چهارشنبه ۲۶ مردادساعت ۱۲:۵۱Aug 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهر هوشمند»

خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد با اشاره به نصب سنسورهای ویدئویی برای رفع معضل ترافیک شهر گفت: هوشمند سازی چراغ ها، کاهش بار ترافیک و سلامت عبور و مرور از مزایای این سنسورها است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۰۰:۲۷    
ایسنا/زنجان رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: اکنون نیازمند گسترش شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند در زنجان هستیم.
پانا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۲۱:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد، بدون استفاده از توان مردمی و ظرفیت تشکل های مردم نهاد توان رویارویی با بحران ها نیست لذا باید هر چه بیشتر جایگاه این تشکل ها در اسناد با لادستی تبیین شود. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۲۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
به گفته ناصحی مقدم، نیازمند ارائه خدمات هوشمند برای مردم در آینده نزدیک هستیم و به زودی شهر هوشمند و شهرداری الکترونیکی در شهر پیاده سازی خواهد شد.
خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۶:۵۰    
خودروی سورن پلاس دوگانه سوز صبح امروز در حاشیه نمایشگاه شهر هوشمند به منظور توسعه ضنعت سی ان جی کشور رونمایی شد و بزودی جایگزین تاکسی های سمند خواهد شد. به گزارش car ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر، فناوری دیجیتال به پیشرفت های غیرقابل انکاری دست یافته، به طوری که زندگی را برای همه آسان تر کرده است. با توجه به این که دولت و در راس آن شهرداری ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۱۶    
دنیای اقتصاد-مهدی محمدی : تلاش های مجموعه مدیریت شهری در اصفهان برای هماهنگی بیشترِ نهادهای عمومی و دولتی با پروسه ناگزیر هوشمند سازی شهرها، تقریبا از 10 سال پیش آغاز شده و حالا می توان گفت به مدد مشارکت جویی نخبگان و طبقه خلاق شهری ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز کار ایران، نشست تخصصی متاروس و بلاکچین در شهر هوشمند و انرژی هوشمند از سلسله پنل های تخصصی متاراد با مشارکت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، وزارت نیرو (پژوهشگاه نیرو، توانیر و...) و شرکت مهندسی گسترش سامانه امن (مگسا) برگزار کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۲:۴۴    
یگانه عرب، خبرنگار: نمی توان از پتانسیل های فناورانه و نوآورانه کشور در حوزه شهر هوشمند و ظرفیت بالقوه شرکت های دانش بنیان و خلاق در این حوزه غافل شد؛ حوزه ای که مجموعه های فناورانه دانشگاهی را نیز به خود جذب کرده و توان فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری دانشگاهی را پای کار آورده است ...
احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و چهارمین جلسه شورا اظهار کرد: تذکری که در جلسه گذشته در خصوص هیات مدیره تاکسیرانی مطرح کردم بر اساس گزارش اشتباهی بود که دریافت کرده بودم که در این زمینه از تاکسیرانی عذرخواهی می کنم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۰:۴۱    
با وجود مزایای بسیار شهرهای هوشمند، تحقق آن تا به امروز دشوار و با چالش های متعددی مواجه بوده است و بسیاری از شهرها در پیاده سازی راهبردهای شهر هوشمند ناموفق بوده اند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰    
عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به استقبال مردم این شهر از خدمات غیرحضوری شهرداری، گفت: لازم است زیرساخت های شهر هوشمند در یزد تقویت شود.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۲:۴۵    
آسیانیوز / یزد ؛ در این مراسم محمد کاظم رحیمی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش، سیفی رییس شورای اسلامی شهر، و تجملیان رییس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها طی سخنانی به اهمیت استفاده از نظرات و ایده های خلاقانه شهروندان و به طور ویژه دانش آموزان در مدیریت شهری پرداختند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
امارات به عراق پیشنهاد سرمایه گذاری برای ایجاد شهر هوشمند پایدار در منطقه باستانی اور این کشور داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: هوشمندسازی شهر منجر به کاهش توان دخالت کاربر و کارشناس در روابط مالی شهرداری و مردم، افزایش درآمد، کاهش فساد، کاهش سفرهای غیرضروری، آزادسازی ساختمان ها و کاهش تصدی گری، اعتماد مردم به حاکمیت، صرفه جویی در زمان و عدم اتلاف انرژی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۰۲    
یک دکترای هوش مصنوعی و رباتیک گفت: هدف از طراحی شهر هوشمند لاین، پیاده سازی روش هایی برای تامین انرژی به صورت تجدیدپذیر است.
