سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۸:۲۱Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۵:۳۵    
مازندانی گفت: با وجود اینکه نرخ بیکاری استان در سه ماهه تابستان 8.5 درصد بوده اما نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی 12 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۴۹    
اراک - ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری شهرستان آشتیان بر اساس آمار موجود، حدود هفت و 6 دهم درصد است.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۱    
نهادهای بین المللی از جمله بانک جهانی، آینده ای روشن را برای ایران در سال آتی پیش بینی می کنند. پایگاه اکونومیست و مرکز پژوهش های اتاق ایران؛ طی آخرین گزارش خود از رشدتولیدناخالص داخلی، کاهش نرخ بیکاری و کاهش نرخ تورم در سال آینده خبر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۷    
ایسنا/مرکزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری آشتیان 7.6 درصد است و تعداد متقاضیان کار حدود 500 نفر است که برای کاهش این تعداد می توان منابع موجود را به سمت اشتغال هدایت کرد.
دانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عطاء الله اکبری گفت: 76 هزار و 723 نفر از شهروندان استان از 28 مهرماه تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۵۱    
بررسی ها نشان می دهد کشور آفریقای جنوبی با 31.8 ،اسلواکی با 27.5 و لیتوانی با 21.4 بیشترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان را داشته اند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
براساس جدیدترین آمار مربوط به پیمایش وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها، اشتغال در مقطع کاردانی نسبت به سال 99 رشد داشته اما در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی با کاهش رو به رو بوده است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- ده ها عراقی فارغ التحصیل دانشگاه ، امروز(یکشنبه) دراستان ذی قار در جنوب عراق در اعتراض به فراهم نبودن فرصت های شغلی دولتی دو پل اصلی را بستند. ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مرکز آمار نرخ بیکاری در پاییز سال جاری را 8.9 درصد اعلام کرد که با کاهش 0.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است. تهران – اقتصادبرتر – 01 بهمن 1400 باید گفت این مهم کمترین میزان در 25 سال اخیر محسوب می شود. منبع: ایرنا
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
نرخ بیکاری استان در سال گذشته 10.9 و تابستان امسال 10.2 بوده که با توجه به نرخ 9.6 درصد کشور آمار بالایی به شمار می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج_ سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد، در کشور رتبه 18 نرخ بیکاری را دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار گیلان با قدردانی از زحمات مدیر کل سابق تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: اقدامات خوبی در راستای کاهش نرخ بیکاری و ارائه تسهیلات در گیلان انجام شده که امیدوارم این روند توسط مدیر کل فعلی ادامه دار باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۴    
تهران- ایرنا- مرکز آمار نرخ بیکاری در پاییز سال جاری را 8.9 درصد اعلام کرد که با کاهش 0.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است. باید گفت این مهم کمترین میزان در 25 سال اخیر محسوب می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۲:۰۷    
شریعتی گفت: اشتغال و بیکاری ام المشکلات شرق مازندران است و نرخ بیکاری در این منطقه دو برابر استان مازندران است و باید برای برون رفت این معضل چاره اندیشی شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در پاییز 1400 نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: نرخ بیکاری در پاییز امسال به 8.3 درصد کاهش یافت. نرخ متوسط بیکاری در کشور 8.9 درصد است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: هدف ما ایجاد شغل پایدار در شهرستان دلفان است که با راه اندازی کارگاه ها و کارخانه ها بتوانیم معضل بیکاری را نیز حل کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نرخ بیکاری استان یزد در یک فصل 3.1درصد کاهش داشته است در حالیکه دولت قبل مدعی بود طی دوسال توانسته تنها 2درصد این نرخ را در استان کاهش دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: شایسته نیست لرستان، نرخ بیکاری بالا و محرومیت، داشته باشد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
