شنبه ۲۸ فروردینساعت ۲۱:۲۵Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات بر درآمد»

رکنا   ۶ ساعت پیش    
رکنا: مالیات بر درآمد به نوعی مالیات اطلاق می شود که میزان آن از سوی دولت و متناسب با درآمد افراد محاسبه و تعیین می گردد. در واقع نرخ مالیاتی بر اساس فاکتورهایی نظیر خصوصیت مالیات دهنده و میزان درآمد سالیانه آن ها موردبررسی قرار می گیرد؛ لذا نرخ مالیات برای مشاغل و افراد مختلف متغیر است.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا از "راجر استون"، نزدیک دونالد ترامپ شکایت کرده و گفته، او حدود دو میلیون دلار در قالب مالیات بر درآمد فدرال پرداخته نشده، بدهکار است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات بر درآمد توسط استخراج کنندگان و معامله گران رمز ارز یک چالش جدید برای اقتصاد ایران ایجاد کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۰    
پس از کشمکش بین بانک ها و سازمان امور مالیاتی ، سرانجام تصمیم برای جمع آوری مالیات سود بالاتر توسط شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.
اقتصاد آنلاین / نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به جزئیات درآمدهای مالیاتی در سال 99 گفت: 192.5 هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد که تحقق 107 درصدی نسبت به رقم مصوب قانون بودجه سال قبل دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی اشاره کرد آمازون یکی از شرکت هایی است که با استفاده از شکاف های مختلف در قانون، مالیات بر درآمد نمی پردازد.
نفت آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۱    
محاسبات این جدول بر اساس معافیت مالیات حقوق و دستمزد در سال 1400 و به منظور تشریح بیشتر آن صورت گرفته است.
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه مارس به سه تریلیون و 476 میلیارد و 396 میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه 10 هزار و 527 دلار اندازه گیری شده است. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: مصوبه کمیسیون تلفیق درباره مالیات بر درآمد حقوق بگیران بدین شرح است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : اقتصاد نیوز: بر اساس قانون جدید، خانه هایی که بیش از 120 روز خالی باشد فاقد هر معافیتی است بر مبنای مالیات بر درآمد اجاره برای سال اول تا سوم مشمول ضریب ثابتی می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۴:۴۵    
نظام مالیات بر درآمد افراد در استرالیا از الگوی مالیات بر مجموع درآمد پیروی می کند و از میان منابع مختلف درآمدی، مالیات بر مجموع درآمد بزرگ ترین منبع درآمد مالیاتی دولت استرالیا است. این پایه مالیاتی نیمی از درآمدهای بودجه فدرال استرالیا را تشکیل می دهد و بالاترین نرخ نهایی آن به 45 درصد نیز می رسد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۲۲:۰۰    
از مزایای ورود شرکت ها به بورس می توان به برخورداری شرکت از معافیت مالیاتی اشاره کرد و زمانی که شرکت ها در بورس پذیرفته می شوند حدود 5 تا 10 درصد از معافیت مالیات بر درآمد برخوردار خواهند شد.
استانداری خوزستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۲۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: صنایع کلان و شرکت های گوناگونی در استان فعال هستند اما برخی از این شرکتها مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد و دیگر عوارض خود را در تهران یا مراکز دیگری که شرکت ثبت شده باشد پرداخت می نمایند که این موضوع جای اشکال دارد و بر خلاف قانون بودجه 99 و قانون برنامه ششم است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
باگذشت چند روز از مصوبه اخیر مجلس در رابطه با مالیات بر درآمد تبلیغاتی اینفلوئنسرهای مجازی واکنش های متفاوتی به این تصمیم از سوی موافقان و مخالفان این بند الحاقی بودجه 1400صورت گرفته است.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حدود ده روز از تصویب مالیات بردرآمد اینفلوئنسرها توسط نمایندگان مجلس می گذرد. این خبر واکنش های زیادی را به همراه داشت. یکی از واکنش ها که دست به دست چرخید، برخی موضوع مالیات بر سپرده های بانکی بود ...
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه اعضای هیات علمی صرفا از پلکانی شدن مالیات حقوق معاف هستند، گفت: قانون کسر 10 درصد مالیات همچنان برقرار است.
