چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۲۱:۰۶Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراکم فروشی»

ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۳۶    
عضو ششمین دوره شورای شهر تبریز با بیان اینکه زمینه بی اعتمادی به شورا بخاطر نامحرم دانستن مردم در موضوعات شهری بوجود می آید، گفت: شهروندان باید محرم باشند و از تمام اقدامات صورت گرفته در شهر مطلع شوند، شورای ششم باید با شفافیت برای ایجاد دسترسی مردم به آمار و اطلاعات معاملات، مناقصات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر ساری ضمن رونمایی از فیش حقوقی و حکم کارگزینی خود، گفت: من قبل و بعد شورا هیچ تغییری نکردم، هدفم ارائه خدمت باکیفیت به مردم شهر است و کم شدن وابستگی شهرداری ساری به لحاظ درآمدی به ماده 100 است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شهردار آبادان گفت: پس از حادثه متروپل بخشی از تشکیلات ستادی شهرداری دچار مشکل شده بود و تعدادی از نیروهای انسانی در محل کار خود حضور نداشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گروه اقتصاد بین الملل : تازه ترین گزارش اکونومیست از وضعیت بازار مسکن در چین نشان می دهد شهرداران چینی در دام درآمدهای ساختمانی گرفتار آمده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
شهردار تهران در مورد برخی ادعاها درباره تراکم فروشی در تهران گفت: در تهران یک سانتی متر هم تراکم فروشی نداریم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۰    
کمیسیون ماده 100 با وجود اینکه یک بازدارنده قانونی به منظور جلوگیری از ساخت وسازهای غیرقانونی در شهرها است، نواقصی دارد که دستیابی به این هدف را تحت تاثیر قرار می دهد؛ لذا فرآیندهای این کمیسیون نیازمند بازنگری و اصلاح است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سابق مرکز مطالعات شهرداری تهران درباره احتمال رواج تراکم و شهرفروشی با اجرای مصوبه مولدسازی دارایی های دولت هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۴۵    
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: در طرح های تفصیلی جدید نیاز های واقعی شهروندان دیده شده، بنابراین در حوزه شهرسازی دیگر شاهد تراکم فروشی نخواهیم بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: سعی کردیم در طرح های تفصیلی جدید نیاز های واقعی شهروندان دیده شود، بنابراین در حوزه شهرسازی دیگر شاهد تراکم فروشی نخواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه چیزی به نام تراکم فروشی و ضابطه فروشی در شهرداری تهران وجود ندارد، گفت: سامانه های شهرداری سیستمی است و امکان ضابطه فروشی و تغییر کاربری وجود ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۱۴    
دنیای اقتصاد : عایدی واقعی تراکم فروشی برای شهرداری ها چقدر است؟ صرف نظر از اینکه تراکم فروشی یک منبع درآمدی ناپایدار و غیر قابل اتکا محسوب می شود، چرا شهرداری های شهرهای بزرگ دنیا اقبالی به تراکم فروشی نشان نمی دهند؟ این پرسش را پیروز حناچی شهردار سابق تهران در گفت وگو با تلویزیون اینترنتی اکو ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تعدادی از اعضای شورای شهر و کارشناسان ازجمله ناصر امانی ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران معتقدند که بودجه یاد شده نه تنها افسانه ای است که تحقق آن بعید به نظر می رسد مگر از طریق کسب درآمد های ناپایدار و شهر و تراکم فروشی
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به زبان ساده یعنی فروش بخشی از دارایی های غیر مولد یا راکد با هدف تقویت بخش دیگر. منتها برای آن که کلمۀ فروش را به کار نبرند از تعبیر بهره برداری روی یک دارایی مشخص استفاده می کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
قطار پیشرفت در مدیریت شهری دوره ششم حالا به ایستگاه دومین بودجه خود رسیده است؛ بودجه ای که زاکانی پیام آن را پیامی فراتر از سطح شهر تهران و در افق کشور دانست و در صحن شورا گفت ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عضو شورای شهر تهران گفت:امسال بودجه 22 هزار میلیاردی حوزه شهرسازی را به عدد نزدیک به 39 هزار میلیارد رسانده اند و بخش عمده این درآمد ناپایدار است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در جلسه علنی دیروز شورای شهر و در جریان تقدیم لایحه بودجه سال 1402 توسط شهردار پایتخت به این شورا، مهدی عباسی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر و علیرضا زاکانی ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
