جمعه ۱۱ فروردینساعت ۱۵:۱۲Mar 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مومیایی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
در دل موزه باستان شناسی زنجان که در عمارت ذوالفقاری قرار دارد موزه مردان نمکی است که پنج مومیایی که در معادن نمک چهرآباد کشف شده اند حضور دارد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
بیش از 2000 کله قوچ مومیایی شده در معبد ابیدوس متعلق به شاه رامسس دوم در مصر کشف شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
دانشمندان در نهایت توانستند ساختار واقعی یک پری دریایی میمونی مومیایی شده عجیب و غریب را مشاهده کنند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مقامات وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر روز شنبه 25 مارس (5 فروردین) اعلام کردند که دستکم 2 هزار سر قوچ مومیایی شده مربوط به دوره دودمان بطلمیوسی در شهر باستانی ابیدوس در جنوب این کشور کشف شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دست کم 2000 مومیایی سر قوچ در یکی از معبدهای باستانی مصر کشف شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۱:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
باستان شناسان یک مومیایی مرموز که به وسیله یک طناب کاملاً بسته شده و دست هایش، صورتش را نیز پوشانده است، در مقبره ای زیرزمینی در کشور پرو کشف کردند! کارشناسان قدمت این اثر مکشوفه را چیزی در حدود 800 تا 1200 سال تخمین زده اند.
سلام نو / فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
چندین مومیایی نمکی از دوره هخامنشیان در معدن چهره آباد به دست آمده که تعدادی از آن ها در موزه ذوالفقاری زنجان نگهداری می شوند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
چندین مومیایی نمکی از دوره هخامنشیان در معدن چهره آباد به دست آمده که تعدادی از آن ها در موزه ذوالفقاری زنجان نگهداری می شوند. این پیکرها تنها مومیایی های نمکی باقیمانده در دنیا هستند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۰۴    
موزه باستان شناسی زنجان واقع در عمارت تاریخی ذوالفقاری این شهر، مومیایی های کشف شده از یک معدن نمک تاریخی را در خود جای داده است که نگاه های هر بیننده ای را به خود جلب می کند چرا که هر کدام از آنها از اسرار چند هزار ساله حکایت دارند.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۳۳    
مردان نمکی مکشوفه در معدن نمک روستای چهرآباد زنجان گوهری بی همتا در خاورمیانه و جهان به شمار می رود که هر گردشگر و باستان شناسی را در گنجینه تاریخی خود محو تماشا می کند.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
زنی از ایالت ایلینوی هشت ماه پس از ناپدید شدن شوهرش جسد او را در کمد پیدا کرد. به گزارش وقت صبح به نقل از اسپوتنیک یکی از ساکنان ایالت ایلینوی آمریکا هشت ماه پس از ناپدید شدن شوهرش به طور تصادفی جسد او را در کمد کشف کرد. جنیفر مج در پایان آوریل ناپدید شدن شوهرش را به پلیس گزارش داد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مومیایی که گمان می رود حدود 2000 سال قدمت داشته باشد، در صنعا، پایتخت یمن، در حالی که پاره پاره شده بود، در سطل زباله پیدا شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مومیایی شبیه عشق من است ، چهارمین مجموعه داستان کوتاه حسین بازپور روانه بازار کتاب شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۱۱    
کتاب مومیایی شبیه عشق من است چهارمین مجموعه داستان حسین بازپور منتشر شد.
زومیت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۲۱    
پلیس پرو اعلام کرد در اتفاقی غیرمنتظره توانسته است بقایای مومیایی 800 ساله ای را حین گشت زنی در شهر پونو پیدا کند. مومیایی 800 ساله ی باستانی در یکی از شهرهای جنوبی پرو درون صندوق مخصوص حمل غذا پیدا شد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۳۰    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. سفر در زمان برای نجات پدر کشف مومیایی 600ساله در صندوق پیک موتوری! فرار دختر جوان با لباس عروسی به کلانتری! سندروم پرخوری شبانه چیست و چگونه درمان می شود؟ شباهت عجیب صدای دلفین ها و کیم کارداشیان ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
جیمز که یک نگهبان نمونه بود، پس از مدتی به کمک دوربین های مدار بسته موزه مشخص شد که او مخفیانه با مومیایی 2500 ساله مصر رابطه جنسی برقرار می کند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پلیس پرو می گوید به طور اتفاقی یک مومیایی باستانی را در صندوق یخچالی یک پیک موتوری در شهر پونو در جنوب این کشور پیدا کرده است.
