دوشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۹:۰۴May 2024 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

باشگاه خبرنگاران   ۳۰ دقیقه پیش    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: تجمیع ظرفیت های قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و نقش آفرینی موثر همه دستگاه های اجرایی می توانند استان بوشهر را در کاهش نرخ بیکاری کمک کنند.
رویداد ایران   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: بررسی وضعیت نیروی کار در سال 1402 نشان می دهد نرخ بیکاری در سال 1402 نسبت به سال 1401 کاهش داشته و نرخ مشارکت نیز با افزایش همراه بوده است. لذا وضعیت نیروی کار در این سال رو به بهبود حرکت کرده است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: تجمیع ظرفیت های قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و نقش آفرینی موثر همه دستگاه های اجرایی می توانند استان بوشهر را در کاهش نرخ بیکاری کمک کنند.
معاون اشتغال وزارت کار گفت: متوسط نرخ بیکاری دولت سیزدهم 8.6 درصد بوده است که در هیچ دولتی سابقه نداشته است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه براساس آماری که اخیرا از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده، نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال 1402 نسبت به سال ماقبل آن حدود دو درصد کاهش یافته است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ در این نشست با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه در زمینه های گردشگری، کشاورزی و صنعتی در راستای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار پیشنهاداتی با رویکرد کوتاه و میان مدت برای پیگیری در سطح ملی و جلسات پایتخت مطرح شد. از جمله : ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه، بر اساس گزارش مرکز آمار کشور، طبق گزارش مرکز آمار ایران، میانگین نرخ بیکاری کشور از 9 درصد در سال 1401 به 8.1 درصد در سال 1402 رسیده است و کاهشی حدود 0.9 درصد را تجربه کرده است. البته این کاهش در استان بیشتر بوده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
در ماه آوریل، نرخ بیکاری در آمریکا اندکی افزایش یافته و متعاقبا، رشد اقتصادی پیش بینی شده از سوی اقتصاددانان عملیاتی نشده است. در چنین شرایطی همگان بر روی بدهی های خارجی، به عنوان پاشنه آشیل معادلات اعتباری آمریکا متمرکز شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دولت سیزدهم با رفع موانع تولید، باعث ایجاد تغییرات مثبت در سرمایه گذاری، افزایش بهره وری و بهبود شاخص های کلان اقتصادی شده که رشد اقتصادی 5 درصدی، کاهش نرخ بیکاری به 8 درصد، رشد سرمایه گذاری خارجی و کاهش بدهی های دولت از جمله این دستاوردهاست.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۹    
ویدیو/ رئیس سازمان برنامه و بودجه: نرخ بیکاری در دولت شهید رئیسی به طور میانگین 2 درصد کاهش یافت
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۰    
دولت سیزدهم بر اساس داده های آماری نرخ بیکاری را در سال 1402 به 8.1 درصد کاهش داد که این رقم در 26 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران بی سابقه است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مطابق آمارهای ارائه شده درسال 1402 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 41.3 درصد بوده است.مطابق نتایج طرح آمارگیری نیروی کار درسال 1402، بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 8.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند ...
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نرخ بیکاری در دولت شهید آیت الله رئیسی به طور میانگین 2 درصد کاهش یافت.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه: نرخ بیکاری در دولت شهید رئیسی به طور میانگین 2 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با بیان اینکه اهتمام شهید آیت الله رییسی برای صیانت از تولید فراموش نشدنی است، گفت: رکورد آمار ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری کشور طی سه سال گذشته، گواه موفقیت و اثربخشی اقدامات ایشان در حمایت از تولید بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
خراسان رضوی بعد از خراسان جنوبی پایین ترین نرخ بیکاری را در سال 1402 داشته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اصلاح بازار کار مکرون انتقاد همه جانبه را برانگیخته است، با این ادعا که آنها برای کارگران تنبیه گر هستند و در عین حال به شرکت ها پاداش می دهند یا از آنها حمایت می کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- مطابق آمارهای ارائه شده درسال 1402 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 41.3 درصد بوده است. به گزارش تسنیم، مطابق نتایج طرح آمارگیری نیروی کار درسال 1402، بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 8.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۱۲    
وزیر کار درباره آخرین وضعیت بازار کار گفت: کاهش نرخ بیکاری ناشی از تقویت طرح های توسعه ای بنگاه های بزرگ و اجرای طرح های کلان اقتصادی در حوزه معدن، اقتصاد دریامحور و صنایع بالادستی نفت و گاز است ...
