سه شنبه ۱۵ اسفندساعت ۰۷:۰۹Mar 2024 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تاریخ پزشکی»

ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی درباره گایدلاین های آموزشی رفتار گروه های پزشکی با یکدیگر توضیحاتی ارائه کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سال های اخیر بیش از 40 پرونده شکایت در زمینه اخلاق پزشکی تشکیل شده که با همکاری قوه قضاییه تحت پیگرد است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اهمیت مباحث اخلاقی در استفاده از تکنولوژی های جدید در حوزه پزشکی از تدوین راهنماهای بالینی بهره گیری از هوش مصنوعی خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
نشست خبری دهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی رونمایی دایره المعارف اخلاق پزشکی امروز با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعی از مدیران سازمان نظام پزشکی برگزار شد ...
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۰۳    
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران از تدوین دایره المعارف اخلاق پزشکی خبر داد و گفت: یکی از کارهای مهم در زمینه اخلاق پزشکی تدوین دایره المعارف اخلاق پزشکی است که یک کار خیلی سنگین بود که در چندین سال گذشته تلاش های زیادی در رابطه با آن انجام شده ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از رونمایی دایره المعارف اخلاق پزشکی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از رونمایی دایره المعارف اخلاق پزشکی خبر داد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
شیوه های درمانی به یادگار مانده از گذشته، از نوشیدن ادرار گرفته تا استفاده از جیوه، غافلگیر کننده و در عین حال جذاب هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت علامه مهدی محقق دامغانی، نویسنده، ادیب، فقیه، مجتهد، نسخه پژوه و پژوهشگر تاریخ پزشکی اسلامی، مصحح و شارح کتب ادبی، فلسفی و فقهی ایران و جهان در دامغان برگزار شد.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
دهمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران با امتیاز فرهنگی و بازآموزی به میزبانی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران 25 بهمن ماه امسال برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
همدان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از تجهیز و احداث موزه تاریخی پزشکی استان همدان خبر داد.
مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل در نشست روسای دانشکده ها و گروههای طب ایرانی، داروسازی سنتی، تاریخ پزشکی و اخلاق پزشکی و روسای ادارات طب سنتی، محورهای استراتژیک توسعه طب ایرانی و برنامه های این دفتر در جهت توسعه این طب را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اعلام اینکه ماه آینده موزه تاریخ پزشکی افتتاح می شود، گفت: 800 تخت با بهره برداری از خوابگاه های شهید همدانی و ریحانه 2 به شمار تخت های خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از افتتاح موزه تاریخ پزشکی طی ماه های آتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر فرید قاسملو در دومین پیشن نشست پاسداشت یکصدسالگی موسسه رازی که در سالن زنده یاد کرد کاوه برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خرسندم که در این نشست فرصتی پیش آمد تا دغدغه های تاریخ پزشکی محور خود را به عنوان مورخ علوم پزشکی به بحث بگذارم و همه چیز را از منظر علوم انسانی ...
یک پزشک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۹:۰۲    
یکی از مواد تحصیلی که زیاد در حین تحصیل در ایران جدی گرفته نمی شود، ت اریخ دانش است. آخر دانشجویانی که در درس هایشان مانده اند را چرا باید با داستان های تاریخ توسعه و تکمیل دانش، سرگرم کنیم؟ مگر سیستم آموزشی، وظیفه سرگرم کردن دانشجوها و یا جذاب کردن دروس را دارد؟ ...
ساز و کار تشکیل پایگاه جامع اطلاعات میراث مکتوب طب ایرانی و تاریخ پزشکی با حضور نمایندگان کتابخانه ها و مراکز اسناد کل کشور در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت بررسی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: موزه تاریخ پزشکی در این استان دایر و نُسخ طبی قدیمی ترین پزشکان استان، اولین تجهیزات پزشکی موجود در همدان، اولین اتومبیل خدمات دهنده پزشکی و حمل بیمار در این موزه به نمایش گذاشته می شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست علمی مبانی نظریه پردازی و انتشار دانش در علوم انسانی و تاریخ پزشکی تأکید کرد که در طب سنتی کشور نیز با مدل های رایج حکومتداری مواجه هستیم که با باید به حکمرانی طب سنتی ایرانی تبدیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نشریه علمی پژوهشی تحقیقات تاریخ پزشکی دانشگاه در SCOPUS نمایه شد .
