یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۰۳Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طاعون»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۶    
رئیس شبکه دامپزشکی سربیشه از واکسیناسیون 110 هزار راس دام علیه بیماری طاعون در مناطق این شهرستان خبر داد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۳۱    
احمدی از برپایی اردوی جهادی با همکاری سپاه خلیل آباد در روستای کاریزک خبر داد و گفت: در این طرح 1700 رأس دام سبک علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و 25 قلاده سگ گله علیه بیماری هاری واکسینه شدند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اگزیستانسیالیسم یادآور این نکته بوده که در شیوع فعلی کووید-19 به عنوان فردی آزاد در جهانی بی معنا، می توانید رها از هر قید و بندی دست به عمل بزنید. اما این عقیده همچنین مبتنی بر این است که اعمال تان باید اثرگذار باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۷    
خسرو معتضد گفت: مردم مقابل توصیه های پزشکان و دولت مقاومت می کنند چون دولتمردان حرف های ضد و نقیض زیاد می زنند و باور مردم را دچار سکته کرده اند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه آیرم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از این تعداد، 579 هزار راس مربوط به دام سبک شامل گوسفند و بز و 19 هزار نوبت راس نیز مربوط به حیوانات سنگین شامل گاو و گوساله بود. وی افزود: دام ها در طول سال علیه بیماری های دامی آبله، شاربن، طاعون نشخوار کنندگان و [...]
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۰۵    
دکتر عبدالحسن بصیره معتقد است: شاهکارها همواره از دل بحران های تاریخی بیرون آمده اند. در زمان شیوع طاعون بود که انسانی مانند نیوتن فرصت سوزی نکرد و در آن روزگار از دل شرایط حصر خانگی اش، نظریه های مهم علمی را خلق کرد که باعث دگرگونی اندیشه نسل های آینده شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۱    
پیامبری که گفت فقر، بیماری و صدای پای مرگ، آدم ها را کمی آدم می کند و گفت که بدون اراده خداوند، همه و هیچ، مساوی است و ما از اساس، مال اوییم و به آغوش او باز خواهیم گشت و مرگ را دیدار دوست خواند، همو زندگی را از مقدسات و جان آدمی را خط قرمز خداوند خواند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
حسن رحیم پور در چهارمین وپنجمین یادداشت کرونایی به چند پرسش کلامی و نیز نسبت طاعون عصرمدرن با سبک زندگی پرداخته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
گفت وگو با فرشته احمدی، با موضوع ادبیات در زمانه بحران، دوشنبه 3 آذرماه ساعت 22 از شبکه های مجازی موسسه هنر فردا پخش خواهد شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک روزنامه نگار به نام لیساندرا اورستروم با انتشار مقاله تندی درباره دوست سابقش ایوانکا ترامپ در مجله "ونتی فر" او را به بسیاری اخلاق های بد متهم کرده و او را به "باکتری طاعون" تشبیه کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۰۲    
نمونه ای از ویروس های استعمارگر را می توان در تاریخ تکاپو های استعمارگرانه اروپایی ها در جنوب شرق آسیا، به ویژه در اندونزی مشاهده کرد.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۳:۱۲    
امان الله قرائی مقدم‪-‬ آثار روحی و روانی ای که کرونا بر مردم گذاشته است بر کسی پوشیده نیست. آثاری که حتی اگر کرونا هم از بین برود تا قرن ها با مردم خواهد بود چنان که طاعون سیاه داشت. این آثار شامل تبعات اقتصادی،فرهنگی، بهداشتی و روحی است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۰:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پس از انتشار خبر کشف یک واکسن جدید توسط شرکت آمریکایی مدرنا برای مهار کووید19 در پیامی توئیتری اظهار داشت: همین حالا [خبر کشف] یک واکسن دیگر نیز اعلام شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
زمان شیوع طاعون در سامرا، شیعیان به زیارت عاشورا متوسل شدند. درنتیجه فوج فوج از غیرشیعه در اثر طاعون وفات کردند ولی یک نفر شیعه به این بیماری وفات نکرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۲:۱۱    
در روز های خنک و دل انگیز پاییزی، بارش باران آن هم بر روی درختان رنگین زرد و سبز و نارنجی، نمایی زیبا به طبیعت و پارک ها در شرایط بحران زده کرونایی تهران داده است که شاید تماشای آن اندکی از غم روز های این چنینی را که با طاعون کرونا سر و کار داریم برایمان کمرنگ کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۲۵    
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: با اجرای مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب طاعون مردم را برای خانه ماندن ترغیب می کنیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۲    
دکتر محمد سلیمانی پور از انجام 21 هزار نوبت سر واکسیناسیون در جمعیت گوسفند و بز با هدف پیشگیری از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در شهرستان مبارکه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۰    
کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به دستاورد پاندمی ها در جهان گفت: نتیجه طاعون تولد جامعه مدرن، آبله مطبوعات آزاد، سارس توسعه و رشد تجارت الکترونیکی بود و شاید بتوان گفت دستاورد بزرگ کرونا برای جامعه بشری، توسعه بستر فضای مجازی است.
