سه شنبه ۳۰ دیساعت ۱۸:۴۹Jan 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
بر اساس تازه ترین آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران کرمانشاه با کاهش سه درصدی نرخ بیکاری به رده هفتم جدول استانهای بیکار در کشور رسید
شیوع کرونا دردسرهای زیادی در جهان ایجاد کرد که یکی از آنها افزایش نرخ بیکاری است و البته زنان در این زمینه بیش از مردان آسیب دیده اند.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری کرمانشاه 12.4 درصد است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
فارس: علی اصغر خانی نماینده مردم میامی در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) پارلمان، طی تذکر شفاهی اظهار داشت: اتفاقی درخصوص احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه رخ داده که بر این اساس شاخص ها را بر مبنای محرومیت، جمعیت، معکوس درآمد استان ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بهشهر- شریعتی، نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا در مجلس، نرخ بیکاری را در شرق استان بالا دانست و گفت: جمعیت بیکاران در این منطقه 65 هزار نفر است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۴۴    
فعال رسانه ای گفت: توزیع نابرابر مشوق های اقتصادی، ثروت و جذب سرمایه در استان، افزایش نرخ بیکاری در استان خواهد شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از شینهوا، بر اساس این آمار، نرخ بیکاری شهری در سراسر چین در سال 2020 میلادی به طور متوسط 5.6 درصد بوده است. با وجود بهبود شاخص های اقتصادی در چین، اداره ملی آمار این کشور اعلام کرد اقتصاد چین به دلیل شیوع کرونا با عدم اطمینان روبرو [...]
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر مالی منطقه آزاد اقتصادی هنگ کنگ گفت اقتصاد این مرکز مالی برتر چین و جهان هنوز تحت فشار پاندمی کرونا قرار داد و نرخ بیکاری آن به رکورد چندین ساله جدیدی رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس گفت: ما در هویزه و دشت آزادگان با نرخ بیکاری 35 درصدی مواجهیم و این در حالی است که با وجود صراحت قانون برای بکارگیری نیروهای بومی سایت های نفتی منطقه از این مسأله سر باز می زنند .
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری در فصل پاییز به 9.4 درصد رسید. ( منبع )
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۹   + ۶۰ سایت دیگر  
ایسنا: اوضاع بیکاری در ایران نشان می دهد که از جمعیت بیش از 2.4 میلیون نفری بیکار حدود 1.7 میلیون نفر را افراد 18 تا 35 ساله تشکیل می دهند. اعلام اخیر مرکز آمار ایران از وضعیت اشتغال و بیکاری در پائیز سال جاری از این حکایت داشت که نرخ بیکاری در بین جمعیت 15 ساله و بیشتر نسبت به مدت مشابه سال قبل ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۵۶    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرماندار فارسان نقش آفرینی مشاغل خانگی در کاهش نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری را یادآور شد و گفت: مشاغل خانگی به طور قطع کاهش نرخ بیکاری و افزایش درآمد خانوار را به دنبال خواهد داشت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
نرخ بیکاری در منطقه یورو، اتحادیه اروپا و کشورهای OECD، میزان رشد بدهی ملی آمریکا در دولت ترامپ، مازاد تراز تجاری منطقه یورو و اتحادیه اروپا و نرخ رشد اقتصادی آلمان در سال 2020 جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده طی این هفته بوده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: رونق ساخت و ساز در چهارمحال و بختیاری زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۵    
شهرکرد- شهریارپور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اشتغال در بخش روستایی و عشایری این استان، گفت: نرخ بیکاری 4.2 درصد کاهش یافت.
استانداری ایلام   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون اقتصادی استاندار در نشست شورای اشتغال استان: بانک ها ظرف دو روز متقاضیانی را که پرونده تسهیلات کرونا را تکمیل نکرده اند جایگزین کنند/استان ایلام رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات کرونا را تا کنون به خود اختصاص داده است ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
آخرین گزارش مرکز آمار ایران از نتایج نیروی کار در پاییز 99، نرخ بیکاری افراد 15ساله و بیشتر نشان می دهد که 9.4 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) بیکار بوده اند. یعنی تعداد بیکاران در پاییز 99 حدود 2میلیون و 435هزار و 717 نفر بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طبق آخرین آمار نرخ بیکاری در پاییز امسال 1.2 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت که به اعتقاد کارشناسان این تقلیل به دلیل کاهش نرخ مشارکت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کروناست.
