چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۶:۵۵Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مشاوران املاک»

پانا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) – یکی از مشاوران املاک با اشاره به اینکه متوسط قیمت هر مترمربع خانه نوساز در منطقه یک تهران بین 70 تا 100 میلیون تومان است خبر از کم رونقی خرید و فروش در این منطقه از تهران داد. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۲۵    
توجه به ضوابط و مقررات شهرداری در حوزه شهرسازی و آگاهی بخشی به مردم در خصوص معاملات و خودداری از افزایش بی رویه و غیرمعقول قیمت ها و اجاره ها در صنف املاک برای شهرداری حائز اهمیت است. ...
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۰:۰۴    
تهران (پانا) - مشاوران املاک می گویند با توجه به افزایش قیمت مسکن اکثر مستأجرها به سمت اجاره خانه های با متراژ پایین رفته اند تا جایی که حتی برخی از خانواده هایی که فرزند دارند به دنبال سوییتی برای اجاره هستند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۰    
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه قانون نظام صنفی، بازدارندگی کافی را برای برخورد با تخلفات صنف مشاوران املاک ندارد گفت: حق الزحمه مشاوران املاک 25 صدم درصد از هر طرف معامله است که بالغ بر 85 درصد مشاوران به این نرخ پایبند هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۶    
برخی شکاف های قانونی باعث شده است از یک سو، بسیاری از بنگاه داران پایبند به قانون از معاملات خود ناراضی باشند و از سوی دیگر بسیاری نیز راه بی قانونی و تبانی را در پیش بگیرند و حق کمیسیون نجومی دریافت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۵    
گروه استان ها- دادستان عمومی و انقلاب بجنورد گفت: متاسفانه در برخی از بنگاه های مسکن حق کمیسیون معاملات املاک در بجنورد را خارج از تعرفه دریافت می کنند که این مسأله تخلف محسوب می شود و دارای اشکالات شرعی نیز است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رشد قارچ گونه مشاوران املاک در شهر ها و روستا های ایران نشان از آن دارد که شاید بازار ساخت و ساز مسکن و حتی معاملات مسکن در رکود باشد، اما بازار دلالی و سفته بازی آنقدر داغ است که می تواند زمینه رشد مشاوران املاک را در اقتصاد ایران فراهم کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
درحالی دریافت حق کمیسیون غیرقانونی توسط برخی مشاوران املاک ادامه دارد که کارشناس مرکز پژوهش ها گفت: عملکرد مشاوران املاک حرفه ای و نظام مند نیست.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۴۸ سایت دیگر  
از نیمه دوم سال جاری که مقداری دولت سیزدهم بر اوضاع اقتصادی تسلط پیدا کرد و مذاکرات هسته ای شکل جدی تری به خود گرفت روند فزاینده نرخ تورم تا حدودی کنترل شد و بازارهای ارز و طلا به ثبات نسبی رسیدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۵:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت: بازار اجاره در نیمه دوم سال آرام است و در حال حاضر تعداد فایل های اجاره به گونه ای زیاد است که مالکان حاضر به ارائه تخفیف برای اجاره رفتن ملک خود هستند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قانون نظام صنفی، بازدارندگی کافی را برای برخورد با تخلفات صنف مشاوران املاک ندارد گفت: حق الزحمه مشاوران املاک 25 صدم درصد از هر طرف معامله است که بالغ بر 85 درصد مشاوران به این نرخ پایبند هستند اما اگر یک واحد صنفی بیشتر از رقم مذکور دریافت کرد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
هجوم سرمایه داران به اراضی جنگل های شمالی در شرایطی است که معامله املاک این اراضی برای محلی ها به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد اما برخی مشاوران املاک که شمار آنها ده ها برابر دهه گذشته شده توانسته اند سرمایه ها را به این بخش بکشانند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد با نفوذی که برخی از مشاوران املاک سازنده ملک در شهرداری ها و شورای شهر برخی از مناطق شهری دارند، افزایش تعداد مشاوران املاک علاوه بر سفته بازی در بازار زمین و مسکن، در تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تبدیل آنها به مسکن و ویلا نیز موثر بوده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۱:۰۳    
به نظر می رسد با نفوذی که برخی از مشاوران املاک سازنده ملک در شهرداری ها و شورای شهر برخی از مناطق شهری دارند، افزایش تعداد مشاوران املاک علاوه بر سفته بازی در بازار زمین و مسکن، در تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تبدیل آنها به مسکن و ویلا نیز موثر بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون دادستان کاشان گفت: فروش مال غیر، جعل و تغییر کاربری اراضی زراعی برخی از تخلفات مشاوران املاک است.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
بخشی از آپارتمان های محله الهیه یا همان فرشته تهران که در مجاورت سفارت سوئیس قرار گرفته این روزها با تبلیغات جالبی برای فروش آگهی شده است. چشم انداز باغ سفارت به عنوان امتیاز و آپشن این آپارتمان ها معرفی می شود.