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۱:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معمولاً وقتی در مورد یک کشف باستان شناسی مطالعه می شود، انتظار میرود استخوان های یک دایناسور مورد مطالعه قرار گیرد نه جسد دست نخورده آن!
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. سوتی وحشتناک در طراحی پوستر هفته جوان خانه دروازه بان تیم ملی در آتش سوخت ترفندهایی برای گول زدن مغز که شما را لاغر می کند تیراندازی به کودکان و اشک های بی امان خواننده معروف ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
چهره یک مومیایی فراعنه مصر توسط هوش مصنوعی بازسازی شد. این مومیایی در سن 25 تا 28 سالگی مرده است و 1400 سال پیش از میلاد مسیح زندگی میکرده.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مومیایی جد بوریس جانسون و دلیل مرگش جنجال های بسیاری به پا کرده و حالا نظریه ای تازه درباره مرگ او مطرح شده است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
پلیس پرو یک انسان مومیایی شده بین 600 تا 800 ساله را از یک فروشنده سابق مواد غذایی که ادعا می کرد آن را به مدت سه دهه در خانه خود داشته است، کشف و ضبط کرد. این مومیایی در جعبه ویژه تحویل غذا بود که این مرد زمانی از آن برای رساندن غذا به خانه های مردم استفاده می کرد. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محققان ژاپنی سرانجام از حل معمای مومیایی پری دریایی که سال گذشته کشف و باعث گمانه زنی های متعدد شد بود، خبر دادند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
افسران پلیس در پرو هنگامی که گشت زنی معمول خود را انجام می دادند سه مرد را در حال مصرف مشروبات الکلی مشاهده کردند که یکی از آن ها کوله ای به همراه داشت که داخل آن یک مومیایی باستانی قرار داده بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۵:۵۸    
چهارمین کتاب حسین بازپور، نویسنده و شاعر دهه هشتادی تحت عنوان مومیایی شبیه عشق من است منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه داستان مومیایی شبیه عشق من است نوشته حسین بازپور توسط انتشارات تیماج منتشر و روانه بازار نشر شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۰۷:۰۱    
مومیایی پری دریایی ترسناک کشف شده در ژاپن حتی عجیب تر از آن چیزی است که دانشمندان انتظار داشتند. به گزارش سیناپرس همدان، تجزیه و تحلیل جدیدی از یک پری دریایی مومیایی شده که در یک معبد ژاپنی یافت شده است، در پاسخ به این که این موجود دقیقاً از چه چیزی ساخته شده است پاسخ داد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۶:۱۶    
مومیایی شبیه عشق من است چهارمین کتاب حسین بازپور نویسنده دهه هشتادی در حوزه داستان نویسی از سوی انتشارات تیماج منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۳    
مجموعه داستان کوتاه مومیایی شبیه عشق من است تازه ترین کتاب نویسنده دهه هشتادی به چاپ رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۳    
ایسنا/خوزستان مجموعه داستان مومیایی شبیه عشق من است تازه ترین اثر نویسنده دهه هشتادی حسین بازپور در انتشارات تیماج منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۰    
کتاب مومیایی شبیه عشق من است، چهارمین مجموعه داستان شاعر و نویسنده خوزستانی است که وارد بازار کتاب شد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان به تازگی موفق شدند که ماهیت واقعی پری دریایی میمونی مومیایی شده را کشف کنند.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
کشف راز های تمدن بشر که در طول هزاران سال مخفی مانده است، برای اغلب مردم جذاب است. راز هایی که افشای آن ها جهان بعد خود را تغییر می دهند و نگرش های پیشین را با چالش روبرو می کنند. در چنین شرایطی باستان شناسی وظیفه آشکارسازی رازهای گذشته را بر عهده دارد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
