شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۷:۲۳Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بیکاری»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان گفت: نحوه آمارگیری مطلوب نیست و توقع می رود در امارگیری ها مسائل استانی نیز لحاظ شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
نرخ بیکاری سوییس در ماه مه به 1.9 درصد کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
زنجان در پایین بودن نرخ بیکاری رتبه دوم کشور را کسب کرد .
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۳۵    
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بررسی نرخ بیکاری افراد 15 ساله و بیش تر نشان می دهد که 9.0 درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (1400)، 0.2 واحد درصد کاهش یافته است. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه در امور سیاست اجتماعی طی اظهاراتی اعلام کرد که نرخ بیکاری در این کشور طی ماه آوریل به پایین ترین سطح خود یعنی 3.3 درصد رسیده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
بازارهای ارزهای دیجیتال برای شروع هفته با معاملات بیت کوین زیر 27000 دلار سرمایه گذاران را ناامید کردند؛ نوسانات در چند روز گذشته به طور قابل توجهی در بازار رمزارز بالا بوده است، زیرا نرخ بیکاری در ایالات متحده به بالاترین سطح چند ماهه رسیده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
استان کرمانشاه هرچند در سال گذشته با کاهش 0.7 درصدی نرخ بیکاری مواجه بوده اما همچنان رتبه دوم در کشور را دارد و در این میان فارغ التحصیلان دانشگاهی جزو بیشترین اقشار بیکار جامعه محسوب می شوند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
بیت کوین تعطیلات آخر هفته را در حالی آغاز کرد که بازارها به هضم آخرین داده ها از حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در ایالات متحده ادامه دادند. علیرغم اینکه حقوق و دستمزدها بهتر از حد انتظار بود، نرخ بیکاری افزایش یافت و به 3.7 درصد رسید که بالاترین میزان از اکتبر گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان گفت: بر اساس برآورد انجام شده و اعطای تسهیلات مختلف در حوزه اشتغال، در سال 98 نرخ بیکاری در این شهرستان حدود 8.37 درصد اعلام شد که امروز می توان گفت این رقم کاهش داشته است.
تهران - ایرنا - براساس گزارش مرکز رصد اشتغال وزارت رفاه، بررسی اشتغال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد که در سال 1401 نرخ بیکاری 8 استان پایین تر از هشت درصد، 16 استان با کاهش نرخ بیکاری و 19 استان نرخ بیکاری تک رقمی داشته اند.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۰:۳۹    
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در برنامه زنده زنده تلویزیونی " رو در رو " از شبکه زاگرس کرمانشاه گفت: نرخ بیکاری استان کرمانشاه با کاهش 7 دهم درصدی نسبت به سال 1400 به 14 و 2 دهم درصد رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به بیکاری 28 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان اصفهان بیان کرد: این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در کشور 15 درصد است.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 1401 نشان می دهد که نرخ بیکاری جمعیت 15ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی در سال گذشته نسبت به سال 1400 کاهش 0.7 درصدی داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت زیرا آمارهای شغلی بالاتر از حد انتظار آمریکا، بازدهی خزانه داری را افزایش داد اما در مسیر افزایش هفتگی قرار داشت زیرا افزایش نرخ بیکاری امید به توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را حفظ کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۱    
بجنورد - بهزادفر، سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با بیان اینکه نرخ بیکاری در این استان 8.7 درصد است، گفت: این میزان از میانگین کشوری کمتر است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
شاخص فلاکت سالانه هانکه در سال 2022 مولفه نرخ بیکاری را دو برابر کرده است. بر این اساس ایران در میان 157 کشور جهان با شاخص فلاکت 73.3 در رتبه 19 فلاکت قرار می گیرد و عاملی که بیشترین تاثیر را در این فلاکت دارد تورم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: نتایج سال 1400 مرکز آمار ایران در طرح اشتغال نشان می دهد که نرخ بیکاری خوزستان 12.6 درصد بوده که حدود سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است و رتبه سوم را بین دیگر استانها به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون استاندار لرستان گفت: در کشور توسعه صنعتی بر اساس آمایش صورت نگرفته و از طرفی در لرستان نیز ناتوازنی توسعه ای شاهد هستیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
افزایش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان آموزش عالی در فاصله سال تحصیلی 1391 -1390 و 1401- 1400 با وجود کاهش نرخ بیکاری در جمعیت بالاتر از 15 سال کشور (در سال 1401 نرخ بیکاری در جمعیت بالای 15 سال کشور تک رقمی شد) علاوه بر کاهش سرمایه اجتماعی و رشد نارضایتی عمومی به دنبال رخدادهای سیاسی و اقتصادی و ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۵    
قزوین- رحیمی، معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان قزوین به 7.3 کاهش یافته که این سبب کسب رتبه چهارم در کشور شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش دو درصدی نرخ بیکاری در سال 1401 نسبت به سال 1400 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نرخ بیکاری ژاپن در ماه آوریل به 2.6 درصد کاهش یافت.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۴:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
طبق گزارش جدید مرکز آمار، در سال 1401 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل از کل بیکاران 40 درصد بوده است که نسبت به سال قبل 0.3 درصد کاهش داشته است. همچنین نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی به 12.9 درصد رسیده که کاهش 0.7 درصدی را نشان می دهد./