ناظران حوزه شهری می گویند در هیچ دوره ای مانند دوره مدیریت 14 ساله محمدباقر قالیباف در شهر تهران، تراکم فروشی رخ نداد و شاهد رشد بی رویه و قارچ گونه پایتخت نبوده ایم؛ رویه ای که حتی تصویب و اجرای طرح تفصیلی و جامع تهران نیز نتوانست آن را متوقف کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۲۶    
رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر مخالفت شدید دوره فعلی پارلمان شهری پایتخت با شهرفروشی گفت: شهرداران مناطقی از تهران که در دوره های قبل تخلفاتی در زمینه تراکم فروشی انجام داده بودند، اکنون برای پاسخ به تخلفات خود به دادگاه رفته اند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۰۸:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد که تراکم فروشی در تهران به این معنا که هولوگرامی صادر شود تا هر کسی هر کجا خواست، بارگذاری و از آن استفاده کند، نداریم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام معاونت شهرسازی شهرداری تهران یک طبقه تراکم اضافی در بافت فرسوده به عنوان مشوق اصلی نوسازی در بسته جدید تحریک ساخت وساز در این بافت ها در حال واگذاری به متقاضیان است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۴۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران گفت: شهرداری 1200 حساب داشت که تمام این حساب ها یکی شدند و امروز حقوق کارکنان شهرداری و پروژه های شهرداری را بدون قرض در حال پرداخت هستیم.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۳    
آیا این مدیریت خدمات شهری که امروز با رکود درآمدهای تراکم فروشی وتاخیر در وصول عوارض نوسازی و...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها روز چهارشنبه برگزار و مهدی چمران به عنوان ریاست این مجمع انتخاب شد. به گزارش ایسنا، شهردار تهران در شصت وچهارمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای مراکز استان ها با بیان اینکه دو سال و نیم تهران در شرایطی ...
شفاف   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
زاکانی گفت: شهرداری مشکل مالی ندارد و کارها خوب پیش می رود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۰۷:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: شهرداری ها کسری بودجه خود را در ساخت و ساز و با تراکم فروشی جبران می کنند که این مساله یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: بیش از یک هزار و 100 طرح با حجم مالی 60 هزار میلیارد تومان در شهرداری های سراسر کشور در حال اجرا است که در این زمینه 2 هزار و 300 فرصت شغلی ایجاد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هیچ عامل اداری نباید مانع سرمایه گذاری باشد، گفت: تعارض منافع را در شهرهای استان از میان برداشته ایم و هر سرمایه گذاری می خواهد سرمایه گذاری کند، باید سود سرمایه خود را داشته باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۹:۰۰    
شهردار مشهد مقدس در صحن علنی شورای اسلامی شهر گفت: نمی شود شهر را با تراکم فروشی و پول مردم اداره کرد و باید به سمت درآمدهای پایدار برویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت شهری مشهد به نمایندگی از مردم مشهد خدمت به زائرین و مجاورین بارگاه منور امام هشتم (ع) را در اولویت کاری نخست خود قرار داده و با شعار "همه خادم الرضاییم" تلاش دارد مشهد را به عنوان حیاط منزل امام رضا(ع)در خور شان امام هشتم و زائرین آماده کند.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۴   + ۴۸ سایت دیگر  
در حالی که ما به دنبال این هستیم که سطح خدمات رسانی را در شهر بالا ببریم متأسفانه 43 دستگاه اتوبوس، 54 ایستگاه اتوبوس و 23 خودروی آتش نشانی توسط اغتشاشگران در اتفاقات اخیر آسیب دید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
در حالی شورای عالی شهرسازی با عرضه تراکم تشویقی در بافت های فرسوده موافقت کرد که بسیاری از شهرسازان توسعه عمودی شهر را عامل بسیاری از معضلات پایتخت می دانند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۳:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
شهردار تهران امروز در شورای شهر تهران گزارشی از عملکرد یک ساله این نهاد ارائه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۲۲:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیسی گفت: اغلب واحدهای خالی، از نوع خانه های لوکس و با متراژ بالا هستند که پراکنش این نوع خانه ها، اغلب در مناطق مرفه کلانشهرها به ویژه تهران متمرکز است.
