شنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۳۷Jan 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کلانشهرها»

ایرنا   ۴ ساعت پیش    
شیراز- ایرنا- زندگی در حاشیه برخی کلانشهرها دورتر از دود و ماشین و شلوغی، بدون هیچ نمادی از آنچه شایسته انسان هاست، در سکوت ادامه دارد.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس در نشست کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل کلانشهرهای ایران عنوان کرد: شهرهای خلاق میدانی برای شکوفایی خلاقیت مردم است .
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۲۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
برترین ها: افزایش سرسام آور قیمت مسکن و اجاره بها به خصوص در کلانشهرها که زندگی بسیاری از مردم را با چالشی اساسی مواجه کرده، سوژه کارتونی از مهناز یزدانی در صفحه اینستاگرامش شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- رییس قوه قضائیه گفت: تنها با حقوق، امکان خرید مسکن در کلانشهرها وجود ندارد در این زمینه باید فکر عاجل شود و نهضت ساخت مسکن با استفاده از امکانات حکومتی عملیاتی شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
با حکم دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران مجتبی فیلسوف زاده سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز از برگزاری نشست مدیران کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری های کلانشهرها به میزبانی شهرداری تهران خبر داد و گفت:رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس در این نشست در خصوص پیگیری مشکلات روابط عمومی های شهرداری ها از طریق مجلس و وزارت کشور قول مساعد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۲۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شهر میراث جهانی یزد به عنوان رئیس کارگروه بین الملل و دیپلماسی شهری کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
دولت برای کمک به اقشار اجاره نشین تدوین سیاستی را از چند شب قبل در دستور کار خود قرار داده که کارشناسان معتقدند اگر این برنامه از نوع دستورالعمل و بخشنامه باشد تاثیری نخواهد داشت؛ کما این که خیزش بی سر و صدای نرخ اجاره ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
نشست اعضای اتحادیه شرکت های قطار شهری کشور به میزبانی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه برگزار و طی آن مباحث مهمی از قبیل لزوم حمایت همه جانبه و تکیه بر تولیدات داخلی خصوصاً در بخش تجهیزات، برنامه 5 ساله هفتم توسعه و نیز ارائه پیشنهادهای مربوط به متروی کلانشهرها در بودجه سال 1401 کشور مطرح شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۰:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
دولت برای کمک به اقشار اجاره نشین تدوین سیاستی را از چند شب قبل در دستور کار خود قرار داده که کارشناسان معتقدند اگر این برنامه از نوع دستورالعمل و بخشنامه باشد تاثیری نخواهد داشت؛ کما این که خیزش بی سر و صدای نرخ اجاره ...
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با رای اکثریت شورا به عنوان رئیس کمیته مدیران ارتباطات و امور بین الملل مجمع شهرداران کلانشهرها منصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از شروع بارش برف و باران به مدت سه روز در غرب و نواحی شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی خبر داد و گفت:آلودگی هوا در تهران و سایر کلانشهرها نیز از فردا کاهش می یابد.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ رضا امینی ظهر دوشنبه 4 بهمن در نشستی با سفیر ژاپن که به میزبانی شهرداری اهواز برگزار شد، اظهار کرد: سابقه ارتباط میان دوکشور ایران و ژاپن به 90 سال پیش برمی گردد و ابراز خرسندی دارم که همکاری و تعامل لازم میان ما شکل گیرد و ما آماده حضور سرمایه گذاران ژاپنی هستیم. ...
