یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۰:۵۰Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه پایدار»

روزنامه جوان آنلاین   ۳۹ دقیقه پیش    
مکانیزاسیون کشاورزی عبارت است از آشنایی و به کارگیری ماشین آلات نوین در جهت افزایش بهره وری و دستیابی به توسعه پایدار در صنعت کشاورزی از این رو بهره وری از ماشین آلات و تجهیرات نوین در کشاورزی نقش بسزایی را در تولید محصولات با کیفیت ایفا می کند ...
استانداری خوزستان   ۶ ساعت پیش    
جمعیت هلال احمر مجموعه ی مردم نهاد است که بر پایه ی انسانیت و نوع دوستی ، ایثار و فداکاری بنا شده است که وجهه ی اخلاقی آن به ویژه در انجام فعالیت های خیرخواهانه و خداپسندانه این تشکّل را از موارد مشابه متمایز میسازد.⁣ ⁣ ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس اداره پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از شناسایی و پایش منابع آلاینده خاک در اطلس مناطق 22 گانه خبر داد و گفت: 613 نقطه آلاینده خاک در تمام مناطق پایتخت شناسایی و بررسی شد.
هشدار نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
پرونده معجزه آبخیزداری ؛ امروزه توجه به دانش بومی و محلی در مدیریت آب و خاک در کشورهای مختلف دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است. در این باره بررسی ها نشان می دهد که بسیاری از تکنیک ها و روش های بومی و سنتی در عرصه تولید ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۴    
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مشارکت، در جوامع امروزی اصل انکار ناپذیر برای دستیابی به توسعه پایدار، در امر تعلیم و تربیت محسوب می شود و از این منظر ارتقای فرایند یاد دهی و یاد گیری با مشارکت سازمان مردم نهاد، نمود عینی پیدا می کند. ...
مرکز پژوهش های مجلس در راستای ارزیابی ابعاد پنهان و محورهای سند 2030 به بررسی این سند برای توسعه پایدار پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس دانشگاه شهید رستمی شیراز با بیان اینکه مسیر توسعه پایدار در هر جامعه ای از دانشگاه می گذرد، دانشجویان را موتور محرکه برای دستیابی به تغییرات توسعه ای دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین، راه رسیدن کشور به توسعه پایدار را انجام مراحل تحقیق و پژوهش دانست و گفت: ظرفیت های بی بدلیل و فوق العاده ای در کشور وجود دارد که با تحقیق و پژوهش می توان آنها را به ثروت تبدیل کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۱۷    
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با اشاره به رابطه بین شهرهای تاب آور و توسعه پایدار شهری، گفت: شهرهای پایدار دارای ارکان متعددی همچون مدیریت زیست محیطی، توسعه اجتماعی، اقتصادی و فیزیکی و حکمروایی خوب شهری هستند.
آیا بودجه سال1400بر اساس واقعیات اقتصادی کشور تنظیم شده است؟ سهم درآمدهای نفتی در بودجه تا چه اندازه قابل تحقق است؟ نسبت کلی بودجه با توسعه پایدار کشور چیست؟
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد – قزوین : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین، عملکرد عملیات احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را نشان از عزم جدی دولت برای نجات آبخوان ها دانست.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۲۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
آقای رشیدی ضمن سپاس؛ ابتدا لطف بفرمایید در مورد بوم گردی و اقامتگاه بوم گردی تعریفی ارائه فرمائید تا به تعریف مشترک و درک مناسبی از بوم گردی و اقامتگاه بوم گردی دست یابیم . ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۰    
موضوع صادرات در شرایط کنونی تجارت بین المللی یکی از مسائل مهم و اساسی برای دولت ها، تشکل های تجاری، صنعتی ،خدمات فنی و مهندسی و تولید کنندگان در بخش های صنعتی، کشاورزی ، معدنی و سایر بخش ها می باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۰    
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون 180 طرح توسعه پایدار منظومه روستایی با موضوعات مختلف در شهرستان گچساران در دست اجرا است.