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در شرق تهران به دلیل قدمت محله ها شاید به راحتی خانه های نقلی زیر 50 متر پیدا نشود اما تمامی ساخت وسازها به سمت ساختن خانه هایی با متراژ پایین رفته است. در نیمه دوم سال که انتظار می رود زمان رونق معاملات مسکنی باشد همچنان مشاوران املاک از رکود بازار مسکن خبر می دهند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۰   + ۳۵ سایت دیگر  
گزارشهای میدانی از سطح شهر تهران، کاهش نسبی معاملات مسکن نسبت به ماه قبل را نشان می دهد. مشاوران املاک می گویند خریداران و فروشندگان در انتظار تعیین تکلیف وضعیت سیاسی و اقتصادی هستند و به همین دلیل از خرید و فروش امتناع می کنند؛ در عین حال تقاضا برای واحدهای ارزنده بیش از عرضه ی آنها است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رامسر- ابراهیمیان، رئیس اتحادیه مشاوران املاک و نمایشگاه داران رامسر، رشد بی رویه شمار بنگاه های مشاور املاک را در منطقه مایه بروز مشکلاتی دانست.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: دریافت حق کمیسیون بالاتر از نرخ نامه نظام صنفی املاک به مفهوم گرانفروشی است و در صورت شکایت به سازمان تعزیرات قابل رسیدگی است.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش رویداد ایران به نقل از ایسنا به نقل ازفایننس یاهو، لارنس یون، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک ایالات متحده گفت: احتمالا فروش خانه در سال 2022 نسبت به افزایش پیش بینی شده در نرخ وام مسکن اندکی کمتر خواهد بود اما افزایش قیمت مسکن به دلیل کمبود مسکن با وجود کاهش اندک تقاضا ادامه خواهد ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
حسینی یکی از مشاوران املاک در منطقه جنوب تهران می گوید: در حال حاضر تعداد فایل های مسکن برای بازار اجاره بسیار کم شده و همین باعث افزایش نرخ های اجاره در بازار شده است.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
علی فولیان با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از افراد داخل در املاک چه متصدی، صاحب، مباشر یا دلال عمدتا فاقد آشنایی های حقوقی هستند، گفت: یک سوم مشاوران املاک در شهرستان قزوین، فاقد پروانه هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۹    
گروه استان ها- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: یک سوم مشاوران املاک فقط در شهرستان پروانه یا جواز کسب ندارند و شاهد بروز جرایمی مانند معامله صوری، فروش مال غیر، خرد کردن زمین، دریافت مبلغ کمیسیون بیشتر در بنگاه های ملکی هستیم.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، علی شعبانی روز یکشنبه در نشست تخصصی ترویج و ثبت رسمی معاملات املاک و اموال غیر منقول و آسیب شناسی عملکرد و ساماندهی مشاوران املاک استان، افزود: فعالیت بنگاه های املاک در قزوین باید نظام مند بشود و اگر ادارات متولی در این زمینه کوتاهی کنند دچار ترک فعل [...]
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - زندگی در غرب تهران چندان ارزان نیست زیرا قیمت اجاره و یا خرید خانه در محلات غرب تهران بالا است. صرف نظر از مناطق شمال غرب تهران که قیمت های بالایی دارند، برای خرید خانه زیر 50 متر در غرب تهران زیر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان، نمی توانید خانه ای را پیدا کنید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
درحالی نرخ خدمات مشاوران املاک شهریور سال 99 به نیم درصد از طرفین معامله کاهش یافت که برخی بنگاه های املاک از طرفین معامله یک درصد حق الزحمه دریافت می کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور، رونق بازار معاملات مسکن تهران در ماه های اخیر را حباب عنوان کرد و طرح های ملی مسکن و تصویب مالیات بر خانه های خالی را برای رونق بخشی به بازار مسکن بی اثر دانست. ...
عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: سامانه املاک و مستغلات با شناسایی 170هزار مشخصات فردی از مشاوران املاک در اقصی نقاط کشور از سوی اتاق اصناف ایران در حال به روزرسانی است و توصیه می شود تا در ادامه واگذاری این سامانه از وزارت صمت به وزارت راه و شهرسازی، حتما از ظرفیت تشکل های صنفی استفاده شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۳:۱۳   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از غیر واقعی بودن نرخ های اجاره بها در پلتفرم های مجازی خبر داد و گفت: بازار اجاره در شرایط آرام و ثبات نسبی قرار دارد و از دادستانی می خواهیم با عوامل آگهی های پشت بام خوابی و درج قیمت های غیر واقعی برخورد کند.