ملیت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه ها و طرح نسخه نویسی الکترونیکی پرداخت و گفت: تلاش می کنیم تا پایان سال مناطق حاشیه ای استان تهران را تحت پوشش قرار دهیم.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۲:۵۵    
چه سیاست هایی منجر به بحران مسکن در کلانشهرها شده است؟ این سوال دست کم قدمت 40 ساله دارد و حالا به کابوس خانوار بدل شده است. خانوار به دنبال فرصت های شغلی است
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۰۶   + ۵۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهور در نشست با جمعی از شهرداران کلانشهرها، توجه به مسائل مرتبط با ایمنی شهرها را مورد تأکید قرار داد و گفت: شهرداران کشور باید دقت کافی را در هزینه کرد منابع لحاظ کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه مدیریت منابع آبی گفت: اقتصاد رسمی و غیررسمی در ایران در دو مسیر متفاوت حرکت می کنند و ضمن اینکه واگرایی دارند و اقتصاد رسمی نیز از بهره وری لازم برخوردار نیست اما اقتصاد غیررسمی عملا تشدیدکننده بحران آب ایران است و در خالی از سکنه شدن کلانشهرها و کوچ 30 تا 50 میلیون نفری از فلات ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در شمال و غرب کشور خبر داد و گفت: در سایر مناطق کشور از امروز افزایش تدریجی دما همراه با بازگشت آلودگی هوا در شهرهای صنعتی را خواهیم داشت.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۱۵    
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: اگر اراده ملی به خصوص در کلانشهرها وجود نداشته باشد نمی توانیم با مشکل آلودگی هوا مبارزه کنیم. در حال حاضر 62 حکم در قانون هوای پاک معطل است و کارگروهی برای این منظور تشکیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها روند افزایشی نرخ ابتلای بیماران به ویروس امیکرون نشان می دهد ویروس غالب دلتا در ایران رفته رفته مغلوب سرعت بالای سرایت ویروس جهش یافته آفریقایی شده و احتمالا هفته آینده رسماً آغاز پیک ششم را هم تایید کنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۲    
مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: ساماندهی روزبازارها و مشاغل مزاحم و آلاینده در کلانشهرها نیازمند رویکردهای جدید است.
شهر فردا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها عدم توجه به توصیه های اسلام در نظام شهرسازی و معماری کنونی است. انجام مطالعات و برنامه ریزی بر اساس مبانی دینی و اسلامی در حوزه محیط زیست و سلامت شهری یکی از رویکردهای مهم مطالعاتی در این دوره خواهد بود.
تبریزمن   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آسمان کبود و مه غلیظی که مثل هاله ای عمیق چتر خود را به هر سوی پهن کرده، حالا تصویر تکراری زمستان های این سال های اخیر است. همین سال ها که آبی آسمان خود را پشت تمام این خاکستری ها پنهان می کند تا ما آدم های شهر، دلتنگ نفسی عمیق باشیم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۶    
الگوی غلط مصرف، رشد بی رویه کلانشهرها و عدم اعمال سیاسیت های بازدارنده، دغدغه تامین آب شرب را مطرح کرد و مسئولان هم برای حل موضوع به مخرب ترین روش یعنی انتقال آب از دریاچه ها و تالاب ها به حوزه های مختلف دست زدند .
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
اجرای پروژه های صنعتی و توسعه شهری در کلانشهرها مانند تهران همواره منوط به درنظر گرفتن عوامل اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی گوناگونی است. مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر توجه نهادهای مربوطه به اجرای استانداردهای زیست محیطی این پروژه می گوید ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ماده 80 تصریح کرده همه دستگاه های عمومی وظیفه مدیریت جمع آوری معتادان متجاهر را دارند. علی محمد قادری اظهار کرد: حمایت و هم نشینی با محرومان، مستضعفان و افراد دارای محدودیت از جمله برنامه های سازمان بهزیستی کشور هستند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۱    
تهران - ایرنا - هوای شهرهای بزرگ، صنعتی، پرجمعیت و کلانشهرها امروز دوشنبه در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به عوامل موثر بر کاهش آلودگی هوا گفت: لازم است به موضوع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
همدان- رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان گفت: مسابقات شنای شهرداری کلانشهرهای کشور در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی شهرداری همدان برگزار می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران امروز در بیست و هشتمین نشست کمیسیون حمل و نقل عمومی و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران انتخاب شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
محله محوری در شهرهای کوچک و کلانشهرها دارای تعاریف مختلفی است؛ نظام محله محور در شهر اراک علاوه بر ابعاد فرهنگی و اجتماعی، می تواند در راستای تمرکززدایی از ساختار کالبدی شهر نیز قرار بگیرد که این مساله خود نتایج فرهنگی و اجتماعی مختلفی را برای شهر به همراه خواهد داشت.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس سازمان بهزیستی از وجود 60 هزار معتاد متجاهر در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه همچنان مرگ و میر عابرین پیاده در کلانشهرها بالاست و نشان می دهد که نحوه معماری شهرهای ما به نفع عابرین پیاده نیست.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۰    
دبیر کل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: دانشگاه های علوم پزشکی در کلانشهرها با بی برنامگی در ترم اول تحصیلی مواجه بودند که ذهن دانشجویان را مشوش کرد، این بی برنامگی ار وزارت بهداشت نشأت می گرفت.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۳   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک شهر با اشاره به برخی از ضوابط و مقررات بانک مرکزی، حاکم بر روابط این بانک و شهرداری ها به خصوص در پرداخت تسهیلات، بر عزم بانک در حمایت از طرح های توسعه ای مدیریت شهری تاکید کرد.