اوشیدا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۵:۲۹    
در سیستان و بلوچستان به طور کلی شرایط به گونه ای رقم خودره است که جوان جویای کار مسیر های مختلفی پیش روی خود نخواهد دید، چرا که عقب ماندگی تاریخی این استان باعث شده تا بسیاری از فرصت های شغلی از بین برود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۴۸    
در ژانویه سال 1941 میلادی، آلبر کامو فرایند نگارش داستانی را آغاز کرد؛ این داستان درباره ویروسی بود که به طرز مهارگسیخته ای از انسان ها تا حیوانات را مبتلا می کند و دست آخر نیمی از جمعیت شهرستانی معمولی به نام اُران، واقع در ساحل الجزایر، را به ورطه نابودی می کشاند ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۱    
شهید دستغیب در کتاب داستان های شگفت تحت عنوان دفع بلا با زیارت عاشورا گفته است: علامۀ بزرگوار شیخ حسن فرید گلپایگانی، که از علمای طراز اول تهران است، از استاد خود مرحوم آیت الله شیخ عبدالکریم یزدی حائری اعلی الله مقامه نقل می کند که فرمود: زمانی که در سامراء مشغول تحصیل علوم دینی بودم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از ایمن سازی 540 هزار دام سبک در این استان در سال جاری علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک خبر داد و گفت: این اقدام با اولویت مناطق حاشیه منطقه حفاظت شده هفتاد قله در شهرستان های اراک، دلیجان، خمین و محلات انجام شد.
برترین ها / مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۰:۴۹   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه در ادامه کارزار تبلیغاتی خود برای انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه در این کشور، بار دیگر سعی کرد با مطرح کردن ادعاهای بی اساس، جو بایدن رقیب دموکرات خود را تضعیف کند. ...
فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۰۵    
آخرین موج عمده همه گیری طاعون در سال 1665 در لندن بود. در این همه گیری حدود 100 هزار نفر، تقریبا یک چهارم جمعیت لندن ظرف هجده ماه جان باختند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
29 بهمن ماه 98 بود که با انتشار خبر مرگ دو بیمار با علائم تنفسی در یکی از بیمارستان های شهر قم، کشور با ابهاماتی درباره ورود ویروس کرونا به ایران که دی ماه ووهان چین را درگیر کرده بود، روبه رو شد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از فارس؛ عطیه اکبری: سل و طاعون که زمانی بیماری همه گیر بودند از بین رفتند، کرونا هم بالاخره یک روزی از بین می رود، اما آسیب نخاعی بیماری است که هیچ پایانی برای آن وجود ندارد و تا زمانی که فرد زنده است همراه او باقی می ماند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۸    
نخستین طاعون در دوره قاجار در سال 1212ه.ق در آذربایجان شیوع یافته است. پس از غلبه فتحعلی شاه بر صادق خان شقاقی در قزوین، شاه به عزم شکار به طرف آذربایجان حرکت کرد اما چون وبا و طاعون در این شهر شیوع یافته بود، در زنجان توقف نمود و سرانجام این واقعه باعث بازگشت اردوی شاه به درالخلافه گردید ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بشر در طول تاریخ با شیوع بیماری های فراگیر بسیاری مشابه کرونا مواجه بوده که همه جوانب زندگی او را تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه همه این پاندمی ها ردپاهایی غم انگیز از خود بر جای گذاشته اند با این حال هر یک به سهم خود طراحی و معماری شهری را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی اهواز از واکسیناسیون 2 هزار راس دام علیه طاعون نشخوارکنندگان کوچک و انگل های خارجی در روستای عشاره بزرگ این کلانشهر خبر داد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۰    
اتاق فرار طاعون تهران بازی ترسناک و معمایی به گزارش گلونی اتاق فرار طاعون تهران در سال 1397 در تهران ، توسط تیم اسکیپ روم طراحی شد. این بازی با فضا سازی منحصر به فرد خود توجه بیشتر افراد را به خود جلب کرده است. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ببینید طاعون سیاه چگونه تاریخ بشر را تغییر داد، آیا کرونا هم می تواند چنین اثری داشته باشد؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل محیط زیست استان البرز از مهار بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در این استان خبر داد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۵    
