شنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۳:۲۹Feb 2024 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کلانشهرها»

وضعیت کمبود نیروی پرستاری در کلانشهرها، به مراتب بحرانی تر است؛ زیرا هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ، با درآمد پرستاران همخوانی ندارد و شاهد ترک کار و مهاجرت آنها به سایر شهرها هستیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه نیروگاه های زیست توده ساتبا گفت: مطابق ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، امکان احداث 200 مگاوات نیروگاه زیست توده با تعرفه خرید ارزی و ریالی فراهم می شود که این ظرفیت قرار است در تابلوی برق سبز بورس انرژی به فروش برسد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۲    
حاج اسماعیلی می گوید: من فکر می کنم الان سبد معیشت خانوار یا همان خط فقر برای کل کشور بالای 20 میلیون تومان و برای کلانشهرها حداقل 25 میلیون تومان است.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۷:۰۲   + ۷۹ سایت دیگر  
کارت سوخت آزاد در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است. تعدادی کارت سوخت آزاد جدید نیز تولید و در جایگاه های کشور توزیع شده است تا ایام نوروز هیچ کمبودی برای توزیع سوخت به مسافران نوروزی وجود نداشته باشد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی مهم ترین چالش ویژه در کلانشهرها نبود ناوگان کافی در سیستم اتوبوسرانی است لذا قراردادی با تولیدکنندگان داخلی برای 3040 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون به ارزش 28 همت بسته شده است، گفت: این انعقاد تیرماه انجام شد ...
در این مطلب به بررسی جزییات سهمیه بنزین نوروز 1403 پرداخته ایم که در دادامه خواهید خواند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- تیم ها و ورزشکارانی که به نمایندگی از اردبیل در مسابقه های ورزشی قهرمانی شهر یا شهر قهرمان شرکت کرده بودند، با به دست آوردن گردن آویزهای رنگارنگ خوش درخشیدند و با تکیه زدن بر جایگاه های برتر به کار خود پایان دادند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۱    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، جعفر سالاری نسب افزود: کارت های آزاد بنزین در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است و تعدادی کارت آزاد جدید نیز تولید و در جایگاه های کشور توزیع شده است تا ایام نوروز هیچ کمبودی برای توزیع سوخت به مسافران نوروزی وجود نداشته باشد ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۵    
گسترش فراگیر و بی سابقه قیمت ویلا و آپارتمان های استان مازندران، سوالات فوری و مهمی را در ذهن همگان ایجاد کرده است. آیا بازار املاک در شهرهای شمالی وارد حوزه حباب مالی شده است؟ چگونه در شرایطی که کلانشهرها با چالش هایی همچون عدم تعادل اقتصادی و کاهش درآمد خانوار روبرو هستند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۸   + ۲۷ سایت دیگر  
حاج اسماعیلی می گوید: من فکر می کنم الان سبد معیشت خانوار یا همان خط فقر برای کل کشور بالای 20 میلیون تومان و برای کلانشهرها حداقل 25 میلیون تومان است.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
اختتامیه دومین دوره رقابت های قهرمان شهر و نخستین دوره مسابقات کلانشهرها عصر امروز - دوم اسفند 1402- با حضور وزیر ورزش، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در مجموعه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ورزش و جوانان گفت: مسابقات ورزش کلانشهرها باید استمرار داشته باشد و در سطح شهرهای کوچک هم باید مسابقات بین همه نوجوانان و جوانان گسترش یابد، این مهم به نفع توسعه ورزش کشور خواهد بود و از دل توسعه ورزش هم ورزش قهرمانی بیرون خواهد آمد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۲   + ۳۸ سایت دیگر  
جعفر سالاری نسب گفت: کارت های آزاد بنزین در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است و تعدادی کارت آزاد جدید نیز در جایگاه های کشور توزیع می شود تا در ایام نوروز هیچ کمبودی برای توزیع سوخت به مسافران نوروزی وجود نداشته باشد.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
کارت های آزاد بنزین در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است و تعدادی کارت آزاد جدید نیز تولید و در جایگاه های کشور توزیع شده است تا ایام نوروز هیچ کمبودی برای توزیع سوخت به مسافران نوروزی وجود نداشته باشد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کارت های آزاد بنزین در همه کلانشهرها و شهرهای بزرگ به مقدار کافی موجود است و تعدادی کارت آزاد جدید نیز تولید و در جایگاه های کشور توزیع شده است
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ازسوی دیگر ویدئوهایی مبنی بر این که سه سد اصلی تهران خشک شده، درفضای مجازی درحال انتشاراست که این موضوع هم به نگرانی بیشتر شهروندان تهرانی افزوده است. دیروزمحسن اردکانی ...
