یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۹:۲۸Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش جمعیت»

ایرنا: رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان: تشکیل سازمان ملی سالمندان ضروری است. حسام الدین علامه رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان: از میان 40 تا 50 دستگاه کلان کشور فقط در سه دستگاه در حد یک اداره به موضوع سالمندی پرداخته می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۱    
قتل نماینده انگلیسی با چاقو، افزایش جمعیت از اولویت های پوتین، کاهش فروش خودرو در اروپا، توافق آمریکا و یونان علیه ترکیه، از مهم ترین رویداد های آمریکا و اروپا در 24 ساعت گذشته بود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش جمعیت و رشد سریع شهرها، محلات شهری فرصت نیافتند خود را با مقتضیات جدید محلات شهری هماهنگ کنند. در این راستا به دلیل بی پاسخ ماندن بسیاری از نیازهای ساکنان، بی سامانی ها و اختلالات زیادی بر محلات حاکم شد، بنابراین موضوع ارتقای کیفیت زندگی در شهر از سوی شهرسازان مطرح شده است.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عماد مطالبی در این زمبنه، پراکنده رویی شهری را قالبی از توسعه خودرو و از اقسام شهر ارگانیک و بدون طرح و برنامه دانست و اظهار کرد: افزایش جمعیت و رشد شهرنشینی و جریان مهاجرت سبب شده که توسعه شهرها با مشکلات زیادی روبرو شود ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۸:۲۹    
سردار نقدی مسئله جمعیت را کمک به امنیت ملی و استمرار نظام و کشور دانست و گفت: اگر به مسائل جمعیت توجه نشود شاهد جامعه ای پیر خواهیم بود.نباید در خصوص بحث افزایش جمعیت کوتاهی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۰    
روسیه در میانه همه گیری کرونا و بحران جمعیت، سومین سرشماری جمعیت را پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از امروز آغاز می کند.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، سعید احد زاده افزود: سالانه به علت مهاجرت ها، شاهد رشد بالای جمعیت دانش آموزی در البرز هستیم که ضرورت دارد، نیروی انسانی استان نیز متناسب با این جمعیت بویژه در دوره ابتدایی افزایش یابد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۷:۳۰    
عضو کنست رژیم صهیونیستی از حزب لیکود درخواست کرد که جمعیت شهرک نشینان یهودی در کرانه باختری طی 3 دهه آینده باید از 450 هزار نفر به 2 میلیون نفر برسد.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۲۲    
افزایش جمعیت و تعداد خودروها طی سنوات اخیر از یک سو و عدم برنامه ریزی جامع و مطلوب جهت توسعه معابر و مهندسی ترافیک و جابجایی و مدیریت سفرها از سوی دیگر سبب شده در ساعاتی از روز مشکلات ترافیک در شهر برقرار باشد.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
متخصصان علت افزایش جمعیت صد ساله ها طی 50 سال اخیر را گسترش خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین داشتن رژیم غذایی مناسب می دانند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش جمعیت و به تبع افزایش خودروها برای هرنفر یا هرخانواده، میزان حوادث نیز بیشتر می شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر این که تهران فقط ظرفیت مشخصی برای افزایش جمعیت دارد، عنوان کرد: افزایش بیش از حد جمعیت تهران، پایتخت را دچار کم آبی می کند.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، امید یوسفی رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه بنا به اطلاعات باقی مانده از سال های گذشته جمعیت میش مرغ در زیستگاه های استان بسیار زیاد بوده است که حکایت از وجود گله های 200 تا 300 قطعه ای است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه سوریه اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره افزایش جمعیت شهرک نشینان این رژیم در جولان اشغالی سوریه را به شدت محکوم کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۹    
سازمان بهداشت جهانی ادعا کرده است که در حال حاضر حدود 15 درصد از جمعیت جهان را افراد دارای معلولیت جسمی تشکیل می دهد؛ سکونت روزافزون مردم در شهرها به افزایش جمعیت افراد ناتوان جسمی در مناطق شهری منجر می شود که همین امر لزوم طراحی فضاهای عمومی با قابلیت دسترسی را ضروری می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۸:۳۴    
کشور تایلند درحال حاضر توانسته است با توسعه بازارهای جهانی و افزایش جمعیت مسلمانان رشد چشمگیری در صنعت محصولات حلال داشته باشد و توانایی رقابت در سطح جهانی را به دست آورد.