سازمان بین المللی کار ضمن تشریح نرخ بیکاری جهانی، از افزایش نرخ بیکاری تا سال 2023 خبر داد. *** افزایش شمار بیکاران تا سال 2023 به گزارش صنایع ، در گزارش سازمان بین المللی کار(ILO) در خصوص میزان اشتغال در سطح جهان آورده شده است که اشتغالزایی در کشورهای با درآمد سرانه بالا با بهبود ویژه ای ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در زمینه نرخ بیکاری در بین استان های کشور رتبه هجدهم را دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل_ایرنا_ نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس گفت: میانگین نرخ بیکاری در خلخال دو برابر نرخ بیکاری کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری در برخی مناطق این شهرستان به صفر رسیده است گفت: در آینده ای نه چندان دور سیرجان به شهرستان بدون بیکار تبدیل خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: نرخ بیکاری استان در سال 1399 برابر با هشت درصد بوده که در تابستان 1400 با 0٫1 درصد کاهش به 7.9درصد رسیده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نرخ بیکاری به کف حدود 15 ساله رسید و رکورد نرخ تک رقمی را زد. اما این کاهش نرخ بیکاری چقدر به معنای افزایش جمعیت شاغل است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۸:۳۵    
ایسنا/خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنایع استان خوزستان، حلقه مفقوده ای است که این استان با نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشور حتی در مسیر حرکت در راستای آن نیز قرار نگرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت قرقیزستان در نظر دارد تا سال 2026 علاوه بر افزایش اشتغال زایی، نرخ بیکاری را نیز تا 5 درصد کاهش دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از نرخ بیکاری مربوط به فارغ التحصیلات دانشگاهی است، گفت: باید به سمت مشاغل دانش بنیان و دیجیتال برویم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 6 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود به گزارش روز شنبه ایرنا، بنابر آمارهای رسمی نرخ بیکاری در استان اردبیل 8.9 درصد و سهم جمعیتی دارای اشتغال ناقص 10.9 درصد اعلام شده است؛ در حالی که برخی منابع دیگر تعداد بیکاران در این استان را بیش از 60 هزار نفر تخمین می زنند. بر این [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۲۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نرخ بیکاری در کشور به کف دهه رسیده اما برخی تحلیلگران یکی از مهمترین دلایل این رخداد را روند نزولی نرخ مشارکت در بازار ارزیابی می کنند. بررسی سهم اشتغال نیز نشان می دهد بیشترین کاهش اشتغال در بخش کشاورزی بوده است.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
سردشت؛ اولین شهر قربانی سلاح شیمیایی جهان است، اما محرومیت از سر و کولش می بارد و نرخ بیکاری در آن دو برابر میانگین استانی است. تنها پیشرفتش در همه این سال ها تبدیل شدن به پایتخت کولبری بوده است ...
شیوا بیان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۹    
استان اردبیل در آمار نرخ بیکاری پاییز 1400 جزو 6 استان برتر در نرخ بیکاری شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا براساس اعلام مرکز آمار بالاترین نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال با 15.3 درصد به هرمزگان تعلق دارد؛ این درحالی است که این استان با داشتن ظرفیت های دریا، کشاورزی، صنایع بزرگ و همچنین مناطق آزاد تجاری قشم و کیش و هفت منطقه ویژه اقتصادی و معدنی خلیج فارس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه کار تعریف شده برای جامعه 600 هزار نفری مهندسین ساختمان وجود ندارد، گفت: 400 هزار نفر از این جامعه مهندسی کار تعریف شده متناسب با تخصص ندارند، به این معنی که نرخ بیکاری جامعه مهندسین بالای 60 درصد است.
