری های نادر و صعب العلاج در پوشش هزینه های این بیماران و با بیان اینکه این صندوق برای سال آینده نیازمند بودجه 15 تا 18 هزار میلیاردی است، در عین حال از شناسایی 442 بیماری نادر در کشور خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده (CDC) به تازگی تخمین زده است که 3.3 میلیون بزرگسال آمریکایی مبتلا به این سندرم هستند. عددی که در مقایسه با مطالعات قبلی افزایش یافته است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۴:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
تیتربرتر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در ایالات متحده (CDC) به تازگی تخمین زده است که 3.3 میلیون بزرگسال آمریکایی مبتلا به این سندرم هستند. عددی که در مقایسه با مطالعات قبلی افزایش یافته است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
وقتی دختر بزرگم 7 سال داشت، به یک بیماری نادر خودایمنی مبتلا شد که پزشکان گفتند شانس زیادی برای زنده ماندن ندارد. این بیماری درمان قطعی و شناخته شده ای نداشت و بنابراین تجویز مجموعه داروهایی برای او شروع شد تا شاید روشی برای زنده نگه داشتنش پیدا کنند ...
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، یک مرد که اهل دهلی نو می باشد با بیماری نادر خود که نیمی از چهره اش را به طور کامل از دست داده است به “مرد صورت ذوب شده” معروف است. کد خبر : 226179 21 بهمن 1402 - 11:39 0
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دکتربعد از معاینه بیماری را تشخیص داد؛ آرپی . هر چه بیشتر توضیح می داد،اشکهای مامان گوله گوله صورتش را خیس می کرد و بابا طوری قلبش می زد که انگار پیراهن سورمه ایش تکان می خورد ...