جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۴:۴۸May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گورستان»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
محمد دحلان رهبر فلسطینی جدا شده از جنبش فتح تاکید کرد: نخست وزیر اسرائیل بار دیگر شکست خواهد خورد و غزه گورستان او خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۰    
محمد دحلان عضو سابق جنبش فتح گفت بنیامین نتانیاهو باردیگر شکست خواهد خورد و غزه گورستان او خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یکی از رهبران جداشده از جنبش فتح فلسطین با اشاره به تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در غزه و قدس اشغالی، گفت: نوار غزه به گورستان نتانیاهو تبدیل خواهد شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۰    
سکوت بود، تمام گورستان بزرگ پرلاشز در یک سکوت سنگین فرو رفته بود، آدم ها همه رفته بودند، هوا به تدریج سیاه می شد، من تنها شده بودم. جلوی من در چند قدمی من گور تازه پرشده ای قرار داشت؛ این گور مال صادق هدایت بود، نویسنده بوف کور ، سگ ولگرد ، حاجی آقا و.. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تبریز- گورستان تاریخی در روستای شادآباد، قدمتی به بلندای تاریخ دارد که از صدر اسلام تا دوره صفوی، آرامگاه بسیاری از را در دل خود جای داده که نیازمند حفظ و مرمت سنگ های قبور است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
این روستا از ایام قدیم به دلیل استقرار قوم گیلوان در این منطقه یک گورستان و یک قلعه خشتی به قدمت درازای تاریخ در خود دارد. عمر این بنای تاریخی به دوران حکومت هخامنشیان بازمی گردد و طبق مستندات و روایات منقوله تا چند دهه محل اصلی تدفین میرزا کوچک خان جنگلی نیز بوده است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۲    
روزنامه خراسان - نسیم سهیلی: گورستان ها به خصوص در بین نسل امروز، جزو مکان های تقریبا فراموش شده هستند، اما گاهی این بخش های از یاد رفته، ویژگی های تاریخی دارند که کمتر به آن ها اشاره شده است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سرلشکر سلامی با بیان اینکه اجازه نمی دهیم دستاوردهای شهیدان آسیب ببیند، گفت: دشمن را با شکست های خفت بار به گورستان تاریخ روانه می کنیم.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
سرلشکر حسین سلامی با اشاره به اینکه همه راه ها بر روی دشمن بسته است گفت: دشمن را با شکست های خفت بار روانه گورستان تاریخ می کنیم.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۵   + ۶۵ سایت دیگر  
فرمانده سپاه با بیان اینکه اجازه نمی دهیم دستاوردهای شهیدان آسیب بیند، گفت: دشمن را با شکست های خفت بار به گورستان تاریخ روانه می کنیم.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
حوادث رکنا:محمدتقی تقی زاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با انتشار پستی در صفحه شخصی خود نوشت: سرایت چشم و هم چشمی های پوچ و تجملات بی پایان به قبرهای چند ده میلیونی و تصرف گورستان عمومی به عنوان ملک شخصی نتیجه طمع بی پایان و توجه بیش از حد به دنیای دنی و غفلت از خداست.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: آرامستان ارامنه بر روی بلندترین تپه روستا تلو قرار دارد. به طوری که از هر طرف که نگاه کنید صلیب های آهنی زنگ زده کنار قبرها را می بینید. این آرامستان حدود 200سال قدمت دارد و آخرین مراسمی که در این قبرستان برگزار شد به 30سال قبل برمی گردد. ...