آیا افزایش نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها، جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی را کاهش می دهد؟ براساس مطالعاتی که ازسوی OECD درباره با اثر نرخ مالیات بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی صورت گرفته، برآورد شده که به ازای یک واحد درصد کاهش در نرخ مالیات، سرمایه گذاری مستقیم خارجی 3/ 7 درصد افزایش می یابد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر ، گروه فرهنگ و اندیشه – سارا رئیسی : در خبرهای چند روز پیش خواندیم: درآمد کاربران فضای مجازی دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود. مصوبه اخیر مجلس از چند لحاظ حائز اهمیت است که به طور خلاصه به آن اشاره می کنم: ...
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۱۷    
وحید عزیزی گفت: اینکه قرار است از اینفلوئنسرها مالیات دریافت شود، ایجاد پایه جدید مالیاتی نیست بلکه هر فردی طبق قانون باید باتوجه به درآمدش مالیات بپردازد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که قرار است در سال 1400 درآمدهای نفتی دولت چهار برابر شود، اما این افزایش درآمدها روی معیشت مردم بی تاثیر است چرا که مالیات بر درآمد و ثروت، قیمت ارز و تورم بیشتر می شود و در مقابل یارانه ها ثابت می مانند و حقوق ها تنها نصف تورم افزایش می یابند که در نتیجه این اتفاقات احتمالا فقر بیشتر می ...
ایستنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
در سال 2019 اداره کل زکات و مالیات عربستان سعودی اعلام کرد که مشاهیر شبکه های اجتماعی با درآمد سالانه بیش از 375 هزار ریال سعودی، مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند. ...
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مالیات بر خودرو های بالای یک میلیارد تومان، مالکان مسکن با ارزش بیش از 10 میلیارد تومان، مالیات بر درآمد حاصل از تبلیغات اینفلوئنسر های با 500 هزار فالوئر و سلبریتی های با درآمد بیش از 200 میلیون تومان، نمونه هایی از تصمیمات اخیر مجلس در خصوص مالیات است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه پزشکی خبرگزاری علم و فناوری – به عقیده کارشناسان، با افزایش تحریم های اقتصادی و به تبع آن کاهش درآمدهای نفتی، بودجه کشور در سال 1400 ، به میزان 300 هزار میلیارد تومان کسری خواهد داشت؛ از این رو ضروری است این کسری بودجه، از طریق افزایش درآمدهای دولت از محل منابع دیگر جبران شود ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۱:۱۵    
درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مردم نیوز :مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه 1400 در صحن مجلس، ماده ای را برای دریافت مالیات از اینفلوئنسرهایی که بیش از 500 هزار دنبال کننده دارند مصوب کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است جبران عقب ماندگی مزدی کارگران با اختصاص درصدی از بودجه نفت و اختصاص مالیات بر درآمد کارفرمایان به افزایش حقوق و پاداش کارگران امکانپذیر است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۳    
این روزها تنور مصوبات مربوط به مالیات بر درآمد در مجلس داغ است و آرای نمایندگان در این باره، آب سردی را بر سر مالیات دهندگان خالی می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۰:۲۳    
دنیای اقتصاد : بررسی جزئیات لایحه اصلاحیه بودجه سال 1400 کل کشور، همچنان دستور کار صحن علنی مجلس است. نمایندگان که در بخش نخست بررسی این لایحه، به جزئیات درآمدی دولت در بودجه سال آتی می پردازند، در جلسه علنی دیروز پارلمان، سقف معافیت مالیاتی بر حقوق و درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی را تعیین کردند ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نمایندگان مجلس، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا (به استثناء قضات) همچنین اعضای هیأت علمی (آموزشی و پژوهشی) شاغل و بازنشسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را مشخص کردند.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا (به استثناء قضات) همچنین اعضای هیأت علمی (آموزشی و پژوهشی) شاغل و بازنشسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را مشخص کردند.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۴   + ۱۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز شنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی ردیف4 تبصره 12 ماده واحده لایحه بودجه را به تصویب رساندند که براساس آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده(84) قانون مالیاتهای مستقیم در سال 1400 مبلغ چهارصد و هشتاد میلیون ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک تهیه کننده سینما با اشاره به مصوبه مجلس برای اخذ مالیات بر درآمد هنرمندان این قانون را غیرکارشناسی دانست که موجب می شود سرمایه گذاران از حضور در عرصه هنر فراری شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
کشور ترکیه یکی از کشور های پیشرو در دریافت مالیات بر درآمد حاصل از تبلیغات کاربران حرفه ای و اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۱۶    
در اقدامی انقلابی در مجلس یازدهم بحث مالیات بر درآمد اقشار و اصناف و افرادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصویب شد که مدتها محل سوال و بازخواست مردمی بود که از بی عدالتی ناشی از عدم مالیات دادن مرفهین بی درد شاکی و نالان بودند .