سینا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در متن حکم موزه ملی تاریخ پزشکی ایران خطاب به مهندس زهرا سرپرست آمده است: موزه ملی تاریخ علوم پزشکی کشور نماد دانش طب در تمدن ایران با قدمتی چندین هزار ساله است ...
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۶    
در گذرگاه تندرستی برنامه ای است تولیدفضای مجازی شبکه رادیویی سلامت که روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته ساعت 9 صبح از رادیو سلامت پخش می شود. ...
دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه ماهیدول تایلند با هدف گسترش همکاری های علمی بین المللی در زمینه طب سنتی، تفاهم نامه مشترک منعقد کردند. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، روجا رحیمی رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به همراه آرمان زرگران ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۳۴    
مسائل سیاسی و اقتصادی داخلی که بعد از مرگ مظفرالدین شاه تا روی کار آمدن احمدشاه و همزمانی آن با جنگ جهانی اول گریبان کشور را گرفته بود، اجازه فعالیت و پیشرفت در زمینه پزشکی و درمانی را نمی داد؛ اما پایان جنگ دوره جدیدی در تاریخ پزشکی ایران را نوید می داد ...
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
سازمان تعزیرات و وزارت بهداشت مرکز ماساژ متخلف در شمال تهران را پلمب کرده اند، اما مالک مجموعه اقدام فک پلمب غیرقانونی کرده است. این مرکز برای ارائه خدمات پزشکی از سوی افراد فاقد تحصیلات پزشکی ارقامی تا 60 میلیون تومان دریافت می کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۲    
نگاهی به تاریخ پزشکی مشهد که به دارالشفای حضرت رضا (ع) گره خورده است.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا/ این خبر پیرامون نگاهی به تاریخچه پزشکی ایران در موزه ملی تاریخ پزشکی برای شما نوشته شده است. بیشتر بخوانید آشنایی با موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران و بخش هایش ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مستند پورسینا را چهارشنبه اول شهریور بعد از خبر ساعت 17:00 از رادیو ایران بشنوید. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ابوعلی سینا یکی از بزرگ ترین فیلسوفان جهان، و از برجسته ترین چهره های تاریخ پزشکی است که مهم ترین اثر وی در پزشکی (کتاب قانون) سا ل ها در معتبر ترین دانشگاه های جهان تدریس شده است ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۴۳    
دکتر آرمان زرگران مدیرگروه تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به دعوت سازمان جهانی بهداشت در اجلاس جهانی طب سنتی در گجرات هند شرکت کرد.