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، سیدمحمد موسوی، شهردار منطقه با اشاره به موفقیت ورزشکاران این منطقه در مسابقات کشتی کلانشهرها گفت: تیم کشتی شهرداری منطقه 11 توانست در این مسابقات، مقام نخست را کسب کند ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۱:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
یک روانپزشک هشدار داد که میزان بیماری های روانی در تهران نسبت به دیگر شهرها حدود 37 درصد بیشتر است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت الزامات اجرای برنامه سلامت خانواده و گسترش آن به سراسر کشور را تشریح کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شهردار تهران از کمک شهرداری ه 5 نقطه مهاجرت فرست خبر داد و گفت: تدبیر وزارت کشور این بود که کلانشهرها نسبت به نقاط مهاجرفرست خدماتی را ارائه کنند تا منجر به کاهش مهاجرت شود.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ما، گروه استان ها – مینا صدیقیان: یکی از معضلاتی که در شهرهای در حال توسعه به ویژه کلانشهرها فراروی انسان ها است و شهرنشینان هر روز با آن دست و پنجه نرم می کنند، ترافیک و سختی در رفت و آمد است زیرا با مهاجرت روستاییان به شهرها و رشد سریع جمعیت شهری بر تعداد خودروها نیز افزوده می شود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال مدیریت شهری و روستایی در یک نشست خبری و در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات شهرسازی، چالش ها و راهکارهای برون رفت از آن در شیراز، بیان کرد: این کلانشهر که در موقعیت اقلیمی و فرهنگی مناسبی قرار دارد، همانند دیگر کلانشهرها با چالش های اقلیمی و زیست محیطی روبروست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
شهرری-ایرنا- استاندار تهران گفت: ایجاد فضای نامتجانس فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ناشی از مهاجرت حاشیه نشینان به کلانشهرها در استان،مشکلات بزرگی را ایجاد می کند، بنابراین استفاده از ظرفیت های سپاه و بسیج برای رونق دادن به بازگشت معکوس مهاجران بسیار موثر خواهد بود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از منابع آلاینده در شهرها صنایع و کارخانه ها هستند و در قانون هم ذکر شده که استقرار صنایع و هر گونه واحد صنعتی و تولیدی در شعاع 120 کیلومتری کلانشهرها از جمله تهران ممنوع است مگر با مجوز هیات وزیران ...
حاج اسماعیلی می گوید: من فکر می کنم الان سبد معیشت خانوار یا همان خط فقر برای کل کشور بالای 20 میلیون تومان و برای کلانشهرها حداقل 25 میلیون تومان است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 26 درصد از بافت های فرسوده کشور در کلانشهرها واقع شده است لذا در حوزه بازآفرینی شهری سهم به سزایی دارند.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده : این نشست به همراه نشست کمیته بافت فرسوده شهرداری های کلانشهرهای ایران و با حضور مدیران عامل سازمان های بهسازی و نوسازی این کلانشهرها در اهواز برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
تجمع خدمات درمانی در کلانشهرها و توزیع ناعادلانه پزشک باعث شده تا مردم ساکن شهرهای کوچک برای دسترسی به این خدمات رنج سفر را به جان بخرند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
یک دماسنج مخصوص قیمت مسکن، نبض بازار آپارتمان در 4 کلانشهر را متفاوت از ساز و کار تهران نشان می دهد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس از روابط عمومی دادستانی کل کشور ، در این بخشنامه خطاب به دادستان های عمومی و انقلاب مراکز استان ها آمده است: مشاهدات میدانی و بررسی های انجام گرفته حاکی است در برخی کلانشهرها افراد یا گروه هایی به صورت سازمان یافته ضمن بکارگیری غیرقانونی اطفال و نوجوانان و گماردن آنان به تکدی گری ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۱   + ۳۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: عیدی دیگر عیدی نیست، دستمزد دیگر دستمزد نیست، حقوق ماهانه هم دیگر به معنای حقوقی که یک ماهِ کامل با آن زندگی کنی نیست، نهایت یک هفته دوام می آورد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در این بخشنامه خطاب به دادستان های عمومی و انقلاب مراکز استان ها آمده است: مشاهدات میدانی و بررسی های انجام گرفته حاکی است در برخی کلانشهرها افراد یا گروه هایی به صورت سازمان یافته ضمن بکارگیری غیرقانونی اطفال و نوجوانان و گماردن آنان به تکدی گری یا زباله گردی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۸:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فاصله قیمت مسکن در تهران با 4کلان شهر کشور، در کمترین میزان تاریخی قرار گرفته است و این وضعیت سه فرضیه را درباره اوضاع بازار مسکن شهرهای مادر مطرح می کند. نسبت قیمت آپارتمان های پایتخت به دیگر کلان شهرها، قبل از جهش قیمت ها، 2برابر بود؛ اما با شروع جهش، بیشتر شد و حالا در سطح عددی 1 ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فیلم های روی پرده در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز، کرج و اهواز در روز یکشنبه، بیست ودوم بهمن معرفی می شود.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۲۱:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
میزان وام های وام نهضت ملی مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در کلانشهرها 400 میلیون تومان، در مراکز استان 350 میلیون تومان و در سایر شهرها 300 میلیون تومان بوده و سود این وام 23 درصد و بازپرداخت آن 20 ساله است.
