یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۹:۴۹Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عدالت آموزشی»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا : مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از مذاکره با سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای ایجاد مدارس سمپاد عشایری خبر داد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، محمد رئیس زاده در رابطه با اینکه حضور پزشکان در مجلس چه تاثیری در حوزه سلامت خواهد داشت، گفت: برای ما مهم است که نمایندگان مجلس در بُعد قانونگذاری، نظارت و جلوگیری از تصویب قوانین نامناسب در حوزه سلامت؛ تاثیرگذار باشند. ...
پژوهشگر آموزش و پرورش با بیان اینکه در بحث عدالت آموزشی، شورای عالی آموزش و پرورش و مراجع دیگر آمارهای متفاوتی از بازماندگان از تحصیل ارائه می دهند گفت: این آمار در سنین لازم التعلیم حدود 900 تا یک میلیون نفر است.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
میر حامد خانی در این نامه خطاب به مدیران حقوقی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور نوشته است: نظر به تبصره 13 ماده 4 اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب سال 1401 ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
برنامه پرسشگر این هفته پنجشنبه و جمعه با موضوع عدالت آموزشی از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- گفتگوی ویژه فرارو، به موضوعات مهم روز می پردازد؛ در این قسمت از برنامه، سیدمحمدبطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش و کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به بررسی موضوعاتی مهم آموزش و پرورش از جمله عدالت آموزشی و نقش مجلس در کنترل کیفیت آموزش در کشور می پردازد. کد ویدیو ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از اخذ سهمیه جذب و ورود 2000 دانش آموز عشایری در دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۲    
صفرعلی محمدی با کد انتخاباتی 7585 از لیست جبهه متحد مستقلین انقلابی ایران اسلامی (شبکه سامان) با محوریت حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، داوطلب مجلس شورای اسلامی در حوزه تهران بزرگ و شهرستان های ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از تخصیص 2 هزار سهمیه به دانش آموزان صد در صد عشایری در کنکور دانشگاه فرهنگیان خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۱    
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در جامعه عشایری بیش از 100 مدرسه یک دانش آموزی داریم، گفت: این مورد از عنایت ویژه و دغدغه مندی نظام نسبت به تحصیل و بخش آموزش و تربیت جامعه است که جامعه عشایر نیز از این مورد مستثنی نیست.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۵۵    
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به فعالیت 37 راهبر آموزشی تربیتی در مدارس چندپایه گفت: تقویت زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری مدارس چندپایه به توسعه عدالت آموزشی کمک می کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۵۲    
دکتر محسن غفوریان در بازدید از غرفه بازارکار در نمایشگاه رسانه های ایران با اشاره به مهمترین برنامه های آموزشی جهاد در سال 1403 گفت: یکی از ارکان اصلی توسعه آموزش های مجازی جهاد در سال 1403 توجه جدی به آموزش های مجازی و دوره های آنلاین است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
قرار است کنکورهای سال 1403 هم براساس مصوبه جدید برگزار شوند با این تفاوت که سهم معدل برای سنجش و پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش پیدا می کند و سهم آزمون سراسری 10 درصد کاهش پیدا می کند تا هر دو با تاثیرگذاری پنجاه پنجاه در وضعیت تساوی قرار بگیرند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۰    
کانون فرهنگی هنری منتظران مهدی(عج) به دلیل فعالیت در یکی از مناطق کم برخوردار شهر اردبیل تلاش دارد با برنامه های متنوع عدالت علمی-آموزشی و فرهنگی را برای دانش آموزان و بچه ها اعمال کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت:مدارس متوسطه اول و دوم عشایر به تعداد بیشتری از مربیان پرورشی نیازمند است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران_ ایرنا_مسوول دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال برای نخستین بار 2 هزار سهمیه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای دانش آموزان عشایر در نظر گرفته شده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، جشن تکلیف سیاسی رأی اولی ها با حضور محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ مهدی دوستی استاندار هرمزگان؛ حبیب بهادری سرپرست فرماندار بندرعباس؛ دانش آموزان و فرهنگیان برگزار شد. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۳۷   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ رضا مرادصحرایی در نشست هیات امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، گفت: 86 درصد از 3 هزار نفر اول کنکور سراسری تا پیش از مصوبه تاثیر قطعی سوابق تحصیلی از دهک های 9 و 10 جامعه بودند اما امروز با اجرای این مصوبه به عنوان مثال سهم استان ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
در مقاله ای که تحت عنوان خلاصه مسائل آموزش و پرورش ایران به همت گروهی از کارشناسان حوزه آموزش منتشر شد، به فقدان عدالت آموزشی در کشور اشاره هایی شد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
پس از افتتاح یک مدرسه یک کلاسه در یکی از دورافتاده ترین نقاط جغرافیایی شمال شرق کشور و در منطقه ای صعب العبور در استان گلستان، وزیر آموزش و پرورش با انتشار یک ویراستی به آن واکنش داد.
