جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۴:۱۷Oct 2020 23

جدیدترین‌های «شهر هوشمند»

ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۳۱    
شهروندان به عنوان مهمترین رکن یک شهر نقش مهمی در تحقق شهر هوشمند دارند.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حمید رضا قمی؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد، سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون شهر هوشمند درباره اقدامات این کمیسیون در راستای رصد حمل ونقل شهری، پیوستن تاکسی های زرد به سامانه تاکسی های اینترنتی و مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمان و صدور استعلامات شهرداری به صورت الکترونیکی و همچنین اقدامات شورای اسلامی در جهت ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۶    
محمدرضا لطفی از برداشته شدن گام های اولیه شهر هوشمند کرمانشاه با مهیاسازی زیرساخت های الکترونیکی مناطق هشت گانه کرمانشاه خبر داد و گفت: کلیه سازمان و ادارات کلیدی شهرداری کرمانشاه در آینده نزدیک به صورت کاملاً الکترونیکی اداره می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۰    
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش با هدف توسعه همکاری های مشترک و استقرار شهر هوشمند کیش منعقد شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه گفت: برای تبدیل شدن کرمانشاه به شهر هوشمند به ایجاد 110 کیلومتر شبکه فیبر نوری و اعتبار 100 میلیارد تومان نیاز داریم.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل فضای سبز و سیما و منظر شهر کرمانشاه گفت: مقدمات انجام هوشمند سازی کرایه های تاکسی ها و اتوبوس ها در شهر کرمانشاه تهیه و آماده برون سپاری است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نماینده ویژه رییس جمهوری در امور دولت الکترونیک گفت: نقشه های سه بعدی، سکوی(پلتفرم) مکان محور مدیریت شهری است و اگر شهری بخواهد هوشمند باشد و مدیریت منابع و درآمد داشته باشد باید به این فناوری بپردازد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رجائیان گفت:اقدامات زیربنایی مختلفی در جهت رسیدن به اهداف مدنظر برای تحقق شهر هوشمند، در بخش زیرساخت های فیزیکی، سخت افزاری و نرم افزاری شکل گرفته و شاهد بهبودهای قابل توجهی در این عرصه بوده ایم.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلام اینکه ساخت پلتفرم بومی شهر هوشمند در دستور کار این سازمان است ، گفت: به دنبال تجهیز شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت به تجهیزات مدرن مقابله با تهدیدات نوین هستیم. ...
سردار دکتر غلامرضا جلالی با بیان اینکه ساخت پلتفرم بومی شهر هوشمند در دستور کار سازمان پدافند غیرعامل کشور است از تجهیز شهرهای بالای 200 هزار نفر به تجهیزات مدرن مقابله با تهدیدات نوین خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۴    
استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله سالم و سازگار با محیط زیست، در کنار سایر وسایل نقلیه یک موضوع بحث برانگیزاست؛ چرا که حفظ امنیت دوچرخه سواران و عابرین پیاده در شرایط ترافیکی اکنون کلان شهرها مستلزم گذار از این پیکره سنتی و رسیدن به رویای شهر هوشمند مبتنی بر تکنولوژی است.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تفاهم نامه ایجاد و گسترش زمینه های همکاری مشترک میان سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه تهران به منظور استقرار شهر هوشمند در این منطقه به امضا رسید.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
قائم مقام شهردار تبریز گفت: 180 کیلومتر حفاری برای ایجاد شبکه فیبر نوری در تبریز توسط ایرانسل و 220 کیلومتر دیگر با فراخوان میان شرکت های دارای مجوز اجرا می شود. ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۲    
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: در مسیر استفاده از ظرفیت فقهی در حل مسائل مدیریت شهری قم، تعامل با اندیشمندان و نخبگان حوزوی به عنوان امری راهبردی در دستور کارشهرداری قم است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به لایحه شهرداری در زمینه حفاری 400 کیلومتری کانال فیبر نوری، گفت: در برنامه داریم که شهر هوشمند ایجاد کنیم و شهر را به سمت هوشمند سازی سوق دهیم.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۵۱    
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: در جهت رفع معضلات و مسائل شهری، باید فاصله میان حوزه های اندیشه ای و دانشگاهی با حوزه های اجرایی مدیریت شهری کاهش یابد.