بخشی از کلیشه های سربی مرتبط با تبلیغات دارو، لوگوهای دانشکده پزشکی، مدرسه طب و عناوین پرتکرار مجلات، که نقش غیر قابل انکاری در تاریخ گرافیک و چاپ ایران دارد، در غرفه گرافیک پزشکی موزه ملی تاریخ پزشکی افتتاح شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۵:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
کلیشه های سربی که سالها در کمدهای در بسته دانشکده پزشکی پنهان بود و از آنها برای برچسب دارو و مجلات علمی استفاده می شد؛ کشف و در موزه تاریخ پزشکی ایران به نمایش گذاشته شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۶:۵۰    
تاریخ پزشکی پر است از لحظه های درخشان؛ لحظه هایی که مسیر تاریخ را برای همیشه تغییر دادند و نویدبخش آینده ای سالم تر و با درد و رنج کمتر به انسان بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
کنفرانس روابط ایران و هند در زمینه تاریخ پزشکی با تاکید بر اشتراکات تاریخی بین ایران و هند در زمینه طب های سنتی دو کشور برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به بهانه کسب رتبه برتر توسط موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس در حوزه موزه های مشارکتی کشور سری به این مجموعه زده ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۰۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نشست تاریخ پزشکی ایران با موضوع نقش علوم اعصاب در تاریخ به همت دفتر مطالعات تاریخ پزشکی ایران ،دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری گروه تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۵:۱۳    
وبینار هوش مصنوعی و ملاحظات آن در نظام اخلاقی به همت کرسی یونسکو در مطالعات اخلاق زیستی، به میزبانی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو-ایران برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر حمیدرضا نمازی در وبینار هوش مصنوعی و ملاحظات اخلاقی آن در نظام سلامت که توسط مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی و با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار شد، در مورد نقش هوش مصنوعی در پژوهش و پژوهش های پزشکی، گفت: یکی از موضوعات مهم در حوزه پژوهش متاریسرچ است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وبینار هوش مصنوعی و ملاحظات اخلاقی آن در نظام سلامت به میزبانی مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر گفت: در همایشی که 28 اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه ها برگزار شد، موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر برای دومین بار به عنوان موزه برتر در حوزه موزه های مشارکتی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی انتخاب شد. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۰۲    
تاریخ پزشکی پر است از لحظه های درخشان؛ لحظه هایی که مسیر تاریخ را برای همیشه تغییر دادند و نویدبخش آینده ای سالم تر و با درد و رنج کمتر به انسان بودند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
متخصص بهداشت عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دندانپزشکی دارای سابقه ای کهن در تاریخ پزشکی ایران است، بهترین و در عین حال ارزان ترین روش ارتقای سلامت دهان را مراقبت کامل از دندان های سالم قبل از پوسیدگی عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد تاریخ پزشکی در دانشگاه وین، می گوید امروز غیرقابل تصور است که کسی در بیمارستان بمیرد و سپس دوباره در نمایشگاه ظاهر شود.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۸:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، سال گذشته نیز شرکت مادرنا از فایزر و بیونتک برای نقض حق پتنت مربوط به فناوری نانوذرات لیپیدی شکایت کرد. آنیلام فارماکیوتیکالز (Alnylam Pharmaceuticals) هم علیه شرکت های فایزر و مادرنا برای همین فناوری شکایت کرده است. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تاریخ پزشکی مملو از داستان های فرمولاسیون های عجیب، روش های درمانی غیرقابل تصور و دارو های غیرمتداول است. این ها داستان هایی هستند از نادانی های پزشکی و در کمال ناباوری، روش های درمانی که هنوز هم در برخی از نقاط جهان به کار گرفته می شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
استان بوشهر و منطقه خلیج فارس از جمله مناطق پیشرو در علم پزشکی بوده است. موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر یکی از جدیدترین موزه های ایران و شهر بوشهر است که کمتر از یک دهه از آغاز به کار این مجموعه در عمارت دهدشتی بوشهر می گذرد ولی با این وجود تلاش مسئولان موزه و اهمیت تاریخ پزشکی موجب شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۲:۱۳    
در تاریخ پزشکی ایران زنان زیادی وجود دارند که کار ها و دگرگونی های بسیار بزرگی را در کشور به وجود آورده اند. در این مقاله با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۲۴    
اولین دوقلو های به هم چسبیده در سال 1955 از هم جدا شدند، هر دو زنده ماندند و تاریخ پزشکی را به نام خود ثبت کردند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست،آکادمیک پرس الزویر (Academic) Press Elsevier یکی از معتبرترین نشریه های انگلیسی زبان آکادمیک دنیا در آمریکاست که در جامعه علمی بین المللی به دلیل محتوای باکیفیت انتشارات خود شناخته شده است و فهرست نویسندگان آن شامل کارشناسان برجسته در دنیای علمی ...