دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۱۵:۱۴Sep 2020 28

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

اقتصاد مقاومتی   ۱ ساعت پیش    
اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان از طریق افزایش سقف مالیات بر درآمد یکی از راهکارهای مناسب جبران کسری بودجه دولت ها در ایام کروناست. اما مخالفان این طرح معتقدند اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان باعث کاهش رشد اقتصادی می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
درحالی که مطابق برنامه ششم توسعه، نرخ بیکاری می بایست تک رقمی می شد, شاهد این هستیم که طرح های اشتغالزایی دولت بعد از 7سال نتوانست نرخ بیکاری را تک رقمی کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۴    
صادرات بخش مهمی از اقتصاد هر کشوری به شمار می رود، بخشی که اگر جدی گرفته شود و ظرفیت ها و مزیت های اقتصادی کشور در نظر گرفته شود می تواند به نفع صادرات و تولید کشور که مؤلفه های مهمی وابسته به آن هستند، شود ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان کرد: به دنبال این اقدامات و مشارکت استانداری و سایر دستگاه های اجرایی، شاهد کاهش نرخ بیکاری هستیم که در نوع خود بی نظیر است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۳۲ سایت دیگر  
یکی از راه حل های مهم برای کاهش نرخ بیکاری توجه به صنایع بزرگی است که به عنوان صنایع مولد و پیشران اقتصاد شناخته می شوند. در این بین صنعت ماشین سازی جایگاه ویژه ای دارد که متأسفانه در این سال ها با بی مهری مسئولین مواجه شده و نتوانسته آن گونه که شایسته است در اقتصاد کشور جا باز کند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۰    
نرخ بیکاری در بسیاری از کشورهای جهان به بالاترین میزان خود در 3 دهه اخیر رسیده است و دلیل آن چیزی نیست جز شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و ورشکست شدن اقتصادهای مختلف در سطح کره زمین.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۲:۰۸    
کاهش نرخ بیکاری استان کرمانشاه مهمترین موضوع مطرح شده در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه بود.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: باید تلاش زیادی انجام دهیم تا امسال مُهر رتبه اول بیکاری از پیشانی استان برداشته شود. هدایت حاتمی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که امروز(پنجم مهر) برگزار شد، بااشاره به شیب نزولی نرخ بیکاری استان طی چندسال اخیر ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۲۳    
پس از گذر از شوک اولیه بیماری همه گیر کووید-19، درخواست بیمه بیکاری در آمریکا به کمتر از 900هزار نفر رسید، اما شمار افراد بیکار هنوز بسیار بالا بوده و به نظر می رسد سال ها طول بکشد این بحران شغلی به پایان برسد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۷    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد پژوهشکده مطالعات انسانی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: قاعدتا افزایش و کاهش رشد اقتصادی باید نرخ بیکاری را افزایش و کاهش دهد اما ثبات نسبی نرخ بیکاری و نوسانات محدود آن بیانگر این است که نرخ بیکاری تابعیت شدیدی از تغییرات رشد اقتصادی ندارد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
3 پژوهشگر گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، به تاثیر نرخ بیکاری و تورم بر وقوع جرم و جنایت در کشور پرداختند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ارقام جدید ارائه شده نشان می دهد که نرخ بیکاری در کشورهای عضو سازمان همکاری ها و توسعه اقتصادی در سال جاری بر اثر ویروس کرونا به 9درصد افزایش خواهد یافت.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت:در کشور حدود 800 موسسه کاریابی داخلی وجود دارد که بین متقاضی کار و پذیرنده کار فعالیت می کنند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: شاخص دلار سرانجام ریزش کرد.