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: نگرش های نامناسب حاکم بر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت باید اصلاح شود تا این سرمایه عظیم انسانی با همت عالی و اعتماد به نفس بتوانند غلبه بر ناتوانی ها را به نمایش بگذارند و در تحقق توسعه پایدار سهیم شوند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۴:۳۵   + ۴۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام شانا بیژن زنگنه در نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی با استقبال از برگزاری این نشست ابراز امیدواری کرد با تشکیل کارگروه ها و برگزاری نشست های مشترک، ریل گذاری مطلوبی برای آینده صنعت نفت و پتروشیمی کشور انجام شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: طرح همیار مادر و کودک براساس برنامه جامع مبتنی بر اجتماع محور، افزایش مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار محلی در این استان آغاز شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در راستای تحقق حقوق شهروندی، توسعه پایدار شهری و اعتماد سازی بین آحاد شهروندان با رویکرد خدماتی و نظارتی در نواحی شهرداری منطقه سه بندرعباس، افزایش و تأمین تجهیزات و مصالح عمرانی در دستور کار قرار گرفته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
افتخاری با بیان اینکه این شهرستان یکی از 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است، تصریح کرد: با گذشت چندسال از تصویب مصوبات برنامه ملی توسعه پایدار شهرستان آوج هنوز اقدام چشمگیری صورت نگرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۷:۱۲    
تهران - ایرنا - جزیره ای در جنوبی ترین نقطه ایران در خلیج فارس قرار دارد که افزون بر جذابیت شمایل نهنگ گونه خود، از دو دهه پیش به بستری برای توسعه امور صنعتی - اقتصادی و گردشگری تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: برای تحقق شعار خراسان جنوبی؛ تدبیر، تلاش، توسعه ستادی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جوانان، بانوان و نخبگان استان از سراسر جهان تشکیل خواهد شد که خروجی آن پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران و رسیدن خراسان جنوبی به توسعه پایدار خواهد بود.
هرمز آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۳    
ابراهیم بلالی قشمی پژوهشگر حوزه اقتصاد-مالی و عضو انجمن مهندسی مالی ایران در یادداشتی آورده است: سوم آذرماه یکهزار وسیصدو نود ونه در نشست کمیسیون تخصصی اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعضاء هیئت تحقیق و تقحص از منطقه آزادتجاری؛ صنعتی قشم با محوریت بررسی عملکرد در حوزه های مالی، اشتغال و رفع بیکاری ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - بخشی وسیعی از ظرفیت معادن استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران به علت های متعددی از جمله نداشتن اعتبارات و تخصص بهره بردار، بلوکه و غیرفعال مانده و تاکنون نتوانسته زمینه رشد و توسعه پایدار مناطق همجوار با معادن را فراهم کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۰۷:۳۹    
گچساران- ایرنا - افزایش سازه های آبخیزداری از دستاوردهای با ارزش سال های اخیر دولت در کهگیلویه و بویراحمد است که منجر به توسعه پایدار طبیعت در این استان شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۹:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم سقز و بانه در قوه مقننه به مناسبت روز مجلس تاکید کرد امید است در سایه رحمت الهی با هم افزایی و همکاری روزافزون بتوانیم در مسیر توسعه پایدار کشور عزیزمان و رشد شاخص های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم گام های موثرتری برداریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - استاندار مازندران گفت: استفاده از ظرفیت های شهرستانی و منطقه ای ، بویژه جوامع محلی می تواند به ساماندهی و توسعه پایدار تالاب ها در حوزه زبست محیطی استان کمک قابل توجه ای کند .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
بازارچه مرزی پسابندر شهرستان دشتیاری به عنوان تنها بازارچه آبی سیستان و بلوچستان یک فرصت طلایی برای اقتصاد کشور است که نیازمند سرمایه گذاری و توسعه پایدار است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران ، ضمن بازدید از اتاق بازرگانی اصفهان ، با رئیس و جمعی از اعضای هیئت نمایندگان دیدار و گفتگو کرد. انتقال تجربه های موفق اتاق اصفهان به سایر اتاق های بازرگانی، استفاده حداکثری اتاق بازرگانی از فرصت برنامه هفتم توسعه و اعمال شاخص های توسعه پایدار در این برنامه ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۵    
یک کارشناس شهرسازی گفت: شهر هوشمند، شهری است که مبتنی بر رفع نیاز شهروندان بنا شود و در آن از فناوری های پیشرفته به منظور بسترسازی برای توسعه پایدار و ارتقای کیفیت زندگی شهری استفاده شود.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۱    