خودرو بانک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
چیزی که به عنوان یک بحث نگران کننده بین دانشمندان در دهه 80 آغاز شد، حالا در سال 2022 به یک راه حل ملموس و قابل اجرا برای تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است. شهر هوشمند گروه هیوندای موتور اولین طرح مفهومی اسکان شهری پایدار برای سبک زندگی جدید در زمین است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
شهر هوشمند هیوندای موتور نخستین طرح مفهومی سکونتگاه شهری 100 درصد پایدار با هدف ارائه روشی کاملا جدید برای زندگی روی سیاره زمین است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار و معاونان شهرداری اصفهان، مدیران سازمان ها و ادارات شهرداری اصفهان در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، درباره یجاد زمینه تعامل با شرکت های دانش بنیان و فناور با مدیران این شهرک گفتگو کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از حوزه هایی که شهر هوشمند با استفاهد از فناوری زندگی را برای شهروندان بهینه و کارآمد می کند، برگزاری رویداد های عمومی در مناسبت ها و برنامه های ملی یا آیینی است؛ برای مثال میزبانی از یک رویداد به وسعت عزاداری های دهه اول محرم یا برنامه های راهپیمایی یک روزه مانند روز استقلال کشور ها.
عصر بانک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
شهر هوشمند کیدزی در جدیدترین اقدام خود با هدف حمایت از استعدادهای جوان فوتبال در این دور از لیگ فوتبال تهران، حامی تیم صالحین به سرپرستی سروش افنانی شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد سرابی-روزنامه نگار فرصت های مختلفی برای فعالیت شرکت های خلاق، نوآور و دانش بنیان در تهران در حال شکل گیری است؛ چه آنکه از چندی پیش امکانی برای حضور چنین شرکت هایی در بوستان گفتگو به وجود آمد تا بتوانند در محیطی مناسب به فعالیت علمی و ارائه دستاوردهای خود بپردازند و چه آنکه قراردادهایی برای ...
شفاف   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری گفت: تبدیل بافت های فرسوده و مکان هایی که در اختیار شهرداری و سایر نهادهاست، می تواند کمک کند که استارت آپ ها در آنها مستقر شوند و فعالیت کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۲۰:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری گفت: تبدیل بافت های فرسوده و مکان هایی که در اختیار شهرداری و سایر نهادهاست، می تواند کمک کند که استارت آپ ها در آنها مستقر شوند و فعالیت کنند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.
60 محصول فناورانه در حوزه شهر هوشمند عرضه شد تا در اختیار فعالان این حوزه قرار گیرد و تلاش ها برای تحقق این مفهوم کارآمدتر شود.
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران از شناسایی 140 گلوگاه فساد توسط نهاد بازرسی و مرکز تحول اداری شهرداری تهران خبر داد و گفت: مدیریت شهری فعلی پیشگیری و جلوگیری از به فساد افتادن بدنه را در دستور کار خود قرار داده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سه نمایشگاه مدیریت و خدمات شهری، حمل ونقل و ترانزیت و حفاظت و ایمنی با هدف تحقق اجرای سامانه های شهر هوشمند در کشور در نمایشگاه اصفهان برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۷    
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد گفت: فعالان صنعت رنگ و نانو می توانند طرح های خود در زمینه ایجاد رنگ های خودتمیزکن، نانو، شب رنگ و با ماندگاری بالا را به شورای اسلامی شهر ارائه کنند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
محمد بن سلمان ولی عهد عربستان سعودی روز سه شنبه (چهار مرداد) بار دیگر در اظهاراتی به بیان جزئیاتی از پروژه شهر هوشمند لاین در داخل ابرپروژه نئوم پرداخت و گفت که این شهر با 200 متر عرض و 170 کیلومتر طول یک تجربه غیر عادی خواهد بود. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۵۲    
طرح های توسعه شهر هوشمند لاین در منطقه طرح ریزی شده سبز در عربستان سعودی، رونمایی شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نصر: طرح الزام شهرداری به بهره برداری کامل از سامانه یکپارچه شهرسازی و صدور پروانه الکترونیکی در جلسه مشترک کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: امیدواریم در این مسیر اصفهان و دیگر کلانشهرها با همت مدیران شهری، شرکت های دانش بنیان و شرکت های خصوصی پیشگام باشند و روزی فرا برسد که به اصفهان به عنوان شهر زندگی و شهری که مردم از زندگی در آن رضایت کافی دارند، افتخار کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند تهران در آیین رونمایی از اپراتور پایش هوشمند سیستم اعلام حریق گفت: اگر سال 95 اینترنت اشیا داشتیم، شهدای پلاسکو در بین ما بودند