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۶:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
افزایش بی رویه آمار شهرفروشی که نام قانونی و مجلسی آن همان تراکم فروشی است، نشان می دهد نمایندگانی که از مجلس راهی خیابان بهشت می شوند، علاقه خاصی به شهرفروشی دارند و برای این کار از روش های جالبی استفاده می کنند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
مصطفی میرسلیم در توییتر خود با انتقاد از رویه شبهه ناک شهردار تهران نوشت: شهردار تهران تا کی می خواهد کسب درآمد از تثبیت خلاف با اخذ جریمه ادامه دهد؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
با ابلاغ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها ، سوت پایان تراکم فروشی در شهرها به صدا درآمد. قانون گذار با افزایش سهم شهرداری ها از منابع درآمدی سالم و پایدار از جنس عوارض، شهرداری ها را مکلف کرده عوارض تراکم فروشی را کاهش داده و به صفر برسانند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با ابلاغ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها ، سوت پایان تراکم فروشی در شهرها به صدا درآمد. قانون گذار در محتوای این مصوبه که فرآیند تدوین لایحه و بررسی و تصویب آن در مجلس نزدیک یک دهه به طول انجامید، با افزایش سهم شهرداری ها از منابع درآمدی سالم و پایدار از جنس عوارض ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دخل خزانه شهرداری تهران در سه ماهه نخست سال 1401 به اندازه بودجه مصوب پر نشد. با این حساب میزان درآمد شهرداری در خرداد ماه بیشتر از دو ماه نخست سال بوده است. علت چیست؟ ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۰۶:۵۱    
سیدابراهیم دهنادی، پژوهشگر و کارشناس ارشد روابط بین الملل: تامین بودجه و اعتبارات مالی را می توان یکی از مهم ترین و موثرترین ابزارهای اعمال قدرت دانست، زیرا تامین کنندگان امکانات و اعتبارات، قدرت دخالت و اعمال نظر در روند تصمیم گیری ها را هم پیدا می کنند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
شهرداری تهران با فروش تراکم طی 10سال دنبال تامین بودجه پایتخت و تسهیل خانه دار شدن شهروندان بود، اما به هر دو سیاست باخت. آسیب شناسی بازار مسکن - به سفارش شهرداری- نشان می دهد شهرداری در فروش تراکم ساختمانی عین بنگاه توزیع رانت به سرمایه گذاران ملکی عمل کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: شهرداری ها باید از تراکم فروشی و ارجاع انبوه پرونده ها به کمیسیون ماده 100 به عنوان محل تامین مالی خودداری کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۲۰:۵۵    
ایسنا/گیلان دادستان بندرانزلی با بیان اینکه چرا باید اعتبارات شهرداری از طریق ساخت و سازهای غیر مجاز و تراکم فروشی تامین شود، گفت: این درد جامعه است و باید با افراد سودجو و فرصت طلب که می خواهند قوانین را دور بزنند برخورد شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۲:۵۷    
در نهمین نشست صمیمی پای حرف مردم چهار عضو شورای اسلامی شهر مشهد به محله رضاشهر در بولوار پیروزی رفتند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
شفقنارسانه_ صفحه یک روزنامه ها به عنوان ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: شهرداری ها نباید منابع درآمدی خود را به تراکم فروشی و یا آرای ماده 100 گره بزنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۶:۴۶    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تصمیم شورا جهت ارائه راهکار ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مانع تراکم فروشی شده و افزایش نظارت های دقیق تر از سوی کلیه دستگاه هایی که متولی ساخت وساز هستند، از تخلفات پیشگیری می کند.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۱:۰۶    
شهردار تهران گفت: درست است که در تهران مشکلاتی وجود دارد، اما هیچ یک از این مشکلات امید ما را ناامید نکرده است.