شهریار نگار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۸:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
عده ای حاضرند برای چند ساعت نشستن پشت فرمان ماشین های لوکس میلیون ها تومان پول بپردازند. به گزارش شهریارنگار ، مرضیه ثمره حسینی: ارائه خدمات اجاره یا اجاره ماشین های لوکس خارجی از طرف شرکت هایی که مخصوص این کار تاسیس شده اند، سال هاست که در کلانشهرها به ویژه جزایر و مناطق آزاد انجام می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجمع کلانشهرهای کشور گفت: با گفت وگو و تعامل با مجلس و دولت می توانیم اهمیت جایگاه شهرداری های کلانشهرها را تبیین کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۵۱    
روز گذشته اولین جلسه شورای سیاست گذاری ورزش شهرداری های کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری تهران برگزار شده و معاون ورزشی، تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نیز به عنوان عضو این شورا معرفی شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مسکن بزرگترین هزینه سبد خانوار را به خود اختصاص می دهد، به طوری که 48 درصد از هزینه خانوار در شهرها و بیش از 70 درصد در کلانشهرها را به خود اختصاص می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۱:۲۹    
رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از زبان رئیس شورا، خطاب به مسئولان ملی پیگیری مهاجرت های بی ضابطه به عنوان ابر چالش مهم همه ی کلانشهرها را شنیده ام و امیدوارم در مرکز پژوهش ها بتوانیم گام هایی به سمت مساله شناسی، واکاوی و حساس سازی نخبگانی در این خصوص برداریم.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
دلایلی زیادی برای آلودگی هوای کلانشهرها ذکر می کنند اما امسال بیشترین توجه روی آلودگی صنایع، نیروگاه ها و پالایشگاه ها بود و مازوت سوزی بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
علی بابایی با اشاره به اینکه درحال حاضر حداقل نرخ فقر در کلانشهرها و شهرهای بزرگ، 8الی 9میلیون تومان است، گفت: با توجه به افزایش شدید اجاره بهای مسکن، هزینه های حمل ونقل، درمان، آموزش، خوراک، پوشاک و... یک خانواده 3نفره به حداقل 8میلیون تومان درآمد ماهانه نیاز دارد.
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
با ادامه مازوت سوزی در تعدادی از نیروگاه ها و تشدید آلودگی هوا در تهران، اصفهان، کرج، تبریز، اهواز و اراک، آموزش حضوری در بیشتر این کلانشهرها و تعدادی از شهرهای دیگر تعطیل اعلام شد و نیروهای اورژانس به حالت آماده باش در آمدند.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: استفاده از سوخت مازوت در اصفهان اشتباه است و اصفهان نباید با دیگر کلانشهرها مقایسه شود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران در پاییز امسال آلوده ترین هوا را در هفت سال گذشته تجربه کرده است. بحرانی که دیگر خاص تهران و تعداد محدودی از کلانشهرها نیست و به تدریج دامن شهرهای کوچک را هم می گیرد.
فوت وفن   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۲:۳۵    
این مدت زمانی که افراد در خودرو حضور دارند، بهترین موقعیت برای گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه است تا به این شکل بتوان کمی به فکر و روان خود استراحت بدهند و شادابی و آرامش را به آن هدیه کنند. اینجاست که سیستم پخش ماشین اهمیت پیدا می کند ...
بانکی   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۰:۴۷    
به گزارش بانکی به نقل از روابط عمومی بانک شهر، حسن موحدیان با بیان اینکه یکی از وظایف بانک ها در کشور کمک به توسعه و رشد شهرهاست، گفت: زمانی که برای توسعه یک شهر باتوجه به نیازهای شهروندان گام بر داشته می شود؛ پروژه هایی طراحی می شوند که قطعا مدیریت شهری به تنهایی قادر به تامین سرمایه آن نیست. ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم بخش ها و روستاهای حوزه انتخابیه ام از وضعیت توزیع تجهیزات پزشکی و پزشک گلایه مند هستند، گفت: اگر در توزیع تجهیزات پزشکی عادلانه و منصفانه رفتار کنیم و همه امکانات را در مراکز استان ها و کلانشهرها نیاوریم ...