پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۰۹Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سمی»

اقتصاد آنلاین / وقت صبح   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
کلم بروکلی از جمله گیاهانی است که علیرغم فواید بسیار، مصرف بی اندازه آن می تواند سلامت فرد را تهدید کند.
تجارت نیوز: روز گذشته شایعه ای دست به دست شد که 500 تن موز سمی از کشور سومالی وارد کشور شده است. برخی از منابع غیررسمی نوشته اند: داخل این موزها، کرمی به نام هلیکوباکتر موجود است که بعد از خوردن موز، سمی داخل معده آزاد می شود که بعد از 12 ساعت منجر به مرگ مغزی می شود. ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون پردازش و دفع سازمان پسماند شهرداری تهران گفت: ریزش شیرآبه های زباله در مسیر آرادکوه با عایق بندی مخازن خودروهای سمی تیلر (خودروهای مخصوص حمل زباله) مدیریت شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در این روزهایی که کرونا بی رحمانه قربانی می گیرد، انتشار آمار پزشکی قانونی درباره قربانیان مسمومیت نشان داد، فقط نباید از این ویروس منحوس ترسید. به خصوص این که در نیمه دوم سال با روند افزایشی قربانیان گازگرفتگی، شمار جان باختگان افزایش خواهدیافت.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مار شاه کبرا بلندترین مار سمی جهان است که طول آن به حدود 7 متر نیز می رسد و قدرت بسیار زیادی دارد. فیلمی عجیب از حمام کردن یک مار شاه کبرا را منتشر کرده ایم که توسط یک مرد شجاع شسته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان کارشناس مدیریت دارویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: پس از مصرف موادشوینده، سفیدکننده، جرم بر و لوله بازکن در محیط های در بسته و کوچک مانند دستشویی و حمام به هیچ عنوان توقف نکنید زیرا گازهای تولیدشده در این محیط های بدون تهویه مناسب، سمی است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: نیما باغبانی گفت: سرمایه گذاری در صنعت قارچ مزیت مطلق است چراکه در دربازه زمانی کوتاه اصل سرمایه برگشت می شود. این فعال اقتصادی ادامه داد: درحال حاضر نزدیک به 3 هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری در صنعت قارچ خوراکی فعالیت دارند ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۷:۲۷    
کلر یکی از مواد شیمیایی است که کاربرد گسترده ای در تصفیه آب، ضد عفونی و گند زدایی استخرها دارد. از خواص مهم کلر، می توان به قدرت بازی بالا اشاره نمود. ناپایداری گاز کلر باعث شده است که برای نگهداری آن، از مخازن مخصوصی استفاده نمایند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مونو اکسید کربن گازی بی رنگ ، بی بو و بسیار سمی و کشنده است و با استنشاق هوای آلوده وارد جریان خون و بروز مسمومیت می شود.
برخی از گیاهان در جهان به اندازه ای سمی هستند که حتی می توانند حیوانات و انسان ها را با مواد شیمیایی خطرناک خود بکشند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عبدالستار امین با کمک خانواده اش بیش از 3 دهه است مار پرورش می دهد که برخی از آن ها سمی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام ارشد امنیتی سابق سعودی برای اولین بار از زمان فرارش از عربستان در سال 2017 سکوت خود را شکست و حقایق زیادی درباره آل سعود فاش کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
"سعد الجبری" مدعی شد از حرف های 7 سال پیش محمد بن سلمان درباره ترور پادشاه سابق عربستان دو نسخه فیلم موجود است که او جای آنها را می داند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
سعد الجبری، مشاور امنیتی سابق عربستان فاش کرد که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی قصد ترور ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه فقید این کشور را داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گارد ساحلی کانادا یکشنبه شب در یک هشدار ناوبری اعلام کرد که یک کشتی در حال آتش است و گاز سمی از آن دفع می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : مهم است مردم اطلاعات کافی داشته باشند و بدانند که برخی از انواع میوه ها هسته های سمی دارند که به هیچ عنوان نباید خورده شوند.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۰:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
متخصصان تغذیه می گویند مصرف برخی کدو ها می تواند باعث بروز مسمومیت در انسان شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
شایعاتی که درباره افراد معروف هستند و یا مطالبی که اشاره جنسی دارند، به پربازدید های سمی فضای مجازی تبدیل شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
