یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۵:۵۵Oct 2020 25

جدیدترین‌های «حوزه میراث فرهنگی»

خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر نوشت: تعطیلی موزه ها، تفاهمنامه صنایع دستی با سازمان زندانها، ممنوعیت برگزاری تور در گیلان و مشکلات باغ عباس آباد از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
تعطیلی موزه ها، تفاهمنامه صنایع دستی با سازمان زندانها، ممنوعیت برگزاری تور در گیلان و مشکلات باغ عباس آباد از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۳    
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرودشت: تلاش داریم با ارتباطات بیشتر با متولیان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بتوانیم در زمینه های مختلف از جمله حفاظت فیزیکی، فرهنگ سازی، جذب مشارکت های مردمی، آموزش های شهروندی، بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی و ... به پیشبرد اهداف خود دست یابیم.
دیدشهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی سازمان های غیردولتی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: رویکرد اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در حمایت از سمن ها در سطح کشور مثال زدنی است و تعامل و مشارکت خوبی بین سازمان ها و اداره کل میراث فرهنگی استان وجود دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۵۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: 24 میلیارد تومان برای جبران خسارت های وارد شده از سیل سال 98 به حوزه میراث فرهنگی این استان اختصاص یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
پلدختر- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از اختصاص 24 میلیارد تومان برای جبران خسارت های سیلاب به حوزه میراث فرهنگی این استان خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۷    
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، این نشست از سوی پژوهشگاه فرهنگ و هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با همکاری انجمن دانش آموختگان دانشگاه الزهرا(س) برگزار خواهد شد.زمان برگزاری نشست آنلاین علمی نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی از ساعت 20 تا 22 امروز(یکشنبه) اعلام شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تعطیلی موزه ها، بازدید وزیر میراث فرهنگی از خبرگزاری مهر، تقویت روابط تهران با اندونزی و کاراکاس و اعلام جزئیات بسته حمایتی دولت از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۶    
پروژه ساخت یک هتل در کوچه ارفعی چهارباغ عباسی اصفهان تا جایی ابهام آور بوده که فعالان حوزه میراث فرهنگی و حتی مدیران شهری و استانی را درگیر خود کرده بود، اما مدتی است سرنوشت این پروژه پس از پشت سر گذاشتن ابهامات و فراز و نشیب های فراوان حالا منتظر رای شورای عالی شهرسازی کشور است.
نشست علمی نقش زنان در حوزه میراث فرهنگی با تأکید بر زنان خبرنگار ، یکشنبه 20 مهر 1399 از ساعت 21 تا 22 به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مسئول حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در سه ماهه تابستان سال جاری، 15 پرونده حقوقی و قضایی در حوزه میراث فرهنگی استان تشکیل و پیگیری شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه معتقد است: ضعف مرمت در حوزه میراث فرهنگی پیمانکاری شدن آن است. پیمانکار همانند استادکار دل نمی سوزاند. وقتی استادکار سنگ تراش با دست سنگ تراشی می کند و روح را به آن می دمد، پیمانکار همین کار را با دستگاه لیزر انجام می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۲    
اخبار حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبرگزاری مهر از امروز در سرویس جامعه منتشر می شود.
