پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۱۳:۲۷Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتب درسی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش وپرورش ایلام گفت: ثبت نام کتب درسی دانش آموزان از 27 فروردین ماه سال جاری به صورت اینترنتی آغاز خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سؤالات آزمون از کتب درسی آموزش قرآن و پیام های آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ، مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم سال تحصیلی 1402-1401 طرح می شوند.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۲۱    
تهران (پانا) - پژوهشگر تعلیم و تربیت و مشاور علمی سازمان پژوهش درباره کتاب های درسی و ایجاد تغییر در آنها توضیح داد و گفت گام هایی برای مبحث چند تالیفی برداشته شده است که به زودی تغییراتی سازنده در سیاست های کنونی اتفاق میفتد. ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان کشور در یک مطالعه جالب پژوهشی، به موشکافی تصاویر روی جلد کتاب های درسی مقطع ابتدایی پرداخته و نکاتی جالب توجه را از دیدی که پشت طراحی این تصاویر بوده، مطرح کرده اند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش البرز گفت: همزمان با سراسر کشور، ثبت نام کتب درسی سال تحصیلی آینده از 27 فروردین ماه در آغاز و تا شهریورماه ادامه خواهد داشت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۶    
رئیس اتاق اصناف تهران در اختتامیه سلسله نشست های اشتراک و انتقال تجربه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی گفت: ارزشمندترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری برای آموزش نیروی انسانی است. باید باور داشته باشیم که با آموزش نیروی انسانی است که به مسئولیت پذیری اجتماعی در معنای واقعی خود می رسیم
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: با آموزش و پرورش مکاتبه ای انجام دادیم تا با وارد کردن مباحث مسئولیت پذیری اجتماعی به کتب درسی دانش آموزان، در مسیر فرهنگ سازی این مهم گام برداریم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس درگذشت محمدجواد محبت شاعر کتب درسی را تسلیت گفت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۰    
ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1403-1402 برای تمام پایه ها و رشته های تحصیلی از فرودین سال 1402 آغاز می شود.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۵    
یک مطالعه که اخیراً از دانشگاه آرهوس منتشر شده، می تواند نشانگر این باشد که فصل کتب درسی در مورد سیستم ایمنی باید بازنویسی شود. به گزارش سیناپرس همدان،در این مطالعه که در ژورنال Nature Communications منتشر شده است، محققان یافته های جدید و بسیار مهمی را در مورد سلول های B ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مؤلفان کتب درسی قرآن وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود 750 مدرس میانی، طی شش ماهه دوم سال 1401 در قالب 30 کارگاه تخصصی در 18 استان حضور یافته اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۴۵   + ۵۲ سایت دیگر  
ثبت سفارش و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1403-1402 برای تمام پایه ها و رشته های تحصیلی از روز 27 فروردین سال آتی و ثبت نام پایه های ورودی اول، هفتم و دهم نیز از پنجم تیرماه آغاز می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور از تشکیل کارگروه تدوین و تنظیم سرفصل ها و محتوای درسی در زمینه مناسب سازی متناسب با هر دوره تحصیلی در آینده ای نزدیک خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۰    
سلسله نشست های تخصصی بررسی تغییر کتب درسی یکشنبه 21 اسفند از سوی خانه اندیشه ورزان برگزار می شود.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۴:۲۷    
آموزش و پرورش ایران که برمبنای کتب درسی تالیف شده پیش می رود، برای چندمین بار در سال های اخیر به دنبال تغییر در کتب درسی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۸:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
دانش آموزان دختر انجمن های اسلامی معتقدند فعالیت سیاسی با روشنگری همراه است و فقط تخریب نیست؛ کتب درسی چندان کاربردی نیستند، مساله حجاب هم فقط دینی نیست و به هویت گره خورده است.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
چه باور داشته باشیم و چه با این مسئله مخالفت ورزیم، هنوز کتاب تأثیرات شگرف فرهنگی_اجتماعی را بر جامعه دارد، به همین دلیل است که بیش ازپیش پرداختن به موضوع گردشگری در کتاب ها به ویژه کتب درسی از اهمیت بالایی برخوردار است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از پیش بینی افزایش 70 تا 80 درصدی نرخ کتاب های درسی در سال تحصیلی 1402 - 1403 خبر داد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۱    
یکی از مشکلات کتاب های درسی ما حجم زیاد کتاب های درسی است که معلم مجبور است مساحت های زیادی برای یادگیری حروف الفبا، نشانه گذاری در درس فارسی، و بعد درس ریاضی مثلاً یادگیری اعداد و بعد تمام فعالیت های حساب و عددنویسی و چهار عمل اصلی را در دوره ابتدایی باید یاد بدهد؛ در پایه های اول ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۲:۳۱    
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اعلام قبولی بیش از 80 درصدی اتباع در دوره های آموزشی از تألیف کتاب های ویژه اتباع در کنار کتب درسی خبر داد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۵:۵۹    
درست در زمانی که رژیم جنایتکار اسرائیل در سخت ترین دوران حیات خود است، پادشاهی بحرین میخواهد تغییراتی در متون درسی و آموزشی خود با موضوع فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی انجام بدهد.
