شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۰:۰۱Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش اجاره»

حوزه   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / حجت الاسلام صالحی اعلام کرد: از انتظارات مردم خصوصا جوانان، مدیریت بازار مسکن است که مسئولان هم در ساخت و هم در اجاره مسکن تدبیر لازم را داشته باشند.
امام جمعه پردیس گفت: یکی از مسائل شهرستان که مستاجرین را تحت فشار قرار داده احتکار واحد های خالی است که عده ای سرمایه دار و عده ای دلال در این زمینه همدست هستند و قیمت ها را دل بخواهی بالا می برند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: اجاره بهای مسکن در کشور، قامت مستاجران، به خصوص در پایتخت را خم کرده و علیرغم برنامه دولت برای تعیین سقف مجاز افزایش اجاره بها در تهران به میزان 25 درصد و سایر شهر ها 20 درصد و مصوبات حمایتی مجلس از مستاجران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- امام جمعه سنقر و کلیایی با اشاره به افزایش اجاره بها در کشور و به طبع آن در استان و شهرستان سنقر و کلیایی، گفت: طرح نهضت ملی مسکن در سنقر و کلیایی دچار عقب ماندگی است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حسین حبیبی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان که با موضوع بررسی علل گرانی مسکن در شهرستان و پیشگیری و مقابله با آن برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مصوبه هفتمین جلسه شورای عالی مسکن که به ریاست رئیس جمهور کشورمان برگزار و در این نشست ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به فصل جابه جایی، افزایش چندبرابری ودیعه در کنار اجاره های سرسام آور شرایط سختی را پیش روی مستاجران قرار داده است. مستاجران در برابر این شرایط تنها هستند و قوانین موجود نیز کفه ترازو را به سمت مالکان سنگین کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: افزایش اجاره بهای خانه ها تا 20 درصد قانونی است و فرمانداران، اداره صمت و اتحادیه املاک باید با هر گونه تخلف برخورد کنند، همچنین ضروری است بانک ها در ارتباط با ارائه تسهیلات ودیعه مسکن همراهی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
کرج- استاندار البرز گفت: افزایش اجاره بهای خانه ها تا 20 درصد قانونی است و فرمانداران، اداره صمت و اتحادیه املاک باید با هر گونه تخلف برخورد کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکست سیاست دستوری در بازار اجاره و تعیین نرخ مجاز افزایش افزایش بها، بر ضرورت ساماندهی این بازار از مسیرهای کارآمد تاکید کرد ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس از مکلف شدن دولت برای قیمت گذاری واحدهای مسکونی شهری و روستایی خبر داد.
سلام نو / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیراً در رسانه خواندم مردم به دلیل نا توانی در پرداخت کرایه خانه به سمت خانه های اشتراکی رفته و چند خانواده در کنار هم زندگی کرده و اجاره را پرداخت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص اجاره بها در تهران دو برابر نرخ مصوب است و در سال گذشته تهرانی ها 46 تا 55 درصد افزایش اجاره بها داشتند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۸   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: افزایش بیش از 45 درصدی شاخص کرایه مسکن استیجاری در تهران، در طی یک سال پس از اجرای سیاست تعیین سقف 25 درصدی افزایش اجاره بها، نشان دهنده ناکارآمدی اجرای چنین سیاست هایی در بازار مسکن ایران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مسکن و دغدغه های مستاجران شده است و افزایش اجاره بهای مسکن و سرپناهی که دیگر قرار نیست باعث آرامش ساکنانش باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
دولت برای کنترل اجاره بها راهکارهای زیادی را در نظر گرفته است که هر کدام از این راهکارها بازار مسکن را بصورت کلی کنترل نکرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وام ودیعه مسکن طرحی است که دولت برای حمایت از مستاجران در نظر گرفته است تا مُسکنی برای افزایش اجاره بها برای آنها باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
قزوین- دادستان قزوین در ابلاغیه ای از سازمان صنعت، معدن تجارت این استان خواست از افزایش اجاره بها بیش از 20 درصد در شهر قزوین جلوگیری کرده و نظارت بیشتری داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۵۳    