نرخ بیکاری در پاییز امسال به 9.4درصد رسیده که پایین ترین نرخ در 25سال گذشته است، اما دلیل این کاهش نرخ علیرغم شیوع کرونا و کساد شدن بسیاری از کسب و کارها چیست؟
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
شادگان - سرپرست فرمانداری شادگان گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در این شهرستان به 45 درصد افزایش یافته؛ بنابراین باید با ایجاد کار مضاعف در این شهرستان، نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
نسیم کرمانشاه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۷:۲۴    
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در جلسه شصت و دوم شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (25 دی) در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز اشاره کرد و افزود: طی بررسی های...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار دلگان گفت: بنیاد برکت با ایجاد اشتغالزایی برای 2 هزار و 500 نفر سهم بسیار خوبی در اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در دلگان داشته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۵۵    
بسته جبرانی معیشتی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس برای مردم/ کاهش نرخ بیکاری استان در پائیز 99، عناوین مهم روزنامه های امروز 25 دی در چهارمحال و بختیاری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: نرخ بیکاری استان که با بحران کرونا کاهش یافته بود در پاییز به روند عادی قبل از بحران بازگشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
شیوع کرونا باعث شد تا شرکت های کره ای از برنامه خود برای استخدام نیرو عقب نشینی کرده و به همین دلیل نرخ بیکاری در این کشور به بالاترین میزان در 10 سال گذشته رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
سمنان- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه نرخ بیکاری در سطح استان 6.7 درصد است، گفت: تعهدات اشتغال زایی به خوبی انجام شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اگر جمعیت غیرفعال در پاییز 99 در بازار کارباقی می ماندند و از کار دلسرد نمی شدند, نرخ بیکاری که مرکز آمار 9.4 درصد اعلام کرده است، نزدیک به 24 درصد می شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
قم-ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم کاهش نرخ بیکاری در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: قم به زودی با کمبود شدید کارگر صنعتی روبه رو می شود و باید از همین امروز به دنبال تربیت نیروهای تکنسین و ماهر باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: نتایج طرح آمارگیری نشان می دهد که نرخ بیکاری استان در پاییز سال امسال 11.9 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی استان معادل 44.1 درصد بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
براساس بررسی ها انجام شده و با توجه به افزایش بی سابقه جمعیت غیرفعال در سه فصل اخیر، کاهش 417 هزار نفری جمعیت بیکاران علامت مثبتی تلقی نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان همدان در 9 ماهه امسال کمتر از یک درصد افزایش یافته است، گفت: نرخ بیکاری 9 ماهه امسال 7.9 درصد بوده که نسبت به سال گذشته که 7.4 درصد بوده، حدود 0 ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بیش از چهار میلیون شهروند ترک کماکان بیکار هستند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور در 12 ماه منتهی به اکتبر به 7/ 12 درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل 7/ 0 درصد کمتر شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به نرخ صعودی بیکاری در 6 ماهه نخست سال گفت: از پاییز تاکنون روند بیکاری در استان نزولی بوده و کمتر از میانگین کشوری بوده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آمار در گزارش جدید خود ادعا کرده که نرخ بیکاری در کشور در پاییز امسال آن هم در شرایط کرونایی به کمترین رقم خود در 25سال اخیر رسیده است. به گزارش مشرق، مرکز آمار نرخ بیکاری پاییز امسال را 9.4درصد و تعداد بیکاران را 2.4 میلیون نفر اعلام کرده است. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۷:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار و تعاون تاکید کرد: در زندگی هر فردی و مسیری که در آن حرکت می کند همیشه مسیر های هموار و ناهموار وجود دارد که سبب می شود فرد و افراد آن را تجربه کنند و راه درست را انتخاب کنند، راهی که با فکر و اندیشه و توانمندی می توان آن را هموار کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: براساس آخرین آمار در تابستان امسال، نرخ بیکاری استان زنجان 7.5 درصد اعلام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- کاهش نرخ بیکاری در پاییز امسال، همزمان با کاهش نرخ مشارکت و خروج جمعیت فعال از بازار کار بوده است. با این حال سه تغییر جمعیت شاغلان می تواند امیدواری هایی را حداقل برای شاغلان کشور به همراه داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: کاهش نرخ بیکاری در ایلام به معنای حذف کامل بیکاری نیست اما جایگاه استان از نظر ایجاد اشتغال در سال جاری بهبود پیدا کرده است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۲۷ سایت دیگر  
نقدینه - مطابق گزارش های مرکز آمار در پاییز 99 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 40.2 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه فنی حرفه ای و کار و دانش در آیین ارسال تجهیزات هنرستان های شهرستان های استان تهران، مهارت آموزی و کارآفرینی را از اولویت اول آموزش و پرورش عنوان کرد. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: گزارش مرکز آمار ایران از کاهش 1.2 درصدی نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال 98 حکایت دارد و نشان می دهد نرخ بیکاری در این استان غربی کشور برای نخستین بار در 10 سال اخیر به پایین ترین رقم رسیده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۵    
روزنامه ملی گازته ترکیه نوشت : بیکاری و ناامیدی بیداد می کند؛ دولت نرخ بیکاری را کم نشان می دهد
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در بین استان های کشور, ایلام و خراسان رضوی با 5.1 درصد, خراسان جنوبی6.6 درصد، سمنان 6.7 درصد کمترین نرخ بیکاری و استان های آذربایجان غربی با 15.5 درصد، خوزستان 14.9 درصد و هرمزگان با 13.8 درصد بیشترین نرخ بیکاری را دارند.
بر اساس گزارش مرکز آمار، نرخ بیکاری در فصل پاییز به 9.4 درصد رسید که نسبت به فصل مشابه سال گذشته 1.2 درصد کاهش یافته است. همچنین بخش خدمات با 49 درصد، بیشترین سهم را از تعداد شاغلین اقتصاد کشور دارد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۸    
گروه اقتصادی: بیش از چهار میلیون شهروند ترک کماکان بیکار هستند.به گزارش ایسنا، مرکز آمار ترکیه در گزارشی اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در 12 ماه منتهی به اکتبر به 12.7 درصد رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل 0.7 درصد کمتر شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
در بین استان های کشور, ایلام و خراسان رضوی با 5.1 درصد, خراسان جنوبی6.6 درصد، سمنان 6.7 درصد کمترین نرخ بیکاری و استان های آذربایجان غربی با 15.5 درصد، خوزستان 14.9 درصد و هرمزگان با 13.8 درصد بیشترین نرخ بیکاری را دارند.
خبرگزاری ایرنا: استاندار تهران اعلام کرد: بر اساس آخرین گزارش منتشره توسط مرکز آمار ایران نرخ بیکاری فصل پاییز این استان 6.8 درصد اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.6 درصد کاهش پیدا کرده است. ...
ارانیکو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۳۲ سایت دیگر  
بیش از چهار میلیون شهروند ترک کماکان بیکار هستند.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
▫️نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 9.4 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند که نسبت به فصل مشابه در سال گذشته 1.2 درصد کاهش یافته است.