چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۴:۳۹Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رکود بازار»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به شرایط موجود و رکود بازار و تعطیلی واحدهای تولیدی و فروشگاهی و درآمدهای بسیار پایین اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رکود بازار طلا در آخرین روزهای دولت دوازدهم، از سویی به دلیل بلاتکلیفی و از طرفی هم تابع اخبار منتشر شده ای است که مرتبط با نتایج مذاکرات برجامی است .
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
میزان ساخت و ساز در سطح استان بسیار بالاست؛ با توجه به راکد بودن بازار و کاهش قدرت خرید مردم با مشکل فروش واحدهای احداث شده مواجه شده ایم. رئیس انجمن انبوه سازان استان همدان از احداث یک میلیون و 560 هزار مترمربع پروژه مسکونی در این استان خبرداد و گفت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۰۹    
بر اساس گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی شهر تهران در تیر امسال به بیش از 30 میلیون تومان رسید.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ باشگاه خبرنگاران نوشت: مصطفی دارایی نژاد از ورود 20 هزار تن بار در میدان مرکزی خبر داد و گفت: با توجه به ازدیاد مصرف در روز عید، 20 هزار تن ورودی بار میدان خریداری شده است. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۹    
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به رکود کامل بازار معاملات مسکن گفت: در حال حاضر رکود بازار مسکن به دلیل تعطیلی حاصل از کرونا بیش از پیش شده و برخی از فعالین صنف مشاوران املاک برای کسانی که مجبور به جابه جایی هستند از طریق تلفن معامله می کنند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فردین آقابزرگی نوشت: طی دو ماه گذشته عمده شرکت های بنیادی گروه اول همانند پتروشیمی ها، پالایش، فلزی و معدنی ها به سطح مناسب و ارزندگی رسیده و در واقع اصلاح قیمتی خوبی در این گروه صورت گرفته و به نقطه ایده آل خود نزدیک شده اند.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بنا به پیش بینی های صورت گرفته، تقریبا اکثر فعالان این بازار منتظر این اتفاق بودند که با بازگشایی مجدد بازار فولاد پایتخت، پس از تعطیلات 6 روزه، تمام قیمت محصولات فولادی جهش پیدا کند و به عبارتی موج گرانی ایجاد شده در چند ماه اخیر، بازهم شعله ور شود.
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۲    
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: بازار طلا و سکه به دو دلیل در رکود است؛ نخست آنکه در فصل امتحانات هستیم و دوم اینکه مردم منتظر نتیجه انتخابات و مذاکرات وین هستند که هر دو بازار ارز را تحت تاثیر قرار می دهد.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۸    
تمامی عوامل در بازار دست به دست هم داده اند تا شاهد رکود شدید بازار مسکن در چهار سال گذشته باشیم. دولت جدید چالش بزرگی در خصوص رکود بازار مسکن دارد. این رکود تورمی در کنار سایر فاکتورهای مالی باعث شده تا حل معضل مسکن در بازه کوتاه مدت دور از انتظار به نظر بیاید.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۰۱    
افزایش دوبرابری میانگین قیمت خرید مسکن از سال گذشته تا کنون، رویای خانه دار شدن قشر متوسط جامعه از نظر درآمدی را از بین برد، از همین رو، دولت منتخب در فصل رکود بازار مسکن می تواند با کارشناسی دقیق و تشکیل اتاق فکر نخبه و عملگرا در بحث مسکن ورود کرده و ترمز تورم افسارگسیخته بازار مسکن را بکشد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
در شرایطی که تقاضا برای بازسازی واحدهای مسکونی به دلیل رکود بازار مسکن افزایش یافته است، بانک مسکن یک امکان ویژه برای کمک به متقاضیان و مشتریان در طرح های تسهیلاتی خود قرار داده است.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۱    
این روزها بازار مسکن در کشور و به دنبال آن آذربایجان غربی در رکود به سر می برد و خرید و فروش به سختی انجام می شود و این در حالی است که دامنه وسیع گرانی در ماه های اخیر با رشد قیمت مصالح ساختمانی منجر به افزایش چند برابری هزینه های تولید مسکن شده است.
