دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۲۳:۱۱Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عدالت آموزشی»

شبستان   ۹ ساعت پیش    
بشری گفت: در راستای تحقق عدالت آموزشی از محتواهای آموزشی مکتوب " درسنامه " ویژه دانش آموزان کم برخوردار پایه های اول تا ششم در ملایر رونمایی شد
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
حالا یک سال از روزی که به سرعت آموزش تلویزیونی روی آنتن رفت تا روزهای دوری از مدرسه وآموزش را جبران کند می گذرد، آموزشی که بهترین کارکردش برقراری عدالت آموزشی بود اما چالشهای خود را هم داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش سازمان شفافیت و عدالت کشور با بیان اینکه تأثیر 60 درصدی معدل در تعارض با عدالت آموزشی است، گفت: در سراسر کشور انواع مناطق از لحاظ برخورداری از کیفیت آموزش وجود دارد که شایسته است دانش آموزان هر منطقه بر اساس نوع مدارس و کیفیت آموزش با دانش آموزان هم نوع در شهرستان های دیگر مقایسه ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در برنامه نیم نگاه رادیو سلامت، به تشریح برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای ارتقای عدالت آموزشی به ویژه در مناطق روستایی و عشایری پرداخت. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس مصوب کردند تعرفه اینترنت پیام رسان های داخلی یک پنجم پیام رسان های خارجی باشد اما این مصوبه درباره پیام رسان شاد که 20 میلیون معلم و دانش آموز از آن استفاده می کنند و هم اکنون رایگان است ساکت مانده است. وزیر ارتباطات از این مصوبه به عنوان یک مصوبه ضد عدالت آموزشی یاد کرد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۸    
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از زیر پوشش قرارگرفتن مناطق روستایی و عشایری استان البرز در آموزش عشایری و طرح نصیب آموزشی خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش وپرورش از اختصاص سهمیه ویژه برای معلمان عشایری در سال آینده در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۲    
جامعه شناس با بیان اینکه امروز نیازمند نظام سنجش متمرکز برای گزینش دانش آموزان هستیم، گفت: مشکل امروز ما، کنکور نیست بلکه عدالت آموزشی پیش از کنکور است که تنها تعدادی از افراد که شرایط مالی بهتری دارند، می توانند از آن برخوردار شوند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۴۹    
رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: استان همدان در زمینه پوشش تحصیلی به عنوان یکی از شاخص های تحقق عدالت آموزشی بسیار خوب عمل کرده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایری کشور گفت: امکانات آموزشی در مناطق شهری و عشایری قابل مقاسیه با یکدیگر نیست و دانش آموزان عشایری از حداقل آموزش ها برخوردار هستند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدائی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران باید تلاش کنند که فارغ از موقعیت اجتماعی دانش آموزان، محیطی برابر جهت یادگیری عاطفی اجتماعی و برقرای عدالت تربیتی را برای همه دانش آموزان فراهم آورند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار گیلان با اشاره به اهمیت عدالت آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: عدالت آموزشی با ارتقاء تجهیزات آموزشی و کیفیت آموزش در مناطق محروم محقق می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه و عدالت آموزشی و آموزش عشایری با اشاره به اینکه یکی از اولویت های دولت تحصیل دانش آموزان دختر عشایر و روستایی است، گفت: در سه سال گذشته هفت درصد به تعداد دانش آموزان دختر عشایری کشور افزوده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از رشد هفت درصدی تعداد دانش آموزان دختر عشایر کشور طی سه سال گذشته خبر داد.