تمدن لر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مهندسی ساختمان کشور گفت: نرخ بیکاری جامعه مهندسین بالای 60 درصد است. به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، احمد خرم رئیس سازمان مهندسی کشور در حاشیه سفر به لرستان در گفتگو با پایگاه خبری تمدن لر با اشاره به اینکه جامعه مهندسی جامعه 600 هزار نفری است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای حل مشکل بیکاری نیازمند حضور سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاری هستیم، گفت: یقینا اگر فرهنگ سرمایه گذارپذیری ترویج یابد، شاهد کاهش قابل توجه نرخ بیکاری خواهیم بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: پروژه های نیمه کاره بنیاد شهید تا پایان سال تعیین تکلیف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
با کاهش مشکلات واحد های تولیدی در شهرستان نطنز نرخ بیکاری این شهرستان به کمتر از 5 درصد کاهش یافته است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سید حفیظ الله فاضلی گفت: بر اساس نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در پاییز امسال معادل 10.9 درصد بوده که این شاخص در مقایسه با پاییز سال گذشته، یک درصد کاهش داشته است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: وزیر کار ایران معتقد است که با یک میلیون تومان می توان فرصت شغلی ایجاد کرد اما کارشناسان روابط کار معتقدند که چنین موضوعی به هیچ وجه ممکن نیست. ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۷:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا در توضیحات سازمان برنامه و بودجه درباره وضعیت اقتصادی کشور در پایان دولت قبل آمده است: حجم نقدینگی برای اولین بار از مرز چهار هزار هزار میلیارد تومان عبور کرده است، ضریب جینی که نشان دهنده افزایش فاصله طبقاتی است از مرز 40 واحد رد شده، رشد اقتصادی تقریبا صفر است ...
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
اگرچه نرخ بیکاری در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته 5/. درصد کاهش داشته اما واقعیت این است که تعدا زیادی از بازار کار خارج شدند اما جز نرخ بیکاری حساب نشده اند
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بالاترین نرخ بیکاری در استان مربوط به شهرستان های اراک، خمین و شازند است به همین جهت جلسات ویژه ای در این شهرستان ها تشکیل شده است.
مرصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۱۵    
مرصاد نیوز:استاندار سابق کرمانشاه گفت: طی این مدت نهایت تلاش خود را برای کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به کار گرفتیم اگرچه توانستیم این نرخ را کاهش دهیم اما معتقدم هنوز اولویت اول استان بحث اشتغال پایدار برای جوانان است.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۵:۵۸    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "هوشنگ بازوند" در آیین تکریم و معارفه استاندار کرمانشاه که با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور ،دکتر عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس، اعضای مجمع نمایندگان استان، مامو ستا مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: بنده اهل حاشیه نیستم و باید مدیران جوان، انقلابی، پرتلاش و لایق در مسند کارها قرار بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه استاندار پیشین کرمانشاه با اشاره به کاهش 6.7 درصدی نرخ بیکاری استان در چهار سال فعالیت خود در این استان گفت: اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نیازمند سرمایه است و با حرف و سخنرانی نمی توان نرخ بیکاری را کاهش داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - استاندار سابق کرمانشاه با اشاره به اینکه براساس گزارشات مرکز آمار، این استان در سال 96 با نرخ بیکاری 21.6 درصدی رتبه اول بیکاری در کشور را داشت، گفت: بر اساس همین گزارشات در پایان سال 99 نرخ بیکاری استان را به 14.9 درصد رساندیم و از رتبه اول بیکاری در کشور فاصله گرفتیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با اشاره به تاکید فراوان رییس جمهور مبنی بر ایجاد اشتغال در کرمانشاه، گفت: ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری مهمترین برنامه دولت سیزدهم برای استان کرمانشاه است.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۸    
بهمن امیری مقدم استاندار جدید کرمانشاه تلاش در مسیر کاهش نرخ بیکاری را اولویت اصلی کاریش عنوان کرد و گفت: از همین لحظه می بایست یک باید عملیات قوی و راهبردی در مسیر توسعه کرمانشاه شروع شود.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۸    
خلیج فارس: در حالی مرکز آمار در گزارش جدید خود، نرخ بیکاری کشور را در پایین ترین میزان طی 25 سال اخیر اعلام کرده که برخی کارشناسان منتقد آن بوده و می گویند: نباید با جادوی آمار، القای کاهش نرخ بیکاری داشته باشیم.