اقتصاد آنلاین / افق تهران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۷۶ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از 399 محله تهران در 250 محله اصلا معامله ای انجام نمی شود گفت: حتما اگر تلاطمی در بازارهای موازی ایجاد شود، اثراتش در بازار مسکن کمتر خواهد بود و ثبات از واکنشهای فعلی این بازار قابل انتظار است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ساری- برزگر، نایب رئیس اتحادیه املاک ساری با اشاره به رکود بازار مسکن در شهرستان گفت: قیمت اجاره و فروش املاک سرسام آور شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
در آخرین هفته تیر ماه به رغم رشد جزیی بهای اونس جهانی، قیمت ها در بازار طلا تحت تاثیر روند نزولی نرخ ارز با کاهش جزیی همراه بود و حالا باتوجه به تعطیلی بازار و نبود تقاضا پیش بینی می شود که در هفته اول مرداد ماه شاهد نوسان زیادی در قیمت طلا و سکه نباشیم.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه مشاوران املاک با انتقاد از دستورالعملهای ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی و بازگشایی مکرر دفاتر املاک گفت: در شرایطی که معاملات در رکود شدید به سر می برد تعطیلات کرونایی وضعیت معیشتی مشاوران املاک را بدتر کرده و بسیاری از همکاران ما به رانندگی تاکسی های اینترنتی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا، با توجه به ثبات قیمت ها طی چند ماه گذشته پیش بینی می شود درصورت بروز هر اتفاق سیاسی یا اقتصادی قیمت طلا و سکه حداکثر بین سه تا هفت درصد نوسان داشته باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ساری- کیانی، یک فعال در بازار مسکن و استاد دانشگاه با اشاره به رکود بازار مسکن درپی گرانی های بی سابقه گفت: قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رکود بازار مسکن و تعطیلات گاه و بی گاه کرونایی وضعیت صنف مشاوران املاک را به روزی انداخته است که به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، وضعیت معیشتی مشاوران املاک آنقدر بد است که شاغلان این بخش به مشاغلی، چون دستفروشی، میوه فروشی و تاکسی های اینترنتی رو آورده اند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - روزنامه دینای اقتصاد نوشت: نفوذ فایل فیک به استارت آپ های مسکن با مسدود کردن امکان تشخیص فایل واقعی از فایل های دروغین، منجر به ایجاد پارازیت ملکی در بازار آنلاین عرضه آپارتمان شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آسیب شناسی فعالیت های معدنی و بررسی عوامل موثر بر غیرفعال شدن معادن استان خبر داد و گفت: رکود بازار و پائین بودن کیفیت ماده معدنی با 45 درصد بیشترین عامل غیرفعال شدن معادن در این استان بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: برنج کم رونق ترین بازار را دارد. حتی تا یک ماه پیش برنج خارجی را به صورت تحمیلی با روغن می فروختند. بنابراین از آنجا که مشتری برای آن وجود ندارد دپو کردن آن بی معنی است.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۰:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
با وجود بازگشایی بازارها خرید و فروش در بازار خودرو کماکان در پایین ترین سطح قرار دارد و در حالی که اکثر خودروهای موجود در بازار ثبات قیمت ها را تجربه می کنند قیمت خودروهای کوییک در نخستین روز هفته افزایش یافته است. ...
تیتر20   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که برخی برندها با قراردادی که با بانک ها منعقد کرده اند مدعی هستند که شرایط خرید را برای مصرف کنندگان تسهیل کرده اند، در حالی که این لوازم خانگی در بازار حداقل 15 درصد ارزانتر به صورت نقدی قابل خرید است و از طرف دیگر 15 درصد سود تسهیلات هم روی اقساط کشیده نمی شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۰:۳۴    
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: ه نظر می رسد خریداران کوتاه مدت در بازار رمزارزها ضعیف شدند و بیت کوین بیشتر توسط هولدرها خریداری می شود. همچنین همراه با بازگشت ماینرها و افزایش 29 درصدی قدرت هش ریت در اینترنت بازار دوباره جان گرفته است ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۱:۱۰    
به دلیل قطعی مکرر برق و کاهش تولید، بازار صادراتی بیلت ایران دچار رکود شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۴۳   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، اگرچه رکود بازار مسکن دامن گیر بسیاری از خریداران و فروشندگان شده و پیش بینی می شود این حالت بلاتکلیفی تا نیمه دوم سال جاری نیز ادامه داشته باشد، اما در معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن، حجم معاملات با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۴۶    
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اتحادیه مشاورین املاک خراسان جنوبی در رابطه با آخرین وضعیت بازار املاک در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: قیمت رهن و اجاره مسکن نسبت به ماه و سال گذشته فرقی نکرده و بازار ثابت مانده است.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۸:۱۲   + ۳۸ سایت دیگر  
با توجه به نوسانات بازار سرمایه و رکود بازار مسکن طلا می تواند به عنوان یک پس انداز مطمئن در اختیار مردم قرار بگیرد.
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از بی رمقی بازار در اولین روز بازگشایی پس از یک هفته تعطیلات ناشی از تشدید بیماری کرونا خبر داد و گفت: در نتیجه کاهش تردد تقاضا برای طلا و سکه به شدت افت کرده و بازار دچار رکود بدی شده است.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم، محمدمهدی فرزانه در گفت وگو با فلزات آنلاین، اظهار داشت: مهم ترین دلیلی که باعث شده تا ظرفیت تولید بیشتر شرکت ها و همچنین شرکت ما کاهش داشته باشد، رکود بازار و نبود متقاضی کافی برای محصولات است. ...
