سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۰۰:۲۴Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طاعون»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
رییس اداره دامپزشکی شهرستان رامهرمز : بیش از 300 هزار دز واکسن آبله و طاعون نشخوارکنندگان کوچک به دام های سبک شهرستان رامهرمز تزریق شد .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- رییس اداره دامپزشکی لارستان گفت: دام های سبک در روستاها و مناطق عشایری این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شدند.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
فردین حکیمی گفت: در منطقه طالقان بر اساس سابقه درگیری با بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک، واکسیناسیون انجام شده است تا شاهد مرگ و میر دام نباشیم. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تنگستان گفت: در بخش مبارزه با بیماری های دامی؛ مرحله نخست طرح ریشه کنی طاعون نشخوار کنندگان کوچک با موفقیت در این شهرستان اجرایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فراهان گفت: 90 درصد دام های این شهرستان امسال علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک(PPR) ایمن سازی شدند.
میلاد لارستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۲۱    
رئیس اداره دامپزشکی لارستان گفت: واکسیناسیون رایگان دامهای سبک برعلیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در لارستان انجام شد. سروش اسدی در گفت و گو با میلاد لارستان اظهار داشت: در...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۱۹    
مرگ سیاه ، نوشته امیلی ماهونی با ترجمه پریسا صیادی، روایتی تاریخی از یورش طاعون خیارکی به اروپاست؛ بیماری که کشتار انسانی وسیعی در جهان به راه انداخت.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۸:۰۱    
بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش برخی استان ها شناسایی شد که به گفته برخی کارشناسان از دلایل مهم آن خشکسالی و سرازیر شدن برخی وحوش به دامنه کوه ها و اطراف مناطق روستایی برای یافتن آب و خوراک و تماس با حیوانات اهلی و استفاده مشترک از آبشخورهای موجود بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
این اثر در نیمه دوم قرن چهاردهم میلادی، در دوران رعب آور حکومت کلیسا جنگ و تبعیض اجتماعی، و بیماری همه گیر و کشنده طاعون به رشته تحریر درآمد و پس از آن بارها مترجمان و زبان شناسان مختلف آن را ویرایش و بازنویسی کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از واکسینه شدن 93 درصد از دام های سبک استان در برابر بیماری طاعون خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مسعودی گفت: طاعون نشخوارکنندگان کوچک در میان دام ها و در استان های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، چهارمحال بختیاری و فارس شناسایی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طاعون خیارکی نام بیماری است که شنیدن اخبارش بعد از کرونا ترس را در میان افراد مختلفی در دنیا به وجود آورده است. حالا اخباری شنیده می شود که باز هم از کشور چین بیماری طاعون خیارکی شنیده شده است، اما آیا این اخبار صحت دارد؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۰۵    
به دلیل مجاورت استان مرکزی با استان اصفهان و پناهگاه حیات وحش موته، اقدام های جدی به منظور پیشگیری از شیوع طاعون در جمعیت حیات وحش استان اصفهان صورت گرفت.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، مرگبارترین بیماری های واگیردار جهان و معرفی بدترین پاندمی اپیدمی در طول تاریخ بشریت از طاعون ها تا کرونا را می خوانید ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان گتوند گفت: بیش از 112 هزار راس دام سبک در گتوند از ابتدای سال تاکنون علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان واکسینه شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۷:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: طرح واکسیناسیون دام سبک در استان ضد بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک(ppr) به طور کامل و 100 درصدی محقق شد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۴۴    
مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: با واکسیناسیون یک میلیون و 501 هزار و 740 راس دام سبک، برنامه واکسیناسیون علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک به صورت 100 درصدی محقق شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس گروه بیماری های حیات وحش سازمان حفاظت محیطزیست گفت: در 6 ماه نخست سال جاری، در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، خراسان رضوی و فارس بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) مشاهده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس طی جلسه ای به مناسبت گرامیداشت روز حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، اعضای برخی از سازمان های مردم نهاد و مسئولان حفاظت محیط زیست فارس، به واکاوی عوامل موثر و وضعیت کنونی زیست گونه هایی از حیات وحش در فارس پرداختند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس کتاب ابرهای ندانستن؛ به همراه کتاب اندرز سربه مُهر به کوشش کارمن آسویدو بوچر به تازگی با ترجمه صبا ثابتی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - رییس دامپزشکی کهگیلویه گفت: در راستای حمایت از دامداران تعداد هشت هزار راس دام سبک در منطقه اجم دیشموک این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوار کننده واکسینه شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دامپزشکی کهگیلویه گفت: در سفر 2 روزه اکیپ دامپزشکی به آجم هشت هزار رأس دام علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان واکسینه شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۲:۳۴    
وب سایت فرارو: اگر می خواهید بدانید سلاح های بیولوژیک از چه طریق میان انسان ها منتشر می شوند، باید به عرض برسانیم که انتشار ذرات آلوده به عامل بیماری در هوا و استنشاق آن ها توسط انسان، به کارگیری مواد منفجره مانند بمب و موشک، آلوده ساختن آب و غذا و یا جذب از طریق پوست و تزریق به بدن ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با پایش مستمر، انتقال آب به آبشخورها، ایجاد چهار آبشخور جدید، ضدعفونی آب آبشخورها و واکسینه کردن حیوانات، این بیماری مشکوک به طاعون در تندوره ریشه کن شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 38 هزار دام سبک علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان در شهرستان طرقبه شاندیز واکسینه شدند.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حسن قاسمی فرد گفت : با اجرای طرح سراسری پیشگیری از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در دام های سبک خراسان شمالی، افزون بر دو میلیون رأس جمعیت دام استان در برابر این بیماری خسارت بار مصون شدند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۷:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ ظریفیان در ابتدای این جلسه گفت: این کتاب از این جهت اهمیت دارد که به بررسی یک پاندمی فراگیر و یک بیماری عالمگیر در دوران پس از تمدن اسلامی در قرن چهاردهم میلادی می پردازد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۷:۰۱    
آلودگی وحشتناک بازار های پاکستان با طاعون مگس، از احتمال ظهور یک ویروس جدید خبر می دهد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۰۵    
اولین توصیه ابن سینا نترسیدن از ویروس است که به عنوان اولین قدم مؤثر در افزایش قدرت دفاعی بدن است
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تبریک روز پزشک گفت که پیگیر ⁧‫واکسیناسیون‬⁩ فوری برای کاهش آلام مردم شریف ⁧‫ایران‬⁩ و حمایت از کادر درمان هستیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۸:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
در حالی امروز اول شهریورماه به استقبال روز پزشک می رویم که کرونا هر 2 دقیقه قربانیان خود را انتخاب می کند و از سوی دیگر این روزها فیلمی درباره "ابن سینا" دست به دست می شود که در آن در خصوص روش های پیشگیری از طاعون سخن می گوید که همانند روش های پیشگیری از بیماری کووید-19 است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۱:۳۳   + ۴۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در پیامی اعلام کرد: جامعه پزشکی کشور در دوران کرونایی و شرایط سخت، حماسه ای از جنس حضور و از خودگذشتگی همانند آنچه در مقابله با وبا و طاعون و آنفلوآنزا و بسیاری دیگر از بیماری هایی از این قبیل دیده شد، آفرید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
نتایج آزمایشگاهی طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش منطقه پیرحاجات شهرستان طبس منفی اعلام شد.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۰۲:۳۲    
نشست مجازی نقد و بررسی کتاب طاعون و افول تمدن اسلامی (تاریخ پاندمی ها) به قلم مایکل والترز دالس و ترجمه دکتر قربان بهزادیان نژاد استاد سابق دانشگاه تربیت مدرس شنبه 30 مرداد 1400 در ساعت 18 برگزار می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از کشف باکتری های تجزیه کننده نفت و گازوئیل، رشد مغزهای ساده در آزمایشگاه با توانایی دیدن، ساخت واکسن طاعون توسط سازندگان واکسن آسترازنکا و دو خبر دیگر را مرور می کنیم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۰۳:۴۴    
