یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۲:۴۹Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهر هوشمند»

یکتا پرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۲۲:۰۳    
با وجود هزینه های هنگفت تبلیغاتی بن سلمان برای ساخت شهر هوشمند لاین ، حالا رسانه ها خبر از عقب نشینی از این پروژه دادند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر سوئیس، زوریخ، برای پنجمین بار متوالی رتبه اول را در شاخص شهر هوشمند مؤسسه بین المللی توسعه مدیریت (IMD) از آن خود کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۸:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
خبری از هوشمندی در تهران نیست و به نظر می رسد، تهران از شهر هوشمند فاصله گرفته است، اگر در سال 1400 تهران به عنوان یکی از سه فینالیست جایزه کنگره جهانی شهرهای هوشمند انتخاب شده بود و در سال 98 قرار بود جزو 10 شهر برتر الکترونیکی جهان باشد، حالا به نظر می رسد حتی جزو پنجاه شهر هوشمند هم نباشد.
کاماپرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۵۷    
مدتیست که ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن سلمان، در چارچوب برنامه کاهش وابستگی به نفت از پروژه های گوناگونی رونمایی کرده است. یکی از این پروژه های عظیم توسعه صحرای نئوم و سکونت دادن بیش از 1 ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
این گزارش محبوبیت روزافزون زندگی شهری و اهمیت تضمین امنیت، پایداری و فراگیر بودن شهر هوشمند را برجسته می کند.
ایستنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
ارزش بازار 5G ثابت به 110.76 میلیارد دلار می رسد مرکز Technavio گزارشی درباره سایز بازار جهانی دسترسی بی سیم ثابت 5G (FWA) منتشر و اعلام کرده است که از سال 2024 تا 2028 به 110.76 میلیارد دلار خواهد رسید. ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نوسازی، تحول اداری و فناوری شهرداری فردیس گفت: ایجاد زیرساخت های لازم برای تحقق شهر هوشمند و ارتقای امکانات در راستای بهبود خدمت رسانی و افزایش رضایتمندی شهروندان در دستور کار قرار دارد. ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۶    
رومانی پیشرفت قابل توجهی در زمینه شهر هوشمند داشته، تاجایی که معیارهایی را در این زمینه ایجاد کرده است که به رشد مستمر پروژه های تحول اختصاصی منتهی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۰:۲۴    
نئوم، شهر هوشمند عربستان سعودی، از یک استراحتگاه تالابی جدید با عنوان تریام رونمایی کرده است که تجربیات سلامت و تندرستی پیشرفته ای را با بهره گیری از فناوری ارائه می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۰۹:۲۴    
شنژن چین از توسعه یک محله مسکونی در شهر هوشمند تنسنت خود خبر داد که در کنار فناوری ویژگی های اجتماعی، سالم و سبز بودن را نیز مورد توجه قرار می دهد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۲۸    
رسول صادقیان: گرفتن و آوردن، معمولاً مهم ترین مواجهه ما با پدیده های مدرن در دو قرن گذشته بوده است، همچنان که درباره دانشگاه و علم جدید چنین روندی طی شد. به تعبیر دکتر رضا داوری اردکانی رفتیم و دیدیم که آنجا دانشگاه دارند، گفتیم ما هم می خواهیم و شروع به ساختن کردیم.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۵:۱۳    
در مسئله شهر هوشمند مباحث زیادی باید طرح بشود؛ ازجمله اینکه ما چه نسبتی باید با آن یعنی شهر هوشمند برقرار کنیم؟ شهری که به هرحال آینده پیش روی ماست. من، حجت الاسلام رسول صادقیان و حجت الاسلام بحرینیان در گفت وگویی سه نفره با استاد اصغر طاهرزاده تلاش کردیم به معنای شهر هوشمند و الزامات آن بپردازیم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۰:۲۲    
دنور آمریکا در حال اجرای برنامه های مدیریت ترافیک شهر هوشمند است تا با کار روی پیشبرد طرح های تردد شهری، به مقابله با چالش های ترافیکی آنی و حمایت از اهداف بلندمدت پایداری و ایمنی شهر بپردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
شهردار قم، گفت: مؤلفه شهر هوشمند، معماری و شهرسازی از جمله مسائلی است که برای آن راهبرد و مصادیق وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۷:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
قرار است که پروژه ساخت مدرن ترین شهر هوشمند جهان در اواخر سال 2024 تکمیل شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در جریان برگزاری دویست و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اساسنامه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای بررسی روی میز شورای شهر تهران قرار گرفت و احمد صادقی ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش خبرنگار شهر، در دویست و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اساسنامه سازمان آرامستان های شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت و با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تولمشهر گفت: از ابتدای سال آینده زباله های خشک در این شهر هوشمند جمع آوری می شود.