خبرگزاری ایسنا: به نقل از روزنامه فرهیختگان، در روزهای اخیر گزارش آذرماه معاملات ملکی شهر تهران از سوی بانک مرکزی ایران منتشر شد. طبق این گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران در آذرماه حدود 32 میلیون و 600 هزار تومان بوده ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۶:۰۵    
آپارتمان های چالوس بنا به گفته مشاوران املاک این شهر مشتریان زیادی دارد. زیرا هم مسافت نزدیکی تا تهران دارد و هم اینکه نسبت به ویلاهای این منطقه ارزان تر است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در آگهی های مشاوران املاک تهران با مواردی مواجه می شوید که ویوی ابدی برج میلاد را به عنوان یکی از آپشن ها و امتیازات ملک مسکونی شان درج کرده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۵۱    
زنجان- موسوی، رئیس اتاق اصناف زنجان با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون 475 مشاور املاک بدون پروانه کسب در استان پلمب شده است، گفت: شهر زنجان بیشترین پلمب مشاوران املاک در استان را دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس اتحادیه مشاوران املاک زنجان گفت: در حال حاضر بازار مسکن راکد است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۱:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
فروش صوری مسکن با روش های عجیب یکی از کلاهبرداری های بازار مسکن است. در همین زمینه رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور درباره برخی کلاهبرداری رایج هنگام خرید و فروش مسکن هشدار داد.
با مردم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۸:۱۲    
حال با روی کار آمدن دولت جدید و طرح کاهش بیش تر حق الزحمه کارشناسان مسکن سیل بیش تری از انتقادات و نگرانی برای آنچه بر سر شغل دلالی ملک و به تبع آن بازار مسکن خواهد آمد به وجود آمده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۷:۱۳   + ۲۶ سایت دیگر  
مشاوران املاک در عین حال از خلاء فایل های مناسب در بازار مسکن خبر می دهند. ساخت و ساز در تهران نسبت به سال گذشته 15 درصد و نسبت به اوایل دهه 90 حدود 80 درصد کاهش یافته که همین مساله منجر به کمبود فایل های مرغوب منجر شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
برای رهن کامل آپارتمان در جنوب تهران حداقل باید حدود 200 میلیون تومان بودجه داشته باشید. مشاوران املاک می گویند که پیدا کردن خانه هایی که به صورت رهن کامل اجاره داده می شود، دشوار است و بیشتر صاحبخانه ها تمایل به گرفتن اجاره ماهانه دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
قیمت آپارتمان های نوساز پاسداران حدودا بین 60 تا 80 میلیون تومان به ازای هر مترمربع آپارتمان در نوسان است. مشاوران املاک منطقه می گویند این اختلاف قیمت صرفا به دلیل قیمت گذاری سلیقه ای سازندگان است و این آپارتمان ها از نظر مشخصات ساخت تفاوت خاصی ندارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
قیمت آپارتمان های شهرک غرب گاهی از موردی به مورد دیگر شکاف زیادی دارد. مشاوران املاک این محله می گویند فروشندگانی که نیاز فوری به نقدینگی دارند، املاک خود را با تخفیف بیشتر عرضه می کنند تا بتوانند بر رکود بازار غلبه کرده و زودتر به نقدینگی مورد نیازشان دست پیدا کنند.
هراز نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
دستگیری زوج کلاهبردار میلیاردی در ساری به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران، سرهنگ علی قیصری در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده کلاهبرداری با شیوه و شگرد استفاده از سند مجعول و فروش مال غیر، مراتب در دستورکار اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
قیمت های پیشنهادی برای آپارتمان های میدان ولیعصر تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. مشاوران املاک می گویند فروشندگانی که با رکود طولانی بازار مواجه شده اند و پول لازم دارند قیمت های پیشنهادی خود را اندکی پایین تر آورده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز گفت: نقدینگی در بازار به حداقل رسیده است و به دلیل کاهش نقدینگی، اندک معاملاتی که انجام می شود نیز غالبا به صورت تهاتر و معاوضه املاک است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۱:۳۲    
قیمت اوراق مسکن در حالی این روزها روند صعودی به خود گرفته است که فعالان بازار و رئیس اتحادیه مشاوران املاک بازار مسکن را همچنان رکودی عنوان می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۲۲:۲۲    
مشاوران املاک کیش در خصوص لغو مصوبه جدید سازمان منطقه آزاد مبنی بر کاهش حق کمیسیون املاک مقابل این سازمان حاضر شدند.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان ری اظهار کرد:براساس گزارشی از کلاهبرداری و اجاره دادن محل های مسکونی توسط یکی از مشاوران املاک با مدارک جعلی، بلافاصله بررسی تخصصی موضوع در اختیار ماموران حسن آباد قرار گرفت.
رییس اتحادیه مشاوران املاک از طرح الزام به ثبت معاملات در سامانه دفاتر ثبت اسناد رسمی که در حال حاضر در مجلس در دست بررسی است، انتقاد کرد.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۷:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: مشاوران املاک به هیچ عنوان بر فایلی که فروشنده نرخ غیرمتعارف اعلام می کند کار نکنند؛ چرا که در این شرایط معامله ای صورت نمی گیرد که بخواهند کمیسیون خود را دریافت کنند.