در این جا چهار مورد از کشفیات باستان شناسی در سال 2022 را مرور خواهیم کرد که به واسطۀ جنبه های تاریک و حتی ترسناکشان از سایر یافته ها متمایز بودند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۹:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناسان نسب شناسی در سال 2018 با بررسی مسیر ازدواج ها و تولدها، به این نتیجه رسیدند که این جسد مومیایی متعلق به یکی از اجداد قرن هیجدهمی نخست وزیر سابق انگلیس بوریس جانسون است.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
موی این موجود، موی یک پستاندار است، ناخن های آن از کراتین حیوانی و آرواره هایش از یک ماهی گوشت خوار ناشناخته گرفته شده است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان دانشگاه علوم و هنر داشنگاه کوراشیکی (Kurashiki) در ژاپن، یک مومیایی پری دریایی قدیمی را آزمایش کرده اند تا بفهمند واقعا چیست؟ به گزارش سیناپرس، مومیایی انجوین در جعبه ای در معبد انجوین در آساگوچی، استان اوکایاما در ژاپن پیدا شد ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
این موجود که گفته می شود بین سال های 1736 تا 1741 در اقیانوس آرام در سواحل جزیره شیکوکو ژاپن پیدا شده، قرن ها مورد پرستش بوده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
یکی از این راز و رمزها، باور به نفرین فراعنه است. این باور ها و نظریه ها از اعصار قدیم و جدید درباره نفرین آن هایی که آرامش فراعنه را در اهرام و در مقبره ها بر هم زند، همواره وجود داشته است. ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۹:۳۲    
باستان شناسان در طول تاریخ با کاوش در نقاط مختلف جهان، مومیایی هایی که با اشیاء مختلف و لوازم شخصی دفن شده اند کشف کرده اند. این مومیایی ها در برخی از موارد اطلاعات زیادی درباره باورها و روش های زندگی مردم گذشته، ارائه می کنند ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
در روز های اخیر شایعه وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی موجب افزایش قیمت آن ها تا میلیارد تومان هم شده در حالیکه این موضوع از اساس کذب است. و دو سال پیش نیز چنین شایعه ای در عربستان رواج پیدا کرده بود.
سلام نو / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۹:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
داستان جیوه قرمز باز هم در حال شایعه سازی است و خبر وجود آن در چرخ های خیاطی قدیمی موجب افزایش باورنکردنی این وسیله شده است اما آیا واقعا جیوه قرمز وجود ندارد؟
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۴۰ سایت دیگر  
داستان جیوه قرمز اسرارآمیز داستانی قدیمی بوده که هر از چند گاهی با عنوانی چون وجود در لانه خفاش یا چرخ خیاطی های قدیمی و مومیایی های مصر باستان منتشر می شود اما نکته اصلی این است که چنین ماده ای اصلاً وجود خارجی ندارد.
وقت صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان ژاپنی راز مومیایی “پری دریایی” را که در یک معبد بودایی نگهداری می شود، کشف کردند. به گزارش وقت صبح به نقل از اسپوتنیک، دانشمندان دانشگاه علوم و هنر کوراسیکی در وب سایت خود خبر دادند که راز مومیایی “پری دریایی” را که در یک معبد بودایی نگهداری می شود، کشف کردند. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۳۰ سایت دیگر  
شایعه جیوه قرمز را شاید شنیده باشید، ماده ای اسرارآمیز که دقیقا مشخص نیست شهرتش را مدیون چیست؟ اصلا کجا پیدا می شود؟ در چرخ خیاطی های قدیمی، لانه خفاش یا دهان مومیایی ها؟
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۸:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند با بررسی بیش از هزار باتلاق باستانی در اروپا به اسرار تازه ای از مومیایی های باتلاقی که قدمتشان تا 7 هزار سال می رسد دست پیدا کرده اند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
آیین مصر باستان سرشار از جنبه های رازآلود و جادومحور است؛ استفاده از اشیاء خاص به عنوان طلسم های جادویی یکی از همین جنبه هاست. در اینجا با مهم ترین طلسم هایی که به همراه مومیایی های مصر باستان دفن شده اند آشنا می شوید.
برترین ها / بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان می گویند مصری ها از موادی برای ساخت مومیایی ها استفاده می کردند که هر کدام از یک نقطه از جهان به مصر آمده بود.