پایداری در کسب و کار چیست؟ کتاب اهداف توسعه پایدار را دانلود کنید اهداف توسعه پایدار کتاب پایداری به چه مفهوم است را دانلود کنید پایداری به چه مفهوم است به گزارش گلونی وبینار پایداری در کسب و کار چیست در گلونی برگزار شد. ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
افتتاح سامانه تجارت واحد که دیروز توسط رییس جمهوری انجام شد، یک بار دیگر موضوع اهمیت این سامانه های ارتباطی در شکل گیری توسعه پایدار جوامع را در فضای رسانه ای کشور مطرح کرده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب 2030 مدیریت غرب بر زندگی شرق: گفتارهایی در نقد لایه های پنهان و آشکار سند توسعه پایدار به قلم حسن رحیم پور ازغدی در قطع رقعی به بازار نشر عرضه شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا)- مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، با تاکید بر اینکه استحصال انرژی و بازیافت مواد پسماند از مهم ترین مسائل در حوزه تفکیک است از ایده پردازان رویداد کلیماتون خواست در این حوزه به کمک سازمان مدیریت پسماند بیایند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ایجاد اقتدار ملی، توسعه پایدار و رونق تولید جزو اولویت های بسیار مهم مجلس است و اقشار کم درآمد جامعه باید تحت پوشش صددرصدی مجلس و قانون قرار بگیرند تا مردم دغدغه معیشت نداشته باشند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان گفتند: داشتن مجلس قوی و انقلابی یکی از عوامل شتابدهنده در گام دوم انقلاب برای پیشرفت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۲    
فرمانده آماد و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش: نشست مطبوعاتی فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز نیروی دریایی، با حضور اصحاب رسانه و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد . ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
موضوع صادرات در شرایط کنونی تجارت بین المللی یکی از مسائل مهم و اساسی برای دولت ها، تشکل های تجاری، صنعتی ،خدمات فنی و مهندسی و تولید کنندگان در بخش های صنعتی، کشاورزی ، معدنی و سایر بخش ها می باشد ...
کوتاه آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
دریاچه شهدای خلیج فارس، میزبان حواصیل بزرگ سفید شد حضور پرنده حواصیل بزرگ سفید در دریاچه شهدای خلیج فارس ثبت شد . به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22؛ به نقل از دفتر محیط زیست و توسعه پایدار منطقه 22، حضور این پرنده بزرگ سفید در سال جاری در دریاچه شهدای خلیج فارس ثبت شد . ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ معتقد است؛ رتبه بندی واحدهای چاپ در کشور یکی از مهمترین فرایندها برای بهبود و توسعه کسب و کار و توسعه پایدار صادرات در بخش چاپ، نشر و بسته بندی است.
مؤسسه خیریه محک به عنوان یکی از 1100 سازمان عضو انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) از 170 کشور جهان، رتبه اول را برای کمپین آگاهی رسانی بیماری سرطان کسب کرد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ بر اساس اهداف اعلام شده توسط سازمان ملل، تا سال 2030، کلیه کشورهای عضو باید تلاش نمایند به اهداف و شاخص های توسعه پایدار با همکاری و تعامل یکدیگر دست یابند ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واکنش به استشمام بوی نامطبوع در برخی نقاط شهر تهران در روز شنبه (8 آذر ماه) گفت: هنوز منبع یا منابع دقیقی برای بوی نامطبوع تهران شناخته نشده اند اما انباشت زه آب در لایه های زیر سطحی پس از بارش باران ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه حرکت در مسیر شهرهای تاب آور و سازگار با موضوع تغییرات اقلیم از مهم ترین و محوری ترین موضوعات محیط زیست شهری در جهان امروز است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل گفت: گردشگری نقش عمده ای در توسعه پایدار شمال استان اصفهان دارد و همکاری مدیران شهرستان های کاشان، آران و بیدگل و نطنز برای فعال کردن کریدور گردشگری کویر - کوهستان این مهم را محقق می کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۴۷    
اصفهان - رئیس اتاق بازرگانی ایران ،گفت: انتقال تجربه های موفق اتاق اصفهان به سایر اتاق های بازرگانی، استفاده حداکثری اتاق بازرگانی از فرصت برنامه هفتم توسعه و اعمال شاخص های توسعه پایدار در این برنامه ، از جمله محورهای اصلی این گفتگو بود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار و نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پیامی ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان را محکوم کرد. متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمان الرحیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۰:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر که بیماری کووید 19 کشورهای جهان را با چالش جدی مواجه کرده است، مسئله "گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی" چالش بزرگ تری را مقابل بشر قرار داده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
افغانستان به احداث راه آهن هرات- خواف بعنوان بخشی از یک طرحی منطقه ای و تحقق رویا های خود برای مبدل شدن به چهار راه ترانزیت و توسعه پایدار می نگرد.