جنگل های شمال ایران با مساحتی حدود 2 میلیون هکتار با داشتن شرایط اقلیمی و خاکی متفاوت موجب به وجود آمدن انواع قارچ ها در شرایط اکولوژیکی متفاوت شده است ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
علاوه بر کافئین، محققان سه ماده شیمیایی صنعتی، یک آفت کش و دو طعم دهنده را با اثرات احتمالی سمی و تحریک تنفسی مرتبط دانستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین روش سریع برای تشخیص نیتروبنزن - سمی خطرناک که می تواند عسل و سایر محصولات غذایی مورد علاقه مردم را آلوده کند توسط متخصصان دانشگاه فدرال اورال در روسیه و با همکاری دیگر دانشمندان روس تدوین شده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
کبرا ها نیش نمی زنند، مگرآنکه شما آن ها را تحریک کنید. سوراج آن را با ژاکتش گرفته و مجبورش کرده تا همسرش را نیش بزند. آترا به طرز مرموزی دچار مارگزیدگی شد. او را افعی راسل گزیده بود. یکی از سمی ترین مار های خاکی رنگ که مسئول مرگ هزاران نفر در هند است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج: در ایران استاندارد ملی سلامت برنج نداریم مریم شکرانی موضوع واردات برنج آلوده سالیان سال است که روی خروجی رسانه های ایران قرار می گیرد و در نهایت با چند تکذیبیه سر و ته ماجرا بهم می آید و غائله ختم می شود اما دوباره چندی بعد خبرهای تازه ای درباره برنج آلوده منتشر ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۶:۵۴    
00:02 – 29 مهر 1400 7936988 نظر دادن دانلود PDF کلینیک آنلاین باشگاه خبرنگاران جوان: نظر دادن دانلود PDF به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ،اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان در 28 مهر نشده اید، این بسته خبری را از دست ندهید. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۱:۰۱    
گاز های سمی چاه مثل متان و اتان، سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی اکسیدکربن و مونوکسیدکربن هستند که حتی گاهی در تنفس برخی از این گاز ها با خطر مرگ افراد همراه است. انفجار در سیستم های فاضلاب شهری، معمولا خارج از محوطه سکونت شما صورت می گیرد نه درون واحد مسکونی شما ...
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -محققان دانشگاه آلتو فنلاند مقاله ای را در مجله Chemical Engineering منتشر کرده اند که در آن یک جایگزین مقیاس پذیر و غیر سمی جدید برای سیانید در عملیات استخراج طلا از سنگ معدن پیدا کرده اند ...
کارشناسان بهداشت و تغذیه هشدار می دهند که بسیاری از غذا هایی که معمولاً در یخچال نگهداری یا ذخیره می شوند، می توانند سمی شوند.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۳:۵۱    
برخی از اعضای فامیل آنچنان سمی هستند که باید تصمیمی در مورد نحوه ارتباط با آن ها بگیریم. باید بیاموزیم هم چگونه به آن ها بی احترامی نکنیم و هم اینکه آرامش خودمان را حفظ کنیم.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۲۲:۰۹    
صلواتی بلند ختم کن ترکیب سمی اون بالا نشسته بود که نگو باید دید که با کیا بستن برای پوشش خودشون که دوست دارن فقط تماشاچی باشن حاجی رفیقتون سیگنال گل می داد خبریه!!! شما هم رفتار پنیک که چه عرض کنم، پنکیک وار کم ندادید یعنی کل نیاز کشور 500 میلیارد تومانه برای تامین کاغذ!!! ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۵    
یک جوان بریتانیایی شیرماهی سمی را شکار کرد که می توانست سبب مرگ او شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۷   + ۲۷ سایت دیگر  
کلم بروکسل حاوی گلوکوزینولات یک ترکیب گوگردی است که از کبد در برابر آسیب های سمی و شیمیایی به شدت محافظت می کند. به گفته محققان موسسه ملی سرطان، این نوع از کلم که دارای بوی تند و طعم تلخ است ضد سرطان نیز شناخته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس روانشناسی ضمن تشریح باید و نبایدهای ازدواج گفت: همانگونه که ازدواج صحیح می تواند سکوی پیشرفت و ترقی باشد ازدواج غلط می تواند چاهی عمیق و غیر قابل بازگشت برای فرد شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عفونت ها، سوءمصرف الکل و ژنتیک می توانند منجر به بیماری و آسیب کبدی شوند. نارسایی کبدی زمانی اتفاق می افتد که کبد شما نمی تواند به اندازه کافی خوب عمل کند تا بسیاری از عملکرد های حیاتی خود را مانند تولید صفرا برای هضم غذا و پاک سازی خون از مواد سمی انجام دهد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
پژوهش جدید اثرات سمی نمک های آلومینیوم موجود در دئودورانت ها و پتاسیل سرطان زایی آن ها را روی سلول های پستان تأیید کرده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۵    
