شنبه ۱۶ اسفندساعت ۲۰:۴۵Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فقر»

گیتی آنلاین   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
چین حدود 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد و نجات چنین جمعیتی از فقر در تاریخ تمدن بشری وظیفه ای بسیار سنگین به شمار می رود ولی چین 10 سال زودتر از موعد مقرر به هدف کاهش فقر در برنامه 2030 سازمان ملل رسیده است که یک موفقیت بزرگ است و سهم عظیم چین در توسعه تمدن بشری را نشان می دهد.
نواندیش   ۵ ساعت پیش    
نواندیش : پژوهش جدیدی نشان می دهد خطر ابتلای افرادی که رژیم غذایی گوشتی دارند، به دسته ای از بیماری های شایع، بیشتر است. به گزارش زهرا حسین زاده از سرویس سلامت نواندیش ، این پژوهش که در نشریه پزشکی بی ام سی منتشرشده پا را فراتر از مرز تحقیقات پیشین گذاشته است ...
تدبیر و امید   ۶ ساعت پیش   + ۶۶ سایت دیگر  
کشورهایی که تجاوز ویرانگر آنها در طول شش سال علاوه بر ویرانی زیرساخت های اولیه زندگی در کشور یمن ، موجب گرسنگی، بیماری، آوارگی و فقر میلیون ها انسان شده است و دستانشان به خون مردم بیگناه آغشته است، با اتهامات بی اساس درصدد هستند مسئولیت جنایت ها را از خود سلب کنند.
خبر فوری   ۷ ساعت پیش    
ویدیوی زیر در یکی از صفحات فضای مجازی منتشر شده و مشکلات فقر را با تکرار عبارت سمیه نرو به چالش می کشد. نوید محمدزاده که تاکنون درمورد ویدیوی ساسی مانکن سمیه سکوت کرده بود از این طریق تلویحا به ماجرا واکنش نشان داد:
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: حفظ کرامت دهک های متوسط و پایین جامعه ضروری است و نهادهای حمایتی باید توانمندسازی مهارتی و اقتصادی مددجویان را برجسته کرده و مسیر خروج آنان را از چرخه فقر مهیا کنند.
فرادید   ۹ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
بیماری کم خونی به هر دلیلی که باشد به خصوص در زمینه فقر آهن، باید برای اصلاح تحت درمان و مراقبت قرار گیرد، در واقع این بیماری باعث ضعف سیستم ایمنی بدن می شود و خطر ابتلا به کرونا را در افراد افزایش می دهد.
جماران   ۱۰ ساعت پیش    
پایگاه خبری جماران: ناآرامی های خشونت بار سراوان را می توان از منظرهای مختلفی مورد بررسی قرار داد، از نظر بازار سیاه سوخت و سودآوری آن برای افرادی خاص و اشتغال مردم عادی که از سر ناچاری به شغل سوخت بری مشغول اند و یا از منظر سیاسی وامنیتی به این پدیده نگاه نمود ...
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
افزایش درآمد و ارتقاء رفاه اجتماعی در زمره مهمترین هدفهای کلان نظام های برنامه ریزی در جهان است. در این راستا، غلبه بر فقر و توزیع عادلانه درآمدها و برخورداری همگانی از مواهب توسعه، ضرورت اجتناب ناپذیر توسعه اجتماعی-اقتصادی کشورها است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: استان کرمان در امکانات خدادادی، نیروی انسانی و موقعیت های مدیریت در سطح کلان کشور، تعدد دانشگاه ها و .. ...
برترین ها / موج   ۹ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: مسعود ده نمکی معتقد است که تحقیق و مطالعه لازمه ساخت یک اثر خوب و درست است و در غیر این صورت فیلمنامه کم محتوا و غیرواقعی خواهد بود. به نقل از روابط عمومی چهارمین دوره جایزه پژوهش سینمایی ...
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۲   + ۷۴ سایت دیگر  
هادی ابوی با اشاره به ضرورت ثبات قیمت ها گفت: حقوق فعلی کارگر کفاف یک هفته زندگی را می دهد.