ندای اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در موسسه فرهنگی آموزشی طاها ما انرژی و تمرکز خود را بجای مبارزه و تحکم بی فایده بر دانش آموز، بر روی شناخت و ایجاد راه های تعامل بیشتر با وی گذاشته ایم. در جشنواره بازیوارسازی، دانش آموزان به جای اینکه صرفا از تمرینات کاغذی و متنی به تکرار دروس بپردازند، از بازی های مختلف آموزشی استفاده می کنند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال تئاترهای درسی را داشتیم که دانش آموزان به کمک مربیان، مطالب کتب درسی خود را تبدیل به تئاتر کردند و درحال حاضر بیش از 2 هزار اثر ارسال شده است.
برترین ها / ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
انتشار تصاویری از محتوای یکی از کتاب های درسی دانش آموزان مقطع دبستان در شبکه های اجتماعی خبرساز شده است.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
طبق آخرین آمار تا شهریور سال جاری، 87 درصد مدارس کشور به اینترنت متصل شده اند. به گزارش تسنیم، در ماده 69 قانون برنامه پنج ساله توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی مکلف شد با همکاری وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال دوم اجرای قانون، برنامه هوشمندسازی مدارس ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۲۲    
چک لیست زیر می تواند به کارشناسان، علاقه مندان و کلیه فعالان فرهنگی که سعی دارند کتب درسی در مدارس ایران را مورد نقد، بررسی و ارزیابی قرار دهند، کمک شایانی کند. نکته قابل توجه آن است که مواردی ذکر شده در چک لیست، مواردی کلی هستند که در هر نظام آموزشی در هر کشوری قابل کاربست و قابل بررسی هستند ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره امور رفاهی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: مدیران مدارس استان اصفهان با آغاز به کار سامانه ثبت کتب درسی در اواخر فروردین ماه سال آینده، دانش آموزان میان پایه را دراسرع وقت ثبت نام کنند تا آغاز فرایند تحویل کتب درسی به مدارس استان به نحو مطلوبی انجام شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ویژه آموزش و پرورش معروف به طرح بوم به حوزه گردشگری و آشنایی دانش آموزان با مفاهیم گردشگری تاکید شده است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۸    
تهران (پانا) - عضو انجمن علمی پارک های علم و فناوری بر هدایت جامعه دانش آموزی به سمت خلق فکر نو و طرح های فناورانه برای رشد و توسعه علم در کشور تاکید کرد و گفت گنجاندن آموزش فناوری های نوین در کتب درسی دانش آموزان ضرورت دارد. ...
