پنجشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۳:۲۸Feb 2024 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کلان شهر»

دنیای اقتصاد   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- گروه مسکن و شهری : قیمت خانه های کلنگی در مقایسه با قیمت سایر آپارتمان ها در تهران، اختلاف اساسی دارد. این اختلاف عمدتا تحت تاثیر نبود زمین خام در این کلان شهر برای ساخت وساز است ...
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: باید برآیند همه نیروهای حاکمیتی را به این سمت ببریم که مشکل جریان زاینده رود تنها مختص به اصفهان نیست تا با هم افزایی نمایندگان کلان شهر اصفهان و مجموع نمایندگان حوضه آب ریز زاینده رود ضریب بالاتری پیدا کند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هم زمان با فرارسیدن دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، معاون مالی، حقوقی و مجلس و رئیس شورای فرهنگی وزیر نیرو، ستاد رصد برخط پایداری برق شعب اخذ رای کلان شهر تهران را افتتاح کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: در فصل نخست سال آینده پروژه احداث خیابان اطشاران در محدوده منطقه 10 شهرداری این کلان شهر به مناقصه گذاشته می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: این کلان شهر از هر نظر آماده استقبال از میهمانان نوروزی است و ضمن پیش بینی های لازم و کافی در بخش اسکان مسافران، اقداماتی همچون گل آرایی و زیباسازی در سطح شهر در حال انجام است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهره برداری شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از تغییر جدید در خط 14 اتوبوسرانی این کلان شهر از دوازدهم اسفند سال جاری خبر داد و گفت: این اقدام با هدف سرویس دهی مطلوب تر به شهروندان انجام خواهد شد.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان ماشین سازی و تجهیزات پیشرفته صنعتی از راه اندازی دانشگاه صنعت ماشین سازی در سه کلان شهر ایران با هدف مهارت افزایی نیروی انسانی در مقطع کارشناسی و در جهت سطح دانشی صنعت ماشین سازی، خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۲    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 46 در وضعیت هوای پاک (سبز) ثبت شده است.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۲۲:۵۲    
به گزارش راک نیوز، این روزهای لیست های نهایی گروه های سیاسی و تفکرهای گوناگون محور اصلی در کلان شهر تهران برای معرفی صاحبان 30 کرسی مجلس شورای اسلامی در بهارستان است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان با اشاره به تخریب 80 درصد تابلوهای راهنمایی مسیر معابر این کلان شهر به وسیله انفجار ترقه گفت: اطلاع نداشتن و رفتار تخریبگرانه، موجب خسارت مالی به اموال عمومی و بروز حوادث و خسارت جانی جبران ناپذیر می شود.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس ، حمید حاج اسماعیلی کارشناس حوزه کار و فعال کارگری با بیان اینکه دستمزد بر اساس خط فقر در کلان شهر ها مانند تهران باید 25 میلیون تومان باشد، گفت: حداقل دستمزد بر اساس خط فقر البته منظور خط فقر مطلق نیست که مختص به ارزاقی است که فقط برای مرگ ومیر تعریف می شود، اما در [...]
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۰    
وجود فضای سبز و افزایش آن در کلان شهر های صنعتی مانند تهران از اهمیت دو چندانی برخوردار است. مدیریت شهری با کاشت و نگخداشت درخت و ایجاد فضا های سبز می تواند به کالبد شهر جانی دوباره بدمد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۵۸    
شاخص کیفی هوای سرد و ابری کلان شهر اصفهان با میانگین 59 AQI وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
پیرو بارش های اخیر شب گذشته شهردار اصفهان همراه با معاون محیط زیست و خدمات شهری از اقدامات و آماده باش نیروهای خدمات شهری در مناطق مختلف این کلان شهر بازدید کردند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۷    
خبر: درخشش شهرداری همدان در مسابقات ورزشی کلان شهرهای کشور پس معلوم شد حداقل در ورزش کلان شهر محسوب می شویم!
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با بیان اینکه یک سوم جمعیت کلان شهر کرج در محلات با بافت فرسوده زندگی می کنند، گفت: بیش از هزار هکتار بافت فرسوده در کلان شهر کرج مصوب و شناسایی شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۳    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 64 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش روزنامه اقتصادآینده از اصفهان، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 17 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه هشتم اسفند با میانگین 59 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: با توجه به بارش برف و باران در این کلان شهر حدود 500 نفر در قالب 90 اکیپ برای مقابله با آبگرفتگی معابر مشغول فعالیت هستند و این اقدامات موجب شد صبح امروز (دوشنبه) تمام اتوبان ها و معابر اصلی شهر برای تردد شهروندان آماده شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
شهردار قم گفت: شهر قم از نظر نسبت عوارض ساختمانی به ارزش افزوده ساختمان، ارزان ترین کلان شهر کشور محسوب می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: مسافران و گردشگران در ایام نوروز 1403 می توانند برای استفاده از منازل استیجاری به 60 واحد صنفی املاک مجاز معرفی شده در سطح این کلان شهر مراجعه کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه مسابقات قهرمان شهر 2 و اولین دوره مسابقات شهروندی کلان شهر ها عصر امروز چهارشنبه 2 اسفند 1402 با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و علیرضا فخاری استاندار تهران، در استادیوم 12 هزار نفری آزادی برگزار شد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه بازی های خلاق برای سال آینده در مناطق پانزده گانه اصفهان نصب می شود، گفت: حدود 9 بخش در هر بازیکده وجود دارد و در نهایت حدود 400 بازی در سطح مناطق پانزده گانه این کلان شهر نصب خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۵    
مجموعه فروشگاه های صنایع دستی تمدن یکی از جامع ترین و معتبرترین فروشگاه صنایع دستی در زمینه خرید اینترنتی صنایع دستی در تهران میباشد راه که یکی از مراکز تولید و عرضه انواع صنایع دستی ایرانی و هدایای سازمانی و تبلیغاتی ایران در شهر تهران هست و دارای بیش از 5 شعبه فروشگاه صنایع دستی در کلان شهر تهران ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
تا امروز صرفاً با خرید و واردات 100هزار تاکسی برقی از محل هزینه ای که برای واردات بنزین می کنیم، می توانستیم روزانه در کلان شهر تهران جلوی سوختن فاجعه بار 1.2میلیون لیتر بنزین و جلوی بخش بزرگی از آلودگی هوا را بگیریم!