راه امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با مردود شمردن کلیه اتهامات وارده خاطر نشان کرد: کشورهایی که تجاوز ویرانگر آنها در طول شش سال علاوه بر ویرانی زیرساخت های اولیه زندگی در کشور یمن ، موجب گرسنگی، بیماری، آوارگی و فقر میلیون ها انسان شده است و دستانشان به خون مردم بیگناه آغشته است ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: دو مدرسه در مناطق حاشیه ای شهر کرمان (روستای سعیدی و سعادت آباد) توسط بانک رفاه کارگران ساخته می شود. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۸    
ایجاد وخلق فرصت شغلی و شناسایی نقاط قوت خانواده با آموزشهای مهارت فنی جهت ایجاد توانمندسازی ودر آمد با ثبات برای خانواده های تحت حمایت توسط کمیته امداد توانسته جغرافیای موضوعی فقر را از صرفاً معیشتی به سمت توانمند سازی وایجاد درآمد با ثبات تغییر دهد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۸    
جلسه شورای مدیران این هفته کمیته امداد استان زنجان با حضور دکتر عبدالملکی عضو هیات امنا ومعاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد در سالن حضرت خدیجه کبری (س ) برگزار شد
تجارت امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محمد علی ترکاشوند گفت: طبق نظر برخی کارشناسان اقتصادی خط فقر در تهران به 10 میلیون تومان رسیده است بنابر این چرا مسئولان ازکارگران و بازنشستگان انتظاردارند با حداقل های مزدی و حقوقی بسازند و درمقابل نابرابری ها سکوت کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ فقر بر عرب جاهلی حاکم بود؛ فقر دینی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، امنیّتی و...؛ خداوند مهربان در میان چنین مردمی که از هر جهت مرده بودند پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) را برانگیخت و علم و دانش را برای آنها به ارمغان آورد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام مروی گفت: در حوزه کاهش فقر، باید شرایط مشارکت فعالانه محرومین در فرآیند توانمندسازی خودشان را فراهم کرد، به نوعی کمک رسانی ها باید به گونه ای باشد که در نهایت به خروج افراد دارای توانایی کار از پوشش خدمات حمایتی منجر شود.
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۸:۳۶    
حجت الاسلام جعفری گفت: احداث نخلستان توسط امیرالمونین بیشتر به علت مسائل اقتصادی است، در واقع با این کار اشتغال زایی و فقرزدایی مد نظر امام بوده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۷:۰۳    
موسسه ملی آمار ایتالیا (ISTAT) نتایج برجسته مطالعه فقر در سال 2020 را اعلام کرد
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در شرایط فعلی معتقد هستیم که باید تلاش کنیم فقرزایی و محرومیت زایی در کشور کم شود و جلوی آن را بگیریم و مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور باعث فقر و محرومیت بیشتر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب گفت: جنبش دانشجویی به خاطر پایگاهی که در فضای علمی و فکری کشور دارد حتما باید برای رفع فقر نرم افزاری و فساد فکری برنامه داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۳    
امام جمعه ابهر با تاکید بر همه گیر بودن کمک به نیازمندان در بین بشریت گفت: اما خصیصه اسلام، این نیست که به فقیر کمک کنیم، خصیصه اسلام این است که فقر را از بین ببریم، به همین دلیل اساس اسلام مبارزه با فقر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مهدی شهر- امام جمعه مهدی شهر با اشاره به اینکه عرضه بسته معیشتی به نیازمندان برای محرومیت زدایی و کاهش فقر در جامعه کافی نیست، گفت: ایجاد رونق در اشتغال و اقتصاد کشور مطالبه جدی مردم است.
ویلکیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۲۸    
همزمان با سالگرد تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) 30 دستگاه تبلت به ارزش ریالی 90 میلیون تومان به دانش آموزان تحت حمایت ساکن در مناطق محروم و مرزی شهرستان تهیه و اهدا شد ، همچنین بسته های معیشتی به تعداد 21بسته هرکدام به ارزش ریالی 3میلیون ریال به مددجویان ساکن در مناطق محروم توزیع گردید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اعلام نرخ جدید مرغ و تخم مرغ، حداقل حقوق کارگران، خطر فقر شدید و ... از جمله موضوعات اقتصادی مورد توجه روزنامه ها در 15 اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته است.
اینتیتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۴:۳۹   + ۳۱ سایت دیگر  
کمبود ویتامین دی با نگرانی های بهداشتی از جمله افزایش خطر ابتلا به آلزایمر، دیابت، پوکی استخوان، بیماری های قلبی و حتی وضعیت های جدی دیگر از جمله سرطان پروستات ارتباط نزدیک دارد. ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رضا موسیوند گفت: کارگاه ولایت را با 2 میلیارد تومان سرمایه راه اندازی کرده ام، نیازی به سود کارگاه ندارم و همین که 400 از این مجموعه تولیدی ارتزاق می کنند، مزد خودم راگرفته ام. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مهرداد دست نظر از مستندسازان شهرستان های بویراحمد و دنا کلیپی را منتشر کرده که فقر و مشکلات برخی از خانواده ها را نشان می دهد، انتظار می رود مسئولان کهگیلویه و بویراحمد این افراد را شناسایی و کما فی سابق به کمک آنها بشتابند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۲    
جهانگیر ابراهیمی، نیکوکاری که در بازار به تجارت فرش ماشینی مشغول است، ثروتش را از راه تجارت به دست آورده، اما تفاوتش با برخی از ثروتمندان این است که سخاوت زیادی به خرج می دهد. خیِری که در پایتخت نشسته و دلش در پیچ وخم های کوچه های فقر مناطق مرزی است. به قول شاعر: من در میان جمع ودلم جای دیگر است...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سازمان بهداشت جهانی درباره گسترش ویروس های جهش یافته در اروپا هشدار داده و نرخ فقر در ایتالیا هم پیامد بحران کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان یونیسف گفت: خاورمیانه و شمال آفریقا حاوی تعداد بی سابقه ای از جوانان بی بضاعت و کودکان قربانی خشونت شدید در جهان است.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تحقق فقرزدایی رویای بشر از دوران باستان بوده است. اما با نگاهی به تاریخ هر تمدن می توان دریافت که فقر همواره همراه ما بوده است. امروزه بیش از 700 میلیون نفر در جهان هنوز در فقر مطلق به سر می برند. اما این غده مزمن که همواره در حال آزار بشر است، در چین ریشه کن می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کم خونی و فقر آهن، اضطراب و نگرانی و همچنین کمبود ویتامین ب از مهمترین علت های سردی دست و پا است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: خسارت های مسیر اقتصادی که از سه دهه گذشته از دولت سازندگی شروع شد و تداوم یافت، باعث لرزش دیوارهای اقتصاد کشور شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت:فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست و همه باید در این مسیر گوش بزنگ و حساس باشند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
نشستهای سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق چین و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین سال 2021 به موقع و در آستانه از راه آمدن بهار گشایش یافت. سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا، برگزاری نشست های یاد شده چین برای نخستین بار به تعویق افتاد اما با این وجود نشست اضطراری فقرزدایی برگزار شد. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: وجود 12 هزار دانش آموز لاغر در استان نگران کننده است و دانش آموزان دارای فقر تغذیه ای باید حمایت شوند. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۹   + ۳۰ سایت دیگر  
رکنا: کم خونی ناشی از کمبود یا فقر آهن در بدن انسان است که می توان با روش های طبیعی به درمان و بهبود آن کمک کرد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نویسندگان: David Jackson- Jaffer Machano سرمایه گذاری در زیرساخت ها نه تن ها می تواند فقر امروزه را کاهش دهد، بلکه توانایی جلوگیری از پیدایش فقر در آینده را نیز دارد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۱۸    
حوزه/ روان شناس و کارشناس خانواده گفت: فقر دانش جنسی، سلامت جنسی را به خطر می اندازد و در این زمینه شبکه های بهداشت می توانند با ارائه آموزش های لازم خلأ موجود را پر کنند.
ادیان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۵۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، از جمله مفاهیم ارزشمندی که در آموزه های دینی به خصوص قرآن کریم، مورد عنایت و توجه قرارگرفته و به آن سفارش شده، احسان و نیکوکاری است. احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و... دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۳:۰۱    
افرادی که فقر ویتامین D آن ها را تهدید می کند، بشناسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز آمریکایی ها، صهیونیست ها و آل سعود با همدستی یکدیگر طرح ها و توطئه های بسیاری را علیه انقلاب اسلامی تدارک می بینند و ما باید در برابر آن ها بیدار و هوشیار باشیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که قرار است در سال 1400 درآمد های نفتی دولت چهار برابر شود، اما این افزایش درآمد ها روی معیشت مردم بی تاثیر است چرا که مالیات بر درآمد و ثروت، قیمت ارز و تورم بیشتر می شود و در مقابل یارانه ها ثابت می مانند و حقوق ها تنها نصف تورم افزایش می یابند که در نتیجه این اتفاقات احتمالا فقر بیشتر می ...
برترین ها / روز نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مشکل گلزنی مختص پرسپولیس نیست و تقریبا تمام تیم ها از فقر مهاجم لطمه می خورند. بهزاد داداش زاده، درباره عملکرد قابل قبول پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر که منجر به کسب 6 پیروزی متوالی در کارنامه این تیم در هفته های گذشته شده است گفت ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
بسیاری از مطالعات رابطه فقر ویتامین دی و ابتلا به افسردگی را به اثبات رسانده اند.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از مراجع تقلید جهل، ظلم و فقر را از نشانه های بی عدالتی در جامعه دانست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اهواز- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: تلاش می کنیم دیدن فقر مردم برای ما عادی نشود و برای رفع آن تلاش کنیم.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۰۲    
مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان خواستار جلب بیشتر مشارکت مردم برای در شرایط کرونا شد و گفت: صدمات فقر کمتر از کرونا نیست.