پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۸:۱۳Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کسبه»

قم فردا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: قیمت های فروش کالاها و خدمات در استان قم نسبت به سایر شهرها و استان ها بهتر است که منصف بودن اغلب کسبه قمی، حساس بودن مردم نسبت به تخلفات و گزارش دهی جرایم به سازمان های نظارتی و همچنین اهمیت دهی و حساسیت مسئولان استان قم از دلایل این وضعیت مناسب در واحدهای مختلف در قم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۹:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: خریدهای نوروزی در روزهای پایانی سال رونق گرفته و مردم، کسبه و دستفروشان مشغول خرید و فروش هستند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نزدیک شدن به روز های پایانی سال خرید های نوروزی را رونق فراوانی بخشیده و مردم، کسبه و دستفروشان مشغول خرید و فروش هستند. مردم مشهد درآستانه بهار برای خرید مایحتاج خود به بازار و مراکز خرید مراجعه می کنند.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۸    
نزدیک شدن به روز های پایانی سال خرید های نوروزی را رونق فراوانی بخشیده و مردم، کسبه و دستفروشان مشغول خرید و فروش هستند. بازار بزرگ در قلب تهران هم به عنوان یکی از مراکز مهم پذیرای خریداران نوروزی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۵۵    
عضو هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: در حال حاضر هیچ یک از ارکان اصلی بازار لوازم خانگی که تولیدکننده، فروشنده و خریدار هستند از وضعیت این بازار رضایت ندارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۳:۰۰    
نزدیک شدن به روزهای پایانی سال خریدهای نوروزی را رونق فراوانی بخشیده و مردم، کسبه و دستفروشان مشغول خرید و فروش هستند. بازار بزرگ در قلب تهران هم به عنوان یکی از مراکز مهم پذیرای خریداران نوروزی است. منبع: ایرنا 261 263
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: هیچکس حق ندارد به لحاظ داشتن یک مقام دولتی و یا منصب قضایی از موقعیت اجتماعی خویش سواستفاده کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یاسوج- مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: از مالیات های وصولی در استان، تنها پنج درصد مربوط به بخش اصلی بازار و کسبه بوده و 95 درصد، محصول اموری غیر از این مشاغل بوده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۲    
این روز ها بیشتر بازاریان و کسبه می گویند بازار عید امسال، رونق شب های عید پارسال را ندارد و خلوت تر شده است.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار قدیمی تجریش در شمال تهران هم به عنوان یکی از مراکز مهم پذیرای خریداران نوروزی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان بازار قدیمی گرگان یا نعلبندان در بافت قدیمی گرگان، حدفاصل چهار راه میدان تا سه راه میرکریم و میدان قیصریه قرار دارد که کسبه در حجره ها یا مغازه های آن به فروش میوه، سبزیجات، ادویه، مرغ و ماهی، نان و شیرینی های محلی، برنج، انواع ترشیجات و دیگر محصولات مشغول هستند ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۵۳    
بازار غیر رسمی شکل گرفته از سوی بخش خصوصی که از سوی بانک مرکزی مورد تایید نیست، در بازار ارز و طلای کشور تاثیر گذار است. چرا که بخش خصوصی و فعالان کسبه و تجار با این نرخ، قیمت گذاری کالا، محصولات و خدمات خود را انجام می دهند و در واقع اقتصاد کشور با این نرخ خود را تطبیق می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه شهر یزد از کسبه و بازاریان یزدی خواست تا همچون گذشته با رعایت انصاف و گشاده رویی، به نحو شایسته ای از میهمانان نوروزی استقبال کنند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بازارچه عودلاجان، جایی باصفاست؛ بازارچه ای قدیمی و تاریخی با مغازه هایی که اجناس شان، هنر ایرانیان را به رخ می کشد، اما برعکس بخش های دیگر بازار بزرگ تهران، پاخور کمی دارد و بسیاری از کسبه از این وضع گلایه دارند.