یورو نیوز: مراسم بزرگداشت سَن روچ ، قدیسی که از او به عنوان پدربزرگ سگ ها یاد می شود، روز 16 اوت در اِل آلتو ، سومین شهر پرجمعیت بولیوی برگزار شد. سن روچ که اوایل قرن 14 میلادی در شهر مون پلیه واقع در جنوب فرانسه زندگی کرده، بیشتر عمر خود را صرف تیمار و درمان بیماران مبتلا به طاعون کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون سلامت دامپزشکی کردستان گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 760 هزار راس دام علیه بیماری های طاعون و بروسلوز واکسینه شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۰۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با انجام اقدامات به موقع، شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی تندوره درگز به کنترل درآمده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۴:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست نقد کتاب طاعون و افول تمدن اسلامی (تاریخ پاندمی ها) نوشته مایکل والترز دالس با ترجمه قربان بهزادیان نژاد برگزار می شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۴    
به گزارش جماران؛ نشست مجازی نقد و بررسی کتاب طاعون و افول تمدن اسلامی (تاریخ پاندمی ها) شنبه 30 مرداد 1400 در ساعت 18 برگزار می شود. در این نشست یوسف اباذری، عباس منوچهری، غلامرضا ظریفیان و قربان بهزادیان نژاد سخنرانی خواهند کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۰:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران در حالی مازندران با دستان خالی به جنگ کرونا می رود که با تصویب ستاد ملی کرونا از 12 ظهر امروز تا شنبه هفته آینده کشور وارد مدار تعطیلات کرونایی می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا کنون بیش از 380 هزار راس دام سبک علیه بیماری ppr یا طاعون نشخوارکنندگان کوچک در ایذه ایمن سازی شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان دو سال است که سایه شوم طاعون قرن بر سر جهانیان سنگینی می کند و تمام ابعاد زندگی بشر را تحت الشعاع خود قرار داده است و در این میان؛ مراسم های ملی و مذهبی نیز از شیوع کرونا بی تأثیر نبوده و نیستند.
وزیر بهداشت دولت دوازدهم با بیان اینکه کرونا یک پدیده صرفا بهداشتی و درمانی نیست و یک پدیده اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، گفت: تاریخ نشان خواهد داد که مثل طاعون که همه مناسبات اروپا را تغییر داد کرونا هم همه مناسبات جهان را تغییر خواهد داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مرگ سیاه که اروپا را در 1352-1347میلادی فراگرفت به احتمال زیاد بدترین طاعون در کل تاریخ بود که بین یک تا دوسوم جمعیت اروپا را کشت و بر آفریقای شمالی و بخش های بزرگی از آسیا هم تاثیرگذاشت. طبق بازسازی کلاسیک ویلیام ه. مک نیل طاعون به منطقه بومی جانوران وحشی جونده در هیمالیا منحصر بود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۲:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: طرح واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک با هدف ایمن سازی 2 میلیون و 500 هزار راس دام سبک در این استان اجرا شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۰:۰۱    
طی سال های 1827 تا 1855 اوراق و نامه هایی میان برادران چارلز و ادوارد برجیس، پسران هنری برجیس، بانکدار و اقتصاددان انگلیسی مبادله شده است. نامه های چارلز و ادوارد برجیس منبع اطلاعاتی دست اولی درباره ایران به شمار می آید که در آنها مناسبات تجاری و سیاسی ایران و انگلیس و اوضاع سیاسی نه چندان باثبات ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی دزفول از واکسیناسیون 289 هزار رأس گوسفند و بز علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به تلف شدن 70 رأس گونه ارزشمند کل و بز در منطقه حفاظت شده پیر حاجات شهرستان طبس، گفت: کارشناسان محیط زیست این احتمال را می دهند که ممکن است این وحوش بر اساس بیماری طاعون تلف شده اند.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۷:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
زمانی که طاعون بزرگ در 1720 مارسی را فرا گرفته و بیش از نیمی از جمعیت این شهر را به کام مرگ کشاند، مسافران دستور پیدا کردند "گواهی سلامت" حمل کنند و کشتی های ورود پیدا کرده به این بندر حوزه مدیترانه یک دوره قرنطینه 40 روزه را طی می کردند ...