استفاده از کاتالیست در هر خودرو الزامی است؛ زیرا دود حاصل از احتراق با هر سوخت و تکنولوژی موتوری، به دلیل داشتن گازهای سمی محیط زیست را تخریب می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
صاحبخانه با پیداکردن عنکبوت سمی ای که در زیر تختخوابش حضور داشت شوکه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
عکاس یکی از سمی ترین عنکبوت های جهان را در یک منزل پیدا کرد، عنکبوت سرگردان برزیلی که از بچه اش در زیر بدن خود محافظت می کند. او قبل از انتقال ایمن عنکبوت غول آسا به خارج از منزل، از این حشره که به اندازه انسان است، عکس گرفت.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بخش های سبز رنگ سیب زمینی دارای سم هایی هستند که باید دور ریخته شوند.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، تماس با هر یک مواد خطرناک شیمیایی که در منزل و محل کار شما هم یافت می شود گاهی مواقع خطرآفرین است. با قوی ترین سم های شناخته شده دنیا آشنا شوید: 1- باتراکوتوکسین: ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۳:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
والدین سمی کسانی هستند که بچه هایشان را با دیگران مقایسه می کنند، احساسات فرزندانشان را نادیده می گیرند و یا او را تنبیه می کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
در صورت از بین رفتن تمامی عوامل سوختنی در آتش، یعنی مواد سوختنی و گرما و کاهش اکسیزن، گاز سمی مونوکسید کربن منتشر شده
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل ساختاری که درب ضد حریق دارد، می تواند به راحتی ایمنی را تامین کرده و عایق خوبی بر گرما و حرارت بالا باشد. این درب همچنین مانع ورود گازهای سمی از یک طرف به آن سوی خود شده و بسیار در این زمینه موفق عمل کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یک فعال محیط زیست با بیان اینکه در ریزگردهای گاوخونی در شهر اصفهان ذرات سمی دیده می شود که آلایندگی بسیار زیادی دارند، گفت: گاوخونی این ویژگی را داشته است که سیلاب ها را مهار کند، تالاب و رودخانه زاینده رود از یکدیگر جدا نیستند و حیاتشان به یکدیگر وابسته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از سایتک دیلی ، دانشمندان دانشگاه ایالتی اورگان بر طبق یک مطالعه هشدار دادند: ضد آفتاب حاوی اکسید روی، یک ماده رایج، اثر بخشی خود را از دست می دهد و پس از دو ساعت قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش سمی می شود. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی گاز ایران با اشاره به افزایش سالیانه حوادث گازگرفتگی، گفت: دودکش ها با سهم 79.36 درصد شایع ترین عامل در انتشار گاز سمی مونواکسیدکربن هستند.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش Insider ، از هر 4 امریکایی یک نفر کمبود ویتامین D دارد. به همین خاطر تعجبی ندارد که خیلی افراد به فکر استفاده از مکمل باشند چرا که مواد غذایی کمی حاوی ویتامین D هستند. با این حال، مکمل های ویتامین D ممکن است عوارض جانبی با خود به همراه داشته باشند به خصوص اگر در دُزهای بالا مصرف شوند ...
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ماده بیس فنول آ یک ماده شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز است که از دو مولکول فنول و یک مولکول استون در محیط اسیدی تشکیل می شود و یک ترکیب مقاوم و آب گریز یا هیدروفوبیک است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۲۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران گفت: قطعاً عوارض واکسن کرونا از عوارض آلودگی هوا در تهران بسیار کمتر است. آیا خطرات ناشی از انتشار مواد لنت ترمز در هوا و گازهای سمی که میلیون ها انسان را در معرض خطر قرار می دهد، کمتر از عوارض یک واکسن است؟ من همه این موارد را به یکی از واعظانی که با من تماس گرفته بود ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۷:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
رکنا: مرد میانسال که پسر بیمارش را برای معالجه به امریکا برده بود وقتی از درمان وی ناامید شد با ریختن سم در غذایش او را به قتل رساند و سپس خودکشی کرد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۰:۱۴   + ۴۱ سایت دیگر  
اسپوتنیک: دکتر سولوماتینا در مقاله ای می نویسد که خوردن سیب زمینی با گوشت هضم را مشکل می کند. حتی ترکیبات غذایی آشنا می تواند باعث ناراحتی در معده شود. النا سولوماتینا ، متخصص تغذیه می گوید که رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می تواند به دنبال داشته باشد. ...