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش روزنامه اقتصادآینده از اصفهان، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 17 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه هفتم اسفند با میانگین 39 وضعیت پاک را نشان می دهد. کلانشهر اصفهان، با احتساب امروز از ابتدای سال 1402 تاکنون 14 روز هوای پاک داشته است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یکی از عواملی که نه تنها آسیب جدی به هوای کلان شهر ها وارد می کند بلکه ضربه محکمی به وضعیت بنزین و اقتصاد ایران می زند، شمار چشمگیر خودرو های فرسوده در کشور است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۷    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 60 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
خط 2 مترو اصفهان به طول 24 کیلومتر و 700 متر به همراه 23 ایستگاه از شمال شرق این کلان شهر (محله دارک) آغاز شده و به غرب اصفهان...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 17 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز یکشنبه ششم اسفند با میانگین 77 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۹:۲۹    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 58 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۰:۴۱   + ۶۱ سایت دیگر  
استانبول همچنان مقصد مورد علاقه گردشگران خارجی بود. این کلان شهر در ماه گذشته 1.2 میلیون بازدیدکننده را جذب کرد که 57 درصد از کل گردشگران ورودی به این کشور را در برمی گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه شهرداری این کلان شهر سامانه ای برای درخواست نصب سازه فلزی و ایستگاه های صلواتی طراحی کرد، گفت: با استفاده از این سامانه در شهر، حدود 250 نقطه برای برگزاری برنامه های جشن نیمه شعبان جانمایی شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: فردا (یکشنبه) به محض آغاز بارش ها 45 اکیپ ستاد سیل در سطح مناطق پانزده گانه شهرداری فعال و دستگاه های نمک پاش در جنوب این کلان شهر مستقر می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بازدید از عملیات اجرایی پل شهدای مهدی آباد و محور جنوبی بلوار نواب صفوی با حضور شهردار کلان شهر شیراز، رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر شیراز و جمعی دیگر از مقامات مسئول در حوزه مدیریت شهری برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شهرداری شیراز گفت: در طول هفته بیست ونهم، 15 هزار و 862 مترمربع معابر مناطق این کلان شهر به میزان 1 هزار و 990 تُن آسفالت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر روند نوسازی واحد های فرسوده در حاشیه کلان شهر ها در قالب طرح کلید به کلید اجرا می شود.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه جشن نیمه شعبان یک جشن ملی است، گفت: امسال با هماهنگی وزارت کشور، 12 شهر و کلان شهر در تأمین نیروهای خدماتی، تجهیزات ایمنی و کمک به ناوگان حمل ونقل عمومی، شهرداری قم را یاری می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس سرپرست معاونت محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز از آمادگی کامل این کلان شهر برای نزول رحمت الهی خبر داد و در عین حال از شهروندان خواست تا به نکات ایمنی در هنگام بارش باران توجه داشته باشند.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان جزئیات موارد مطرح شده در جلسه این هفته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی این کلان شهر را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از چهار سمت تهران با محدودیت تامین زمین مواجهیم و با توجه به وجود سه میلیون و 700 هزار واحد مسکونی در تهران و تراکم بالای این کلان شهر ناچاریم برای ساخت مسکن از پایتخت فاصله بگیریم و هم اکنون سه منطقه را در ملارد، پیشوا و اعتمادیه در پرند برای شهرک سازی تعریف کرده ایم.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از وزارت نیرو، رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر با سفر به مشهد مقدس و در جریان بازدید از پست زکریا، با اشاره به اینکه برق منطقه ای خراسان در زمینه زیرساخت های تامین برق استان های خراسان اقدامات مهمی را انجام داده است ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۷    
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان یکی از اولویت های مدیریت شهری ششم این کلان شهر را استفاده از مشارکت شهروندان به ویژه نخبگان، فرهیختگان و جوانان دانست و گفت: این اقدام در فرایند تدوین و بررسی بودجه به عنوان برنامه یک ساله شهر، موجب شد از نظرات آن ها آگاهی پیدا کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد 102 نشان دهنده شرایط آلوده کلان شهر مشهد است.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان، امروز شنبه پنجم اسفندماه برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد. شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 17 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز شنبه پنجم اسفند با میانگین 104 برای سومین روز پیاپی وضعیت ناسالم ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون فرهنگی شهرداری شیراز گفت: همزمان با نیمه شعبان و در بزرگداشت این عید بزرگ، 27 جشن در محلات یازده گانه این کلان شهر با محوریت موکب ها و مشارکت مردم برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۶    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز با قرار گرفتن روی شاخص 98 در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
پلیس محلی اعلام کرد که در پی تیراندازی در یک ایستگاه مترو در منطقه برانکس واقع در کلان شهر نیویورک، یک مرد 45 ساله جان خود را از دست داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان با میانگین 96 AQI در مرز ناسالم برای گروه های حساس است.
استانداری تهران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۸:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تدوین برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح کلان شهر تهران با مشارکت دستگاه های مسؤول موضوع ماده (دو) خبر داد.