اقتصاد آنلاین / عصر شرق   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۸:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
دادستان دماوند از رواج پدیده جدید گورستان خواری در این شهرستان خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نمایی هوایی از گورستانی مخصوص قربانیان کووید 19 در مدان اندونزی./ عکس: BINSAR BAKKARA، AP
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که پلاستیک های با کیفیت بالاتر به راحتی قابل بازیافت هستند اما تقریباً نیمی از پلاستیک های دور انداخته شده در هلند، پلاستیک های مخلوط هستند که همراه باقی زباله ها یا به گورستان ضایعات منتقل می شوند یا سوزانده می شوند و کربن دی اکسیدی بیشتری را در جو منتشر می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در 2روز 1600تن تلف شدند! در قبرستان ها چنان مرده می چیدند که گویا پارچه سفیدی روی گورستان کشیده اند... این روایت اعتماد السلطنه است از شرایط ایران بعد از شیوع وبا در سال 1309 هجری قمری ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رکنا : هواپیما های بدون استفاده را در اوکراین به منطقه ای که برای این کار تدارک دیده شده است منتقل می کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۷:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه فرهنگی: باستان شناسان در منطقه دلتای رود نیل موفق به کشف بیش از 100 گور باستانی چندهزارساله شدند که 68 گور به شکل بیضی حفر شده است. وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر از کشف این گورستان در منطقه باستانی در استان دقهلیه در شمال شرقی شهر قاهره خبر داده است. ...
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
فرارو: وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر اعلام کرد که گروهی از باستان شناسان 110 قبر را در منطقه ای باستانی در دلتای رود نیل کشف کرده اند. این قبر های کهن در منطقه باستان شناسی کوم الخلجان در استان دقهلیه که در حدود 150 کیلومتری شمال شرقی قاهره قرار دارد از زیر خاک بیرون کشیده شد ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
یک گورستان متعلق به مسلمانان در محله روسنگارد در شهر مالموی سوئد مورد حمله قرار گرفت. به گزارش فرارو، در نتیجه این حمله ده سنگ قبر تخریب شده و تحقیقاتی پیرامون حادثه آغاز شد. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بستگان جنازه یک بیمار درگذشته به علت کرونا در دهلی نو پایتخت هند برای تشییع به گورستان می برند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رویترز تصاویری هولناک از وضعیت هند در هنگامه مقابله با شیوع کووید19 منتشر کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ وضعیت به قدری در هند وحشتناک و وخیم است که فرصت چندانی برای انتقال اجساد بیماران به سردخانه ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۶:۳۳    
برترین ها: بیماری کووید19 در دهلی نو هند به صورت افسارگسیخته ای در حال گسترش است. فقط در 24 ساعت گذشته بیش از 330 هزار مورد جدید از ابتلا به بیماری کووید 19 در هند ثبت شد که از نظر میزان موارد ابتلای ثبت شده در مدت یک روز، رکورد جهانی به شمار می رود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۰۵    
در جاده خاوران درست بعد از کارخانه سیمان، تابلوی گورستان ارامنه تهران یا آرامستان بوراستان به چشم می خورد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۲:۵۶   + ۳۷ سایت دیگر  
شهروند| به گفته مدیرعامل بهشت زهرا(س) آمار فوت شدگان ناشی از بیماری کووید-19 پیش از عید نوروز تک رقمی بوده اما اکنون وارد مرحله رکوردشکن شده است.به گفته مدیرعامل بهشت زهرا(س) آمار فوت شدگان ناشی از بیماری کووید-19 پیش از عید نوروز تک رقمی بوده اما اکنون وارد فاز جدیدی شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
منطقه حفاظت شده میشداغ تنها زیستگاه آهوان استان خوزستان است که به دلیل تخلیه زباله های شهری، به منطقه ای آلوده تبدیل شده است.
