پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۶:۴۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

ایمنا   ۱۰ ساعت پیش    
در سال 1399، به میزان 41.3 درصد جمعیت 15 ساله و بیش تر از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (1398) 2.8 درصد کاهش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بابیان اینکه اولویت بندی طرحهای اشتغالزایی باید براساس نرخ بیکاری شهرستان ها پیگیری شود، افزود: بررسی ها نشان می دهد جمعیت شهرستان های آغاجاری، اندیکا، مسجدسلیمان، آبادان، ایذه، اندیمشک و هفتکل عمده نرخ بیکاری در استان را تشکیل می دهند.
خبرنما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مهرداد نیکو در جلسه شورای اشتغال خوزستان که امروز (22 اردیبهشت ماه) برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، نرخ بیکاری در خوزستان 14.5 درصد است که معادل 219 هزار نفر جمعیت بیکار است. برابر آخرین آمار مرکز آمار ایران، در خوزستان 219 هزار نفر جمعیت بیکار داریم که 85 درصد از این جمعیت در [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با بیان اینکه نرخ بیکاری خوزستان 14.5 درصد اعلام می شود اما اگر در استان بگردید می بینید که قطعا این نرخ بالاتر است، گفت: در بسیاری از مناطق استان خوزستان نرخ بیکاری بالاتر از 45 تا 50 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به کاهش 2.55 درصدی نرخ بیکاری این استان در سال 99 اظهار داشت: با توجه شرایط کرونا اقدامات اقتصادی در استان تهران شتاب خوبی داشته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: روز گذشته مرکز آمار، نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی سال 99 را اعلام کرد. هر دو کاهشی براساس اعدادی که این مرکز منتشر کرده نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر در سال 99 به 9.6 درصد رسید که نسبت به سال 98 افتی 1.1 درصدی داشته و به تبع آن نرخ مشارکت اقتصادی نیز با 2 ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان این که کرمانشاه پس از هشت سال از رتبه اول بیکاری کشور خارج شد،گفت: این استان در سال 99 به دلیل محدودیت های کرونایی 27 هزار شغل از دست داد که اگر این شرایط تحمیلی نبود، نرخ بیکاری سال گذشته 2.5 تا سه درصد کاهش پیدا می کرد
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۱    
پس از چهارماه افزایش متوالی، نرخ بیکاری ترکیه به نزدیکی 13درصد کاهش یافت.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در 12ماه منتهی به مارس به 13.1درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل 0.1درصد کمتر شده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
کدام مردم ایران ؟! ظریف بعدازحسن خمینی، نشست تشکل های دانشجویی با مقام معظم رهبری، سایه ترور و وحشت بر سر کودکان غزه، روایت متناقض از حضور ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس، ماراتن ثبت نام در روز نخست، سال 99، نرخ بیکاری تک رقمی ماند، بزرگ ترین حمله موشکی به تل آویو ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۷    
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 22 اردیبهشت در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
ایسنا: مطابق با این آمار، در سال 99 نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر با 1.1 درصد کاهش نسبت به سال گذشته (98) به 9.6 رسیده است که همین نرخ برای زنان 15.6 درصد و برای مردان 8.4 درصد بوده است. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
چرا نرخ بیکاری با واقعیات جامعه همخوانی ندارد؟ و یکه تازی بازار اجاره مسکن با اظهارات غیرکارشناسانه مسئولان دولتی، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مهمترین تیترهای روزنامه های اقتصادی چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه به بیان مسائلی همچون تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی، 200 میلیون دلار در راه بورس ، وضعیت بحرانی مسکن کم درآمدها در ایران، نرخ بیکاری 9.6 درصد، رنج اقتصاد ایران از حکمرانی غلط، می پردازد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بنابر گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری در سال 99 با کاهش1.1 درصدی به 9.6 درصد کاهش یافته است. ( منبع )
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : بررسی آمارهای رسمی در ارتباط با نرخ بیکاری نشان می دهد که نرخ مذکور در سال 99 به پایین ترین میزان خود در دهه 90 رسیده است. البته نکته قابل توجه در این خصوص اینکه کاهش نرخ بیکاری مذکور نه به دلیل ایجاد اشتغال بلکه به دلیل کاهش نرخ مشارکت رخ داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به نرخ بیکاری 14.9 درصدی استان در سال گذشته، گفت: این میزان کمترین نرخ بیکاری استان در هشت سال گذشته است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۰:۲۵    
در بسته خبری امشب از بستری 71 بیمار جدید کرونایی در استان تا کاهش نرخ بیکاری می شنوید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۰۵    
یزد- عضو انجمن اقتصادادانان ایران گفت: استان یزد برای چندمین بار در جمع 10 استان دارای بالاترین نرخ بیکاری در سال 1399 قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی داده های آماری نشان می دهد که 14.2 درصد از جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی کشور پارسال بیکار بودند و این نرخ نسبت به سال 98، 2.5 درصد کاهش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۳    
تأثیر کرونا و تحریم بر اقتصاد ایران در سال 1399 به کاهش نرخ مشارکت اقتصادی، ریزش شاغلان و انصراف جویندگان کار منجر شده و نرخ بیکاری از این محل به 9.6 درصد کاهش پیدا کرده است.