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر نسبت به دستور خودسرانه و غیرقانونی شهردار تهران مبنی بر مسدودسازی دسترسی شهروندان به اطلاعات ایمنی ساختمان ها تذکر داد.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۵   + ۶۰ سایت دیگر  
همراه اول به منظور هوشمندسازی و پیاده سازی نظام توزیع مبتنی بر اینترنت اشیاء با فروشگاه های زنجیره ای رفاه تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند با باین اینکه حسابداری تعهدی در شهرداری عملا حسابداری ایجاد بدهی است، گفت: ما نباید به اسم حسابداری تعهدی شهروندان را گول بزنیم. وقتی تعهد به منزله هزینه کرد در نظر گرفته می شود در واقع شهروندان فریب داده می شوند.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به نقش شرکت های دانش بنیان در حوزه مدیریت شهری، ایجاد شهر هوشمند و خلاق را از نیازهای مازندران برای توسعه اقتصاد دیجیتال بیان کرد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۴    
تیم پرشین کدرز، ارائه دهنده ایده اپلیکیشنی با قابلیت AR برای شهر های هوشمند برنده هشتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه شد. تیم های Arena و IRISAPP به ترتیب به رتبه های دوم و سوم دست پیدا کردند. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دومین نشست طرح آشتی با کتاب با موضوع نقد و بررسی کتاب سنگاپور: شهر هوشمند - کشور هوشمند با حضور دکتر علی یدقار نویسنده این کتاب و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ناصر ذاکری سرپرست مدیریت طرح و برنامه این سازمان و جمعی از علاقه مندان به کتاب روز دوشنبه در محل کتابخانه اندیشه قشم برگزار شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: در جهت استفاده از ظرفیت فقهی در حل مسائل مدیریت شهری قم، تعامل با اندیشمندان و نخبگان حوزوی به عنوان امری راهبردی در دستور کارشهرداری قم است.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
هشتمین دوره ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور صبح روز گذشته (شنبه) با حضور نخبگان برنامه نویسی دانشگاه های سراسر کشور افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی پرداخت الکترونیک سامان، این رویداد مهم برنامه نویسی که هر سال با برنامه ریزی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۲۷    
همدان- حرکت به سمت شهر هوشمند نوید زندگی راحت تر می دهد اما تغییرات ساختاری در مشاغل را هم با خود به همراه می آورد بر همین اساس آنچه مسلم است اینکه باید خودمان را برای تغییر آماده کنیم ؛ این جملات بخشی از یادداشت صفورا کاظمیان کارشناس و فعال رسانه برای بازار است که در ادامه می خوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شرکت دانش بنیان "سترگ اندیشه ایرانیان" مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی موفق به طراحی و راه اندازی زیر ساخت داده مکانی شهر هوشمند شد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: چین در حال ساخت شهر هوشمند جدید ضد کووید با منطقه ای خودکفا است که با هدف فراهم کردن زندگی آسان تر برای افراد در صورت وقوع و تداوم وخامت همه گیری طراحی شده است. این منطقه مسکونی بخشی از ناحیه جدید شیانگان، کلان شهری در نزدیکی پکن است که مساحتی بسیار بیشتر از لندن بزرگ دارد. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: جشنواره رویداد استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان با مشارکت جوانان ایده پرداز فناورانه با موضوع خدمات شهری و محیط زیست در مدیریت شهری قم برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: هیئت های اندیشه ورز (اتاق فکر شهرداری قم) با مراکز علمی و پژوهشی استان و با مشارکت دانشگاه قم و پردیس فارابی دانشگاه تهران تشکیل می شوند.
ربیع   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، ساختمان های هوشمند با استفاده از ابزار و مصالح و سامانه های مدرن و فناوری، ارتقای کیفیت زندگی شهروندان را رقم می زنند، هرچند معماری سبز و هوشمند در کنار هم لازمه مدیریت شهری در قم و بنای یک شهر هوشمند و بانشاط است و باید در این زمینه به توسعه زیرساختها پرداخت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: جشنواره شهر ما ، پیوندی مبارک میان رسانه دیجیتال و مدیریت شهری و رسالت های شهرداری است.