به گزارش ایسنا ، شمار افراد متقاضی مزایای بیکاری در آمریکا مجددا در حال نزدیک شدن به رکورد ثبت شده تابستان است و این مساله می تواند کار را برای حفظ نرخ بیکاری در محدوده تک رقمی دشوار کند. در حال حاضر نرخ بیکاری آمریکا 8 ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون پیش بینی یک کارشناس از آینده بورس، درصدی از سهام نیروگاه ها در بورس عرضه خواهد شد، چرا سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند؟ نرخ بیکاری در آرژانتین به بالاترین سطح خود در شانزده سال اخیر رسید ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: نرخ بیکاری در اردستان پایین تر از میانگین استانی و زیر 10 درصد است.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۰:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با زیر و رو شدن کشور آرژانتین متاثر از پاندمی ویروس کرونا، نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه دوم سال 2020 با جهش 13.1 درصدی به بالاترین سطح خود از سال 2004 تاکنون رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه بالاترین نرخ بیکاری با حدود 4 میلیون نفر مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، گفت: 30 درصد فضای فعلی دانشگاه ها باید به سمت مهارتی شدن پیش برود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
طبق اسناد بودجه ملی روسیه، بازار کار این کشور تا پایان 2021 به سطح قبل از پاندمی باز می گردد و نرخ بیکاری دوباره به زیر 5 درصد باز می گردد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۴    
بر اساس نمودار گرافیکی 20 کشور برتر جهان که پایین ترین نرخ بیکاری را دارند، پیش بینی می شود که بلاروس تا سال 2025 جایگاه نخست خود را حفظ کند و پس از آن تایلند در دومین جایگاه از لحاظ کمترین میزان نرخ بیکاری قرار دارد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
برای مشاهده تصاویر بصورت اسلایدر، روی یکی از تصاویر کلیک کرده و دکمه Space یا فاصله را از روی کیبرد بفشارید. استاندار گلستان با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش اظهار کرد: مهارت حلقه تکمیلی نظام آموزشی است تلاش داریم با استفاده از ظرفیت 118 مرکز دولتی و 372 مرکز آموزش بخش خصوصی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، خواستار استفاده از تمام ظرفیت های استان برای تداوم کاهش نرخ بیکاری شد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
استاندار تهران با اشاره به کاهش 8.6 درصدی نرخ بیکاری در استان تهران بر ضرورت استمرار خدمات رسانی جهت ارتقا رضایتمندی مردم تاکید کرد
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با تأکید بر لزوم توسعه مشاغل خانگی در استان گفت: سمنان کمترین نرخ بیکاری در کشور را دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم وجود ظرفیت های مختلف در استان البرز نرخ بیکاری در این استان بیش از متوسط کشوری است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی بر اجرای پروژه اشتغال مهارت محور در شهرستان های استان البرز با توجه به نقش موثر آن در اشتغال پایدار جوانان تاکید کرد. ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۳    
آمار سرقت در کشور در روزهای اخیر با افزایش نرخ بیکاری به طرز چشمگیری زیاد شده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
براساس اسناد مرتبط با برنامه بودجه روسیه، بازار کار این کشور تا پایان سال 2021 احیا شده و نرخ بیکاری در مسکو به زیر پنج درصد کاهش خواهد یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
طبق محاسبات سازمان بین المللی کار، تعداد افراد شاغل در روسیه در سال آینده میلادی به حدود 72 میلیون نفر می رسد و نرخ بیکاری در این کشور تا کمتر از 5 درصد کاهش می یابد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، بر اساس استاندارد سازمان بین المللی کار (ILO) تمام افراد 10 ساله و بیشتر که در طول هفته حداقل یک ساعت کار کرده باشند فرد شاغل محسوب می شوند ...