فرمانداری اردستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
آقای تیموری در سفر به شهرستان اردستان اظهار کرد: حوزه میراث فرهنگی مانند حوزه های دیگر کشور از اسفند ماه و دقیقا در بدترین فصل ممکن دچار ویروس کرونا شد و خسارت های بسیار زیادی به این حوزه وارد شد، اما امیدواریم با مدیریت هرچه زودتر این بیماری،شادی و نشاط به جامعه ایرانی و خانواده گردشگری برگردد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار دامغان با اشاره به قابلیت های فراوان دامغان در حوزه میراث فرهنگی گفت: با شناسایی و تهیه پیشران های توسعه گردشگری دامغان می توان به روند جذب سرمایه گذاران در این حوزه سرعت بخشید.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۰   + ۲۸ سایت دیگر  
در آیین بیست وپنجمین هفته افتتاح طرح های ملی امروز پنجشنبه (3 مهرماه) ، چندین طرح گردشگری در استان های فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل و مازندران، کرمان و تهران ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دردسر تعطیلی فرودگاه کنارک، سکوت متولیان گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، سفر معاون گردشگری به گرجستان و چالش جدید آژانس ها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی وگردشگری در این هفته بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین رئیس مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: راه اندازی مرکز نوآوری صنایع نرم و فرهنگی در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یکی از برنامه های جدی ما در مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری است که امیدواریم این مرکز در یکی از خانه های تاریخی قزوین مستقر شود و خدمات ارائه دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: همزمان با سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 20 پروژه در سطح استان اردبیل به بهره برداری می رسد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۵    
خبرگزاری میزان - جعفر داراب خانی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی البرز اظهار کرد: با هدف گسترش اقدامات پیشگیرانه، کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد فرصت های مناسب جهت اشتغال و توسعه اقتصادی استان البرز ...
دیدشهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از بهره برداری از طرح حفاظت و محوطه سازی محوطه کاوش شده جمعه مسجد و مرمت مدرسه جعفر اسلامی اردبیل در نیمه دوم امسال خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۶    
آغاز موج دیگری از ثبت ملی شدن آش و نان های سنتی در وزارت میراث فرهنگی، درج تصویر وزیر روی تمبر و اتفاقات ناگوار میراث شهرستانها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: بودجه اختصاص یافته به خسارات سیل 98 هنوز به میراث فرهنگی پرداخت نشده است. این در حالی است که در حدود 400 میلیارد تومان در حوزه میراث فرهنگی برآورد خسارت داشتیم و پیش از این رئیس جمهور نیز دستور پرداخت آن را داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: با وجود نگرانی برخی از فعالان حوزه میراث فرهنگی هیچ تخریبی در بنای بقعه امامزاده حسین(ع) انجام نشده است.
ای بی نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری آران و بیدگل نیوز ( abnews.ir ) به نقل از تسنیم، اسماعیل بایبوردی صبح امروز در جمع مسئولان و مدیران حوزه میراث فرهنگی ضمن اشاره به ویژگی های خاص روستای محمدآباد شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت: این روستا می تواند به عنوان روستای ملی پلاس بافی معرفی شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساخت هتل در کوچه ارفعی و حریم تاریخی چهارباغ عباسی یکی از تخلفات جدید میراث فرهنگی است که مورد نگرانی و اعتراض جدی میراث دوستان قرار گرفته است. فعالان این حوزه صدور مجوز برای هتل ارفعی را عملا به معنا برداشتن هرگونه حریم و حدوحدود برای میدان نقش جهان و دیگر مناطق میراثی شهر اصفهان می دانند که با ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: میزان جذب اعتبارات عمرانی این اداره کل 15 برابر افزایش یافته است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دولت دوازدهم در طول فعالیت خود کوشید حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را از رکود برهاند و از ظرفیت های این حوزه برای رونق آن استفاده کند. از آنجایی که ایران از فرهنگ و تمدنی کهن و غنی برخوردار است و جاذبه های فرهنگی و گردشگری زیادی دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۲۱:۵۲    
رئیس پایگاه جهانی تخت جمشید در پاسخ به خبرگزاری فارس پیرامون سازه های آبی در دشت مرودشت و پاسارگاد گفت: پل ها، سدها و کانال ها به یکدیگر متصل شده و سازه های جدیدی را تشکیل داده که بخشی از آن یکی از پروژه های بزرگ حوزه میراث فرهنگی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۱۶    