مدیرکل دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری از اعمال تغییراتی در کتب درسی از سال آینده خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
دانش آموزان انجمن های اسلامی معتقدند با وجود ادامه فعالیت مافیای کنکور، برگزاری دومرحله ای کنکور به نفعشان است.آنها همچنین از بی توجهی به شبهات فکری و سیاسی دانش آموزان گلایه کردند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی (سمت گفت: با جایگاه ارزشمند کتب درسی دانشگاهی اسلامی انسانی فاصله داریم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با یکدیگر دیدار و همکاری های دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۲    
به نقل از وبسایت سلام کنکور پس از تغییرات گسترده کتب درسی در نظام جدید، بهترین کلاس آنلاین شیمی دهم و یازدهم و دوازدهم، با شرکت دبیران مشهور و مرجع کشوری در موسسه کارنامه خرد برگزار میگردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر انتشارات مرکز مدیریت حوزه های علمیه از عرضه کتب درسی طلاب با تخفیف ویژه نمایشگاهی در ششمین نمایشگاه کتاب دین خبر داد و گفت: کتاب شهدای روحانی به عنوان جدیدترین محصول این انتشارات که هفته گذشته به چاپ رسیده در ششمین نمایشگاه کتاب دین ارائه می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۹:۱۱    
اسلامشهر (پانا) - دانش آموز آموزشگاه فرزانگان(2) آموزش و پرورش اسلامشهر گفت نشست علم نافع فرصت خوبی برای بیان نقطه نظرت دانش آموزان در رابطه با کتب درسی بود، زیرا هر دانش آموز دارای اندیشه و تفکر مخصوص خود است و جمع کردن نظرات و استفاده ار توانایی دانش آموزان موجب شکوفایی کشور خواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دانش آموزان به عنوان مخاطبان اصلی کتاب های درسی در اولویت ترین گروه برای نقد و اعلام نظر درباره محتوایی هستند که 12 سال به آنها تحمیل می شود؛ دانش آموزان تاکید دارند که ناکارآمدی کتب درسی استفاه از کتاب های کمک آموزشی ها را اجبار کرده است.
برترین ها / نبض بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ما چندین ساحت تربیت داریم که کمی مغفول مانده است؛ یکی از این ابعاد تربیتی، تربیت جنسی است، یکی دیگر از آن ها تربیت اقتصادی است؛ ما اصلا چیزی تحت عنوان تربیت اقتصادی نداریم که بچه ها یاد بگیرند چطور خرید کنند، بفروشند، ذخیره و پس انداز کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مؤلفان کتب درسی قرآن وزارت آموزش و پرورش با توجه به ایجاد زمینه های گرایش و تشویق دانش آموزان به فراگیری قرآن و حضور مؤثرتر و پررنگ تر در کلاس های قرآن، راهکارهایی را با موضوع جذاب سازی کلاس های قرآن در قالب فایل های تصویری در آپارات بارگذاری کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۷:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی توضیحاتی درباره موضوع تغییر کتب درسی ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۴:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
رامسر - وزیر آموزش و پرورش گفت: تغییرات بنیادین در محتوای کتب درسی از سال آینده انجام می شود و در حال حاضر طرح واره آن تهیه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش،گفت: اعتبارات حمایتی برای تولید کاغذ کتب درسی به صورت کامل انجام نشده و عدم تخصیص آن مشکلاتی برای تولید و توزیع کتب درسی ایجاد می کند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۰    
دکتر محمد مهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه کتاب سال از پیشرو بودن شبکه تلویزیونی کتاب در حوزه فرهنگ خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۷:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر ارشاد با اشاره به اینکه تامین نیاز ناشران را با تولید کاغذ داخلی پاسخ می دهیم گفت: امروز نزدیک به 70 درصد کتب درسی با کاغذ داخلی تولید می شوند.
برترین ها / ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۵۷ سایت دیگر  
یوسف نوری از اختصاص ردیف بودجه برای اجرایی سازی سند تحول بنیادین خبرداد و گفت: محتوای درسی دانش آموزان با تغییرات جدی همراه خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. عکس های تاریخی که با دیدن آنها درمی مانیم! چگونه فرش را با مبلمان خود ست کنیم؟ طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید؛ شیک و مجلسی فر کردن مو در خانه با فویل تخریب بافت تاریخی شیراز؛ واقعیت یا شایعه؟ ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
تصویری از کتاب کلاس ششمی ها جنجالی شده است. در بخشی از کتاب مربوط به فروع دین نوشته واجبات دینی بعد از ولایت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اسحاقی خواستار درج نام شهدای خراسان جنوبی در کتب دانش آ موزان هر منطقه شد تا فرزندان این استان، با شهدای بومی خود آشنا شوند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح کشور را که در سنوات قبل مسکوت مانده بود، دوباره پیگیری کرده ایم و کار آن مجددا شروع و احیا شده است.