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: استان بوشهر رتبه نخست ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور را کسب کرد. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره احتمال برقراری روابط ایران و مصر، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دولت برای توسعه روابط با کشور مصر آمادگی دارد و رییس جمهور هم بعد از فرمایشات ایشان به وزارت خارجه دستور دادند تدابیر لازم برای این مسئله اندیشیده شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۷    
سخنگوی دولت گفت: امسال نرخ بیکاری در کشور دو دهم درصد کاهش داشته است در چهار استان کشور آذربایجان غربی ، اردبیل، کرمان و یزد نرخ بیکاری تک رقمی شده است. تعداد استانهایی که نرخ بیکاری آنها تک رقمی شده است به 23 استان رسیده است.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: عباس علی آبادی دومین وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صمت، چهره شناخته شده در حوزه صنعت برای این وزارت خانه به مجلس پیشنهاد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: کسب عنوان پایین ترین رکورد بیکاری کشور توسط استان سمنان مرهون وحدت و همدلی میان مردم و مسؤولان است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- علی بهادری جهرمی امروز (9 خرداد) در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه بیان کرد: در روز های گذشته شاهد سفر سلطان عمان به ایران، در راستای اجرای سیاست همسایگی دولت بودیم که در پی این سفر، در 5 حوزه مختلف سیاسی، انرژی، بهداشت، حمل و نقل و تجاری توافق های خوبی صورت گرفت. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری 0.2 درصد کاهش یافت و نرخ بیکاری در 23 استان کشور یک رقمی شد.نرخ بیکاری جوانان نیز یک درصد کاهش یافت.
ملیت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با اشاره به معرفی دومین وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صمت، گفت: عباس علی آبادی چهره شناخته شده در حوزه صنعت برای این وزارت خانه به مجلس پیشنهاد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
بهادری جهرمی در خصوص آمار نرخ بیکاری گفت: طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری دو دهم درصد کاهش یافت و نرخ بیکاری در 23 استان کشور یک رقمی شد و نرخ بیکاری جوانان نیز یک درصد کاهش یافت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بهادری، سخنگوی دولت گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری با 0.2 درصد کاهش مواجه شده است. در 23 استان کشور نرخ بیکاری تک رقمی شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره احتمال برقراری روابط ایران و مصر، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند دولت برای توسعه روابط با کشور مصر آمادگی دارد و رییس جمهور هم بعد از فرمایشات ایشان به وزارت خارجه دستور دادند تدابیر لازم برای این مسئله اندیشیده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: نرخ بیکاری امسال با 0.2درصد کاهش مواجه بوده است و البته انتظار کاهش بیشتری می رود اما همین کاهشی بودن نرخ بیکاری جای شکرگزاری دارد و در چهار استان این نرخ یک رقمی شده است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۱:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
شاخص فلاکت معیاری از پریشانی اقتصادی است که افراد آن را به صورت روزمره به دلیل خطر بیکاری و افزایش هزینه های زندگی احساس می کنند. به عبارتی دیگر شاخص فلاکت با اضافه کردن نرخ بیکاری فصلی به نرخ تورم سالانه محاسبه می شود ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۱:۰۷    
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد که نرخ بیکاری استان اصفهان در سال 1401 به 10.7 درصد رسید و بیشترین سهم اشتغال در این خطه مربوط به بخش خدمات با 50 درصد است.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
براساس گزارش مرکز آمار ایران، بیشترین نرخ بیکاری مربوط به استان هرمزگان است و کمترین نرخ بیکاری هم متعلق به استان سمنان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: میزان نرخ بیکاری در استان گیلان از 9/2 در سال 1400 به 7/9 در سال 1401 رسید و هم اکنون استان گیلان در رتبه ششم در کشور به لحاظ کاهش نرخ بیکاری قرار دارد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۹:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: فعالیت بنیاد مستضعفان برای کمک به اشتغالزایی کرمانشاه بیشتر می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
پتروشیمی مسجدسلیمان از جمله طرح های مهم اشتغال زا در این شهرستان محسوب می شود که در گام بعدی؛ این پروژه احداث پتروپالایش مسجدسلیمان است که می تواند علاوه بر کاهش نرخ بیکاری به آبادانی و رشد اقتصادی منطقه کمک کند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از کاهش 7. درصدی نرخ بیکاری در استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
همدان _ معاون اقتصادی استاندار همدان گفت : نرخ بیکاری در استان حدود 12.3 درصد است .
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در سال 1401 منتشر شد که بر اساس آن نرخ بیکاری در چهار استان آذربایجان غربی، اردبیل، کرمان و یزد از 2 رقمی در یک سال به تک رقمی رسید، این نرخ در 23 استان تک رقمی است.
سلام نو / فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در مطلب زیر شاهد تصاویری از تیتر و صفحه اول روزنامه های کشور در تاریخ دوشنبه 8 خرداد 1402 خواهید بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون خوزستان: آمار رسمی بیکاری در خوزستان در فصل گذشته 11.6 درصد بوده که حدود 2 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت : نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال 1401 نشان می دهد که نرخ بیکاری کرمانشاه با هفت دهم درصد کاهش نسبت به سال 1400 به عدد 14/2درصد رسیده است.