اسحاق جهانگیری در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور گفت:مدرسه سازی سرمایه گذاری عظیم برای آینده جامعه و توسعه انسانی و گامی درجهت توسعه عدالت آموزشی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۵۰    
رییس سازمان دارالقرآن کریم در مراسم رونمایی از سامانه مجازی قرآن و عترت گفت: از طریق این سامانه، یک عدالت آموزشی در کل کشور در فضای قرآنی ایجاد می شود که به غیر از ظرفیت صدا و سیما، این ظرفیت را هم اضافه کرده ایم.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به تغییر رفتار دولت هایس که منابع مالی کشور را مسدود کرده اند، گفت: احساس می کنم روزها و ماه های امیدوار کننده در پیش است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۳۵    
مهرالله رخشانی مهر گفت: دغدغه ما مدارس دانش آموزی مناطق عشایری است. استانداردها افزایش و بهبود بخشیده است. امروز در مناطق عشایری با چادر کانکس و ... عدالت آموزشی برقرار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایری کشور گفت: 6 هزار و 700 مدرسه عشایری سیار، نیمه سیار و ثابت هم اکنون در 27 استان کشور وجود دارد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۳    
مدیر آموزش و پرورش شهرستان فاریاب از اهدای 70 دستگاه تبلت در راستای تحقق عدالت آموزشی و رفع محرومیت ها، به دانش آموزان شهرستان فاریاب توسط خیران خبر داد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تاکنون بیش از 480 دستگاه گوشی و تبلت با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و350 میلیون ریال در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار شهرستان کاشمر توزیع شده است. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۵    
ارومیه (پانا) - مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش و عشایر کشور توجه به تحصیل دانش آموزان دختر را اولویت این مجموعه عنوان کرد. محمدرضا سیفی، در گفت و گو با پانا در ارومیه به اولویت دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر کشور اشاره کرد و گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: ساخت مدرسه موجب توسعه فضای آموزشی و رعایت عدالت در لرستان می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج- ایرنا- مدیرکل دفترتوسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایری کشور اعلام کرد که طرح نهضت نصیب آموزشی با هدف شناسایی مشکلات و توسعه زیرساخت های آموزشی در استان ها با رویکردحمایتی در کشور آغاز شد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۴۴    
تهران(پانا)- مشاور اسبق وزارت آموزش و پرورش فعالیت های علی اصغر فانی را در دهه شصت در کردستان زیربنایی و اساسی دانست که موجب رشد و تحقق عدالت آموزشی آن منطقه شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور 2 استودیوی مجهز در جهت برقراری عدالت آموزشی و همچنین برای تولید محتوای آموزشی در استان اصفهان تاسیس شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - نقش آفرینی بی بدیل خیرین مدرسه ساز در این سالها نشان از مهرماندگار آنان در گسترش عدالت آموزشی در تمام مناطق کشور دارد، حرکتی معنوی و فرهنگی که با رویکرد شکوفایی استعدادها برای فرداهای بهتر ایران اسلامی از جمله استان البرز شکل گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که برای تحقق عدالت آموزشی طرح های مختلفی در مناطق عشایری کشور به اجرا درآمده و در سال تحصیلی جاری نیز شمار دانش آموزان دختر عشایر نسبت به سال تحصیلی گذشته 10 هزار نفر بیشتر شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۱    
استاندار قزوین گفت: وظیفه مدیران تامین ابزارهای هوشمند برای تحصیل همه دانش آموزان در فضای مجازی برای تحقق عدالت آموزشی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۱    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ سید یدالله حسینی معاون آموزش ابتدایی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: کسب رتبه اول کشوری در زمینه ارتقا نرخ دوره پیش دبستانی توسط اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین در سال تحصیلی 1400-1399 محقق گردید. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۴۹    
استاندار قزوین گفت: امروز آموزش مجازی دانش آموزان دغدغه ای است که تلاش می کنیم با عدالت آموزشی پیگیری و اجرا شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اگر کیفیت آموزش در تمامی مدارس یکسان باشد در موقع ثبت نام با مشکل مواجه نمی شویم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش و پرورش استان برای برقراری عدالت و کیفیت آموزشی مناسب در تمامی مدرسه های استان تلاش مضاعف داشته باشد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۱۷    