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: راه اندازی و توسعه روش های هوشمند بر پایه 6 عنصر اصلی؛ مردم، زندگی، دولت، حمل و نقل، محیط زیست گامی در راستای بهبود کیفیت زندگی و جلوگیری از تکرار حوادث تلخ گذشته است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
نمایشگاه اصفهان در حالی میزبان سه نمایشگاه مدیریت و خدمات شهری، حمل و نقل و ترانزیت و حفاظت و ایمنی شده که رویکرد ویژه این نمایشگاه ها، تحقق اجرای سامانه های شهر هوشمند در کشور تعریف شده است.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۴:۵۱    
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از آغاز پروژه ای به نام لاین (The Line) طی سه ماه آینده خبر داد که رویای ابرشهر هوشمند عربستان را یک گام به واقعیت نزدیک می کند. هدف از این پروژه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش های شورای اسلامی شهر یزد گفت: ثبت نام در سامانه سهیم و انجام خود اظهاری باعث کاهش هزینه برای شهروندان می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۰:۱۹    
مهدی ایزدیار مدیر عامل فناپ زیرساخت پیدایش فناوری های نو همزمان که به فرآیندهای اجتماعی سرعت می بخشند و ضریب رفاه را افزایش می دهند، چالش های جدیدی را هم پدید می آورند؛ اما مدیران پیش روی امروزی ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۵    
شهر هوشمند که به عنوان اصلی ترین عامل توسعه پایداری شهری شناخته می شود دارای ویژگی استفاده از چند تکنولوژی مشخص است که استفاده از آن ها لازمه تبدیل شدن به یک شهر هوشمند به نظر می رسد.
اخبار رسمی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۱    
شنبه 01/5/01 ، تهران , (اخبار رسمی) : اینرژی فعالیت خود را از سال 1396 با رویکرد ایجاد نوآوری و استفاده از تکنولوژی های روز در صنعت سوخت و انرژی کشور آغاز کرده است ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۰۱    
رئیس اداره راه و شهرسازی مراغه با اشاره به تدوین طرح تفصیلی این شهر گفت: اجرای این طرح گام موثری در جهت توسعه زیرساخت ها و ایجاد شهر هوشمند است.
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
باید بپذیریم فیبرنوری نه تنها زمینه ساز توسعه اینترنت ثابت پرسرعت، بلکه زیرساخت اساسی موردنیاز برای گذار به نسل پنجم (5G) و بهره مندی کشور از عواید اشتغال آفرین و دانش بنیان این فناوری به صورت مستقیم و غیرمستقیم در عرصه های گوناگون نظیر واقعیت افزوده، اینترنت اشیاء، شهر هوشمند و.. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز به توسعه فناوری های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت های مهم مدیریت شهری در دور جدید، رسیدن به اهداف شهر هوشمند به ویژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۱    
نصر: در پی تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند شورای اسلامی تبریز، جلسات این کمیسیون به صورت منظم با حضور کارشناسان و اعضای این کمیسیون برگزار می شود و در این جلسه نظر کارشناسان در خصوص جانمایی کارخانه نوآوری تبریز، الزامات سخت افزاری و نرم افزاری راه اندازی پارک هوشمند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
محمدشریف زارعی در جلسه هماهنگی طرح اطلاعات زمین مرجع ملی کدپستی GNAF بیان داشت: اجرای این طرح مقرون به صرفه و بسیار مطلوب است و دولت خواهان استفاده از این ظرفیت برای ایجاد زیرساخت های شهر هوشمند خواهد بود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه فناوری اطلاعات موضوعی محدود به یک سازمان نیست، گفت: امروزه شورای اسلامی شهر در راستای ایجاد و توسعه شهر هوشمند شهرکرد با حمایت و سیاست گذاری های خود، زمینه را برای فعالیت در این حوزه فراهم کرده است.
آی سی تی پرس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ICTPRESS - گواهینامه مشهد (نخستین شهر هوشمند کشور از اتحادیه بین المللی مخابرات) و تفاهم نامه اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری رونمایی شد.