سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۷:۳۸May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه پایدار»

خبرگزاری صنایع   ۲۸ دقیقه پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه صادرات سالیانه بخش معدن و صنایع معدنی کشور به بیش از 12 میلیارد دلار افزایش یافته، از سهم 38 درصدی شرکت های معدنی از ارزش بورس خبر داد. *** نخستین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار ...
به گزارش ب اشگاه آلومینیوم به نقل از دنیای معدن، هوشنگ گودرزی در اولین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار افزود: این در حالی است که فقط یک شرکت در دبی سالانه 2 میلیون و 700 هزار تن آلومینیوم تولید کرده است. ...
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
گرگان- کشاورزی گلستان درحالی هنوز سنتی انجام می شود که در تمام دنیا از این حالت خارج شده و به صورت صنعتی اجرا می شود این عبارت بخشی از یادداشت مریم رضایی کارشناس کشاورزی و منابع طبیعی است.
شبستان   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
کیایی گفت:تغذیه یکی از ابعاد مهم انسان سالم و توسعه پایدار است و بدین منظور باید فعالان این عرصه در اجرای سیاست های تغذیه ای به فرهنگ غذایی هر منطقه نیز توجه داشته باشند تا بتوان بر اساس آن برنامه ریزی های لازم را در راستای ارتقاء سلامت انجام داد.
دنیای معدن   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای معدن- دبیر علمی اولین همایش بوکسیت، آلومینیا، آلومینیوم و توسعه پایدار گفت: به طور متوسط هر 30 سال ظرفیت تولید معادن در جهان 10 برابر شده است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی   ۸ ساعت پیش    
کتاب 2030 مدیریت غرب بر زندگی شرق گفتارهایی در نقد سند توسعه پایدار نوشته حسن رحیم پور ازغدی، از سوی انتشارات کتاب فردا روانه بازار شده است.
دنیای معدن   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دنیای معدن- با هدف شناسایی ظرفیت های زنجیره ارزش استخراج بوکسیت و به منظور افزایش تولید آلومینا و آلومینیوم" اولین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار" آغاز به کار کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۳۷    
مدیر اجرایی اتحادیه شهرهای پایدار جهان گفت: دفتری در راستای توسعه پایدار شهری در ایران گشایش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان گفت: با توجه به استقبال گسترده پژوهشگران از همایش بین المللی هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار ، مهلت ارسال چکیده مقالات تا تاریخ 30 اردیبهشت ماه 1401 تمدید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۳۶    
مدیر پایگاه میراث جهانی هورامان گفت: با توجه به استقبال گسترده پژوهشگران از همایش بین المللی " هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار "، مهلت ارسال چکیده مقالات با نظر شورای سیاستگذاری و دبیر علمی همایش تا تاریخ 30 اردیبهشت ماه 1401 تمدید شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اجرای طرح های آبخیزداری را یکی از اولویت های استان برای مشارکت در توسعه پایدار کشور دانست و گفت: سفر سال گذشته رییس جمهور به این استان و تصویب اعتبار مناسب برای اجرای آبخیزداری ضرورت سرمایه گذاری در این بخش را دو چندان کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر بخواهیم مشکل قاچاق سوخت را حل کنیم باید بتوانیم اشتغال پایدار را از طریق تولید ایجاد کنیم.
حمل و نقل توسعه یافته در توسعه پایدار شهرها نقشی موثر و مهم دارند و در ارتباط مستقیم با امنیت، سلامت، رفاه عمومی، اقتصاد ملی و محیط زیست هستند.
طلا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان لرستان ، با راه اندازی این طرح زمینه اشتغال 10نفر به طور مستقیم فراهم شده و نقش مهمی در توسعه پایدار و رونق اقتصادی این منطقه ایفا خواهد کرد. ...
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۶    
پایگاه خبری معدن نیوز -نشست خبری نخستین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار با حضور تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران و اصحاب رسانه برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری نخستین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار گفت: با توجه به فقر معدنی کشور در تامین بوکسیت به عنوان ماده اولیه تولید آلومینیوم، استفاده از خاک های بوکسیت کم عیار با دانش بومی به عنوان راهکاری دانش بنیان در دستور کار است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۸    
SDG ها اکنون تقریباً تأیید جهانی دریافت کرده اند. در راستای آن، BIT های جدیدی ظهور کرده اند که هم SDG ها و هم مفهوم توسعه پایدار را در بر می گیرند. این بحث شامل معاهده مراکش- نیجریه BIT 2016 نیز می شود چرا که ممکن است ثابت شود IIA است که توسعه پایدار را از یک تعهد سیاسی "صرف" یا قانون نرم به یک ...