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۶:۳۴    
سالم خبر: طرح هایی مانند ممنوعیت غربالگری موجب افزایش جمعیت نمی شود، بلکه می تواند حتی باعث کاهش هم بشود؛ اگر غربالگری ممنوع شود، جمعیت متوسط جامعه دیگر جرات اقدام برای فرزندآوری را نخواهد داشت.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۷:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
روزنامه شرق در گزارشی موضوع آغاز غیررسمیِ جلوگیری از تست غربالگری را بررسی کرده. در بخشی از این گزارش آمده: * ماجرای درخواست معاونت دادگستری مازندران در نامه به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشگاه آمل برای ایجاد ارتباط آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی برای پیشگیری از سقط جنین جنایی و معرفی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب، موضوع افزایش جمعیت مغفول مانده است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
طرح ممنوعیت غربالگری و اجباری بودن آن پیش از ازدواج، همچنان به صورت سرگردان در مجلس شورای اسلامی قرار دارد و موجی از نگرانی را برای جامعه پزشکی و مردم ایجاد کرده است ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر سیده صالحه مرتضوی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ایران با حضور در برنامه گفتگوی اجتماعی در مورد سالمندان گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
باتوجه به افزایش جمعیت سالمندان و شتاب منحصربه فرد رشد سالمندی در کشور ضروری است حاکمیت وارد میدان شود و سازمان ملی سالمندان را تشکیل دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ملکان به افزایش جمعیت سالمندان این شهرستان هشدار داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفا ایلام گفت: با نصب 4902 فقره انشعاب فاضلاب در شهرستان های استان در سال گذشته، جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب در استان ایلام به 320 هزار نفر افزایش پیدا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان ملکان نسبت به افزایش جمعیت سالمندان این شهرستان هشدار داد و گفت: جمعیت بالای 60 سال ملکان از هفت درصد در سال 1386 به 11 درصد در سال جاری رسیده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - بارندگی پاییزی و افزایش رطوبت خاک در مازندران طی روزهای گذشته سبب افزایش جمعیت حلزون در باغ های مرکبات استان شده و هشدار جهاد کشاورزی را برای رعایت توصیه های پیشگیرانه در پی داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۶    
تهران- ایرنا- در آینده کمبود آب، بزرگترین چالش سیاسی و اجتماعی را ایجاد خواهد کرد و با افزایش جمعیت و کمبود منابع، تغییرات آب و هوایی و وقوع برخی حوادث ممکن است درگیری ها تشدید شوند ؛ این بخشی از اظهارات یکی از شرکت کنندگان نشست مجازی آب، صلح و توسعه پایدار بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: کاهش سن اعتیاد و افزایش جمعیت معتادان دغدغه ها و نگرانی های ما را بیشتر کرده است.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۵   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: جمعیت ایران با سرعت بسیار بالایی در حال پیر شدن است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۵    
با افزایش جمعیت و ضرورت تامین مسکن برای شهروندان تا حدود بسیار زیادی بافت قدیمی مناطق مختلف از بین رفته است و این مهم باعث می شود تداعی خاطره ها با تغییر بافت قدیمی منطقه یا محله از بین برود و تنها نقشی از آن در ذهن باقی بماند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به این 20 میلیون واحد مسکونی به نظر می رسد حتی اگر در سال یک میلیون واحد هم ساخته شود باز هم کم است و اگر به سیاست های افزایش جمعیت مقام معظم رهبری نیز توجه شود هر فردی متوجه خواهد شد برای سال های آتی به حداقل سالی 2 میلیون واحد مسکونی نیاز خواهد بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
اخیراً رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت مصاحبه ای با یک خبرگزاری دولتی داشته است که از آن بوی مخالفت با "طرح جوانی جمعیت" و سیاست های افزایش جمعیت مورد تأکید مقام معظم رهبری به مشام می رسد!
