شنبه ۱۱ تیرساعت ۱۱:۵۹Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش اجاره»

سالهاست مسئله افزایش اجاره مسکن مشکل مهم و دلیلی برای استرس و نگرانی هر ساله اجاره نشین ها در کشور است.
اخبار ملکان   ۲ ساعت پیش    
امام جمعه ملکان از سخت گیری بانک ها در ارائه وام ازدواج به زوج های جوان انتقاد کرد.
خطیبان جمعه سراسر کشور با اشاره به تصویب قانون تعیین سقف افزایش اجاره بهای مسکن توسط قوای سه گانه و پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتای جمعی از مؤمنین در مورد وجه شرعی قانون مذکور اظهار کردند: تصویب قانون و تعیین حکم توسط قوای سه گانه بنا بر مصلحت جامعه و کشور باید مورد تمکین عموم قرار گیرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۹:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
خطیب جمعه قم با توجه به سقف مجاز افزایش اجاره بها و با توجه به استفتا از رهبر معظم انقلاب و پاسخ صریح ایشان مبنی بر جواز صحت عبادات مستاجرین در این امکان گفت: ان شاءالله مستأجرین با خیال راحت نماز و عبادت خود را به جای آورند.
سفیر لرستان   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه پلدختر گفت: با توجه به برنامه ریزی مناسب دولت برای رفع مشکلات مستاجران ، صاحب خانه ها با آنان مدارا کنند. به گزارش پایگاه خبری سفیر لرستان ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:امام جمعه سرپل ذهاب گفت : آمریکا بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در جهان است که تاریخ ننگین این کشور هم در پیدایش هم در تثبیت و هم برای بقای آن آلوده به خون میلیونها انسان بی گناه می باشد .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۶:۱۶    
اردبیل - ایرنا - امام جمعه خلخال با اشاره به قرار گرفتن در فصل جابجایی مستاجران و همچنین احتمال افزایش اجاره بهای مسکن در این شهرستان ، خواستار رعایت حال مستأجران که عموما افراد کم درآمد و دارای عائله فرزند هستند از سوی مالکان خانه های مستاجری شد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام محمد عابدی در خطبه های نماز جمعه مشگین شهر با تاکید بر لزوم اجرای مصوبه شورای عالی مسکن در مورد نحوه میزان افزایش اجاره بها و شرایط تخلیه املاک مسکونی گفت: مسئولان ادارات مرتبط باید بصورت جدی پیگیر اجرایی شدن این مصوبه باشند تا مستاجران با آسیب کمتری مواجه شوند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۳۲    
پاکدشت- ایرنا- امام جمعه شریف آباد پاکدشت گفت: هر چند که بر اساس اعلام شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوا، سقفی برای افزایش اجاره بها اعلام شده ولی موجران در افزایش اجاره بها به مستأجران ترحم وکمک کنند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه -آیا اگر صاحب خانه به سقف افزایش 25 درصدی راضی نباشد، خانه غصبی محسوب می شود؟ مستاجر اگر می تواند با موجر مصالحه کند و در صورتی که چاره ای نداشت، سکونت او در آن با پرداخت اجاره بر اساس قانون اشکال ندارد و نماز و روزه صحیح است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۱۳    
یزد-ایرنا- امام جمعه تفت گفت: با توجه به بالا رفتن میزان اجاره بها، شورای عالی هماهنگی اقتصادی مصوبه حداکثر سقف افزایش اجاره بها را تصویب کرد که جا دارد از کسانی که نسبت به مستأجرانشان منصف هستند تشکر کنم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به افزایش اجاره بهاء، حل این مشکل را نیازمند عزم همگانی دانست و خطاب به مالکین گفت: هوای مستاجرین را در این شرایط اقتصادی داشته و اگر قصد افزایش اجاره بهاء را دارید عادلانه اقدام کنید.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سعیدی امام جمعه قم گفت: با توجه به تعیین سقف افزایش اجاره بها و با توجه به استفتاء رهبر معظم انقلاب در این خصوص امیدواریم شرایط برای مستأجران بهبود یابد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۴:۲۳    
مشهد- ایرنا- لزوم رعایت سقف 20 درصدی افزایش اجاره بها توسط موجران،ضرورت توجه به مصرف اندازه آب و نیز استخراج و فرآوری محصولات معدنی و تاسی به شیوه و سلوک حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) در ازدواج و همسرداری با توجه به سالروز ازدواج آن حضرات از مهمترین بخشهای خطبه های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی ...