عصر امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز طبق گزارش خبرگزاری چینی(龙牙解码室) (لنگ یاجیه ماشی) در تاریخ 18 آوریل در سفر نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا به ایالات متحده، کاخ سفید به هنگام صرف ناهار همبرگر را به عنوان غذای اصلی برای یوشیهیده سوگا سرو کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۴:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان گورستان باستانی سقز از آخرین اکتشافات تصادفی در استان کردستان است که این روزها شایعه پرکردن این محوطه باستان شناسی از خاک، توسط شهرداری سقز در فضای مجازی پیچیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - گورستانی تاریخی در سقز کشف شده که قدمت آن به حدود سه هزار سال قبل از میلاد می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۲۹    
باغلق روستایی ترکمن نشین در منطقه جرگلان استان خراسان شمالی است. قبرستان این روستا از قبرستان های قدیمی خراسان و شکل آن نیز متفاوت از آرامگاه های متداول در ایران است. این گورستان دور از روستا و بر فراز یک تپه قرار دارد و مشخصات فرد دفن شده بر روی ستون های چوبی عمودی ثبت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گورستان زردلان متعلق به دوره ی زندیه و قاجاریه در شهرستان هلیلان قرار دارد که ساختار آنها شامل گورهای ساده با یک سنگ چین مستطیل یا بیضی، گورهایی با سنگ قبرهای نوشته دار و یا فاقد نوشته هستند؛ همچنین در بخش پایینی آنها تصاویری از مهر، تسبیح، آفتابه و لنگ، شانه و قیچی نیز کشیده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - واشنگتن پست در تحلیلی با اشاره به اعلام خروج آمریکا از افغانستان نوشت: افغانستان؛ گورستان امپراطوری هاست؛ گورستانی که به شهروندان خودش هم روی خوش نشان نمی دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر شناسه گورستان باستانی شغاب در عهد ایلامیان از شناسنامه های شهر کهن بوشهر (لیان) به مناسبت روز خلیج فارس در ورودی آن نصب می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۱    
شرکت HTC چند سالی است شرایط خوبی در بازار گوشی های هوشمند ندارد و احتمال خروج آن از بازار موبایل بعد از الجی زیاد است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در گورستان ملی آرلینگتون و محل دفن سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان حضور یافت. به گزارش فرارو، رئیس جمهور آمریکا در جریان این بازدید گفت: وقتی که در قبرستان حاضر می شوم به پسرم فکر می کنم ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۷:۱۱    
اقتصاد ایران: نخستین مجموعه ورزشی تاریخ ایران، در روز هایی به خدمت جامعه ورزش درآمد که فوتبالیست ها در ولایات، شهر به شهر گورستان های متروکه را برای فوتبال بازی کردن صاف می کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
گوگل نسخه های اندروید و iOS اپلیکیشن شاپینگ را تا پایان ژوئن تعطیل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون میراث فرهنگی گیلان از مستندسازی بیش از 120 اثر تاریخی در گیلان خبر داد و گفت: مجموعه آثاری که روند مستندسازی و تکمیل پرونده آنها به انجام رسیده عمدتا مربوط به محوطه ها، گورستان ها و بناهای تاریخی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت ساخت قبرستان در تهران توضیحاتی داد و تاکید کرد در برنامه توسعه سوم این موضوع دیده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- همه ساله با ورود بهار باید به انتظار تولد مجدد طبیعت و سرسبزی درختان بود اما متاسفانه در ابتدایی ترین روزهای سال 1400 طبیعت زیبای باغچه شاهرگ در نزدیکی شهر مرزی باجگیران از توابع شهرستان قوچان با قطع درختان به بهانه هرس به گورستان طبیعت تبدیل شده است.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۰۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
می خواهیم درباره آرامگاهی صحبت کنیم که شهرت آن برای تاریخ شناسان آشناست. گورستان ابن بابویه، آرامگاهی که بزرگان دین و دانشمندان بسیاری را در دل خود جای داده است. این گورستان تاریخی در تهران – شهرری قرار دارد. پس برای آشنایی بیشتر با آن، همراه ما باشید.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۰۴    
گورستان تاریخی مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح به صورت اتفاقی و هنگام ساخت وساز در شهر سقز کشف شد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بیمارستان ها و گورستان های برزیل به وضعیت اشباع رسیده است.. آمار مرگ های روزانه دیروز در رکوردی جدید به 4195 نفر رسید.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: به صورت اتفاقی یک گورستان قدیمی در سقز کشف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک گورستان مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد به صورت اتفاقی در حین ساخت وساز در سقز کشف شد؛ سه نوع تدفین در این گورستان شامل تدفین ها به روش ساختار سنگی، تدفین بدون ساختار و تدفین های ثانویه دیده شده است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۴۰    
معبد مشهور کاشغر در مرکز این شهر، مساجد، گورستان ها و بسیاری از آثار دیدنی هر سال پای گردشگران بسیاری را به کاشغر می کشاند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۰۲    
معاون میراث فرهنگی گیلان از آغاز ششمین فصل از پژوهش های میدانی گورستان باستانی لیارسنگ بُن املش خبر داد.