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۶   + ۷۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور ارائه گزارش های کیفی و کمی از وضعیت خدمات دولت الکترونیک، کاستی ها و نقاط قوت آن را بسیار مهم برشمرد و با تأکید بر اینکه انعکاس انتظارات و مطالبات مردم در زمینه خدمات هوشمند به مدیران دستگاه های اجرایی، آن ها را در ارائه خدمات بهتر به مردم یاری خواهد کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۳:۲۶   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کیش به شبکه نسل پنجم موسوم به 5G پیوست، گفت: کیش به عنوان یک جزیره ایرانی در چند قدمی شهر هوشمند قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ازاجرای آزمایشی کیش هوشمند همزمان با پروژه ایران هوشمند با همکاری دانشگاه تهران خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه اداره اطلاع رسانی و تبلیغات مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران، سید مجتبی موسوی معاف با اشاره به تأکیدات کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران گفت: با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای سهولت دسترسی و ارتقای خدمات قابل ارائه به مردم از طریق مرکز نظارت همگانی ...
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۳۱   + ۳۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه زیست بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند میان سازمان فاوای شهرداری تهران، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و شرکت ارتباطات مبین نت به امضا رسید.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اگر قرار است زندگی به حالت سابق خود باز نگردد باید به پیشرفت در جهان پساکرونا فکر کرد. شهری که از انواع مختلف سنسورهای الکترونیکی و اینترنت اشیاء برخوردار است و از این ابزار برای جمع آوری اطلاعات و همچنین مدیریت منابع و خدمات شهری استفاده می کند...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۰    
ایسنا/آذربایجان شرقی جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با بررسی ایجاد زیر ساخت های شهر هوشمند برگزار شده و ایجاد زیرساخت های شهرهوشمند در قالب اعتبارات بودجه مصوب سال جاری برابر متن لایحه شهرداری تبریز مطرح شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند ، مدتی است که در سطح شهر فراشبند تبلیغات برنامه ای کاربردی در حوزه خرید اینترنتی و مارکتینگ را مشاهده می کنیم که توانسته است از استقبال خوبی برخوردار شود . ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۶:۵۸    
امروز با رشد شهرها، دنیا با تغییر پارادایم های فکری و مدیریتی مواجه شده! دنیایی از کلان داده های شهری که بشر در تقلای این است که راهکارهایی نوآورانه بر مبنای فناوری ایجاد کند تا این اطلاعات را مدیریت کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ریاضی با بیان اینکه تا پایان این دوره مدیریت شهری پنج کیلومتر از خط 3 قطار شهری را به بهره برداری می رسانیم، گفت:تحقق شهر هوشمند در عرصه حمل و نقل، شهر پاک و شهر انسان مدار از مهمترین رویکردهای است که در راستای حمل و نقلی مناسب برنامه ریزی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران طی تذکری جدی به شهردار تهران گفت: 85 درصد از درآمد و هزینه شرکت برج میلاد نه ردی در بودجه شهرداری تهران دارد و نه ردی در بودجه شرکتی برج میلاد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با اشاره به اینکه دانشگاهیان هنوز به تحلیل داده های وبسایت شفاف حساس نشده اند، تاکید کرد: باید این قشر از جامعه را ترغیب کنیم تا در قالب پایان نامه های خود به تحلیل این داده ها بپردازند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۷:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
یک کشور آسیایی یعنی سنگاپور برای دومین سال پیاپی در صدر فهرست برترین شهرهای هوشمند جهان قرار گرفت که البته این رتبه را به دلیل تلاش های محوری و همه جانبه برای استفاده از تکنولوژی های نوین به منظور مقابله با کووید 19 و محافظت از شهروندانش در برابر پاندمی کرونا کسب کرده است.
ربیع   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، همایون یزدان پناه بیان کرد: عملیاتی کردن پروژه های جدید و تحول آفرین در حوزه هوشمندسازی نیازمند کسب اطلاعات و دانش فنی کافی است که از طریق تحقیق و پژوهش های گسترده و متعدد در این زمینه در یک بازه زمانی نسبتا طولانی به دست می آید. ...
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۲۱    
تفاهم نامه سه جانبه با موضوع توسعه اکوسیستم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند بین سازمان فاوای شهرداری تهران، همراه اول و شرکت ارتباطات مبین نت به امضا رسید. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت:در سال 1394، شهرهای ارومیه، اصفهان، تهران، مشهد و تبریز به عنوان پنج شهر هوشمند ایران معرفی شدند، اما با توجه به شاخص ها و اصول شهر هوشمند، به نظر می رسد این پنج کلانشهر ایران تا رسیدن به واقعیت شهر هوشمند هنوز فاصله زیادی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری مکلف شد طرح راهبردی شهر هوشمند را ظرف مدت 6 ماه تهیه و به شورای شهر شیراز ارائه کند.