صمت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۷    
ایران از جمله کشورهایی است که در دهه های گذشته همواره با بحران کم آبی روبه رو بوده و براساس گزارش سازمان های گوناگون بین المللی مانند بنیاد توسعه پایدار سازمان ملل متحد، ممکن است در کمتر از 30 سال آینده، بحران آبی شدیدی را تجربه کند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۷    
اگر نگاهی ریشه ای و زیرساختی به شاخص های پیشرفت کشور بیندازیم تأیید خواهیم کرد که مردان و زنانی که این زیرساخت های عظیم را ساختند یا در توسعه آن اثرگذار بودند، از کلاس درس، مدرسه و با نفس گرم معلم، تربیت یافتند و اگر بگوییم همه کشور در همه سطوح، مدیون معلم است، سخنی گزافه و بی راه نگفتیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: تعیین مدیریت نهادی یکپارچه برای تضمین توسعه هماهنگ و پایدار منطقه "گاوازنگ" و "امند" یک ضرورت راهبردی برای مدیریت شهر- منطقه زنجان است.
سیرجان نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سیرجان از آغاز عملیات نقشه برداری و اجرای قانون الحاق جهت صدور اسناد مالکیت اراضی و املاک فاقد سند مالکیت در 22 روستای شهرستان سیرجان خبر داد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: تمرکز اصلی ما بر استفاده از آب بازیافتی و پساب برای آبیاری فضای سبز است تا از میزان 7 میلیون مترمکعب استفاده از پساب در سال 1399 به میزان 145 میلیون مترمکعب تا سال 1410 برسیم.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
پایدارترین آرایشی که به سه مؤلفه مهم جمعیت-سرمایه-منابع طبیعی و محیطی یک منطقه یا سرزمین ختم می شود برنامه ی آمایش سرزمینی نامیده می شود. آمایش سندی است که برای تحقق توسعه پایدار فضایی، مجموعه اهداف، راهبردها، سیاست ها و برنامه های اجرایی بخش های دولتی و غیردولتی را در ابعاد اقتصادی، اجتماعی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۰:۲۴   + ۳۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بانک اقتصادنوین در سال 1400 با اختصاص بیش از 228 هزار میلیارد ریال منابع مالی از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده است. علیرضا بلگوری، مدیرعامل این بانک با اشاره به نقش بی بدیل شرکت های دانش بنیان در پیشرفت و توسعه پایدار در عصر فراصنعتی گفت ...
آذرمغان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سید حامد عاملی درگفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: دولت سیزدهم در شرایطی سخت که اقتصاد کشور و سرمایه گذاری در فرآیند توسعه پایدار جامعه شرایط منفی را داشت، مسئولیت را بر عهده گرفت تا با برخی اقدمات اساسی و رویکردهای واقع بینانه کشور را از بن بست خارج کند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۵    
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد بخش اعظم پسماند های مراکز درمانی پایتخت، در گروه پسماند های خطرناک طبقه بندی می شوند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، محمد حامل امروز (جمعه، 23 اردیبهشت ماه) در مراسم آغاز بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی افزود: زمانی که حدود 20 سال پیش به عنوان رئیس بخش مطالعات انرژی اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) فعالیت خود را آغاز کردم ...
شانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۷   + ۲۶ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی ئی سی اف) نیاز صنعت گاز به سرمایه گذاری تا سال 2050 را حدود 8 تریلیون دلار بیان کرد و گفت: گاز طبیعی برای کشورهای در حال توسعه، سوختی برای حرکت به سوی توسعه پایدار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
در نشست بررسی فرصت های علوم پایه برای پیشرفت پایدار ایران که به همت مرکز بررسی های استراتژیک در محل این مرکز برگزار شد، راهبردهای عملی برای توسعه پایدار ایران از منظر علوم پایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران ضمن تاکید بر ضرورت تدوین سند جامع علوم پایه در کشور پیشنهاد کردند چند پروژه ملی یا بین ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز به مناسبت هفته نجوم با شعار نجوم و توسعه پایدار ، رصد عمومی ماه و سیارات و بازدید از افلاک نما را در دانشگاه تبریز برگزار کرد. #ویژه #برنامه #روز #جهانی #نجوم #در #تبریز لینک خبر * [کد خبرنگار:34778]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی دانشگاه تبریز به مناسبت هفته نجوم با شعار نجوم و توسعه پایدار ، رصد عمومی ماه و سیارات و بازدید از افلاک نما را در دانشگاه تبریز برگزار کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۲:۰۱    
استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف گفت: مسئله ای که در مفاهیم زیست محیطی باید به آن توجه شود توسعه پایدار است زیرا منابع و مصالح تجدید ناپذیر رو به اتمام است و باید روسازی ها به گونه ای انجام شود که میزان بازیافت پذیری آن ها آسان تر و بیشتر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: در شهر تهران در ایام کرونا بالغ بر 110 تن تولید پسماند بیمارستانی در روز بوده است که در صورت عدم اعمال مدیریت مناسب مخاطرات زیادی برای محیط زیست، بهداشت محیط و سلامتی شهروندان ایجاد می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پایتخت گردشگری کشور های عضو اکو ، از رویداد بین المللی 2022 میزبانی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۲:۱۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی توسعه پایدار روستایی پدیده ای پیچیده و دارای ابعاد متعدد است که در واقع بدون شناخت جنبه های مختلف سکونت در روستا و حفظ آینده روستا امکان پذیر نمی باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از سازمان های موثر در امر توسعه فناوری و توسعه اقتصاد دانش مدار و اشتغال زایی تخصصی است که می تواند محیطی مناسب برای استقرار شرکت های دانش بنیان و فناور باشد و با برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم 5شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی طی پیامی به مناسبت هفته سلامت و تبریک این ایام گفت: سلامت و بهداشت یکی از مهم ترین مولفه های زندگی انسانی و بنیان توسعه پایدار در هر کشوری است.
هر کشوری که خواهان توسعه و پیشرفت علمی و صنعتی است به ناچار باید از مسیر پژوهش و تحقیق گذر کند. چرا که پژوهش و پژوهشگران را زیربنای توسعه پایدار می دانند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- دبیر علمی همایش بین المللی هورامان، ثبت جهانی و توسعه پایدار از تدارک 20 پیش نشست و کارگاه تخصصی درباره هورامان و معرفی این اثر بزرگ فرهنگی خبر داد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۸:۴۰    
تعداد بازدید: 38 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه پایدار و نوآوری وزارت جهاد کشاورزی  به همراه جمعی از مسئولین استانی در تاریخ 20 اردیبهشت 1401 از مجموعه پرورش ماهی در قفس شرکت شریف دریا پویان قشم بازدید کردند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۱:۴۴    
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در نشست مشترک با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه با موضوع برگزاری روز مراغه افزود: رفع موانع اداری برای بهره گیری از فرصت های سرمایه گذاری باید در این شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:دبیر علمی همایش بین المللی هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار گفت: همایش بین المللی هورامان؛ ثبت جهانی، فرهنگ و توسعه پایدار در تیر ماه 1401 به میزبانی دانشگاه رازی برگزار می شود.
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس محیط زیست و توسعه پایدار بیان کرد: زمانی که از معدن کاری صحبت می شود, باید بدانیم که اصل این کار در تضاد با حفاظت از محیط زیست و حیات وحش است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اصفهان گفت: مُراودات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی پژوهشی و ... دو کشور می تواند سبب پیشرفت دوجانبه و توسعه پایدار دو جغرافیا شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ایرنا : دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی در نشست مجازی گروه دوستان ابتکار توسعه جهانی برای اجرای سریع دستور کار 2030 گفت: ما به سرعت در حال نزدیک شدن به نیمه زمان باقی مانده برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار هستیم. پیشرفت در خطر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۰:۴۱    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در مدار توسعه برای حفظ محیط زیست بازنگریهای علمی و کالبدشکافی آن تضمین کننده و کلید اصلی توسعه پایدار است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۹:۰۵    
قم(پانا)-مدیر گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری استان قم، از اجرای ویژه برنامه های هفته جهانی نجوم به مدت دو شب در مجموعه تاریخی گنبد سبز خبر داد. حمید نادری، مدیر گردشگری و امور زائرین سازمان فرهنگی و شهرداری استان قم، در گفتگو با خبرنگار پانا اظهار داشت: با توجه به فرارسبدن هفته جهانی نجوم ...
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
نخستین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار 27 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۶    
شهردار کاشان از اعلام آمادگی شهر کازانلاک بلغارستان برای انعقاد قرارداد همکاری با کاشان خبر داد و آن را زمینه ساز توسعه مبادلات فرهنگی و اقتصادی و امضای قرارداد خواهرخواندگی دانست. ...
شهر فردا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه نقشه راه انرژی های تجدیدپذیر به مناطق 22گانه شهرداری تهران ابلاغ شده است، گفت: افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر رویکرد اصلی مدیریت شهری در حوزه محیط زیست شهری است.