پویشگران گیل   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مهندس عاطفی:مقدمات هوشمندسازی کردن شهر بندری کیاشهر فراهم شده و زیرساخت های هوشمند شهری به منظور تحقق شهر هوشمند ایجاد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برخی نمی خواهند واقعیت و موفقیت مدیریت شهری را ببینند، گفت: مدیریت شهری ششم در حال ثبت کارنامه ای موفق است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اپلیکیشن زیپاد که بر بستر شهر هوشمند کیدزی توسعه داده شده، یک ساله شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۲:۳۶    
5 شهر هوشمند و پایدار روی کره زمین را بشناسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
نئوم، شهری در شمال عربستان سعودی، اولین هیدروژن سبز خود را در سال جاری تولید خواهد کرد و قرار است به بزرگترین مرکز تولید هیدروژن سبز جهان تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نهاد رگولاتوری ارتباطات و فناوری اطلاعات کویت از امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با شرکت هوآوی برای استفاده از فناوری این غول چینی در ساخت شهر هوشمند کویت خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۹:۳۶    
9 شهر ایتالیا در مجموع برای شرکت در مأموریت شهرهای کمیسیون اروپا برای 100 شهر هوشمند و بی طرف آب وهوایی تا سال 2030 انتخاب شدند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
جوایز سالانه شهر هوشمند جهان یک رقابت بین المللی برای شناسایی پروژه ها، ایده ها و استراتژی های پیشگام در همه حوزه های مدیریت شهری است و برخلاف نام آن، فقط به فناوری رایانه ای اختصاص ندارد. بررسی فهرست جوایز سالانه شهر هوشمند نشان می دهد که شهرهای کوچک و بزرگ جهان چگونه در مسیر توسعه قرار گرفته اند
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از شهرهای هوشمند از فناوری و نوآوری برای حل مشکلات از تحول شهر با محوریت شهروندی گرفته تا ایجاد اعتماد در بین مردم استفاده می کنند.
آیین آغاز عملیات اجرایی فاز اول پروژه توسعه زیرساخت های ارتباطی پایدار شهر هوشمند و فیبرنوری شهر جدید پرند به طول 30 کیلومتر، برگزار شد.
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت کلانشهر قم با راه اندازی سامانه های الکترونیکی در حوزه های مختلف و فراهم سازی زیرساخت های مطلوب برای نیل به شهر هوشمند قدم های بسیاری را برداشته است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۰:۴۷    
یک شهر هوشمند از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) برای بهبود بهره وری عملیاتی، به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مردم، و ارائه خدمات دولتی و رفاه بهتر شهروندان استفاده می کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
قاهره مصر پس از همکاری موفق ارائه دهنده هوش مصنوعی مبتنی بر ابر Iveda با سازمان صنعتی عربی مصر، در مسیر هوشمند شدن قرار خواهد گرفت. این ارائه دهنده به دنبال تقویت موقعیت خود در زمینه اینترنت نسل پنجم، هوش مصنوعی و فناوری پایدار در سراسر این منطقه دست به اقدامات جدیدی زده است.