مازند اصناف   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
روند نظارت و بازرسی بر بازار مازندران در آستانه نوروز شتاب گرفت تا ترمز گرانی و گرانفروشی را در بین اصناف و کسبه ها بکشد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
پیمان مولوی در یادداشتی با عنوان چرا بازارها کساد است در روزنامه تعادل نوشت: چرا بازارهای مصرفی در شب عید کساد است و رونق همه ساله در روزهای پایانی سال مشاهده نمی شود؟ به این پرسش از چند زاویه می توان پرداخت و پاسخی برای آن تدارک دید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مرتضی افقه در یادداشتی با عنوان بوی فقر در شب عید در روزنامه اعتماد نوشت: وضعیت اقتصادی مردم این روزها به هیچ وجه مناسب نیست و قدرت خرید اقشار مختلف به شدت پایین آمده است. ردپای کاهش قدرت خرید مردم را به عینه می توان در بازارهای شب عید مشاهده کرد ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/معاون اجتماعی سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) استان قم با اشاره به اجرای طرح کریمه اهلبیت(س) از مشحص شدن مسائل اولویت دار حوزه عفاف و حجاب در بخش اتاق اصناف خبر داد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: مرتضی افقه استاد اقتصاد دانشگاه در یادداشتی با عنوان بوی فقر در شب عید در روزنامه اعتماد نوشت: وضعیت اقتصادی مردم این روزها به هیچ وجه مناسب نیست و قدرت خرید اقشار مختلف به شدت پایین آمده است. ردپای کاهش قدرت خرید مردم را به عینه می توان در بازارهای شب عید مشاهده کرد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام معزی از برگزاری مراسم تکریم و تعظیم مساجد در مسجدالزهرا(س) محله ایران خبر داد و گفت: مسجدی ها 1000 بسته فرهنگی با موضوع ماه مبارک رمضان را میان کسبه و اهالی این محله توزیع می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان قم از رشد 107 درصدی درآمد استان در 11 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال 1400 خبرداد و گفت: این آمار بدون فشار به کسبه و فعالان خرد محقق شده است چراکه 95 درصد درآمد مالیاتی استان، توسط حدود 500 شرکت و واحد صنعتی و تولیدی بزرگ و کلان تامین می شود.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۱۶    
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور گفت: بی حجابی و بی عفتی غیرت و دین مارا از ما می گیرد و این هنوز در ما نهادینه نشده است. ما در مجموعه بسیج به عنوان بسیج اصناف مدافع اصناف و مجموعه آن هستبم و امیدواریم به مرور بتوانیم کار را تدریجی، اصولی و علمی به بازار عرضه کنیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
یک کارآفرین گفت: همزمان با این بازارسازی در حوزه ارزی، رسانه های فارسی زبان خارج ایران نیز با برجسته سازی همزمان صدور قطعنامه آژانس و افزایش قیمت برخی از اقلام کالا های اساسی که به دلیل سوء استفاده برخی کسبه از شرایط حادث شده بود و گره زدن این موضوعات با رویداد هایی همچون ریزش ساختمان متروپل آبادان ...
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۵۷    
در راستای تسهیل فروش اجناس توسط کسبه و رونق بازار، کمیسیون مبارزه با قاچاق در منطقه با صدور مجوز کسب و کار اینترنتی برای اصناف ارس موافقت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین در ایام منتهی به نوروز 1402 قیمت آجیل در بازار قزوین نسبت به ایام مشابه در سال گذشته و حتی نسبت به یلدای 1401 افزایش توجیه ناپذیری داشته و زمانی که از کسبه علت این افزایش قیمت ها را جویا شدیم ماجرا را به دلار 60 هزار تومانی ربط دادند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
هنوز داربست و حصارهای جلوی ساختمان 153 خیابان بهار را جمع نکرده اند. ساختمانی که همین چند وقت پیش به خاطر یک آتش سوزی بزرگ دچار سانحه جدی شد و بعد از آن هم مشخص شد بارها توسط شهرداری به دلیل تخلفات متعدد پلمب شده و هربار هم به اصرار کسبه و مالکان بدون مجوز باز شده و کاسبان کارشان را کرده اند و نفع ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در راستای تلاشهای مدیریت شهرداری شلمان مبنی بر ساماندهی و همکاری نمایشگاه های اتومبیل شلمان در پرداخت عوارض خودرو به نفع شهرداری شلمان و برگزاری جلسات مدون و بررسی مشکلات این صنف و علل خروج عوارض از شهر شلمان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۹    
برخی کسبه در ایام پایان سال دست به فروش کالاها با قیمتی خارج از نرخ مصوب و قانونی زده اند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- همه ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تب وتاب خرید افزایش یافته و بازار پوشاک فصل گرمی را تجربه می کند اما امسال به دلایل مختلف این صنف فصل سرد و کسادی را پیش رو داشته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
همه ساله نگرانی ها درباره اتفاق هایی که قرار است در چهارشنبه آخر سال رقم بخورد، پیش از رسیدن آن شب از راه می رسد. چند ساعت قبل از تاریک شدن هوا، کسبه دست از کار می کشند؛ پلیس، اورژانس، آتش نشانی و بیمارستان ها به حالت آماده باش در می آیند و شهر آرایش جنگی می گیرد؛ مثلاً سال گذشته ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 13تهران گفت: در طرح بهاران خدمت به جای اخطار به کسبه در خصوص آزاد سازی پیاده رو و رفع مزاحمت برای شهروندان برابر بند 20 ماده 55 مبنی بر استفاده غیرمجاز از فضای میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی به طور چهره به چهره توضیحات و آگاهی های لازم به صاحبان اصناف ارائه می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر مسئولان نظارت بر بازار بیدار باشند باید حالا که قیمت دلار رو به کاهش است به کسبه و اصنافی که قیمت های خود را با دلار 60 هزار تومانی هماهنگ کرده بودند فشار بیاورند که حداقل فتیله قیمت ها را اندکی پایین بکشند و آن را با دلار 45 هزار تومانی منطبق کنند اما در بیدار بودن آنها تردیدهای فراوانی وجود ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۵    