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۴    
قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار امروز، یک میلیون و 62 هزار تومان بوده که در مقایسه با روز گذشته، 2 هزار و 100 تومان افت داشت. نرخ هر مثقال طلای 18 عیار هم 4 میلیون و 600 هزار تومان اعلام شده که نسبت به دیروز 8 هزار تومان کاهش پیدا کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کرامتی، مدیر عامل یک شرکت صنایع بسته بندی کارتن گفت: به دلیل افزایش ظرفیت تولید و کاهش تقاضا، از ابتدای سال جاری شاهد رکود بازار و کاهش 15 درصدی قیمت محصول در بازار بوده ایم.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
هر چه بازار معاملات خودرو رکود بیشتری را تجربه می کند، قیمت ها بدون توجه به رکود، صعودی می شوند. تهران – اقتصاد برتر – 9 1 تیر 1400 در دو هفته گذشته قیمت خودرو ها صعودی شد و برخی از خودروها بین 5 تا 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشتند. ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۰    
علی رغم افزایش قیمت های داخلی میلگرد فولادی چین ، سودها بسیار کمتر از سود بازارهای آتی بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به طور کلی در طی هفته پیشین تا اواسط هفته جاری بازار مقاطع فولادی در رکود فرو رفته بود. حال در همین بین پی در پی با قطعی برق مواجه شدیم و همین امر بر رکود بازار مقاطع نیز دامن زد.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۰:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
روند راکد بازار خودرو برای بسیاری از مردم قابل توجه است و عده ای خریدار سر در گم خرید خودرو هستند. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها بازار خودرو حال و هوای خوبی ندارد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-راضیه احقاقی : درحالی که قطعی مکرر برق ظرف یک هفته اخیر بر رکود بازار آزاد مقاطع طویل فولادی کشور دامن زده بود، خبر الزام فولادسازان به توقف تولید به منظور صرفه جویی در مصرف برق باعث شد خریدهای هیجانی به این بازار برگردد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: این روزها در بازار ارز نکاتی به چشم می خورد که در روزهای قبل برجسته نبود. یکی از این اتفاق ها حضور همسایگان افغان برای فروش ارز در بازار است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، یک فعال بازار خودرو اظهار داشت: ادامه رکود بازار خودرو می تواند به ثبات بازار و کاهش قیمت خودرو در بازار منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اتحادیه قالیبافان شهرستان بندرانزلی، گرانی تهیه مواد اولیه همچون نخ و نقشه قالی و رکود بازار فروش فرش دستباف را از جمله مشکلات هنرمندان قالیباف دانست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه تحریم، مسائل اقتصادی و شیوع کرونا باعث رکود بازار و کاهش تقاضای صنایع دستی شده است، گفت: برای خروج از رکود و ایجاد رونق در بازار، باید محصولات صنایع دستی در زندگی و جامعه کاربردی شوند.
الف   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عبور نرخ دلار از مرز 25هزار تومان پس از کندشدن روند مذکرات سیاسی و عرضه قطره چکانی خودروهای پرتیراژ داخلی به دلیل نارضایتی خودروسازان از قیمت گذاری دستوری و فروش با زیان محصولاتشان در شرایطی زمینه رشد نسبی قیمت خودرو در آگهی های فروش فضای مجازی را فراهم کرده که به گفته فعالان صنفی رکود بازار خودرو ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۴    
رکود بازار فولاد در حالی وارد فاز جدید شده است که تمامی عوامل برای تدوام این روند دست به دست هم داده اند. قطعی برق، رشد قیمت دلار، رشد قیمت مواد اولیه، انفعال سیاستگذار ...
کاماپرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۵:۰۸    
قیمت هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 14 امروز، یک میلیون و 57 هزار و 100 تومان اعلام شد که نسبت به دیروز 12 هزار و 300 تومان افت داشت. نرخ هر مثقال طلای 18 عیار در مقایسه با روز گذشته، 1/22 درصد کم و با این حساب 4 میلیون و 576 هزار تومان شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
صدرایی، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به رکود بازار خودرو، گفت: فروشنده و خریدار تا نهایی شدن بحث برجام به سمت تعلیق معاملات پیش رفته اند، در حقیقت بازار خودرو به حالت برزخی در آمده است.
اقتصاد آنلاین / اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
البته طی این دو هفته قیمت خودرو اندکی بالا رفت که دلیل آن، رشد نرخ ارز بود. تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در 28 خرداد، بازار خودرو رکودی سنگین و گاهی توام با رشد قیمت را به خود می دید.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۱ - ۱۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
آمار و ارقام گویای آن است که به دلایل مختلفی همچون پایین بودن بازده سرمایه گذاری و رکود بازار مسکن در 10 سال گذشته اهداف نوسازی بافت های ناکارآمد به طور کامل محقق نشده و معاون وزیر راه و شهرسازی آمار بازسازی این بافتها را 40 درصد اعلام کرد.