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۰:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در بزرگ ترین اقتصاد منطقه اسکاندیناوی یعنی سوئد افزایشی بوده است؛ به گونه ای که تا پایان 12 ماه منتهی به آگوست، نرخ بیکاری با 1.9 درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به 8.8 درصد رسیده است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش راهبردنامه، حسین فتحی روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان شرقی نرخ بیکاری استان را 10 درصد اعلام کرد و افزود: در سه ماهه نخست امسال نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند که جامعه باید یاد بگیرد با تغییر زندگی کند و برای این کار باید دورنماهای وسیعی داشته باشد که در سطح اقتصادی ازجمله تولید ثروت، درآمد، نرخ بیکاری و تورم مناسب است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ غلامرضا مرحبا روز شنبه در جلسه شورای آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: آستارا در کنار تمام ظرفیت ها، دارای مرزهای فعال ریلی، دریایی و زمینی است اما نرخ بیکاری در این شهرستان دو رقمی است و نباید جوانان تحصیل کرده خانه نشین باشند. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
نیکمرام با بیان اینکه آخرین نرخ اشتغال استان 12 درصد است، گفت: در سال جاری شرایط کرونا تاثیر بسیار بدی بر اقتصاد گذاشت بطوریکه ممکن است در آینده با افزایش نرخ بیکاری مواجهه شویم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با همه ظرفیت ها و توانمندی هایی آستارا نرخ بیکاری این شهرستان دو رقمی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۴    
با شیوع پاندمی کووید-19 و اعمال قرنطینه در کشمیر، وضعیت اقتصادی در این منطقه بحرانی شده نرخ بیکاری به بالاترین حد خود رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۱    
طبق گزارش مرکز آمار استرالیا در ماه اوت سال جاری نرخ بیکاری در این کشور به 6.8 درصد رسید در حالیکه در ماه می نرخ بیکاری در این کشور برابر با 7.5 درصد و در ماه آوریل برابر با 11.2 درصد بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در دیدار با نماینده منتخب مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس گفت: برای سال 99 کاهش 2 و نیم درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه پیش بینی شده است.
اقتصاد آنلاین / خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
کل فروش خودروهای سواری در سراسر جهان حدود هفت درصد در ماه جولای نسبت به سال گذشته کاهش داشته است که اصلی ترین دلیل آن تأثیرات اقتصادی همه گیری ویروس کروناست. افزایش نرخ بیکاری در جهان باعث کاهش قابل توجه هزینه کرد مصرف کنندگان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران: زیرساخت های توسعه در کشور شکل گرفته، ولی در شاخص های کلان اقتصادی چون نرخ تورم، نرخ بیکاری و تولید ناخالص داخلی نیازمند یک اصلاح ساختاری هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۷    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: مردم کشور بر اثر کرونا در ماه های اسفند و فروردین امسال 800 هزار شغل از دست دادند که این آمار در استان مرکزی به هشت هزار نفر رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فردوس- فرماندار شهرستان فردوس نرخ بیکاری در فردوس را 10.9 درصد اعلام کرد و از روسای بانکها و مدیران دستگاههای دولتی خواست روند پرداخت تسهیلات اشتغال را تسهیل کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه سال گذشته نرخ بیکاری 10 درصد بوده که این نرخ زمستان سال گذشته تک رقمی شده است، گفت: این وضعیت تا اوایل اسفندماه بود اما با شیوع ویروس کرونا با تعطیلی صنعت و برخی کسب و کارها روبرو شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
هرمزگان- آمار ارائه شده نرخ بیکاری توسط معاون منطقه آزاد قشم توسط احمد مرادی مورد اعتراض قرار گرفت و دروغ خوانده شد و گفت: آمار واقعی از نرخ بیکاری جوانان در جزیره قشم ارائه شود.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۹:۲۷    
استاندار آذربایجان شرقی گفت: کاهش نرخ بیکاری و افزایش صادرات، نشان از تحول جدی در حوزه اشتغال و فعالیت در استان دارد.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۴    
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پردیس به ریاست عبدالظیم رضایی فرماندار شهرستان و با حضور معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه راه اندازی پایانه صادرات آبزیان در اولویت قطب تولید آبزیان قرار بگیرد، گفت: کاهش نرخ بیکاری در دورود و ازنا با ایجاد چهار سایت شیلات مطالعه شده در مسیر رودخانه ماربره و مروک محقق می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۷:۰۱    
نرخ بیکاری در انگلیس به بالاترین سطح خود در دو سال گذشته رسید.