افزایش اجاره بهای مسکن برای اجاره نشین ها در استان دردسرساز شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۳    
شفقنا رسانه – گزینش اخبار و گزارش های رسانه ها اگرچه دشوار و پیچیده است، اما شفقنا رسانه بنا دارد از این پس مطالبی از مطبوعات و خبرگزاری ها را به ارزیابی بگذارد تا به نوعی بهترین گزارش، مصاحبه و متن را در پایان هر هفته معرفی شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: حل موضوع افزایش اجاره مسکن نیازمند اقدام فوری است و باید تصمیم جدی برای بهبود و کاهش قیمت مسکن اتخاذ شود.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
دیروز طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها برای حمایت از مستاجران در مجلس تصویب شد . طبق طرح جدید مجلس، ماده مربوط به تعیین افزایش نرخ سالانه اجاره بهای مجلس مورد بازنگری قرار گرفت ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که گرانی و تورم افسارگسیخته فشار زیادی به خانواده ها وارد کرده و از سوی دیگر افزایش اجاره بهای مسکن باعث حذف بسیاری از مواد غذایی از سبدخانوارها شده، روزنامه دولت نگران کوچک شده سفره انگلیسی ها شده و نسبت به افزایش مواد غذایی در این کشور ابراز نگرانی کرده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
فرودگاه امام خمینی تهران نرخ جدید اجاره دفاتر خدمات حمل و نقل بار هوایی را 7 برابر افزایش داده است. نمایندگان مجلس هم با افزایش غیر منطقی اجاره این کانکس ها که تحت عنوان دفتر به شرکت ها ارائه می شود، مخالفت کرده اند. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
خضریان با اشاره به جریان رسیدگی به طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها در نشست علنی مجلس گفت: موضوع کاهش سیاست های تشویقی مالیاتی برای موجرین منصف و آسیب آن در افزایش اجاره مسکن تشریح شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
قیمت گذاری بر روی برخی از کالاها بویژه مسکن و خودرو در فضای مجازی به معضلی تبدیل شده است که به راحتی قیمت های دلخواه مالک و یا فروشنده را ثبت می کند و ضابطه تعریف شده ای در متراژ، عمر ساختمان، موقعیت مکانی و... ندارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۵    
اصفهان - بخشی؛ مدیرعامل سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان دلیل قیمت گذاری های غیراصولی در زمینه اجاره بها و فروش ملک در کشور و استان را نبود قانون دقیق و نظارت صحیح بر بنگاه های مشاور املاک می داند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
در قالب طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکونی، اگر موجری بیش از سقف مدنظر دولت، نسبت به افزایش اجاره ملک خود اقدام کند، مشمول جریمه خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اسفناک توزیع آرد و نان در حوزه انتخابیه و همچنین موضوع افزایش اجاره بها مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده و لازم است هرچه سریع تر به آن رسیدگی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر تعیین سقف 20 درصدی برای افزایش اجاره بها، مشاوران املاک و مالکان موظف و مکلف به اجرای آن هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه افزایش اجاره بها دغدغه همه ساله مستاجران در فصل جابجایی است و از اواسط خرداد این نگرانی برایشان پیش می آید که وضعیت اجاره بها در سال جدید چگونه خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
بررسی های میدانی نشان می دهد مستاجران سرگردان برای پیدا کردن مسکن با قیمت مناسب هستند اما صاحبخانه ها داشتن آسانسور را بهانه ای برای افزایش اجاره بها می دانند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
دولت در حمایت از مستاجران سه اقدام انجام داده اما نگاه سرمایه ای به مسکن، عامل اصلی میل به افزایش اجاره بها از سوی برخی موجران است. به گزارش ایرنا، یکی از اقدامات مهم دولت، تمدید اعطای تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان شهریور امسال است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با اینکه دولت مصوب کرده که میزان افزایش اجاره خانه در سال از یک سقفی بالاتر نزند، هیچ کسی آن را رعایت نمی کند. ایراد کار در کجاست؟
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