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای طرح شهر هوشمند، گفت: تمام 48 شهر آذربایجان غربی دارای قرارداد کاری در این زمینه هستند، تا ضمن بهره برداری از اینترنت پرسرعت، در منازل و محیط کسب و کار نیز شاهد بهره مندی متناسبی از آن باشیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی بین سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران در گذشته با مشکلات فساد مواجه بود، اما با هماهنگی بین این دو نهاد، بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۲    
استفاده از فناوری پیشرفته در زیرساخت های شهری، به دولت ها راهی برای مدیریت مؤثرتر منابع و دارایی ها می دهد و به آن ها کمک می کند تا نیازهای آینده مردم خود را بهتر برآورده کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی فی ما بین سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری تهران سال ها آلوده به فساد بود که با هماهنگی بین نهادی بخش زیادی از مشکلات برطرف شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۲    
پای هوشمندسازی خیلی وقت است که به سیستم های شهرداری باز شده، چون کل دنیا دیرزمانی است که از این سیستم ها استفاده می کنند و هوشمندسازی دستاوردهای مؤثری در مدیریت شهرها داشته است؛ شهرداری اصفهان نیز تلاش کرده است در این مسیر گام های مؤثری بردارد و شهر را به سمت هوشمندسازی حرکت دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۱    
مدیرعامل شرکت هوشمند نیکان با اشاره به لزوم حرکت به سمت فناوری روز و هوشمندسازی منازل گفت: شرکت شهر هوشمند نیکان با استفاده از رویکردی نوین و استفاده از اینترنت اشیاء به عنوان فناوری مادر، در مسیر هوشمند کردن منازل گام برمی دارد.
ایتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - این داستان دستمایه در دل شن ، فیلم جدید مو العطیوی، فیلمساز جوان سعودی، شده و اولین فیلم سعودی است که به طور کامل در نئوم فیلمبرداری شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۴:۰۳    
شرکت مخابراتی مالزی و شورای شهر آمپانگ جایا در راستای ایجاد اکوسیستم شهر هوشمند در ایالت سلانگور کشور، به همکاری برای ایجاد تغییرات دیجیتالی در یکی از مناطق این شهر می پردازند.
قم فردا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۳    
آئین افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 57 پروژه بزرگ شهری قم در حوزه های عمرانی، خدماتی، حمل ونقل و ترافیک، سرمایه گذاری، شهرسازی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، فضای سبز و محیط زیست، فناوری اطلاعات و شهر هوشمند با اعتباری بالغ بر 105 هزار میلیارد ریال برگزار خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بابهره برداری طرح توسعه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای شهر خوی به شبکه ملی اینترنت پرسرعت متصل وخوی به نخستین شهر هوشمند آذربایجان غربی تبدیل شد .
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۲    
اینترنت اشیا یک مفهوم جدیدی برای انتقال اطلاعات، نظارت و کنترل از راه دور برای اشیا، موجودات و تجهیزات است. گفتنی است، اینترنت اشیا IOT بسیار فراتر از تجربه زندگی یا خانه هوشمند است. یک موتور جت با نصب هزاران حسگر قادر است داده های زیادی را جمع آوری کند و به سازمان موردنظر انتقال دهد ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۰:۰۲    
اصفهان، شهر هوشمند یکی از کلیدواژه های مهم علی قاسم زاده، شهردار اصفهان است و از ابتدا همگام با کلیدواژه محله محوری ، بر آن نیز تأکید بسیاری شد. در این راستا شاهد رشد و بلوغ اپلیکیشن هایی همچون اصرو، اصپاک، اصنو و موارد نظیر این بوده ایم که همگی زیر چتر اصفهان من قابل دسترسی و استفاده هستند. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: تغییر اقلیم مخاطرات را افزایش داده است و در نهایت، ما نیز متاثر از آن هستیم. به گزارش ایسنا ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نیاز به پیاده سازی راه حل های شهر هوشمند برای مدیریت کارآمد ترافیک، خدمات عمومی، بهداشت، محیط زیست و مصرف انرژی به دلیل افزایش شهرنشینی و نیاز به پایداری بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۲۰:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری قم با بیان این که قم به یک شهر هوشمند تبدیل شده است، گفت: حدود 180 سامانه هوشمند در شهرداری قم نصب شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. بن سلمان از شهر هوشمند دیگری پرده برداشت چرا لباس پشمی خارش ایجاد می کند؟ عکس غم انگیزی که امروز اشک خیلی ها را درآورد جنیفر لوپز با این استایل همه را مجذوب خود کرد کشف غیرمنتظره در محل فرونشست تهران ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
نئوم در یک اعلامیه دیگر، جدیدترین شگفتی خود یعنی اکویلم (Aquellum) را معرفی کرد؛ تجربه ای لوکس در کوه های عربستان سعودی که یک شهر هوشمند 500 میلیارد دلاری است!