طلا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
برای ثبت نام وام اجاره مسکن به سایت www.saman.mrud.ir مراجعه کنید. وام مستاجران در تهران 100 ، کلانشهرها 70 و سایر شهرها 40 میلیون تومان است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فیلم های روی پرده در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز، کرج و اهواز در روز جمعه، بیستم بهمن معرفی می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی در نامه ای به شورای نگهبان نوشت: از اعضای محترم شورای نگهبان انتظار می رود در فرصت باقیمانده با تأیید صلاحیت نامزدهای بیشتر موانع تهیه فهرست و رقابت واقعی را به ویژه در کلانشهرها بر طرف و راه را برای مشارکت مؤثر مردم هموار سازند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
سبد معیشت در حال حاضر با در نظر گرفتن سهم مسکن، در کلانشهرها به عدد 28میلیون و900هزار تومان و در شهرهای کوچک به 22 تا 23 میلیون تومان رسیده است. افزایش 20 درصدی حقوق بسیار کمتر از تورم و سبد معیشت خانوارهای کارگری است.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران عمده آلودگی صوتی پایتخت بویژه در بزرگراه ها را در بخش ترافیک اعلام کرد. سید محمد مهدی میرزایی قمی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت ...
آوای شرجی نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
بیانیه پایانی اجلاس هفتادمین مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها در بندرعباس صادر شد.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
در سال های اخیر اما ایجاد خطوط تولید خودرو در برخی شهرستان ها نه تنها توانسته روند مهاجرت در نقاط مختلف را متوقف کند بلکه موجب بازگشت جوانان تحصیل کرده به زادگاه خود نیز شده و روند مهاجرت را معکوس کرده است. ...
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۱۲    
بانک شهر با توجه ویژه به شعار سال و سیاست های ابلاغی از سوی بانک مرکزی همواره تلاش کرده نقش خود را به عنوان حامی صنایع مختلف، کارآفرینان، واحدهای تولیدی، صنایع دارویی و ... با تخصیص اعتبارات به درستی ایفا کند. تقویت توان اقتصاد شرکت های دانش بنیان، کمک به حل معضلات کلانشهرها با معرفی
بانک شهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
تقویت توان اقتصاد شرکت های دانش بنیان، کمک به حل معضلات کلانشهرها با معرفی روش های نوین تامین مالی، تسهیل شرایط ازدواج جوانان، فرزندآوری و ... نیز یکی از محورهای مهم فعالیت و سیاست های اعتباری بانک شهر طی 2 سال اخیر بوده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به صدور اخطاریه برای واحدهای آلاینده و انجام اقدامات قضایی در صورت عدم انجام وظایف گفت: با استاندار خوزستان در خصوص تامین سوخت استاندارد و گاز در کلانشهرها مکاتبه شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
فیلم های روی پرده در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، تبریز، کرج و اهواز در روز دوشنبه، شانزدهم بهمن معرفی می شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۶:۴۱    
به گزارش گروه اجتماعی ایران آنلاین ، تغییرات اقلیمی و آب وهوایی و خشکسالی، چند مخاطره را در سطح کشور به ویژه در برخی کلانشهرها ایجاد کرده است. فرونشست زمین، فروچاله یا فروریزش، ترک خوردگی و نشست، پدیده هایی هستند که در حال حاضر کشور را با بیشترین مخاطرات تهدید می کنند ...
شهرخوان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
پنج تصویر زیر برش هایی کوتاه از زندگی روزمره اغلب ما در کلانشهرها است که سهم شهرنشینان را هم در بروز چالش های شهری دیده است.