ماجرای دوباره ثبت ملی خونبس، پیدا شدن آلبوم ناصری در روز عکاسی، خسارت کرونا به گردشگری، لغو سفر مسافران دوبی و کشف اسکلت در تخت جمشید خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
علیرضا خزائلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: همزمان با هفته دولت 11 پروژه مرمتی، یک اقامتگاه بوم گردی در منطقه الموت و دو کارگاه صنایع دستی در قزوین به بهره برداری می رسد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پیشرفت فیزیکی 62 درصدی 14 پروژه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان خبر داد: در کنترل، بازبینی و سرشماری حساب اموال (انبارگردانی رسمی) آلبوم خانه کاخ گلستان، این آلبوم که در قفسه ها جابه جا شده بود، پیدا شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۳۰    
کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های این استان گفت: برای رشد و گسترش فعالیت ها باید تمامی دستگاه ها حمایت بیشتری از این حوزه با اهمیت داشته باشند تا شاهد تغییرات اساسی باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد از راه اندازی اولین کتابخانه تخصصی حوزه میراث فرهنگی در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران_ ایرنا_ انتشار خبر مفقود شدن آلبوم شخصی ناصرالدین شاه از آلبوم خانه کاخ گلستان طی روزهایی که گذشت بر نگرانی ها در خصوص چگونگی محافظت از آثار تاریخی دامن زد. این در حالی است که مسئولان حوزه میراث فرهنگی درخصوص پیدا شدن این اثر تاریخی ابراز امیدواری کرده اند.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۹:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ساعت 24-درگذشت رئیس سابق کمیسیون گردشگری، افشاگری درباره ایجاد آسانسور و جکوزی در کاخ تاریخی مرمر، مخالفت با نمایشگاه صنایع دستی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۸:۴۶    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از افتتاح 36 پروژه کوچک و بزرگ در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در هفته دولت خبر داد.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
شست خبری و تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان مرودشت به مناسبت روز خبرنگار با حضور بهمن مردانی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت و همچنین حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نیازی مدیر روابط عمومی اداره کل استان فارس برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قوانینی در عرصه حفظ میراث فرهنگی وجود دارد اما عدم به کارگیری نیروی متخصص و عدم تزریق بودجه کافی به این حوزه حساس که در سراسر جهان نگاهی ویژه به آن می شود، بزرگ ترین آسیب حوزه میراث فرهنگی است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۲:۱۶    
محمد باریکانی- خبر نگار اصفهان بار دیگر در حوزه میراث فرهنگی خبرساز شده و این بار مالک یک مجتمع تجاری توانسته است حکم ساخت وساز به ارتفاع 9متر را از دیوان عدالت اداری اخذ و اقدام به بالا بردن ارتفاع خارج از ضوابط میراث فرهنگی در همسایگی نقش جهان کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
صدور مجوز گردشگری کشاورزی، اعلام مفقودی اثری از آلبوم خانه کاخ گلستان و مرمت های ناصحیح قلعه پرتغالی ها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۵:۱۵    
لرستان- بهاروند، معاون میراث فرهنگی لرستان گفت: شیوع کرونا بر گردشگری استان تاثیرات منفی بسیاری داشته که در حوزه میراث فرهنگی موزه ها به شدت کاهش بازدید داشته و بازدیدکنندگان به حداقل رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از فعالیت بیش از یک میلیون نفر در این حوزه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
رای دادگاه به حفظ کاخ ثابت پاسال؛ اصلاح آیین نامه دفاتر مسافرتی، پیشنهاد بخش خصوصی برای سفرهای ایمن در زمان کرونا و اعتراض ایران به ترکیه خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شاید خبر خوب حوزه میراث فرهنگی در این روزهای کرونایی که موزه ها در سردرگمی باز یا بسته بودن و اعمال محدودیت برای پیشیگری از شیوع کرونا به سر می برند، اخبار مربوط به قرار گرفتن مفاد توسعه گردشگری ایران در سند همکاری ایران و چین باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
دوره آموزشی مبانی آسیب شناسی اشیا و آثار منقول در تبریز ویژه متخصصان و فعالان حوزه میراث فرهنگی آذربایجان شرقی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد- خسارات سیل و زلزله به فلک الافلاک یکی از خبرسازترین مسائل حوزه میراث فرهنگی طی سال جاری بود که حالا شورای تخصصی امور پایگاه ها برای نجات سپهر سپهران جلسه تشکیل داد.
تحریم و کرونا سفره ایرانی ها را کوچک تر کرده است و از 5 ماه قبل از دست رفتن برخی مشاغل و کاهش درآمدها منجر به رواج پدیده های عجیب در ایران شده است.