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۱:۵۳    
در چرایی و علت گرانی ملک در جزیره کیش به خصوص در سال های اخیر سخن بسیار رفته و مطالب گوناگونی نوشته شده است. نکته ای که بسیار قابل تامل است، نگاه سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان نهاد حاکمیتی در کیش به این موضوع است. با نگاهی اجمالی به افزایش اجاره های املاک سازمان [...]
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خانه های راه و شهرسازی و صمت به منظور نظارت بر اجرای مصوبه سران سه قوه دستگاه های متولی را تعیین کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۰:۲۸    
الانا شپرت/ ونکوور وضعیت بازار مسکن و اجاره آپارتمان در بیشتر اقتصادهای توسعه یافته، نگران کننده است و افزایش نرخ تورم سبب رشد قیمت مسکن و اجاره ها شده و مستاجران تحت فشار قرار گرفته اند. در کانادا شرایط به همین شکل است ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۲۳:۱۷    
اقبال شاکری گفت: مصوبه سران قوا مبنی بر تعیین سقف افزایش اجاره بها مسکن مداخله گری دولت در بازار محسوب می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۹:۴۱   + ۵۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره تمدید اجاره بها با نرخ مصوب سران قوا (25 درصد) پاسخ دادند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تجربه دو سال گذشته نشان می دهد تعیین محدودیت سقف افزایش اجاره بها بر کنترل قیمت آن بی اثر بوده است و به نظر می رسد بازار اجاره به قوانین پایداری برای ثبات قیمت نیاز دارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در پی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران 3 قوه در خصوص تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهر های سراسر کشور، استفتائی از محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای صورت گرفت.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
در پی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه درخصوص تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهرهای سراسر کشور، استفتائی از محضر مقام معظم رهبری صورت گرفت.
سایت قنوت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آیا اگر صاحب خانه به قانون افزایش 25 درصد راضی نباشد، خانه غصبی محسوب می شود؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان درجلسه علنی امروز در تذکرات شفاهی خود به موضوع افزایش اجاره بهای مسکن، و تفکیک وزارت صمت و گرانی کالا ها پرداختند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
در پی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه درخصوص تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهرهای سراسر کشور، استفتائی از محضر مقام معظم رهبری صورت گرفت.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
کرایه خانه دائما در حال بلعیدن سرمایه های مستاجران است و در این شرایط دولت و مجلس راه حل را در تعیین سقف افزایش اجاره بها دیده اند. تمکین نکردن از سقف مجاز افزایش سالیانه اجاره بها تنبیهاتی همچون حذف معافیت مالیاتی برای مالکان، افزایش مالیات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
در پی مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران 3 قوه در خصوص تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهرهای سراسر کشور، استفتائی از محضر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای صورت گرفت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس از عدم نظارت بر افزایش اجاره بهای مسکن انتقاد کرد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: افزایش اجاره بها توسط صاحبان املاک از یک سو و دخالت مشاورین املاک در تعیین قیمتها از سوی دیگر، فشار مضاعفی به مستاجران وارد کرده که ضرورت نظارت جدی مسئولان را دوچندان کرده است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۴۳    
تصویب طرح دوفوریتی ساماندهی بازار اجاره مسکن در مجلس همزمان شد با تصویب تعیین سقف اجاره بها در ستاد تنظیم بازار.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۲    
بیرجند- رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی با اشاره به افزایش 25 تا 30 درصدی اجاره در بیرجند گفت:مصوبه اخیر پیرامون اینکه حدأکثر افزایش اجاره باید 25 درصد باشد امکان اجرایی شدن ندارد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۷:۵۲    
مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره بها در هر سال تا سقف 25 درصد در تهران و 20 درصد در شهرهای سراسر کشور مورد تایید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار گرفت و مقررات لازم برای ضمانت اجرایی این مصوبه به تصویب سران قوا و دیگر اعضا رسید. این خبری بود که 29 خرداد منتشر شد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۷:۱۵    
مرصاد نیوز: سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: بنگاه های معاملات ملکی نباید افزایشی بیش تعرفه داشته باشند چرا که یک تخلف محسوب می شود و بدانند که با آنها برخورد خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه املاک مشهد مقدس گفت: با تصویب قانون افزایش اجاره بها تا سقف 20 درصد در مشهد، بنگاه های املاک و موجران موظف هستند این قانون را از امروز اجرا کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
با تصویب قانون افزایش اجاره بها تا سقف 20 درصد در مشهد، بنگاه های املاک و موجران موظف اند این قانون را از امروز 7 تیر 1401 اجرا و در قرارداد های تمدید ملک، برای مستأجران لحاظ کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان در جلسه امروز خود درباره گرانی و افزایش اجاره بهای مسکن به مسئولان مربوطه تذکر دادند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
کرایه خانه دائما در حال بلعیدن سرمایه های مستاجران است و در این شرایط دولت و مجلس راه حل را در تعیین سقف افزایش اجاره بها دیده اند. عدم تمکین از سقف مجاز افزایش سالیانه اجاره بها تنبیهاتی همچون حذف معافیت مالیاتی برای مالکان، افزایش مالیات ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۷:۳۲    
افزایش اجاره بهای مسکن و سرگردانی مستاجران در بجنورد # بجنورد ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 23/03/85 داخلی.اجتماعی.اقتصادی.مسکن.اجاره بها. در آستانه فصل تعطیلی مدارس و مووسسات آموزش عالی و رو به گرمی نهادن هوا فصل نقل و انتقالات مستاجران نیز آغاز می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۷:۱۳    
بجنورد-ایرنا- این روزها روزهای نقل و انتقال مستاجران است اما افزایش اجاره بها و رهن در بجنورد صدای اعتراض خوش نشینان دیروز را در آورده و همه خواستار سر و سامان دادن به این بازار بی سامان هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۰:۰۱    
مشهد- در حالی که وزیر راه و شهرسازی سقف افزایش اجاره بها برای قراردادهای جدید را 25 درصد اعلام کرده است اما شواهد نشان می دهد که گوش صاحب خانه ها چندان هم به این حرف ها بدهکار نیست.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
نقل و انتقالات بازار مسکن این روز ها در شرایطی انجام می شود که برخی از اقشار کم درآمد جامعه از جمله کارگران، نگرانی هایی را از بابت افزایش اجاره بها و یا ودیعه خانه خود در ذهن داشته باشند؛ حال این مسئله باری دیگر تامین خانه های کارگری برای این قشر را از اهمیت بیشتری برخوردار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۵۱    
افزایش اجاره بها و قیمت مسکن موجب گلایه بسیاری از مستاجران و افراد فاقد مسکن در گلستان شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۷:۰۶    
بی توجهی مالکان منازل به مصوبه دولت مبنی بر مشخص بودن سقف افزایش اجاره بها، سبب بروز مشکلات زیادی برای مستأجران شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۹:۲۰    
مشاوران املاکی که قانون 20 درصدی افزایش اجاره بهاء را در قرارداد های خود رعایت نکنند جریمه می شوند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۸:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در گفتگو تلویزیونی با مردم درمورد مشکلات مسکن گفت: اگر تخلفی در افزایش اجاره بها رخ داد از طریق دستگاه های قضایی دنبال می شود مداخله دولت برای ایجاد تعدیل در قیمت های اجاره بهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اجرای مصوبه اخیر سران قوا در خصوص افزایش اجاره خانه گفت: موجران نباید مستاجران را وادار به تخلیه کنند .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مشاوران املاک در یک هماهنگی محلی، قیمت منطقه را تعیین می کنند
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
اینکه برای افزایش اجاره بها سقف 25 درصد و 20 درصد تعیین شود، راه حل مشکل نیست. مگر تاکنون با سیاست های دستوری توانسته ایم قیمت کالایی را مدیریت کنیم که امروز بتوانیم بازار مسکن را سامان دهیم.
ایران خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وضعیت قرمز اجاره مسکن؛ ببینید کشورهای دیگر چطور افزایش اجاره بها را کنترل می کنند.