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۰:۰۲    
اعلام آمار بیکاری فارغ التحصیلان | این استان ها بالاترین نرخ بیکاری را دارند
ربیع   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از اکوایران، مرکز آمار در تازه ترین به روز رسانی خود آماری از وضعیت شاخص های بازار کار در سال 1402 اعلام کرده است. طبق این آمار تازه، نرخ بیکاری در 24 استان نسبت به سال 1401 کاهش یافته است ...
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۵:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بنا بر داده های رسمی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری زنان در سال 1402، 15 درصد و برای مردان 6.6 درصد بود. به عبارتی نرخ بیکاری زنان حدود 2 برابر مردان بود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- آذربایجان غربی که در سال هایی نه چندان دور، در جمع استان های با بیشترین نرخ بیکاری بود، طبق گزارش مرکز آمار ایران، طی سال 1402 در زمره استان های با کمترین نرخ بیکاری قرار گرفته که موفقیتی بی نظیر برای دولت سیزدهم و سیاست های درست این دولت است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که احتمال افزایش مبلغ کالابرگ الکترونیکی وجود دارد. صولت مرتضوی اظهار داشت: طرح کالابرگ الکترونیکی با استقبال قابل توجهی روبرو شده و در حال حاضر در دستور کار برای افزایش مبلغ آن قرار داریم.
مطابق گزارش های مرکز آمار ایران از طرح آمارگیری نیروی کار در سال 1402، ده استان بیکاری زیر 7درصد دارند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
با تداوم روند بهبود وضعیت اشتغال و نزول نرخ بیکاری، این شاخص در پایان سال گذشته به 8.1 درصد رسیده که نسبت به آغاز کار دولت سیزدهم 1.1 واحد درصد کاهش نشان می دهد. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۰:۲۰    
اشتغال جمعیت 15 سال و بیشتر کشور در پاییز 1402 معادل 38. 3 درصد جمعیت فعال بود که نسبت به پاییز 1401، 0.6 واحد درصد افزایش یافته است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۴   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر کار درباره آخرین وضعیت بازار کار گفت: کاهش نرخ بیکاری ناشی از تقویت طرح های توسعه ای بنگاه های بزرگ و اجرای طرح های کلان اقتصادی در حوزه معدن، اقتصاد دریامحور و صنایع بالادستی نفت و گاز است.
یافته   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۶:۱۹    
جدیدترین گزارش مرکز آمار از وضعیت بیکاری کشور در پایان سال 1402: چاپ ایمیل توضیحات بخش: مطالب مهم در پایان سال 1402 استان لرستان در حالی با نرخ 11.9 درصد، سومین استان با نرخ بالای بیکاری در بین استان های کشور بود که نرخ بیکاری لرستان نسبت به پایان سال 1401 هشت دهم درصد کاهش یافته است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصولگرا گفت: آیت الله رئیسی رییس جمهوری بود که با تمام وجود فعالیت کرد و درصدد حل مشکلات ملت شب و روز، تعطیل و غیرتعطیل نمی شناخت و مخلصانه برای رضای خدا و مردم کار می کرد، البته خدا هم پاداشش را داد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
نرخ بیکاری 8.1 درصدی به این معناست که 2.1 میلیون نفر از جمعیت فعال در یافتن شغل ناکام مانده اند؛ هم زمان اشتغال 24.5 میلیون نفر، به معنای این است که 38 درصد از جمعیت بالای 15 سال کشور، شاغل اند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس داده های مرکز آمار ایران نرخ مشارکت اقتصادی در سال 1402 معادل 0.4 واحد درصد رشد کرده و نرخ بیکاری دچار کاهش 0.9 واحد درصدی شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نیروی کار مصر رشد کرد و بیکاری کل در سراسر مصر 2.5 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافت. در مجموع 351 هزار نفر در سه ماهه اول 2024 شغل پیدا کردند و 55 هزار نفر بیکار شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
استاندار لرستان با اشاره به اینکه میانگین نرخ بیکاری استان 4 درصد بیشتر از میانگین کشوری است، گفت: رئیس جمهور فقید هم در سفر آذرماه 1400 به لرستان و هم در جلسه مشترک استانداران با هیئت دولت بر رفع بیکاری لرستان تاکید داشتند.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران: مرکز آمار در تازه ترین گزارش خود، آخرین آمار از وضعیت بازار کار در سال 1402 را منتشر کرد. ارقام اعلام شده از سوی این نهاد با پیش بینی اکوایران از نرخ بیکاری مطابقت دارد.
ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار، بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری در سال گذشته حاکی از آن است که...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۶:۰۰   + ۳۶ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار، بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری در سال گذشته حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1401) ، 0.9 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار، بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری در سال گذشته حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1401) ، 0.9 درصد کاهش یافته است.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۹    
به گزارش سرویس اقتصاد کلان جهان صنعت نیوز، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 1402 منتشر شد. بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیشتر نشان می دهد که 8.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1401)، 0 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال 1402 معادل 8.1 درصد بوده که نسبت به سال قبل (1401)، 0.9 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر در سال گذشته به 8.1 درصد کاهش یافت.
نصر نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
نصر: در سال 1402 نرخ بیکاری کشور به 8.1 درصد رسید که کمترین رقم در دهه های اخیر است.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۰    
ساعت 24 - وزارت کار باور دارد توانسته است بازار کار را به گونه ای آرایش دهد که نرخ بیکاری در کل کشور روند کاهنده را تجربه کند و به حدود 8درصد برسد. از سوی دیگر اما گزارش های پرشماری از سوی کارفرمایان می رسد که بنگاه های صنعتی به دلیل فقدان نیروی کار کافی و عرضه کمتر نیروی کار نسبت به تقاضای نیروی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۳    
مرکز آمار ایران اعلام کرد: بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 8.1 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) در سال گذشته بیکار بوده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر در سال گذشته به 8.1 درصد کاهش یافت.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
دولت خستگی ناپذیر سیزدهم در حالی بعد از شهادت رییس جمهور، به ایستگاه آخر می رسد که روی ریل موفقیت قرار گرفته و اهتمام ویژه ای در جهت کاهش مشکلات معیشتی مردم، بهبود قدرت خرید آحاد جامعه، تک رقمی کردن نرخ بیکاری، بهبود فضای کسب و کار، مهار تورم ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ویدیو/ برنامه مهار تورم در اقتصاد کشور هزینه دارد. نمی توان تورم را مهار کرد بدون آنکه هزینه هایش را قبول نکرد. هزینه برنامه های مهار تورم همیشه افت تولید و افزایش نرخ بیکاری در کوتاه مدت است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، رئیس جمهور در این سفرها پای درددل مردم می نشست و در دل همین گفت وگوها مشکلات مردم را رصد می کرد. دور دوم سفرها به هر استانی اما بیشتر به میزان پیشرفت پروژه ها و نگاه توسعه عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می گذشت ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۷    
احیای واحدهای راکد و بازگشت آنها به چرخه تولید، یکی از راهکارهای اصلی بهبود فضای اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان گلستان است. درحال حاضر بسیاری از جوانان در استان فاقد شغل هستند و بانک ها از احیای واحد های تولیدی و صنعتی حمایت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه بر لزوم تداوم روند کاهشی نرخ بیکاری کرمانشاه تا تک رقمی شدن آن تاکید کرد.