ربیع   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، ابراهیم تقی زاده ظهر دوشنبه در آئین اختتامیه سومین جشنواره دستاوردها و توانمندی های دانشجویان دانشگاه پیام نور ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره و دانشجویان شرکت کننده در این جشنواره اظهار کرد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۳    
زهرا رحیمی/ استادیار دانشگاه برای تحقق عدالت آموزشی برداشتن دو گام نیاز است: در گام اول باید حداقلی از آموزش را چه به لحاظ منابع آموزشی و چه به لحاظ منابع مالی و منابع انسانی برای همه افراد جامعه تدارک دید و در گام دوم باید متناسب با توانمندی ها و علاقه مندی های هر شخص ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه با بُردن آموزش در خانواده ها، پرچمدار تحقق عدالت آموزشی در کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- ساخت مدرسه برای هشت دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی روستای دورافتاده چُرلی در منطقه کوهستانی و سخت گذر شهرستان مرزی مراوه تپه گوشه ای از همت جهادی و انقلابی دولت سیزدهم برای برقراری عدالت آموزشی در کشور است.
آیین افتتاح چهل و هشتمین مدرسه بانک اقتصادنوین در منطقه قلعه زراس از توابع شهرستان اندیکا واقع در استان خوزستان برگزار شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۱    
[لیلا مهداد] 128هزار دانش آموز سمپادی در کشور داریم. به گفته رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، ترکیب بسیار زیادی از همه بچه های دهک یک تا چهار در این مدارس در حال تحصیل هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ضمن تشریح لزوم سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و نقش آن در کاهش شکاف مهارتی ، گسترش عدالت آموزشی و جلوگیری از ترک تحصیل، برخی دلایل اُفت کیفی آموزش در مدارس را برشمرد و توصیه هایی به نمایندگان مجلس آتی برای سیاستگذاری و تصمیم گیری ها داشت.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۲۳:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - پس از افتتاح یک مدرسه یک کلاسه در یکی از دورافتاده ترین نقاط جغرافیایی شمال شرق کشور و در منطقه ای صعب العبور در استان گلستان، وزیر آموزش و پرورش با انتشار یک ویراستی به آن واکنش داد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۹    
سال های زیادی از تجربه کنکور در ایران می گذرد و در تمام این سال ها، متقاضیان آموزش کنکور به دنبال بهترین کلاس کنکور برای قبولی تضمینی خود بوده اند، اما دنیای کنکور امروز دنیای متفاوتی است و دانش آموزان می توانند به شکل آنلاین دبیر و مشاور کنکور داشته باشند ...
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به واسطه نیاز جامعه به نیروی انسانی توانمند و ماهر، گسترش مراکز علمی بیشتر از گذشته احساس می شد. از طرفی ظرفیت دانشگاه ها نیز پاسخگوی نیاز کشور نبود و برهمین اساس ساختارهای علمی و آموزشی متنوعی در کشور راه اندازی شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: بهره مندی دانش آموزان مناطق محروم از امکانات مناسب، شناسایی و پرورش استعدادهای درخشان در مناطق محروم از مهم ترین اولویت ها در عدالت آموزشی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: راهبرد دولت در امر آموزش و پرورش، تحقق عدالت آموزشی و توجه به مناطق کم برخوردار است.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۸:۰۲    
مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی به عنوان اتاق فکر و مغزافزار وزارت علوم در سال 1348 تأسیس شد و اکنون با اعضای هیئت علمی و یاوران علمی متخصص در قالب هفت گروه آموزشی، در زمینه های مختلف آموزش عالی تحقیق و مطالعه می کنند ...