شهر فرودگاهی امام خمینی در واکنش به انتشار خبر افزایش اجاره بهای دفتر در شهر فرودگاهی اعلام کرد که شهر فرودگاهی در حال ایجاد رقابت و خارج کردن اجاره از حالت انحصاری نا متعارف قبلی است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
بیت الله ستاری، کارشناس مسکن در خصوص چرایی افزایش اجاره بها به مهر گفت: تورم در اقتصاد باعث شده تا همه کالاها از جمله مسکن روند افزایشی پیدا کند از سوی دیگر این بازار با انباشت تقاضا رو به رو است که این دلیلی بر افزایش قیمت اجاره بها است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۶    
رهن های میلیاردی نامتعارف و نجومی و اجاره بهاء چند ده میلیونی برای اجاره مسکن در شهر همدان این شهر را به یکی از گران ترین شهر های کشور از نظر رهن واجاره تبدیل کرده است
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ا فرودگاه امام خمینی تهران نرخ جدید اجاره دفاتر خدمات حمل و نقل بار هوایی را با 700 درصد افزایش، مبلغ 5 میلیارد و چهل میلیون ریال اعلام کرد. در 10 سال گذشته متوسط افزایش اجاره دفاتر 21درصد بوده است/
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد که قیمت گذاری اجاره بها براساس نیاز صاحبخانه ها است و هیچ مصوبه ای مبنی بر این که قیمت ها باید حداکثر 25 درصد افزایش پیدا می کرد رعایت نمی شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۴۸    
بازار داغ افزایش اجراه بهای مسکن در خوزستان بدون نرخ مصوب مستأجران را کلافه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۶    
سرپرست سازمان مدارس غیردولتی: بحث فرآیند نیروی انسانی، تورم، افزایش اجاره بها و کیفیت بخشی که برای آن حدود 170 تا شاخص ابلاغ شده هر کدام از این ها امتیاز دارند برای افزایش و کاهش شهریه نسبت به سال های گذشته.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۳۱   + ۶۷ سایت دیگر  
عصراقتصاد: مشکلات اجاره بها ادامه دارد طوری که برخی از مستاجران بخاطر افزایش سرسام آور اجاره بها و عدم توانایی پرداخت چنین مبالغی به سوی بدمسکنی حرکت کرده اند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
بررسی بازار رهن و اجاره خانه در محله امیرآباد تهران نشان می دهد، مالکان بدون در نظر گرفتن سقف افزایش اجاره بها نرخ تعیین می کنند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۵۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مشاور وزیر راه و شهرسازی در خصوص رعایت افزایش اجاره بها تا سقف 25 درصد گفت: در رابطه با بازار اجاره چندین بخش باید به این قانون احترام بگذارند که یکی از موارد خود بنگاه های مشاور املاک هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
افزایش اجاره بها این روزها مورد دغدغه مجلسی ها، دولتی ها و در نهایت بخش خصوصی است اما سوال این است به واقع چه دلایلی باعث می شود اجاره بها رشد پیدا کند؟
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
روح اله اکبری، دستیار ویژه وزیر راه وشهرسازی، در رابطه با وضعیت اجاره بهای مسکن در سال جاری در گفت وگو با میزان اظهار کرد: علاوه بر مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در رابطه با اجاره بها و حوزه مسکن که همچنان پابرجاست ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
دولت هفته گذشته در هفتمین جلسه شورای عالی مسکن سقف مجاز افزایش اجاره بها در سال جاری برای تهران را 25 درصد و برای سایر شهر ها 20 درصد تصویب کرد. از سال 1399 با آغاز اپیدمی ویروس کرونا، دولت سقف مجاز افزایش اجاره بها را 25 درصد اعلام کرد که این رویه از آن زمان تاکنون ادامه یافته است ...
سراج24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نتایج نظرسنجی همشهری از 633نفر از شهروندان تهرانی نشان می دهد فقط 11درصد از تهرانی ها به مشاوران املاک اعتماد دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت : هیچ بنگاه معاملات ملکی حق تمدید قرارداد بیش از 20 درصد مصوب اعلام شده نسبت به سال گذشته را ندارد، چنانچه قرارداد غیر از این را تنظیم کنند، متخلف و با وی برخورد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان سمنان در اتاق خبر در خصوص افزایش اجاره بهای مسکن در این استان توضیح داد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: براساس اعلام مرکز آمار حاشیه نشینی به دلیل بالارفتن هزینه زندگی در تهران رو به افزایش است، رصد میدانی نشان می دهد هم اکنون حشیه نشینی از 4 درصد به 5 درصد رسیده است. براین اساس قیمت مسکن در اطراف تهران نیز روند فزاینده به خود گرفته است.