اصفهان ( پانا)- دو دستگاه تبلت به دانش آموزان منطقه بن رود اهدا شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با توجه به شیوع ویروس کرونا و آموزش مجازی دانش آموزان رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بن رود به منظور استمرار آموزش دانش آموزان ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نکته قابل بحث و بررسی این است که چرا اغلب کسانی که به دنبال عدالت آموزشی هستند، تنها مدارس غیردولتی را نماد بی عدالتی می دانند و از مجموعه هایی مثل سازمان استعداد های درخشان غافلند؟
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه (پانا) - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خبر داد راه اندازی نخستین هنرستان شبانه روزی هنرهای زیبای دختران استان با هدف برقراری عدالت آموزشی و شکوفایی استعدادهای نهفته نوجوانان استان در این زمینه جزو برنامه های اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی قرار دارد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۰۶    
گناباد (پانا) - با همراهی خیرین تا پایان سال هزار تبلت آموزشی در اختیار دانش آموزان گنابادی قرار می گیرد. در جلسه ای با حضور حسین احمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد، معاونین پرورشی و پشتیبانی ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه بودجه و مدیریت منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: تمام هم و غم وزارت آموزش و پرورش توسعه عدالت آموزشی است لذا توجه به مناطق محروم در اولویت قرار دارد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ایران نوشت: ویروس کرونا به نقاط ضعف سیستم حمله می کند؛ فرقی نمی کند آن نقطه ضعف در سیستم ایمنی بدن فرد باشد یا جامعه. یکی از نقاط ضعفی که سال هاست از آن صحبت شده سیستم آموزشی کشور و مسأله عدالت آموزشی است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: عدالت آموزشی فرصت برابری از لحاظ کیفیت آموزشی ( معلم، تراکم کلاس، فضا، تجهیزات، امکانات و کیفیت همسالان) برای تمامی دانش آموزان فراهم می کند و تولید محتوا یک گام بسیار اساسی برای تامین عدالت کیفی آموزشی است.
پانا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست مشترک مهراله رخشانی مهر با رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با هدف بررسی وضعیت مدارس ابتدایی و عشایری برگزار شد. ...
اقتصاد آنلاین / هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۴۰ سایت دیگر  
رکوردهای قابل توجه شاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور، مورد توجه مسؤولان ارشد کشور قرار گرفت و منجر به تقدیر و تشکر خاص وزیر ارتباطات از مدیرعامل همراه اول شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۰    
عصر ایکنای بیست و نهمین روز بهمن ماه به دیدار تصویری رهبر به مناسبت قیام مردم تبریز، تلاش سازمان دارالقرآن الکریم برای تقویت زیرساخت های آموزش مجازی قرآن و تحقق عدالت آموزشی و بارقه های فعالیت های فرهنگی شاخص در صفحات مجازی قرآنیان پرداخته است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۹    
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جمع مدیران مدارس شهرستان رودبار جنوب گفت: در سه سال اخیر 105 مدرسه در شهرستان رودبار جنوب کلنگ زنی شده و یا به بهره برداری رسیده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- دسترسی نداشتن بیش از 15 درصد جمعیت 625 هزار نفری دانش آموزان آذربایجان غربی به شبکه شاد، مشکل اصلی حوزه آموزش این روزهای استان است که همین امر، مسوولان را برآن داشته که با عزمی راسخ پیگیر رفع این مشکل باشند تا گامی برای عدالت آموزشی در این اوضاع منحصربفرد کرونایی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کاشمر با انتقاد از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اجرای طرح آمایش مراکز آموزش عالی گفت: اجرای این طرح با عدالت آموزشی تطابق ندارد، چرا که دانشگاه کاشمر ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه توسعه علمی می تواند ایفا کند.
رییس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت بر توسعه زیرساخت های ارتباطی برای خدمت رسانی بیشتر به مردم اظهار داشت: امروز در شرایط کرونایی بسیاری از خدمات دولتی و غیردولتی در کشور در حوزه های مختلف از جمله آموزش در سایه گسترش فناوری های نوین ارتباطی و توسعه زیرساخت های فضای مجازی انجام گرفته است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: نرخ پوشش تحصیلی واقعی در دوره متوسطه دوم با 1.4 درصد افزایش نسبت به سال تحصیلی گذشته به82.09 ( 82 ممیز 9 صدم) درصد رسیده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۶    
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان این که عدالت آموزشی مهمترین جنبه عدالت است، گفت: تنوع زیاد مدارس نافی عدالت و کیفیت است. باید مدارس ترکیبی داشته باشیم و همه دانش آموزان در آن درس بخوانند و امکانات را به طور کامل در این مدارس ترکیبی برای دانش آموزان به ویژه دانش آموزان خاص فراهم کنیم.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۵    
معاون وزیر و رییس سازمان آموزس و پرورش استثنایی کشور گفت: برنامه هفتم توسعه باید بر پایه عدالت آموزشی پیش برود.