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
مهراب قاسم خانی در واکنش به مصوبه جدید مجلس درباره مشمول مالیات شدن درآمد کاربران رسانه های کاربر محور نوشت: خود اپلیکیشن به خاطر سرویسی که می دهد پول نمی گیرد؛ شما بابت چه خدماتی می خواهید مالیات بگیرید؟ ...
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۲    
سینماپرس: سعید الهی کارشناس رسانه با توجه به اقدام اخیر مجلس مبنی بر تصویب مالیات بر درآمد 200میلیون تومانی سلبریتی ها چند ابهام در این زمینه را مطرح کرد.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: سعید الهی کارشناس رسانه با توجه به اقدام اخیر مجلس مبنی بر تصویب مالیات بر درآمد 200میلیون تومانی سلبریتی ها چند ابهام در این زمینه را مطرح کرد.
برترین ها / روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری صبا: مهراب قاسم خانی شب گذشته 5 اسفند در واکنش به مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت مالیات از سوی اینفلوئنسرها مطلبی را منتشر کرد. نمایندگان مجلس در نشست علنی روز سه شنبه 5 اسفندماه در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، اینفلوئنسرها را مکلف به پرداخت مالیات کردند. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه امروز نمایندگان، درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۲۵   + ۳۱ سایت دیگر  
براساس مصوبه مجلس، درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربرمحور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۳۹   + ۶۴ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه امروز نمایندگان، درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
نمایندگان در مصوبه ای مقرر کردند که هنرمندان و بازیگران با درآمد سالانه بالای 200 میلیون تومان مالیات پرداخت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد انگلیس قصد دارد تا با افزایش مالیات بر درآمد شرکت ها هزینه های مربوط به مقابله با همه گیری کرونا در این کشور را تأمین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۲    
مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه 624 میلیارد تومان مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده از مودیان کردستانی وصول شده است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۵   + ۴۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه به نقل از مهر، مژگان خانلو سخنگوی بودجه 1400، با اشاره به اینکه در اصلاحیه بودجه سال آتی، 25 هزار میلیارد تومان از طریق افزایش مالیات به منابع بودجه اضافه شده است، گفت: 3 هزار و میلیارد تومان از این منابع مربوط به مالیات اشخاص حقوقی ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۳۱    
امروز با کوچک سازی دولت و برون سپاری ها، بسیاری از نیرو های تحصیل کرده و متخصص در بخش خصوصی و به عنوان کارگر کار می کنند؛ با این همه یک نیروی متخصص کشور پنج یا شش میلیون تومان حقوق می گیرد و دیگری به زحمت سه میلیون تومان ...
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۷:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه توسعه ایرانی: آنچه تا امروز از آستین نمایندگان مجلس یازدهم بیرون آمده، هیچ تطابقی با شعارهای پیشین آنها ندارد. این نمایندگان قبل از انتخاب شدن و نشستن بر کرسی های مجلس شورا ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس مصوبات کمیسیون تلفیق در جلسه های بررسی لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، نرخ مالیات بر درآمد شرکت های تولیدی از 25 درصد به 20 درصد کاهش خواهد یافت و به عبارتی شاهد کاهش 20 درصدی مالیات بر درآمد شرکت های تولید در سال آینده خواهیم بود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر علی شهیدی، مسئول میز مالی دفتر بررسی های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفتگوی اقتصادی حذف نفت از بودجه را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در حال حاضر عمده درآمد کشورهای توسعه یافته نیز از محل مالیات بر درآمد افراد ثروتمند است. ...