ایران جیب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در سال 99 را 9.6 درصد اعلام کرد که در مقایسه با نرخ بیکاری در سال 98، به میزان 1.1 واحد درصد کاهش داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت نرخ بیکاری استان های کشور در سال 99 بیانگر این است که این نرخ در 24 استان کاهشی بود و 16 استان نرخ بیکاری تک رقمی داشت.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
نرخ بیکاری سال گذشته 9.6 درصد اعلام شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۴    
اقتصادنیوز : تأثیر کرونا و تحریم بر اقتصاد ایران در سال 1399 به کاهش نرخ مشارکت اقتصادی، ریزش شاغلان و انصراف جویندگان کار منجر شده و نرخ بیکاری از این محل به 9.6 درصد کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۹    
گروه استانها - تازه ترین آمار از نرخ مشارکت اقتصادی و بیکاری در استان فارس نشان از کاهش در هر دو شاخص را نشان می دهد.
بانک و صنعت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در سال گذشته بدلیل کاهش 2.8 درصدی نرخ مشارکت اقتصادی، 9.6 درصد بوده است. همچنین در این سال بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شاغلین کشور کاسته شده است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۰    
نرخ بیکاری استان کرمان در سال 99 نسبت به سال 98، 0.7 درصد کاهش یافته اما هم چنان این نرخ از میانگین کشوری بالاتر است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: سال 97 نرخ بیکاری استان اصفهان 14.4 درصد بود که با تلاش شرکت علمی تحقیقاتی نرخ بیکاری در استان تک رقمی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشتباه دانستن نرخ فلاکت اعلام شده استان در فضای مجازی، گفت: هنوز نرخ بیکاری سالانه 1399 اعلام نشده است که بخواهیم بر مبنای آن شاخص فلاکت اقتصادی را محاسبه کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۸   + ۱۰۴ سایت دیگر  
طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در سال گذشته بدلیل کاهش 2.8 درصدی نرخ مشارکت اقتصادی، 9.6 درصد بوده است. همچنین در این سال بیش از یک میلیون نفر از جمعیت شاغلین کشور کاسته شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۶    
بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 9,6 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1398) ، 1.1 درصد کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 9,6 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1398) ، 1.1 درصد کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی براساس آمار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، جمعیت فعال استان (شاغلین و بیکاران ) جمعاً یک میلیون و 349 هزار نفر بوده که تعداد یک میلیون و 214 هزار نفر آن را شاغلین و 135 هزار نفر آن را بیکاران تشکیل می دهند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: نرخ بیکاری اصفهان از 14.4 درصد در سال 97 امروز با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و بکارگیری تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی و وفاق تک رقمی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۱:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
پس از چهار ماه افزایش متوالی، نرخ بیکاری ترکیه به نزدیکی 13 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
آمار مربوط به نرخ بیکاری در ترکیه و ماه مارس نشان از افزایش بیکاری در این کشور دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر و تشکیل شبکه های اشتغال به کاهش بیکاری منجر می شود.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
2استان مرزی کرمانشاه و کردستان در پایان سال1399 از لحاظ شاخص فلاکت صدرنشین شدند و جمع نرخ تورم و نرخ بیکاری این دو استان در غرب کشور به بالای 58درصد رسید.
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از اتاق ایران، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد: 255 میلیون شغل ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۷:۰۶    
همدان- درحالی این روزها ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری موردتاکید است که طبق بررسی ها 55 واحد تولیدی در همدان به واسطه مشکلات مالی و به تملیک بانک درآمدن زمین گیر شده و اشتغال خود را از دست داده اند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ماه آوریل نرخ بیکاری در سوییس به 3.3 درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن 0.2 درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی پنج ماه اخیر محسوب می شود ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۵    
بهزاد باباخانی در گفت وگو با میزان، با اشاره به اقدامات استانداری کرمانشاه برای تحقق راهبرد تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها اظهار داشت: تحقق شعار سال اولویت اصلی استان کرمانشاه در حوزه اقتصادی بوده و در این راستا نسبت به تدوین سند شعار سال با کمک بخش خصوصی اقدام شده است که در آن تکالیف دستگاه های ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد که نرخ بیکاری در این کشور طی ماه آوریل افزایش یافته و به 6.1 درصد رسیده است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ارزش دلار تحت تاثیر افزایش نرخ بیکاری آمریکا مقابل همه ارز های مهم کاهش پیدا کرد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، برخلاف انتظارات تحلیل گران بازار کار، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه آوریل افزایشی شد و طبق گفته وزارت بازرگانی، رقم 6.1 درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری 0 ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
متوسط نرخ بیکاری سوییس از سال 1995 تا 2020 برابر با 3.22 درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به 5.7 درصد ژانویه 1997 و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز 1.5 درصد می 2001 بوده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم ریزش کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۵:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی ، گزارش اشتغال ماه آوریل آمریکا که در روزهای اخیر گزارش مورد انتظار بسیاری از بازارهای مالی جهان بود، با ناامیدی بزرگی برای سرمایه گذاران همراه بود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۳۷    
گروه استان ها- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود جایگاه استان کرمانشاه از نظر نرخ بیکاری از رتبه نخست به رتبه سوم کشور برسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۷:۵۳   + ۲۵ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به سهم میزان سرمایه گذاری ها و ایجاد شغل گفت: طی هشت سال اخیر 25 هزار شغل ایجاد شده است و با مقایسه نرخ بیکاری منطقه آزاد چابهار با شهرستان های همجوار می توان به نقش مهم مناطق آزاد در بحث اشتغالزایی پی برد.