رویداد بزرگ مربی شو در راستای توسعه عدالت آموزشی و فرهنگی و با هدف مهارت افزایی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
رویداد بزرگ مربی شو در راستای توسعه عدالت آموزشی و فرهنگی و با هدف مهارت افزایی کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: هدف از تأسیس دانشگاه پیام نور، گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم است و این مجموعه، استانداردترین دانشگاه از نظر سرفصل مورد تأیید وزارت علوم محسوب می شود.
پویشگران گیل   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
استاندار گیلان:باید عدالت آموزشی و بهبود سطح رفاهی دانش آموزان را مورد توجه قرار داد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
گاهی به آمارهای آموزش عالی در سالگرد پیروزی انقلاب؛ (1) به گزارش راه مردم-یکی از اهداف دولتمردان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توسعه علمی متوازن و گسترش عدالت آموزشی است. توسعه علمی و عدالت زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه است ...
رکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: انجمن همراهان مهرآنا ، یک گروه ازمشاورین ، روانشناسان ،آموزگاران و مددکاران دغدغه مند با اهداف مشترک می باشد که در راستای تحقق عدالت آموزشی برای کودکان و نوجوانان آسیب دیده اجتماعی یا در معرض آسیب اجتماعی ، همچنین در جهت ارتقاء و ترویج حقوق کودک فعالیت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش کرمان گفت: وجود 2 هزار و 969 مدرسه روستایی در کرمان، یکی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی در مسیر تحقق عدالت آموزشی است.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به منظور برقراری عدالت آموزشی و با دستور رئیس جمهور هزینه های تحصیل دانش آموزان نخبه در دهک های یک تا چهار مدارس سمپاد را دولت پرداخت می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۳۴    
تهران - ایرنا - رشد نرخ باسوادی و سرانه فضای آموزشی، افزایش دسترسی دختران به آموزش و ریشه کنی بی سوادی در کشور از مهمترین شاخصه ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه آموزشی در 45 سال گذشته به شمار می رود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه گفت :پیش از انقلاب، مراکز علمی و دانشگاهی محدود بود و تعداد افراد اندکی دارای تحصیلات دانشگاهی بودند اما پس از انقلاب اسلامی در اکثر نقاط کشور دانشگاه هایی با هدف گسترش عدالت آموزشی راه اندازی گردیدند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۸    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ با اهتمام علی اکبری سرباز معلم، پیگیری های مستمر کشاورز راهبر آموزشی و حسینی خیّر، ساختمان دبستان شهید رمضان غیاثوند روستای حسام آباد، واقع در ناحیه یک آموزش و پرورش استان قزوین ساخته و تکمیل شد. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه 24 هزار نفر در استان رای اولی هستند، گفت: آموزش و پرورش نقش مهمی در شورانگیزی انتخابات دارد. به گزارش خبرنگار مهر ...
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
قزوین ( پانا ) - مسئولان آموزش و پرورش ناحیه 2 قزوین، میهمان تلویزیون اینترنتی پانا استان قزوین بودند و به برکات انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش پرداختند. یکی از نکات مهم این گفت وگو مثال های زنده تحقق عدالت آموزشی در روستاها و مناطق محروم بود. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر آموزش وپرورش گفت: مدارس غیر دولتی می توانند با ثبت نام بدون اخذ شهریه دانش آموزان مستعد در مناطق محروم و ایجاد فرصت آموزشی در این زمینه به دستگاه تعلیم و تربیت کشور کمک کنند.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز (پانا) - دبیر تفکر و سبک زندگی یک مدرسه در اهواز گفت انقلاب اسلامی عدالت آموزشی در کشور را محقق کرد و گسترش علم و دانش از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش از برنامه ریزی مهم برای حل مشکل سرویس های بهداشتی مدارس شبانه روزی روستایی و عشایر خبر داد. ...