رئیس کمیسیون حمل و نقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اجرای پروژه زیر گذر حضرتی هیچ مسدودی و عدم فعالیتی برای کاسبان این خیابان نخواهد داشت.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۳:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: پس از اجرای قانون در صورت مغایرت اطلاعات سکه های ثبت شده و موجودی مغازه، جرایم در نظر گرفته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
این روزها بازار شب عید برای مردم و کسبه داغ است، زنجانی ها در آستانه سال جدید در مغازه ها و همچنین طولانی ترین بازار مسقف ایران به دنبال تهیه ارزاق عمومی و نیازهای شب عید خود هستند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در راستای سهولت در رفت و آمد شهروندان و جلوگیری از سد معبر توسط کسبه شاغل در پایتخت به ویژه در ایام پایانی سال، سعید بیگی طی نامه ای از اتاق اصناف تهران، شمیرانات و ری خواستار ابلاغ دستور العمل اجرایی جلوگیری از سد معابراصناف در مسیرهای تردد عابرین شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدوی از پذیرایی 7 هزار نفر در جشن میلاد امام زمان (عج) در رشت به همت بازاریان و کسبه این شهر خبرداد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مستند آبروی کوچه ها جمعه حوالی ساعت 22:30 داستان زندگی شهید امیر کمندی مدافع امنیت حوادث اخیر را به تصویر می کشد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شهید امیر کمندی مدافع امنیت از جوانانی اهالی نسیم شهر بود که داستان فعالیت های اجتماعی او را کسبه ی نسیم شهر روایت می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان از برپایی میز خدمت مالیاتی برای اصناف و کسبه سمنان خبر داد و گفت: مشکلات و مطالبات مؤدیان مالیاتی پیگیری و رفع می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با فرارسیدن ایام جشن میلاد امام زمان (عج)، آیت الله لطف الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز با بازاریان شیراز دیدار و گفتگو کرد. همچنین در این دیدار، نماینده ولی فقیه در فارس از اهالی بازار جهت شرکت در مراسم جشن بزرگ نیمه شعبان دعوت به عمل آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۷    
در پی وقوع حادثه آتش سوزی در پاساژ آریا شهر قائمیه مرکز شهرستان کوه چنار، همه دسترنج کسبه این بازار طعمه حریق شد که برای جبران آن به همکاری همه جانبه نیاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۰۹    
فعال عرصه فرش فارس بر این باور است که حمایت از بازار فرش دستباف قشقایی می تواند به کسب و کارهای دیگری از صنایع دستی هم کمک کند؛ اما با این تفاسیر قوانین مربوط به واردات، تامین کالا و ارز ترجیحی، مشکلات حوزه صادرات فرش به کشورهای هدف و کم توجهی متولیان به این صنعت ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
یک اقتصاددان معتقد است: پیشنهادی که درباره حذف 3 میلیون صنف از مالیات مطرح شده، فقط هدفی سیاسی دارد؛ که این هم کوتاه مدت است و این خوشحالی مدت زیادی نمی ماند. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۰    
سرچراغی یکی از آداب قدیمی کسبه بازار تهران و سایر شهرها بوده و هنوز هم بسیاری از کاسبان به آن اعتقاد دارند. روشنایی و نور از قدیم در عقاید اهالی تهران، اهمیت و جایگاه بسزایی داشت به طوری که خیر و برکت و سلامتی و صفات خوب را به نور و روشنایی نسبت می دادند و بیماری و شر و بلا و بدبختی و بد شانسی و.. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان کوه چنار با تاکید بر اینکه حل مشکل آسیب دیدگان کسبه پاساژ آریا از اولویت های این فرمانداری است، گفت: تمام توان خود را برای حل مشکل این کسبه ها به کار خواهیم بست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۰:۴۲    
امام جمعه زنجان با اشاره به نزدیک شدن ایام عید گفت: نظارت بر بازار بیشتر و شرایط تحت کنترل باشد و بازاریان انصاف و اخلاق اسلامی را نیز رعایت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۷:۲۰    
امام جمعه زنجان با اشاره به رعایت انصاف از سوی کاسبان گفت: مسئولان نظارتی نظارت های خود را در بازار افزایش دهند.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
در خبرها آمده بود که عده ای در یکی از مراکز تجاری تهران، با ایجاد فضای روانی و احساسی، کسبه و مغازه داران را تشویق به اعتصاب کردند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ 120 نفر از کسبه اطراف حرم بانوی کرامت، ضریح مطهر حضرت در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها را غبارروبی کردند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگارجام جم آنلاین یزد،مهران فاطمی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه خروجی جلسات باید کارآمد و تاثیرگذارباشد اظهارداشت: تاثیرات مثبت این تصمیمات باید در متن زندگی مردم و جامعه قابل مشاهده باشد و مصوبات جلسه لازم الاجراست ودستگاه ها باید به طورجدی آن ها را پیگیری و محقق ...