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۵:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان گیلان، با اشاره به اثرگذاری راهبردهای بلندمدت در ارتباط با سیاست های جمعیتی اظهار کرد: افزایش جمعیت نیازمند اقدامات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در درازمدت است لذا برای نتیجه گرفتن عزم گروهی و فعالیت همه دستگاه ها ضرورت دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رئیس دادگاه عمومی بخش الموت شرقی گفت: یک متصرف اراضی ملی به منظور جلوگیری از افزایش جمعیت کیفری زندان و اجرای مجازات جایگزین حبس به تهیه اقلام آموزشی محکوم شد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مراد کاویانی گفت: بخش عمده ای از منابع آبی که در البرز استفاده می شود از محل آب های زیرزمینی است، آبخوان ها نشست کرده و آینده خطرناکی پیش روی استان است، تهران و قزوین هم با این وضعیت مواجه هستند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۴۲    
در جامعه ما به ویژه در سال های اخیر و با مطرح شدن جدی موضوع سالمندان مورد توجه قرار گرفته و این نگاه وجود دارد که باید افزایش جمعیت سالمندی را در جامعه ایران به عنوان یک واقعیت پذیرفت و برای این قشر برنامه ریزی درست و صحیحی انجام داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها_ یکی از اساسی ترین مقولات جمعیتی که طی سال های گذشته توجه بسیاری از صاحب نظران را به خود جلب کرده سال خوردگی جمعیت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۳    
گروه استان ها- افزایش جمعیت سالمندان در گناباد به دغدغه مهم مسئولان در این شهرستان تبدیل شده است بطوریکه 12.30 درصد جمعیت بیش از 90هزار نفری گناباد را سالمندان تشکیل می دهند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
فرایند سالمندی تغییرات تدریجی در ساختار و عملکرد موجودات زنده است. جمعیت سالمند کشور به سرعت در حال افزایش است و در این بین مهم ترین دغدغه دوران سالمندی، زندگی در سلامت کامل است. موضوع سالمندی به دلیل اینکه ارتباط مستقیم با پیری جمعیت دارد، یکی از چالش های پیش روی کشور است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
معاونت زنان و خانواده مسئولیت بسیار سنگینی را بر دوش دارد. چراکه این معاونت با مخاطب 40 میلیون نفری زنان، به صورت خاص و با پسوند خانواده، با 80 میلیون نقر روبرو است که خانواده، نسل های آینده، فرزندان و ... را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۱:۰۲    
فامنین-کارگاه گفتمان سازی افزایش جمعیت و ازدواج در پایگاه ریحانه النبی روستای سراوک به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور سرهنگ حسینی فرمانده سپاه ناحیه فامنین برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۰    
قرار است افزایش جمعیت سالمندان به معنای افزایش امید به زندگی، افزایش بهداشت، افزایش رفاه و افزایش مراقبت از سالمندان باشد و به همین دلیل است که حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری ایران می گوید افزایش جمعیت سالمندان اتفاق بسیار خوبی است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ دکتر علی محمد عطابخش در این دوره با اشاره به افزایش جمعیت سالمندان عنوان کرد : در چند سال آینده و با توجه به برآورد مسئولین کشوری و استانی ما با سونامی سالمندی روبرو خواهیم شد و هرم سنی به سمت سالمندی پیش می رود. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۱    
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ بجنورد -ایرنا- افزایش جمعیت گرگاس در خراسان شمالی ، پرسه و حمله گاه و بیگاه آن به دام نه تنها سبب نگرانی مردم و دامداران در روستاها شده است بلکه اشغال زیستگاه های گونه های علف خوار از دیگر خطرات این گونه 2 رگه محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۳۸    
بجنورد-ایرنا- افزایش جمعیت گرگاس در خراسان شمالی، پرسه و حمله گاه و بیگاه آن به دام نه تنها سبب نگرانی مردم و دامداران در روستاها شده است بلکه اشغال زیستگاه های گونه های علف خوار از دیگر خطرات این گونه 2 رگه محسوب می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
حدود 70 سال پیش که فرودگاه مشهد افتتاح شد با شهر فاصله فراوانی داشت، اما با افزایش جمعیت و توسعه شهر، فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در داخل شهر قرار گرفت و حالا هر سال درباره آلاینده هایی که توسط این فرودگاه تولید و باعث آلودگی مشهد می شود صحبت به میان می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش جمعیت و آلودگی محیط زیست تصفیه آب و مصرف آب آشامیدنی سالم به یکی از دغدغه های اصلی بشر تبدیل شده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رشت (پانا) - یک پژوهشگر، نقش مدیریت یکپارچه شهری در شناخت و چگونگی کاهش اثرات زیست محیطی را بسیار کلیدی دانست و نقش مدیریت یکپارچه شهری در ایجاد فرم پایدار فضایی و دستیابی شهروندان به مکانی برای زیستن مناسب نقش برجسته و مستقلی دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: رهاسازی سنجاب غیربومی در غرب استان باعث افزایش جمعیت این گونه در این نواحی مانند روستاهای بالای ساوجبلاغ و حتی باغ های محمدشهر شده است.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه به دنبال تغییرات اساسی در این کمیته هستیم گفت: سعی می کنیم سیاست گذاری این دوره کمیته سلامت بر پایه منویات مقام معظم رهبری مانند موضوع فرزندآوری و افزایش جمعیت باشد.