وزارت بهداشت ارمنستان روز یکشنبه از خطر فعال شدن کانون های طاعون در منطقه درگیری قره باغ در صورت ادامه جنگ و درگیری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی باوی گفت: واکسیناسیون 189 هزار و 70 راس دام سبک و سنگین علیه بیماری های تب برفکی، آبله و طاعون نشخوارکنندگان در این شهرستان طی 6 ماه نخست امسال انجام شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۸    
طاعون، بیماری بسیار عفونی و مشترک بین انسان و موش در تاریخ ایران اغلب همراه با وبا شیوع یافته است. پزشکان ایرانی مانند ابوسهل مسیحی در رساله ای پیرامون طاعون، علی بن عباس مجوسی در کتاب طب ملکی و ابوعلی سینا در کتاب قانون این بیماری را توصیف و به آن پرداخته اند ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یک هشدار بسیار جدی برای کسانی که حیواناتی خانگی نزد خود نگه می دارند: سنجاب ها مبتلا به طاعون خیارکی می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۴۱    
460 رأس کل و بز وحشی براثر ابتلا به طاعون، در بوستان ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی اصفهان تلف شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت: امسال 110 هزار واکسیناسیون دام سبک در مناطق هدف در البرز انجام گرفته و حدود 30 هزار دام دیگر نیز واکسینه خواهند شد.
سازمان تجارت جهانی تازه ترین چشم انداز تجارت جهانی خود را منتشر کرد. یافته های این گزارش حاکی از آن است که تجارت جهانی در حال بازگشت از فروپاشی عمیق ناشی از طاعون کووید-19 است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست معاونت پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: 460 راس کل و بز در 9 ماه گذشته بر اثر ابتلا به طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) در منطقه حفاظت شده کلاه قاضی تلف شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
شیوع طاعون نشخوارکنندگان در فارس به بحرانی جدی تبدیل شده و این بیماری بیشتر از طریق ترشحات آلوده دهان و بینی حیوانات ناقل و استفاده از آبشخورهای مشترک انتقال می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
گناباد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی بجستان گفت: 29 هزار و 507 راس دام سبک در این شهرستان طی 6 ماه نخست امسال در مقابل طاعون واکسینه شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: 300 هزار دوز واکسن به دام های مناطق پرخطر این استان برای مقابله با شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک تزریق شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شهاب الدین منتظمی گفت: بیشترین تلفات بیماری طاعون نشخوارکنندگان در پارک ملی کلاه قاضی اصفهان بوده است که شرایط خاص خود را دارد و علی رغم تمامی اقدامات انجام شده 460 راس از حیوانات در آن منطقه از بین رفتند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس:این پنجره های قدیمی و کهنه در گذشته از رحم ضرورت و در طی گسترش مرگبار طاعون سیاه که ایتالیا و قاره اروپا را به طور یکسان در قرن هفدهم میلادی گرفتار کرد متولد شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. بازگشت ایتالیا به سبک زندگی طاعون سیاه زنان پرو در پاندمی ناپدید می شوند شترمرغی که فکر می کند گورخر است! قدرت خرید 17هزار تومان در 60سال اخیر +عکس دورهمی زنان بازیگر با ماسک +عکس ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میان دو نامزد حزب دموکرات و جمهوریخواه در شامگاه سه شنبه در شهر کلیولند ایالت اوهایو برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۹:۴۲    
با گذشت قرن ها از بحران طاعون، هنوز آثار هنری آن دوران این قدرت را دارند که آدم ها را پرتاب کنند به سال 1947 میلادی؛ جایی که شیوع دوباره طاعون موج جدیدی از مرگ و میر به راه انداخت.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره دامپزشکی شهرستان دلفان گفت: 60 هزار راس دام سبک در راستای اجرای طرح واکسیناسیون علیه طاعون در این شهرستان ایمن سازی شد.
پول پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتصاد دوره پساکرونا فرصت ها و تهدیدهای زیای برای اقتصاد کشورها بدنبال خواهد داشت. در تجربه تاریخی بعداز پاندمی طاعون بیشتر کشورهایی که تجربه موفقی در رشد و توسعه اقتصادی داشتند، اختلاف خود را با سایر کشورها، افزایش دادند.